جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

احساس ادرار و نیامدن ادرار

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

شرایط زیادی وجود دارند که می توانند بر نحوه ادرار کردن تأثیر بگذارند. اگر فردی به طور مکرر تمایل به ادرار کردن دارد، ولی مقدار بسیار کمی بیرون می آید، این مشکل می تواند به علت عفونت مجاری ادراری (UTI)، بارداری، مثانه پرکار و یا پروستات بزرگ شده باشد. در موارد بسیار کمی، برخی از سرطان  ها، عامل احساس ادرار کاذب در زنان و مردان هستند.

انواع علل احساس کاذب دفع ادرار

دلایل احساس ادرار داشتن ولی نداشتن عبارتند از:

عفونت ادراری (UTI)

عفونت های ادراری موجب تمایل مکرر به ادرار کردن می شوند. مطابق با مرکز جلوگیری و کنترل بیماری ها (CDC)، عفونت های مجاری ادراری می توانند در هر جایی در مجرای ادراری رخ دهند، اما اغلب اوقات مثانه را تحت تأثیر قرار می دهند. این مشکل، التهاب مثانه (سیستیتیس) نیز نامیده می شود.

عفونت های مجاری ادراری، به ویژه در زنان بسیار شایع هستند. وقتی که یک باکتری وارد مجرای ادراری می شود، فرد ممکن است دچار عفونت مجرای ادراری شود.

اگر فردی دارای عفونت ادراری باشد، ممکن است نیاز مکرر به ادرار کردن پیدا کند، ولی با وجود فشار زیاد، مقدار ادرار کمی دفع کند.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: درمان عفونت ادراری با قرص ویسول

علائم عفونت مجاری ادراری

سرطان تخمدان، پروستات یا مثانه

اگر فردی احساس ادرار کاذب دارد می تواند دچار سرطان شده باشد.

علائم تمامی این سرطان ها می تواند مشابه با دیگر مشکلات مجرای ادراری باشد، بنابراین در صورت بروز مسائل مربوط به ادرار با یک متخصص صحبت کنید.

علائم سرطان تخمدان، پروستات یا مثانه

برخی از علائم، به ویژه در مورد عفونت مجاری ادرار می توانند شدیدتر و دردناک تر باشند. در صورت تجربه ی هر یک از موارد زیر، فوراً با پزشک ملاقات کنید.

 • وجود چرک یا خون در ادرار
 • تب
 • لرز
 • خستگی
 • احساس سوزش به هنگام ادرار
 • بوی تند در حین ادرار
 • رنگ بسیار تیره ادرار
 • کمر درد
 • شکم درد
 • حالت تهوع/استفراغ

این علائم می توانند نشانه ی این باشند که عفونت مجرای ادراری کلیه های شما را نیز درگیر کرده است یا این که نشانه ی سرطان باشد. دوباره، در صورت تجربه ی هر یک از این علائم با پزشک صحبت کنید.

علت احساس ادرار کاذب
دلایل احساس داشتن ادرار ولی نداشتن

پروستات بزرگ شده

پروستات، غده ای نزدیک به مثانه است که منی تولید می کند. زمانی که سن مردان بالاتر می رود، پروستات آنها بزرگ تر می شود. وقتی که پروستات بزرگتر می شود، می تواند فشار بیشتری به مثانه وارد کند. بنابراین فرد ممکن است اغلب اوقات احساس نیاز به ادرار کردن داشته باشد، حتی اگر ادرار کمی در مثانه وجود داشته باشد.

اگر فردی دارای پروستات بزرگ شده باشد، ممکن است دچار انسداد مجرای ادراری (پیشابراه) شود. مجرای ادراری، لوله ای است که ادرار و منی را از طریق آلت تناسلی حمل می کند.

علائم پروستات بزرگ شده

بارداری

اگر زنی باردار باشد، ممکن است اغلب اوقات احساس ادرار کاذب داشته باشد. در مراحل اولیه بارداری، این امر به این دلیل است که بدن هورمونی آزاد می کند که جریان خون را به ناحیه لگن افزایش می دهد.

در ماههای بالاتر بارداری، زن ممکن است به علت بزرگ شدن جنین و فشار به مثانه، نیاز مکرر به ادرار کردن داشته باشد.

مثانه پر کار

اگر فردی دارای مثانه پر کار باشد، ممکن است حتی زمانی که ادرار کمی در مثانه وجود دارد نیز نیاز به ادرار کردن داشته باشد. شرایط نورولوژیکی (عصبی) مختلفی می توانند باعث مثانه پر کار شوند، اما گاهی اوقات، علت آن ناشناخته است.

درمان احساس نیاز کاذب به دفع ادرار

در صورتی که احساس ادرار کاذب دارید، پزشک برای تشخیص دلیل آن، آزمایش ادرار را توصیه می کند.

آزمایش ادرار یا آنالیز ادرار، آزمایش ادراری است که وجود باکتری یا عفونت را در ادرار شما تشخیص می دهد. اگر شما عفونت ادراری داشته باشید، پزشک ممکن است یک دوره مصرف آنتی بیوتیک را برای درمان مشکل شما تجویز کند. داروهای درمانی دیگری به جز آنتی بیوتیک ها نیز موجود می باشند.

دمای هوا معمولاً باعث می‌شود که شما بیشتر از حد معمول ادرار کنید. با اینکه شما از لرزیدن و داشتن مثانه‌ای که در شرف ترکیدن است، تعجب می‌کنید، اما برای اینکه مثانه شما انگار در دمای انجماد می‌لرزد، یک دلیل فیزیولوژیکی وجود دارد.

درمان احساس ادرار کاذب در زنان ناشی از بارداری

برای خانم های بارداری که عفونت ادراری ندارند، نیاز مکرر به ادرار باید تقریباً شش هفته پس از زایمان فروکش کند. در این زمان، انجام تمرینات ورزشی کِگِل برای تقویت کف لگن و رفع احساس کاذب دفع ادرا کمک می کند.

درمان احساس ادرار داشتن ولی نداشتن ناشی از پروستات بزرگ شده

درمان برای پروستات بزرگ شده که سرطان هیپرپلازی پروستات خوش خیم نیز نامیده می شود، ترکیبی از داروها و تمرین مثانه می باشد که می تواند به تحت کنترل درآوردن هرگونه ناراحتی مثانه کمک کند.

تغییرات سبک زندکی و تکنیک های کنترل ادرار نیز می توانند به درمان علائم پروستات بزرگ شده کمک کنند. پزشک ممکن است داروهایی را برای درمان پروستات بزرگ شده تجویز کند و در موارد نادر، آنها ممکن است جراحی را پیشنهاد دهند.

درمان احساس کاذب دفع ادرار ناشی از سرطان

اگر فردی به علت سرطان، اغلب اوقات نیاز به ادرار کردن داشته باشد، درمان شامل شیمی درمانی، پرتودرمانی و جراحی می شود.

درمان خانگی احساس ادرار کاذب

✅ عدم نوشیدن آب بیش از حد

✅خودداری از مصرف نوشیدنی کافئین دار که موجب نیاز مکرر به ادرار می شود

✅ ترک سیگار

✅ اقداماتی برای بهبود مشکلات سلامتی که می توانند تولید ادرار را افزایش دهند.

✅ انجام تمرینات کف لگن

نحوه ی تشخیص علل احساس ادرار کاذب

پزشک می تواند آزمایشات مختلفی را به منظور تشخیص علت احساس ادرار کاذب انجام دهد. اگر پزشک احتمال دهد که عفونت ادراری علت احساس ادرار کاذب باشد آزمایشات زیر را برای اطمینان انجام می دهد:

آزمایش dipstick

با استفاده از نوار کاغذی وجود مواد خاصی در ادرار می تواند نشان دهنده  ی عفونت ادراری باشد.

آزمایش ادرار

آنالیز ادرار یا تجزیه و تحلیل ادرار

که به دنبال سلولها، باکتری ها یا مواد دیگری در ادرار است.

کشت ادرار

که می تواند نوع باکتری را که موجب عفونت ادراری شده تعیین کند.

پزشک، هم چنین در مورد سوابق پزشکی کامل فرد سؤالاتی  خواهد پرسید و معاینه ی فیزیکی انجام خواهد داد.

اگر پزشک، احتمال وجود عفونت ادراری را رد کند و در طول معاینه ی فیزیکی، علائمی از سرطان را پیدا کند، ممکن است آزمایشات دیگری را به منظور تشخیص علت علائم بیمار تجویز کند.

احساس ادرار داشتن ولی نداشتن، احساس ناراحت کننده ای است که هم توسط مردان و هم توسط زنان تجربه می شود. اگر شما این احساس را تجربه می کنید، در ابتدا بررسی کنید که آیا عفونت ادراری دارید یا خیر. عفونت ادراری شایع ترین علت برای احساس ادرار کاذب می باشد.

دکتر حسین کرمی متخصص مجاری ادراری

3.3/5 - (47 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  4 سال هست ک درگیر دفع ادرار هستم. اول فقط بعد از خواب صبح بود اما کم کم تشدید شدوقتی سونو دادم 400 سی‌سی باقیمانده نشون داد البته مربوط به سه سال پیش.و نوار مثانه دادم گفتن 80 درصد چسبندگی دارم ک بعد فهمیدم چنین اصطلاحی نداریم بیماری من یجورایی بگیر نگیر داشت گاهی حس میکردم بهترم و خیلی نیاز نیست زور بزنم و گاهی حس میکردم بدتر شدم و برای دفع کامل باید طور بزنم اما بطور ناگهانی از مهرماه سال گذشته تا آبان ماه درصد بالایی بهبود پیدا کردم. اما باز بعد از اون علائم برگشت گاهی کمی بهتر و گاهی کمی حاد تر. احساس دستشویی داشتم ولی کامل دفع نمیشد نصف شبها باید بلند میشدم و دستشویی میرفتم ولی حس میکردم ک تخلیه نشده . تا اینکه از بعد عید امسال.حس کردم مشکلم خیلی حاد شده. طوریکه حتی با زور زدنم درست تخلیه نمیکنم. در حالیکه قبلا وقتی زور میزدم فشار ادرارم تقریبا خوب میشد و در پهلوهام حس ناراحتی میکنم ک تو این 4 سال خیلی به ندرت و در زمان کم پیش میومد اما دو سه هفته ای هست ک ادامه داره.. گاهی فقط پهلوی چپ و گاهی هردو پهلو. و درد بصورت پراکنده هست و اینکه انگار اصلا خیلی احساس ادرار ندارم. و اینکه آب خیلی کم میخورم. آخرین آزمایش من برای مراد 402 هست ک مقداری عفونت نشون داده اما تو سونو به ضخیم شدن جداره مثانه اشاره شده و 300 سی‌سی باقیمانده. اما سوال اینجاست ک چرا خیلی احساس ادرار ندارم حتی وقتی دست میزنم به مثانه ام مثل گذشته خیلی پر نیست؟ . آیا با توجه به اینکه آب کم میخورم میشه فشار به کلیه آمده باشه و کم آب شده باشم؟ یا اینکه بخاطر برگشت ادرار من احساس ادرار ندارم؟ . اینم بگم من از فروردین دچار تنش و استرس روحی شدید شدم.امروز ک آب خوردم حس کردم آرام تر شدم... در حالیکه با توجه به اینکه اصلا نمیتونم راحت ادرار کنم و پهلوهام حس فشار دارم میترسم اب زیاد بخورم ک دفع نشه... شنیدم عمل‌های اینچنینی بازگشت داره... و دوست ندارم عمل کنم... کمک کنید مشکلم چی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   ۸۰۰ سی سی باقیمانده ادراری دارید؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   چند سالتونه؟
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۵ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام آقا دکتر. بنده ۳۶ سالم هست. حدودا ۲۰ روز پیش احساس کردم ادرارم بوی تندی داره و تیره شده چند روز بعد احساس سوزش در ادرار داشتم (بعد از ادرار) و بعد از چند روز همه علائم سوزش و رنگ و بو قطع شد، یک هفته پیش دوباره احساس سوزش بعد ادرار داشتم، آزمایش خون در ادرار و نشان می داد اما کشت منفی بود. سونو سنگ ۳ میلی متر نشان در کلیه چپ نشان می داد اما سی تی اسکن چیزی نشان نمیداد، دکتر گفت کلیه و مثانه سالمه اما همچنان بعد از ادرار احساس می کنم تخلیه نشدم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری با تعیین باقیمانده ادراری انجام دهید
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید پدرم ۱۴۰۲/۱۲/۱۲عمل تومور مثانه داشتند جواب پاتولوژی امده میخواستم که جواب پاتولوژی را برام تفسیر کنید و اینکه از این به بعد باید چه کار کنم
  وپدرم امروز ۱۶ روزبعد از عمل دوباره خون در ادرار مشاهده کردند ایا دوباره تومور در مثانه است یاخیر
  واحتمال عود تومور چه قدر است وایا درمان دارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   باید بعد تعطیلات عید حتما سیستوسکوپی مجدد انجام شود
  2. تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۸ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   احتمال دارد دوباره تو مور داخل مثانه باشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   بله امکان عود هست
  4. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   لطف کنید جواب پاتولوژی را برام توضیح دهید
  5. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   لطف کنید جواب پاتولوژی را برام توضیح بدین
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   T1 هست که عضله در نمونه نبوده
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   باید یک ماه بعد سیستوسکوپی بشه و نمونه برداری مجدد
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر امید سه شنبه ۸ اسفند ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، بنده۳۵سال سن دارم و متاهل هستم، حدود چهار ماه هست که فشار ادرارم کم شده و دو شاخه شده، اگر قبلا نیاز به دفع ادرار در شبانه روز چهار پنج بار بود الان ده بار شده... بیماری زمینه ای ندارم، چه راهکاری پیشنهاد میدید؟ فکر میکردم چیز خاصی نباشه و خودبخود خوب بشه اما تغییری حاصل نشده، ممنونم از راهنماییتون ازتون آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   احتمال تنگی مجرا برای شما وجود داره RUG/VCUG انجام بدین
 • تصویر کاربر علیحسین جمعه ۱۳ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  عرض سلام وادب خدمت دکتر،درباب سنگ کلیه که در لوله حالب گیرکرده به اندازه 11میلی سوال داشتم خدمتتون،
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۱ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   کجا عمل شدین؟
  2. تصویر کاربر علیحسین پنجشنبه ۱۲ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   لرستان،درود
  3. تصویر کاربر علیحسین پنجشنبه ۱۲ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   فقط سنگ شکن برام تجویز شد عملی انجام ندادم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   ریپورت سونو رو بفرستید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۴ دی ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتر
  اقا۳۷ساله هستم سه سالی هست که درد درمثانه دارم وتکدر ادرار گاهی دردخفیف یازیاد متخصص ارولوژ گفتند عفونت یک دوره قرصهای زیرمجموع سیپروفلوکساسین خوردم بهترنشدم دوباره دکتررفتم داروی وزیکر تامسوسولین دادن اون هم جواب نداد تمامی سونوگرافی -psa -سونگرافی واژینال پروستات انجام دادم همگی نرمال لطفا چه داروی استفاده کنم بهتر شوم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ دی ۲( 4 ماه پیش)
   سونو و ازمایشات رو بفرستید
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۳ دی ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خوب هستین من بعضی مواقع ادرارم به سختی میاد و به طرف چپ و راست و دوشاخه میشه و جریان ضعیفی داره همچنین وقتی ادرار در حال بیرون اومدن با جریان کم هست زور که میزنم شدتش بیشتر میشه و بعدش کم میشه و از دوباره باید زور بزنم که شدتش بیشتر بشه،البته اینم بگم بعضی وقتا اینجوریه و در اکثر مواقع شدت جریانش خوبه و دوشاخه هم نمیشه،همچنین آزمایش کشت ادرار و کلیه و همچنین سونو گرافی از کلیه مثانه پروستات هم انجام دادم که همگی سالم بودند،سمت چپ کمرم بعضی وقت ها در حد چندثانیه یه سوزش یا سورن سوزن شدن ریز داره،زودانزالی هم دارم ،امکانش هست از استرس باشه ،چون بعضی وقت ها مضطرب میشم،ممنون میشم جواب بدید چون شهرستانم نمیتونم حضوری بیام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ دی ۲( 4 ماه پیش)
   باید عکس از مجرا انجام شود RuG
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۳ دی ۲( 4 ماه پیش)
   امکانش هست که واریکوسل داشته باشم،بعضی وقت ها هم بین بیضه و ران پام حالت درد کوفتگی دارم نه دردی که اذیتم کنه روی بیضه هامم رگ به صورت قرمز متمایل به ساوه هم هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ دی ۲( 4 ماه پیش)
   علائمتون به نفع تنگی مجراست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۷ آذر ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  من ۶۰ سال سن دارم و تا کنون عفونت ادراری نداشتم و نمی دانستم چی هست؟تا یک سال پیش که دیسک کمرم رو عمل کردم عفونت اداری پیدا کردم دکتر رفتم گفتند از بیمارستان گرفتی،دارو لووفلوکساسین ۷۵۰ دادند یک ماه خوب بودم دو باره شروع شد به محض خوردن دارو تا یک هفته که می خورم خوب هستم به محض قطع دارو سه چهار روز بعد فشار و سوزش شروع می شود استدعا دارم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   مدتی دارو مصرف نکنید سپس آزمایش کشت ادرار انجام دهید
 • تصویر کاربر بهزاد سه شنبه ۷ آذر ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  وقت بخیر دکتر
  ساکن اروپا هستم. بدلیل مشاهده خون سریعا به پزشک عمومی( بدلیل پروسه اول به عمومی بعد متخصص)مراجعه کردم. بعد از آزمایش ادرار گرفتن به پزشک اورولوژی ارجاع دادن.متخصص طبق روال بعد از دیدن گزارش عمومی آزمایش سیستوسکوپی را تجویز کرد. سابقه من:قبلاً سنگ کلیه داشتم. گاهی اوقات ادرار دو شاخه دارم. بعد از ادرار عموما قطره قطره هست.برادر من سابقه تومور مثانه داشته و جنابعالی عملشون کردید.
  آیا برای آزمایش سیستوسکوپی مراجعه کنم و یا خیر! چون بدون دیدن من این آزمایش را تجویز کردن.
  ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   چند سالتونه؟ سیگار میکشید؟
 • تصویر کاربر Amir سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من یک هفته هست که احساس میکنم بعد از اینکه ادرار کردم دوباره ادرار دارم می‌خواستم ببینم باید چه دارویی مصرف کنم ممنون میشم پاسخ بدین 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ سوزش ادرار یا ترشح در ادرار دارید ؟ ازمایش ادرار داده اید ؟ سونوگرافی انجام شده ؟
  2. تصویر کاربر Amir سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   ۲۰ سالم هست نه سوزش ندارم ترشحم ندارم آزمایش ندادم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   یک ازمایش ادرار و کشت ادرار دهید . حتما سونوگرافی کلیه ها و مجاری انجام بشه
  4. تصویر کاربر Amir سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   آزمایش و سونوگرافی رو برای چی باید انجام بدم ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   در تکرر ادرار ناگهانی که از قبل نبوده شک به عفونت ادراری خفیف ممکنه باشه . گاهی اوقات وجود سنگ مثانه این علایم را میدهد . این ها باید بررسی بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر