۳ تمرین برای درمان انزال زودرس | مدت زمان مناسب روابط زناشویی

امروزه درمان انزال زودرس یکی از دغدغه‌های مهم مردان به خصوص در سنین بالای ۴۰ سال محسوب می‌شود.  همان‌طور که می‌دانید روابط زناشویی یکی از پایه‌های استحکام روابط بین زوجین است. انزال زودرس یکی از مشکلاتی است که باعث نارضایتی زوجین می‌شود که غالبا منشا روانی دارد.

در قسمت قبل درباره انواع و علل انزال زودرس صحبت کردیم. در این مقاله به طور کامل به راه های درمان انزال زودرس می‌پردازیم.

به طور کلی درمان انزال زودرس به دو دسته ی رفتار درمانی (غیر دارویی) و درمان های دارویی تقسیم می شود.

درمان انزال زودرس به روش رفتار درمانی

1- رفع و تعدیل علل زمینه ای انزال زودرس

اولین قدم برای درمان انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر است. توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

2- روانکاوی و روان درمانی

زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده می‌شود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.  لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

3- مدیریت احساس در هنگام مقاربت

من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می‌گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تاخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است. من به بیمارانم می‌گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته‌اید و یا قدم می‌زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبه‌خود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان
زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان

تمرین‌های به تأخیر انداختن انزال زودرس

1- روش start – stop

جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید.

بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی و اراده محکم این تمرین را ادامه دهید. روحیه دادن و همکاری توسط همسر بسیار کمک کننده است.

2-  تکنیک فشار

مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می‌کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه‌هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

3- استفاده از آب یخ

 استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده‌های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوان به تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می‌تواند انزال را به تأخیر بیاندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان انزال زودرس را تشکیل می‌دهند.

درمان انزال زودرس با دارو

 • درمان انزال زودرس با روش‌های سنتی و گیاهی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبان‌گیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش‌های سنتی که برای زودانزالی توصیه می‌شده و بعضی از آن ها در حال حاضر جزء درمان انزال زودرس است اشاره می‌کنم.

قوی‌ترین درمان گیاهی برای درمان زود انزالی
قوی‌ترین درمان گیاهی برای درمان زود انزالی

از قبیل دم کرده‌های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می‌دارند. اینجانب با تجربه 20 ساله در درمان انزال زودرس و به علت 90 درصد روحی و روانی بودن مشکل زود انزالی، نقش درمان‌های سنتی را بسیار کم‌رنگ می‌دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

 • درمان انزال زودرس با قرص‌ها و اسپری‌های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی انزال زودرس بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می‌باشد که به تک تک این‌ها می‌پردازم.

1- اسپری های تأخیری 

چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری‌های تأخیری از لیدوکائین است مصرف خودسرانه آن ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند. بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می‌شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می‌آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

2- کاندوم های تأخیری

اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است که از تماس مستقیم آلت با واژن خانم‌ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می‌برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده‌اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می‌اندازند.

پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم
پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم

3- مصرف ترامادول و تریاک

 بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می‌گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می‌باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می‌گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی‌نمایم.

4- داروهای آرام بخش

با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می‌کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آن‌ها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

5- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز

امروزه حتماً نام قرصٰ‌های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده‌اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می‌شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شدهٰ‌گی آلت تناسلی تجویز می‌شود. جایگاه مهم این قرص‌ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده‌گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است.

به صورت خلاصه این قرص‌ها انزال را به تأخیر نمی‌اندازند بلکه به فرد این توان را می‌دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می‌شود که به آن dabble sex می‌‌گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می‌کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

6- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا

 بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی می‌دانند. مخصوصاً ماده‌ای به نام سروتونین که امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده محسوب می‌شود.

درمان روانی ناتوانی جنسی
درمان روانی ناتوانی جنسی

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که 90 درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید

1- موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)

2- در درمان انزال زودرس صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.

3- شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.

4- موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشار را مداوم تمرین کنید.

5- از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.

6- در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.

7- داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان انزال زودرس اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها.

8- طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز ،جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم این دونه ها چیه که میزنم اینارو میزنم خوب میشه دوباره بعد از مدتی میزنم این دونه ها به لمس حساسن و درد میگیره وقتی هم میترکن هیچی ازشون بیرون نمیاد و فقط درد میگیرن آیا اینها تبخال تناسلین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 5 روز پیش)
   تبخال تناسلی حالت تاول های ریز متعدد نزدیک هم با درد و سوزش هست. اگر اینجور هست ، درمان ان قرص اسیکلوویر ۴۰۰ میلیگرم هر ۸ ساعت برای یک هفته است
 • تصویر کاربر امید یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من 35 سالمه و مجردم. مشکلی داشتم که پنج ساله بخاطرش فوبیا پیدا کرده بودم و ازدواجم رو به تاخیر انداختم.
  الان قصد ازدواج دارم. شرح حالمو میگم لطفا راهنمایی کنید آیا من جزء افراد ناتوان جنسی محسوب میشم یا خیر؟
  سال 94 پس از مصرف مکملهای بدنسازی بطور کامل قدرت نعوظم رو ازدست دادم. بطوری که نعوظ صبحگاهی هم نداشتم. حتی با مصرف قرص سیلدنافیل صد هم بزور به نعوظ میرسیدم و شل بود. طی آزمایشات پزشکی تری گلیسریدم روی هزاروصد 1100 بود و کم کاری تیروئید داشتم.
  تحت نظر متخصص غدد دارو مصرف میکنم. و 10 کیلو وزن کم کردم.
  بعداز گذشت پنج سال  اکنون بدون مصرف داروی جنسی هرروز صبح نعوظ صبحگاهی کاملا سفت دارم. بعداز ظهرها موقع خواب به نعوظ سفت و کامل میرسم.  و گاهی خود ارضایی میکنم به نعوظ کامل میرسم ولی زود نعوظم شل میشه موقع خود ارضایی.
  با مصرف نصف قرص تادالافیل 10  تا دو الی سه روز هم نعوظ کامل و سفت و  هم طولانی مدت و کاملا راضی کننده دارم و قادرم روزی چهار بار به انزال برسم.
  ازمایش اسپرم رفتم کاملا نرمال و طبیعی بود.
  الان تنها چیزی که باعث میشه استرس بگیرم شل شدن سریع نعوظم موقع خود ارضایی هست. چون الان رابطه واقعی با جنس مخالف ندارم تا از وضعیت خودم اگاه باشم باعث میشه بترسم بعد ازدواج و رابطه با همسر نیز این اتفاق بیافته  و دوس ندارم داروی جنسی مصرف کنم. چه اقداماتی باید انجام بدم؟؟؟  و دیگر اینکه آیا مصرف نصف قرص تادالافیل ده هر سه روز یکبار  برام مشکل ساز میشه؟؟؟؟. لطفا راهنماییم کنید؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 روز پیش)
   مشکلی نیست ، در صورت نیاز میتونین تادالافیل رو ادامه بدین. نگران نباشین
 • تصویر کاربر آریا شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  عرض سلام و احترام حضور آقای دکتر کرمی عزیز
  تشکر فراوان از محبت های شما بابت پاسخگویی به مشکلات بیماران
  غرض از مزاحمت این هستش که من همیشه از ناحیه مسیر خروج منی بین مقعد و بیضه ها همیشه احساس خروج منی دارم. هراز گاهی هم هم‌زمان با ادرار کردن مقداری منی از من خارج میشه. موقع نزدیکی کردن، انزال خیلی سریع در حد 30 ثانیه دارم. میخواستم با حضرتعالی مشورت کنم که این مشکل چه علتی داره و راه درمانش چی هست؟
  بزرگواری بفرمایید وتوضیح بدید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   ابتدا ازمایش ادرار بدین ، ببینیم در ادرارتون اسپرم وجود داره یا نه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   راه افزایش زمان انزال ، بیشتر به مسایل روحی و روانی بستگی داره. میشه داروهایی چون پاروکستین و سرترالین هم استفاده کرد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مایا جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  اقای دکتر من رابطه از پشت داشتم3 هفته پیش این پریروز درامدن ‌...ایا زگیل تناسلی هست یا خیر ؟ولی اگ هس درمانش چجوریه میشه زودتر بهم بگید من واقعا نگران هستم ممنون از لطفتون🥺
  1. تصویر کاربر مایا چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   لطفا جواب بدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  3. تصویر کاربر مایا جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام دوباره ارسال کردم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   دیدم مشکوک به زگیل است ، برای معاینه ی دقیق و احتمال انجام کرایو مراجعه کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من 34 ساله و باکره هستم
  رابطه جنسی محدود داشتم قبلا البته منظورم دهانی هست. مقعدی هم نداشتم. الان 2 ساله که هیچ رابطه ای نداشتم. قسمت بالای الت تناسلیم روی پوستم دون دون هایی هست که نگرانم کرده
  میخاستم لطفا بفرمایید ممکنه زگیل باشه
  من قبلا لیزر انجام دادم ولی انگار پوست اطراف واژنم اسیب دید و خیلی حساس شد و دیگه ادامه ندادم ولی الان بعد از شیو کردن سوزش و جوش های ریز دارم حالا نمیدونم حساسیت پوستی هست یا مشکل دیگه. لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام. عکس را تلگرام هم فرستاده بودم
  3. تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام . آقای دکتر من هنوز جوابی دریافت نکردم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   مشکلی نیست ، حساسیته ، از پماد هیدروکورتیزون هر ۸ ساعت استفاده شود
  5. تصویر کاربر مریم جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   بسیار سپاس گزارم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   🙏🙏
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما دكتر عزيز ٣ماه هست كه دقيقا وسط و كنار التم زير پوستش يه برجستگي يكي به اندازه نصفه دونه برنج و ديگري خيلي ريزتر حس ميشه در حالت نعوظ بيشتر معلومه خيلي نگرانم كرده خواهش ميكنم كمك كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام دكتر جان فرستادم عكسارو
  3. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   چیز مهمی نیست ، نگران نباشید
  5. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   مچكرم دكتر جان
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   🙏
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدطنابی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  باسلام من پنجاه ساله هستم و حدود یک ماه قبل موقع نزدیکی یکهو الت من از حالت نعوذ افتاد و دردی خفیف در بیضه چپم چند روز داشتم که انهم رفع شد و الان در قسمت کشاله ران چپم احساس درد دارم و فشار ادرارم کم شده سونوگرافی و ازمایشات رفتم چیزخاصی نداشته ام فقط یک سنگ سه میلی در کلیه چپ پزشک متخصص قرص ترادامیکس تجویز نمودن که هیچ اثری نداشته ممنون میشم از راهنمایی تان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   سونوگرافی از کشاله ران جهت بررسی فتق انجام شود
  2. تصویر کاربر محمدطنابی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام سونوگرافی کانالهای انگوریال رو فرستادم براتون مشکلی نبد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   پس مشکلی نیست ، مایعات بیشتر مصرف کنیم و از فعالیت سنگین پرهیز کنین خوب میشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر میثم دوشنبه ۸ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من اسپرم قهوه ای رنگ هست دکتر اول ک مراجعه کردم قرص پروستاتان، ویتامین e و ناپروکسن و افلوکساسین برای من تجویز کردن بهبودی نسبی حاصل شد ولی دوباره حالت قهوه ای رنگ برگشت رابطه جنسی محافظت شده هم دارم دو هفته یکبار. الان نزدیک یک ساله ک همین حالته هیچ علائمی ندارم فقط بیضه سمت چپ درد خفیف دارم. دکتر بعد از دوبار ازمایش اسپرم ivf گفت واریکوسل خفیف سمت چپ بیضه دارم همه چیز طبیعیه. کلیه سمت راست شن ساز هست سونوگرافی برای کلیه هم انجام دادم التهاب پروستات و مثانه مشاهده نشد و طبیعی بود.دکتر بعدی سلکسیب 100 و سیپروفلوساکسین 500 تجویز کردن به مدت دو هفته هر 12 ساعت بعد از پایان دوره مصرف با شما از همین طریق پرسش و پاسخ مشورت کردم گفتید درمانش فقط آنتی بیوتیک هست ادامه دهید مصرف و درمان آنتی بیوتیک الان تقریبا دو ماه مصرف کردم و کمی بهتر شده و از شدتش ک قهوه ای پر رنگ بود کم رنگ تر شده ولی بهبودی کامل حاصل نشده، آیا این آنتی بیوتیک ها برای این بیماری قوی هستند؟ چون آنتی بیوتیک به مقدار کافی قوی نباشد بیماری تشدید میشود یا آنتی بیوتیک قوی تر پیشنهاد میکنید؟ لطفا ی راه حل قطعی تجویز کنید خیلی از لحاظ فکری ب هم ریخته هستم با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   آنالیز و کشت مایع منی داده شود ، سیپروفلوکساسین را ادامه دهید
 • تصویر کاربر مهران یکشنبه ۷ دی ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  با سلام یک پسر 3 ساله دارم که بعد از انجام ختنه در 6 ماهگی محل بخیه دچار تورمی به اندازه یک نخود شد بعد از گذشت 2 سالو نیم از ختنه این حالت هنوز وجود داره و باعث نگرانیمون شده در حال حاضر هیچگونه درد و اذیت شدنی واسه بچه نداره عکس گرفتم واستون فرستادم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ دی ۹۹( 3 هفته پیش)
   مشکلی ندارد ، اگر از نظر زیبایی میخواین عمل کنین ، باید به سن بلوغ برسه
 • تصویر کاربر مانی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام جوان 36 ساله .قبل از ازدواج حدودا شاید 10 سال آن هم مداوم نبوده خودارضایی داشتم .حدود 12 ساله ازدواج کردم و از اول ازدواج دچار زودانزالی شدیدو عدم نعوض بودم در هنگام نزدیکی زیر دقیقه و بعضی مواقع قبل از دخول ارضا می شوم تا الان مشکل عدم نعوظ رو با تادالافیل 20 و یا سونافیل اندکی برطرف میشد و مشکل زودانزالی نیز اوایل با ترامادول و بعدا با قرص های خانواده دول مثل وگادول و..آن هم نهست طوری کهم ازندگی رآبه لذن ببرم وتنها درا حدی که همیرم بتونه ارضا بشه کهم اون هم خیلی اذیت میشدگواهی بدارد و گریه..واین رو هم بگم که بسیار شهوتی و رابطه رادوست دارم ولی به دلایل ذکر شده دیر به دیر و گاهی فراری از رابطه هستم و به همین دلیل همسرم نمیتونه ارضا بشه .زندگیم داره از هم می پاشه.و اینکه قبلا به متخصص مراجعه آزمایش دادم هیچ مشکل جسمی و ... نداشتم لطفا کمکم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 هفته پیش)
   ابتدا با روانپزشک مسایل جنسی مشورت شود ، به نظر مشکلتون رو روانپزشک میتونه حل کنه
  2. تصویر کاربر مانی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 هفته پیش)
   استفادهاز دارو های گفته شده د سوال قبل عواقب دارد؟دوستی پیشنهاد مصرف اسنترا100 رو داد آیا مصرف شود یا نه؟این دارویی که شما تجویز میکنی چطور؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 هفته پیش)
   اسنترا استرس و اضطرابتون رو کم میکنه ولی میل جنسیتون رو هم کم میکنه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر