علت داشتن درد در هنگام انزال در آقایان

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

انزال دردناک به علایم درد اشاره دارد که به هنگام انزال مرد اتفاق می ‌افتند. این مسئله، مشکل نادر در بین جمعیت مردان نیست.

دلایل متعددی نیز وجود دارند که چرا این اتفاق ممکن است رخ دهد. در برخی از مردان، ممکن است انزال دردناک صرفا حاد باشد و به صورت موقتی اتفاق افتد.

مردان زیادی در مورد مشکل انزال دردناک احساس شرمساری دارند. این چیزی است که می ‌تواند در توانایی ‌های مردان در اتاق خواب اختلال ایجاد کند. گاهی اوقات، ممکن است مردان ترجیح دهند که در آمیزش جنسی شرکت نداشته باشند. این عقیده به منظور کاهش دادن خطر تجربۀ درد در ناحیۀ تناسلی است.

مردان باید اطلاع داشته باشند که درمان‌ هایی در این زمینه موجود هستند. در بسیاری از موارد، درمان نتایج موفقیت ‌آمیزی را به بار خواهد آورد. این اتفاق می ‌تواند به بیماران کمک کند که اعتماد به نفس خود را مجددا در اتاق خواب کسب کنند. همچنین می‌ تواند به تسکین دادن دردی که مرد در زمان انزال تجربه می کند کمک کند.

علائم انزال دردناک

علائم با توجه به شرایط می ‌توانند بین بیماران متفاوت باشند. برخی از مردان نیز متوجه می ‌شوند که علائم به تدریج تغییر می ‌کنند.

گاهی اوقات احتمالا علائم به صورت بسیار رنجش‌آور نباشند. احتمالا درد خفیف باشد و سریعا بعد از انزال از بین برود. مواقع دیگر، امکان دارد عذاب‌آورتر باشد. ممکن است مردان درد شدیدی را به هنگام انزال تجربه کنند. شاید درد می توانست بیشتر نیز طول بکشد.

برخی از علائمی که اغلب توسط مردان گزارش می‌ شوند شامل موارد زیر هستند:

 • درد احتمالا در زمانی که مرد در حال انزال است ایجاد شود. اما به هر حال، برخی اوقات، درد صرفا بلافاصله بعد از اینکه مرد انزال کرده است ایجاد می‌ شود. این می ‌تواند به صورت احساس سوزش شرح داده شود.
 • ممکن است درد، آلت و ناحیۀ اطراف مانند قسمت راست روده و مثانه را تحت تاثیر قرار دهد.
 • برخی از مردان درد را در زمان ادرار کردن بعد از انزال تجربه خواهند کرد. مواردی وجود دارند که درد ممکن است به اندازۀ 24 ساعت باقی بماند به دلیل اینکه مرد انزال کرده است.

علت انزال دردناک در مردان چیست؟

دلیل درد انزال یا انزال دردناک در مردان عبارتند از: 

علت انزال دردناک

1- پروستاتیت و درد در انزال

پروستاتیشت التهاب غدۀ پروستات است که بین مثانه و آلت واقع می شود. احتمالا التهاب حاد (کوتاه مدت) یا مزمن (علائم 6 هفته یا بیشتر طول بکشند) باشد.

شدت علائم متفاوت هستند. علائم پروستاتیت حاد شدیدتر از پروستاتیت مزمن هستند که می‌توانند اذیت‌آور اما تحمل پذیر باشند.

پروستاتیت می تواند عفونی و غیرعفونی باشد. پروستاتیت عفونی با عفونت باکتریایی ایجاد می شود. پروستاتیت غیرعفونی التهاب پروستات بدون هیچ علائمی از عفونت است.

دکتر شما پروستاتیت را بر اساس آزمایش های ادرار و خون تشخیص خواهد داد. ممکن است که پروستاتیت غیرعفونی به خودی خود از بین برود، در حالی که پروستاتیت عفونی باید با آنتی بیوتیک ها درمان شود.

علائم پروستاتیت:

2- سیستیت

سیستیت عفونت مثانه است. اگرچه سیستیت در زنان رایج تر است، می‌تواند در مردان نیز رخ دهد به ویژه در مردانی که در ادرار کردن مشکل دارند (مثل افرادی که پروستات بزرگ‌ شده دارند). عفونت زمانی اتفاق می افتد که باکتری هایی که در داخل مثانه قرار می گیرند وارد بافت مثانه می شوند و موجب التهاب می شوند.

سیستیت با آنتی بیوتیک ها درمان می شود. اگر سیستیت را درمان نشده رها کنید، می تواند منجر به عوارضی مثل عفونت کلیه شود.

علائم سیستیت

آزاد نکردن اسپرم و ماندن اسپرم در بیضه معمولاً بی خطر است، اما به علت آن بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می توانند باعث مشکل در آزاد کردن اسپرم شوند و منجر به ناباروری گردند.

3- عفونت های منتقل شده به صورت جنسی

انزال دردناک نشانه ای از عفونت های متعدد منتقل شده به صورت جنسی (STI) است. STI های رایج که ممکن است انزال دردناک را موجب شوند عبارتند از:

 • کلامیدیا
 • سوزاک
 • سیفیلیس
 • تریکومونیازیس

STI ها باید توسط پزشک درمان شوند. آزمایش خون یا نمونه ای از مایع از آلت شما تعیین خواهد کرد که شما کدام یکی از این عفونت ها را دارید. STI ها با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. اگر مشخص شود که شما STI دارید، باید به شریکان جنسی خود اجازه دهید که این موضوع را بدانند و آنها را ترغیب کنید که آزمایش دهند.

علائم عفونت های جنسی:

4- تنگی مجرای ادراری و انزال دردناک

تنگی مجرای ادراری زمانی است که زخمی وجود دارد که میزراه را یعنی لوله ای که مثانه را تخلیه می کند، مسدود می کند. این انسداد جریان ادرار را کاهش می دهد و تخلیۀ کامل مثانه را دشوار می کند. به دلیل اینکه مایع منی نیز از میزراه می گذرد، تنگی مجرا می تواند مقداری از مایع منی یا همۀ آن را در زمان ارگاسم مسدود کند و موجب درد شود.

زخم از التهاب در میزراه ایجاد می شود. ممکن است التهاب توسط عفونت (مثل STI)، جراحی قبلی یا در صورتی که چندین سوند ادراری داشته اید، ایجاد شود.

علائم تنگی مجاری ادرار: 

5- اپیدیدیمو-ارکیت

اپیدیدیمیت بیضه

اپیدیدیمو-ارکیت عفونت  است، لوله ای در بیضه که اسپرم ها را ذخیره و حمل می کند. در برخی موارد، بیضه ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. اپیدیدیمو-ارکیت معمولا از طریق عفونت های باکتریایی (مثل STI ها) یا یک ویروس ایجاد می شود.

علائم این بیماری مشابه علائم پیچش بیضه است که شرایط سختی است که ممکن است نیازمند جراحی باشد. پس سریعا با پزشک خود ملاقات کنید.

دکتر شما سونوگرافی انجام خواهد داد و نمونۀ ادراری برای تایید تشخیص خواهد برداشت. درمان به علت بیماری بستگی دارد. اگر علت بیماری باکتریایی باشد، باید به شما آنتی بیوتیک داده شود. اپیدیدیمو-ارکیت ویروسی احتمالا به خودی خود بهبود یابد. می توانید هر دردی را با داروهای درد بدون نسخه تسکین دهید.

علائم اپیدیدیمو یا همان عفونت بیضه:

6- سیستیت بینابینی (سندرم مثانۀ دردناک)

سیستیت بینابینی (IC) یا سندرم مثانۀ دردناک، شرایط مزمنی است که موجب درد و ناراحتی در مجرای ادراری می‌شود. ممکن است خفیف یا شدید باشد. علت IC ناشناخته است، اگرچه تصور بر این است که این شرایط نوعی اختلال خودایمنی باشد. اغلب در افرادی با فیبرومیالژیا، سندرم  روده تحریک پذیر و سندرم خستگی مزمن اتفاق می افتد. IC در زنان نسبت به مردان رایج تر است اما می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد.

پزشک آزمایش های متعدد شامل آزمایش های خون و ادرار و برخی اوقات سیستوسکوپی انجام خواهد داد که در این آزمایش پزشکان با اسکوپ مثانۀ شما را بررسی می کنند. همچنین احتمالا باید تحت معاینۀ انگشتی مقعدی قرار گیرید.

 در حالی که هیچ درمانی برای IC وجود ندارد، روش‌ هایی برای کنترل علائم وجود دارند. درمان ها شامل تغییرات سبک زندگی، درمان فیزیکی کف لگن، داروی خوراکی، چکانش های مثانه (شستشو های مثانه) یا جراحی هستند.

علائم سیستیت بینابینی

7- مجرای ادراری مسدود شده

مجرای ادراری کانالی است که منی از طریق راه آن از بیضه ها به میرزاه که از آلت آزاد می شود، حرکت می کند. مجرای ادراری می تواند برخی اوقات مسدود شود و موجب درد و کاهش مقدار نرمال انزال شود، اگرچه این اتفاق رایج نیست. انسداد می تواند از جراحی اخیر کشالۀ ران، بیضه های کوچک، التهاب یا زخم ایجاد شود. برای برداشتن انسداد معمولا جراحی مورد نیاز است

علائم مجرای مسدود شده: 

8- برخی از علل احتمالی دیگر درد هنگام انزال

شرایط دیگری که می توانند موجب انزال دردناک شوند عبارتند از:

 • آسیب عصبی از جراحی اخیر فتق
 • عوارض جانبی داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی.
 • علل روانی-اجتماعی مثل سابقۀ اضطراب، اختلال استرس پس از سانحه، یا سوءاستفادۀ جنسی.

تشخیص دردناک بودن انزال

جهت تشخیص ابتد پزشک سوال های زیر را از شما می پرسد:

مراجعه به پزشک

 • چه مدت ارگاسم داشته اید؟
 • ارگاسم شما چقدر طول می کشد؟
 • آیا انزال می کنید یا ارگاسم خشکی دارید؟
 • چه علائم دیگری دارید؟
 • وقتی که ادرار می کنید آیا درد یا احساس سوزش دارید؟
 • ادرار شما نرمال به نظر می رسد؟
 • در حال حاضر هیچ دارویی استفاده می کنید؟
 • تاکنون تحت درمان برای سرطان قرار گرفته اید؟
 • سابقۀ خانوادگی سرطان پروستات وجود دارد؟
 • دیابت دارید؟

سپس آزمایش های زیر را برای شما تجویز می کند:

 • آزمایش های ادرار برای بررسی عفونت
 • آزمایش آنتی ژن ویژۀ پروستات برای ارزیابی مشکلات پروستات شامل سرطان

ممکن است بسته به نتایج، آزمایشات بیشتر مثل آزمایش های خون یا آزمایشات تصویربرداری مورد نیاز باشند.

عوارض انزال دردناک

خود انزال دردناک عوارض احتمالی کمی برای بررسی دارد. این عوارض به طور کلی تغییراتی را در عزت نفس مرد به عنوان نتیجۀ اختلال جنسی شامل می شوند. برخی از مردان متوجه می شوند که انزال دردناک منجر به مشکلاتی در ارتباط آنها می شود.

همچنین حائز اهمیت است که عوامل اصلی را در نظر بگیریم. ممکن است برخی از علل در ورای انزال دردناک موجب عوارضی شوند. ناتوانی از تشخیص و درمان هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) ممکن است منجر به علائم ادراری شود. این اتفاق ممکن است خطر عود عفونت های مجرای ادراری را افزایش دهد.

به طور مشابه، مردی با سرطان پروستات نیازمند درمان مناسبی است. زمانی که سرطانی درمان نمی شود، می تواند بدتر شود. سرطان پروستات که به مرحلۀ پیشرفته تری پیش می رود می تواند خطرناک شود.

درمان درد در هنگام انزال

درمان برای انزال دردناک به علت آن بستگی دارد.

معاینه ای با سابقۀ پزشکی کامل شامل سوالاتی در مورد سلامت روانی و ارتباطات مرد باید آغاز شود. دکتر سوالاتی در مورد داروهای فعلی و گذشتۀ مورد استفاده و هر STI جدید یا سابقۀ STI خواهد پرسید. غربالگری جامع STI نیز می تواند سودمند باشد.

در بیشتر موارد، درمان علت اصلی، علائم انزال دردناک را نیز بهبود می بخشد. برخی گزینه های درمانی احتمالا عبارتند از:

 • آنتی بیوتیک هایی برای درمان عفونت پروستات یا STI
 • اگر عامل بد دارو است، دارو را تغییر دهید.
 • جراحی برای درمان سرطان پروستات و مشکلات دیگر پروستات
 • روان درمانی و تغییرات سبک زندگی برای حل کردن مسائل ارتباطی و احساسی

دکتر حسین کرمی متخصص مجاری ادراری و ناحیه تناسلی

4.5/5 - (144 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱ مرداد ۳( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکترجون من تو ناحیه تناسلی نزدیک ۱۱ماه میشه زیگل داشتم خداروشکر اونا برای بار اول رفع شدن با لیزر بعد مولسکوم که زیر پوست آلت بالا بیضه ها روپوست آلت رشد کردن من بین ۱۱ماه نزدیک یکبار کرایوزدم بعد نزدیک ۱۰بار لیزر زدم بعد نزدیک ۵بار پلاسکوتراپی که گفت بالاترین دستگاه که نباید بااین بین ازهمه این بالاتر بازم عود پیدا کرده خیلی نگرانم خارش میدن میسوزن زندگی روز مره من به هم زدن دکتر جون یک چیز پیشنهاد کنید که خوب بشم نزدیک یک سال میشه دارم ناامیدمیشم موقع لیزر تا برفکا نیامدن ناتوانی جنسی نعوظ برطرف میشه همین که برفکا بیان نعوظ پیدا میکنه تا حالا دیگه برفکا عود پیدا کرده
  چیکار کنم که واسه همیشه ازبین برن تو عکس سونوگرافی آزمایش عفونت پروسات با مثانه داشته که چندبار انجام دادم اونا دکتر گفته رفع شده بعد چیکار کنم برفکا همش عود پیدا میکنه ازشر اینا چطور حلاص بشم عکس زایعات با جواب آزمایش هم فرستادم نگاه کن ممنون میشم راهنمایی کامل کنید ببخشید دکتر جون سوال زیاد لفت دادم کامل میخواستم قشنگ توضیح بدم مشکل خودم ممنون راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ مرداد ۳( 2 روز پیش)
   با سلام و احترام علت اینکه دچار عدم نعوظ میشین بخاطر مسائل روانیه و گرنه مشکل خاصی ندارید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ مرداد ۳( 2 روز پیش)
   باید از نزدیک معاینه شوید از طریق عکس با توجه به دستکاری های انجام شده تشخیص قطعی نمیتونم بدم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر 1 شنبه ۳۰ تیر ۳( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام. مجرد هستم و چند ماه پیش به دلیل خودارضایی بند زیر کلاهک الت تناسلی ام (فرنولوم) پاره شد و الان محل آن به اندازه حدودا یک سانتی متر کشیده شده و پوست آن نازک تر و حساس تر هم شده و همچنین پایین ان مقدارکمی پوست اضافه جمع شده.سوال اینکه آیا کشیده شدن و حساس شدن پوست این ناحیه بر رابطه جنسی ام در آینده تاثیر منفی دارد و آیا باعث زود انزالی میشود؟ لطفا اگر راه حلی برای درمان این پوست حساس شده وجود داره بفرمایید. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ تیر ۳( 4 روز پیش)
   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی لطفا عکس های ضایعات رو در سایت آپلود کنید (شرایط عمومی ارسال عکس مثل سایز و فرمت رو رعایت کنید)
 • تصویر کاربر سینا چهارشنبه ۲۷ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام من یک مرد ۲۸ساله هستم و متاهل هستم،من جدیدا خیلی کم میل شدم به رابطه حتی شاید تا چند ماهم رابطه نداشته باشم اذیت نشم و زود انزالی و شلی التم دارم،و متادون هم میخورم،خواستم اگه میشه کمکم کنید با دارو اوکیش کنم،اگه ک نشد بیام حضوری خدمتتون🙏🌹
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   علتش مصرف متادون توسط شماست باید مصرفشو ترک کنید
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲۷ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان
  بنده سه سالی هست رابطه جنسی نداشته ام.
  اولاً که زودانزالی دارم
  دوم اینکه الان حتی با کسی چت میکنم یا قرار میزارم،آلتم راست میشه و پیشاب فراوان تولید میشه
  هر دو مشکل رو اگر لطف کنید راهنمایی کنید
  37 سال
  170 کیلو
  168 قد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   کاملا نرماله که تحریک بشید بهتره رابطه ی جنسی برقرار کنید و اگر در رابطه دچار زودانزالی بودین اقدام درمانی انجام بشه
 • تصویر کاربر کوروش پنجشنبه ۲۴ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  باسلام
  من ۱۵ سال هست ازدواج کردم و یک دختر ۱۰ ساله دارم و ۴۳ سال هستم
  از اول ازدواج درگیر زود. انزالی بودم چند. بار به دکتر مراجعه کردم موقتی خوب شدم ولی دوباره به حالت اولیه برگشت
  ازمایش پروستات و عوفنت هم دادم خوب بود. مشکلی نداشتم
  خواهشا من و راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   همین داروهای تجویز شده رو ادامه بدین
 • تصویر کاربر شایان شنبه ۲۶ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام
  قبلا آنلاین ويزيت شدم و گفتم با کوچک‌ترین تحریک ذهنی ، و نعوذ ، آب سفید رنگی از آلت تناسلی من جاری میشه و حین سکس هم کمتر ۳ دقیقه ارضا میشم ، شما قرص فیناستراید ۵ میلی رو برام تا یک ماه مصرف تجویز کردین ولی تاثیری نداشت
  بعدش الان دو مرحله واریز آنلاین کردم پول از من کم شد و بار سوم موفق شدم (تصاویر پرادخت پیوست کردم) لطفا بفرمایید اضافه واریز رو برام برگشت بدن به این شماره کارت ۵۰۴۷۰۶۱۰۴۵۱۵۲۷۸۸ افشین دلفان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   دو نوبت پرداخت کردین که باید برگشت داده بشه؟ به پشتیبانی سایت مشکلتون ارجاع شد فیش های واریز و کد رهگیری های سایت که براتون صادر شده رو به شماره 09147509020 ارسال کنید تا بررسی انجام بشه
  2. تصویر کاربر شایان سه شنبه ۲۲ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   جواب سوال پزشکی من چی شد پس؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   دوست عزیز مبلغ ۲ ویزیت واستون برگشت داده شد (البته به هر دو سوالی که شما خودتون دسترسی نداشتید پاسخ داده شده بود)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر میر شنبه ۵ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام نعوظ ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   نعوظ صبحگاهی هم ندارید؟ بیشتر توضیح بدین
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱ خرداد ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب
  آقای دکتر بنده۳۶ سالمه مشکل انزال زود رس دارم
  مشکل نغوز ندارم فقط تنها دلیلی که من خودم تشخیص دادم حساس بودن زیر آلتم است انتقال عصبی سریع انجام میشه به شدت حساسه آیا از ختنه بد میشه که اینجور حساس باشه، بیاد از اسپری تاخیری استفاده کنم آیا راه درمانی دارد میشه جراحی بشه حساسیت کم بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ خرداد ۳( 2 ماه پیش)
   خیر هر جراحی با عارضه میتونه همراه باشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ خرداد ۳( 2 ماه پیش)
   سرترالین ۵۰ میلی گرم هر روز یک عدد تا یک ماه مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۷ سالمه تازه متوجه شده شلی الت دارم وسط کار که میخوام وهرد رابط بشم شل میشه وگاهی هم گرمی متوجه نمیشم
  البته من ۷ ماه متاهل شدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
 • تصویر کاربر اکبر یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر من ۴۲ سال سن دارم هیچ گونه بیماری زمینه ای وجراحی ندارم الان چند سال هست از ناتوانای جنسی رنج میبرم نعوظ کامل ندارم همیشه حالت ژله‌ای هست رفتم پیش متخصص ارولوژی برام آزمایش سونوگرافی با تزریق پاپاورین دادم ۳ سال پیش آزمایش نشت وریدی نشان داد متخصص ارولوژی بمن گفت حتما باید پروتز بزارید دکتر جان بهترین کاری باید بکنم مشکلم برطرف بشه چیست منو از گمراهی نجات بده مجرد هم هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   سونوگرافی رو بفرستید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر