جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیا اختلال نعوظ درمان قطعی دارد؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، به ناتوانی مرد در نعوظ یا نگه داشتن آن گفته می شود. اختلال نعوظ یک بیماری نیست، بلکه نشانه ی سایر مشکلات جسمی، روانی یا هردو می باشد.

در صورت مواجهه  شدن هر چند وقت یکبار با اختلال نعوظ، دلیلی برای نگرانی نیست. این امر، طبیعی بوده و بعضی از علل آن می تواند نوشیدن الکل، اضطراب یا خستگی باشد. اگر این مشکل، ادامه دار شد، به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

درمان اختلال نعوظ شامل داروهای خوراکی، مشاوره، پمپ کششی آلت تناسلی، تزریق مستقیم به آلت تناسلی و پیوند آلت مصنوعی است.

اختلال نعوظ طبیعی چیست؟

مربوط به ناهنجاری ها در شریان ها و رگ های مربوط به آلت تناسلی می باشد که رایج ترین علت اختلال نعوظ در سنین بالا است. زمانی که مشکل در شریان ها باشد، معمولاً علت آن تصلب شرایین یا سفت شدن شریان ها می باشد. البته، آسیب به شریان ها نیز می تواند تأثیرگذار باشد. از راه های امکان پذیر برای پیشگیری از این مشکل، برطرف کردن اضافه وزن، کلسترول بالا، فشار خون بالا، سیگار کشیدن، و ورزش کردن می باشد.

بسیاری از متخصصین، آتروفی (از بین رفتن جزئی یا کامل بافت) و فیبروز (رشد بیش از حد بافت مربوط به عضلات آلت تناسلی)، را شروع کننده ی مشکلات اختلال نعوظ می دانند. عدم توانایی در حفظ نعوظ، اولین نشانه اختلال نعوظ می باشد. هرچند این مشکل، نشت وریدی نام دارد، اما مشکل اصلی به جای رگ ها، عضلاتی است که این رگ ها را پوشش می دهد. نتیجه ی این مشکل، اختلال و عدم توانایی در حفظ نعوظ بوده، که یکی از نشانه های ابتدایی تصلب شرایین یا بیماری های وریدی به حساب می آید.

علت اختلال نعوظ

دلایل اختلال نعوظ عبارتند از:

1- دیابت

اختلال نعوظ در افراد مبتلا به دیابت، رایج است. 35 الی 50% این افراد، دچار ناتوانی جنسی هستند. این مشکل به علت سفت شدن زودهنگام و غیر طبیعی شریان ها می باشد. نوروپاتی محیطی در کنار تداخل اعصاب کنترل کننده نعوظ به کرات در این افراد دیده می شود.

2- افسردگی و اختلال نعوظ

افسردگی دلیل دیگری برای اختلال نعوظ بوده و رابطه ی نزدیکی با آن دارد. از آنجایی که رابطه ای مثلثی بین اختلال نعوظ، افسردگی و بیماری های قلبی-وریدی وجود دارد، مردان افسرده، باید برای تشخیص انواع بیماری ها در کنار مشکلات روانی، مورد معاینه قرار گیرند. برخی از داروهای ضدافسردگی هم باعث ناتوانی جنسی می شوند. هم چنین مشکلات عصبی نیز باعث اختلال نعوظ می شوند.

3- داروهایی که باعث اختلال نعوظ می شوند

بسیاری از داروهای تجویزی مثل داروهای فشار خون، داروهای اعصاب و ضد افسردگی، قطره چشم گلوکوم و داروهای شیمی درمانی برای سرطان، تنها تعدادی از داروهایی هستند که می توانند سبب اختلال نعوظ شوند.

علت اختلال نعوظ
علل اختلال نعوظ

4- مشکلات هورمونی

اختلالات هورمونی، مثل افزایش پرولاکتین (هورمونی که در بخش داخلی غده هیپوفیز ترشح می شود)، مصرف بیش از حد استروئید در بدن ساز ها، کمبود یا مقادیر بیش از حد هورمون تیروئید، و هورمون هایی که برای سرطان پروستات استفاده می شوند، می تواند سبب اختلال نعوظ شوند. کمبود تستسترون هم ممکن است باعث اختلال نعوظ شود، اما به تنهایی نمی تواند دلیل اختلال نعوظ باشد.

مردان از چه سنی دچا رمشکل اختلال در نعوظ می شوند؟

مطالعات نشان می دهد که اختلال نعوظ و سن فرد به شدت به هم مربوط اند. کمتر از 2% مردان زیر 40 سال و 4% از 50-40 سالگی، با این مشکل مواجه شده اند. اما در افراد بالای 50 سال، احتمال این مشکل بسیار بالا رفته و 25% افراد 60-50 سال و 40% افراد 70-60 سال را در بر می گیرد.

نحوه ی تشخیص اختلالات در نعوظ

اگر شما به اختلال نعوظ طولانی مدت دچار شده اید، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. اختلال نعوظ موقتی امری عادی می باشد، اما اختلال نعوظ دائم و طولانی مدت می تواند به علت یک مشکل جسمی جدی اتفاق افتاده باشد.

پزشک می تواند با معاینه کامل تمام مشکلات جسمی احتمالی، برای تشخیص دلایل محتمل و ارائه ی درمان مخصوص، اقدام کند. این امر می تواند شامل بررسی بیماری های قلبی و وریدی، دیابت، فشار خون و کلسترول بالا باشد.

آزمایشات، کیفیت جریان خون به آلت تناسلی، همچنین می تواند مشکلات هورمونی مثل کمبود تستسترون که از علل اختلال نعوظ است را بررسی نشان می دهند.

زمانی که شما علت روانی یا جسمی اختلال نعوظ را یافتید، می توانید برای درمان آن  اقدام کنید.

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ با مواظبت از قلب و رگ های بدن شما شروع می شود. پزشک به شما علل خطرزا و راه بهبود آنها را گوشزد می کند.

راههای طبیعی درمان اختلال نعوظ

پزشک ممکن است به شما پیشنهاد می دهد که مشکلات روحی خود را حل و فصل کنید. این مشکلات شامل روابط عاطفی، مشکلات استرس زای زندگی، افسردگی و ترس از رابطه جنسی به علت مشکلات سابق در مورد اختلال نعوظ، می باشند.

در حالت کلی درمان اختلال نعوظ یازجمله نعوظ سست یا عدم نعوظ عبارتند از:

دارو و قرص قوی اختلال نعوظ (مسدود کننده های PDE5)

این داروها، جریان خون به آلت تناسلی را افزایش می دهند. این موارد، تنها نمونه های تأیید شده در FDA می باشند:

 • ویاگرا
 • لویترا
 • سیالیز
 • استندرا

برای نتایج بهتر، مردان مبتلا به اختلال نعوظ، از این داروها 1 تا 2 ساعت قبل از رابطه جنسی استفاده می کنند. مصرف این داروها، نیازمند عملکرد عصبی عادی می باشد. این داروها، جریان خون به آلت تناسلی را افزایش داده، و در 70% مردان، مؤثر است. این تأثیر در بیماران مبتلا به دیابت و سرطان، کمتر است.

توجه: اگر از داروهای نیترات برای قلب استفاده می کنید، به هیچ وجه PDE5 مصرف نکنید.

درمان تستسترونی

در موارد خاصی که کمبود تستسترون، علت اختلال نعوظ می باشد، این درمان می تواند در کنار داروهای ذکر شده، به شما کمک کند.

درمان اختلال نعوظ با تزریق آلپروستادیل به مجاری ادراری

در این درمان، مقادیر کوچکی از داروی آلپروستادیل، در مجاری ادراری قرار می گیرد و شما نیاز به تزریق روزانه ندارید. البته، این درمان به خوبی سایر درمان ها جوابگو نیست.

رایج ترین عوارض جانبی این درمان، احساس سوزش درون آلت تناسلی است. اگر نعوظ، بیش از 4 ساعت به طول انجامید، به اورژانس مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: عوارض ارضا نشدن چیست؟

رفع اختلال نعوظ با جراحی

رایج ترین جراحی برای درمان اختلال نعوظ، شامل پیوند آلت تناسلی (مصنوعی) است. جراحی وریدی آلت در افراد کهن سالی که به درمان های دارویی پاسخ دهی نداشته اند، پیشنهاد نمی شود. اما پیوند آلت تناسلی، مرحله ی بعدی درمان است. هر چند، این عمل، خطرهایی را به همراه دارد، اما بیشترین نرخ تأثیرگذاری و رضایت را در بین بیماران مشاهده شده است.

آلت مصنوعی، وسیله ای است که درون پوست شما قرار گرفته و آلت سفتی را به شما می دهد. این گزینه، بهترین راه برای داشتن رابطه جنسی طولانی و بدون وقفه می باشد.

پیوند آلت، معمولاً در حالت بیهوشی صورت می گیرد. اگر بیمار دچار عفونت در شریان های ادرار یا پوست باشد، عمل را تا زمان درمان کامل این عفونت، به تعویق می اندازند. اگر بیمار از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کند، باید زیر نطر پزشک، این داروها را تا زمان جراحی و بهبودی متوقف کند.

در بیشتر موارد، تنها یک برش کوچک در محل اتصال آلت به شکم یا بیضه صورت می گیرد. هیچ بافتی خارج نشده و خون زیادی از دست نمی رود. معمولاً بیمار، ساعاتی بعد از جراحی مرخص می شود.

دکتر حسین کرمی فوق تخصص مجاری ادراری و تناسلی و متخصص درمان نعوظ

4/5 - (150 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 199 مشاهده پرسش
  سلام ، میخواستم ببینم این خال که روی آلتم افتاده چیه ؟
  و همچنین ، من آلتم خیلی خیلی بد و زشت ختنه شده است ایا میتوان برای زیبایی پوست قسمت ختنه شده کاری انجام داد؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 سال پیش)
   عکس ارسال نشده مجدد بفرستید
 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 245 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر چند‌ مدته اینو میبینم‌که‌خیلی ریزه به سختی‌هم میشه پیداش کرد تا حدودی خیلی کمم برجستگی داره که‌اصلا ناچیزه نه خارش نه تغییر سایز نه هیچی هم رنگ پوست و قبلا به‌دکتر‌ که مراجعه کردم گفتن چیزی‌نیست‌ ولی از تیغ برای اصلاح استفاده نکنم بهتره که و اینکه رشد موی بالایی دارم میخواستم بدونم سیوه؟ و‌مشکلی وجود نداره(عکس زوم شده،کنار الت) اینم بهتون بگم من 10 کیلو اضافه وزن دارم و چین رو‌بدنم‌ به‌مقدار متوسط هستش و من قبلا رو گردنم زیر چشمام و زیر بغلم اسکین تگ داشتم که خوب شده ممنون میشم نظرتونو راجب این بگین نگران شدم.با تشکر🌹
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   ارسال شد؟
  3. تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   اومد؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   چیز مهمی نیست به نظر اگر بزرگتر شد ، میشه ازش نمونه برداری کرد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۲ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من تازه ازدواج کردم. متاسفانه فکر میکنم اختلال نعوظ دارم.
  به انزال میرسم، اما نعوظ برام اتفاق نمیوفته.
  الان نعوظ صبحگاهی دارم. در طول سالیان گذشته هم، بسته به شرایط، تحریک پذیری و نعوظ داشتم. اما الان نمیدونم چرا ازین جنبه تحریک نمیشم و نعوظ ندارم.
  باید چه کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   با توجه به اینکه نعوظ صبحگاهی دارین مشکلتون جسمی نیست با روانپزشک مشورت کنید
 • تصویر کاربر Mohamadjavadshoeibi شنبه ۲۲ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر شریک جنسیم بعد دوروز عکس از زگیل به وجود امده رو دستش فرستاد بعد سه روز بالای واژن و یه هفته بعد بالای لب
  خودم هیچ علاعمی نداشتم تا الان تا دیشب که رو زگیل دهانی تحقیق کردم زده بود زیر زبان ضایعه به وجود میاید برای من عین نیش مار خیلی کوچک زیر زبان است خیلی نرم و بی رنگ است صبح دکتر داخلی رفتم و گفت این ضایعه پوستی هستش و کاری با زیگیل تناسلی ندارد سرم شستو شو و یه قرص به نام اسیکلوویر دادن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر Mohamadjavadshoeibi پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   این عکس زبان دورو وری هارو دیدم زبان منم مثل هموناس
  3. تصویر کاربر Mohamadjavadshoeibi جمعه ۲۱ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   .
  4. تصویر کاربر Mohamadjavadshoeibi جمعه ۲۱ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   اقای دکتر عکس چجوری ارسال کنم قسمت پاسخ دو بار انتخاب کردم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   زگیل نیست با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر شرفی شنبه ۲۲ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته کار نباشی من ۵۴سال دارم ازمایشات لازم رو انحام دادم براتون ارسال میکنم دکتر باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   باید نمونه برداری از پروستات انجام شود
  2. تصویر کاربر شرفی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام خسته نباشی
   دکتر شما بیمارستان امام خمینی ویزبت میکنید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   خیر
  4. تصویر کاربر شرفی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض و ادب دکتر شما کدام بیمارستان هستید لطفا بگید بیام خدمتتون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   نیکان - شهدا
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Mohammad پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 216 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید؟
  من از ۱۸ سالگی دارم خود ارظایی میکنم و الان ۲۱ سالمه آلت تناسالی به سمت چپ یکم منحرف شده بیضه هام بالا پایین دارن من میخواستم بدونم اگه خود ارظایی نکنم تت ۲۴ سالگی زود انزالی از بین میره همه چیز به حالت اول برمیگرده ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   بله بهتر میشه
 • تصویر کاربر م.ف شنبه ۸ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من تست اچ پی وی دادم نوع ۵۴ و ۹۱ مثبت شد که کم خطرن .ولی من یه زگیل کوچک در داخل مقعد دارم که بآ دست لمس میشه دکتر زنان تشخیص نمیده و دکتر گوارشم مراجعه کردم گفت من درمانی بلد نیستم.
  من چکار کنم ،قرص پاورفیت بهم داده دکتر زنان که ahcc داره
  شما متخصص گوارش مرتبط با زگیل خانم باشد میتونین معرفی کنین؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   اگر داخل مقعده باید توسط دکتر گوارش کولونوسکوپی شین ، به یه متخصص گوارش دیگه مراجعه کنید فرقی نداره کی باشه
 • تصویر کاربر مهرداد چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترخسته نباشید مهردا د هستم ۳۲ سالمه از زنجان مجرد حدود سه چهار سال یا یکم بیشتر مشکل ناتوانی جنسی دارم و زود انزال کل آزمایش ها رو دادم هیچ مشکلی نداشتم پیش چند تا متخصص از جمله اقای دکتر محمد سینا زاد .اقای دکتر محسن وریانی .و دوتای دیگه متاسفانه و ویزیت دارو مشکلم حل نشد و به جواب قطعی نرسیدم تو سایت دارویی نبوده نگرفته باشم اقای دکتر چیکار کنم موندم افسرده و نگرانم از آبروم قصدم خودکشی دارم ولی فکر خانواده ام نمیزاره کارم آزاد با ۳ تومنی که گرفتم تو این مدت همش خرج دکتر رفتن شده از اون ور هم هر مادری آرزو داره پسرش به سر وسامان برسه بقران بریدم به امام حسین قسمتون میدم کمکم کنید جون عزیزات سوالم اینکه اقای دکتر کدوم مراکز تشخیص در مان ناتوانی جنسی رو قطعی میده بهم معرفی کنید تورو قسم میدم جون عزیزات اقای دکتر کمکم کنید بریده ام تا عمر دارم دعا گو شما میشم تورو قران یک وقت مشاوره تلفنی ممنون میشم تو رو جون عزیزانتون بهم بدین پولشو هم پرداخت میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)
   ازمایش اسپرم و ازمایشات هورمونی انجام شود
 • تصویر کاربر mdf جمعه ۴ بهمن ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر من در مورد این سوال کرده بودم که آلت من در اثر خود ارضایی آسیب دیده که شما گفتید در اثر خودارضایی آسیب نمی بینه مگر اینکه بشکنه بعد گفتید عکس ارسال کن
  من سوالم رو اصلاح می کنم آلت من نشکسته ولی در اثر خودارضایی دچار ناتوانی جنسی یا بیماری جنسی شده
  این چندتا عکس رو مشاهده بفرمایید در حالت غیر نعوظ است در حالت نعوظ کاملا صاف است و هیچ انحنایی نداره
  در این تصاویری که مشاهده می فرمایید( از کنارین )در حالت غیر نعوظ سر آلت یک مقدار رو به پایین است و بیضه ها شل و افتاده است
  سوال اولم اینه که چه راهی وجود دارد که در حالت غیر نعوظ هم آلت و هم بیضه ها محکم و صاف مثل حالت اولش شود و این انحنا رو به پایین در حالت غیر نعوظ رو نداشته باشد
  و یک عکس دیگر دور لب آلت که( تصویر ازبالا) مشاهده می کنید یک چیزهایی انگار باز شده
  سوال دومم اینه که این چیزهایی که باز شده چی هست و راه درمان چگونه است
  بعد جناب دکتر هزینه درمان هر دو سوال رو بگید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ بهمن ۹۸( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر زهره شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام من باکره ام ولی رابطه مقعدی داشتم چطور میتونم بفهمم که زگیل تناسلی دارم یانه ؟
  زگیل دهان و گلو از خوردن التی که زگیل داره ایجاد میشه یانه اگه زگیل تناسلی نهفته باشه هم ممکن سرطان دهان یا گلو گرفت و چه مدت بعد از ورود به بدن زگیل تناسلی خودشو نشون میده؟؟؟؟زگیل مقعدی ایا داخل هست یا بیرون راه تشخیصش چیه ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   ايا بثورات ظاهري داريد عكسش را بفرستيد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر