علل و درمان ناتوانی جنسی مردان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

زمانی که کاهش یا از بین رفتن میل جنسی در مرد دیده می شود و یا علیرغم تحریک ذهنی قدرت رسیدن به نعوظ یا سفتی کامل آلت جهت برقراری یک رابطه جنسی موفقیت آمیز وجود ندارد، فرد مبتلا به ناتوانی جنسی می باشد .

طبیعی است که با گذر زمان تغییراتی در میل جنسی و توان همه مردان ایجاد می شود که اغلب در جهت ناتوانی جنسی می باشد. ناتوانی جنسی مردان امروزه به عنوان یکی از شکایت های شایع مراجعه کننده به درمانگاه ها و مطب های ارولوژی می باشد.

در این بحث بنده با یک نگاه جامع می خواهم علل ایجاد کننده ناتوانی جنسی و راه های تشخیصی و درمانی آن را برای شما بیننده سایت توضیح دهم.

علل ایجاد کننده ناتوانی و یا کم توانی جنسی کدامند؟

علل ایجاد کننده ناتوانی جنسی و یا کم توانی جنسی به دو گروه تقسیم می شوند:

مشاوره برای درمان روانی ناتوانی جنسی

☑️ ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

توانائی جنسی مردان ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با شرایط و حالت روحی فرد دارد. به عنوان مثال وارد شدن استرس های حاد زندگی از قبیل تالمات روحی مثلاً از دست دادن عزیزان یا شوک ناشی از شکست در کار و فعالیت های شغلی، خواب کمتر، استرس های زیاد روزمره، داشتن خلق عصبی و پرخاشگر، استراحت جسمی کمتر باعث کاهش شدید میل جنسی و از طرفی ناتوانی جنسی می شوند و از طرفی هر چه خواب خوب، آرامش ذهنی و جسمی بیشتر باشد و تغذیه مناسب و استراحت کافی باعث افزایش میل و توان جنسی خواهد شد.

☑️ ناتوانی جنسی با منشاء جسمی

توان جنسی یک مرد ارتباط مستقیمی با شرایط سلامت جسمی او دارد به هر علتی سلامت کلی بدن تضعیف گردد توان و میل جنسی نیز رو به افول خواهد رفت.

شایعترین عللی که باعث ناتوانی جنسی مردان با منشاء جسمی می شوند عبارتند از:

1- بیماری دیابت کنترل نشده

 امروزه دیابت یا مرض قند یکی از شایعترین بیماری ها در تمام دنیا است و اغلب زمانی تشخیص داده می شود که حداقل چند سال فرد قند کنترل نشده دارد و زمانی تشخیص داده می شودکه باعث آسیب های عصبی و عروقی در فرد شده است. بیماری دیابت با دو مکانیسم نروپاتی یا آسیب به عصب ها و و گرفتاری عروقی و تنگ شدن جداره عروق بدن از جمله آلت تناسیلی مرد باعث از بین رفتن تدریجی توان جنسی مرد می گردد و لذا توصیه می کنم با توجه به بی علامت بودن بیماری قند در شروع بیماری و از طرفی جهت جلوگیری از آسیب های عروقی و عصبی با چکاب منظم خون آن را به موقع تشخیص داده و دقیقاً تحت نظر بگیرید تا کمتر دچار ناتوانی جنسی گردید.

2- بیماری فشارخون

 داروهای پایین آورنده فشار خون اغلب با مکانیسم مرکزی باعث اختلال در نعوظ و ناتوانی جنسی می گردند که باید توسط متخصص قلب و عروق تنظیم گردد.

3- جراحی های وسیع لگنی

 در دو بیماری سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ و رکتوم که تحت عمل جراحی لگنی قرار می گیرند به علت آسیب به عروق و عصب آلت تناسلی باعث اختلال در نعوظ می شوند.

4- اختلالات هورمونی

یکی از عواملی که با عث ناتوانی جنسی می شود تغییرات هورمونی بدن می باشند به عنوان مثال در صورت بالارفتن هورمون پرولاکین که اغلب به علت تومور هیپوفیز قدامی ایجاد می شود باعث ناتوانی و کم توانی جنسی می گردد. مثال های دیگر تغییر در هورمون تیروئید و استروژن بدن را نیز می توان به عنوان عوامل بر هم زننده توان جنسی نام برد.

از علل دیگر ناتوانی جنسی می توان اعتیاد به الکل و مصرف زیاد سیگار و مصرف داروهای روان گردان و ضدافسردگی اشاره کرد.

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم و نشانه های ناتوانی جنسی کدامند؟

در هر مرد جوان که از کاهش در میل جنسی و یا اختلال در رسیدن به نعوظ و سفتی کامل آلت تناسلی در هنگام مقاربت و یا انزال خیلی سریع قبل از مقاربت جنسی، رنج می برد باید به عنوان نشانه های ناتوانی جنسی یاد کرد.

تابلوهایی که بیماران مراجعه می کنند عبارتند از:

1- مرد جوانی که اظهار می دارد که در هنگام تحریک جنسی آلتش سفت نمی شود.

2- مرد دیگری اظهار می دارد که بلافاصله بعد از نعوظ و در حین مقاربت سفتی آلت از بین می رود.

3- مردی اظهار می دارد که علیرغم میل جنسی بالا ولی آلتش سفتی واضح جهت دخول را ندارد و آلت حالت ژله مانندی پیدا می کند.

4- مرد جوان اظهار می دارد بلافاصله بعد از نعوظ مبتلا به انزال زودرس می باشد.

تشخیص ناتوانی جنسی

امروزه روش های مختلفی برای تشخیص ناتوانی جنسی وجود دارد که به اختصار توضیح می دهم:

1- ریجی اسکن

 ریجی اسکن وسیله ای است که جهت تشخیص نعوظ شبانه و همچنین جهت افتراق علل روحی ناتوانی جنسی از علل جسمی، بسیار کمک کننده می باشد. در این تست بیمار شب در بیمارستان بستری می گردد و یک وسیله ای به آلت تناسلی وصل می شود که نعوظ شبانه فرد را ثبت و اندازه گیری می کند. اگر در یک مرد جوان که از ناتوانی جنسی شاکی است نعوظ های شبانه قوی در خواب توسط ریجی اسکن ثبت شود نشان می دهد که منشاء ناتوانی جنسی روحی و روانی است.

2- تست نعوظ

هر فردی که تست ریجی اسکن آن منفی باشد، دومین اقدام بررسی صحت عملکرد عروق آلت می باشد که توسط سونوگرافی رنگی و با تزریق پاپاورین و یا فنتولامین به داخل آلت و توسط سوزن انسولین و در یک مرکز درمانی و توسط پزشک انجام می گردد و پس از تزریق شدت و قدرت نعوظ را اندازه گیری می کنیم.

از مزایای این تست دقت بالای آن در تشخیص سالم بودن عملکرد عروق آلت تناسلی می باشد. اگر بیمار نشت وریدی و نارسائی عروقی داشته باشد در این تست کاملا مشخص می گردد.

(پاپاورین و فنتولامین باعث گشادی عروق آلت و ایجاد نعوظ بسیار قوی می کنند)

3- بررسی بیماری های دیگر

سومین وسیله تشخیصی علت ناتوانی جنسی اندازه گیری قند خون، هورمون های جنسی و تیروئید و پرولاکتین خون می باشد که حتماً در هر مرد با شکایت ناتوانی جنسی باید انجام گردد.

درمان ناتوانی جنسی

درمان ناتوانی جنسی مردان بر اساس علت ناتوانی جنسی می باشد به عنوان مثال:

1- بررسی داروهای مصرفی

اگر علت ناتوانی جنسی منشاء داروئی دارد مثلاً داروهای افسردگی، فشارخون و داروهای قلبی و عروقی و غیره باید در جهت تبدیل آنها به داروهائی که حداقل عوارض جنسی را دارند با مشورت پزشک متخصص مربوطه اقدام شود.

2- روان درمانی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی باید از نظر روان کاوی و روان درمانی از یک روانکار برجسته استمداد کرد و فرد باید کاملا یک دروه روان درمانی را طی کند.

3- مشاوره عروقی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء عروقی که دو عامل شایع آن نشت وریدی و تنگی شریان آلت هستند باید مشاوره عروقی انجام شود و در صورت امکان اگر خون رسانی به آلت به علت تنگی شریان مختل شده باید محل تنگی رفع گردد. متأسفانه درمان داروئی برای موارد بامنشاء نشت وریدی وجود ندارد و در موارد شدید آن باید عمل جراحی و تعبیه پروتز به عنوان درمان نهائی است.

درمان دارویی اختلال نعوظ

4- درمان داروئی

امروزه ویاگرا و تادلافیل و وردنافیل داروهای رایج در بازار هستند که جهت اصلاح نعوظ توسط بیماران استفاده می گردد این داروها که مهارکننده آنزیم فسفودی استراز هستند باعث گشادی رگ های آلت و خون رسانی بیشتر و باعث سفتی آلت و نعوظ قوی می شوند.

از عوارض این دارو ها می توان به گرگرفتگی، داغ شدن بدن، سردرد و اختلال در دید و دردهای عضلانی اشاره کرد.

مصرف این داروها باید حتماً تحت نظر متخصص انجام شود و در صورت داشتن بیماری های قلبی و فشار خون پایین و مصرف داروهای گشادکننده قلبی از قبیل نیتروگلیسیرین از مصرف این داروها شدیداً اجتناب نمائید جزء با نظر پزشک متخصص قلب و عروق

5- استفاده از واکیوم

واکیوم وسیله ای است که قبل از مقاربت آلت تناسلی را داخل آن قرار داده می شود و باعث مکش خون به داخل آلت می گردد که به خاطر عوارض پوستی و غیره و عدم روش درمانی مؤثر اینجانب توصیه نمی نمایم.

6- کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی

کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی امروزه به عنوان آخرین روش درمانی در ناتوانی های جنسی که به مصرف دارو جواب نداده است توصیه می شود. در این روش پروتز های قابل اتساع با پمپ و یا پلاستیکی انعطاف پذیر در داخل اجسام کاونروزا آلت کاشته می شوند و فرد موقع مقاربت و با ایجاد نعوظ مصنوعی کار خود را انجام می دهد.

از عوارض پروتز به عنوان جسم خارجی ایجاد عفونت و درد والتهاب محل مخصوصاً در بیماران دیابتی را می توان ذکر کرد.

و اما توصیه های اینجانب:

مثل مشهوری می گوید: use it or lose it . یعنی اگر استفاده نکنی آن را از دست می دهی. جهت داشتن توانایی جنسی خوب:

1- از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک اجتناب کنید.

2- چکاب منظم را نجام دهید.

3- ورزش روزمره در حفظ توانایی جنسی فوق العاده کمک کننده است.

4- استرس روزمره زندگی را کم کنید.

5- خواب خوب و آرامش ذهنی و استراحت جسمی از ملزومات داشتن توانائی جنسی است.

6- در صورت داشتن دیابت شدیداً آن را تحت نظر پزشک غدد کنترل نمائید.

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کامران شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر ۵۷ سال سن دارم و هر شب الکل مصرف میکنم و مدت ۱ سال میشه که کلا نزدیکی نداشتم و فقط با ماساژ و روغن مالی ارضا میشم و اصلا نعوض ندارم و در حالته خوابیده ارضا میشوم لطفا راهنمایی بفرمایین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 هفته پیش)
   تست RIGISCAN انجام بدید
 • تصویر کاربر متین شنبه ۲۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۵سالمه مشکل نعوذ دارم و التم به سمت چپ رفته و کج شده نمیتونم دخول کنم تا میام دخول کنم ارضا میشم و به دخول نمیرسه در حالت خابیده و نشسته نعوذ دارم که اونم ضعیفه و یدفه شل میشه.در حالت ایستاده اصلا نعوذ ندارم لطفا راهنمایی کنید چون نمیدونم ب کجا مراجعه کنم اقدام نکردم عکسم پیوست کردم که ببینید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   قرص سرترالین 25 هر شب یک عدد
 • تصویر کاربر عاتف پنجشنبه ۲۸ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من مردی ۴۰ساله هستم .تاحالا مشکل جنسی نداشتم و شکر خدا در رابطه با همسرم خوب بودم و حدود یک ماه پیش دچار سرماخوردگی یا همون آنفولانزا شدم .و از اون مدت به این طرف میل جنسیم رو از دست دا دم و هیچ میلی به رابطه ندارم.میخواستم راهنمایی کنید آیا لازمه به گذشت مراجعه کنم یا خودش خوب میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   صبح ها نعوظ صبحگاهی دارید؟
  2. تصویر کاربر عاتف پنجشنبه ۲۸ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   قبلا داشتم ولی الان نه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   تست rigiscan انجام بدید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مصطفوی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام
  من 5 سالس تشکیل زندگی دادم از ابتدا ازدواج مشکل زودانزالی داشتم برای درمان ب مرکز ابن سینا تهران مراجعه کردم تست هورمونی روی 2.5 بود و مشکل ازو اسپرم انسدادی دارم.
  داروهای مصرف کلومیفن، تادلافیل، تستوسترون
  مدت زمان دخول تا انزال 30 ثانیس
  اثر بخش کان. دوم. تاخیری بوده
  الان مدت 6 ماه بخاطر مشکل رابطه ندارم و خانمم متارکه کردن
  سوال
  میتونه مشکل اختلال نغوظ باشه؟
  نیاز ب تست اسکن ریچ هست؟
  دارو یا روش جراحی خاص پیشنهاد میکنید؟
  درمان چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   لطفا با کلیه مدارک و جهت معاینه به مطب مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر مصطفوی شنبه ۱۹ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سلام نوبت دهی اینترنتیتون تا 6 شهریور پر هستش و کار من ضروری هستش چکار کنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سن‌تون؟نعوظ صبحگاهی دارید؟
  4. تصویر کاربر مصطفوی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سلام بنده 35 سال دارم.
   بله قبلا چون خوابم کامل بود ودغدغه فکری نداشتم صبح ک بیدار میشدم نغوظ صبحگاهی داشتم و اکثر اوقات تو خواب هم دچار احتلام میشم مثلا هفته ای یا تو شرایطی ک گرفتاریم زیاد باشه 2 هفته یکبار.
   اما متاسفانه از وقتی خانمم بخاطر مشکل زودانزالیم رفتن تنها تو خونم ، ناراحت هستم کمتر شده خیلی کم.
   مسله اصلیم اینه ا حالا نمیدونم جنبه روانی داره یانه؟ دچار زودانزالی میشدم و الان خانمم بخاطر این مسله متارکه کردن و 4 ماه ازخونه رفتن گفتن اگه مشکل حل نشه درخواست طلاق با مشکل سو معاشرت (برابر ماده 1130 قانون مدنی سو معاشرت مشکلات و اختلالات جنسی نغوظ و زودانزالی هستش) میدم
   زندگیمو و زنم دوست دارم حل نشه
   پزشک رفتم اما بی نتیجه بوده.
   دو مشکل پیش میاد
   1.طلاق
   2. معاینات پزشکی قانونی ک بیشتر نگرانم میکنه اگه علیه چیزی بنویسن یا ثابت شه خانواده خانمم گفتن ابروت تو مردم میبریم.
   روز سه شنبه این هفته میخوام بیام تهران اگه بین مریض ویزیتم کنید مشکلم حل شه دعای خیر خودم و خانوادم پشت سرتونه.
  5. تصویر کاربر مصطفوی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سلام بنده 35 سال دارم بله صبح ک بیدار میشم متوجه میشم. اکثر اوقات تو خواب هم دچار احتلام میشم مثلا هفته ای یکبار.
   مسله اصلیم اینه نمیدونم جنبه روانی داره یانه دچار زودانزالی میشدم و الان خانمم بخاطر این مسله متارکه کردن و 4 ماه ازخونه رفتن گفتن اگه مشکل حل نشه درخواست طلاق با مشکل سو معاشرت (برابر ماده 1130 قانون مدنی سو معاشرت مشکلات و اختلالات جنسی نغوظ و زودانزالی هستش) میدم
   زندگیمو و زنم دوست دارم حل نشه
   دو مشکل پیش میاد
   1.طلاق
   2. معاینات پزشکی قانونی ک بیشتر نگرانم میکنه اگه علیه چیزی بنویسن یا ثابت شه گفتن ابروت تو مردم میبریم.
   روز سه شنبه این هفته میخوام بیام تهران اگه بین مریض ویزیتم کنید مشکلم حل شه دعای خیر خودم و خانوادم پشت سرتونه.
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   کپسول فلوکستین ۲۰ و قرص کلردیازپوکساید ۱۰ ۲ ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  ۴۵ ساله هستم و پس از ۱۸ سال حدودا" ( ۱ سال و نیم ) پیش از همسرم جدا شدم . قبل از متارکه زود انزالی و ناتوانی شروع شد با گذشت زمان تشدید شد تا جایی که نگرانم و آشفته و تا حدودی افسرده . جدیدأ زانوی پای چپ درد میکنه ( در ضمن مدت ۲۵ سال است که ««شیره سوخته»» استفاده میکنم اما مشکل جنسی نداشتم ) البته مشکل دیابت و مشکل قلبی را خبر ندارم .
  از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   باید آزمایش چربی و قند خون بدید و با جوابش به مطب مراجعه کنید در ضمن راهنمای درمان زودانزالی در سایت وجود دارد
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۸ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام 37 سال دارم و چار انزال زودرس هستن
  از لحظه دخول کمتر از 30 ثانیه انزال صورت می گیرد
  قبل از دخول معمولا انزال ندارم
  میل جنسی و سفتی آلت مناسب و عادی است
  هیچ بیماری ندارم مثل قند و فشار
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
 • تصویر کاربر Mansour شنبه ۸ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام خدمت جناب دکتر
  اقای دکتر ایا در درمان زود انزالی مصرف سیر سیاه تاثیری در بهبودی این مشکل دارد یا نه ؟
  و تجویز شما برای این مشکل چه راه درمانی هس و ایا راه درمانی وجود دارد ک دائمی و بدون مشکل باشد ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید و اگر دارویی برای حل مشکل زود انزالی هست برایم تجویز بفرمایید.
  ممنون از وقتتون ک در اختیار ما قرار می دید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   سیر تاثیری نداره
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر وقت بخير من ٢٥ سالمه و دو سالم هست كه ازدواج كردم اضافه وزن ندارم و سيگار قليون هم مصرف نمي كنم و هيچ دارويي هم نمي خورم متاسفانه چن وقتي هست كه حين رابطه جنسي نعوظم رو يكباره از دست مي دم و ميل جنسيمم خيلي كمتر شده و اين داره زندگي مارو تحت تاثير قرار مي ده براي درمانش ايا راهي هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   ازمایشات کامل انجام بدین اگر طبیعی بود مشکل جسمی نیست روحیه
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳۶ سالم متاهلم زود انزالی دارم به طوری که ۳۰ ثانیه طول نمیکشه مریضی خاصی ندارم و دچار نعوظ شدم و میل جنسی کم شده آزمایش دادم میگه تستسروم بدنت کم شده هورمون مردانه کم شده ۳ تا آمپول تستسروم زدم با قرص ایکس اید مصرف کردم و قرص تادافیل دوره تموم شد و جوابی نگرفتم لطفا راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   LH , FSH , Prolactin , TSH چک شود
  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   این آزمایشات من لطفا مرا راهنمایی و طبابت کنید باتشکر
  3. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   اینا ازمایشات سال قبل
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   ازمایشاتی که گفتم این ها نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر S یکشنبه ۲۲ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  باسلام دکتر عزیز.بنده ۳۰سالمه ۳سال متاهلم قبل ازدواج خودارضایی داشتم.الان مشکلی ک من دارم زود انزالی هست و در هنگام رابطه نعوظ به حد خودش نمیرسه و شل میشه و سیدنافیل ک مصرف میکنم سرم میترکه ودر ضمن زود عصبی میشم میشه راهنمایی کنید و راه درمانش بگین تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر