جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

علل و درمان ناتوانی جنسی مردان

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

زمانی که کاهش یا از بین رفتن میل جنسی در مرد دیده می شود و یا علیرغم تحریک ذهنی قدرت رسیدن به نعوظ یا سفتی کامل آلت جهت برقراری یک رابطه جنسی موفقیت آمیز وجود ندارد، فرد مبتلا به ناتوانی جنسی می باشد . طبیعی است که با گذر زمان تغییراتی در میل جنسی و توان همه مردان ایجاد می شود که اغلب در جهت ناتوانی جنسی می باشد. ناتوانی جنسی مردان امروزه به عنوان یکی از شکایت های شایع مراجعه کننده به درمانگاه ها و مطب های ارولوژی می باشد.

در این بحث بنده با یک نگاه جامع می خواهم علل ایجاد کننده ناتوانی جنسی و راه های تشخیصی و درمانی آن را برای شما بیننده سایت توضیح دهم.

علل ایجاد کننده ناتوانی و یا کم توانی جنسی کدامند؟

علل ایجاد کننده ناتوانی جنسی و یا کم توانی جنسی به دو گروه تقسیم می شوند:

مشاوره برای درمان روانی ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

توانائی جنسی مردان ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با شرایط و حالت روحی فرد دارد. به عنوان مثال وارد شدن استرس های حاد زندگی از قبیل تالمات روحی مثلاً از دست دادن عزیزان یا شوک ناشی از شکست در کار و فعالیت های شغلی، خواب کمتر، استرس های زیاد روزمره، داشتن خلق عصبی و پرخاشگر، استراحت جسمی کمتر باعث کاهش شدید میل جنسی و از طرفی ناتوانی جنسی می شوند و از طرفی هر چه خواب خوب، آرامش ذهنی و جسمی بیشتر باشد و تغذیه مناسب و استراحت کافی باعث افزایش میل و توان جنسی خواهد شد.

ناتوانی جنسی با منشاء جسمی

توان جنسی یک مرد ارتباط مستقیمی با شرایط سلامت جسمی او دارد به هر علتی سلامت کلی بدن تضعیف گردد توان و میل جنسی نیز رو به افول خواهد رفت.

شایعترین علل ناتوانی جنسی مردان (با منشاء جسمی)

1- بیماری دیابت کنترل نشده

 امروزه دیابت یا مرض قند یکی از شایعترین بیماری ها در تمام دنیا است و اغلب زمانی تشخیص داده می شود که حداقل چند سال فرد قند کنترل نشده دارد و زمانی تشخیص داده می شودکه باعث آسیب های عصبی و عروقی در فرد شده است. بیماری دیابت با دو مکانیسم نروپاتی یا آسیب به عصب ها و و گرفتاری عروقی و تنگ شدن جداره عروق بدن از جمله آلت تناسیلی مرد باعث از بین رفتن تدریجی توان جنسی مرد می گردد و لذا توصیه می کنم با توجه به بی علامت بودن بیماری قند در شروع بیماری و از طرفی جهت جلوگیری از آسیب های عروقی و عصبی با چکاب منظم خون آن را به موقع تشخیص داده و دقیقاً تحت نظر بگیرید تا کمتر دچار ناتوانی جنسی گردید.

2- بیماری فشارخون

 داروهای پایین آورنده فشار خون اغلب با مکانیسم مرکزی باعث اختلال در نعوظ و ناتوانی جنسی می گردند که باید توسط متخصص قلب و عروق تنظیم گردد.

3- جراحی های وسیع لگنی

 در دو بیماری سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ و رکتوم که تحت عمل جراحی لگنی قرار می گیرند به علت آسیب به عروق و عصب آلت تناسلی باعث اختلال در نعوظ می شوند.

4- اختلالات هورمونی

یکی از عواملی که با عث ناتوانی جنسی می شود تغییرات هورمونی بدن می باشند به عنوان مثال در صورت بالارفتن هورمون پرولاکین که اغلب به علت تومور هیپوفیز قدامی ایجاد می شود باعث ناتوانی و کم توانی جنسی می گردد. مثال های دیگر تغییر در هورمون تیروئید و استروژن بدن را نیز می توان به عنوان عوامل بر هم زننده توان جنسی نام برد.

از علل دیگر ناتوانی جنسی می توان اعتیاد به الکل و مصرف زیاد سیگار و مصرف داروهای روان گردان و ضدافسردگی اشاره کرد.

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم و نشانه های ناتوانی جنسی کدامند؟

در هر مرد جوان که از کاهش در میل جنسی و یا اختلال در رسیدن به نعوظ و سفتی کامل آلت تناسلی در هنگام مقاربت و یا انزال خیلی سریع قبل از مقاربت جنسی، رنج می برد باید به عنوان نشانه های ناتوانی جنسی یاد کرد.

تابلوهایی که بیماران مراجعه می کنند عبارتند از:

 • مرد جوانی که اظهار می دارد که در هنگام تحریک جنسی آلتش سفت نمی شود.
 • مرد دیگری اظهار می دارد که بلافاصله بعد از نعوظ و در حین مقاربت سفتی آلت از بین می رود.
 • مردی اظهار می دارد که علیرغم میل جنسی بالا ولی آلتش سفتی واضح جهت دخول را ندارد و آلت حالت ژله مانندی پیدا می کند.
 • مرد جوان اظهار می دارد بلافاصله بعد از نعوظ مبتلا به انزال زودرس می باشد.

تشخیص ناتوانی جنسی

امروزه روش های مختلفی برای تشخیص ناتوانی جنسی وجود دارد که به اختصار توضیح می دهم:

1- ریجی اسکن

 ریجی اسکن وسیله ای است که جهت تشخیص نعوظ شبانه و همچنین جهت افتراق علل روحی ناتوانی جنسی از علل جسمی، بسیار کمک کننده می باشد. در این تست بیمار شب در بیمارستان بستری می گردد و یک وسیله ای به آلت تناسلی وصل می شود که نعوظ شبانه فرد را ثبت و اندازه گیری می کند. اگر در یک مرد جوان که از ناتوانی جنسی شاکی است نعوظ های شبانه قوی در خواب توسط ریجی اسکن ثبت شود نشان می دهد که منشاء ناتوانی جنسی روحی و روانی است.

2- تست نعوظ

هر فردی که تست ریجی اسکن آن منفی باشد، دومین اقدام بررسی صحت عملکرد عروق آلت می باشد که توسط سونوگرافی رنگی و با تزریق پاپاورین و یا فنتولامین به داخل آلت و توسط سوزن انسولین و در یک مرکز درمانی و توسط پزشک انجام می گردد و پس از تزریق شدت و قدرت نعوظ را اندازه گیری می کنیم.

از مزایای این تست دقت بالای آن در تشخیص سالم بودن عملکرد عروق آلت تناسلی می باشد. اگر بیمار نشت وریدی و نارسائی عروقی داشته باشد در این تست کاملا مشخص می گردد. (پاپاورین و فنتولامین باعث گشادی عروق آلت و ایجاد نعوظ بسیار قوی می کنند)

اندازه بیضه ها

3- بررسی بیماری های دیگر

سومین وسیله تشخیصی علت ناتوانی جنسی اندازه گیری قند خون، هورمون های جنسی و تیروئید و پرولاکتین خون می باشد که حتماً در هر مرد با شکایت ناتوانی جنسی باید انجام گردد.

درمان ناتوانی جنسی

درمان ضعف دستگاه تناسلی مردان، بر اساس علت ناتوانی جنسی می باشد به عنوان مثال:

1- بررسی داروهای مصرفی

اگر علت ناتوانی جنسی منشاء داروئی دارد مثلاً داروهای افسردگی، فشارخون و داروهای قلبی و عروقی و غیره باید در جهت تبدیل آنها به داروهائی که حداقل عوارض جنسی را دارند با مشورت پزشک متخصص مربوطه اقدام شود.

2- روان درمانی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی باید از نظر روان کاوی و روان درمانی از یک روانکار برجسته استمداد کرد و فرد باید کاملا یک دروه روان درمانی را طی کند.

3- مشاوره عروقی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء عروقی که دو عامل شایع آن نشت وریدی و تنگی شریان آلت هستند باید مشاوره عروقی انجام شود و در صورت امکان اگر خون رسانی به آلت به علت تنگی شریان مختل شده باید محل تنگی رفع گردد. متأسفانه درمان داروئی برای موارد بامنشاء نشت وریدی وجود ندارد و در موارد شدید آن باید عمل جراحی و تعبیه پروتز به عنوان درمان نهائی است.

درمان دارویی اختلال نعوظ

4- درمان داروئی

امروزه ویاگرا و تادلافیل و وردنافیل داروهای رایج در بازار هستند که جهت اصلاح نعوظ توسط بیماران استفاده می گردد این داروها که مهارکننده آنزیم فسفودی استراز هستند باعث گشادی رگ های آلت و خون رسانی بیشتر و باعث سفتی آلت و نعوظ قوی می شوند.

از عوارض این دارو ها می توان به گرگرفتگی، داغ شدن بدن، سردرد و اختلال در دید و دردهای عضلانی اشاره کرد.

مصرف این داروها باید حتماً تحت نظر متخصص انجام شود و در صورت داشتن بیماری های قلبی و فشار خون پایین و مصرف داروهای گشادکننده قلبی از قبیل نیتروگلیسیرین از مصرف این داروها شدیداً اجتناب نمائید جزء با نظر پزشک متخصص قلب و عروق

5- استفاده از واکیوم

واکیوم وسیله ای است که قبل از مقاربت آلت تناسلی را داخل آن قرار داده می شود و باعث مکش خون به داخل آلت می گردد که به خاطر عوارض پوستی و غیره و عدم روش درمانی مؤثر اینجانب توصیه نمی نمایم.

6- کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی

کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی امروزه به عنوان آخرین روش درمانی در ناتوانی های جنسی که به مصرف دارو جواب نداده است توصیه می شود. در این روش پروتز های قابل اتساع با پمپ و یا پلاستیکی انعطاف پذیر در داخل اجسام کاونروزا آلت کاشته می شوند و فرد موقع مقاربت و با ایجاد نعوظ مصنوعی کار خود را انجام می دهد.

از عوارض پروتز به عنوان جسم خارجی ایجاد عفونت و درد والتهاب محل مخصوصاً در بیماران دیابتی را می توان ذکر کرد. و اما توصیه های اینجانب: مثل مشهوری می گوید: use it or lose it . یعنی اگر استفاده نکنی آن را از دست می دهی.

نداشتن بیضه

جهت داشتن توانایی جنسی خوب:

 • از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک اجتناب کنید.
 • چکاب منظم را نجام دهید.
 • ورزش روزمره در حفظ توانایی جنسی فوق العاده کمک کننده است.
 • استرس روزمره زندگی را کم کنید.
 • خواب خوب و آرامش ذهنی و استراحت جسمی از ملزومات داشتن توانائی جنسی است.
 • در صورت داشتن دیابت شدیداً آن را تحت نظر پزشک غدد کنترل نمائید.

برای درمان نعوظ به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

اورولوژیست پزشکی است که در سلامت سیستم ادراری و دستگاه تناسلی مردانه تخصص دارد. اکثر اورولوژیست ها اختلال نعوظ را درمان می کنند، اگرچه برخی از آنها در درمان مشکلات زنان نیز تخصص دارند. اورولوژیست ها بسته به علت زمینه ای می توانند از دارو ها و روش های جراحی برای درمان اختلال نعوظ استفاده کنند.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (116 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هادی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  میخاستم ببینم با توجه به این آزمایش آیا می‌شود برای پسر دار شدن اقدام کرد .ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   بله میتونید بچه دار شوید نه صرفا پسردار
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۲۸ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام 37 سالمه
  هنگام سکس عالتم خود به خود شل می‌شود فقط نگید که سیدنافیلد استفاده کنم درمان قطعی میخوام ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   باید سونوگرافی با تزریق از الت انجام بشه
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر برای نعوظ بهتر قبلا سوال پرسیده بودم تادالافیل ۲۰ تجویز کرده بودین قبل رابطه مصرف کنم تاثیر داشت یکم عملکرد بهتری داشتم الان به یک مشکل دیگه برخورد کردم با خود ارضایی، ارضا میشم اما با رابطه یا در طول رابطه به ارضا یا همان ارگاسم نمیرسم چی کار‌کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   مشکل روانی هست به روانپزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر اشکان یکشنبه ۸ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  در هنگام رابطه بدون اینکه ارضا شود الت شل میشود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   با سلام و احترام قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم ۲ ساعت قبل از رابطه ی جنسی مصرف کنید
  2. تصویر کاربر اشکان شنبه ۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   قرص تادالافیل با لووتیرکسین برای کم کاری تیروئید تداخل ندارد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۸ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   خیر تداخل چندان و خطرناکی ندارو
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۲۲ دی ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۳ سالمه و میل جنسی خیلی کمی دارم پرولاکتینم ۱۸ است. به نظرتون با مصرف قرصر کابرلین درست میشه. تستوسترونم هم ۸/۷ از ۱۰ است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ دی ۲( 4 ماه پیش)
   مدارکتون رو مصرف کنید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ دی ۲( 4 ماه پیش)
   ارسال*
  3. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۱ دی ۲( 4 ماه پیش)
   مدارک یعنی چی؟
  4. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۱ دی ۲( 4 ماه پیش)
   مدارک یعنی چی؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ دی ۲( 4 ماه پیش)
   آزمایشات اخیر
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر منصوری شنبه ۱۶ دی ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  حدود دوماهی هست که میل جنسیم کم شده وتحریک شدنم مث قبل نیست که زود بلند میشد. الن آلتم بلند میشه. اما زود حالت سفتی را از دست میده ونرم میشه علت چی هست چکار کنم. حدود یکسالی مشکلات بحث کردن با خانم واطرافیانم داشتم. وحتیتیروئیدم تو همین چند وقت در آوردم کامل چون دکتر تشخیص سرطان نوع اول داده بودوعمل کردم الن هم بعد از ید تراپی. تیروکسین مصرف میکنم لطفا راهنماییم کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ دی ۲( 4 ماه پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
 • تصویر کاربر محمدگرمچي چهارشنبه ۲۹ آذر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  باسلام حسب راهنمايي آقاي دكتر كه فرمودندبايدسونوكالرداپلرپينس انجام بدم بعد درخصوص استفاده ازپروتز تشخيص داده شود. جسارتا آيا كلينيكي درتهران هست كه موردتائيد آقاي دكترباشد وبنده جهت تسريع درامورم به آنجا مراجعه كنم.
  ممنون وسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   به مطب دکتر حقیقت خواه مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر محمدگرمچي یکشنبه ۲۶ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   درصورت امكان آدرس مطب اطف بغرماييد. ممنون از اهنمايي تون وسپاسگزارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ آذر ۲( 4 ماه پیش)
   در اینترنت سرچ کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مبین جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من ۱۹ سالمه قرص راکوتان رو به مدت ۱۰ ماه مصرف کردم بعد از اون کلا زندگی من عوض شد ۳ ۴ ماهه نعوظ صبحگاهی ندارم(اابته نعوظ صبحگاهیرو ماهی یه دفعه اینا ممکنه داشته باشم) و به ندرت پیش میاد نعوظ پیدا کنم در طول روز اون هم ضعیف هست و قرص کیومکس یه دوره خوردم یه مقدار بهتر کرد ولی بعد قطع دارو همون روند ادامه داشت و مقداری میل جنسیمم کم شده اگر چه وقتی تحریک میشم هم نعوظم کمه و زمانش در حد ۲۰ ثانیس تستوسترونم طبیعی هست ولی نسبت تری گلیسرید به hdl من ۲.۷ هست که کمی بالا هست و هیچ مشکلی در آزمایشم و بیماری ندارم قدمم ۱۷۷ وزنمم ۷۵ کیلو هست لطفا جواب سوال من رو بدید امکان مراجعه حضوری ندارم و همه چیز را کامل توضیح دادم🙏خواهش میکنم کمکم کنید من قبلا اینجوری نبود الان خیلی نعوطمدضعیف شده وسخته نعوظ پیدا کردن برام علاوه بر ورزش چه قرصی رو بخورم تا خاصیت درمانی برام داشته باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   قبل نپمصرف راکوتان مشکلی نداشتید؟
  2. تصویر کاربر مبین جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   قبل مصرف راکوتان میل جنسی خوبی داشتم و در رسیدن به نعوظ کامل مشکلی نداشتم با اینکه نعوظ صبحگاهی رو قبل راکوتان هم خیلی به ندرت داشتم اما در طول روز نعوظ برام اتفاق می افتاد و اگر تحریکی اتفاق می افتاد به راحتی نعوظ پیدا می کردم الان یه ۳ ۴ ماهی هست در ۹۵ درصد موافع نعوظ خیلی ضعیفی دارم و احساس میکنم میل جنسیمم کم شده
  3. تصویر کاربر مبین جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   .
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  دکتر سلام وقت بخیر.31 سالمه مجرد بدون هیچ مشکلی.سیگار و الکل هم استفاده نمیکنم.واسه عدم نعوظ دکتر بهم وگادول داد استفاده کردم تاثیری نداشت از شما پرسیدم شما فرمودین تادالافیل رو استفاده کنم اونم استفاده کردم باز فاییده نداشت بعد وگادول رو با تادالافیل به صورت همزمان استفاده کردم فاییده نداشت سری آخر دکترم سوپر دول رو داد بدک نبود بهتر از این قرصا چی پیشنهاد میکنید؟اینکه میگم تاثیر نداشت در واقع نعوظ داره ولی بعد چند دقیقه دوباره عدم نعوظ پیدا میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   سونوگرافی کالر داپلر آلت با تزریق پاپاورین انجام بدین احتمالا رگ های آلت شما نارسایی داره
  2. تصویر کاربر محمدرضا جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   دکتر احتمال داره نیاز به پروتز داشته باشه؟
  3. تصویر کاربر محمدرضا جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   دکتر احتمال داره به پروتز احتیاج داشته باشم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ آذر ۲( 5 ماه پیش)
   جوونید هنوز راه های درمان بیشتری هست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر م پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده بعد از کرونا دچار اختلال نعوظ شدم البته زودانزالی هم دارم مقدار مایع منی کم هست و جهش نداره
  درمان شدم با تادالافیل و پاروکستین در زمان مصرف مشکل زودانزالی و اختلال نعوظ نداشتم
  وقتی دوره مصرف تمام شد خیلی کم اختلال نعوظ هست زود انزالی بهتر شده ولی بازم هست مقدار مایع منی کم و جهش نداره
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   تادالافیل استفاده کنیو
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر