۳ تمرین برای درمان انزال زودرس | مدت زمان مناسب روابط زناشویی

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه درمان انزال زودرس یکی از دغدغه‌های مهم مردان به خصوص در سنین بالای ۴۰ سال محسوب می‌شود.  همان‌طور که می‌دانید روابط زناشویی یکی از پایه‌های استحکام روابط بین زوجین است. انزال زودرس یکی از مشکلاتی است که باعث نارضایتی زوجین می‌شود که غالبا منشا روانی دارد.

انزال زودرس در مردان به چه معناست؟

امروزه زوجین جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از اختلال در نعوظ و مخصوصاً انزال زودرس شاکی و نگران هستند. تعداد این مردان جوان که آمارها نشان می دهد در رده سنی 25 الی 35 سال هستند روز به روز به علت های مختلف از جمله افزایش استرس ها ی روحی فراوان، مشغولیت زیاد زندگی و غیره در حال افزایش می باشد.

بر اساس آمار موجود در جامعه ما از هر 4-5 نفر یک نفر مبتلا به انزال زودرس واقعی هستند. عدم تعادل بین زن و مرد در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم به علت انزال زودرس و در نهایت نارضایتی شریک جنسی است.

زمان طبیعی یک مقاربت و انزال طبیعی چقدر است؟

در حالت نرمال زمان مقاربت از 3 دقیقه تا 10 دقیقه بین افراد از زمان دخول مرد متغیر است و در این فاصله زمانی انزال طبیعی گفته می شود. نکته بسیار مهم در اینجا همکاری زوجین در رسیدن به اوج لذت جنسی دوطرفه همزمان می باشد.

مثلاً اگر در 3 دقیقه دوطرف همزمان به اوج لذت جنسی برسند برای هر دوطرف لذت بخش بوده و خانم ناراضی نخواهد بود. در مثالی دیگر ممکن است زمان رسیدن به اوج لذت جنسی خانم با تأخیر باشد و یک مرد علیرغم انزال در زمان طبیعی (یعنی 3-10 دقیقه) موفق به ایجاد ارگاسم در زن نمی شود. که این مورد انزال زودرس نبوده و مشکل در طرف مقابل و خانم می باشد.

زود انزالی

انزال زودرس چیست؟

انزال کمتر از 3 دقیقه از زمان شروع دخول مرد و یا حرکت رفت و برگشت کمتر از 11 ضربه بعد از دخول را می توان در دایره انزال زودرس گنجاند.

شکلهای دیگر یک انزال زودرس دیگر عبارتند از:

 • انزال با کوچکترین تحریک و بدون تماس
 • انزال بلافاصله بعد از دخول
 • که این امر در نهایت باعث ناراحتی شریک جنسی شده و مرد را دچار استرس و اضطراب مضاعف کرده و باعث صلب اعتماد فرد شده و در نهایت باعث ترس مرد از مقاربت می گردد.

علل ایجاد کننده ی انزال زودرس چیست؟

 • استرس و اضطراب و هیجانهای شدید روحی و افسردگی
 • تیپ شخصیتی A که افرادی بی حوصله، عجول و عصبی، پرخاشگر و حساس هستند که به کوچکترین عامل محرک  بیرونی حساسیت فوق العاده نشان می دهند.
 • فواصل مقاربت طولانی که باعث حساسیت مرد می شود.
 • خجالت و کم روئی و عدم تجربه مقاربت قبلی که اغلب در زوج های جوان تازه ازدواج کرده دیده می شود که با گذر زمان بهبودی حاصل می شود.
 • استرس های حاد شغلی و از دست دادن عزیزان، خواب کم و عدم استراحت و کار زیاد و شکننده و خسته کننده
 • مکان مقاربت یا مقاربت در مکانی که به علل مختلف فرد نگران است باعث انزال زودرس می شود.
 • حالت مقاربت: بعضی از افراد نسبت به موقعیت خاص مقاربت حساس و زود هیجان زده می شوند که باید از آن اجتناب نمایند.
 • بیماریهای جسمی: عملهای جراحی اخیر- بیماری های حاد و اختلالات عملکرد تیروئید و کم شدن دوپامین و افزایش سرتونفرین خون از علل انزال زودرس می باشد
 • از دست دادن اعتماد به نفس و تلقین و ترس انزال زودرس از علل ایجاد کننده و تشدید کننده می باشند
 • اختلال در نعوظ و عدم سفت شدن کامل آلت مرد
 • بعضی از خانم ها انزال دیررس دارند و در زمان طولانی تری به اوج جنسی می رسند که این خانم ها اغلب سرد مزاج بوده یا ترس از مقاربت دارند و یا به علل افسردگی خیلی دیر به اوج لذت جنسی می رسند و یا حتی نمی رسند که در اینجا شامل انزال زودرس مردان نمی باشند و باید مشکل خانم درمان شود.انزال زودرس

آیا انزال زودرس مردان درمان قطعی دارد؟

✔️ با توجه به ذکر علل انزال زودرس باید ابتدا علت های زمینه ای ایجاد کننده انزال زودرس را درمان و حذف کرد و به عنوان مثال افزایش اعتماد به نفس، درمان افسردگی، درمان بیماریهای زمینه ای جسمی، کاهش استرس ها، افزایش زمان استراحت جسمی، کاهش مشغله روحی، کاهش تنشها و تعدیل  حالتهای عصبانیت و ایجاد و تقویت نشاط روحی از عوامل کمک کننده در درمان انزال زودرس هستند.

امروزه مهمترین و مشخص ترین درمان انزال زودرس رفتار درمانی است که نیازمند همکاری خوب خانم می باشد که باید با صبر و حوصله و بالابردن تحمل خود مرد را در جهت درمان یاری کند. در این روش فرد باید یاد بگیرد که اعتماد به نفس خود را تقویت کند و با تجسم صحنه مقاربت  و تلقین به خود در جهت کنترل انزال را تمرین کند.

من به بیماران می گویم که موقع نزدیکی اولاً هیجان زده نشود و مصداق  هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای  من در میان جمع و دلم جای دیگر است. توصیه اکید می کنم که مقاربت را با دخول شروع نکنند و با معاشقه و تحریک نقاط حساس خانم ها همزمان ذهنشان را از صحنه مقاربت دور بکنند به عنوان مثال فکر کنند در خیابان راه می رود یا مشغول کارهای روزمره هستند و از تماس های آلت تناسلی در زمان معاشقه اجتناب نمایند و تمام تلاششان را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی خانم انجام دهند.

✔️ دومین تکنیک جانسون می باشد که در اینجا توصیه می شود بلافاصله زمانی که احساس انزال پیدا می کند مقاربت را لحظاتی به تأخیر اندازد و بلافاصله بعداً شروع کند که این کار باعث و تمرین آن باعث تقویت کنترل فرد و مدیریت زمان انزال می شود.

تکنیک فشار: زمانی که احساس انزال پیدا می کنید دخول را تمام و نوک آلت یا گلانس را برای ثانیه هائی فشار دهید که این امر باعث کاهش شدت نعوظ و به تأخیر انداختن زمان انزال خواهد بود. در دسترس بودن آب سرد و قرار دادن آلت لحظاتی در آن نیز به تأخیر انزال کمک خواهد کرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

✔️ سومین توصیه درمانی: معاشقه و تحریک زن و رساندن آن به اوج لذت جنسی و انجام دخول در انتهای معاشقه است. دخول زودرس باعث انزال زودرس خواهد شد

✔️ استفاده از داروهای مهارکننده جذب سروتونین و استفاده از کاندومهای تأخیر ی و استفاده از اسپری های بی حس کننده که معمولاً یک ربع قبل از مقاربت و فقط برای نوک آلت پاشیده می شود از عوامل کمک کننده دیگر  در درمان انزال زودرس می باشد.

در قسمت قبل درباره انواع و علل انزال زودرس صحبت کردیم. در این مقاله به طور کامل به راه های درمان انزال زودرس می‌پردازیم.

به طور کلی درمان انزال زودرس به دو دسته ی رفتار درمانی (غیر دارویی) و درمان های دارویی تقسیم می شود.

درمان انزال زودرس به روش رفتار درمانی

1- رفع و تعدیل علل زمینه ای انزال زودرس

اولین قدم برای درمان انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر است. توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

2- روانکاوی و روان درمانی

زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده می‌شود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.  لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

3- مدیریت احساس در هنگام مقاربت

من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می‌گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تاخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است. من به بیمارانم می‌گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته‌اید و یا قدم می‌زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبه‌خود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان
زود انزالی شایع ترین مشکل جنسی مردان

تمرین‌های به تأخیر انداختن انزال زودرس

1- روش start – stop

جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید. بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی و اراده محکم این تمرین را ادامه دهید. روحیه دادن و همکاری توسط همسر بسیار کمک کننده است.

2-  تکنیک فشار

مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می‌کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه‌هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

3- استفاده از آب یخ

 استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده‌های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوان به تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می‌تواند انزال را به تأخیر بیاندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان انزال زودرس را تشکیل می‌دهند.

درمان انزال زودرس با دارو

 • درمان انزال زودرس با روش‌های سنتی و گیاهی

داروهای گیاهی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبان‌گیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش‌های سنتی که برای زودانزالی توصیه می‌شده و بعضی از آن ها در حال حاضر جزء درمان انزال زودرس است اشاره می‌کنم.

از قبیل دم کرده‌های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می‌دارند. اینجانب با تجربه 20 ساله در درمان انزال زودرس و به علت 90 درصد روحی و روانی بودن مشکل زود انزالی، نقش درمان‌های سنتی را بسیار کم‌رنگ می‌دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

 • درمان انزال زودرس با قرص‌ها و اسپری‌های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی انزال زودرس بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می‌باشد که به تک تک این‌ها می‌پردازم.

1- اسپری های تأخیری 

چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری‌های تأخیری از لیدوکائین است مصرف خودسرانه آن ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند.

بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می‌شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می‌آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

2- کاندوم های تأخیری

اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است که از تماس مستقیم آلت با واژن خانم‌ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می‌برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده‌اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می‌اندازند.

پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم
پیشگیری از انزال زودرس با کاندوم

3- مصرف ترامادول و تریاک

 بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می‌گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می‌باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می‌گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی‌نمایم.

4- داروهای آرام بخش

با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می‌کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آن‌ها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

5- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز

امروزه حتماً نام قرصٰ‌های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده‌اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می‌شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شدهٰ‌گی آلت تناسلی تجویز می‌شود. جایگاه مهم این قرص‌ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده‌گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است.

به صورت خلاصه این قرص‌ها که به قرص برای سفت شدن کمر معروفند، انزال را به تأخیر نمی‌اندازند بلکه به فرد این توان را می‌دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می‌شود که به آن dabble sex می‌‌گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می‌کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

6- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا

 بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی می‌دانند. مخصوصاً ماده‌ای به نام سروتونین که امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده محسوب می‌شود.

7- پماد کمر سفت کن

برای داشتن رابطه جنسی طولانی تر و انزال دیرتر می توانید از برخی از پمادها، اسپری ها و ژل های تاخیری موجود در داروخانه ها استفاده نمایید.

درمان روانی ناتوانی جنسی
درمان روانی ناتوانی جنسی

سفت شدن کمر با داروی گیاهی

بسیاری از موارد می توانند به سفت کردن کمر کمک کنند ، اما آنچه برای شما مفید است به علت مشکلات نعوظ شما بستگی دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که باروری و میل جنسی معمولاً با سلامت عمومی شما همگام هستند. به همین دلیل، هر چیزی که سلامت کلی شما را بهبود بخشد، احتمالاً قدرت باروری و سفتی کمر شما را افزایش می دهد. شاید سوال شما هم این باشد که چه چیزی کمر را سفت میکند؟ در ادامه به معرفی عرقیات، غذا ها و داروهای گیاهی برای سفتی کمر می پردازیم:

میان وعده گردو: به نظر می رسد خوردن مقدار زیادی غذای غنی از آنتی اکسیدان مانند گردو برای باروری و درمان نعوظ مفید است.

ریشه ماکا بخورید: مصرف مکمل های ریشه ماکا ممکن است میل جنسی، همچنین قدرت باروری و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

روی به میزان کافی دریافت کنید: روی یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیاد در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف یافت می شود.

سیر: سیر یکی از رایج ترین گیاهانی است که در خانه یافت می شود و در درمان ناتوانی جنسی مفید است. سیر داروی تقویت کمر مردان و افزایش قدرت باروری زنان است. جویدن منظم دو یا سه حبه سیر در روز به سفتی کمر کمک زیادی می کند.

زنجبیل: زنجبیل یک کمر سفت کن فوری گیاهی گرم می باشد.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: چه خوراکی هایی باعث دیر انزالی می شوند؟

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که 90 درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید:

 • موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)
 • در درمان انزال زودرس صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.
 • شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.
 • موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشار را مداوم تمرین کنید.
 • 5- از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.
 • در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.
 • داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان انزال زودرس اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها.
 • طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز ،جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4/5 - (432 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Amir شنبه ۱۲ آذر ۱( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب کرمی عزیز
  جناب دکتر من واسه زودانزالی پیام فرستاده بودم شما فرمودید سترالین 50 مصرف کنید خوب میشید
  من سترالین 50 شرکت صبحان دارو رو مصرف کردم هیچ که خوب نشدم ماه به ماه بدتر شدم
  چیکار کنم ؟
  از وکیوم اقایانم استفاده کردم یک ماه اصلا چیزه بدرد نخوری بود پوست التم سیاه شده واسه اون چیکار کنم ؟
  مکملی واسه تقویت چیزه خوبی باشه واسه سفتی الت همه چی خوب باشه چه مکملی رو پیشنهاد می کنید استاد؟
  من همیشه پیگیر پیشنهادات و نظریه های شما هستم واقعا خیلی عالی هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ آذر ۱( 6 روز پیش)
   سلام زود انزالی در حد چند دقیقه است ؟ روش های رفتار درمانی را انجام داده اید ؟ برای اختلال نعوظ بحث دارویی متفاوت است شما دقیقا بفرمایید نعوظ مشکل دارد یا انزال زودرس دارید ؟
  2. تصویر کاربر Amir شنبه ۱۲ آذر ۱( 6 روز پیش)
   زود انزالی بنده کمتر از سی ثانیه است
   نه روش رفتار درمانی انجام نداده ام
   هم مشکل نعوض دارم هم زودانزالی شلی الت دارم یک سری مکملی واسه یکی پیشنهاد دادین اسمش یادم نیس خیلی خوب بود بسته بندی 15 عددی بود
   مشکل زودانزالیم خیلی نارحتم میکنه اعتماد به نفس کلا اومده پایین همیشه استرس دارم
   قرص ویاگرا و کینگ دول و وگادول مصرف میکنم که اگه سری اول زود ارضا شدم التم نخوابه بتونم طرفمو ارضا کم خیلی نارحت کننده س واسم شما چی پیشنهاد میکنید من از شهرستان مزاحم میشم نمی تونم حضوری مزاحم بشم به خاطر موقعیت شغلیم جناب دکتر چکار کنم خیلی به کمکتون احتیاج دارم
  3. تصویر کاربر Amir شنبه ۱۲ آذر ۱( 6 روز پیش)
   خودارضاییم میگردم هفته ای سه تا چهار دفعه ولی الان خیلی کم کردم یعنی ماهی دو دفعه خودارضایی دارم چه داروی واسه درمان زود انزالی پیشنهاد میدن
   مشروبات الکی و سیگار هم مصرف می کردم ولی الان شکور خدا ده ماهه کلا ترک کردم ولی قوای جنسیم به اوایل کی مشروب و سیگار استعمال می کردم بر نگشته است چه مکملی یا داروی برای تقویت قوای جنسی پیشنهاد میکنید که هم قوای جنسی هم سفتی التم بیشتر بشه ؟
   بنده کجی التم دارم همین طور که عرض کردم وکیوم اقایانم استفاده کردم واسه درمان کجی الت بود که هیچ تاثیری نداشت پوست التم سیاه و از ته التم سفید مونده
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ آذر ۱( 6 روز پیش)
   لطفا جهت کجی عکس بفرستید زیر ۳۰ درجه اقدامی نمیخواهد برای زود انزالی روش های رفتار درمانی سایت را با دقت بخوانید بسیار مهم است جهت اختلال نعوظ میتوان دارو مصرف کرد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مهران دوشنبه ۷ آذر ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خدمت شما . من ۳۴سالمه.۱۲سال ازدواج کردم . متاسفانه مشکل در زمان دخول دارم دکتر . زمانی که دخول انجام میدم اگر حرکات رفت برگشتی آهسته خیلی انجام بدم مشکل ندارم ولئ بلافاصله که سریع و یا به اصلاح خشن انجام بدم به زیر چند ثانیه ارضا میشم .واز این موضع خیلی رنج مبرم . چند دکتر رفتم. آزمایش دادم فقط به من داروی پاروکستین ۲۰تجویز کرد من تا ۲ماه مصرف کردم نتیجه نداشت بی‌تاثیر بود خودم دیگه مصرف نکردم. لطفا اگر تمرین استارت استپ هم انجام میدم ولی مشکل در کنترل دارم نمیتونم جلوی ارضامو بگیرم. لطفا به من کمک کنید اگر دارویی هست.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام اگر مبحث زود انزالی را در سایت اینجانب به طور کامل مطالعه کرده اید و تمامی تکنیک های رفتار درمانی را انجام داده اید میتوان جهت درمان با داپوکستین ۳۰ میلی گرم شروع کرد
 • تصویر کاربر بهفر یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم آقایونی که قرصهای تحریک کننده راست کننده یا تأخیری استفاده میکنند ایا ممکنه که بدنشون عادت کنه؟ و در صورت عدم مصرف دیگه دستگاه تناسلیشون مثل قبل کار نکنه ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   سلام خیر چیزی به اسم عادت نداریم
 • تصویر کاربر مینا یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون به خیر دکتر جان
  من پسری ۱۷ ساله دارم که فکر می کنم تا به حال محتلم نشده است آیا این جای نگرانی دارد ؟ آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟در صورت نیاز به چه پزشکی با چه تخصصی باید مراجعه کنم؟ ممنونم بابت پاسخ دهیتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   سلام خیر نگران نباشید . بچه ها در این سنین خجالت میکشند به همه این مسائل را توضیح دهند . پدرش با ایشان صحبت کند در صورت شک میتوان به پزشک مراجعه کند
  2. تصویر کاربر مینا یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   سلام مجدد یعنی اگر مطمئن باشم که محتلم نشده تا به اکنون جای نگرانی نیست؟ یا اینکه اگر تا ۱۷ سالگی محتلم نشده باشد مشکلی هست و باید مراجعه کنم به دکتر؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   مراجعه کنید بررسی کنیم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمدنکویی جمعه ۲۷ آبان ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام،وقت تون بخیر
  من برای زودانزالی از اسپری emotion استفاده کردم چند بار
  تقریبا توی دوماه،سه مرحله رابطه داشتیم ک هر بار من از این اسپری و همچنین کاندوم تاخیری استفاده کردم
  الان حس میکنم التم مثل قبل حس نداره،نعوذ دارم اما ارضا شدنم حسی واسم نداره،متوجه میشم مثلا التم روی توی دستم گرفتم ولی انگار هنوزم بی حسه،با اینکه 20 روز از اخرین باری ک استفاده کردم گذشته و این نگرانم کرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۷ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   با سلام و احترام چند سالتونه ؟ ازدواج کرده اید ؟ رابطه جنسی مرتب دارید ؟ بیماری زمینه ای مثل دیابت ندارید ؟ گاهی اوقات کاندوم و اسپری تاخیری این عوارض را دارد که به مرور زمان بهبود می یابد
  2. تصویر کاربر احمدنکویی جمعه ۲۷ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   سلام،دوران نامزدی هستیم،هر دوهفته تا 20 روز طول میکشه،مرتب نیست
   بیماری زمینه ای ندارم.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۷ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   پس از اینکه رابطه جنسی منظم برقرار کنید مسائل مربوط به زود انزالی بهبود می یابد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کبیر شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان ۲ سال پیش درد شدیدی در فاصله ی مقعد وبیضه هام احساس می کردم .پس از مراجعه به پزشک اورولوژی دارو تجویز شد .مقطعی بهتر شدم ولی باز درد شروع می شد .توصیه کردند که ادار نگه ندارم سیر وپیاز ونمک هم نخورم ،از آن زمان بهترم اما سونوگرافی گرفتم ،فرمودند در مثانه ام ادار می ماند وتکرار ادار دارم .باعرض پوزش شلی آلت هم دارم آیا ممکنه مربوط به این قضیه باشه .لطفا راهنمایی فرمایید.سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   با سلام چندسالتون است ؟ باقی مانده ادرار چقدر است ؟
  2. تصویر کاربر کبیر شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   سلام دکتر جان ۴۹ سالمه دقیق یادم نیست چند cc میمونه .
  3. تصویر کاربر کبیر شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   اگه صلاح می دونید ولازمه سونوگرافی جدید بگیرم وارسال کنم خدمتتون
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   بهتر است سونوگرافی جدید انجام شود شبها چند نوبت از خواب برای دستشویی رفتن بلند میشید ؟ ادرار باریک شده است ؟ سوزش ادرار ؟ دارو برای پروستات مصرف میکنید ؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر جوادمحمدی جمعه ۲۰ آبان ۱( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  زود انزالی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ آبان ۱( 4 هفته پیش)
   سوالتان را بفرمایید
 • تصویر کاربر سیاوش سه شنبه ۱۷ آبان ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام ۲۹ ساله هستم و مجرد .هفته ای یک بار در حمام با دست استمنا میکنم و این کار کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد و اینکه من از مشکل استرس و اضطراب در صحبت کردن رنج میبرم قرص ضد استرس به تجویز پزشک هم میخورم ولی فایده ای ندارد آیا استرس و اظطراب من بخاطر نبود نزدیکی زناشویی و طبیعی در زندگی من است یا من ذاتا استرسی هستم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ آبان ۱( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام احتمالا در زمینه اضطراب است و ارتباطی با مسائل جنسی ندارد در این رابطه با روانشناس و روانپزشک مشورت کنید
 • تصویر کاربر میلاد یکشنبه ۱۵ آبان ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  وقت بخیر، بنده وقتی که میخام نزدیکی کنم التم میخابه، دکتر رفتم و قرصهای مختلفم خوردم ولی بازم نتیجه نگرفتم عکس رنگی هم گرفتم ولی گفتن مشکلی نداری، میخاستم ببینم راه حلی هست، چون واقعا خسته شدم و نمیتونم با این شرایط بچه دار هم بشم، بنده متاهل هستم، ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ آبان ۱( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام نیاز به شرح حال کامل دارم چند سالتون هست ؟ شغلتون ؟ ایا بیماری زمینه ای از قبیل دیابت دارید ؟ سیگار مصرف میکنید ؟ چه داروهایی میخورید ؟ چه داروهایی برای درمان استفاده کرده اید ؟ داخل الت تزریق شده و پس از ان سونوگرافی ؟
 • تصویر کاربر سینا سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  درود و ارادت
  بنده کم کاری تیرویید دارم که بابت ان دارو مصرف میکنم و یمدت هم از فیناستراید برای ریزش مو استفاده میکردم که بعد چند ماه دچار مشکلات نعوظ شدم با اینکه الان چند سال میگذرد از قطع مصرف ان مشکل حل نشده که حتی بدتر شده جدیدا حتی با تادالافیل ۲۰ هم نمیتوانم ب ای مدت زیادی نعوظ را حفظ کنم .‌ سن بنده ۳۳ سال هست .. ایا از عوارض داروی لووتیروکسین هست؟ چون تنها دارویی هست که به مدت طولانی دارم انرا مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش)
   تست های کامل هورمونی و تست rigiscan انجام بدید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

عفونت ادراری به معنی ورود عامل عفونت زا (که اغلب باکتری و از خانواده Ecoli می باشند)…
آیا پروستات اندازه خاصی دارد؟ اندازه نرمال پروستات چقدر است؟ پروستات به اندازه یک گردو کوچک و…
از نظر تعریف، ختنه به بریدن قسمتی از بخش انتهایی پوست آلت گفته می شود. عمل ختنه…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر