جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
سوالی که معمولا برای مردم مطرح می شود این است که داروی درمان قطعی پروستات چیست و کدام درمان برای پروستات بهتر است. کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید. بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم. غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

شیمی درمانی

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود. به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند.

با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند. همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

ترازوسین پروستات

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند. به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد. قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

پروستاتان

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

 

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

جراحی پروستات

قرص مسکن برای درد پروستات

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

 • انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها
 • سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده
 • معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

علت سوزش دستگاه تناسلی مردان هنگام ادرار

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

درمان خارش بیضه

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

3.8/5 - (547 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر دانیال جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام ، لطفاً بفرمائید تفاوت کپسول با قرص Omnic و یا پروترال در چیست و در واقع بیمار مختار و مجاز به استفاده هر کدام از این دو فرم دارو می‌باشد یا خیر ؟
  و آیا بیمارانی که پزشک به آنها کپسول تجویز مینماید با بیماری که میبایست قرص مصرف نماید تفاوتی در نوع و شدت بیماری دارند ؟
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 4 ماه پیش)
   سلام این دو یک کار را انجام میدهند ‌. فقط یک کدام استفاده بشه . هیچ فزقی ندارن
  2. تصویر کاربر دانیال پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 4 ماه پیش)
   سلام ، ممنون از پاسخ شما.
   من مدت سه ساله که از کپسول استفاده میکنم ، مانعی ندارد که الان قرص Omnic یا پروترال استفاده کنم ؟
   آیا از نظر سازگاری با معده و سیستم گوارش ، ترجیحی بین این دو وجود دارد ؟
   متشکرم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 4 ماه پیش)
   اگر از کپسول استفاده میکردین عوض نکنین بهتره
  4. تصویر کاربر دانیال جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 4 ماه پیش)
   بسیار خوب ، سپاسگزارم.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 4 ماه پیش)
   خواهش میکنم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۹ فروردین ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام
  ببخشید دکتر بنده التهاب پروستات دارم و تامسولوسین و ملوکسیکام مصرف میکنم اما نمیدونم چرا بعد ازدو روز مصرف ملوکسیکام کلیه درد میگرم و مجبورم دارو رو قطع کنم داروهای ضد التهاب دیگه ای هم مصرف کردم باز هم همین نتیجه رو داشت
  لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۸ فروردین ۲( 5 ماه پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ سونو دارید ؟
  2. تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۸ فروردین ۲( 5 ماه پیش)
   23 سال
   سونو دارم بله
  3. تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۸ فروردین ۲( 5 ماه پیش)
   سونو رو فرستادم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ فروردین ۲( 5 ماه پیش)
   کی گفته التهاب پروستات دارید ؟ علایم چیست ؟ تکرر ادرار دارید ؟ علایم ادراری را بفرمایید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر mahmoud پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من سابقه کنسر کلیه راست دارم که پارشیال نفرکتومی شدم و کنسر از نوع پاپیلاری گرید 2 بود سه سال و نیم از جراحی میگذرد و تحت کنترلم
  دو روز است که در نوک آلت تناسلی احساس درد در زمان ادرار داشتم و ادرارم کدر بود الان همان سوزش کم را هم ندارم اما ادرار روشن و حالت ابری و کدر دارد نیاز به اقدامی هست یاخیر
  به علت بزرگ شدن پروستات در یکسال اخیر از امنیک استفاده می کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ فروردین ۲( 6 ماه پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ سونوگرافی کلیه ها و مجادی دارید ؟ ازمایش psaدارید ؟
 • تصویر کاربر امید چهارشنبه ۲ فروردین ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده ۶۱ ساله هستم اخیر یک آزمایش انجام داده ام psa 3/65نشان میدهد و کمی سوزش دارم و ادرار شب از خواب بیدار میکند و به دکتر مراجعه کردم قرص امنیسین ۰/۴ تجویز نموده اند و گفنتد مشکوک به سرطان خوش خیم می باشد بایستی نمونه برداری شود و عمل شود لطفا اینجانب راهنمایی فرمایند نمونه برداری و عمل انجام بدهم یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ فروردین ۲( 6 ماه پیش)
   سلام فعلا نیاز به نمونه برداری نیست فقط سالیانه psaچک کنید شب ها یک عدد تامسولوسین بخورید . اگر علیرغم تکرر ادرار شدید هست و شب ها دائما برای ادرار کردن از خواب بیدار میشوید و فشار ادرار باریک است نیاز به عمل دارید در غیر این صورت خیر
 • تصویر کاربر حجت پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  باسلام و درود برجنابعالی.۴۸ سالمه.حداقل ۲سال درگیرتکرر ادراروسوزش هستم.روزیدوی اداری۲۹سی سی. ابعادپروستات ۳۶×۵۰×۵۶ میلیمتر و حجم ۵۴ سی سی enlarged می باشد.دکتربنده فقط قرص یوریناسین تجویز می کنند.تاثیرچندانی نداره.باعنایت به شغل بنده و نیاز به حضور در بیرون اداره خیلی در فشار قراردارد.ازنظر غذایی رعایت می کنم.خواهش می کنم راهنمایی بفرمائید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱( 6 ماه پیش)
   سلام قرص تامسولوسین ۰/۴ میلی گرم شب ها یک عدد بخورید ببینید چطور میشه
 • تصویر کاربر کیوان چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام مجدد. کیوان هستم در ادامه. سوال قبلی. فرموده بودید. نتیجه PSA چنده. PSA.= 3.4 در ضمن فعلا سه روز است قرص مصرف میکنم با سوندگزاری فعلا مشکلی پیش نیامده ادرار با سوند تخلیه میشه و فعلا مشکلی نیست. ضمنا دکتر جان در صورت عمل کردن. میشه با بی حسی نخاعی عمل کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 7 ماه پیش)
   با سوند که مشخص هست مشکلی پیش نمیاد ۱۰ روز بعد بکشید ببینید چطور میشه متخصص بیهوشی جهت عمل تصمیم میگیره
 • تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱۱ بهمن ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر بنده ۴۳سال سن دارم نزدیک به ۷ساله که رفتم دکتر اورلوژی با انجام سونوگرافی مشخص شد که بزرگی پروستات دارم
  حالا هم گاهی وقتا تکرار ادار دارم یا بعضی اوقات از خواب که بیدار میشم با اینکه ادرار دارم ولی بخوبی تخلیه نمیشه و میزان ادار خیلی کمه
  با ورزش کردن و رفتن به باشگاه تونستم تا حدودی از بدن درد و کمر درد که پروستات برام ایجاد کرده بود راحت بشم
  برای درمان چه قرصی سفارش میدهید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ بهمن ۱( 7 ماه پیش)
   سلام لطفا عکس سونوگرافی را بفرستید ببینم حجم باقی مانده ادرار پس از تخلیه چقدر است ؟ شب چندبار از خواب بیدار میشین ؟
  2. تصویر کاربر مهران دوشنبه ۱۰ بهمن ۱( 7 ماه پیش)
   فعلا عکس سنو گرافی ندارم یه بار درشب بیدار میشم بار اول ادارم ضعیفه و حس میکنم کاملا تخلیه نشده بعد از گذشت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه باید بگذره تا راحت ادار کنم بعد از زیر ناف به پایین هم گاهی کمی سر میشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ بهمن ۱( 7 ماه پیش)
   حتما سونوگرافی کنید ببینیم وضعیت رو بخصوص باقی مانده ادرار پس از تخلیه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمیدی سه شنبه ۱۳ دی ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  دکتر جان عمل "Turp" پروستات رو برای سن 40 سال انجام میدید؟؟ سایز پروستات من 29 هست و از دردهای بسیار شدید در ناحیه مقعد رنج میبرم. حدود دوازده ساله قرص مصرف میکنم ولی نتیجه نگرفتم جز اینکه سرد مزاجی و عدم نعوظ برام آورده .
  تماس گرفتم مطب گفتن تا 7 ماه اینده نوبت ویزیت نداریم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ دی ۱( 8 ماه پیش)
   سلام سابقه التهاب پروستات داشتید ؟
  2. تصویر کاربر حمیدی سه شنبه ۱۳ دی ۱( 8 ماه پیش)
   بله اقای دکتر.ده دوازده ساله پروستات من ملتهبه .علایمی نظیر ادرار دوشاخه - کم بودن فشار ادرار و علی الخصوص درد در ناحیه مقعد دارم . خواستم ببینم عملی که تو پیج اینستا صحبتش رو میکنید ، عمل Turp, واسه من انجام‌ میدید و ایا این عمل ممکنه باعث عدم نعوظ بشه؟
  3. تصویر کاربر حمیدی سه شنبه ۱۳ دی ۱( 8 ماه پیش)
   بله .حدود ده دوازده سال که التهاب پروستات دارم.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ دی ۱( 8 ماه پیش)
   سلام این عمل در سن شما زود است . باعث اختلال نعوظ نمیشه اما باعث برگشت مایع منی به داخل ادرار میشه و عدم خروج منی اگر سیستوسکوپی تا به حال نشدید یک نوبت انجام بدید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۶ آذر ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکترخسته نباشی قبلاسوالی خدمتتون ارسال کردم درباره پروستاتم فرمودیدبایدسیستوسکپی انجام بدم هرچه ب0 تلفنای مطب زنگ میزنم نمیتونم ارتباط برقرارکنم باتوجه به اینکه دراستانهای جنوبی زندگی میکنم برااوایل هفته امکان نوبت هست خدمتتون برسم چون خیلی رنج میکشم خداخیرتون بده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ آذر ۱( 9 ماه پیش)
   با شماره واتس اپ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ مدارک خود را بفرستید و هماهنگ کنید
 • تصویر کاربر شیروانی سه شنبه ۲۲ آذر ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من در تاریخ 30 ابان در بیمارستان شهدای تجریش توسط شما و همکاران محترمتان مورد عمل جراحی پروستات قرار گرفتم. بعد از گذشت حدود 20 روز فعلا با سوزش ادرار و درد در این ناحیه مواجه هستم. ضمنا برخی اوقات نیز بی اختیاری ادرار نیز دارم.
  لازم به ذکر است که 20 عدد قرص سیپروفلوکساسین من تمام شده است و از روز بعد از عمل لرز زیادی نیز دارم.
  همچنین هر 12 ساعت قرص تولترودین را مصرف میکنم و تا دو ساعت بعد از مصرف قرص خوب هستم. همچنین اینجانب هر یکساعت نیز ادرار دارم.
  ایا نیاز به مراجعه به مطب یا درمانگاه هست؟
  با تشکر از زحمات
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ آذر ۱( 9 ماه پیش)
   سلام عمل باز یا بسته پروستات شدید ؟ علایم ادراری به چه شکلی است ؟ تولترودین را ادامه دهید . چند وقت است سوند خارج شده ؟
  2. تصویر کاربر شیروانی دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 9 ماه پیش)
   با سلام
   عمل بصورت باز بود (پروستاتکتومی باز سوپراپوبیک)
   زمان ادرار سوزش دارم و ادرار تیره میباشد و هر یکساعت ادرار دارم و در اخر ادرار بی اختیاری دارم.
   ده روز است که سوند خارج شده است.
  3. تصویر کاربر شیروانی دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 9 ماه پیش)
   سلام
   عمل بصورت باز بود (پروستاتکتومی باز سوپراپوبیک)
   زمان ادرار سوزش دارم و ادرار تیره میباشد و هر یکساعت ادرار دارم و در اخر ادرار بی اختیاری دارم.
   ده روز است که سوند خارج شده است
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ آذر ۱( 9 ماه پیش)
   سلام مایعات فراوان بخورید. تا چند روز پس از عمل طبیعی است حتما به درمانگاه جهت ویزیت مراجعه فرمایید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر