هر انچه که در باره کجی آلت تناسلی باید بدانید

امروزه جوانان زیادی را که مبتلا به کجی آلت تناسلی هستند مشاهده می کنم که از این قضیه نگران و دنبال راه حل درمانی آن هستند. بد نیست که در اینجا به مکانیسم نعوظ یا سفت شدن آلت تناسلی یک مرد اشاره ای داشته باشم.

از نظر ساختاری آلت مرد از عروق شریان و ورید و 2 عدد جسم غاری و یک عدد جسم اسفنجی که در قسمت پائین و بین دو اجسام غاری قرار گرفته است و از وسط آن مجرای ادراری عبور می کند تشکیل شده است.

هنگام حالتهای تحریک پذیری مرد خون از طریق شریان وارد اجسام غاری که شکل استوانه ای هستند وارد و باعث پرشدگی و اتساع آنها شده و باعث سفتی آلت مردانه می گردد. در هنگام نعوظ کامل ورید ها بسته می ماند تا مانع خروج خون از آلت شوند و حالت سفتی آن برجا باشد.  کجی آلت تناسلی زمانی ایجاد می شود که که قسمتی از بافت های قابل انبساط آلت قادر به اتساع نباشد که اغلب به علت بافت فیبری که در معاینه سفت می باشند ایجاد می شوند و در نتیجه در هنگام نعوظ آلت مرد به همان طرف کج می شود. که درصد کجی آلت ارتباط مستقیم با درصد و اندازه بافت فیبری دارد. هرچه بافت فیبری بیشتر باشد درصد انحراف بیشتر خواهد شد.

علت ایجاد انحراف آلت یا کجی آلت تناسلی چیست؟

 کجی آلت تناسلی می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد.

علل مادرزادی

که اغلب به علت نامتقارن بودن اجسام غاری و کوچک بودن یکی از سیلندرها می باشدکه باعث انحراف درجاتی از کجی آلت تناسلی مرد می گردد که اغلب باعث اختلال در مقاربت نمی شود و مقدار انحناء آن کمتر است.

اگر مقدار انحناء بیش از 30 درصد باشد با جراحی اصلاح می گردد.

علل اکتسابی

که انحناء در اول وجود ندارد و بعداً ایجاد می شود که به آن بیماری پیرونی نیز می گویند. پیرونی یا پلاک آلت تناسلی می تواند با نشانه های زیر خود را نشان دهد:

1-  احساس سفتی در تنه آلت که توسط فرد در معاینه آلت متوجه آن می شود.

2- درد در ناحیه تناسلی که این درد مخصوصاً در موقع نعوظ و سفتی آلت تشدید شده و باعث افت میل جنسی فرد می شود و در 3/2 افرد مبتلا این درد به درجاتی وجود دارد.

3- خمیده گی یا انحناء آلت که شایعترین علامت می باشد و فرد سالم با انحناء تدریجی آلت روبه رو می شود که اگر بیش از 30 درصد باشد باعث اختلال در دخول و نزدیکی می شود.

چه عواملی باعث کجی آلت تناسلی می شوند؟

علت قطعی آن مشخص نیست ولی این انحناء اغلب در افراد مبتلا به فشار خون ، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و زمینه ژنتیکی ایجاد می شود. لازم به ذکر است هر گونه ضربه به آلت تناسلی و شکستگی آلت تناسلی که اغلب هنگام نزدیکی اتفاق می افتد می تواند باعث انحناء آلت شود.

کجی آلت

در اینجا توصیه می کنم از هرگونه خم کردن و فشار به آلت در حالت نعوظ اجتناب نمائید که باعث شکستگی آلت تناسلی شما می گردد.

درمان کجی آلت تناسلی

آیا هر درجه ای از انحناء آلت نیاز به درمان دارد و درمان قطعی آن چیست؟ اصولاً داروی درمانی قطعی برای درست کردن انحراف آلت وجود ندارد. در مواردی که درصد انحناء آلت کم است و مانع مقاربت نمی شود بهترین توصیه مدارا کردن با آن می باشد.

امروزه جوانان زیادی را می بینم که به کوچکترین انحناء آلت حساس بوده و دنبال اصلاح آن هستند. در اینجا لازم می دانم عرض کنم با توجه به حساسیت منطقه آلت تناسلی بهتر است از کوچکترین دستکاری غیرضروری اجتناب شود چرا که هر عمل جراحی ممکن است باعث ایجاد اختلال در نعوظ و کوچکی آلت تناسلی گردد و لذا مواردی که باید تحت عمل اصلاح انحناء آلت قرار گیرند عبارتند از:

1-     انحناء بیش از 30 درصد

2-     اختلال در دخول

3-     حتی الامکان به خاطر زیبائی و با توجه به عوارض احتمالی عمل جراحی نکنید.

با توجه به حساسیت خونرسانی منطقه که کوچکترین آسیب به عروق باعث افت نعوظ می گردد اینجانب بهترین روش درمانی جراحی را Pelicution می دانم که در آن بدون ایجاد برش و بدون برداشتن پلاک فیبری که برداشت آنها باعث پنچری عروق خواهد شد و تنها با چند بخیه این انحراف را اصلاح می کنم.

 

 

 

 

 

توضیح درباره کیفیت عمل کجی آلت تناسلی

به بیماران توصیه می کنم یک عکس از آلتشان در حالت نعوظ و با موبایلشان گرفته و نشان دهند. اگر بیمار مورد جراحی باشد این عمل به صورت سرپائی و با بی حسی نخاعی انجام می شود که ابتلا یک حالت نعوظ مصنوعی در اطاق عمل ایجاد و محل انحناء را مشخص کرده و سپس با 4 عدد بخیه محل انحناء را اصلاح می کنم و عصر همان روز بیمار مرخص می شود.

جهت بهبودی کامل توصیه می کنم که از داروهای آرام بخش برای جلوگیری از نعوظ شبانه و از هرگونه تحریک جنسی و مقاربت حداقل به مدت یک ماه اجتناب نمایید تا محل عمل کاملاً خوب شود.

عوارض جراحی چیست؟

عمده ترین عارضه عمل کوتاه شدن طول آلت تناسلی است که به شدت انحناء از 1-2 سانت فرق می کند. با بریدن و برداشتن قسمت های فیبروز امکان ایجاد اختلال در نعوظ که اینجانب نسج طبیعی را جهت جلوگیری از عارضه ذکر شده نگاه می دارم، می شود.

دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

هر انچه که در باره کجی آلت تناسلی باید بدانید
4.3 (85.98%) 97 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشین.من یک راهنمایی از شما میخواستم کمکم کنید پسر من الان ۶ سالش هست موقع ختنه کردن پوستش رو کم بریدن.ولی ما متاسفانه الان با خبر شدیم بردیم در شهرستان دکتر پوستش چسبیده دوباره پوستش رو جدا کردن عفونت کرده بود الان یکم بهتر شده ولی رشد آلتش کم هست آیا این دوباره رشدش بهتر میشه یا نه. لطفا کمکمون کنید تا از نگرانی دربیام.دستتون درد نکنه.تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 6 روز پیش)
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین آقای دکتر.واسه کوچکی طول آلت تناسلی یک راهی وجود دارد تا افزایش طول الت باشیم.کمکم کنید.سنم ۳۲ هست.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 6 روز پیش)
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  کجی آلت تناسلی چه وختی جراحی میخاهد؟ تا چن سالگی کجی آن افزایش می‌یابد؟ آیا باید افزایش کجی آن متوقف شود بعد جراحی شود؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر شیرزاد سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  ببخشید التم خمیده به پایین است لطف کنید جواب بدید که ایا عمل میخاهد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش)
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر با سلام،
  متاسفانه با وجود گذشت بیش از یک سال و سه ماه از برداشتن پلاک پیرونی جای بخیه ها اندازه تقریبا همون پلاک هستن.
  چکار کنم باز فکرم درگیرشه،
  من کرمانشاه جراحی کردم.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش)
   مراجعه به دکتر خودتان
 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  به شدت از کجی آلت تناسلی رنج میبرم و میخواهم عمل کنم
  لطفا تمام کارهایی که قبل و بعد از یک عمل باید انجام دهیم و هزینه عمل و دوره نقاهت عمل از زمانی که عمل میشویم(چند روز بستری و تایم عمل)را شرح دهید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 روز پیش)
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس
 • تصویر کاربر محمدرضا یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکترکرمی
  به عرض برسانم که بنده از۲سال قبل متوجه شدم موقع راست شدن التم عوض اینکه روبه بالا راست بشه زمان بزرگ شدن وراست شدن به سمت پایین کشیده میشه ورفتم پیش دکتردرمشهدقرص بتوماچندماهی مصرف کردم به اون صورت اتفاقی نیافتادباز۳تادکترعوض کردم قرصزوامپولهای متفاوت مصرف کردم دکتراخری داخل التم امپول تزریقدکردندوقراربود۴تادیگه تزریق بشه ولیدچون یکهفته دردکشیدم برای ۴تای دیگش نرفتم ولی حس می کنم کمی بهترشده الا تازمان اول برخاستن وراست شدن خوبه کمی بیشترکه میخوادراست بشه عوض سربالا راس شدن به پایین کشیده میشه وهمین باعث میشه دوساله تادیشب نزدیکی باهمسرم نداشته باشم دیشب اول اینکه نعوض سریع انجام گرفت ودرست نشد داخل مهبل بره بادارورفع میشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر ۳۶ سال سن دارم مدتی هست نعوض ناقص دارم واین مشکل من رو در رابطه جنسی با همسرم ناتوان کرده البته به همکاران شما مراجعه کردم ولی جواب نگرفتم لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   بايد بررسي كنيد
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام واحترام سن 49 سال دیابت و مصرف کننده انواع داروهای قند و فشار خون ودارای گرفتگی عروق قلبی دارای دو فرزند علاقه وتمایل جنسی به همسرم از ابتدا تا کنون داشته پ دارم ایشان هرچند نوبت به بهانه ای امتناع و پس زدن داشتند که به نظرم توهین آمیز بودودر حال حاضر چند سال است که از اختلال نعوظ رنج میبرم در حالیکه به دلایل مختلف فهمیدم در حالیکه حال روحی خوب باشد همه چیز خوب اتفاق میافتد .ولی متاسفانه الان قطع سکس چند ماهه اتفاق میافتد و همسرم در حد جدایی فریاد میزند دیگر مجاب کردن ایشان غیر ممکن به نظر میرسد و الان مدعی هستند که بخاطر کیفیت پایین کار من همیشه اعتراض داشته اند .لطفا بفرمایید با مراجعه و اقدامات انفرادی میتوانم به درمان قطعی برسم من زندگیم رو خیلی دوست دارم وبسیار نگرانم ایشان حتی در ماههای اخیر به من نزدیک هم نمیشوند و حاضر به تست هم نیستند و خواستار در من بطور کامل و تنهایی هستنددر حالیکه از راههای مختلف مطمین شدم خیلی خانمها با سکس های ناقص تر و ابتدایی تر زندگی خوبی دارند . لطفا پاسخ بفرمایید تا خدمتتان برسم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   شما بايد دكتر روانكاو برويد
 • تصویر کاربر Mehran شنبه ۳ آذر ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دکتر. میخواستم ببینم طبق عکسی که فرستادم کجی آلت تناسلی بنده به سمت پایین بیش از حد و غیر عادی هست؟ و نیاز ب مراجعه به پزشک داره؟ ممنون میشم چون منو خیلی تو فکر انداخته .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   بايد حتما عمل كنيد فيلم عمل من در سايتم وا ببينيد تماس٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ ٠٢١٧١٠٦٢٣٠٠
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   خارج از نوبت
  3. تصویر کاربر Mehran چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   اخه دکتر عمل یک ریسک مگه نیست؟تا اونجایی که میدونم تو عمل امگان داره کلا آلت فلج بشه
  4. تصویر کاربر Mehran چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   دکتر عمل نکنم چه عواقبی داره؟ و اینکه تو رابطه مشکل نمیکنه ها.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ آذر ۹۷( 3 هفته پیش)
   پس عمل نكنيد
  6. تصویر کاربر Mehran پنجشنبه ۱ آذر ۹۷( 3 هفته پیش)
   دکتر عمل نکنم تو آینده به مشکل برنخورم؟ جدی تر نشه؟ یا اینکه عمل کردن عوارض و ریسک داره یا خیر؟ ممنون میشم جواب این سوالام بدین
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)
   نه نگران نباشید
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر