هر انچه که در باره کجی آلت تناسلی باید بدانید

امروزه جوانان زیادی را که مبتلا به کجی آلات تناسلی هستند، مشاهده می کنم که از این قضیه نگران و دنبال راه حل درمانی آن می باشند. بد نیست که در اینجا به مکانیسم نعوظ یا سفت شدن آلت تناسلی یک مرد اشاره ای داشته باشم.

از نظر ساختاری آلت مرد از عروق شریان و ورید و 2 عدد جسم غاری و یک عدد جسم اسفنجی که در قسمت پائین و بین دو اجسام غاری قرار گرفته است و از وسط آن مجرای ادراری عبور می کند تشکیل شده است.

هنگام حالتهای تحریک پذیری مرد خون از طریق شریان وارد اجسام غاری که شکل استوانه ای هستند وارد و باعث پرشدگی و اتساع آنها شده و باعث سفتی آلت مردانه می گردد. در هنگام نعوظ کامل ورید ها بسته می ماند تا مانع خروج خون از آلت شوند و حالت سفتی آن برجا باشد.

کیرکج زمانی ایجاد می شود که که قسمتی از بافت های قابل انبساط آلت قادر به اتساع نباشد که اغلب به علت بافت فیبری که در معاینه سفت می باشند ایجاد می شوند و در نتیجه در هنگام نعوظ آلت مرد به همان طرف کج می شود. که درصد کجی آلت ارتباط مستقیم با درصد و اندازه بافت فیبری دارد. هرچه بافت فیبری بیشتر باشد درصد انحراف بیشتر خواهد شد.

علت کج شدن دستگاه تناسلی چیست؟

 کجی کیر می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد.

علل مادرزادی

که اغلب به علت نامتقارن بودن اجسام غاری و کوچک بودن یکی از سیلندرها می باشدکه باعث انحراف درجاتی از کجی آلت تناسلی مرد می گردد که اغلب باعث اختلال در مقاربت نمی شود و مقدار انحناء آن کمتر است.

اگر مقدار انحناء بیش از 30 درصد باشد با جراحی اصلاح می گردد.

علل اکتسابی

که انحناء در اول وجود ندارد و بعداً ایجاد می شود که به آن بیماری پیرونی نیز می گویند. پیرونی یا پلاک آلت تناسلی می تواند با نشانه های زیر خود را نشان دهد:

1-  احساس سفتی در تنه آلت که توسط فرد در معاینه آلت متوجه آن می شود.

2- درد در ناحیه تناسلی که این درد مخصوصاً در موقع نعوظ و سفتی آلت تشدید شده و باعث افت میل جنسی فرد می شود و در 3/2 افرد مبتلا این درد به درجاتی وجود دارد.

3- خمیده گی یا انحناء آلت که شایعترین علامت می باشد و فرد سالم با انحناء تدریجی آلت روبه رو می شود که اگر بیش از 30 درصد باشد باعث اختلال در دخول و نزدیکی می شود.

چه عواملی باعث کجی آلت تناسلی می شوند؟

علت قطعی آن مشخص نیست ولی این انحناء اغلب در افراد مبتلا به فشار خون ، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و زمینه ژنتیکی ایجاد می شود. لازم به ذکر است هر گونه ضربه به آلت تناسلی و شکستگی آلت تناسلی که اغلب هنگام نزدیکی اتفاق می افتد می تواند باعث انحناء آلت شود.

کجی آلت

در اینجا توصیه می کنم از هرگونه خم کردن و فشار به آلت در حالت نعوظ اجتناب نمائید که باعث شکستگی آلت تناسلی شما می گردد.

درمان کیر کج

آیا هر درجه ای از انحناء آلت نیاز به درمان دارد و درمان قطعی آن چیست؟ اصولاً داروی درمانی قطعی برای درست کردن انحراف آلت وجود ندارد. در مواردی که درصد انحناء آلت کم است و مانع مقاربت نمی شود بهترین توصیه مدارا کردن با آن می باشد.امروزه جوانان زیادی را می بینم که به کوچکترین انحناء آلت حساس بوده و دنبال اصلاح آن هستند. در اینجا لازم می دانم عرض کنم با توجه به حساسیت منطقه آلت تناسلی بهتر است از کوچکترین دستکاری غیرضروری اجتناب شود چرا که هر عمل جراحی ممکن است باعث ایجاد اختلال در نعوظ و کوچکی آلت تناسلی گردد و لذا مواردی که باید تحت عمل اصلاح انحناء آلت قرار گیرند عبارتند از:

1-     انحناء بیش از 30 درصد

2-     اختلال در دخول

3-     حتی الامکان به خاطر زیبائی و با توجه به عوارض احتمالی عمل جراحی نکنید.

با توجه به حساسیت خونرسانی منطقه که کوچکترین آسیب به عروق باعث افت نعوظ می گردد اینجانب بهترین روش درمانی جراحی را Pelicution می دانم که در آن بدون ایجاد برش و بدون برداشتن پلاک فیبری که برداشت آنها باعث پنچری عروق خواهد شد و تنها با چند بخیه این انحراف را اصلاح می کنم.

توضیح درباره کیفیت عمل کجی آلت تناسلی

به بیماران توصیه می کنم یک عکس از آلتشان در حالت نعوظ و با موبایلشان گرفته و نشان دهند. اگر بیمار مورد جراحی باشد این عمل به صورت سرپائی و با بی حسی نخاعی انجام می شود که ابتلا یک حالت نعوظ مصنوعی در اطاق عمل ایجاد و محل انحناء را مشخص کرده و سپس با 4 عدد بخیه محل انحناء را اصلاح می کنم و عصر همان روز بیمار مرخص می شود.

جهت بهبودی کامل توصیه می کنم که از داروهای آرام بخش برای جلوگیری از نعوظ شبانه و از هرگونه تحریک جنسی و مقاربت حداقل به مدت یک ماه اجتناب نمایید تا محل عمل کاملاً خوب شود.

عوارض جراحی چیست؟

عمده ترین عارضه عمل کوتاه شدن طول آلت تناسلی است که به شدت انحناء از 1-2 سانت فرق می کند. با بریدن و برداشتن قسمت های فیبروز، امکان ایجاد اختلال در نعوظ که اینجانب نسج طبیعی را جهت جلوگیری از عارضه ذکر شده نگاه می دارم، می شود.

دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

4.3 (86.67%) 105 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت پرفسور حسین کرمی پسری 20 هستم که مشکل در دفع ادرار دارم (سوزش ادرار-کاهش فشار ادرار- عدم تخلیه کامل ادرار- قطره ای آمدن بخش انتهایی ادرار)رادارم.درضمن موقع ادرار کردن احساس میکنم یه چیز مانع راحت ادرار کردن من میشود.در ضمن من به صورت مادرزادی انحراف آلت به سمت راست در حالت عادی و نعوظ دارم میخواستم بدونم که کجی آلت موجب تنگی مجرای ادرار و سخت آمدن ادرار نمیشود .من توسط شما در تاریخ 27 فروردین 98 ویزیت شده ام. با تشکر از شما .پایدار باشید یا حق.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 6 روز پیش)
   با تنگی ترتباطی ندارد در معاینه نیز با هم صحبت کردیم
 • تصویر کاربر پدر دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر
  من یک پسر دارم که دوسال و نه ماهشه و ظاهرا بخاطر کجی آلت، بصورت کج(بسمت چپ) ادرار میکنه.هنوز ختنه نشده.من در جایی خوندم که کجی آلت کودکان، از مواردیه که نباید ختنه انجام داد.میخواستم از حضورتون بپرسم که:
  1- باتوجه به این موضوع، میتونیم الان ختنه اش کنیم یا نه؟
  2- نیاز به اقدام خاصی (مثلا جراحی یا . . . ) برای این موضوع داره یا نه؟ اگه جواب مثبته، بهترین زمان، در چه سن و یا زمانیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر م شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام .49 ساله هستم و حدودا دوسال میشه که آلت تناسلیم به سمت چپ کج شده . البته در ابتدا مقدار کج بودنش خیلی کم بود ولی الان کاملا کج شده .به پزشک مراجعه کردم و قرص ویتامیت E و پوتابا و مداسین نیز مصرف کردم اما هیچ تائیری نداشت . درحال حاضر امکان برقراری رابطه زناشویی ندارم . لطفا راهنمایی بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر Mn79 دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 19 سالمه و از 15 سالگی کجی الت تناسبی داشتم ولی بخاطر مسائل خجالتی تا الان چشم پوشی کردم می خواستم بدوم نیاز به عمل جراحی داره یانه و در آینده در سکس دچار مشکل خواهم شد یانه.در ضمن طول آلت تناسبیم 13 سانته احتمال رشد طولی هست یانه.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.سپاس فراوان.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر amir یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر کرمی من 16سالمه و آلتم کمی ب سمت چپ انحنا داره و تاحالا سکس نداشتم میخواستم بدونم نیاز ب جراحی داره یا خیر عکسم فرستادم ممنون
  1. تصویر کاربر amir یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   دکتر؟؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر amir دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر ینی در آینده هم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 2 هفته پیش)
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پويان جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  دكتر من ٣٢سالم هست و به خاطر اين بيماري مادرزادي دچار انحراف به سمت پايين هستم.نزديكي نداشتم.نياز به عمل جراحي دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   از نوک مجرا هم عکس بفرست
  2. تصویر کاربر پويان پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   ارسال شد
  3. تصویر کاربر پويان جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   ارسال شد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   اگر در سکس مشکل دارید باید عمل کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Mrm چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  کجی الت به پایین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)
   اگر در دخول مشکل ندارید درمان نمیخواهد
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم کجی آلت تناسلی من در حدی است که نیاز به عمل جراحی دارد؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   اگر مشکل در یکس دارید باید درست شود وگرنه نه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   در سکس
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان خسته نباشید ..
  از پنج ماه پیش ک وسط گلاویز شدن و معاشقه با همسرم ک هنوز یک سال نیست عقد کردیم اون اتفاق لعنتی افتاد قشنگ حس میکنم این آلت اون آلت نیست ..
  صدای تق رو شنیدم هنگام نعوظ ک صبح بود ولی هیچ آثاری از شکستگی رو ندیدم فقط ب سرعت همون لحظه آلتم شل شد البته ک اون لحظه خیلی ترسیدم اتفاق هم ک همین جوری در حین بغل کردن خ ساده ...
  آقای دکتر تو رو خدا کمکم کنین ؛

  (۱) نعوظ دارم ولی از بیخ کمی ب چپ می ایستد البته کجی یا انحراف ندارم یعنی آلتم راست و عادی بدون شکل عجیب و غریب هست اما قبلا مستقیم قرار میگرفت ..

  (۲) نعوظ الآن ماندگار نیست یعنی ب محض رها کردن شل میشه ..

  (۳) ب محض نعوظ ارضا میشم ، قبلا تقریبا یک دقیقه نعوظ کامل داشتم بعد ارضا میشدم اما الآن ..

  (۴) در ضمن آقای دکتر الآن پنج ماهه ک از اون اتفاق میگذره قشنگ حس میکنم ک قبلا آلتم یکم سفت تر بود جوری ک از روی شلوار با خانومم شوخی میکردم اما الآن شل تر شده ..

  (*) با اجازتون آقای دکتر خودم فکر میکنم ک اگه اتفاقی افتاده در ماهیچه های بیخ آلت ک نگهدارنده آلت هست پیش آمده گرچه ک هیچ دردی یا علائمی نمیبینم فقط اون جور ک یادم میاد وقتی ک میخوابیدم توانایی با بیشتری آلتم در حالت نعوظ عمود می ایستاد یا حتی در حالت ایستاده مستقیم و افقی ، اما الآن باید تلاش کنم برا نگه داشتنش ..
  # در ضمن آقای دکتر ؛
  چون از همون بدو این اتفاق این علائم رو داشتم ۳ ماه پیش رفتم ارولوژ و ایشون برام تادالافیل و آفرودیت تجویز کردن و گفتن چیزی نیست و ترسیدی ..
  ب نظرتون درست گفتن ؟؟ من طبق نسخه عمل کردم ولی تا حالا اثر مثبتی ندیدم ، آقای دکتر حدستون چیه ؟؟
  ممنون از لطفتون ..
  آقای دکتر ؛
  برادری کنین با راهنماییتون با هر چیزی ک ب ذهنتون میرسه ..
  ممنون ❤❤
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   عکس در حالت نعوظ را بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام مجدد آقای دکتر ، خدا قوت
   این عکس ها در حالت نعوظ ک فرمودین ..
   قبلا اینجوری مایل ب چپ نبود ..
   آقای دکتر قبلا ماهیچه های نگهدارنده آلت قوی تر بودن الآن در حالت ایستاده ب زور ب افق بلند میشه آلتم ، در حالتی ک بخوابم ک اصلا نمیتونه عمود بر بدن بشه و می افته ب روی بدن و فقط افقی نعوظ میکنه ، قبلا راحت تر بلند میشد .
   ممنون میشم آقای دکتر از نظر فنی و راهنماییتون ..
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   کجی کمتر از سی درجه است وجراحی نمیخواهد
  4. تصویر کاربر علی سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   ببخشید آقای دکتر جسارتا میشه بفرمائین اتفاقی افتاده برا آلتم یا نه ؟؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   فعلا خوب است
  6. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام مجدد آقای دکتر ؛ خدا قوت ..
   بار آخری هست ک مزاحمتون میشم ..
   در مورد عکسهایی ک فرستادم یک نکته قابل تامل هست ک توضیح دادم و اون اینکه قبلا وقتی نعوظ ایجاد میشد آلتم خودش بلند میشد و همونطور هم میموند ولی الآن خ ضعیف ب کمک عضله ی آلت بلند میشه یعنی آقای دکتر نعوظ بدون بلند شدن دارم ، عکسهایی ک مشاهده کردین ب زور بلند کردم آلتمو ..
   در ضمن فرمودین ( فعلا خوب است ) یعنی احتمالش هست ک کج تر بشه ؟؟
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   با زمان باید مشخص شود
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر کیانوش دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  1 من میخوام از کرمانشاه بیام راهم دوره میخواستم‌ بدونم هزینه جراحی با دفترچه تامیین اجتماعی و ازاد چطوره ؟
  2 عمل چقد طول میکشه ؟
  3 دوران نقاهتش چن روزه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   چه عملی
  2. تصویر کاربر کیانوش جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   کجی الت تناسلی
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
  4. تصویر کاربر کیانوش یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   میخوام بدونم چقد هزینه عمل میشه درست بشه با بیمه تامین اجتماعی و ازاد چون‌میخوام‌از شهرستان بیام‌
  5. تصویر کاربر کیانوش یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   میخوام بدونم هزینه عمل با دفترچه و بدون دفتر چه چقده
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   از نظر من عمل نمیخواهد
  7. تصویر کاربر کیانوش دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   تو سکس اذیت کنندس و باعث شرم میشه
   من در هرصورت میخوام عمل کنم‌
   لطفا هزینه هارو اعلام کنید بادفترچه و بدون دفترچه
  8. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   قبل از عمل یک بار ویزیت جهت توضیح عوارض ضروری است۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۶۲۳۰۰
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر