۳ تمرین برای درمان انزال زودرس | مدت زمان مناسب روابط زناشویی

امروزه درمان انزال زودرس یکی از دغدغه‌های مهم مردان به خصوص در سنین بالای ۴۰ سال محسوب می‌شود.  همان‌طور که می‌دانید روابط زناشویی یکی از پایه‌های استحکام روابط بین زوجین است. انزال زودرس یکی از مشکلاتی است که باعث نارضایتی زوجین می‌شود که غالبا منشا روانی دارد.

در قسمت قبل درباره انواع و علل انزال زودرس صحبت کردیم. در این مقاله به طور کامل به راه های درمان انزال زودرس می‌پردازیم.

به طور کلی درمان انزال زودرس به دو دسته ی رفتار درمانی (غیر دارویی) و درمان های دارویی تقسیم می شود.

درمان انزال زودرس به روش رفتار درمانی

1- رفع و تعدیل علل زمینه ای انزال زودرس

اولین قدم برای درمان انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر است. توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

2- روانکاوی و روان درمانی

زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده می‌شود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.  لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

3- مدیریت احساس در هنگام مقاربت

من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می‌گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تاخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است. من به بیمارانم می‌گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته‌اید و یا قدم می‌زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبه‌خود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان
زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان

تمرین‌های به تأخیر انداختن انزال زودرس

1- روش start – stop

جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید.

بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی و اراده محکم این تمرین را ادامه دهید. روحیه دادن و همکاری توسط همسر بسیار کمک کننده است.

2-  تکنیک فشار

مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می‌کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه‌هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

3- استفاده از آب یخ

 استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده‌های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوان به تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می‌تواند انزال را به تأخیر بیاندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان انزال زودرس را تشکیل می‌دهند.

درمان انزال زودرس با دارو

 • درمان انزال زودرس با روش‌های سنتی و گیاهی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبان‌گیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش‌های سنتی که برای زودانزالی توصیه می‌شده و بعضی از آن ها در حال حاضر جزء درمان انزال زودرس است اشاره می‌کنم.

قوی‌ترین درمان گیاهی برای درمان زود انزالی
قوی‌ترین درمان گیاهی برای درمان زود انزالی

از قبیل دم کرده‌های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می‌دارند. اینجانب با تجربه 20 ساله در درمان انزال زودرس و به علت 90 درصد روحی و روانی بودن مشکل زود انزالی، نقش درمان‌های سنتی را بسیار کم‌رنگ می‌دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

 • درمان انزال زودرس با قرص‌ها و اسپری‌های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی انزال زودرس بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می‌باشد که به تک تک این‌ها می‌پردازم.

1- اسپری های تأخیری 

چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری‌های تأخیری از لیدوکائین است مصرف خودسرانه آن ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند. بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می‌شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می‌آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

2- کاندوم های تأخیری

اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است که از تماس مستقیم آلت با واژن خانم‌ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می‌برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده‌اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می‌اندازند.

پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم
پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم

3- مصرف ترامادول و تریاک

 بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می‌گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می‌باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می‌گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی‌نمایم.

4- داروهای آرام بخش

با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می‌کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آن‌ها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

5- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز

امروزه حتماً نام قرصٰ‌های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده‌اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می‌شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شدهٰ‌گی آلت تناسلی تجویز می‌شود. جایگاه مهم این قرص‌ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده‌گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است.

به صورت خلاصه این قرص‌ها انزال را به تأخیر نمی‌اندازند بلکه به فرد این توان را می‌دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می‌شود که به آن dabble sex می‌‌گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می‌کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

6- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا

 بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی می‌دانند. مخصوصاً ماده‌ای به نام سروتونین که امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده محسوب می‌شود.

درمان روانی ناتوانی جنسی
درمان روانی ناتوانی جنسی

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که 90 درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید

1- موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)

2- در درمان انزال زودرس صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.

3- شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.

4- موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشار را مداوم تمرین کنید.

5- از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.

6- در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.

7- داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان انزال زودرس اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها.

8- طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز ،جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مجتبی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  حرکت ضعیف اسپرم بعد جراحی واریکوسل
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش)
   ازمایش اسپرم را بیینم
  2. تصویر کاربر مجتبی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش)
   دکتر جان
  3. تصویر کاربر مجتبی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش)
   دکتر جان ارسال نمیشه شماره موبایلتون رو لطف کنین تو واتس یا تلگرام بفرستم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش)
   دیدم ، خوبه قابل قبوله ، نیاز به افدام خاصی نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ت.م دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  من ٣٢ساله خانم هستم مدت ٧سال هست ازدواج كردم سال دوم ازدواج مترجه زگيل تناسلي در الت همسرم شديم و بعد از اگاهي در مورد اين بيماري تست داديم هردو كه هر دو به دو نوع ٦و١١ كم خطر مبتلا بوديم و همسرم بعد از حراحي و استفاده از محلول ديگه روي التش زگيل نبود و من هم زگيل ندارم اما الان ٢سال و نيم هست كه از زايمان من ميگذره و بعد از چكاپ الان متوجه شدم كه نوع ١٦ اين ويروس رو دارم! سوالم اينه كه اين ويروس در بدن ميتونه نوعش تغيير كنه !؟
  يا اينكه دليلش ميتونه رابطه خارج از خانواده باشه!؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش)
   سلام ، ممکنه چند نوعش رو داشته بودین از قبل ، ازمایش hpv خطا زیاد داره
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 2 روز پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر بهنام یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من یه مشکلی جدیدا پیدا در ناحیه آلت تناسلی
  قبلش بگم 29 سالمه و حدود 3 سال هست ازدواج کردم
  روی بدنه آلت تناسلی ام دو رنگ شده و تیره و روشن شده به صورت لک و همینطور زیر کلاهک آلت تناسلی هم همینطور. عکس ازش گرفتم برای شما ارسال میکنم.
  و همچنین تعدادی خال هم روی بدنه و قسمت انتهایی آلت دارم که همسرم نگران آنها هم هست و میگه تعدادشون زیاده میخواستم بررسی کنید مشکلاتم رو.
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   از پماد کلوتزیمازول هر ۸ ساعت استفاده کنید و در صورت عدم تغییر با متخصص پوست مشورت کنید
 • تصویر کاربر مانی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،وقت بخیر.
  چند روزی است که زیر آلتم از سر تا انتها چند جوش سفید رنگ بوجود آمده و نمی تونم آنها را بکنم و چرک آنها را خارج کنم.مهمتر اینکه احساس می کنم آلتم به خوبی قبل سفت و سخت (شق شدن) نمی شود و باعث شده مثل قبل به خوبی ارضاع نشوم.
  لطفا راه درمان را بفرمائید و نام و دستور مصرف را نیز ذکر کنید.
  متشکرم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)
   از کپسول سفالکسین و پماد موپیروسین استفاده کنید
 • تصویر کاربر منصوری یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  عارضه ای شبیه نقاط قهوه ای رنگ در حد نقطه،کمی بالا تر از آلت، روی پوستم پدیدار شده، تقریبا یکماهه که دیدمش، یکی از همکارانتون ویزیت کردن، و تشخیصشون زگیل تناسلی بوده، مطالب توی سایتتون رو خوندم، خواستم که کرایو انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   عکس باز نمیشود. در صورتی که زگیل باشد برای کرایو با ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر M.f دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 13 سال ازدواج کردم قبلا در رابطه زناشویی مشکلی نداشتم ولی جدیدن در ابتدا بعضی وقت ها مشکل نغوظ دارم و بعضی وقتا هم در حین دخول اگر ارضا شدن همسرم طول بکشد نغوظ را از دست میدهم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام ، احتمالا مبوط به خستگی جسمی و روحی و مسایل روانی می باشد
 • تصویر کاربر م.ش سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  زیر پوست بدنه آلت تناسلی توده گرد شبیه لوبیا می بینم که انگار وقتی می گیرمش جابه جا میشه نمی دونم چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   حتما سونوگرافی انجام دهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   عکس ها باز نمی شوند
  3. تصویر کاربر م.ش دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   خیلی ممنونم . می خواستم دو باره براتون عکس بگیرم اما محو شده و دیگه نیست ممکنه بخاطر گرفتگی عروق باشه ؟ چون دقیقا کنار رگ بدنه آلت بود و الان دیگه نیست .
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   ممکنه ، با توجه برطرف شدن جای نگرانی نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، وقتتون بخیر، مدتی هست روی آلتم تغیر شکل ایجاد شده،و زیر کلاهک هم یه زخمی شده بود بچکی یه گوشت کوچیک آورده نیاز که برداشته شه، دوتا خال اینور واونور آلتم دیده میشه ولبه ی کلاهکش هم یه‌کم قرمز شده، وبیضهام هم پوستش نازک شده، قرمز شده بعد ازین که از موبر استفاده کردم، رابطی جنسی، بعداز این که هم به وجود آمده سکس نداشتم، گفتم بدتر بشود، در جنوب زندگی میکنم، لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۰ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   این سوالو من پرسیدم چطوری جوابشو بببنم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید . دکتر من طی سالیان گذشته سنگ کلیه داشتم که بزرگترین اون 8MM بود که همه رو دفع کردم حدود 6 ماه پیش سنگ کلیه داشتم که دکتر برای من قرصی را تجویز کرد اسمشو یادم نیست توی قوطی مانند بود و گچی و بزرگ بود اون قرص هارو خودرم ورزش کردم و آب خوردم با سنکل و سنگ ها که بزرگ بودند دفع شد . ولی تقریبا ازاون به بعد مشکل نعوظ پیدا کردم که حد کامل نمیرسه و وسط رابطه خیلی کم میشه و دچار مشکل میشم . شب ها گاهی اوقات اوکی هست هنگام خواب ولی همانند گذشته به حد کامل نمیرسه هیچ وقت حدود چند ماهه این طوری هستم . . تقریبا بی حس میشم . من 183 سانت قد و وزن 98 کیلو دارم و پیپ میکشم .تحرک کمی دارم چون پای کامپیوتر هستمم مدام . سن من 35 سال هست . ممنون میشم کمک کنید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام باید بررسی ازمایشگاهی شین و اگر نرمال باشد مربوط به مسایل روحی است
 • تصویر کاربر کوروش سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت دکتر عزیز
  مدتی هست بعد از قطع کردن داروهای ضد اظطراب آسانترا هنگام انزال تعادل خودم رو از دست میدم اگر خوابیده باشم همه سنگینی وزنم به روی طرف مقابل میوفته تا انزال تموم شه هیچ کنتری روی بدن خودم ندارم
  1. تصویر کاربر کوروش چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   الان دو روز بیشتره پاسخی دریافت نکردم
  2. تصویر کاربر کوروش دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   نوشتن که دکتر در مدت ۲۴ ساعت جواب سوال میده الان حدود یک هفته هست جوابی ندیدم یا سایتتون مشکل داره یا اگر نمی تونید ظرف مدت تعیین شده جواب بدید پس قول ندید لطفا
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام جهت تنظیم داروهایتان با دکتر روانپزشکتون مشورت کنین ، آسنترا دیر انزالی می دهد و کمی میل جنسی را کم میکند
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر