مقایسه عمل واریکوسل با لیزر و لاپاراسکوپی واریکوسل

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

روشهای درمانی جراحی واریکوسل عبارتند از: میکروسرجری، عمل لاپاروسکوپی واریکوسل و عمل باز. واریکوسل به معنی گشاد و واریس شدن رگهای بیضه است که در 10-15 درصد مردان و با علت ناشناخته و به صورت طبیعی در معاینه کشف می شود. امروزه شایعترین علت ناباروری قابل برگشت مردان واریکوسل است که در آنها دریچه های لانه کبوتری ورید های بیضه خراب شده و خونی که از شریان ها به بیضه ها می رسد برگشت خوبی ندارند و لذا باعث تولید نطفه هائی در مرد می شوند.

این نطفه ها 1- حرکت خوبی ندارند 2- شکلشان غیرطبیعی است. واریکوسل به صورت شایع در بیضه طرف چپ ایجاد می شود و تنها در 10-15 درصد ممکن است دوطرفه باشد.

تشخیص واریکوسل

انواع واریکوسل

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز بهترین وسیله تشخیص واریکوسل معاینه توسط پزشک متخصص جراح کلیه می باشد که در معاینه بالینی سه حالت بسته به شدت واریکوسل کشف می شود:

1- واریکوسل خفیف یا درجه یک

که فقط با زور زدن بیمار در حالت ایستاده سیاهرگ های بیضه کمی گشاد می شوند

2- واریکوسل درجه دو

رگها کاملاً گشاد هستند و نیازی به زور زدن ندارند

3- واریکوسل درجه سه

رگها شدیداً گشاد و مثل یک کیسه کرم در بالای بیضه حتی با نگاه و بدون معاینه دیده می شوند. درد مزمن بیضه و کوچکی بیضه ممکن است دو علامت دیگر و علت مراجعه بیمار به پزشک گردد.

آیا واریکوسل درمان داروئی دارد؟

واریکوسل درمان داروئی ندارد و قطعی ترین روش درمان واریکوسل فقط جراحی واریکوسل است. عمل جراحی باعث بهبودی در کیفیت اسپرم به میزان 60% و اثر آن بعد از 6 ماه مشخص می شود.

جراحی مثانه

آیا همه موارد واریکوسل نیاز به جراحی دارد؟

جواب منفی است. تنها موارد قطعی انجام عمل واریکوسل عبارت است از:

 • شدت بالای واریکوسل در نوجوانی که باعث کوچکی بیضه می شود
 • ناباروری مردانه که یک زوج اگر به مدت یکسال بدون جلوگیری و بدون اینکه خانم مشکلی داشته باشد بچه دار نشوند در صورت کشف واریکوسل در مرد باید آن را جراحی کرد
 • آزمایش منی یا اسپرمی که مختل است که تعداد حرکت اسپرم پائین و شکل آنها اغلب غیرطبیعی باشد.

اگر واریکوسل شدید را درمان نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

تحلیل رفتن و کوچک شدن بیضه و ناباروری دو اتفاقی هستند که ممکن است به دنبال عدم درمان واریکوسل در بیضه روی دهند.

نحوه عمل واریکوسل چگونه است؟

امروزه جراحی واریکوسل به سه روش در دنیا انجام می شود.

✔️ عمل جراحی باز و سنتی

که با برش 2 سانتی محل عبور ورید ها در کانال اینگوینال طناب بیضه را بیرون آورده و رگهای وریدی خراب شده که اغلب کلفت و برجسته شده اند را جدا و با نخ گره و قطع می کنیم. در روش باز سنتی ممکن است بعضی از وریدها واریس بیضه که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند باقی مانده و باعث عود شوند و یا شریان های بیضه اشتباهی قطع شوند و باعث کوچکی بیضه بعد از عمل گردند و یا رگ های لنفی کاملاً جدا نشوند و باعث هیدروسل یا آب آوردن بیضه شوند. مانند شکل زیر:

images8

✔️ عمل واریکوسل با لیزر

چیزی به اسم عمل لیزری واریکوسل وجود ندارد و جنبه ی تبلیغاتی دارد. بستن رگ های خراب واریکوسل با لیزر در دنیا تا این لحظه یعنی سال 2019 میلادی هنوز تحقق نیافته است.

✔️ روش میکروسرجری

در میکروسرجری به روش سنتی با برش باز روی کانال و محل عبور رگ های بیضه طناب بیضه را بیرون می آوریم که تا اینجا شبیه عمل باز و سنتی می باشد، فرق روش میکروسرجری با عمل باز معمولی در این است که پس از بیرون کشیدن طناب بیضه رگ های آن را زیر میکروسکوپ و با بزرگنمائی 5-6 برابر می کنیم و در نتیجه زیر میکروسکوپ سیاهرگ و سرخرگ و عروق لنفاوی با بزرگنمائی خود را نشان می دهند و لذا با دقت بالائی عمل جدا کردن سیاهرگ های واریس و خراب شده از نوع سالم انجام می شود و لذا باعث می شود که احتمال آسیب به شریان بیضه و آسیب به رگهای لنفی سیار پائین آمده و لذا امکان آب آوردن بیضه بعد از عمل و امکان عود عمل و کوچکی بضه بعد از عمل کاملاً پائین می آید.

indexb

پس عمل میکروسرجری انجام عمل جراحی باز زیر میکروسکوپ می باشد.

✔️ عمل لاپاراسکوپی واریکوسل

امروزه شعار عالم جراحی انجام عمل های بزرگ از شکاف کوچک است. در بیش از 90 درصد موارد عمل لاپاراسکوپی جایگزین شکاف های یک و چند جراحی باز در رشته های مختلف شده است. به عنوان مثال جراحی های روده، معده، رحم و تخمدان و در رشته ارولوژی: برداشتن کلیه ها، ترمیم تنگی های حالب، برداشتن کیست های بزرگ کلیه و تشخیص و درمان بیضه های پائین نیامده و غیره امروزه به روش لاپاراسکوپی و بدون جراحی انجام می شود.

در این روش با گذاشتن سه عدد لوله بسیار باریک در شکم و تزریق گاز و عبور دوربین احشاء داخل شکمی را با بزرگنمائی بیش از 20 برابر مشاهده می کنیم و لذا عمل های جراحی با دید مستقیم و بزرگنمائی عالی و از طریق حداقل برش های پوستی انجام می شود. یکی از این موارد درمان واریکوسل به روش لاپاراسکوپی است که در اینجا سه عدد تروکار باریک در ناف و کناره های آن تعبیه می شود که پس از چند روز از عمل محل بخیه ها اصلاً محسوس نمی باشد و عمل در عرض 10-15 دقیقه انجام و رگ های خراب شده بیضه را با بزرگنمائی مشخص و آنها را از رگ های سالم جدا کرده و با کوتر می سوزانیم. شانس آسیب به شریان و کوچک شدن بیضه در این عمل صفر است و به علت بزرگنمائی کاملاً می توان سیاهرگ ها را از نسوج لنفی کاملاً جدا کنیم و لذا شانس آب آوردن بیضه یا هیدروسل را بسیار پائین بیاوریم.

لاپاراسکوپی لاپاراسکوپیلاپاراسکوپی_1

عوارض واریکوسل

عوارض مهم بعد از عمل واریکوسل عبارتند از:

 • کوچک شدن بیضه
 • آب آوردن بیضه یا هیدروسل
 • عود واریکوسل

امکان عود واریکوسل و آب آوردن بیضه بعد از عمل در روش جراحی باز، بسته به دقت عمل بین 5-15 درصد می باشد. این عارضه در عمل میکروسکوپی واریکوسل و لاپاراسکوپی شدیداً پائین می آیند.

برای دانستن هزینه عمل واریکوسل بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه عمل واریکوسل میکروسرجری

حسن جراحی لاپاروسکوپی واریکوسل

اجتناب از برش پوستی دردناک روی محل کانال، زیبائی محل عمل، عدم احتمال آسیب به شریان بیضه و عدم کوچکی بیضه بعد از عمل، بزرگنمائی محل عمل، ضبط عمل و ارائه آن به بیمار و شفاف بودن کار، زمان کوتاه و کاهش احتمال آب آوردن بیضه و عود واریکوسل می باشد.

حسن عمل میکروسرجری

علیرغم برش پوستی عمل باز، بزرگنمائی رگ ها زیر میکروسکوپ و احتمال پائین آسیب به شریان های بیضه، پائین بودن احتمال عود و آب آوردن بیضه می باشد.

واریکوسل و بیهوشی

عمل جراحی باز میکروسرجری به دو روش بی حسی نخاعی و بیهوشی انجام می شود و در تجربه من بیماران جوانی که بی حسی نخاعی و با تزریق آمپول به نخال عمل می شوند در بعضی از موارد دچار سردرد بعد از عمل و کمر درد می شوند. عمل جراحی لاپاراسکوپی به علت تزیق گاز داخل شکم، اغلب با یک بیهوشی خفیف 15 دقیقه ای انجام می شود که پس از عمل به علت درد کمتر و عدم تزریق آمپول به کمر راحت تر می تواند به کار و فعالیت های روزمره برگردند.

مدت زمان بستری شدن پس از TUL

در پایان با تشکر از انتخاب سایت و صفحه من جهت گرفتن این اطلاعات از شما تشکر و امیدوارم با یادگیری این مطالب بتوانید تصمیم درست و منطقی در رابطه با واریکوسل را اتخاذ فرمائید. جهت دیدن فیلمهای عمل واریکوسل می توانید به اپارات و یوتیوب و فیس بوک  وبا پیدا کردن صفحه اینجانب دکتر کرمی جرئیات فیلم و عمل و توضیحات ان را ببینید.


دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی

4.2/5 - (57 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  آقای دکتر من سال 94 عمل واریکوسل گرید 3 سمت چپ عمل کردم تعداد اسپرم قبل عمل 5 میلیون بود
  بعد عمل شد 12 میلیون الان دوباره هر دو طرف عود کرده گرید 3 ولی تو آزمایش جدید تعداد اسپرم 30 میلیون هست ؟
  احتمالا آزمایش اشتباه نشده واین که در کل آزمایشی که دادم خوبه یا بد؟ 26 ساله هستم آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام بله ازمایش خوب است . باید معاینه شوید در سونوگرافی گاهی اوقات به اشتباه عود در نظر میگیره
 • تصویر کاربر صالحی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام خوبید ببخشید من 18 سالمه و حس میکنم واریکوسل دارم البته مطمئن نیستم چون روم نمیشه جلوی خانواده و ...بگم و دکتر برم شایدم پیچ خوردگی رگ باشه لطفا اگر میشه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم تا چند سالگی اگر عمل نکنم مشکلی برام پیش نمیاد درد هم ندارم یعنی به ندرت شاید مثلا سالی 2الی 3 بار درد بگیره وقتی راه میرم و یکم استراحت کنم خوب میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   سلام اول اینکه حتما معاینه شوید تا تایید شود . یا سونوگرافی کنید تا تایید شود . دوم اینکه اگر تایید شد یک ازمایش منی یا اسپرم انالیز دهید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خسته نباشید
  بنده 6 7 سال بود واریکوسل داشتم ولی گرید 1 و2 بود و اذیت نمیکرد
  الان یک ماهی بود ک محدوده سمت چپ کشاله ران و بالامثانه و خط v درد میگرفت موقع پاشدن یا گاهی خندیدن
  چون سابقه پارگی فتخ کشاله ران سمت راست  دارم فکرکردم‌سمت چپمم‌پاره شده مراجعه کردم دکتر با معاینه فیزیکی دکتر کنار بیضه دست گذاشتن و سرفه کردم گفتن روده ک ب دستشون نخورده ک فتخم باشه ولی واریکوسلم شدید شده سونو نوشتن جواب سونو این بود‌ ک واریکوسل چپ گرید 3 و پارگی خفیف در فتخ کشاله ران سمت چپ خوده کسی ک سونو گرفت گفت فتخت عمل نمیخواد ولی واریکوسل میخواد اینم بگم ک 6 7 ماهه پیش آزمایش اسپرم دادم اوکی بود و مجردم و 25 سالمه
  الان سوالم اینه ک
  1. آیا این سوزش و گاهی دردی ک حس میکنم ماله فتخه یا واریکوسل ب نظرتون این پارگی خفیف مشکل سازه ؟
  و اینکه
  2.بعد از عمل واریکوسل ب روش باز چندوقت بعدش من میتونم بصورت کاملا راحت برم باشگاه بدنسازی چون اگه‌نرم واقعا افسرده میشم
  با تشکر از دکتر‌گرامی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سلام واریکوسل باید عمل بشه . ازمایش اسپرم جدید بدهید . بدنسازی باعث تشدید فتق میشه و بدتر میشه . ولی بعد از عمل یک ماه بعد میتونین ورزش رو شروع کنید
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام جوانی ۲۲ ساله هستم مجرد ، من دوسال هست که واریکوسل گرید ۲یا۳ دارم و اون موقع تعداد اسپرم توی آزمایشم ۹ میلیون و سرعت خوب اسپرم عادی بود و به علت ترس از عمل من عمل انجام ندادم و الان بعد دوسال یه مقدار درد بیضه و زیر شکم زیاد شده و از سر کار میام حتما دراز میکشم تا خوب بشه ممنون میشم راهنمایی کنید الان چه کار کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام یک ازمایش اسپرم جدید بدهید به همراه سونوگرافی بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳ اسفند ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بالای بیضه سمت چپم رگ هاش باد کرده احساس میکنم واریکوسل گرفتم ولی رفتم سونو گرافی گفت واریکوسل نداری در ضمن اون قسمت ک رگ هاش باد کرده خیلی میخاره الان من نمدونم وایکوسل دارم یا نه انوقت فشار اوردنی هم اون رگ های باد کرده حجمش بیشتر نمیشه همونقدر ک هست مونده
  ب نظرتون الان من واریکوسل دارم یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳ اسفند ۱( 3 ماه پیش)
   سلام برای واریکوسل باید معاینه شوید تا بشه دقیق گفت اما اگر سونو ذکر نکرده اگر جای معتبر انجام شده نگران نباشید
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۵ دی ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر جناب دکتر بنده دچار واریکوسل گرید 2 در بضه سمت چپ هستم و جواب آزمایش اسپرم هم زیر یک میلیون بود و حتی بعد از مصرف دارو تجویز دکتر هم تغییری در تعداد اسپرم ها وجود نداشت و همان زیر یک میلیون بوده و نظر دکتر به عمل هست آیا با توجه به اینکه بندرعباس زندگی میکنم میتوانم جهت عمل به شما مراجعه کنم و بعد از عمل لاپاراسکوپی با پرواز برگردم؟ یا نیاز به استراحت دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ ازدواج کرده اید ؟ تلاش برای بچه دار شدن کرده اید ؟ عکس سونو و ازماش را بفرستید اگر یکطرفه باشه لاپاروسکوپی عمل نمیشید
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   بنده 33سالمه، ازدواج کردم و یکسال تلاش ناموفق برای بارداری داشتیم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   واریکوسل باید در معاینه اثبات شود اگر واریکوسل مطرح شد بهتر است عمل شود
  4. تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   واریکوسل در معاینات پزشکی تایید شده و دکتر پیشنهاد آی وی اف دادن و احتمال بهبود با عمل خیلی کم دانستند
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ دی ۱( 4 ماه پیش)
   با توجه به سن منطقی ترین راه همان ivf است شاید با انجام عمل واریکوسل کمی وضعیت اسپرم بهبود یابد اما ناباروری ادامه پیدا کند و در نهایت ivf انجام شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر شاهین پنجشنبه ۲۴ آذر ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  آیا عمل جراحی هایپوسپادیاس باعث ناباروری میشود؟چقدر شانس باروری وجود دارد؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ آذر ۱( 5 ماه پیش)
   با سلام و احترام باید دید نوع هایپوسپاد چیست . گاهی اوقات خود هایپوسپاد باعث ناباروری میشود . بیضه ها باید بررسی شوند . همچنین ازمایش اسپرم انجام شود ببینیم چطوره . خود عملش باعث ناباروری نمیشود
 • تصویر کاربر kaka چهارشنبه ۲ آذر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  با سلام و درود
  جناب آقای دکتر من 41 سالمه و هفته قبل در مورد بی حسی الت به خاطر استفاده از لیدوکایین پرسیدم که بعد از سه سال و نیم هنوز آلت نیمه بی حسه وگفتین که نگران نباشم. راستش من فکر کردم نیازی نباشه که بگم مجردم یا متاهل. آقای دکتر واقعیتش من مجردم و تمام این اتفاقات بخاطر خودارضایی بوده. راستش من چند روز پیش متخصص رفتم. ایشون گفتن همش جنبه روانی داره و بعد از ازدواج همه چی اوکی میشه و حس برمیگرده؟ ولی واقعا اینطور نیست. الت بی حسه مخصوصا نوک الت که حتی سرما و گرمای اب رو خیلی کم احساس میکنه.
  آقای دکتر نظر شمام همینه؟ خواهش میکنم اگه دارویی یا راهکاری واسه برگشتن جس به الت وجود داره بهم بگین حتی کوچکترین تاثیر.
  و مورد دوم اینکه متخصص هنگام معاینه و اریکوسل نوع 1 رو تشخیص دادن. آزمایش نوشتن برای ناباروری که متاسفانه مشکل تحرک اسپرم داشتم.
  من براتون ازمایش رو فرستادم.
  راستش من قراره سال اینده ازدواح کنم.
  دکتر گفت الان باید عمل کنی.
  خواستم بپرسم نتایج ازمایشم چطوریه؟
  نیاز به ازمایش مجدد هست تا خطای ازمایش مشخص بشه؟
  و اینکه واقعا الان نیاز به عمل هست یا نه پس از اقدام به باروری و نتیجه نگرفتن این عمل انحام بشه؟
  و اینکه درمان دارویی برای بهتر شدن تحرک اسپرم تو این مدت چی استفاده کنم؟
  یه مشکل داشتم حالا مشکلم چند صد برابر شده. لطفا راهنمایی و کمکم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۰ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   سلام ازمایش تکرار شود حتما تا زمان ازدواج و عدم بچه دار شدن نمیتوان در مورد این وضعیت صحبت کرد قبل از ازمایش مجدد از اسپریژن استفاده کنید اون مسئله بی حسی هم جنبه روانی دارد
  2. تصویر کاربر kaka دوشنبه ۳۰ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   درود جناب آقای دکتر
   آقای دکتر احتمال داره این کم تحرکی اسپرم به خاطر سبک زندگی غلط من باشه چون من فردی استرسی هستم. به لحاظ کاری کار سختی دارم و اینکه زیاد به سلامتی خود اهمیت ندادم تا حالا. و یا اینکه واریکوسل علت این مشکله؟
   اسپریژن رو چطور و تو چه بازه ای مصرف کنم و برای ازمایش مجدد اقدام کنم؟
   نمونه گیری رو تو ازمایشگاه انجام بدم؟ چون این سری نمونه گیری تو خونه انجام شد و تا زمان رسیدن به ازمایشگاه 15 دقیقه طول کشید
   من الان روزی یه دونه قرص ویتامین E مصرف کنم. این قرص مصرفش قطع بشه یا نه؟
   تو این بازه ای که اسپریژن مصرف میکنم استفاده از داروهای گیاهی برای تقویت قوای جنسی مشکلی نداره؟
   و اینکه آقای دکتر واریکوسل شدید تر میشه یا با دارو میشه کنترلش کرد. اگه دارویی هست که استفاده بشه برای کنترل و یا بهبودش لطفا راهنمایی کنین؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۰ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   اسپریژن را تهیه کنید ۳ ماه بعد تکرار ازمایش
  4. تصویر کاربر kaka چهارشنبه ۲ آذر ۱( 6 ماه پیش)
   سلامو درود
   جناب آقای دکتر اسپییژین رو به مدت سه ماه مصرف کنم یا اینکه یه دوره مصرف کنم و سه ماه بعد آزمایش مجدد بدم؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ آذر ۱( 6 ماه پیش)
   ۳ ماه مصرف سپس ازمایش
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر وریا چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  دکترجان ما دو سال هست که اقدام به بارداری کردیم اما متاسفانه نتیجه نداده
  من سه تا آزمایش اسپرم براتون میفرستم
  آزمایش اول گفتن برای iui مناسب هست
  دو ماه بعد دقیق روز iuiگفتم اسپرم قابل قبول نیست
  بعد دو ماه من قرص کوالی فول و D3وفرتیل اید مصرف کردم و مجدد آزمایش دادم که بدتر شده بودم
  دکتر تشخیص دادن ک باید عمل واریکسول انجام بدم الان میترسم م بعد عمل همون ی ذره شانس رو هم از دست بدم ممنون میشم راهنمایی بفرماید
  و اینکه داخل سنو نوشته که خفیف هست آیا نیاز ب عمل هست ؟؟من از سنندج هستم🙏🏻
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   با سلام و احترام خودتان و همسر چند سالتونه ؟ همسر بررسی شده اند ؟ لطفا مجددا عکس را اپلود کنید نیامده
  2. تصویر کاربر وریا چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   دکترجان من ۳۹سالم هست و خانمم ۳۴،ما دو سال هست که اقدام به بارداری کردیم اما متاسفانه نتیجه نداده
   من سه تا آزمایش اسپرم براتون میفرستم
   آزمایش اول گفتن برای iui مناسب هست
   دو ماه بعد دقیق روز iuiگفتم اسپرم قابل قبول نیست
   بعد دو ماه من قرص کوالی فول و D3وفرتیل اید مصرف کردم و مجدد آزمایش دادم که بدتر شده بودم
   دکتر تشخیص دادن ک باید عمل واریکسول انجام بدم الان میترسم م بعد عمل همون ی ذره شانس رو هم از دست بدم ممنون میشم راهنمایی بفرماید
   و اینکه داخل سنو نوشته که خفیف هست آیا نیاز ب عمل هست ؟؟و اینکه ما یک پسر ۱۳ساله هم دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   با سلام عکس را بفرستید باید معاینه شوید
  4. تصویر کاربر وریا چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   این عکس سنو
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   واریکوسل گرید ۴ مطرح شده اگر معاینه تایید کند عمل لازم دارید
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   هماهنگی عمل : ۰۹۱۰۱۱۴۲۰۸۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر Nimamoradi دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  واریکوسل داشتم یکسال گذشته عمل کردم
  نتیجه آزمایش براتون فرستادم
  ۱-نسبت به دوماهه گذشته که ازمایش دادم تعداد اسپرم از ۳۳ به ۱۸ میلیون در هر میلی کاهش داشت
  ۲-تحرک از ۴۲ به ۳۰ کاهش داشت
  نگرانم که دوباره نتایج آزمایشم به حالت قبل عمل برگرده.. آیا ممکنه؟
  سه بار iui میکنیم ولی نتیجه نمیده خانومم مشکل تنبلی تخمدان داره که با دارو اکی میشه
  از یه طرف کیفیت ازمایشم نمیدونم چرا داره میاد پایین؟
  پاییز سال گذشته به پیشنهاد شما یه سری تقویتی خوردم خوب بود آزمایش بود بعدش فقط روزی یه ول من میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد یا سونوگرافی انجام بدید
  2. تصویر کاربر Nimamoradi شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   یعنی امکان برگشت واریکوسل به این زودی هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   ممکنه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر