جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دلیل خون در ادرار چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

از مواردی که همیشه باعث استرس و اضطراب و نگرانی بیمار می شود، مشاهده خون در ادرار است و این سوال را ایجاد می کند که خون در ادرار نشانه چیست. دکتر کرمی درباره علت وجود خون در ادرار و نحوه درمان آن توضیح می دهد.

وجود خون در ادرار

تشخیص هماچوری

از نظر علائم بالینی وجود خون در ادرار به دو صورت می تواند تشخیص داده شود.

1- خونریزی میکروسکوپی

به عنوان مثال فردی برای چکاب خود به دکتر مراجعه و درخواست آزمایش کامل خون و ادرار می کند و در بررسی آزمایش ادرار وجود خون در ادرار تشخیص داده می شود.

2- به صورت ماکروسکوپی

همان مشاهده خون در ادرار با چشم است. در این موقع بیمار در هنگام تخلیه مثانه خود متوجه تغییر رنگ ادرار و وجود خون در ادرار می شود. این خون ممکن است کاملاً خون شفاف یا دفع لخته های متعدد خون باشد که فرد را شدیداً نگران می کند.

انواع هماچوری

به خونی که می توانید ببینید هماچوری ناخالص گفته می شود.اما اگر خون ادرار فقط در زیر میکروسکوپ قابل مشاهده باشد به آن هماچوری میکروسکوپی می گویند.

علائم هماچوری چیست؟

افراد مبتلا به هماچوری ناخالص ادرار صورتی، قرمز یا قهوه ای دارند. حتی مقدار کمی خون در ادرار نیز می تواند باعث تغییر رنگ ادرار شود. در بیشتر موارد، افراد مبتلا به هماچوری فاحش علائم و نشانه های دیگری ندارند. افراد مبتلا به هماچوری ناخالص که شامل لخته شدن خون در ادرار است، ممکن است درد مثانه یا درد در پشت داشته باشند.

علت وجود لخته خون در ادرار

علت خون در ادرار چه می باشد؟

در زمینه علت خون در ادرار سوالات مختلفی پرسیده می شود، از جمله اینکه علت خون در ادرار مردان نشانه چیست. در ادامه مطلب، در این باره توضیح خواهیم داد.

موارد زیر باعث خونریزی ادراری و علت خون در ادرار زن و مرد می باشد :

1- عفونت ادراری

هر گونه التهاب و تورم چه با منشأ ویروسی و چه با منشأ باکتری می تواند باعث خونیریزی در ادرار شود و نکته مهم این است که وقتی خونریزی ادراری به علت التهاب و تورم مجرا و مثانه و کلیه باشد علائم دیگر از قبیل سوزش شدید ادرار، درد، تکرر ادرار و گهگاهی تب نیز به همراه دفع خون دیده می شود.

وقتی فرد آزمایش ادرار می دهد علاوه بر سلول های خونی سلولهای التهابی و باکتری نیز در ادرار وجود دارد این بیماری با مصرف آنتی بیوتیک و مصرف مایعات فراوان سریعاً بهبودی پیدا می کند. از نمونه عفونت ویروسی که باعث التهاب شدید و خونریزی شدید از مثانه می شود می توان به آدنوویروس اشاره کرد که فرد ناگهانی دچار خونریزی شدید از مثانه می شود و علیرغم خونریزی شدید بیماری خودبخود کنترل می گردد.

2- وجود خون به علت تومور یا سرطان

یکی از شایعترین علت خونریزی ادراری، سرطان های دستگاه ادراری مخصوصاً سرطان مثانه است ولی در سرطان لوله حالب و کلیه ها نیز خون در ادرار دیده می شود. شایعترین منشأ خون در ادرار در زمینه سرطان مثانه می باشد. کسانی که سیگار، قلیان و انواع دودها را استفاده می کنند، چندین برابر سرطان مثانه در اینها بالاست. هر فرد سیگاری و آشنا با دخانیات که با خونریزی ادراری مراجعه می کند، باید حتماً از نظر سرطان مثانه بررسی شود. سابقه شیمی درمانی مخصوصاً با سیکلوفسفامید و رادیوتراپی لگن نیز از عوامل مستعد کننده سرطان مثانه و خونریزی می باشند.

وجود سوند مثانه دراز مدت و عفونت های مزمن تحریک کننده و سنگ مثانه درمان نشده می توانند از علل ایجاد کننده سرطان مثانه و خونریزی باشند. یکی از سرطان هایی که با مصرف سیگار شیوع آن چندین برابر می شود و سیگار به منزله کبریت روی بنزین در جهت شعله ور کردن آن عمل می کند، سرطان مثانه است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع برروی لینک زیر کلیک کنید.

وجود خون در ادرار به علت تومور یا سرطان

3- وجود خون به علت سنگ کلیه، حالب و مثانه

یکی از علل شایع خونریزی ادراری وجود سنگ در سیستم ادراری اعم از سنگ کلیه، مثانه و حالب می باشد. حرکت سنگ و تحریک موضعی آن باعث التهاب مخاط مثانه و مجرا و کلیه شده و باعث ایجاد خونریزی در ادرار می شود که با درمان سنگ خونریزی نیز از بین خواهد رفت.

4- خونریزی به علت الهتاب مزمن

از قبیل ورم مزمن مجرای پروستات و ورم مزمن مثانه و یا ابتلا به بیماری های گرانولوماتوز از قبیل سل و سیستوزومیازیش می توانند باعث خونریزی ادرار شوند.

5- اختلالات خونریزی

ناهنجاری های انعقاد خون که معمولا وراثتی هستند (مانند هموفیلی) می توانند سبب پدیدار شدن خون در ادرار شوند و معمولا بدون درد می باشند. تنها تعداد کمی از بیماران به پدیدار شدن خون در ادرار در اثر اختلالات انعقادی مبتلا می شوند اما از آنجایی که ممکن است این خونریزی در جایی دیگری رخ داده و معمولا با درمان قابل پیشگیری می باشد، شناسایی این بیماران اهمیت دارد. بیمارانی که دارو های رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند نیز می توانند به هماچوری مبتلا شوند. این نشانه ای جهت بازبینی فوری میزان دوز داروی مصرفی می باشد.

6- بیماری کم خونی داسی شکل

این بیماری ارثی بوده و در بریتانیا عمدتا در جمعیت های آفریقایی و آفریقاییان کارائیبی وجود دارد. این بیماری سبب حملات درد و کم خونی شده و معمولا در دوران کودکی شروع می شوند. به همین دلیل، اغلب قبل از رخداد عوارض کلیوی این بیماری تشخیص داده می شود. از آنجایی که خون در ادرار ناشی از کم خونی داسی شکل عوامل مختلفی دارد، این عارضه باید بررسی شود. به دلیل اینکه تصویر برداری با ماده حاجب می تواند در این بیماران سبب به وجود آمدن یک وضعیت بحرانی شود، بهتر است این کار صورت نگیرد.

7- وجود انسداد در مسیر اداری

به علت بزرگی پروستات و تنگی مجرا که باعث زور زدن هنگام تخلیه ادرار می شوند از علل خون در ادرار هستند.

8- ناهنجاریهای مادرزادی

از قبیل تنگی محل اتصال حالب به لگنچه یا UPJO، دیورتیکول های مثانه و مجرا از علل خونریزی در مثانه هستند.

دلایل وجود خون در ادرار

9- مصرف بیش از حد داروهای رقیق کننده خون

رقیق شدن بیش از حد خون باعث خونریزی در همه جای بدن از جمله خونریزی ادراری می شوند از این داروها می توان به آسپرین، پلاویکس، وارفارین، دپیریدامول اشاره کرد که با تنظیم دوز دارو خونریزی قطع خواد شد.

10- خونریزی از ادرار با علت ناشناخته

در مواقع بسیاری بیمارانی را می بینیم که علیرغم خون در ادرار در بررسی های انجام شده هیچکدام از عوامل ذکر شده را پیدا نمی کنیم. به این نوع خونریزی اسانسیل یا خونریزی بدون علت خاص ذکر می شود که به بیمار توصیه می کنیم که نگران خونریزی نباشد و با مصرف مایعات زیاد و دوری از انجام فعالیت های سنگین ورزشی به زندگی سالم خود ادامه دهد.

11- عفونت کلیه

عفونت کلیه (که به آن پیلونفریت نیز گفته می شود) معمولاً به عنوان عارضه عفونت مثانه بروز می کند. علائم عفونت کلیه معمولاً شدیدتر از عفونت ادراری است. غالباً یک درجه حرارت (تب) و درد در کنار شکم وجود دارد. عفونت کلیه با دوره طولانی تری آنتی بیوتیک درمان می شود. اگر عفونت شدیدتر باشد ، ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک ها مستقیم در داخل ورید در بیمارستان تجویز شوند. یک دلیل خون در ادرار می تواند عفونت کلیه ها باشد.

برای درمان عفونت کلیه چه چیزی بخوریم؟

علت خون در ادرار زنان نشانه چیست؟

گاهی اوقات افراد، خون ناشی از دوران قاعدگی یا تحرکات روده ای را با این بیماری اشتباه می گیرند، بنابراین باید مطمئن شد که این خون از ادرار می آید. در صورتی که خون در ادرار با دیگر علائمی مانند درد شدید پهلو یا کمر، تب یا ناتوانی در ادرار همراه باشد آن وضعیت جدی است.

در این موارد، فرد باید فورا به بخش فوریت های پزشکی مراجعه نماید. بسته به علت وجود خون در ادرار پزشک ممکن است جهت درمان عفونت یا توقف خونریزی برای بیمار داروی آنتی بیوتیک تجویز کند. همچنین، ممکن است پزشک هیچ دارویی تجویز نکند. در حالی که ممکن است زنان به دیدن خون ماهانه عادت داشته باشند اما این موضوع می تواند نشان دهنده یک مشکل باشد.

اگر خون در ادرار ما مشاهده شد، چه کار کنیم؟

اصلاً نگران نباشید با مراجعه به دکتر پس از شرح حال و معاینه توسط دکتر آزمایش های زیر جهت تشخیص توسط دکترتان درخواست خواهد شد:

 •  آزمایش ساده ادرار و کشت ادرار
 •  آزمایش سیتولوژی ادرار در سه نوبت جهت بررسی علت خوش خیم و یا سرطانی خون در ادرار
 •  سونوگرافی از کلیه ها و مثانه کاملاً پر و خالی
 •  اگر بررسی های فوق به نتیجه نرساند، انجام عکس رنگی با تزریق ماده حاجب از قبیل IVP و سی تی اسکن درخواست خواهد شد.
 •  با توجه به شایعترین محل خونریزی که از مثانه است سیستوسکوپی بررسی تشخیصی مهم دیگر می باشد.
راههای کاهش psa

 

برای درمان خون در ادرار چه باید کرد؟

با تشخیص و درمان علت های زمینه ای ذکر شده خونریزی از ادرار حذف می شود. از اطلاعات جمع آوری شده از تاریخچه پزشکی ، معاینه فیزیکی و نتایج آزمایش برای تعیین بهترین گزینه درمانی استفاده خواهد شد. به عنوان مثال، برای هماچوری که ناشی از عفونت ادراری است، یک درمان رایج استفاده از آنتی بیوتیک است. این آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن باکتری های عامل UTI، که باعث حونریزی می شوند تجویز می شوند.

رژیم غذایی تاثیر زیادی در جلوگیری و درمان هماچوری دارد.

و اما توصیه های اینجانب

 • وجود خون در ادرار را همیشه جدی گرفته و سریعاً به دکتر مراجعه نمایید چه میکروسکوپی باشد و چه خون قابل مشاهده
 • هیچ ارتباطی بین شدت خونریزی و شدت خطرناکی علت آن وجود ندارد به عنوان مثال یک تومور ممکن است باعث خونریزی میکروسکوپی شود در حالیکه عفونت ادراری ساده باعث دفع زیاد خون گردد پس وجود خون در ادرار مهم است نه شدت و اندازه آن
 • جهت جلوگیری از خونریزی ادراری و سرطان مثانه وکلیه از مصرف انواع دخانیات سیگار، قلیان و … شدیداً اجتناب نمایید.
 • با مراجعه به دکتر هر چه سریعتر جهت درمان قطعی علت های خونریزی دهنده ادراری اقدام نمایید.
 • در طول روز نمک کم و آب فراوان میل کنید.
 • ادرارتان را به رنگ رقیق و شبیه به آب نگاه دارید.

چه کسانی در معرض خطر هماچوری هستند؟

افرادی که به احتمال زیاد خون در ادرار دارند ، کسانی هستند که بیماری هایی که در قسمت بالا ذکر شد را دارند، اما برخی اقدامات ممکن است شانس داشتن خون در ادرار را در فرد افزایش دهد. این موارد شامل:

 • سیگار کشیدن
 • استفاده بیش از حد از داروهای ضد درد
 • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص
 • قرار گرفتن در معرض اشعه
 • دویدن یا دویدن در مسافت های طولانی

اجتناب از این اقدامات ممکن است احتمال وجود خون در ادرار را کاهش دهد.

در صورت مشاهده خون در ادرار جهت نوبت دهی با شماره  22642744 تماس بگیرید.

درمان خارش بیضه

آیا وجود خون در ادرار خطرناک است؟

هر گونه خون در ادرار، حتی اگر فقط یک بار اتفاق بیفتد، می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی سلامتی باشد، نادیده گرفتن هماچوری می تواند منجر به بدتر شدن شرایط جدی مانند سرطان و بیماری کلیوی شود، بنابراین باید در اسرع وقت با پزشک خود صحبت کنید.

 دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.3/5 - (118 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمدیوسفی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 308 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چند روزیه روی آلتم چن تا دانه زده ك بعضی وقتا بدجور خارش میگیره و ی چن جا دگ از بدنمم از ای دانه ها زده ولی خب خارش آنچنانی نداره نمیدونم شاید حساسیت باشه یا هرچیزی ولی دگ کلافه ام کرده لدفن دارو یا پمادی یا چیزی پیشنهاد بدین یا راهنمایی ایم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر احمدیوسفی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   .
  3. تصویر کاربر احمدیوسفی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   ...
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   پماد کالامین و هیدروکورتیزون هر ۸ ساعت. قرص ستریزین هر ۱۲ ساعت
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امير شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  با سلام بنده ٣٩سال سن دارم انروز مقداري خون از من دفع شده و همينطور داخل ادارم لخته خون ديدم اما ديگه بعد از اون نديدم مثانه درد دارم و حالت ادرار ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
  1. تصویر کاربر امير جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام وقت بخير عذرخواهي ميكنم من هنوز پاسخي از سمت جناب دكتر دريافت نكردم ممنون ميشم رلهنمايي بفرماييد.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   اگر خون و لخته خون در ادرار دیدین باید سیستوسکوپی شوید . همچنین سی تی اسکن با تزریق مراجعه حضوری داشته باشید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر بهار شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 300 مشاهده پرسش
  سلام .دختری 34 ساله هستم هفته گذشته در ادرارم خون مشاهده کردم به دکتر مراجعه کردم سونوگرافی نوشت در سونو من یک سنگ مثانه حدود 2 میلی متر در uvj بود و دبری های اکوژن شناور در مثانه رویت شد دکتر کپسول سفالکسین و قرص فنازومکس تجویز کردن یک هفته استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت دوباره به دکتر مراجعه کردم سونوگرافی دوباره نوشتند سونوگرافی کردم سنگ مثانه دفع شده بود و دهانه uvj چپ ملتهب رویت شد که می تواند مطرح کننده recent passage stone باشد جواب سونو بنده بود والبته دکتر سونوگرافی گفتند شن ریزه در مثانه مشاهده می شود،دکتر برای من پودر کفالکس تجویز کردند و گفتند آب زیاد بخورم الان دو روزه دارم استفاده میکنم اما هیچ تاثیری نداشته و همچنان ادرار من خونی است،به نظر شما علت این ادرار خونی چیست؟ت
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 سال پیش)
   سنگتون کوچیکه و خودش دفع میشه جای نگرانی نیست. از کپسول تامسولوسین شبی یک عدد استفاده کنید و مایعات خیلی فراوان
 • تصویر کاربر خدایی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 384 مشاهده پرسش
  سلام. آقایی با ۵۰ سال سن در ازمایش خونم مقداری خون مشاهده شده است. (positive +1). و WBC: 4-5 و RBC: 3-4. باکتری هم منفی بوده. در کلیه هام میکرولتیاز اندک به قطر ۲ تا ۳ میلیمتر وجود دارد. تکرر ادرار و مختصری درد پهلو هم بیشتر موقع سرد شدن پهلوهام دارم. میخواستم بدونم چه دارویی مصرف کنم. بررسی بیشتر لازم است یا ازمایش تکرار شود. دلیل وجود خون چیست. تصویر ازمایش هم ارسال میکنم. در سونو هم همه چی نرمال بوده فقط شن ریزه داشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   ایا سیگار یا تریاک یا قلیان استفاده میکین یا میکردین؟
  2. تصویر کاربر خدایی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   خیر آقای دکتر. آیا قرص پروترال ۰/۴ و تولرین ۱ را استفداه کنم برای سنگریزه یا تکرر ادرار.
  3. تصویر کاربر خدایی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   خیر. ایا قرص پروترال ۰/۴ و تولرین ۱ را برای دفع سنگریزه و تکرر ادرار استفاده کنم.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   بله ، مصرف مایعاتتون بیشتر باشه ، اگر سیگار میکشین باید سیستوسکوپی هم شود با توجه به خون در ادرار
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر 11حرفه سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  سلام....زن هستم 46ساله....سه چهارماه هست که پریودنمی شم...
  دوماه قبل سنگ کلیه داشتم به بزرگی 64میلیمتر
  باداروی گیاهی دفع شدامامن که ازدفع آن اطلاع نداشتم یکهفته باتجویزپزشک باکلوفن وتامسولوسین ویک قرص شفاف دیگه مصرف کردم بعدیکهفته یا10روزدردشدیدوفشارتوی ناحیه زیرشکم احساس کردم طوری که فکرمی کردم چیزی می خوادبافشاراززیربدنم دفع بشه.....سونودادم سنگی دیده نشد....اسکن ازشکم ولگن دادم بازهم سنگی دیده نشد....ومن یک هفته تا10روزبدون سنگ باکلوفن وتامسولوسین خورده بودم
  دوروزبعدجراحی کردم برای کیست بزرگ تخمدان (614سی سی)حجم کیست بود.....هم کیست وهم تخمدان چپ روبرداشتم ....الان 7روزازعمل لاپاراسکوپی می گذره ومن هنوزدردشدیدوفشارمثانه رودارم.....به خاطربخیه هابایدزیادراه برم وبعدازراه رفتن کل لگن ومثانه انگارمی خوادازبدنم خارج بشه ومن سنگینی وفشارشدیدی روحس می کنم.....الان فقط سیپروفلوکساسین ودیکلوفناک مصرف می کنم اماکلأفلج شده م وقدرت راه رفتن ندارم به خاطرهمون دردوفشارزیرشکم... لطفأراهنمایی کنیدمن چکاربایدبکنم؟؟دوروزه بعدازآخرین پیاده روی فقط درازکشیده م....وقتی راه می رم انگارهمه چیزازتوی شکمم ازطریق مثانه می خوادخارج بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، به متخصص جراح زنان مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر 11حرفه پنجشنبه ۲۳ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   جراح عمومی عمل روانجام داده....سمت چپ که مربوط به عمل بوده هیچ دردومشکلی ندارم.....فقط زیرشکم وکشاله راست ومثانه که مربوط به سنگ بوده دردوفشاردارم.....بعدازادرارحدود۱۰تا۱۲باردفع ادراردرحجم کم دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 سال پیش)
   سونوگرافی مجدد انجام شه و آزمایش ادرار شامل آنالیز ادرار و کشت ادرار داده شه و مایعات فراوان استفاده شه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر یاور جمعه ۶ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید
  بنده سنگ کلیه به اندازه ۳ میلی متر در توکلیه
  دارم چند روز پیش خون در ادرار دیدم آزمایش و سونو گرفتم میگن سنگ جابه جا شده از داخل کلیه خونریزی میکنه الان چیکار کنم خونریزی قطع بشه هنوز خون در ادرار هست
  واینکه سنگ ۳ میلی متر رو لیزر میکنن
  اگه داروی خاصی واسه دفع سنگ هم دارید ممنون میشم
  خدا بهتون سلامتی بده دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۶ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، تامسولوسین روزی یکی با آب فراوان میل کنید، اگر تا یک هفته دفع نشد مراجعه کنید
 • تصویر کاربر عبدال سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 238 مشاهده پرسش
  سلام مدت پنج روزه سنک داخل حالب چپم با لیزر سنک شکن نمودم سه روز اول خونریزی نداشتم ولی دو روزه ادرارم پر از خون و لخته خون زیاد است پیش دکتر رفتم میگوید استراحت کن آب بخور آسپرین قطع کردم بازم کم نمی‌شود راهنمایی بفرمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   بعد از عمل طبیعی است ای زیاد بخورید بهتر میشود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   اب
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر پری سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  باسلام خانم ۶۷ساله هستم امشب بعدازادرارخون شفاف روشن دیدم سابقه سنگ کلیه دارم ‌دفع شده بود سابقه یبوست هم دارم گاهی ازمقعدخون می آمد هیسترکتومی شده ام احساس سوزش کمی درمجرای ادرار میکنم راهنمایی بفرماییدلطفا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سونو وازمایش ادرار بدهید بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر بهار سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  خانم هستم 36 ساله. امروز در ادارم خون دیدم رقیق و همراه با ادرار. چند ماه قبل هم یکبار که خیلی ادرارم رو نگه داشته بودم در انتهای ادرارم خون زیاد اومد ولی تا الان مشکلی نبود. آیا ممکنه این بار بخاطر ماه رمضان و کم آبی بدن باشه؟ هیچ درد سوزش و مشکلی هم اصلا ندارم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، آب بیشتر استفاده کنید، برطرف نشد سونو و آزمایش انجام شود
 • تصویر کاربر مهران سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  خسته نباشيد من يك ماه است كه خارش شديد در كل بدنم دارم با گرفتن جواب ازمايش خون متوجه خون در ادرار شدم ، ميخواستم بدونم اين دو مشكل با هم مرتبط هست؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام، خیر
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب