جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
سوالی که معمولا برای مردم مطرح می شود این است که داروی درمان قطعی پروستات چیست و کدام درمان برای پروستات بهتر است. کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید. بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم. غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

شیمی درمانی

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود. به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند.

با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند. همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

ترازوسین پروستات

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند. به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد. قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

پروستاتان

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

 

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

جراحی پروستات

قرص مسکن برای درد پروستات

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

 • انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها
 • سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده
 • معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

علت سوزش دستگاه تناسلی مردان هنگام ادرار

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

درمان خارش بیضه

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

3.8/5 - (597 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اردشیر یکشنبه ۱۷ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  لطفا نتایج را خدمتتان ارسال میکنم من چند روزی است که تکرر ادار دارم در روز بالای 10 مرتبه ولی فشار ادار خوب و سوزش و دو شاخه بودن و قطره ای نمیباشد سونوگرافی و آزمایش دادم وخیلی نگران هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   هر شب یک عدد کپسول تامسولوسبن استفاده کنید تا دو ماه
  2. تصویر کاربر اردشیر شنبه ۱۶ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   جواب سونوگرافی و آزمایش
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۷ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   دیدم اینارو دارو مصرف کنید جای نگرانی نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ابراهیم دوشنبه ۱۸ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  باسلام من بعدازمصرف داروبه مدت ده روزرفتم آزمایش مجدد psa که قبلی 5/44بودوفعلی 4/80شده و آزمایش فعلی freepsa. 0/75قبلی 0/65بود البته داروی مصرفی من به مدت دوماه است من خودم رفتم تا ببینم تا چه حد شده سن ۶۱سال بزرگی پروستات با آزمایش قبلی 47میباشد لطفاجنابعالی نظرتان رابفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   داروهاتونو مصرف کنید بعد از اتمام داروها مجددا چک psa انجام شود
  2. تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۱۵ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   باسلام به نظر شما پایین میاد تازمان مصرف؟
  3. تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۱۵ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   باسلام به نظرشمابازم پایین میادتااتمام داروها بمدت چهل و پنج روز داروی مصرفی دارم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   اگر علت افزایش مواردی مثل عقونت باشه بله پایین میاد
  5. تصویر کاربر ابراهیم شنبه ۱۶ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   ,باسلام برای پایین آوردن psaخون کدام داروویاموادغذایی بیشترموثرتره
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   در این حدفقط دارو
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۶ تیر ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  من از زمانی که قرص امنیک استفاده میکنم زمان نزدیکی ارضا میشوم اما من خارج نمی‌شود باید چکار کرد .آیا بعداز مصرف نکردن قرص درست میشه باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۶ تیر ۳( 2 هفته پیش)
   عارضه ی دارو هست که با قطع دارو برطرف خواهد شد نگران نباشید
 • تصویر کاربر عادل پنجشنبه ۳۱ خرداد ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام جناب دكتر من چند روز پيش خدمتتون بودم التهاب خفيف پروستات تشخيص داديد داروها روزى ١ عدد افلوكساسين
  تادافيل ١٠
  ونوافن
  قرص افلوكساسين به شدت اذيتم ميكنه وبهم نميسازه جايگزينه امپولى و وريدى يا قرص ديگه چى ميتونم مصرف كنم عكس ازمايشات رو براتون ارسال ميكنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ خرداد ۳( 3 هفته پیش)
   بهتره افلوکساسین رو ادامه بدین اگه خیلی اذیت میکنه امپول آمیکاسین ۵۰۰ رو میتونید روزانه تا ۳ روز تزریق کنید
 • تصویر کاربر Arman دوشنبه ۲۱ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من آقا و 57 سال هستم و بعد از اتمام ادرار همچنان چندین قطره خارج می شود به عبارتی قطع ادرار ناگهانی اتفاق نمی افتد.
  آیا باید مداخلات پزشکی انجام شود یا در این سن طبیعی است؟
  در ضمن دوست دارم عمل کنم و پروستات را بردارم که در سن بالا راحت باشم آیا توصیه به عمل جراحی می کنید؟
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   سونوگرافی تعیین سایز پروستات و باقیمانده ادراری و psa انجام بدین
 • تصویر کاربر س چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام  وقت بخیر
  پدر من 69 ساله با
  psa=9.3و
  free psa=1.1
  f psat psa {21a32466540deeb5b3d7c9e44530d8eec6ded9de0e4b19b860b3448114365e5a}=11.8
  MRS Prostate و
  بیوپسی پروستات انجام دادند که جواب رو پیوست کردم میشه لطف کنید تشخیص و روش درمانتون رو بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام من ۴۵ سال سن دارم و به خاطر درد زیرشکم سمت راست سی تی از شکم‌و لگن انجام دادم که جواب تصویر رو براتون به پیوست ارسال میکنم و در سی تی ،پروستات با دیامتر عرضی ۴۸ میلیمتر بزرگتر از نرمال مشاهده شده است الان مدتی هست که با پر بودن مثانه درد بیشتر میشود و کمی هم فشار در آلت احساس میکنم‌قبل و بعد از ادرار که ازمایش ادرار هم انجام شده ولی هنوز جواب اماده نشده عوارض تکرر ادرار و قطره قطره شدن و کاهش میل جنسی ندارم،میخواستم ببینم اوضاع به چه صورت هست خطرناک هست و اینکه چه دارویی پیشنهاد میکنین برای مصرف خیلی نگرا ن هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   فعلا دارو لازم نیست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   Psa چک شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر طهماسبی یکشنبه ۲۰ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام
  جناب دکتر پدر من سال 1398 تشخیص مبتلا به سرطان بدخیم پروستات شدن ولی خدا رو شکر سلول های سرطانی به اندام های دیگه متاستاز نکرده بود و فقط محدود به پروستاتشون بود،واسه درمان پرتودرمانی و هورمون درمانی انجام دادن که حدود یکسال میشه به تشخیص دکتر انکولوژیستشون هورمون درمانی دیگه انجام نمیدن تو طول این یکسال میزان PSA 0,09 و Free PSA 0.04 ثابت بود ولی از الان این میزان بیشتر شده من میخوام بدونم مشکلی وجود داره یعنی سرطانش دوباره عود کرده؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   باید تحت نظر انکولوژیست باشید اگر افزایش داشته
 • تصویر کاربر عبدالرحیم یکشنبه ۲۰ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر کرمی
  طبق مشورت قبلی نمونه برداری از پروستات انجام دادم .نتیجه آزمایش پاتالوژی را ارسال میکنم .
  اگرنتجه جواب را ارسال نمایید ممنون میشم
  باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   خدارو شکر که خوش خیمه اگر علایم ادراری اذیتتون میکنه باید عمل بشین
 • تصویر کاربر شعرباف سه شنبه ۲۴ بهمن ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  برای بزرگی پروستات قرص ترازوسین بهتره یا پروترال 04 تفاوتهای این دو دارو در چیست؟ کدام یکی عوارض کمتری دارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ بهمن ۲( 5 ماه پیش)
   در پست های اینستاگرام به صورت کامل توضیح داده ام بستگی به بیمار و شرایط جسمانی ایشان دارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر