سایز و اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر باید باشد؟

 تصور غلط بسیاری از مردان در کوچک بودن اندازه آلت تناسلی خود می تواند مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی به وجود آورد. امروزه مردان زیادی به کلینیک و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه می کنند که به دنبال افزایش سایز آلت تناسلی خود هستند. در این مقاله به بررسی کوچکی آلت تناسلی و روش های درمان آن می پردازیم.

بررسی اندازه آلت تناسلی

از طرفی تبلیغات زیادی در ماهواره و بعضی سایت ها وجود دارد که معتقدند می توانند سایز یا حجم آلت تناسلی مردان را افزایش دهند. این جانب به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بر خود واجب دانستم که نکات مهم و علمی و آخرین اخبار موجود در این زمینه را مختصر به اطلاع برسانم.

بیش از 95 درصد مراجعه کنندگان در معاینه، اندازه آلتشان نرمال است و بیخودی نگرانند. ضمنا مثل قد افراد، اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و نباید مقایسه گردد. هیچ ارتباطی بین قد و اندازه آلت تناسلی افراد وجود ندارد. اگر اندازه آلت بین حداقل و حداکثر نرمال باشد از نظر پزشکی نرمال است.

نکته بسیار مهم در رابطه با کوچکی اندازه آلت، اساس تعریف علمی خاص است و صرفاً ادعای یک فرد دلیل وجود مشکل نیست و باید توسط متخصص ارولوژی معاینه گردد.

در کودکان چه آلتی کوچک است؟

هر پسربچه بالای یکسال که در حالت کشیده طول آلت تناسلی کمتر از 2 سانت دارد باید تحت درمان قرار گیرد.

بیشترین رشد آلت تناسلی بین 2 تا 5 سالگی و از طرفی در سن 15-17 سالگی اتفاق می افتد و بعد از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند.

به علت دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد باعث می شود که خود فرد آلت تناسلی را کمتر از نرمال حس کرده و نگران شود.

اندازه ی آلت تناسلی مردان

اندازه آلت تناسلی طبیعی و نرمال چقدر است؟

معمولا میانگین اندازه آلت در حالت نعوظ بیش از 13-15 سانتیمتر است. اما چه آلتی کوچک است؟ زمانی از نظر علمی گفته می شود که آلت تناسلی کوچک است که در حالت نعوظ اندازه آن کمتر از 7 سانتی متر باشد، این مورد در هر هزار مرد تنها در 6 مورد دیده می شود. توجه داشته باشید که حداقل اندازه آلت مردانه حدود 9 سانتی متر است.

اندازه‌گیری طول آلت تناسلی

با اندازه‌گیری طول آلت خود شروع کنید:

 • یک خط کش یا نوار اندازه‌گیری را در قسمت پایه آلت تناسلی مستقر قرار دهید، جایی که به بدن متصل می‌شود.
 • تا جایی که می‌توانید به استخوان آلت تناسلی فشار وارد کنید، تا زمانی که استخوان را حس کنید. این امر، به ویژه در صورت وجود مقدار زیادی چربی در شکم بسیار مهم است.
 • از پایه تا انتهای نوک اندازه بگیرید.

اندازه‌گیری ابعاد آلت تناسلی

بعد، ابعاد آلت (یعنی محیط یا ضخامت آن) را اندازه بگیرید.

برای این مرحله، از یک نوار اندازه‌گیری نرم یا یک تکه نخ استفاده کنید. اگر مورد دوم را انتخاب کردید، مطمئن شوید که حالت کششی ندارد، چون می‌تواند موجب خطاهای اندازه‌گیری شود.

نوار یا نخ را یک بار به آرامی در اطراف در سمت راست ضخیم‌ترین قسمت آلت تناسلی، قرار دهید.

وقتی که انتهای نواراندازه‌گیری به هم رسید، این همان عددی است که شما به دنبال آن هستید! اگر از نخ استفاده می‌کنید، جایی که انتهای نخ به ابتدای نخ رسید را علامت‌گذاری کنید، سپس نخ را پهن کرده و از خط کش برای اندازه‌گیری فاصله، از نقطه‌ی علامت‌گذاری شده تا انتها استفاده کنید.

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان
اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

آیا سایز آلت تناسلی مردان در رضایت جنسی همسر ارتباط دارد؟

جواب منفی است. متأسفانه به علت فرهنگ سازی غلط خیلی ها بر این باورند که بین سایز و حجم آلت و شدت رضایت خانم ها ارتباط مستقیمی وجود دارد در حالیکه از نظر علمی کاملاً غلط است به دلیل آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بیشترین تأثیر را دارد.

اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین 7-9 سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها 7-9 سانت آلت مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود.

توجه داشته باشید که طول واژن زنان 5/7 سانتی متر است که در طول تحریک جنسی به 10 سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای 10 سانتی متر طول آلت را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

 آیا افزایش طول آلت جنسی ممکن است؟

اگر این مورد در دوران بچگی تشخیص داده شود با داروها قابل درمان اند ولی بعد از بلوغ هنوز در دنیا علیرغم تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی دروغ و غلط، هیچ روش جراحی و یا داروئی برای بزرگ کردن دستگاه تناسلی کشف نشده است.

دلیل کوچک شدن دستگاه تناسلی مردان

با اینکه دلایل مختلفی برای کوتاه شدن طول آلت جنسی مردان وجود دارد اما علت اصلی آن پروستاتکتومی رادیکال است. پروستاتکتومی رادیکال، برداشت غده پروستات به همراه گره های لنفاوی اطراف آن می باشد. حدود 70 درصد مردانی که تحت عمل جراحی برداشت پروستات قرار می گیرند مقداری کاهش طول آلت تناسلی را تجربه می کنند.

بر طبق مطالعات، مقدار طولی که احتمال دارد یک مرد پس از پروستاتکتومی از دست دهد متفاوت است. برای مثال در یک مطالعه، 126 مرد که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفتند 3 بار قبل و بعد از جراحی طول آلت خود را اندازه گیری کردند. این مردان حداقل تا پس از 12 ماه بعد از عمل به از دست دادن طول آلت خود ادامه دادند. میانگین کاهش طول آلت در این مردان نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در حالت شل و حدود 1 اینچ (2.3 سانتی متر) در حالت نعوظ بود.

همچنانکه گفته شد اندازه آلت به ژنتیک و هورمون و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بسیاری از مردان درباره کوچک بودن آلت جنسی خود نگران هستند. در یک مرد بالغ وقتی که اندازه آلت کمتر از 5/2 اینچ باشد به آن میکروپنیس یا کوچکی آلت گفته می شود. این اندازه برای شیرخوار کمتر از ۰/۷۵ اینچ است.

تاثیر ژنتیک بر اندازه آلت تناسلی

همه ما ویژگی‌ها – یا فنوتایپ‌هایی – داریم که مربوط به خود ماست.

به عنوان مثال، حتی اگر بینی والدین شما عقابی است، شما می‌توانید یک بینی سربالا داشته باشید. این صفات می‌تواند نتیجه آن چیزی باشد که de novo gene نامیده می‌شود. هر کسی می‌تواند این جهش‌های ژنی را داشته باشد، اما تعداد این ژن‌ها، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

اینها ژن‌هایی هستند که با تغییراتی در خط ژنی پدر مادرتان به وجود آمده و متعلق به شما هستند.

چگونگی به وجود آمدن این ژن‌ها هنوز نامشخص است، اما ما می‌دانیم که آنها می‌توانند صفات فیزیکی شما – از جمله اندازه آلت تناسلی و ظاهر کلی شما – را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال، شما و والدینتان ممکن است از قد و اندازه مشابهی برخوردار باشید، اما اندازه آلت تناسلی شما زمین تا آسمان فرق کند.

تاثیر ژنتیک بر اندازه آلت تناسلی

تاثیر چاقی بر کوچک بودن آلت تناسلی

آیا چاقی باعث کوچک شدن آلت مردان می‌شود؟ نه دقیقاً. اضافه وزن باعث می شود آلت مردان، کوچکتر از اندازه واقعی به نظر برسد، و اینکه چاقی باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان می‌شود، یک توهم بوده، و نتیجه‌ی یک مقایسه‌ی اشتباه است. به عنوان مثال، تصور کنید دو مرد لخت در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و طول آلت هر یک از آنها، در حالت نعوظ 6 اینچ است.

فرض کنید که قد آنها یکسان بوده، اما دور کمر یکی از آنها 34 اینچ و دیگری 44 اینچ باشد. در فرد دوم، به خاطر نسبت و تناسب بدن، او در حالت نعوظ، از مرد اول و لاغرتر، کوچکتر به نظر می‌رسد.

اما دلایل مخفی دیگری نیز وجود دارد که چاقی در کوچک به نظر رسیدن آلت تناسلی نقش دارد. همانطور که ذکر شد، اضافه وزن باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان نمی‌شود. با این حال، هرچه شکم مرد رشد می‌کند، برآمدگی بالای آلت تناسلی که به شکم وصل است نیز بزرگ می‌شود. این قسمت، به عنوان پایه آلت تناسلی مرد، بزرگ شده و آلت تناسلی را در زیر یک لایه چربی پنهان می‌کند.

تخمین زده می‌شود که هر 40-50 پوند وزن اضافی، حدود یک اینچ از آلت تناسلی خود را از این طریق پنهان می‌کند. بنابراین، آلت تناسلی مرد ممکن است از نظر فنی هنوز شش اینچ باشد – اما به علت پنهان شدن یک اینچ از آن در زیر چربی، پنج اینچ به نظر می‌رسد.

دلایل دیگری که باعث کوچک‌تر دیده شدن آلت افراد چاق می‌شود چیست؟ خب، چاقی با اختلال نعوظ همراه است. رگ‌های خونی در اثر چربی اضافی ضعیف می‌شوند، بنابراین آلت در حالت نعوظ، به اندازه حالت کامل و سفت گذشته نیست.

آیا میکروپینس درمان دارد؟

علت میکروپنیس که به آن کوچکی آلت گفته می شود، به عدم توانایی رشد کردن آلت در سه ماه دوم و سوم حاملگی می باشد و علت آن کم بودن هورمون تستوسترون در دوز خیلی کم و یا عدم جواب به تستوسترون می باشد.

از نظر شیوع یک در 200 مورد تولد دیده می شود و بهترین زمان درمان قبل از بلوغ است. تزریق هورمون تستوسترون بهترین درمان برای افزایش طول اندام تناسلی قبل از بلوغ می باشد که باعث افزایش طول آلت تناسلی می گردد.

توجه: بعد از بلوغ تزریق تستوسترون هیچ اثری روی افزایش طول آلت مردان ندارد.

میکروپینس در کودکان
میکروپینس در کودکان

آلت دفن شده – چربی عانه

این حالت به نوجوانان و یا جوانان چاقی گفته می شود که علیرغم اینکه اندازه آلت تناسلی آنها نرمال است ولی به علت چربی زیاد ناحیه عانه آلت تناسلی در داخل آن پنهان و یا دفن شده است و این حالت اغلب باعث نگرانی والدین شده و با شکایت از کوچک بودن آلت بچه به مطب ها مراجعه می کنند تنها درمان این حالت کاهش وزن و ذوب کردن چربی است که با از بین رفتن چربی آلت اندازه طبیعی خودش را نشان می دهد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن آلت

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. وقت بخیر. تست اسپرم و سنوگرافی انجام دادم . براتون میفرستم. لطفا نظرتون رو بفرمائید. آیا قابلیت باروری وجود داره؟ ضمنا من 36 سال سن دارم و مجرد هستم. ممنونم اگر امکانش هست در مورد بند های آزمایش اسپرم توضیح مختصر بفرمائید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 12ساله ازدواج کردم ولی هرکاری انجام دادیم بچه دار نشدیم حتی عمل ivf انجام دادیم بازم نشد الآنم دارم رویال ژلی مصرف میکنم با کلومیفن آزمایش اسپرم دادم دکتر گفته حرکت اسپرم ضعیفه به نظر شما چه کاری انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا دیگه خسته و ناامید شدم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   سونوگرافی از جهت واریکوسل انجام شود
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان، من 9 سال پیش تعداد اسپرمم خیلی کم بود با مصرف دارو و تقویت کمی بهتر شد و از طریق میکروانجکشن صاحب فرزند پسر شدیم، الان میخوایم صاحب فرزند دوم بشیم، امروز تخمک گیری از همسرم انجام شد ولی متاسفانه اسپرم منو صفر نشون داد (آزواسپرمی) و گفتند فعلا تخمک های همسرت را فریز میکنیم و دکتر 2 ماهه برام پودر تقویتی فرتیویتال نوشت البته گفت دو روز بعد از مصرف فرتیویتال علی الحساب بیا مجددا آزمایش اسپرم، خواستم بدونم تو این 9 سال چی شده که اسپرمم صفر شده؟ آیا مصرف قرص های مونته لوکاست، سیتیریزین، زولپیدم بر روی آزو اسپرمی تاثیر گذار هست؟ آیا مصرف الکل تاثیر گذار هست؟ آیا امیدی هست به درمان با مصرف داروی تجویزی فرتیویتال؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   آزمایش اسپرم با یک بار قابل قضاوت نیست ، تکرار شود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشی.پارسال تعداداسپرمم وحرکتشون بسیارکم بوده واسپرم سالم نداشتم.وهمان پارسال توسط دکترپیمان صالحی دراصفهان عمل واریکوسل میکروسکوپیک شدم..اکنون بعدازیکسال اسپرمهام ازنظر تعدادی و سالم بودن خوب شده ولی مشکلی که حل نشده هنوز کم تحرک هستند.برای بالارفتن حرکت اسپرم بایدچه دارویی بگیرم؟داروی گیاهی یا دارویی که خودتون میدونین بهم معرفی کنین.(لازم به ذکراست ‌که طبق نظردکترصالحی واریکوسل ندارم)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   از پودر آندروفرتی هر ۱۲ ساعت استفاده کنید
 • تصویر کاربر رمضانی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  نشان دادن آزمایش
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   ؟؟
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  باسلام. آیا با توجه نتایج آزمایش بنده مشکل ناباروری دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   فایل اینجا دوباره قابلیت ارسال ندارد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   ازمایش طبیعی است ، مشکلی نیست
  4. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   آیا تعداد اسپرم ها کم است و باید IVF شود؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)
   عرض کردم ، مشکلی نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر پژمان یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من بعد از ازمایش اسپرم متوجه شدم سرعت اسپرم خیلی پایینی دارم ولی تعداد اسپرم 30میلیون بود میخواستم بدونم برای افزایش سرعت باید چکار کنم سنم 41 ساله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   ابتدا سونوگرافی از جهت واریکوسل انجام شود
 • تصویر کاربر برهانی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام دکتر در ازمایش اسپرم بنده ۵۲میلیون تعدادکل اسپرم ولی نرمال مورفولوژی اسپرم صفر درصد شده درمان چی هست ایا باهمین وضعیت میتونم میکرواینجکشن انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   میتوان انجام داد ، ازمایش را تکرار کنید. پودر اندروفرتی هم مفید است
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام 7 ماه است اقدام به باروری کردم که موفقیت امیز نبوده ازمایش اسپرم دادم لطف کنید نظر خودتون را بفرمایید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام
  3. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   داخل تلگرام هم ارسال کردم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   شکل و حرکت اسپرم ها کمی ضعیف است . سونوگرافی از جهت واریکوسل انجام شود. تا یک سال فرصت دهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام
  آزمایش اسپرم دادم نتیجه این شد تصویر فرستادم
  که دکتر مردان قرص اسپریژن شبی یکی و قرص وناتونین شبی یکی دادن
  با این آزمایش میشه خانمم باردار بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   بله با این ازمایش میتونین بچه دار شین
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر میلاد یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض احترام،
  آقای دکتر اینجانب چربی عانه دارم به شکلی که چربی را می‌توان با دست گرفت و آلتم به درون پوست خودش فرو می‌رود. آیا امکان عمل لیپوساکشن ناحیه عانه و برداشتن پوست و چربی وجود دارد؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   راه درمان كاهش وزن است
 • تصویر کاربر حسن شنبه ۵ آبان ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  با سلام
  من مشكل زود انزالي دارم و مدت ده ساله كه از سيلدنافيلد استفاده مي كنم كه اين قرص به نعوظ كامل هم كمك ميكرد
  ولي الان ديگه اون تاثير سابق رو نداره مخصوصا در نعوظ هم مشكل پيدا كردم و خيلي سريع نعوظ از بين ميره
  اين مساله از نظر روحي خيلي برام مشكل ايجاد كرده و اعتماد به نفسم كم شده ميخواستم راهكار جناب دكتر رو بدونم
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
   درمان افزایش اعتماد به نفس وتمرین نگاه داشتن انزال تست
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۶ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  می خواهم بدونم سوزش ادرار دارم بدونم عفونت دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   نه ازمایش نرمال است
 • تصویر کاربر برهان یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  عمل بریدن تاندون جهت افزایش طول عادت سرپایی هست یا بستری میخواد؟عوارض داره یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   اصلا راهي ندارد
 • تصویر کاربر mohammad یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من یه پسر 15 ساله هستم طول آلتم در حالت بزرگی کامل 8 سانتر هستش و نازک قدم 192 و وزنم70 و لاغر هستم و برخلاف بقیه که فکر میکنند نسبت به قدم آلت بزرگی دارم اما واقعا نسبت به دوستام خیلی کوچیک تر هستش میخواستم بدونم آیا بازم رشد میکنه? البته تو دو سه سال اخیر هم قدم رشد کرده هم آلتم ولی خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   وزنت را كم كنيد بهتر ميشود
 • تصویر کاربر اکبر جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. التم در حالت خوابیده دو سانت و در حالت نعوظ 11.3 هستش. 25 سالمه . بخاطر همین کوتاهی آلت و نتونستن ارضا کردن همسر آیندم، اصلا به ازدواج فکر نمی تونم بکنم. الان عاشق دختر خوشگل و مهربونی شدم ک اونم منو دوست داره. ولی بخاطر همین کوتاهی آلتم نمی خوام باهاش ازدواج کنم که بدبخت شه. اصلا تصور می کنم وقتی بشینه رو آلتم اندازه ی سوزن آلتم بره تو واژنشو اصلا لذت نبره. یا اینکه اصلا از راه مقعدی التم به سوراخ و نرسه از بس که کوتاهه.
  همه تعریف شمارو می کنن. تورو خدا راهی جلوم قرار بدید تصورم اینه که اصلا اینقدر بخش کمی از التم تو واژنش میره که اون بنده خدا هیچ حالی نمی کنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   اگر در حالت نعوظ بالاي ٩سانت است طبيعي ميباشد
 • تصویر کاربر ناصر جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام . آیا استفاده از روغن خراطین و زالو برای حجیم کردن آلت تناسلی تاثیری دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   دروغ است امتحان كنيد
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  سوال=آقای سوال من در مورد دور التم در حالت نعوذ کامل و راست شده است زمانیکه اندازه گرفتم یعنی متر پارچه ای رو دور التم در قسمت میانی پیچیدم عددی که به صفر(۰) رسید شد ۱۰ میخواستم بدونم الت با کلفتی ۱۰سانت طبیعیه چون حس میکنم نازکه و برای پر کردن واژن مناسب نیست؟
  ممنون از صبر و حوصلتون
  1. تصویر کاربر امیر شنبه ۱۴ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   و همینطور در حالت خوابیده خیلی نازک و کوچک بنظر میرسد آیا طبیعیه ممنون میشم راهنمایی کنید آقای دکتر
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   از نظر من مسكلي نيست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۱۹ سال سن دارم و آلت تناسلیم در حالت نعوظ حدود ۱۵ سانتی متر هست یه مدته یه کم انحراف و کجی به سمت چپ مشاهده میکنم در حالت نعوظ آیا ممکنه خطر ناک باشه یا باعث کوچک شدن آلت بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   عكسش را بفرستيد ببينم
 • تصویر کاربر Moeid جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین
  من ۱۶ سالو ۸ ماهمه و طول آلتم ۱۶ سانت و کلفتیش ۱۱ سانته حس میکنم ک کلفتیش کمه
  ایا امکان داره تا قبل از ۱۷ یا ۱۸ سالگی اندازش تغییر کنه و کلفت تر بشه؟
  من هنوز رشد موهای پام کامل انجام نشده و روی صورتم مو دیده نمیشه (یعنی هست ولی باید دقت کرد تا فهمید)
  آیا تا وقتی ک رشد مو توی بدنم انجام بشه امکانش هست کلفت تر بشه یا تغییری نمیکنه!؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
  2. تصویر کاربر Moeid چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   امکان رشد بیشتر هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
  4. تصویر کاربر Moeid چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   بلوغ تا ۱۸ سالگیه دیگه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   بله
  6. تصویر کاربر Moeid جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   اها پس یعنی رشد آلت تناسلی تا ۱۸ سالگی ادامه‌داره دیگه؟
   ببخشید ک این همه سوال میپرسم
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   بله
  8. تصویر کاربر Moeid جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   پس احتمال ۱۰۰٪ هست ک محیط و کلفتیش بیشتر بشه؟
  9. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 2 سال پیش)
   تا ١٨ بله
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید