جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انحراف الت یا کیر کج | چرا آلتم کجه

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه جوانان زیادی را که مبتلا به کجی آلات تناسلی یا کیر کج هستند، مشاهده می کنم که از این قضیه نگران و دنبال راه حل درمانی آن می باشند. بد نیست که در اینجا به مکانیسم نعوظ یا سفت شدن آلت تناسلی یک مرد اشاره ای داشته باشم.

کیر چیست

کهن‌ترین واژه در زبان فارسی برای اندام مردانه، کیر (آوانگاری: kīr) است. از نظر ساختاری آلت تناسلی مردانه اندامی بی‌استخوان و غضروفی می باشد که از عروق شریان، ورید، 2 عدد جسم غاری و یک عدد جسم اسفنجی که در قسمت پائین و بین دو اجسام غاری قرار گرفته است و از وسط آن مجرای ادراری عبور می کند، تشکیل شده است. این عضو در مردان به صورت استوانه‌ ای شکل می‌ باشد و برای آمیزش جنسی و دفع ادرار استفاده می‌شود. طول آلت تناسلی به طور میانگین در مردان بالغ بین ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر است.

خارش بیضه

هنگام حالتهای تحریک پذیری مرد، خون از طریق شریان وارد اجسام غاری که شکل استوانه ای دارند، شده و باعث پرشدگی و اتساع آنها و در نهایت سفتی آلت مردانه می گردد. در هنگام نعوظ کامل ورید ها بسته می ماند تا مانع خروج خون از آلت شوند و حالت سفتی آن برجا باشد. کیر کج زمانی ایجاد می شود که که قسمتی از بافت های قابل انبساط آلت قادر به اتساع نباشد که اغلب به علت بافت فیبری که در معاینه سفت می باشند ایجاد می شوند و در نتیجه در هنگام نعوظ آلت مرد به همان طرف کج می شود.

درصد کجی آلت ارتباط مستقیم با درصد و اندازه بافت فیبری دارد. هرچه بافت فیبری بیشتر باشد درصد انحراف بیشتر خواهد شد.

انواع کیر

حدود 20 نوع آلت تناسلی مختلف وجود دارد:

آلت تناسلی مخروطی ترافیکی

این نوع آلت تناسلی، پایه پهن تری دارد و در ابتدا ممکن است دخول آسانتر باشد، اما با جلوتر رفتن، دخول سخت تر می شود.

آلت تناسلی با سر قارچی شکل

این نوع آلت تناسلی، پایه ی باریک تری دارد و رفته رفته سر آن بزرگ تر می شود و شکل آن درست برعکس آلت مخروطی شکل است.

آلت تناسلی ضخیم

برخی از انواع آلت تناسلی، قطر بزرگتری دارند و بیشتر از آن که بلند باشند، پهن هستند.

آلت تناسلی بسیار لاغر

بسیاری از آلت های تناسلی، قطر کمی دارند و بسیار باریک هستند.

روش های تقویت بیضه مرد

آلت تناسلی ختنه شده

در این نوع آلت، معمولاً در دوران نوزادی، پوست روی ختنه گاه بریده می شود.

آلت تناسلی ختنه نشده

در این آلت، پوست ختنه گاه دست نخورده باقی می ماند.

آلت تناسلی بزرگ شونده (grower)

این آلت های تناسلی در حالت شل، کوچکتر از حالت نعوظ هستند.

آلت تناسلی گوشتی (shower)

این نوع آلت تناسلی در حالت معمولی، بزرگ است و در حالت نعوظ فقط سفتی آن تغییر می کند و در هر دو حالت اندازه ی آن یکسان است.

آلت تناسلی منحنی

این آلت تناسلی در حالت نعوظ، اندکی یا به مقدار زیاد، به یک طرف خم می شود.

آلت تناسلی کوچک

این آلت تناسلی در حالت نعوظ حدوداً سه اینچ طول دارد.

آلت تناسلی بزرگ

این آلت تناسلی در زمان نعوظ، دارای 7 اینچ طول یا بیشتر است.

آلت تناسلی بزرگ

آلت تناسلی غیرقابل پیش بینی

این آلت های تناسلی، در زمان لزوم سفت نمی شوند یا در حالت سفت باقی نمی مانند.

آلت تناسلی حساس از نظر عاطفی

این نوع آلت تناسلی، تحت تأثیر عواطفی همچون خجالت، اضطراب اجتماعی و خستگی های ذهنی، حالت نعوظ خود را از دست می دهد.

آلت تناسلی صاف

آلت تناسلی صاف، بدون رگ یا برآمدگی است.

آلت تناسلی رگه دار

برخی از آلت های تناسلی در هنگام سفت شدن، برجسته می شوند و رگ های آنها قابل مشاهده نیستند اما در حین رابطه ی جنسی احساس می شوند.

آلت تناسلی تیره تر

رنگ این آلت تناسلی نسبت به پوست دیگر نواحی بدن، تیره تر است و ربطی به نژاد فرد ندارد.

آلت تناسلی کک و مک دار

این آلت، دارای کک و مک های مشخص یا خال های مادرزادی است.

آلت تناسلی مودار

این نوع آلت تناسلی، دارای موی زائد در ناحیه پایه و سر آلت تناسلی است.

آلت تناسلی مو دار

آلت تناسلی بدون مو

با وجود اینکه، موهای زائد آلت تناسلی، میکروب ها را دور نگه می دارند، اما هیچ چیز خطرناکی در مورد آلت تناسلی بدون مو وجود ندارد.

آلت تناسلی دارای توده های گوشتی

در اکثر مواد، برجستگی ها یا توده های گل کلم مانند در پوست ختنه گاه آلتی به وجود می آیند که ختنه نشده است.

 

علت نعوظ بیش از حد آلت تناسلی

عده ای از مردان سوال میپرسند که چرا التم همیشه راسته؟ در جواب باید گفت که متابولیسم بدن مردان با هم متفاوت است. بنابراین نمی توان گفت تعداد طبیعی نعوظ آلت تناسلی در روز چقدر است. برخی از مردان چندین بار در روز نعوظ را تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر حتی یک بار در روز هم نعوظ ندارند. افزایش سن، بلوغ جنسی، میزان فعالیت و حتی خواب مردان منجر به نوسانات هورمونی می شود. اگر نعوظ شما دردناک بوده و باعث ناراحتی شما شده است به پزشک مراجعه کنید. بسیاری از مردان نعوظ ناخواسته و بدون علت را تجربه می کنند. این شرایط معمولاً نشانه ی بیماری خاصی نیست اما ممکن است فرد احساس شرم یا ناراحتی کند.

باید بدانید که داشتن چندین بار نعوظ در روز طبیعی است. با این وجود، شما در برخی از شرایط ممکن است به درمان پزشکی نیاز داشته باشید. اگر نعوظ آلت تناسلی بیش از 4 ساعت طول کشید باید فوراً به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است به بیماری پریاپیسم مبتلا باشید. پریاپیسم زمانی ایجاد می ‌شود که جریان نا متعادل و غیر طبیعی خون، باعث ایجاد نعوظ آلت تناسلی مردان به مدت بیشتر از 4 ساعت شود. پریاپیسم می تواند به بافت آلت تناسلی آسیب زده و در صورت عدم درمان، منجر به اختلال نعوظ طولانی مدت شود. از دیگر علائم این بیماری می توان به نعوظ دردناک اشاره کرد. این حالت معمولاً بدون تحریک جنسی ایجاد می ‌شود و بیشترین میزان بروز آن در پسرهای 5 تا 10 سال و مردان 20 تا 50 سال می باشد.

تاثیر کووید 19 روی بیضه ها

علت کج بودن اندام تناسلی چیست؟

 کجی کیر می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد.

علل مادرزادی آلت کج

اغلب به علت نامتقارن بودن اجسام غاری و کوچک بودن یکی از سیلندرها می باشدکه باعث انحراف درجاتی از کجی آلت تناسلی مرد می گردد که اغلب باعث اختلال در مقاربت نمی شود و مقدار انحناء آن کمتر است. اگر مقدار انحناء بیش از 30 درصد باشد با جراحی اصلاح می گردد.

علل اکتسابی انحراف آلت

انحناء در اول وجود ندارد و بعداً ایجاد می شود که به آن بیماری پیرونی نیز می گویند. پیرونی یا پلاک آلت تناسلی می تواند با نشانه های زیر خود را نشان دهد:

 • احساس سفتی در تنه آلت که توسط فرد در معاینه آلت متوجه آن می شود.
 • درد در ناحیه تناسلی که این درد مخصوصاً در موقع نعوظ و سفتی آلت تشدید شده و باعث افت میل جنسی فرد می شود و در 3/2 افرد مبتلا این درد به درجاتی وجود دارد.
 • خمیده گی یا انحناء آلت که شایعترین علامت می باشد و فرد سالم با انحناء تدریجی آلت روبه رو می شود که اگر بیش از 30 درصد باشد باعث اختلال در دخول و نزدیکی می شود.

چه عواملی باعث کجی آلت تناسلی می شوند؟

علت قطعی آن مشخص نیست ولی این انحناء اغلب در افراد مبتلا به فشار خون ، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و زمینه ژنتیکی ایجاد می شود. لازم به ذکر است هر گونه ضربه به آلت تناسلی و شکستگی آلت تناسلی که اغلب هنگام نزدیکی اتفاق می افتد می تواند باعث انحناء آلت شود.

کجی آلت

در اینجا توصیه می کنم از هرگونه خم کردن و فشار به آلت در حالت نعوظ اجتناب نمائید که باعث شکستگی آلت تناسلی شما می گردد.

درمان آلت کج

آیا هر درجه ای از انحناء آلت نیاز به درمان دارد و درمان قطعی آن چیست؟ اصولاً داروی درمانی قطعی برای درست کردن انحراف آلت وجود ندارد. در مواردی که درصد انحناء آلت کم است و مانع مقاربت نمی شود بهترین توصیه مدارا کردن با آن می باشد. امروزه جوانان زیادی را می بینم که به کوچکترین انحناء آلت حساس بوده و دنبال اصلاح آن هستند.

در اینجا لازم می دانم عرض کنم با توجه به حساسیت منطقه آلت تناسلی بهتر است از کوچکترین دستکاری غیرضروری اجتناب شود چرا که هر عمل جراحی ممکن است باعث ایجاد اختلال در نعوظ و کوچکی آلت تناسلی گردد و لذا مواردی که باید تحت عمل اصلاح انحناء آلت قرار گیرند عبارتند از:

با توجه به حساسیت خونرسانی منطقه که کوچکترین آسیب به عروق باعث افت نعوظ می گردد اینجانب بهترین روش درمانی جراحی را Pelicution می دانم که در آن بدون ایجاد برش و بدون برداشتن پلاک فیبری که برداشت آنها باعث پنچری عروق خواهد شد و تنها با چند بخیه این انحراف را اصلاح می کنم.

عمل کجی آلت تناسلی

جراحی هیدروسل بیضه

به بیماران توصیه می کنم یک عکس از آلتشان در حالت نعوظ و با موبایلشان گرفته و نشان دهند. اگر بیمار مورد جراحی باشد این عمل به صورت سرپائی و با بی حسی نخاعی انجام می شود که ابتلا یک حالت نعوظ مصنوعی در اطاق عمل ایجاد و محل انحناء را مشخص کرده و سپس با 4 عدد بخیه محل انحناء را اصلاح می کنم و عصر همان روز بیمار مرخص می شود.

جهت بهبودی کامل توصیه می کنم که از داروهای آرام بخش برای جلوگیری از نعوظ شبانه و از هرگونه تحریک جنسی و مقاربت حداقل به مدت یک ماه اجتناب نمایید تا محل عمل کاملاً خوب شود.

عوارض جراحی کجی الت چیست؟

عمده ترین عارضه عمل کوتاه شدن طول آلت تناسلی است که به شدت انحناء از 1-2 سانت فرق می کند. با بریدن و برداشتن قسمت های فیبروز، امکان ایجاد اختلال در نعوظ که اینجانب نسج طبیعی را جهت جلوگیری از عارضه ذکر شده نگاه می دارم، می شود.

دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

3.6/5 - (346 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پژمان یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  حدود یک هفته است که در سمت راست آلت خود و نزدیک کلاهک یک رگ کوتاه که ابتدا و انتها دارد سفت مثل سیم بوجود آمده که در هنگام لمس سوزش دارد که در هنگام شل بودن هم قابل لمس است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   باسلام و احترام باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر منوچهر شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۲ سالمه و از گذشته کجی آلت به سمت چپ داشتم که نهایتا ۳۰ درجه میشه ولی حدود دو ماه قبل، به آلتم در حالت نعوذ فشار وارد شد و از اون زمان، موقع نعوذ، قسمت داخلی انحراف درد میکنه و همچنین انحرافش در مراحل میانی نعوذ بسیار زیاد شده و حدود ۴۵ درجه ست تا اینکه به نعوذ کامل برسه و ۲۵ تا سی درجه بشه. به نظرتون باید چی کار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   باید عمل جراحی انجام بشه
 • تصویر کاربر حسن جمعه ۲۱ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام من یه دوسالی میشه ک متوجه کجی آلتم ب سمت چپ شدم ایا راه درمانی دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آلت تناسلی من الان بمدت یکسال میشه در حالت خوابیده وقتی با دست مالش میدی دو تا سه گره سفت داخل بافت لمس می کنم و در حالت نعوظ در همون ناحیه فرورفتگی یا شکستگی بوجود میاد و آلت از شکل عادی خارج میشه و از قطر و سایزش کم شده و این باعث شده میل جنسی نداشته باشم ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن این مورد از زمانی شروع شد که پیش دیابت شدم برای درمان کوتاهی و کجی و قطر چه روشی را تجویز می فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   احتمال پلاک پیرونی مطرح هست باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر منوچهر چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام من 22 سالمه و از گذشته کجی آلت به سمت چپ داشتم که نهایتا 30 درجه میشه ولی حدود دو ماه قبل، به آلتم در حالت نعوذ فشار وارد شد و از اون زمان، موقع نعوذ، قسمت داخلی انحراف درد میکنه و همچنین انحرافش در مراحل میانی نعوذ بسیار زیاد شده و حدود 45 درجه ست تا اینکه به نعوذ کامل برسه و 25 تا سی درجه بشه. به نظرتون باید چی کار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۳( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
 • تصویر کاربر منوچهر جمعه ۳۱ فروردین ۳( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر کرمی بنده 65سال سن دارم سال گذشته هنگام نعوظ دچار درد در میانه آلت شدم بعد از مدتی درد برطرف و از همان محل دچار کجی آلت به سمت بالا شدم که هنگام مقاربت به سختی انجام میشود از طرفی آلتم کوتاه هم شده است ضمنا به مدت سه ماه طبق نظر یکی از پزشکان شهرستان قرص پابا-کا500نیز استفاده میکنم ولی تاثیری نداشته ،لطفا در این مورد بنده را راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۱ فروردین ۳( 4 هفته پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
 • تصویر کاربر Naomid جمعه ۲۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  بنده ۳۱ سال دارم و رابطه هم نداشتم، آیا نیاز به عمل جراحی دارم؟ از بچگی انحراف وجود داشته.
  با توجه به تجربه شما به مشکل برمی‌خورم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   میزان انحراف آلت شما نسبتا زیاد است. در رابطه ی جنسی دچار مشکل خواهید شد
 • تصویر کاربر Mohamad جمعه ۱۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام بنده ۲۴ سال دارم و مجرد هستم از دوران نوجوانی مبتلا به کجی آلت شده ام آیا این میزان کجی مشکل ساز خواهد بود؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   رابطه ی جنسی داشتید؟
  2. تصویر کاربر Mohamad پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   خیر رابطه جنسی و دخول نداشته ام
  3. تصویر کاربر Mohamad پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   عکس در حالت نعوظ
  4. تصویر کاربر Mohamad پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   خیر رابطه جنسی و دخول نداشته ام
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   اگر در حین رابطه ی جنسی دچار مشکل شدین با توجه به میزان کجی باید عمل بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر جعفر پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر از ۱ونیم سال پیش با کجی خیلی خفیف در سمت چپ پایین سر الت شروع شد به مدت یکسال پیشرفت و اکنون تقریبا ثابت شده گودی نسبی پایین سر سمت چپ وجود دارد به نظر خیلی خیلی به سمت ته آلت پیشرفت می کند نزدیک به ته آلت نقطه ایی مثل دکمه خیلی گوچک احساس می شود مثل دلمه شدن . دخول سخت شده مخصوصا از جلو (جالت رو در رو) البته مدتی است همسرم میلی نشان نمی دهد و احساس درد خفیفی دارد از لحاظروانی خیلی درد اور است عکس از ۴ ماه پیش .. راه درمان بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   نیاز به عمل داره باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر M پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  آیا آلت من کج هست و نیاز ب عمل داردیا طبیعی هست
  ۱۸ سالنه رابطه هم نداشتمه در حالت نعوظ هم درد نمیکند
  1. تصویر کاربر M پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر جواب چی شد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   کجی اندکه نیاز به عمل ندارد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   مشکلی نداره
  4. تصویر کاربر M پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   در حالت نعوظ ب سمت بالا نعوظ پیدا میکنه ولی کمی سمت چپه؟مشکل ندارد
   ااندزه آلت طبیعی هست؟
  5. تصویر کاربر M پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر اندازه آلت نرماله؟؟؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   بله نرماله
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر