علت داشتن درد در هنگام انزال در آقایان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

انزال دردناک به علایم درد اشاره دارد که به هنگام انزال مرد اتفاق می ‌افتند. این مسئله، مشکل نادر در بین جمعیت مردان نیست.

دلایل متعددی نیز وجود دارند که چرا این اتفاق ممکن است رخ دهد. در برخی از مردان، ممکن است انزال دردناک صرفا حاد باشد و به صورت موقتی اتفاق افتد.

مردان زیادی در مورد مشکل انزال دردناک احساس شرمساری دارند. این چیزی است که می ‌تواند در توانایی ‌های مردان در اتاق خواب اختلال ایجاد کند. گاهی اوقات، ممکن است مردان ترجیح دهند که در آمیزش جنسی شرکت نداشته باشند. این عقیده به منظور کاهش دادن خطر تجربۀ درد در ناحیۀ تناسلی است.

مردان باید اطلاع داشته باشند که درمان‌ هایی در این زمینه موجود هستند. در بسیاری از موارد، درمان نتایج موفقیت ‌آمیزی را به بار خواهد آورد. این اتفاق می ‌تواند به بیماران کمک کند که اعتماد به نفس خود را مجددا در اتاق خواب کسب کنند. همچنین می‌ تواند به تسکین دادن دردی که مرد در زمان انزال تجربه می کند کمک کند.

علائم انزال دردناک

علائم با توجه به شرایط می ‌توانند بین بیماران متفاوت باشند. برخی از مردان نیز متوجه می ‌شوند که علائم به تدریج تغییر می ‌کنند.

گاهی اوقات احتمالا علائم به صورت بسیار رنجش‌آور نباشند. احتمالا درد خفیف باشد و سریعا بعد از انزال از بین برود. مواقع دیگر، امکان دارد عذاب‌آورتر باشد. ممکن است مردان درد شدیدی را به هنگام انزال تجربه کنند. شاید درد می توانست بیشتر نیز طول بکشد.

برخی از علائمی که اغلب توسط مردان گزارش می‌ شوند شامل موارد زیر هستند:

 • درد احتمالا در زمانی که مرد در حال انزال است ایجاد شود. اما به هر حال، برخی اوقات، درد صرفا بلافاصله بعد از اینکه مرد انزال کرده است ایجاد می‌ شود. این می ‌تواند به صورت احساس سوزش شرح داده شود.
 • ممکن است درد، آلت و ناحیۀ اطراف مانند قسمت راست روده و مثانه را تحت تاثیر قرار دهد.
 • برخی از مردان درد را در زمان ادرار کردن بعد از انزال تجربه خواهند کرد. مواردی وجود دارند که درد ممکن است به اندازۀ 24 ساعت باقی بماند به دلیل اینکه مرد انزال کرده است.

علت انزال دردناک در مردان چیست؟

دلیل درد انزال یا انزال دردناک در مردان عبارتند از: 

علت انزال دردناک

1- پروستاتیت و درد در انزال

پروستاتیشت التهاب غدۀ پروستات است که بین مثانه و آلت واقع می شود. احتمالا التهاب حاد (کوتاه مدت) یا مزمن (علائم 6 هفته یا بیشتر طول بکشند) باشد.

شدت علائم متفاوت هستند. علائم پروستاتیت حاد شدیدتر از پروستاتیت مزمن هستند که می‌توانند اذیت‌آور اما تحمل پذیر باشند.

پروستاتیت می تواند عفونی و غیرعفونی باشد. پروستاتیت عفونی با عفونت باکتریایی ایجاد می شود. پروستاتیت غیرعفونی التهاب پروستات بدون هیچ علائمی از عفونت است.

دکتر شما پروستاتیت را بر اساس آزمایش های ادرار و خون تشخیص خواهد داد. ممکن است که پروستاتیت غیرعفونی به خودی خود از بین برود، در حالی که پروستاتیت عفونی باید با آنتی بیوتیک ها درمان شود.

علائم پروستاتیت:

2- سیستیت

سیستیت عفونت مثانه است. اگرچه سیستیت در زنان رایج تر است، می‌تواند در مردان نیز رخ دهد به ویژه در مردانی که در ادرار کردن مشکل دارند (مثل افرادی که پروستات بزرگ‌ شده دارند). عفونت زمانی اتفاق می افتد که باکتری هایی که در داخل مثانه قرار می گیرند وارد بافت مثانه می شوند و موجب التهاب می شوند.

سیستیت با آنتی بیوتیک ها درمان می شود. اگر سیستیت را درمان نشده رها کنید، می تواند منجر به عوارضی مثل عفونت کلیه شود.

علائم سیستیت

آزاد نکردن اسپرم و ماندن اسپرم در بیضه معمولاً بی خطر است، اما به علت آن بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می توانند باعث مشکل در آزاد کردن اسپرم شوند و منجر به ناباروری گردند.

3- عفونت های منتقل شده به صورت جنسی

انزال دردناک نشانه ای از عفونت های متعدد منتقل شده به صورت جنسی (STI) است. STI های رایج که ممکن است انزال دردناک را موجب شوند عبارتند از:

 • کلامیدیا
 • سوزاک
 • سیفیلیس
 • تریکومونیازیس

STI ها باید توسط پزشک درمان شوند. آزمایش خون یا نمونه ای از مایع از آلت شما تعیین خواهد کرد که شما کدام یکی از این عفونت ها را دارید. STI ها با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. اگر مشخص شود که شما STI دارید، باید به شریکان جنسی خود اجازه دهید که این موضوع را بدانند و آنها را ترغیب کنید که آزمایش دهند.

علائم عفونت های جنسی:

4- تنگی مجرای ادراری و انزال دردناک

تنگی مجرای ادراری زمانی است که زخمی وجود دارد که میزراه را یعنی لوله ای که مثانه را تخلیه می کند، مسدود می کند. این انسداد جریان ادرار را کاهش می دهد و تخلیۀ کامل مثانه را دشوار می کند. به دلیل اینکه مایع منی نیز از میزراه می گذرد، تنگی مجرا می تواند مقداری از مایع منی یا همۀ آن را در زمان ارگاسم مسدود کند و موجب درد شود.

زخم از التهاب در میزراه ایجاد می شود. ممکن است التهاب توسط عفونت (مثل STI)، جراحی قبلی یا در صورتی که چندین سوند ادراری داشته اید، ایجاد شود.

علائم تنگی مجاری ادرار: 

5- اپیدیدیمو-ارکیت

اپیدیدیمیت بیضه

اپیدیدیمو-ارکیت عفونت  است، لوله ای در بیضه که اسپرم ها را ذخیره و حمل می کند. در برخی موارد، بیضه ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. اپیدیدیمو-ارکیت معمولا از طریق عفونت های باکتریایی (مثل STI ها) یا یک ویروس ایجاد می شود.

علائم این بیماری مشابه علائم پیچش بیضه است که شرایط سختی است که ممکن است نیازمند جراحی باشد. پس سریعا با پزشک خود ملاقات کنید.

دکتر شما سونوگرافی انجام خواهد داد و نمونۀ ادراری برای تایید تشخیص خواهد برداشت. درمان به علت بیماری بستگی دارد. اگر علت بیماری باکتریایی باشد، باید به شما آنتی بیوتیک داده شود. اپیدیدیمو-ارکیت ویروسی احتمالا به خودی خود بهبود یابد. می توانید هر دردی را با داروهای درد بدون نسخه تسکین دهید.

علائم اپیدیدیمو یا همان عفونت بیضه:

6- سیستیت بینابینی (سندرم مثانۀ دردناک)

سیستیت بینابینی (IC) یا سندرم مثانۀ دردناک، شرایط مزمنی است که موجب درد و ناراحتی در مجرای ادراری می‌شود. ممکن است خفیف یا شدید باشد. علت IC ناشناخته است، اگرچه تصور بر این است که این شرایط نوعی اختلال خودایمنی باشد. اغلب در افرادی با فیبرومیالژیا، سندرم  روده تحریک پذیر و سندرم خستگی مزمن اتفاق می افتد. IC در زنان نسبت به مردان رایج تر است اما می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد.

پزشک آزمایش های متعدد شامل آزمایش های خون و ادرار و برخی اوقات سیستوسکوپی انجام خواهد داد که در این آزمایش پزشکان با اسکوپ مثانۀ شما را بررسی می کنند. همچنین احتمالا باید تحت معاینۀ انگشتی مقعدی قرار گیرید.

 در حالی که هیچ درمانی برای IC وجود ندارد، روش‌ هایی برای کنترل علائم وجود دارند. درمان ها شامل تغییرات سبک زندگی، درمان فیزیکی کف لگن، داروی خوراکی، چکانش های مثانه (شستشو های مثانه) یا جراحی هستند.

علائم سیستیت بینابینی

7- مجرای ادراری مسدود شده

مجرای ادراری کانالی است که منی از طریق راه آن از بیضه ها به میرزاه که از آلت آزاد می شود، حرکت می کند. مجرای ادراری می تواند برخی اوقات مسدود شود و موجب درد و کاهش مقدار نرمال انزال شود، اگرچه این اتفاق رایج نیست. انسداد می تواند از جراحی اخیر کشالۀ ران، بیضه های کوچک، التهاب یا زخم ایجاد شود. برای برداشتن انسداد معمولا جراحی مورد نیاز است

علائم مجرای مسدود شده: 

8- برخی از علل احتمالی دیگر درد هنگام انزال

شرایط دیگری که می توانند موجب انزال دردناک شوند عبارتند از:

 • آسیب عصبی از جراحی اخیر فتق
 • عوارض جانبی داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی.
 • علل روانی-اجتماعی مثل سابقۀ اضطراب، اختلال استرس پس از سانحه، یا سوءاستفادۀ جنسی.

تشخیص دردناک بودن انزال

جهت تشخیص ابتد پزشک سوال های زیر را از شما می پرسد:

مراجعه به پزشک

 • چه مدت ارگاسم داشته اید؟
 • ارگاسم شما چقدر طول می کشد؟
 • آیا انزال می کنید یا ارگاسم خشکی دارید؟
 • چه علائم دیگری دارید؟
 • وقتی که ادرار می کنید آیا درد یا احساس سوزش دارید؟
 • ادرار شما نرمال به نظر می رسد؟
 • در حال حاضر هیچ دارویی استفاده می کنید؟
 • تاکنون تحت درمان برای سرطان قرار گرفته اید؟
 • سابقۀ خانوادگی سرطان پروستات وجود دارد؟
 • دیابت دارید؟

سپس آزمایش های زیر را برای شما تجویز می کند:

 • آزمایش های ادرار برای بررسی عفونت
 • آزمایش آنتی ژن ویژۀ پروستات برای ارزیابی مشکلات پروستات شامل سرطان

ممکن است بسته به نتایج، آزمایشات بیشتر مثل آزمایش های خون یا آزمایشات تصویربرداری مورد نیاز باشند.

عوارض انزال دردناک

خود انزال دردناک عوارض احتمالی کمی برای بررسی دارد. این عوارض به طور کلی تغییراتی را در عزت نفس مرد به عنوان نتیجۀ اختلال جنسی شامل می شوند. برخی از مردان متوجه می شوند که انزال دردناک منجر به مشکلاتی در ارتباط آنها می شود.

همچنین حائز اهمیت است که عوامل اصلی را در نظر بگیریم. ممکن است برخی از علل در ورای انزال دردناک موجب عوارضی شوند. ناتوانی از تشخیص و درمان هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) ممکن است منجر به علائم ادراری شود. این اتفاق ممکن است خطر عود عفونت های مجرای ادراری را افزایش دهد.

به طور مشابه، مردی با سرطان پروستات نیازمند درمان مناسبی است. زمانی که سرطانی درمان نمی شود، می تواند بدتر شود. سرطان پروستات که به مرحلۀ پیشرفته تری پیش می رود می تواند خطرناک شود.

درمان درد در هنگام انزال

درمان برای انزال دردناک به علت آن بستگی دارد.

معاینه ای با سابقۀ پزشکی کامل شامل سوالاتی در مورد سلامت روانی و ارتباطات مرد باید آغاز شود. دکتر سوالاتی در مورد داروهای فعلی و گذشتۀ مورد استفاده و هر STI جدید یا سابقۀ STI خواهد پرسید. غربالگری جامع STI نیز می تواند سودمند باشد.

در بیشتر موارد، درمان علت اصلی، علائم انزال دردناک را نیز بهبود می بخشد. برخی گزینه های درمانی احتمالا عبارتند از:

 • آنتی بیوتیک هایی برای درمان عفونت پروستات یا STI
 • اگر عامل بد دارو است، دارو را تغییر دهید.
 • جراحی برای درمان سرطان پروستات و مشکلات دیگر پروستات
 • روان درمانی و تغییرات سبک زندگی برای حل کردن مسائل ارتباطی و احساسی

دکتر حسین کرمی متخصص مجاری ادراری و ناحیه تناسلی

4.5/5 - (143 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۷ فروردین ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام ، چند سالی است که ادرارم بصورت دوشاخه ای می باشد و از فشارش کم شده است موقع خوردن قهوه تلخ فشار آن بهتر می‌شود. همچنین در آخرین احتلام احساس درد زیاد در آلت تناسلی داشتم و نعوظ آن قبل از نزدیکی کم شده است خواهشمندم راهنمایی بفرمایید .
  سن :۳۸سال . در آلت کجی ندارم . بیماری قند ندارم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   سلام احتمال تنگی مجرا مطرح است بهتر است یک عکس رنگی مجرا RUG کنید
 • تصویر کاربر ....... یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر کرمی
  اقای دکتر من از مشکل نعوظ دارم رنج میبرم و به متخصص اورولوژی مراجعه کردم و ایشون به من ۴۰ عدد تادالافیل تجویز کردن تا ۲ هفته روزی ۱ عدد و بعد از ۲ عفته ۱عدد ۳ستاعت قبل از سکس و گفتن اگر دیدی تاثیر نداره ۲تا مصرف کن و بعد از ۲ ماه دوباره دیدم که تاثیر زیادی نداشته روی بدنم دوبارهژ رفتم پیش دکتر گفت برات دوباره ۴۰ تا تجویز میکنم با ۴۰ تا سیتالوپرام .
  من خودم به دکتر درخواست دادم که برام ازمایش تستوسترون هم بنویسه که نوشت و سطح تستوسترون من ۱.۳ بود جواب ازمایش هم کپی کردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ از کی دچار مشکل نعوظ شدین ؟ بیماری زمینه ای دارین ؟ قند بالا ؟ سردرد ؟ افزایش و کاهش وزن ناگهانی ؟ مشکل تیرویید ؟
  2. تصویر کاربر ....... یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلامی مجدد
   من ۲۶ سالمه،من مدام رژیم میگیرم وزن میاد پایین دوباره ول میکنم میره بالا.من فکر میکنم بیشتر از ۵.۶ سال دچار این مشکلم.اقای دکتر اگر راهی داره کمک کنید من تازه ازدواج کردم
  3. تصویر کاربر ....... یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   اقای دکتر قند بالا هم ندارم.بیماری خاص دیگه ای هم ندارم.سر درد هم ندارم ولی خوابم خیلی کمه طوری که من چند سالی هست بیشتر از ۵.۶ ساعت خواب شب نداشتم چون شغلمم ۲ شیفته.
   شبها من تا ۱ونیم ۲ شب بیدارم فرقی هم نمیکنه شب کاذ باشم با روز کار خوابم‌همین ساعته ،روز کاذ هم بودنی ۵وربع صبح‌بیدار میشم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   نعوظ صبحگاهی دارید ؟ مسئله اول خیلی از علل اختلال نعوظ روانی است . یعنی فرد به علت شغل سنگین و کار سنگین دچار این مشکل میشه در مورد ازمایش هم باید تکرار بشه و این موارد در نظر گرفته بشه : FBS - TESTOSTERONE TOTAL - HDL -LDL- CHOLESTROL - TRIGLYSERIDE - TSH -CBC این هارو در ازمایشگاه معتبر انجام دهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عزیز بنده ۴۶ ساله هستم دو هفته پیش سوزش ادرار داشتم با مراجعه ب پزشک و دادن آزمایش،عفونت شدید ادراری مشخص شد با تجویز پزشک یک هفته قرص سیپیروفلوکساسین۵۰۰ روزی ۳ عدد مصرف کردم سوزشم کم و تکرر ادرارم کم شد ولی کاملا خوب نشدم ۲ روز بعد از اتمام قرص کشت ادرار دادم ک عفونت بر طرف شده بود ولی در طول روز سوزش نوک آلت دارم در حین دفع ادرار سوزش آنچنانی ندارم مگر اولین دفع ادرار اول صبح هرزگاهی گرفتگی زیر شکم و بیضه و پهلو ها را دارم و این گرفتگی جابجا میشه همیشه این حس و دارم ادرارم نوک آلتم هست ب پزشک متخصص مراجعه کردم بعد انجام سونوگرافی ک انجام دادم کلیه م مثانه نرمال پروستات ۲۹cc بود پزشک قرص،ترازوسین ۲ شبی،یک عدد ب مدت یک ماه برام تجویز کرده و گفت عفونت ادرار مربوط ب بزرگی پروستات هست من شبها راحت می خوابم و مشکلی برا دفع ادرار ندارم میخواستم راهنمایی بفرمائید میتونه مشکلم از چیز دیگه باشه یا بازم عفونت داشته باشم واقعا مشکل از پروستاتم هست در ضمن مشکل روده تحریک پذیر هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام سونوگرافی نرمال است این سوزش بعد از عفونت معمولا تا مدتی بعد بهبود می یابد و دیرتر از سایر علایم بهبود می یابد
 • تصویر کاربر یوسف یکشنبه ۲۱ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام
  من 42سال دارم.چندماه پیش عمل لیزر سنگ شکن کردم ازون‌موقع مشکل عدم نعوذ دارم.و یک چهارم قزص سیدنافیلد میخورم
  مشکلم حل میشه
  فشارم13 هست
  میتونید کمکم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام متاهل هستید یا مجرد ؟ سابقه بیماری خاصی ؟ استرس و فشار کاری ؟ نعوظ صبحگاهی دارید ؟
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر کرمی
  آلت تناسلی بنده کمی کج یا چرخش به سمت چپ واصلا نعوذ نداره
  پله این دلیل حالت روحی خوبی ندارم
  اگه امکان داره یه وقتی به من بدید بیام خدمتتون و کمکم کنید ممنون از شما
  شماره بنده09134531158
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ عکس در حالت نعوظ بفرستید میزان کجی را ببینم
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   29 سالمه
   اصلا نعوظ ندارد یا اگه داشته باشه چند لحظه
  3. تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   29سالمه
   واصلا نعوظ ندارد اگر هم داشته باشه سریع ازبین می‌ره فقط چند لحظه هستش
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   ایا نعوظ صبحگاهی دارید ؟ ناگهانی شروع شده ؟ دارو تا به حال مصرف کرده اید ؟ یک تادالافیل ۱۰ میلی گرم ۲ ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۹ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر دو روزه که تعداد زیادی دانه ریز دور کلاهک الت به وجود اومدن میخواستم ببینم چی هستن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   چشم
  3. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   اپلود نمیشه لطفا یه راه دیگه بگید برای ارسال عکس
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   واتس اپ ۰۹۱۲۴۲۶۵۷۴۷
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پژمان دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام
  من 45 سالم هست و چند وقته که در موقع انزال، خون میبینم ! در ایران به دکتر مراجعه کردم ، سونوگرافی و آزمایش ادراز و خون گرفتن و در نتیجه هم اعلاک کردن چیزی نیست !
  الان که 2 ماه است خارج از کشور هستم این مشکل جدی تر شده و واقعا بت من استرس بدی میدم و ایجا مثل ایران هم به دارو دسترسی نیست ! لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   سلام باید بررسی کامل شوید از نظر بدخیمی پروستات بررسی شوید . یک ازمایش psa بدهید . سونوگرافی جدید داشته باشید
  2. تصویر کاربر پژمان دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   ممنون آقای دکتر
   ولی من تا بتونم برگردم ایران؛ هیچ چاره ای یا درمان و راهکاری نخواهد داشت تا کمی بهبود حاصل شود ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 8 ماه پیش)
   اگر در زمینه عفونت باشه انتی بیوتیک میشه مصرف کرد مثل سیپروفلوکساسین هر ۱۲ ساعت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر شهریار جمعه ۵ اسفند ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  با سلام
  ادامه سوال با کد رهگیری:
  6grit289251
  در سونوگرافی و آزمایشات ارسالی قبلی، ایا احتمال سرطان پروستات ( بدخیمی) محتمل میباشد؟
  لطفا بطور شفاف جواب را مرقوم فرمایید.
  متشکرم 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ اسفند ۱( 9 ماه پیش)
   دسترسی به سوال قبل ندارم مجدد بفرستید ببینم همانجا پاسخ را ذکر کرده بودم
 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۲۸ بهمن ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر کرمی عزیز . وقتتون بخیر ،
  ببخشید من یک ماه پیش به الت تناسلیم هنگام رابطه ضربه خورد و کبود شد و زخم شد ک 20 روز طول کشید تا این زخم خوب شه . الان بعد از خوب شدنش 10 روزی گزشته ک بعد از چند بار رابطه جنسی دیشب بعد از رابطه به حمام رفتم ک هنگام تموم شدن حمام ناگهان دیدم روی الت تناسلی جای همون زخم چند تا تاول بزرگ زده ک هیچ درد و سوزشی هم نداره . عکس هم میفرستم . ممنون میشم اینو زودتر بهم جواب بدین ک پیگیری کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   سلام در محل زخم کلویید تشکیل شده و اصطلاحا گوشت اضافه آورده
  2. تصویر کاربر میلاد جمعه ۲۸ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   اقای دکتر این چارش چیه ؟ باید چیکار کنم ؟اون برامدگی ها رو وقتی فشار میدی میره داخل . انگار زیرش ابه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   اگر در حد تجمع مایع فعلا اتفاق افتاده که خوبه راحت بهبود پیدا میکنه مراجعه کنید به متخصص پوست سرپایی درمان میکنن
  4. تصویر کاربر میلاد جمعه ۲۸ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   ممنونم ازتون اقای دکتر . فقط اینکه روی کلاهک آلت زیر پوست انگار دانه های ریز وجود داره ک ضبره و هیچ درد و سوزشی نداره . و از قسمت بیرون هم اصلا دیده نمیشه وقتی لمسش میکنی احساسش میکنی و اینکه هنگام خوردن طرف مقابلم میگی موقع هوردن احساسش میکنم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   اونها مروارید پوستی هستن اهمیت ندارن
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر کیوان چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. 8 ماه پیش فهمیدم بزرگی پروستات 80 گرم دارم. دکتر دوماه قرص لوسین و. فیناید. دستور دادند مصرف کردم. مشکلی نداشتم. بعد قرص ها را از 6 ماه پیش قطع کردم. مجددا گرفتار شدم و. اینبار بزرگی اش شد 100 دکتر جدید. یک سون گذاری با. مصرف همان دو تا قرص قبلی به مدت ده روز دستور دادند گفتند اگر در این ده روز. خودش را جمع نکند باید کلا جراحی کنم. ظاهرا مشکل قطع خودسرانه قرصها بوده. نظرتان را بفرمایید تشکر سن بنده. 63 سال.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   سلام بله دارو نباید قطع بشه یک ازمایشpsa هم بدهید حتما اگر علیرغم مصرف دارو احتباس کردید یا علایم بهبود نیافت حتما عمل شوید
  2. تصویر کاربر کیوان چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   سلام مجدد. کیوان هستم در ادامه. سوال قبلی. فرموده بودید. نتیجه PSA چنده. PSA.= 3.4. در ضمن فعلا سه روز است قرص مصرف میکنم با سوندگزاری فعلا مشکلی پیش نیامده ادرار با سوند تخلیه میشه و فعلا مشکلی نیست. ضمنا دکتر جان در صورت عمل کردن. میشه با بی حسی نخاعی عمل کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 9 ماه پیش)
   با سوند که مشخص مشکلی پیش نمیاد بعد از ۱۰ روز بگشید ببینید چطور میشه متخصص بیهوشی خودش تصمیم میگیره از چه روشی استفاده کنه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر