مثانه پركار یا تكرر ادرار مزاحم زندگی روزمره

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
اختلال در مثانه یا مثانه بیش‌ فعال باعث می‌ شود فرد ناگهان نیاز شدیدی به دفع ادرار پیدا کند. همچنین ممکن است منجر به ادرار غیر ارادی در فرد شود که به آن بی‌اختیار ادراری می گویند. معمولاً خانم‌ ها بیشتر از مردان به این عارضه دچار می‌شوند.

کنترل علائم این بیماری کمی دشوار است زیرا نمی‌ توان پیش ‌بینی کرد چه زمان اتفاق می افتد. این عارضه گاهی برای شخص شرم‌ آور است و در فعالیت‌های اجتماعی و کیفیت کلی زندگی او مشکل ایجاد می‌کند. این بیماری حتی می‌تواند باعث گوشه‌ گیری و تنش احساسی در فرد مبتلا شود.

با این حال، راه‌ های زیادی برای درمان این عارضه وجود دارد که به فرد کمک می‌کند علائم آن را کنترل کند. درمان اختلال مثانه وجهه فرد را بهتر می‌کند و ادرار غیر ارادی را در او کاهش می‌دهد. در ادامه مطلب، مثانه تحریک پذیر را بیشتر توضیح خواهیم داد.

مثانه تحریک پذیر

علائم مثانه پرکار

اینکه گاه‌ به‌ گاه دچار ادرار غیر ارادی شوید به این معنا نیست که مثانه بیش‌ فعال دارید. به این اتفاق ریزش ادراری می گویند که می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد. برای مثال خندیدن بیش از حد یا نگه‌ داشتن ادرار بعض اوقات منجر به این اتفاق می‌شود.

زمانی می گوییم فرد مثانه بیش‌ فعال دارد که ریزش به صورت مداوم اتفاق بیفتد و حالتی کاملاً اضطراری داشته باشد.  از جمله علائم اختلال مثانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Check Mark on Google Android 12.0 نیاز ضروری و غیرقابل کنترل به دفع ادرار

Check Mark on Google Android 12.0 تکرار ادرار غیر ارادی به دفعات

Check Mark on Google Android 12.0 دستشویی رفتن بیش از حد (مثلاً بیش از هشت بار در شبانه روز)

Check Mark on Google Android 12.0 بیش از یک بار بیدار شدن در شب برای دفع ادرار

علائم مثانه پرکار ممکن است تغییر کند یا اینکه در هر فردی متفاوت باشد. به همین خاطر به سختی می‌توان این بیماری را بدون مراجعه به پزشک تشخیص داد.

درمان مثانه پرکار

برای کنترل علائم مثانه پرکار، روش‌هایی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

درمان مثانه بیش فعال با ورزش کف لگن

بعضی از درمانگران فیزیکی متخصص ماهیچه‌های لگن هستند. آن‌ها می‌توانند با ارائه تمرین‌های فیزیکی و تقویت ماهیچه‌های لگن بعضی از مشکلات ادراری، از جمله تکرر ادرار، اضطرار ادرار و علائم شب‌ادراری را در فرد کاهش دهند.

درمان مثانه بیش فعال با دارو

داروهایی که به درمان اختلال مثانه کمک می‌کند، بر دو مورد تمرکز دارند:  اول کاهش علائم و دوم کاهش دفعات ادرار (چه به صورت ارادی و چه غیرارادی). از جمله این داروهامی توان به تولترودین (دترول، دترول ،LA)، تروسپیوم (Sanctura) و میرابگرون (Myrbetriq) اشاره کرد. این داروها گاهی در فرد باعث بروز عوارضی همچون خشک شدن چشم‌ها، خشک شدن دهان و یبوست می‌شود.

درمان با بوتاکس

بعضی اوقات تزریق دوز کمی از بوتاکس باعث از کار افتادن یا ضعیف شدن ماهیچه‌های مثانه می‌شود. در نتیجه انقباض بیش از حد در ماهیچه‌ها صورت نمی‌گیرد و علائم اختلال مثانه کاهش می‌یابند. تأثیر این دارو معمولاً بین شش تا هشت ماه باقی می‌ماند. بنابراین بعد از مدت باید درمان را تکرار کنید.

درمان مثانه ی پرکار با استفاده از تحریک عصب

این فرایند سیگنال‌های الکتریکی عصب‌های مثانه را تغییر می‌دهد. در نتیجه سلول‌های عصبی نمی‌توانند پیامی را به مثانه انتقال دهند. برای این کار سوزنی کوچک را به سیمی کوچک وصل می‌کنند و آن را از طریق پا وارد پوست فرد می‌کنند.

با اینکه این راه درمانی هنوز کاملاً تثبیت نشده است، بعضی از تحقیقات researchTrusted Source نشان داده‌اند که این روش می‌تواند شدت و حالت اضطرار اختلال مثانه را در فرد کاهش دهد.

درمان با استفاده از عمل جراحی

اگر علائم فرد با کمک دارو، تحریک عصب و روش‌های دیگر بهبود پیدا نکند، پزشک با کمک عمل جراحی سعی می کند تا این مشکل را برطرف کند.

درمان گیاهی مثانه تحریک پذیر

برای درمان مثانه تحریک پذیر، چندین مکمل طبیعی و گیاهی توصیه شده است، گرچه تحقیقات محدودی در مورد آنها وجود دارد.

گیاه گوشا جینکی گان: مطابق با تحقیقات، این دارو ترکیبی از 10 گیاه چینی است و تأثیر مثبتی روی انقباض مثانه دارد.

کلاله یا کاکل ذرت: یک داروی  سنتی است که قرن هاست برای بیماری هایی مانند سوزش مثانه و بی اختیاری ادراری شبانه استفاده می شود.

کاپسایسین: این داروی طبیعی از فلفل قرمز گرفته می شود. برخی از تحقیقات، این ماده را یک داروی ارزان و مؤثر برای مثانه های پرکار و بسیار حساس توصیه می کنند.

عصاره دانه پامپکین: تحقیقات شان می دهند که این گیاه برای درمان مثانه تحریک پذیر و بی اختیاری ادراری شبانه مفید است.

هیدروکسید منیزیم: در یک پژوهش کوچک نشان داده شده است که این مکمل، علائم بی اختیاری ادراری و شب ادراری را در 50 درصد از شرکت کننده های زن بهبود می بخشد.

ویتامین D: یک پژوهش صورت گرفته در سال 2010 دریافت که مقادیر ویتامین دی بالاتر، با کاهش احتمال اختلالات کف لگن مانند نشت ادرار در زنان مرتبط است. پژوهش دیگری، رابطه ای میان سطوح ویتامین دی پایین تر و نشت ادرار در زنان مسن تر پیدا کرد.

مصرف ویتامین دی

علت بیش فعالی مثانه

ادرار ابتدا توسط کلیه تولید و سپس وارد مثانه می‌شود. بعد از آن، مغز سیگنال‌هایی می‌فرستد که به شما نشان می هد مثانه‌تان پر شده و باید آن را دفع کنید. وقتی به دستشویی می‌روید، ماهیچه‌های کف لگن منبسط می‌شوند و به ادرار اجازه می‌دهند از بدن خارج شود.

حال وقتی مثانه بیش‌فعال داشته باشید، ماهیچه‌های لگن به صورت غیرارادی فشرده می‌شوند. در نتیجه حتی وقتی مثانه‌تان هنوز پر نشده، مرتب احساس می‌کنید باید به دستشویی بروید. عارضه‌ها و عوامل دیگری هم هستند که می‌توانند منجر به اختلال در مثانه شوند، از جمله:

Reverse Button on Apple iOS 14.6 نوشیدن بیش از حد مایعات

Reverse Button on Apple iOS 14.6 خوردن داروهایی که باعث افزایش تولید ادرار می‌شوند

Reverse Button on Apple iOS 14.6 عفونت مجاری ادرار

Reverse Button on Apple iOS 14.6 استفاده از کافئین، نوشیدنی‌های الکلی یا محرک‌های ادراری

Reverse Button on Apple iOS 14.6 عدم تخلیه کامل مثانه

Reverse Button on Apple iOS 14.6 اختلالات مثانه مانند سنگ مثانه

علت اصلی مثانه بی‌فعال دقیقاً مشخص نیست. هرچه افراد مسن‌تر می‌شوند احتمال ابتلا به این عارضه در آن‌ها بیشتر می‌شود اما نمی‌توان گفت این مسئله یکی از اتفاقات رایج کهولت سن است. بنابراین نباید علائم این بیماری را نادیده بگیرید.

اگر هرگونه از علائم گفته شده را در خودتان مشاهده کردید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا در تشخیص بیماری به شما کمک کند. عملکرد مثانه به سلامت مجاری ادرار بستگی دارد. علت بیش‌فعالی مثانه هم اغلب به مشکلات مجاری ادرار بر می‌گردد.

تشخیص پرکاری مثانه

پزشکان برای تشخیص علت بیش‌فعالی مثانه آزمایش‌های متعددی انجام می‌دهند و حتی ممکن است شما را به متخصص درمان مشکلات مجاری ادرار ارجاع دهند. به این افراد اورولوژیست یا متخصص مجاری ادراری گفته می‌شود. آزمایش‌هایی که برای تشخیص اختلال مثانه استفاده می‌شوند به شرح زیر اند:

آزمایش ادرار

در این روش نمونه‌ای از ادرار فرد می‌گیرند و آن را آزمایش می‌کنند تا هرگونه مورد غیرعادی (مانند وجود خون در ادرار) را تشخیص دهند. این آزمایش در تشخیص عفونت مجاری ادرار یا مشکلات دیگر مجاری ادرار به پزشک کمک می‌کند.

آزمایش ادرار

معاینه فیزیکی

در این روش، پزشک با دست التهاب اطراف شکم و کلیه‌ها را بررسی می‌کند تا در صورت بزرگ شدن پروستات متوجه آن بشود.

عکسبرداری از مثانه

در این تست با استفاده از یک اشعه فراصوت، بعد از دستشویی رفتن میزان ادرار باقی‌مانده در مثانه بیمار را اندازه می‌گیرند.

نوار مثانه یا تست اوروداینمیک

با این آزمایش توانایی مثانه برای ذخیره و نگه‌داشتن ادرار را بررسی می‌کنند.

سیستوسکوپی

در این فرایند، پزشک مثانه بیمار را بیحس کرده و لوله‌ای را به همراه یک لنز وارد آن می‌کند تا داخل مثانه را ببیند. اگر علائم موجود به دلیل موارد غیرطبیعی از جمله سنگ مثانه یا تومور اتفاق افتاده باشد، پزشک می‌تواند با استفاده از این روش به آن پی ببرد. بافت‌برداری یکی دیگر از روش‌هایی است که دکتر می‌تواند به کمک آن این فرایند را انجام دهد.

مثانه بیش فعال در مردان

بیش‌ فعالی مثانه در زنان رایج‌ تر است اما طبق تحقیقات سی درصد از مردان هم علائم بیش‌ فعالی مثانه را به صورت متداوم تجربه می‌کنند. این تعداد حتی ممکن است از آن هم بیشتر باشد زیرا احتمال دارد بعضی از مردان علائم بیش‌ فعالی مثانه را به پزشکشان گزارش نداده باشند. علائم بیش‌ فعالی مثانه در مردان شامل موارد زیر می‌شود:

 • نیاز ضروری به دفع ادرار
 • بیش از هشت بار دستشویی رفتن در روز
 • ریزش ادراری
 • شدت‌ گرفتن ادرار و عدم توانایی کنترل آن

خیلی از موارد بیش‌فعالی مثانه در مردان به دلیل بزرگ شدن پروستات اتفاق می افتد. وقتی غدد پروستات التهاب پیدا می‌کند، این مسئله ممکن است باعث مسدود کردن جریان ادرار و در نتیجه ادرار غیرارادی در مردان شود.

بزرگی پروستات در افراد مسن بیشتر اتفاق می افتد. بنابراین بیش‌فعالی مثانه هم در افراد مسن رایج‌تر است. در این موارد، با درمان بزرگی پروستات علائم بیش‌فعالی مثانه هم از بین خواهد رفت.

بیش‌فعالی مثانه در زنان

بیش‌فعالی مثانه در زنان

احتمال ابتلا به این عارضه در زنان بیشتر است. طبق بررسی‌ها، حداقل چهل درصد از زنان چنین علائمی را به پزشکشان گزارش داده‌اند. این تعداد  ممکن است حتی از آن هم بیشتر باشد زیرا به احتمال زیاد بیمارانی هم هستند که هنوز به پزشک مراجعه نکرده‌اند یا در این مورد به دکتر اطلاعی نداده‌اند. اختلال مثانه علائمی دارد که باعث می‌شود فرد بیشتر احساس نیاز به دفع ادرار کند. از جمله این علائم موارد زیر هستند:

1- احساس ناگهانی برای دفع ادرار

2- عدم توانایی کنترل ادرار

3- دستشویی رفتن بیش از دو بار در شب (هنگام خواب)

4- دستشویی رفتن بیش از هشت بار در روز

دقیقاً مشخص نیست چه موضوعی باعث بیش‌فعالی مثانه می‌شود ولی معمولاً بعد از سن یائسگی این مسئله در زنان رایج است. شاید کاهش استروژن یکی از دلایل این عارضه باشد اما بیش‎فعالی مثانه در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. بیش‌فعالی مثانه در زنان را می‌تواند با دارو، جراحی و ورزش‌های فیزیکی درمان کرد.

بیش‌فعالی مثانه در شب

نوکتوریا با بیش‌فعالی مثانه فرق می‌کند. درواقع ممکن است برخی افراد هیچ‌یک از علائم بیش‌فعالی مثانه را در طول روز نداشته باشند اما شب‌ها دچار تکرر ادرار شوند.

نوکتوریا بیشتر در افراد بالای شصت سال دیده می‌شود اما از هر سه میان‌سال بالای سی سال، یک نفر به این عارضه دچار است و شب‌ها دو تا سه بار برای دستشویی رفتن از خواب بیدار می‌شود. بیشتر افراد بدون اینکه نیازی به دستشویی رفتن داشته باشند حدود 6 تا 8 ساعت می‌خوابند و بعضی هم یک بار در شب برای دفع ادرار بیدار می‌شوند.

بنابراین اگر بین خواب بیش از یک بار برای دستشویی رفتن بیدار می‌شوید، احتمالاً دچار بیش‌فعالی مثانه در شب هستید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران، عضو انجمن ارولوژی اروپا، امریکا و آسیا

3.5/5 - (26 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Saleh دوشنبه ۱۴ خرداد ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  آیا بعد از انجام نوار مثانه، بلید آنتی بیوتیک مصرف کنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ خرداد ۳( 2 هفته پیش)
   فرد به فرد متفاوت است در اغلب مواقع لازم نخواهد بود
 • تصویر کاربر نگاه سه شنبه ۱ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام من سه هفته بعد از عمل TURB رابطه جنسی داشتم و بعد از اون درد لگن و خون در ادرارم مشاهده شد
  چه اقدامی رو باید انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   باید بررسی بشید رابطه ی جنسی منجر به خونریزی نمیشود احتمال عود ضایعه یا خارج شدن لخته های قبلی هست
 • تصویر کاربر اکرم یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای دکتر
  مادر من دچار تکرر ادرار هستن مخصوصا شبها که به گفته خودشون گاهی تا ۲۰بار درشب برای خالی کردن ادرار مجبورا بیدار بشن دیگه توانی براشون نمونده و به شدت اعصاب وجسم وروحشون وزندگیشون رو تحت تاثیر گذاشته
  دکتر زیاد بردیم همه جور اقدامات انجام دادن ازمایش وسونو گرافی و عکسبردری بوتاکس سیستوسکوپی وداروهای زیادی خوردن متاسفانه مشکل برطرف نشده ودکترشون گفتن ۳ماه یکبار بیاریدشون وکلا تکرر ادرار رو بیخیال بشین
  ولی واقعا نمیشه بیخیال شد ایشون جدا دارن نابود میشن
  اقای دکتر از شما ملتمسانه خواهش دارم مادر من رو از این وضعیت نجات بدین
  منتظر راهنماییتون هستم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۳( 1 ماه پیش)
   نوار مثانه هم انجام شده؟
  2. تصویر کاربر اکرم جمعه ۱۴ اردیبهشت ۳( 1 ماه پیش)
   بله فراموش کرده بودم بنویسم نوار مثانه هم گرفته بودن وگفتن که هیچ مشکلی نداره وگفتن به خاطر افزایش سن وزایمانهای زیاد هست وکاریش نمیشه کرد فقط باید تا اخر عمر دارو بخوره که کنترل بشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۳( 1 ماه پیش)
   نوار مثانه رو بفرستید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر هادی سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  متاسفانه کلیشه سونو تحویل بیمه شده و صرفا ریپورت در دسترس بود که همراه آزمایشات، به پیوست، حضورتون ارسال شد.
  مستندات برای بیمار ذیل می باشد.
  بیمار آقای ۶۵ ساله با شکایت تکرر ادرار هستند. در گزارش سونوگرافی سطح مخاط مثانه نامنظم و فاقد ضایعه اینترالومینال گزارش شده…
  PSA توتال و نسبت PSA free به PSA total نرمال بوده در عین حال PSA f بالا بوده! البته CRP هم +3 گزارش شد.
  آیا این نامنظمی و داده های آزمایشگاهی نگران کننده هستند و نیاز به اقدام تشخیصی و درمانی خاصی وجود داره؟
  متاسفانه کلیشه سونو تحویل بیمه شده و‌صرفا ریپورت در دسترس بود که همراه آزمایشات به پیوست حضورتون ارسال شد.با سلام و احترام
  بیمار آقای ۶۵ ساله با شکایت تکرر ادرار هستند. در گزارش سونوگرافی سطح مخاط مثانه نامنظم و فاقد ضایعه اینترالومینال گزارش شده…
  PSA توتال و نسبت PSA free به PSA total نرمال بوده در عین حال PSA f بالا بوده! البته CRP هم +3 گزارش شد.
  آیا این نامنظمی و داده های آزمایشگاهی نگران کننده هستند و نیاز به اقدام تشخیصی و درمانی خاصی وجود داره؟
  1. تصویر کاربر هادی شنبه ۲۶ اسفند ۲( 3 ماه پیش)
   سونو‌ مجدد
  2. تصویر کاربر هادی شنبه ۲۶ اسفند ۲( 3 ماه پیش)
   سونو مجدد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ اسفند ۲( 3 ماه پیش)
   Psa قبلی ندارند؟
  4. تصویر کاربر هادی یکشنبه ۲۷ اسفند ۲( 3 ماه پیش)
   با سلام
   دادهای آزمایشگاهی مربوط به ۰۸/۱۹ سال ۱۴۰۰ بوده به همراه ریپورت سونو که مجدد گرفته شده است. کلیشه قبلا ارسال شده خدمتتون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 3 ماه پیش)
   Psa مجددا چک شود اگر سیر صعودی باشه باید نمونه برداری انجام بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سام پنجشنبه ۳ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام
  من به مدت چند سال هست که در باد سرد،کولر و پنکه دچار تکرر ادار شدیدی هستم،به گونه ای که با باد سرد و...اذیت میشم و نزدیک به یک سال هم در قسمت نشیمن ،کمردرد شدیدی دارم به گونه ای که در بلند شدن و نشستن دچار مشکل هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   به متخصص طب فیزیکی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر لیلی چهارشنبه ۱۸ بهمن ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  بادرود پسرمن ۱۱ سالشه شب ادرلری داره قبلن داشت ازمایش وازمثانش سونو وهمه کاری انجام دادم گفتن مثانه عصبی داره بادارو خوب شد یه سالی خوب بود ولی الان جدیدن دوباره شب ادراری پیداکرده چیکارکنم من؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ بهمن ۲( 4 ماه پیش)
   نوار مثانه انجام دادین؟
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۱۸ بهمن ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من چند روز پیش بر اثر یبوست شقاق مقعدی شدم بعد دکتر رفتم گفتن شقاق هستش دوتا امول یکی دگزا یکی کترولاک زدم دردم اروم گرفت گفتن بعد هر دفع این دوتا پوما استفاده کن یکی پوماد رکتال زایکس اچ .یکی پوماد دیلتیازم الان یه هفته استفاده کردم دردم اروم شده ولی دوروزه احساس نمیکنم ادار دارم حین ادرار قطع وصل میشه بنطرتو مال چیه مربوط به پروسات هستش ۳۸ سالم هستش
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ بهمن ۲( 4 ماه پیش)
   مواردی که مطرح شد مرتبط نیستند
 • تصویر کاربر بهزاد جمعه ۸ دی ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  اقای دکتر من در ادامه پرسش ۳۱۶۷۲۸ این سوال رو هم داشتم‌:
  یعنی فشار مثانه کم نیست؟
  مشکل ازمایش اوروفلومتری که انجام دادم اخرین بار، حجم کم ادرار بود که فشار مثانه رو کم نشون داد یا این فشار هم نرمال هست کلا؟اوروفلومتری دی ماه سال قبل با مثانه پر درسته یا اوروفومتری یک هفته پیش که حجم ادرار کم‌بود؟
  و اینکه داروی خاصی نیاز نیست مصرف کنم چه برای تکرر ادرار و چه در صورت مشکل فشار مثانه؟
  در حال حاضر هر ۳ الی ۴ ساعت و تا ۷ ساعت میرم سرویس و چند ثانیه بعد از تخلیه ادرار شاید در حد ۴،۵ سی سی ایستاده تخلیه میکنم..
  یه مقدار هم یبوست و نفخ هم دارم و در حال درمان هستم ۲۰ روزه..
  1. تصویر کاربر بهزاد پنجشنبه ۷ دی ۲( 5 ماه پیش)
   یه جورایی در واقع حس میکنم که این نفخ شکم باعث فشار روی مثانم میشه و باعث میشه اون چند سی سی رو ایستاده تخلیه کنم..
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ دی ۲( 5 ماه پیش)
   با ذکر نام و شرح مجدد مشکلتون به واتس اپ 09394620321 پیام بدید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ دی ۲( 5 ماه پیش)
   مدارک رو کامل بفرستید
  4. تصویر کاربر بهزاد جمعه ۸ دی ۲( 5 ماه پیش)
   ارسال شد خدمتتون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ دی ۲( 5 ماه پیش)
   🌺
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر ماریا پنجشنبه ۹ آذر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید شوهرم ۵۲ساله هستن بدنبال کانسر مثانه عمل رادیکال سیتکتومی انجام دادن وبعد از عمل دچار ناتوانی جنسی وهمچنین بی اختیاری ادراری موقع خواب هستن ،پزشک معالجشون گفت بی اختیاری ادرارشون به مرور برطرف میشه ولی بعد از گذشت ۱۰ماه همچنان موقع خواب بی اختیاری ادرار دارن وبه علت ناتوانی جنسی افسرده شدن خاستم ببینم باید چیکار کنیم هیچ درمان حمایتی وجود نداره که ایشون بهتر بشن ممنون میشم جواب بدین،،سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   کیسه رو شکمشون هست یا مثانه مصنوعی از روده ساخته شده؟
  2. تصویر کاربر ماریا چهارشنبه ۸ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   نه آقای دکتر از روده واسشون آقای دکتر مرتضوی اصفهان مثانه درست کردن
  3. تصویر کاربر ماریا چهارشنبه ۸ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   سلام نه آقای دکتر از روده شون آقای دکتر مرتضوی اصفهان واسشون مثانه درست کردن
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   اصلا نعوظ ندارن؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امین جمعه ۳ آذر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام جناب اقای دکتر خسته نباشید من مردی ۳۵ساله هستم در کودکی تا ده سال شب ادراری داشتم و بعد از اون برطرف شد و الان باید در طول شب یا روز بیشتر مواقع دو ساعتی یکبار دسشویی برم و مثانه ام هم پر میشود دقیق دوساعت دوساعت واقعا شبها خوابم را گرفته روزها کمتر است موضوع چیست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   سلام باید نوار مثانه انجام شود
  2. تصویر کاربر امین پنجشنبه ۲ آذر ۲( 7 ماه پیش)
   چجوری باید مشاوره تلفنی برقرار کنم و نوبت بگیرم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 6 ماه پیش)
   منشی مطب با شما تماس خواهد گرفت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر