علت داشتن درد در هنگام انزال در آقایان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

انزال دردناک به علایم درد اشاره دارد که به هنگام انزال مرد اتفاق می ‌افتند. این مسئله، مشکل نادر در بین جمعیت مردان نیست.

دلایل متعددی نیز وجود دارند که چرا این اتفاق ممکن است رخ دهد. در برخی از مردان، ممکن است انزال دردناک صرفا حاد باشد و به صورت موقتی اتفاق افتد.

مردان زیادی در مورد مشکل انزال دردناک احساس شرمساری دارند. این چیزی است که می ‌تواند در توانایی ‌های مردان در اتاق خواب اختلال ایجاد کند. گاهی اوقات، ممکن است مردان ترجیح دهند که در آمیزش جنسی شرکت نداشته باشند. این عقیده به منظور کاهش دادن خطر تجربۀ درد در ناحیۀ تناسلی است.

مردان باید اطلاع داشته باشند که درمان‌ هایی در این زمینه موجود هستند. در بسیاری از موارد، درمان نتایج موفقیت ‌آمیزی را به بار خواهد آورد. این اتفاق می ‌تواند به بیماران کمک کند که اعتماد به نفس خود را مجددا در اتاق خواب کسب کنند. همچنین می‌ تواند به تسکین دادن دردی که مرد در زمان انزال تجربه می کند کمک کند.

علائم انزال دردناک

علائم با توجه به شرایط می ‌توانند بین بیماران متفاوت باشند. برخی از مردان نیز متوجه می ‌شوند که علائم به تدریج تغییر می ‌کنند.

گاهی اوقات احتمالا علائم به صورت بسیار رنجش‌آور نباشند. احتمالا درد خفیف باشد و سریعا بعد از انزال از بین برود. مواقع دیگر، امکان دارد عذاب‌آورتر باشد. ممکن است مردان درد شدیدی را به هنگام انزال تجربه کنند. شاید درد می توانست بیشتر نیز طول بکشد.

برخی از علائمی که اغلب توسط مردان گزارش می‌ شوند شامل موارد زیر هستند:

 • درد احتمالا در زمانی که مرد در حال انزال است ایجاد شود. اما به هر حال، برخی اوقات، درد صرفا بلافاصله بعد از اینکه مرد انزال کرده است ایجاد می‌ شود. این می ‌تواند به صورت احساس سوزش شرح داده شود.
 • ممکن است درد، آلت و ناحیۀ اطراف مانند قسمت راست روده و مثانه را تحت تاثیر قرار دهد.
 • برخی از مردان درد را در زمان ادرار کردن بعد از انزال تجربه خواهند کرد. مواردی وجود دارند که درد ممکن است به اندازۀ 24 ساعت باقی بماند به دلیل اینکه مرد انزال کرده است.

علت انزال دردناک در مردان چیست؟

دلیل درد انزال یا انزال دردناک در مردان عبارتند از: 

علت انزال دردناک

1- پروستاتیت و درد در انزال

پروستاتیشت التهاب غدۀ پروستات است که بین مثانه و آلت واقع می شود. احتمالا التهاب حاد (کوتاه مدت) یا مزمن (علائم 6 هفته یا بیشتر طول بکشند) باشد.

شدت علائم متفاوت هستند. علائم پروستاتیت حاد شدیدتر از پروستاتیت مزمن هستند که می‌توانند اذیت‌آور اما تحمل پذیر باشند.

پروستاتیت می تواند عفونی و غیرعفونی باشد. پروستاتیت عفونی با عفونت باکتریایی ایجاد می شود. پروستاتیت غیرعفونی التهاب پروستات بدون هیچ علائمی از عفونت است.

دکتر شما پروستاتیت را بر اساس آزمایش های ادرار و خون تشخیص خواهد داد. ممکن است که پروستاتیت غیرعفونی به خودی خود از بین برود، در حالی که پروستاتیت عفونی باید با آنتی بیوتیک ها درمان شود.

علائم پروستاتیت:

2- سیستیت

سیستیت عفونت مثانه است. اگرچه سیستیت در زنان رایج تر است، می‌تواند در مردان نیز رخ دهد به ویژه در مردانی که در ادرار کردن مشکل دارند (مثل افرادی که پروستات بزرگ‌ شده دارند). عفونت زمانی اتفاق می افتد که باکتری هایی که در داخل مثانه قرار می گیرند وارد بافت مثانه می شوند و موجب التهاب می شوند.

سیستیت با آنتی بیوتیک ها درمان می شود. اگر سیستیت را درمان نشده رها کنید، می تواند منجر به عوارضی مثل عفونت کلیه شود.

علائم سیستیت

آزاد نکردن اسپرم و ماندن اسپرم در بیضه معمولاً بی خطر است، اما به علت آن بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می توانند باعث مشکل در آزاد کردن اسپرم شوند و منجر به ناباروری گردند.

3- عفونت های منتقل شده به صورت جنسی

انزال دردناک نشانه ای از عفونت های متعدد منتقل شده به صورت جنسی (STI) است. STI های رایج که ممکن است انزال دردناک را موجب شوند عبارتند از:

 • کلامیدیا
 • سوزاک
 • سیفیلیس
 • تریکومونیازیس

STI ها باید توسط پزشک درمان شوند. آزمایش خون یا نمونه ای از مایع از آلت شما تعیین خواهد کرد که شما کدام یکی از این عفونت ها را دارید. STI ها با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. اگر مشخص شود که شما STI دارید، باید به شریکان جنسی خود اجازه دهید که این موضوع را بدانند و آنها را ترغیب کنید که آزمایش دهند.

علائم عفونت های جنسی:

4- تنگی مجرای ادراری و انزال دردناک

تنگی مجرای ادراری زمانی است که زخمی وجود دارد که میزراه را یعنی لوله ای که مثانه را تخلیه می کند، مسدود می کند. این انسداد جریان ادرار را کاهش می دهد و تخلیۀ کامل مثانه را دشوار می کند. به دلیل اینکه مایع منی نیز از میزراه می گذرد، تنگی مجرا می تواند مقداری از مایع منی یا همۀ آن را در زمان ارگاسم مسدود کند و موجب درد شود.

زخم از التهاب در میزراه ایجاد می شود. ممکن است التهاب توسط عفونت (مثل STI)، جراحی قبلی یا در صورتی که چندین سوند ادراری داشته اید، ایجاد شود.

علائم تنگی مجاری ادرار: 

5- اپیدیدیمو-ارکیت

اپیدیدیمیت بیضه

اپیدیدیمو-ارکیت عفونت  است، لوله ای در بیضه که اسپرم ها را ذخیره و حمل می کند. در برخی موارد، بیضه ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. اپیدیدیمو-ارکیت معمولا از طریق عفونت های باکتریایی (مثل STI ها) یا یک ویروس ایجاد می شود.

علائم این بیماری مشابه علائم پیچش بیضه است که شرایط سختی است که ممکن است نیازمند جراحی باشد. پس سریعا با پزشک خود ملاقات کنید.

دکتر شما سونوگرافی انجام خواهد داد و نمونۀ ادراری برای تایید تشخیص خواهد برداشت. درمان به علت بیماری بستگی دارد. اگر علت بیماری باکتریایی باشد، باید به شما آنتی بیوتیک داده شود. اپیدیدیمو-ارکیت ویروسی احتمالا به خودی خود بهبود یابد. می توانید هر دردی را با داروهای درد بدون نسخه تسکین دهید.

علائم اپیدیدیمو یا همان عفونت بیضه:

6- سیستیت بینابینی (سندرم مثانۀ دردناک)

سیستیت بینابینی (IC) یا سندرم مثانۀ دردناک، شرایط مزمنی است که موجب درد و ناراحتی در مجرای ادراری می‌شود. ممکن است خفیف یا شدید باشد. علت IC ناشناخته است، اگرچه تصور بر این است که این شرایط نوعی اختلال خودایمنی باشد. اغلب در افرادی با فیبرومیالژیا، سندرم  روده تحریک پذیر و سندرم خستگی مزمن اتفاق می افتد. IC در زنان نسبت به مردان رایج تر است اما می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد.

پزشک آزمایش های متعدد شامل آزمایش های خون و ادرار و برخی اوقات سیستوسکوپی انجام خواهد داد که در این آزمایش پزشکان با اسکوپ مثانۀ شما را بررسی می کنند. همچنین احتمالا باید تحت معاینۀ انگشتی مقعدی قرار گیرید.

 در حالی که هیچ درمانی برای IC وجود ندارد، روش‌ هایی برای کنترل علائم وجود دارند. درمان ها شامل تغییرات سبک زندگی، درمان فیزیکی کف لگن، داروی خوراکی، چکانش های مثانه (شستشو های مثانه) یا جراحی هستند.

علائم سیستیت بینابینی

7- مجرای ادراری مسدود شده

مجرای ادراری کانالی است که منی از طریق راه آن از بیضه ها به میرزاه که از آلت آزاد می شود، حرکت می کند. مجرای ادراری می تواند برخی اوقات مسدود شود و موجب درد و کاهش مقدار نرمال انزال شود، اگرچه این اتفاق رایج نیست. انسداد می تواند از جراحی اخیر کشالۀ ران، بیضه های کوچک، التهاب یا زخم ایجاد شود. برای برداشتن انسداد معمولا جراحی مورد نیاز است

علائم مجرای مسدود شده: 

8- برخی از علل احتمالی دیگر درد هنگام انزال

شرایط دیگری که می توانند موجب انزال دردناک شوند عبارتند از:

 • آسیب عصبی از جراحی اخیر فتق
 • عوارض جانبی داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی.
 • علل روانی-اجتماعی مثل سابقۀ اضطراب، اختلال استرس پس از سانحه، یا سوءاستفادۀ جنسی.

تشخیص دردناک بودن انزال

جهت تشخیص ابتد پزشک سوال های زیر را از شما می پرسد:

مراجعه به پزشک

 • چه مدت ارگاسم داشته اید؟
 • ارگاسم شما چقدر طول می کشد؟
 • آیا انزال می کنید یا ارگاسم خشکی دارید؟
 • چه علائم دیگری دارید؟
 • وقتی که ادرار می کنید آیا درد یا احساس سوزش دارید؟
 • ادرار شما نرمال به نظر می رسد؟
 • در حال حاضر هیچ دارویی استفاده می کنید؟
 • تاکنون تحت درمان برای سرطان قرار گرفته اید؟
 • سابقۀ خانوادگی سرطان پروستات وجود دارد؟
 • دیابت دارید؟

سپس آزمایش های زیر را برای شما تجویز می کند:

 • آزمایش های ادرار برای بررسی عفونت
 • آزمایش آنتی ژن ویژۀ پروستات برای ارزیابی مشکلات پروستات شامل سرطان

ممکن است بسته به نتایج، آزمایشات بیشتر مثل آزمایش های خون یا آزمایشات تصویربرداری مورد نیاز باشند.

عوارض انزال دردناک

خود انزال دردناک عوارض احتمالی کمی برای بررسی دارد. این عوارض به طور کلی تغییراتی را در عزت نفس مرد به عنوان نتیجۀ اختلال جنسی شامل می شوند. برخی از مردان متوجه می شوند که انزال دردناک منجر به مشکلاتی در ارتباط آنها می شود.

همچنین حائز اهمیت است که عوامل اصلی را در نظر بگیریم. ممکن است برخی از علل در ورای انزال دردناک موجب عوارضی شوند. ناتوانی از تشخیص و درمان هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) ممکن است منجر به علائم ادراری شود. این اتفاق ممکن است خطر عود عفونت های مجرای ادراری را افزایش دهد.

به طور مشابه، مردی با سرطان پروستات نیازمند درمان مناسبی است. زمانی که سرطانی درمان نمی شود، می تواند بدتر شود. سرطان پروستات که به مرحلۀ پیشرفته تری پیش می رود می تواند خطرناک شود.

درمان درد در هنگام انزال

درمان برای انزال دردناک به علت آن بستگی دارد.

معاینه ای با سابقۀ پزشکی کامل شامل سوالاتی در مورد سلامت روانی و ارتباطات مرد باید آغاز شود. دکتر سوالاتی در مورد داروهای فعلی و گذشتۀ مورد استفاده و هر STI جدید یا سابقۀ STI خواهد پرسید. غربالگری جامع STI نیز می تواند سودمند باشد.

در بیشتر موارد، درمان علت اصلی، علائم انزال دردناک را نیز بهبود می بخشد. برخی گزینه های درمانی احتمالا عبارتند از:

 • آنتی بیوتیک هایی برای درمان عفونت پروستات یا STI
 • اگر عامل بد دارو است، دارو را تغییر دهید.
 • جراحی برای درمان سرطان پروستات و مشکلات دیگر پروستات
 • روان درمانی و تغییرات سبک زندگی برای حل کردن مسائل ارتباطی و احساسی

دکتر حسین کرمی متخصص مجاری ادراری و ناحیه تناسلی

4.6/5 - (127 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید به محدودیت رسیدم دوباره دارم پیام میدم
  امروز صبح در رابطه با جوش آلت گفته بودم و شما قرار بود ک عکسش رو ببینید و بگید چی استفاده کنم واسش و گفته بودم که 19سالمه و چیزی مصرف نکردم تا الان
  و اینکه دکتر من مقالتون در رابطه با ختنه و زودانزالی هم مطالعه کردم حس میکنم که زیادی ختنه شدم اگر به اون قسمت هم توجه کنید و اگر مشکلی داره بهم بگید که چکار کنم ممنون میشم🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 2 روز پیش)
   عکس بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 3 روز پیش)
   فرستاده بودم مثل اینکه نیومده الان باز میفرستم
  3. تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 3 روز پیش)
   نمیشه 2تا عکس بفرستم انگار یکیشو فرستادم
   ولی خب در حالت نعوظ اندازه یک بند و نیم انگشت پوستی نیست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 2 روز پیش)
   اهمیتی ندارند میلیا هستند . بخاطر چربی پوست است مهم نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سوران دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر دکتر یکی دو تا سوال درمورد الت تناسلی داشتم دکتر من حدود هشت نه سالی پیش رفتم واسه عمل ختنه بعد عمل خوب بود خوبم شدم ولی روی الت تناسلی چندتایی حالا نمیدونم بگم مثل چی مانند سه تا جوش بزرگ ولی زیرش اب بود آب کرد بعد من اونو با درزی ترکوندم بعدها خوب شد ولی الان تو بعضی حالت ها هنوزم کمی دیده میشه جاش مونده مثلا وقتی آلت تناسلی جمع میشه دیده نمیشه ولی تو بعضی از حالات کمی دیده میشه بعد من تا حالا چندین دکتر پوست و حتی اورولوژی رفتم گفتن اینا چیزی نیستن حتی تو تهرانم چندین بار با یک پزشک اورولوژیم گفتگو کردم اونم باز گفت هیچی نیست نگران نباش حساس شدید از اینا.
  حالا گفتم از شمام بپزسم ببینم آیا مشکلی که مشکلی هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 4 روز پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم این ها بقایای بخیه در محل ختنه است جای نگرانی ندارد
 • تصویر کاربر عمار جمعه ۱۱ آذر ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام بنده 41 سال سن دارم. مدت پنج یا شش سال است که هنگام دفع ادرار حس میکنم که مثانه به شکل کامل خالی نمیشود و ادرار متقطع دفع میشود این حالت به مرور افزایش یافته البته قبلا به پزشک مراجعه کردم و گفت که پروستات ورم جزئی داره. هفته قبل با بیشتر شدن علائم به پزشک مراجعه کردم و آزمایشهای متعدد ونیز سونوگرافی نوشتند. در جواب آزمایش هیچ مشکلی وجود نداشت و در سونوگرافی هم وضع پروستات طبیعی اعلام شد به طوری که دکتر به شوخی گفت پروستات 16 ساله است. ایشان فقط کپسول امنیک 04 تجویز کردند. بنده برای اطمینان به پزشک دیگری مراجعه کردم اما ایشان قرص تولترودین نسخه کردند. حالا بنده نمیدانم که مشکل چه میتواند باشد و به تجویز کدام یک از عزیزان عمل کنم.
  البته مدتیست که هنگام نزدیکی ارگاسم خفیفی رو تجربه میکنم که سابقا اینطور نبودم و آیا به این مشکل ارتباط داره یا خیر.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام عکس سونوگرافی و قسمتی که باقی مانده ادرار پس از تخلیه را نوشته بفرستید شب ها جهت ادرار کردن از خواب بیدار میشوید ؟ ایا در طول روز تنددتند دستشویی میروید ؟
  2. تصویر کاربر عمار دوشنبه ۷ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   چند وقتی است که شبها معمولا یکبار بیدار میشوم که بیشتر نزدیک صبحه است. در روز معمولا بین هشت تا ده مرتبه به دستشویی میرم.. البته گاهی پیش می آید که بیشتر میرم وتعجب میکنم که این همه ادرار از کجا میاد. در رابطه با سوالتون که فرمودید(قسمتی که باقی مانده ادرار پس از تخلیه را نوشته را بفرستید) متوجه نشدم منظورتون چیه وکجا نوشته
  3. تصویر کاربر عمار دوشنبه ۷ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   چند وقتی است که شبها معمولا یکبار بیدار میشوم که بیشتر نزدیک صبحه است. در روز معمولا بین هشت تا ده مرتبه به دستشویی میرم.. البته گاهی پیش می آید که بیشتر میرم وتعجب میکنم که این همه ادرار از کجا میاد. در رابطه با سوالتون که فرمودید(قسمتی که باقی مانده ادرار پس از تخلیه را نوشته را بفرستید) متوجه نشدم منظورتون چیه وکجا نوشته
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   گزارش سونو را بفرستید انجا باقی مانده ادرار نوشته شده
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  درود و وقت بخیر
  بنده متاهل هستم و 42 سال سن دارم
  رابطه جنسیمون بطور میانگین یک یا دو دفعه در ماه هست
  قبلا بخاطر فاصله زیادی که بخاطر شرایط بین دفعات سکس داشتم، گاهی ناچار به خود ارضایی میشدم..
  مدتیه در هنگام ارضا شدن، دچار احساس لرزش و فشار زیاد به اعصابم میشم، احساسی مثل کرخت شدن شدید پاها جوری که پشت ساق پاها و رانهایم بشدت سست میشن.. و احساس میکنم اگه حواس خودمو پرت نکنم و از جام پا نشم و شروع به راه رفتن نکنم، ممکنه پاهام فلج بشن بخاطر همین مسأله، ترس بسیار زیادی از سکس پیدا کردم
  حتی ترس شدید از خود ارضایی هم پیدا کردم
  و الان دچار فشار زیادی از بابت تخلیه نشدن هستم قابل توجه اینکه ساعات کاریم بسیار بالاست و شبها بسیار دیر وقت (حدود ساعت 12 تا یک بامداد) شام میخورم و صبحها هم ساعت هفت و نیم بیدار میشم.. تایم بسیار محدودی برای سکس دارم، تقریبا چیزی در حد ناممکن.. و راهی هم برای تغییر شغلم متاسفانه وجود نداره از لحاظ اعصاب بسیار ضعیف شدم.. نمیدونم واقعا مشکل فیزیکی در مورد سکس پیدا کردم یا اینکه این مشکل، نوعی تلقینه..
  احساس میکنم ظرفیت رسیدن به هیجان رو ندارم و هیجان زمان انزال باعث ایجاد این حالت میشه یه مدت از کپسول سیبرجین که جینسینگ خالصه استفاده کردم برای تقویت اعصابم که احساس میکنم کمی تاثیر داشت ولی باز هم هنوز ترس از سکس هنوز در من وجود داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چجوری باید شروع به درمان کنم..
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش)
   با سلام و احترام بعید است مشکل جسمی داشته باشید هرچند با یک بررسی خیال خود را راحت کنید . بیشتر استرس های روزمره و مسائل سایکولوژی مطرح است . تنظیم ساعت کاری و رابطه جنسی در روزهای تعطیل کمک کننده است
 • تصویر کاربر نوید یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام، من زیاد دوچرخه سواری میکردم و همچنین بعد از چند سال کاملا خود ارضایی رو کنار گذاشتم و برای نعوظ بهتر و دیر ارضا شدن تمرینات کگل رو انجام میدادم ولی من چند ماه قبل که استرس زیادی داشتم ناگهانی دچار ورم پروستات شدم دکتر رفتم برام سونوگرافی و کشت ادرار نوشتن و بعد از مشاهده گفتن که پروستات تورم پیدا کرده و حجم ادرار تو مثانه خالی زیاده، دارو سیپروفلکسین و ناپروکسن و کپسول تامسولوسین دادن استفاده کردم خوب شدم، علایم هم اینجور بود که صبح وقتی از خواب بیدار میشدم خوب بودم ولی بعد از رفتن به دستشویی و ادرار کردن شروع میشد (شب ادراری اصلا ندارم) و اینجور بود که همش احساس ادرار داشتم و یه حالت فشاری تو مثانه احساس میکردم، الان مشکلم این هستش که یه چند باری این علایم برگشتن البته هر دفعه با شدت کمتر و وقتی هم چند بار تو اب گرم میشینم خوب میشم ولی دیگه قرص مصرف نکردم اما این برگشت دوباره علایم که شامل احساس تخلیه نشدن ادرار و احساس فشار تو مثانه هستش باعث ناراحتی و نگرانیم شده، سوالم این هستش که میخوام ببینم چیکار باید بکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   با سلام و احترام چند سالتون هست ؟ تکرر ادرار دارید ؟ گهگاهی هست ؟
  2. تصویر کاربر نوید یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   32 سال، تکرر ادرار ندارم، این احساس ادرار تقریبا گهگاه هستش، یه موقع هایی بهترم ولی یه موقع هایی هم که ادرار میکنم بعدش این احساس ادرار داشتن بیشتره. بعضی مواقع هم از همون ناحیه پروستات احساس درد و گرفتگی خیلی خفیفی میکنم. قبلا کاملا خوب شدم ولی هرزگاهی این حالات برمیگرده.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   با سلام و احترام اگر علایم شدید نیست بهتر است از مصرف فلفل شکلات و غذای تند پرهیز کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  باسلام
  میخواستم بدونم برای محافظت از پروستات مصرف این نوع کپسولها (حاوی روغن کدو طبی)موثر است؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش)
   کپسول تامسولوسین روزانه یک عدد
 • تصویر کاربر آرش دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  با سلام سن ۶۷ وزن ۹۴ اندازه پروستات ۸۲cc
  Psa=3/45 freepsa=1/35 هر شب یک قرص تامسولسین و پروستاباریج میخورم
  تکررو سوزش ادراری ندارم در موقع ادرارکردن زور نمیرنم شب بعضی موقع فقط یک بار برای ادرار کردن بلند میشم هیچگونه احساس ناراحتی ندارم بااین وضع لطفا بفرمائید که نیاز به عمل پروستات دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش)
   3-سلام ، بايد جهت بررسي از نظر مثانه عصبي تست اروديناميك يا نوار مثانه بگيريد
 • تصویر کاربر فرزادملکی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  الت تناسلیم موقع نزدیک برای سکس سفت نمیمونه وشل میشه بخاطرهمین نمیتونم رابطه برقرار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 6 ماه پیش)
   میتونید سیلدنافیل مصرف کنید
 • تصویر کاربر کمال سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام من ۵۵ سالمه پروستات بنده بزرگ شده و آخرین سونو‌گرافی ۷۵ سی سی حجم داشته الان شبها یک عدد آمنیک میخورم مشکل ادرار هم زیاد ندارم آخرین psaبرابر با ۱/۳ میباشد فقط رنگ منی بنده کرم رنگ شده میخواستم ببینم مشکلی ندارد ضمنا میل جنسی هم کم شده است ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 9 ماه پیش)
   باید جراحی بشید
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من 16 ساله هستم که 1سال هست مشکل کم فشاری ادرار دارم
  ولی ادرارم به طور کامل تخلیه میشه
  هم مشکل تیروئید دارم هم غلظت خون شدید هم تالاسمی دارم و آب هم اصلا نمی خورم شاید 3 لیوان در هفته
  باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 9 ماه پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

عفونت ادراری به معنی ورود عامل عفونت زا (که اغلب باکتری و از خانواده Ecoli می باشند)…
آیا پروستات اندازه خاصی دارد؟ اندازه نرمال پروستات چقدر است؟ پروستات به اندازه یک گردو کوچک و…
از نظر تعریف، ختنه به بریدن قسمتی از بخش انتهایی پوست آلت گفته می شود. عمل ختنه…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر