جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سیستوسکوپی چیست و چه عوارضی دارد؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

در این مقاله سیستوسکپی و مراحل انجام آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

سیستوسکوپی چیست؟

سیستوسکوپ یک لوله ى نازک با یک دوربین و نور در انتهایش است. در طی یک سیستوسکوپی، پزشك این لوله را از طریق مجرای ادرارى وارد مثانه می کند تا بتواند داخل مثانه را ببیند. تصاویر بزرگ شده از دوربین بر روی یک صفحه ى نمایش قابل رویت هستند. در ادامه به بررسی شیوه ی انجام سیستوسکوپی می پردازیم.

علل انجام سیستوسکوپی

اگر مشکلات ادراری مانند فوریت در ادرار یا ادرار دردناک دارید، ممکن است پزشك این آزمایش را انجام دهد.

همچنین می تواند این روش را برای بررسی علائم زیر انجام دهد:

 وجود خون در ادرار

 عفونت های مکرر دستگاه ادراری

 مثانه ى بیش از حد فعال

 درد لگن

سیستوسکوپی می تواند چندین حالت از جمله تومورها، سنگ ها و سرطان مثانه را نشان دهد.

پزشک همچنین می توانید از این روش برای تشخیص موارد زیر كمك بگیرد:

از سیستوسکوپی می توان برای درمان بیماری های مربوط به مثانه نیز استفاده كرد. پزشك می تواند ابزارهای جراحی کوچکى را از طریق این لوله برای حذف تومورهای کوچک مثانه، سنگ  ها یا گرفتن نمونه از بافت مثانه منتقل کند.

موارد مصرف دیگر عبارتند از:

آمادگى برای سیستوسکوپی

اگر عفونت ادرارى یا سیستم ایمنی ضعیف دارید، ممکن است قبل و بعد از این پروسه، براى شما آنتی بیوتیک تجویز شود. ممکن است قبل از آزمایش، نیاز به انجام آزمایش ادرار داشته باشید. براى ادامه ى مصرف داروهای خود با پزشك مشورت كنید. بعضی از داروها می توانند موجب خونریزی بیش از حد در طول پروسه شوند.

دکتر حسین کرمی

در عکس بالا نمای تنگی مجرای ادراری را میبینید که توسط سیستوسکوپی کلیه و دکتر حسین کرمی فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری تشخیص داده شده است و به همین روش اندوسکوپی باز شده است.

بیهوشی در طول سیستوسکوپی

این روش ممکن است در بیمارستان یا مطب پزشك انجام شود. شما به نوعی بیهوشی نیاز دارید، بنابراین قبل از انجام این روش با پزشک خود مشورت کنید. انواع بیهوشى مرتبط عبارتند از:

بى حسى موضعی

در روش های سرپایی معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود. این بدان معنی است که شما بیدار خواهید بود. شما می توانید بعد از انجام این کار غذا بخورید و بلافاصله بعد از انجام آن به خانه بروید.

بیهوشى عمومی

بیهوشی عمومی به این معنی است که شما در طول سیستوسکوپی بیهوش خواهید بود. براى بیهوشی عمومی، باید چند ساعت قبل از انجام پروسه ناشتا باشید.

بی حسى ناحیه ای

بیهوشی منطقه ای، شامل تزریق در پشت شما می شود. با این تزریق از كمر به پایین شما بى حس خواهد شد.

نکته: بعد از بیهوشی عمومی یا بى حسى ناحیه اى، احتمالا باید چند ساعت در بیمارستان بمانید.

 

متن سربرگ خود را وارد کنید

مثانه مردان
عکس مثانه مردانه
مثانه زنان
عکس مثانه زن

روش انجام سیستوسکوپی

درست قبل از سیستوسکوپی شما باید به توالت بروید تا مثانه ى خود را خالی کنید. سپس، لباس جراحی را مى پوشید و روی تخت دراز مى كشید. پاهای شما را مانند ركاب قرار مى دهند. ممكن است از آنتى بیوتیك استفاده شود، تا از عفونت مثانه جلوگیری شود. در این مرحله شما بیهوشی خواهید گرفت. اگر بیهوشی عمومی دریافت کنید، تا زمانى که از خواب بیدار شوید هیچ چیزى حس نخواهید كرد. اگر بى حسى موضعى یا بى حسى ناحیه ای دریافت می کنید، ممکن است یک آرامبخش به شما داده شود.

چون ممكن است هنوز چیزى حس کنید، اما ژل باعث می شود که این روش کمتر دردناک باشد. دکتر به سر سیستوسكوپ  ژل روان کننده می زند و آ نرا به داخل مجرای ادرارى وارد می کند. این كار ممکن است با سوزش همراه بوده و مانند ادرار كردن باشد.

اگر هدف از سیستوسكوپی تشخیص باشد، پزشک از یك سیستوسكوپ انعطاف پذیر استفاده می کند. بیوپسی ها و یا سایر روش های جراحی نیاز به سیستوسكوپ کمی ضخیم تر و سخت تر دارند. سیستوسكوپ بزرگتر به جراح اجازه می دهد تا ابزار جراحی را از طریق آن عبور دهد.

هنگامى كه سیستوسكوپ وارد مثانه مى شود، پزشك از طریق یک لنز داخل را مى بیند. كمى مایع استریل نیز وارد مثانه مى كند، این كار باعث می شود آنچه اتفاق می افتد را آسان تر و بهتر ببیند. مایع به شما احساس ناراحتی مثل نیاز به ادرار مى دهد. با بی حسی موضعی، سیستوسکوپی کمتر از پنج دقیقه طول مى کشد. با بیهوشی عمومی، کل پروسه ممکن است 15 تا 30 دقیقه طول بکشد

سیستوسکوپی
عکس مجاری ادراری

هدف از انجام سیستوسکوپی

هدف از سیستوسکوپی بررسی مجرای ادراری از قبیل تنگی مجرا، سنگ در مجرا، بزرگی پروستات، کیست و غیره است، که با انسداد خروجی ادرار باعث می شوند، ادرار از مثانه خوب خارج نشود.

عمل سیستوسکوپی چیست؟

دومین هدف از سیستوسکوپی بررسی مثانه از نظر بیماری های آن می باشد. امروزه هر بیمار که خون در ادرار داشته باشد، باید جهت تشخیص قطعی و رفع نگرانی از نظر سرطان مثانه، عمل سرپایی سیستوسکوپی انجام دهد.

عوارض سیستوسکوپی

طبیعی است که در طول دو تا سه روز پس از پروسه احساس سوزش در حین ادرار داشته باشید. ممکن است لازم باشد که بیش از حد معمول ادرار کنید. سعی نکنید ادرار خود را نگه دارید، چرا كه خون در مثانه، ممکن است موجب ایجاد لخته و انسداد شود. وجود خون در ادرار پس از پروسه، به خصوص اگر بیوپسی انجام شده باشد، طبیعى است. نوشیدن مقدار زیاد آب باعث کاهش سوزش و خونریزی می شود.

بعضی افراد عوارض جدی تری را تجربه مى كنند از جمله:

تورم مثانه

تورم مثانه شایع ترین عارضه است. این وضعیت باعث مى شود، ادرار كردن مشكل شود. اگر بیش از هشت ساعت بعد از عمل ادرار نکردید، به پزشک خود خبر دهید.

عفونت

در موارد نادر، میکروب ها به دستگاه ادراری وارد می شوند و باعث عفونت می شوند. تب، اسهال با بوی عجیب، تهوع، و کمر درد علائم عفونت هستند. ممکن است به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.

خونریزی

برخى افراد از خونریزی جدی و شدید  رنج می برند. اگر این اتفاق افتاد سریعا به پزشك خود خبر دهید.

اگر هر یك از علائم زیر را داشتید به پزشك خود خبر دهید:

 تب بالای 40 درجه سلسیوس

 خون قرمز روشن یا لخته های بافتی در ادرار

 درد شكم مداوم

سیستوسکوپی در بارداری

سیستوسکوپی انعطاف پذیر تحت بی حسی موضعی آزمایشی در ارزیابی هماچوری در بارداری محسوب می شود . TUR تومور مثانه تحت بیهوشی منطقه ای یا عمومی می تواند در هر زمان از بارداری انجام شود. اما در کل سیستوکوپی برای زنان باردار زیاد توصیه نمی شود. اگر فکر می کنید در این مدت به التهاب مثانه مبتلا هستید، باید از پزشک یا داروساز خود بخواهید که محصول مناسب تری را برای شما توصیه کند.
اگر باردار هستید یا فکر می کنید باردار هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.

سیستوسکوپی در کودکان

سیستوسکوپی درکودکان روشی است که با استفاده از سیستوسکوپ به داخل مجرای ادرار و مثانه کودک نگاه می شود. سیستوسکوپ یک لوله کوچک است که انتهای آن یک دوربین سبک و بزرگنمایی کننده است. از این روش برای تشخیص و درمان بیماری های مثانه و مجرای ادرار کودکان و بزرگسالان استفاده می شود.

مراقبت های بعد از سیستوسکوپی

استراحت كنید. مقدار زیادی مایعات بنوشید و زیاد ادرار كنید. قرار دادن یک دستمال مرطوب گرم بر روی مجرای ادرارى می تواند به کاهش درد کمک کند. با اجازه ى پزشك مى توانید، داروهایی مانند تیلنول یا اَدویل را مصرف کنید.

اگر بیهوشی عمومی داشتید، حتما كسى كنارتان بماند. بعد از این روش ممکن است احساس خواب آلودگى یا سرگیجه کنید. روز سیستوسكوپى از نوشیدن الکل، رانندگی و یا استفاده از ماشین آلات پیچیده خوددارى كنید.

اگر بیوپسی انجام شده است، براى بهبودى به زمان نیاز خواهید داشت. از بلند كردن اجسام سنگین تا دو هفته ى پس از پروسه جدا خوددارى كنید. از پزشک خود زمان ایمن براى رابطه ى جنسى را بپرسید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 

4.1/5 - (75 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ز شنبه ۱۴ بهمن ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام پدر بنده سال ۹۸ به دلیل توده در مثانه جراحی و ب ث ژ تزریق کردن و هر دفعه چکاپ انجام میشد و سالم بود حدودا ۱ ماه پیش خودشون هر از چند گاهی خون در ادرار می‌دیدن که به دکترشون مراجعه شد و ایشون آزمانش و سونو دادن و سالم بود و حتی سیستوسکوپی هم دوهفته پیش انجام دادن سالم بود و عودی نداشتن اما هنوز هم هر از چند گاهی خودشون در ادرارشون لخته میبینن آقای دکتر دلیلش چی می‌تونه باشه ؟این آخرین سونو و آزمایش ایشون قبل سیستویکوپی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ بهمن ۲( 2 ماه پیش)
   با سلام و احترام سی تی اسکن شکم و لگن با و بدون کنتراست با فاز تاخیری انجام شود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۹ دی ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  ۴۷ سال دارم و بخاطر مشکل گرفتگی عروق هفت سال که هر روز قرص رزوستاتین ۴۰ و آسپرین استفاده میکنم ،چهار ماه قبل در منی خود خون دیدم که بعد از یک هفته مشکل برطرف شد اما سوزش سر آلت داشتم و احساس گرما و گرگرفتگی در آلت و زیر بیضه تا مقعد ، دو روزی هم درد در پهلو ها و لگن داشتم ، سونوگرافی کردم و نتیجه مثانه و کلیه سالم ، کمی چربی کبد و اندازه پروستات هم ۲۸ بود psa هم۲ بود دکتر گفتند التهاب پروستات داری ، قرص افلوکساسین ۲۰۰ و سلکسیب دادند بعد از ۲۰ روز مصرف دارو کاملا خوب شدم
  ولی دو هفته بعد مجددا گرما و گرگرفتگی در آلت و زیر بیضه تا مقعد شروع شد ، سوزش دیگه ندارم ولی این احساس داغی دارم ، هفته ای دوبار هم سکس دارم ، لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ، همان داروها بخورم یا ...؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ دی ۲( 3 ماه پیش)
   با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی بیماری شما نیاز به درمان طولانی مدت و با عود بالا همراه میباشد روزی نیم ساعت داخل لگن آب گرم بنشینید در صورت عود و تکرار علائم بعد از بهبودی مجددا دوره ی درمان تکرار شود
 • تصویر کاربر عزیزدل سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  باسلام فردی 50ساله هستم درسال1400عمل سرطان کانسر پروستات انجام دادم سال1401پرتودرمانی اکنون دچار خونریزی وسوزش ادرار شده 2هفته گذشته سیستوسکوپی انجام دادم غیر نئوپلاستیک تشخیص داده ولی پس از گذشت دو هفته و مصرف داروهمچنان سوزش وخونریزی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 4 ماه پیش)
   خونریزی واضح دارید؟
 • تصویر کاربر عزیزدل سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  باسلام فردی 50ساله هستم درسال1400عمل سرطان کانسر پروستات انجام دادم سال1401پرتودرمانی اکنون دچار خونریزی وسوزش ادرار شده 2هفته گذشته سیستوسکوپی انجام دادم غیر نئوپلاستیک تشخیص داده ولی پس از گذشت دو هفته و مصرف داروهمچنان سوزش وخونریزی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 4 ماه پیش)
   خونریزی واضح دارید؟
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۵ شهریور ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام پسر سه ساله ای دارم در مثانه اش سنگ به اندازه ۷ میل دیده شده میخواستم از آقای دکتر بپرسم حتما باید عمل بشه تا دربیاد یا دارویی هست که بتونه دفع کنه...اگه نیاز به عمل هست چطور نوبت عمل رزرو کنم تشکر از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ شهریور ۲( 7 ماه پیش)
   سلام بله به فوق تخصص اطفال مراجعه کنید با دستگاه مخصوص سنگ رو در حد امکان بدن به صورت بسته در بیارن
  2. تصویر کاربر حسین شنبه ۴ شهریور ۲( 7 ماه پیش)
   آقای دکتر خودتون انجام میدین
  3. تصویر کاربر حسین شنبه ۴ شهریور ۲( 7 ماه پیش)
   یا ممکنه کسی که انجام میدن معرفی کنید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ شهریور ۲( 7 ماه پیش)
   خیر من انجام نمیدم . به دکتر قهستانی مرکز طبی اطفال مراجعه کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مهرآبادی سه شنبه ۲۷ تیر ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام وقتتان به خیر
  سنگی که در حالب راست مشاهده شده را فقط با جراحی باید خارج کرد یا راه دیگری هم دارد؟ در صورتی که تنها راه جراحی است، لطفا برای جراحی وقتی را تعیین بفرمائید.
  خانم 52 ساله ساکن تهران هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   مدارک خود از قبیل سونوگرافی و سی تی اسکن شکم و لگن بدون کنتراست خود را بفرستید
  2. تصویر کاربر مهرآبادی دوشنبه ۲۶ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   آقای دکتر سونوگرافی اول را ۱۷ تیر، سی تی اسکن را ۲۱ تیر و سونوگرافی دوم را امروز ۲۶ تیر انجام دادم
  3. تصویر کاربر مهرآبادی دوشنبه ۲۶ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   http://80.210.19.219:8090/default.aspx?patientid=0053993683
   لینک جواب سی تی اسکن شکم و لگن بدون تزریق
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   با توجه به اینکه سنگ را دفع نکرده اید در طی این مدت باید TUL شوید . شماره تماس و مشخصات بزارید اینجا نوبت دهیم برای عمل
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام
  من چند سال پیش سیستوسکوپی کردم داخل لوله مجرایه ادرارم بر اثر ورود لوله زخم شد حالا بعضی وقت ها توی سکس بر اثر ارضا شدن به زخم فشار میاد و انگار زخم تازه میشه و ۳.۴ قطره خون میاد ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 10 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ در ادرار کردن مشکل دارید ؟
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۱۳ خرداد ۲( 10 ماه پیش)
   ۴۵ سالمه تو ادار کردن هیچ مشکلی ندارم خونی هم وجود نداره
   میگم بر اثر ورود اون میلهه وسط آلتم انگار زخم شده وقتی یه فشاری بهش میاد زخمه دوباره باز میشه فوری هم بسته میشه تو سال ۳،۴ بار این اتفاق میفته
   دارویی هست استفاده کنم زخمه بسته بشه کلأ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 10 ماه پیش)
   مجرا اگر اسیب ببینه به سرعت ترمیم میکنه اصلا اون خون ربطی به زخمی ندارد . اگر هنگام انزال خون میاد بحثش جداس ربطی به مجرا نداره و مرتبط با کیسه منی است
  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 10 ماه پیش)
   سلام دکتر جان
   من ادرارم ۲ شاخه بود رفتم دکتر سیستوسگوپی کردم دکتر گفت مشکلی ندارم.
   از همون موقع این مشکل پیش اومد
   واینکه تو بعضی از پوزیشنا به این مشکل میخورم همیشگی نیست خونیم که میاد همون اول منی میاد و البته با درد ، خونش بصورتیه که انگار انگشتت بریده مخلوط منی نیست بعدشم قطع میشه ، بصورتی که حتی اگه من ادامه بده تو پوزیشن دیگه منی خارج بشه دیگه خون نمیاد یا حتی فرداش
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 10 ماه پیش)
   اگر همیشگی نیس جای نگرانی نداره اقدامی لازم نیس
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر عبدالرضا جمعه ۴ فروردین ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  عبدالرضا یاری:
  سلام و درود
  آقایی ۵۲ ساله هستم حدود ۱.۵ سال پیش تومور کوچکی در مثانه عمل شد و ب س ژ هم استفاده شد هر دو یا سه ماه یکبار سونو و سیتولوژی انجام می دهم. تابحال دوبار هم سیستوسکوپی انجام شده و خدا را شکر عود نکرده. اخیرا ۲۳ اسفند آزمایش سونو تو شهرستان انجام دادم گفتند مشکوک به عود هست اما سونوگرافی تهران انجام دادم گفتند خبری از عود نیست و علایم بی نظمی در مثانه مربوط به جای عمل قبلی است و مثانه عادی است.
  آقای دکتر سوال این است
  ۱. آیا لازم است سیستوسکپی انجام بشه؟ و کدام نوع سیستوسکوپی؟ نوع بیهوشی
  ۲. آیا با این شرایط سیستوسکوپی در مطب انجام میشه؟
  ۳۰ برای انجام سیستوسکوپی در مطب شما چکار کنم؟
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ فروردین ۲( 1 سال پیش)
   سلام سیستوسکوپی اخر کی بوده ؟ حتما سیستوسکوپی مجدد انجام بشه بیهوشی در حد بیهوشی خفیف یا سدیشن است نوع سیستوسکوپ ریجید مشخصات و شماره تلفن بزارید منشی جهت شرایط تماس میگیره
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب
  پسر من ۱۳ سالشه چند ماه پیش به علت درد قسمت پایین شکم وپهلوها ووجود خون در ادرار به پزشک مراجعه کردیم تشخیص عفونت ادراری دادن مشکل خون در ادرار رفع شد ولی دل دردها همچنان ادامه داره مثانه ی پسرم خوب تخلیه نمیشه در سونوی اول از ۷۷۰ سی سی پس از دوبار تخلیه ۸۰ سی سی باقی موندودر سونو گرافی دوم از ۱۹۰ سی سی پس از یک بار تخلیه ۳۵ سی سی باقی موند دکتر براش سیتوسکوپی تجویز کرده به نظرتون روش مناسبی برای این مشکله؟راهکار بفرمایید ومارو از نگرانی دربیارید ممنون از بزرگواریتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 سال پیش)
   سلام بله سیستوسکوپی از نظر بررسی تنگی مجرا و مثانه بشوند
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۴ دی ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  با سلام درسال ۹۹پس از تشخیص تومور مثانه در بیمارستان مهر عمل برداشتن توده انجام شد و پس از مصرف یک دوره ب ث ژبه فاصله هر سه ماه سونو گرافی انجام میشد کاملا سالم بود که پس از دوسال دوباره متوجه بود آن شدم مجدد با پزشک دیگری این عمل انجام شد که هم اکنون پس از دو ماه مجددا عود کرده و بسیار از این قضیه ناراحتم پیشنهاد شما بزرگوار چیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ دی ۱( 1 سال پیش)
   سلام گزارش پاتولوژی و اخرین سونوگرافی را بفرستید
  2. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۳ دی ۱( 1 سال پیش)
   با سلام خدمت حضرتعالی
   نتیجه پاتولوژی و عکس سونوگرافی خدمت شما ارسال گردید.منتظر دریافت پاسخ از جانب شما هستم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ دی ۱( 1 سال پیش)
   این مجدد باید توده تراشیده بشه . کلا ماهیت تومور مثانه عود هست در صورت تمایل برای عمل شماره تلفن و مشخصات بفرمایید تا سریعا در لیست عمل بزاریم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر