آیا اختلال نعوظ درمان قطعی دارد؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، به ناتوانی مرد در نعوظ یا نگه داشتن آن گفته می شود. اختلال نعوظ یک بیماری نیست، بلکه نشانه ی سایر مشکلات جسمی، روانی یا هردو می باشد.

در صورت مواجهه  شدن هر چند وقت یکبار با اختلال نعوظ، دلیلی برای نگرانی نیست. این امر، طبیعی بوده و بعضی از علل آن می تواند نوشیدن الکل، اضطراب یا خستگی باشد. اگر این مشکل، ادامه دار شد، به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

درمان اختلال نعوظ شامل داروهای خوراکی، مشاوره، پمپ کششی آلت تناسلی، تزریق مستقیم به آلت تناسلی و پیوند آلت مصنوعی است.

اختلال نعوظ طبیعی چیست؟

مربوط به ناهنجاری ها در شریان ها و رگ های مربوط به آلت تناسلی می باشد که رایج ترین علت اختلال نعوظ در سنین بالا است. زمانی که مشکل در شریان ها باشد، معمولاً علت آن تصلب شرایین یا سفت شدن شریان ها می باشد. البته، آسیب به شریان ها نیز می تواند تأثیرگذار باشد. از راه های امکان پذیر برای پیشگیری از این مشکل، برطرف کردن اضافه وزن، کلسترول بالا، فشار خون بالا، سیگار کشیدن، و ورزش کردن می باشد.

بسیاری از متخصصین، آتروفی (از بین رفتن جزئی یا کامل بافت) و فیبروز (رشد بیش از حد بافت مربوط به عضلات آلت تناسلی)، را شروع کننده ی مشکلات اختلال نعوظ می دانند. عدم توانایی در حفظ نعوظ، اولین نشانه اختلال نعوظ می باشد. هرچند این مشکل، نشت وریدی نام دارد، اما مشکل اصلی به جای رگ ها، عضلاتی است که این رگ ها را پوشش می دهد. نتیجه ی این مشکل، اختلال و عدم توانایی در حفظ نعوظ بوده، که یکی از نشانه های ابتدایی تصلب شرایین یا بیماری های وریدی به حساب می آید.

علت اختلال نعوظ

دلایل اختلال نعوظ عبارتند از:

1- دیابت

اختلال نعوظ در افراد مبتلا به دیابت، رایج است. 35 الی 50% این افراد، دچار ناتوانی جنسی هستند. این مشکل به علت سفت شدن زودهنگام و غیر طبیعی شریان ها می باشد. نوروپاتی محیطی در کنار تداخل اعصاب کنترل کننده نعوظ به کرات در این افراد دیده می شود.

2- افسردگی و اختلال نعوظ

افسردگی دلیل دیگری برای اختلال نعوظ بوده و رابطه ی نزدیکی با آن دارد. از آنجایی که رابطه ای مثلثی بین اختلال نعوظ، افسردگی و بیماری های قلبی-وریدی وجود دارد، مردان افسرده، باید برای تشخیص انواع بیماری ها در کنار مشکلات روانی، مورد معاینه قرار گیرند. برخی از داروهای ضدافسردگی هم باعث ناتوانی جنسی می شوند. هم چنین مشکلات عصبی نیز باعث اختلال نعوظ می شوند.

3- داروهایی که باعث اختلال نعوظ می شوند

بسیاری از داروهای تجویزی مثل داروهای فشار خون، داروهای اعصاب و ضد افسردگی، قطره چشم گلوکوم و داروهای شیمی درمانی برای سرطان، تنها تعدادی از داروهایی هستند که می توانند سبب اختلال نعوظ شوند.

علت اختلال نعوظ
علل اختلال نعوظ

4- مشکلات هورمونی

اختلالات هورمونی، مثل افزایش پرولاکتین (هورمونی که در بخش داخلی غده هیپوفیز ترشح می شود)، مصرف بیش از حد استروئید در بدن ساز ها، کمبود یا مقادیر بیش از حد هورمون تیروئید، و هورمون هایی که برای سرطان پروستات استفاده می شوند، می تواند سبب اختلال نعوظ شوند. کمبود تستسترون هم ممکن است باعث اختلال نعوظ شود، اما به تنهایی نمی تواند دلیل اختلال نعوظ باشد.

مردان از چه سنی دچا رمشکل اختلال در نعوظ می شوند؟

مطالعات نشان می دهد که اختلال نعوظ و سن فرد به شدت به هم مربوط اند. کمتر از 2% مردان زیر 40 سال و 4% از 50-40 سالگی، با این مشکل مواجه شده اند. اما در افراد بالای 50 سال، احتمال این مشکل بسیار بالا رفته و 25% افراد 60-50 سال و 40% افراد 70-60 سال را در بر می گیرد.

نحوه ی تشخیص اختلالات در نعوظ

اگر شما به اختلال نعوظ طولانی مدت دچار شده اید، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. اختلال نعوظ موقتی امری عادی می باشد، اما اختلال نعوظ دائم و طولانی مدت می تواند به علت یک مشکل جسمی جدی اتفاق افتاده باشد.

پزشک می تواند با معاینه کامل تمام مشکلات جسمی احتمالی، برای تشخیص دلایل محتمل و ارائه ی درمان مخصوص، اقدام کند. این امر می تواند شامل بررسی بیماری های قلبی و وریدی، دیابت، فشار خون و کلسترول بالا باشد.

آزمایشات، کیفیت جریان خون به آلت تناسلی، همچنین می تواند مشکلات هورمونی مثل کمبود تستسترون که از علل اختلال نعوظ است را بررسی نشان می دهند.

زمانی که شما علت روانی یا جسمی اختلال نعوظ را یافتید، می توانید برای درمان آن  اقدام کنید.

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ با مواظبت از قلب و رگ های بدن شما شروع می شود. پزشک به شما علل خطرزا و راه بهبود آنها را گوشزد می کند.

راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ

پزشک ممکن است به شما پیشنهاد می دهد که مشکلات روحی خود را حل و فصل کنید. این مشکلات شامل روابط عاطفی، مشکلات استرس زای زندگی، افسردگی و ترس از رابطه جنسی به علت مشکلات سابق در مورد اختلال نعوظ، می باشند.

در حالت کلی درمان اختلال نعوظ یازجمله نعوظ سست یا عدم نعوظ عبارتند از:

دارو و قرص قوی اختلال نعوظ (مسدود کننده های PDE5)

این داروها، جریان خون به آلت تناسلی را افزایش می دهند. این موارد، تنها نمونه های تأیید شده در FDA می باشند:

 • ویاگرا
 • لویترا
 • سیالیز
 • استندرا

برای نتایج بهتر، مردان مبتلا به اختلال نعوظ، از این داروها 1 تا 2 ساعت قبل از رابطه جنسی استفاده می کنند. مصرف این داروها، نیازمند عملکرد عصبی عادی می باشد. این داروها، جریان خون به آلت تناسلی را افزایش داده، و در 70% مردان، مؤثر است. این تأثیر در بیماران مبتلا به دیابت و سرطان، کمتر است.

توجه: اگر از داروهای نیترات برای قلب استفاده می کنید، به هیچ وجه PDE5 مصرف نکنید.

درمان تستسترونی

در موارد خاصی که کمبود تستسترون، علت اختلال نعوظ می باشد، این درمان می تواند در کنار داروهای ذکر شده، به شما کمک کند.

درمان اختلال نعوظ با تزریق آلپروستادیل به مجاری ادراری

در این درمان، مقادیر کوچکی از داروی آلپروستادیل، در مجاری ادراری قرار می گیرد و شما نیاز به تزریق روزانه ندارید. البته، این درمان به خوبی سایر درمان ها جوابگو نیست.

رایج ترین عوارض جانبی این درمان، احساس سوزش درون آلت تناسلی است. اگر نعوظ، بیش از 4 ساعت به طول انجامید، به اورژانس مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: عوارض ارضا نشدن چیست؟

رفع اختلال نعوظ با جراحی

رایج ترین جراحی برای درمان اختلال نعوظ، شامل پیوند آلت تناسلی (مصنوعی) است. جراحی وریدی آلت در افراد کهن سالی که به درمان های دارویی پاسخ دهی نداشته اند، پیشنهاد نمی شود. اما پیوند آلت تناسلی، مرحله ی بعدی درمان است. هر چند، این عمل، خطرهایی را به همراه دارد، اما بیشترین نرخ تأثیرگذاری و رضایت را در بین بیماران مشاهده شده است.

آلت مصنوعی، وسیله ای است که درون پوست شما قرار گرفته و آلت سفتی را به شما می دهد. این گزینه، بهترین راه برای داشتن رابطه جنسی طولانی و بدون وقفه می باشد.

پیوند آلت، معمولاً در حالت بیهوشی صورت می گیرد. اگر بیمار دچار عفونت در شریان های ادرار یا پوست باشد، عمل را تا زمان درمان کامل این عفونت، به تعویق می اندازند. اگر بیمار از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کند، باید زیر نطر پزشک، این داروها را تا زمان جراحی و بهبودی متوقف کند.

در بیشتر موارد، تنها یک برش کوچک در محل اتصال آلت به شکم یا بیضه صورت می گیرد. هیچ بافتی خارج نشده و خون زیادی از دست نمی رود. معمولاً بیمار، ساعاتی بعد از جراحی مرخص می شود.

دکتر حسین کرمی فوق تخصص مجاری ادراری و تناسلی و متخصص درمان نعوظ

4.1/5 - (139 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۳۰ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  بنده از همان ابتدای نوجوانی دچار زود انزالی بودم ولی متاسفانه پیگیری نمی‌کردم بدلایل کم رویی
  بعد از متاهل شدن یکسری تکنیک رو زمان نزدیکی انجام میدم بد نیست و کارمو راه میندازه
  در حال حاضر حدود ۳سالی هست که درگیر شلی الت هستم وسط کار شل میشه یا اصلا گاهی اوقات صفت نمیشه تا به حال هیچ دارویی هم مصرف نکردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
 • تصویر کاربر سعادت دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام ودنیای از عرض ادب امیدوارم جور وصحتمند بوده وایام بکام شما باشد !
  ۱ - ۵۳ سال سن دارم حدود ۱۶ سال قبل در بیمارستان مهراد تهران گردن فیمر عمل جراحی وپلاتین کار گذاشته شد وبعد از ۳ سال پلاتین کشیده شد.
  ۲ - حدود چند سال است که فشار خون بالاتر از نارمل داشتم ونزدیک به یکسال است فشار خون بالا ، کلسترول بالا وقند خون بالا دارم که فقط کپتوپریل ۵۰ ملی و ا تیرواستاتین ۱۰ ملی مصرف میکنم که حالم کاملا خوب ورضایت بخش است ولی شب ها یک یا دونوبت بیرون میروم .
  ۳ - یک اندازه افسردگی دارم که زود ناراحت میشوم .
  ۴ - اما اختلال نعوظ شدید دارم و هیچ میلی به تعاملات جنسی ندارم وچند سال قبل یک نوبت از تابلیت ویاگرا ۵۰ ملی استفاده کردم ولی هیچ گونه تاثر مثبت برایم نداشت .
  ۵ - اکنون لطف وتوصیه های لازم شما را خواهانم چون اختلال نعوظ شدید وبمیلی شدید جنسی دارم که اصلا نعوظ نمیشود اگر یک ۲۰ فی صد نعوظ بوجود بیاید بعد از یک دقیقه نعوظ از بین میرود منتظر توصیه داروی شما هستم . تشکر عزت وسربلندی شما را از خداوند بزرگ آرزو دارم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   در صورت عدم بهبودی باید از نزدیک معاینه شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر پرویز دوشنبه ۱۵ آبان ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۸ سالمه متاهل هستم ۱ماه میشه مشکل نعوظ دارم در هنگام رابطه قبلا اینجوری نبودم الان تا سفت میشه زود هم شل میشه بیماری هم ندارم استرس دارم هر روز نمیشه کنترلش کنم آیا راه درمانی هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۱ آبان ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر ببخشید میپرسم
  من شوهرم ۲ ماهی هست که از قرص و پودر گین آپ مصرف کرده الان حدودا ی ماهی هست که ما رابطمون کم شده و ۲ روزه که میخوایم سک.س کنیم آلتش بزرگ نمیشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنیم آیا عوارض گین آپه؟ و شوهرم خیلی ساله که سیگار میکشه و اولین باره ک این مشکل پیش اومده همیشه هم از نظر زمان رابطه هم بزرگی آلت عالی بوده اما الان ۲ روزه که‌ آلتش بزرگ نمیشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ آبان ۲( 1 ماه پیش)
   اگه‌ مشکلی نداشتید چرا از پودر استفاده کردین؟
 • تصویر کاربر سحر دوشنبه ۱۷ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.من مبتلا به هموروئید هستم و که در حال معالجه هستم و بعضی وقتها با خونریزی و زخم همراه هست و بعضی وقتها مجبور میشم از انگشت خودم کمک بگیرم.میخواستم بدونم در محیط کار من که از توالت مشترک استفاده میشه امکان داره ویروس اچ پی وی از شیر یا شیلنگ به دستم من منتقل بشه و حسن شستشو یا اجابت مزاج به من منتقل بشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   بله امکان انتقال وجود دارد ولی شانس ابتلا بسیار کم میباشد
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان من 30 سالمه.متاهلم.از 15 سالگی هر روز خود ارضایی داشتم و فیلم پورن میدیدم.6 ساله ازدواج کردم.اولا مشکلی نداشتم.ولی الان وقتی فیلم پورن میبینم هیچ مشکلی ندارم.ولی در ارتباط با همسرم به نعوظ نمیرسم.مخصوصا زمانیکه قبلش خود ارضایی کرده باشم.ازمایشم دادم هیچ مشکلی نداشتم.چیکار کنم با همسرم نمیتونم رابطه برقرار کنم؟مشکل چیه کمک کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   حتما باید به سکسولوژیست مراجعه کنید و مشاوره روان شوید . اون برانگیختگی و desire برای رابطه با همسرتون رو ندارید که باید با چند جلسه مشاوره درست بشه
 • تصویر کاربر شایسته شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر.
  من 30 ساله ورزشکار با سبک زمدگی سالم و رابطه منظم هر سه تا چهار روز دارم. برای حفظ نعوظ در سکس مرتبه دوم از تادالافیل ده استفاده میکنم و در کل راضی هستم.
  منتها سوالم این هست که آیا صلاح میدونید برخی اوقات به جای تادالافیل ده از ویاگرا یا واردنافیل با دوزی که صلاح میدونید هم به عنوان جایگزین تادالافیل استفاده کنم یا خیر. چون بعضی مواقع که از تادالافیل ده استفاده میکنم همیشه عالی عالی کار نمیکنه و بعضی مواقع با تاخیر نعوظ ایجاد میشه.

  در کل سوالم این هست که داشتن تنوع بین تادالافیل ویاگرا و واردنا فیل رو توصیه میکنید یا خیر

  یا اینکه به نظرتون لازمه از برندهای مختلف تادالافیل موجود در بازار استفاده کنم؟؟؟ به نظر شما بهترین برند تادالافیل چی هست. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام خیر همان تادالافیل هم اضافه هست برای سن شما
  2. تصویر کاربر شایسته شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   یعنی دکتر میفرمایید تادالافیل ده رو هم استفاده نکنم؟ چون مرتبه اول سریع ارضا میشم مرتبه دوم خوب میتونم انجام بدم که بعضا مشکل نعوظ ایجاد میشه.
   برای همین استفاده میکنم. 
   حالا در کل تادالافیل ده رو استفاده بکنم یا خیر. کدوم برند موجود در بازار رو توصیه میکنید؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   تادالافیل برای یه پیرمرد ۷۰ ساله هست که مشکل نعوظ داره نه شما با ۳۰ سال سن . هرجور خودتون صلاح میدونید میتونید استفاده کنید
  4. تصویر کاربر شایسته شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   یعنی عوارضی رو برام به همراه داره مصرف هر چهار روز یک بارش. اگه بخوام تادالافیل استفاده نکنم ره جایگزین چی هست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   عوارض مثل سردرد و افت فشار هست عارضه دیگری ندارد. راه جایگزین هم نداره شما شرایط رابطه خاصی داری باید زمان بدی بین رابطه نه اینکه پشت هم انجام بدی
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدیان جمعه ۱۰ شهریور ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر کرمی و همکاران محترمتان . من 44 سالمه چند سالی هست که اختلال نعوظ پیدا کردم اواسط نزدیکی آلتم شل میشه و نعوظ خود را از دست میده و در این اواخر هم بعضی وقتها دلم اصلا رابطه نمیخاد . موقع ادرار حدودا 10 ثانیه طول میکشه ادرارم بیاد و بعده بیرون رفتن از دستشویی قطره ای ادرار در شورتم میریزه و تقریبا هر سه ساعت یکبار برای ادرار میرم دستشویی شبها برای دستشویی بلند نمیشم و نعوظ صبحگاهی دارم فشار ادرارم خوبه در اواخر کمتر شده . اگه مواد غذایی فیبر دار نخورم یبوست پیدا میکنم. قبلا آقای دکتر قوام برام تادالافیل 20 تجویز کردن که چند سالی هست دارم استفاده میکنم که اونم سردرد شدید و ناراحتی قلبی برام میاره و نگرانم میکنه جواب آزمایش و سونوگرافی را میفرستم خدمتتون که بزرگی پروستات و مثانه دیده شده آقای دکتر انسان نژاد برام تادالافیل 10 و کپسول ADOMEDS تجویز کرده که بدلیل ترس از ناراحتی قلبی شروع نکردم . آقای دکتر لطفا راهنمایی بفرمایید تا این مشکل من درمان بشه چون واقعا اذیتم میکنه و همسرم هم اذیت میشه . اگر هم نیاز باشه برای درمان میام تهران. سونوگرافی و آزمایش را به پیوست میفرستم خدمتتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   سلام توصیه من استفاده از تادالافیل ۱۰ است . کمی افت فشار میده ولی اگر مشکل زمینه ای قلبی ندارید جای نگرانی نداره
  2. تصویر کاربر محمدیان پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   ممنون آقای دکتر از پاسختان فقط اگه لطف کنید بفرمایید که نحوه مصرف این قرص چطورباشه آیا فقط قبل از نزدیکی باشه یا نحوه مصرف دیگه ای تجویز میفرمایید . و اینکه آقای دکتر نفرمودید علت این مشکل من چی هست آیا قابل درمان هست یا درمانش همین قرص هست . و آیا بزرگی پروستات و مثانه من با نعوظ ارتباطی دارد یا نه و برای بزرگی پروستات و مثانه دارویی میفرمایید یا فعلا نیازی نمی بینید . ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   تادالافیل ۱۰ دو ساعت قبل رابطه بخورید . اگر مشکل در ادرار کردن دارید و علایم مثل کاهش فشار ادرار یا تکرر دارید تامسولوسین بخورید شب ها قبل خواب در غیر این صورت نیازی به مصرفش نیس
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۹ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  عارضم خدمتتون که با توجه به حساسیت فصلی که چند وقته درگیرشم و خوابم رو هم مختل کرده بود پیش دکتر رفتم و ایشون این موارد رو تجویز کردن؛
  ۱-آمپول کلروفنیرامین(یک نوع آنتی هیستامین هست گویا)
  ۲-آمپول دگزا
  ۳_قرص هیسومین
  ۴-قرص کلداستاپ
  و بنده بعد از تزریق و مصرف این دارو ها یک مقدار در نعوظ مرتبه دوم خودم دچار مشکل شدم علیرغم این که یک قرص تادالافیل ده خورده بودم. حالا خواستم ببینم که آیا این مساله واقعا طبیعی هست یا خیر این داروها تاثیری روی نعوظ و قرص تادالافیل ندارن؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ قبلا هم این مشکل را داشته اید ؟
  2. تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۸ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   ۲۹ ساله هستم
   والا چهار پنج سالی میشد که حساسیت به این شکل نداشتم امسال اولین بار مجبور شدم برم دکتر. آبریزش بینی و حس عطسه مداوم نمیذاشت بخوابم. دکتر مواردی که گفتم رو تجویز کرد و من تزریق کردم و من بعد۱۵/۱۶ ساعت سکس داشتم. و بعد از ارضا مرتبه اول( که زود اتفاق میفته معمولا) بعد از ۱۵/۲۰ دیقه برای مرتبه دوم اقدام کردم که نعوظ پیدا کردم ولی موقع دخول خوابید ولی بیست دقیقه نیم ساعت بعدش درست شد و سکسمو انجام دادم.

   سبک رندگیم سالم هست ورزشکارم و تقریبا هر چهار روز یا سه روز رابطه دارم تقریبا منظم. برای اینکه نعوظ مرتبه دوم داشته باشم سه چهار ماهی هست که قرص تادالافیل ده مصرف میکردم که همیشه خوب بود و بعد از یک ربع آماده سکس مرتبه دوم میشدم ولی ایندفعه نشد و یه وقفه ای ایجاد شد

   آیا مشکلی هست و لازمه به جای تادالافیل چیز دیگه ای مصرف بشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   سلام مشکل خاصی نیست جای نگرانی نداره بعید است دفعات بعدی تکرار بشه
  4. تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۸ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   دیگه داروهای حساسیتم رو مصرف نکنم؟ چون رابطه جنسی خوب داشتن برام مهم تره
   آیا ممکنه که لازم باشه دوز تادالافیل بره بالا؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   کلرفنیرامین مصرف نکنید احتمالا علت اون بوده . دوز تادالافیل هم لازم نیس دست بزنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر احسان دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام
  از چند روز قبل بعد نزدیکی با همسرم برای پاک کردن خودم همسرم دستمال بهداشتی مرطوب بهم داد که استفاده چند باری استفاده کردم ولی برای بار اخر دستمال چند دقیقه رو التم گذاشتم بعد برداشتم و دور انداختم فرداش سر الستم احساس زخم بودن کردم با وازلین سر التم رو چرب کردم و بهتر نشد وقتی به حمام رفتم و بیرون امدم دیدم پوست سر التم تاول زده تاول رو سوراخ کردم اب زیر تاول خارج شد ولی چون پوست نازک بود به اندازه سر شصت پوست التم کنده و تا چند روز فقط اب روش جمع میشد الان ترشح اب کمتر شده و از همون روز اول با بتادین شستشو دادم الان برای زودتر خوب بشم باید چه کار کنم و علت این مشکل چی بوده ؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   مجدد عکس بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر احسان دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   مجدد عکس ارسال شد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   احتمالا زخم و تاول ایجاد شده تا ترمیم بشه طول میکشه جای نگرانی نداره
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر