انحراف الت یا کیر کج | چرا آلتم کجه

امروزه جوانان زیادی را که مبتلا به کجی آلات تناسلی یا کیر کج هستند، مشاهده می کنم که از این قضیه نگران و دنبال راه حل درمانی آن می باشند. بد نیست که در اینجا به مکانیسم نعوظ یا سفت شدن آلت تناسلی یک مرد اشاره ای داشته باشم.

کیر چیست

کهن‌ترین واژه در زبان فارسی برای اندام مردانه، کیر (آوانگاری: kīr) است. از نظر ساختاری آلت تناسلی مردانه اندامی بی‌استخوان و غضروفی می باشد که از عروق شریان، ورید، 2 عدد جسم غاری و یک عدد جسم اسفنجی که در قسمت پائین و بین دو اجسام غاری قرار گرفته است و از وسط آن مجرای ادراری عبور می کند، تشکیل شده است.

این عضو در مردان به صورت استوانه‌ ای شکل می‌ باشد و برای آمیزش جنسی و دفع ادرار استفاده می‌شود. طول آلت تناسلی به طور میانگین در مردان بالغ بین ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر است.

هنگام حالتهای تحریک پذیری مرد، خون از طریق شریان وارد اجسام غاری که شکل استوانه ای دارند، شده و باعث پرشدگی و اتساع آنها و در نهایت سفتی آلت مردانه می گردد. در هنگام نعوظ کامل ورید ها بسته می ماند تا مانع خروج خون از آلت شوند و حالت سفتی آن برجا باشد.

کیرکج زمانی ایجاد می شود که که قسمتی از بافت های قابل انبساط آلت قادر به اتساع نباشد که اغلب به علت بافت فیبری که در معاینه سفت می باشند ایجاد می شوند و در نتیجه در هنگام نعوظ آلت مرد به همان طرف کج می شود. که درصد کجی آلت ارتباط مستقیم با درصد و اندازه بافت فیبری دارد. هرچه بافت فیبری بیشتر باشد درصد انحراف بیشتر خواهد شد.

علت کج بودن اندام تناسلی چیست؟

 کجی کیر می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد.

علل مادرزادی آلت کج

که اغلب به علت نامتقارن بودن اجسام غاری و کوچک بودن یکی از سیلندرها می باشدکه باعث انحراف درجاتی از کجی آلت تناسلی مرد می گردد که اغلب باعث اختلال در مقاربت نمی شود و مقدار انحناء آن کمتر است.

اگر مقدار انحناء بیش از 30 درصد باشد با جراحی اصلاح می گردد.

علل اکتسابی انحراف آلت

که انحناء در اول وجود ندارد و بعداً ایجاد می شود که به آن بیماری پیرونی نیز می گویند. پیرونی یا پلاک آلت تناسلی می تواند با نشانه های زیر خود را نشان دهد:

1-احساس سفتی در تنه آلت که توسط فرد در معاینه آلت متوجه آن می شود.

2-درد در ناحیه تناسلی که این درد مخصوصاً در موقع نعوظ و سفتی آلت تشدید شده و باعث افت میل جنسی فرد می شود و در 3/2 افرد مبتلا این درد به درجاتی وجود دارد.

3- خمیده گی یا انحناء آلت که شایعترین علامت می باشد و فرد سالم با انحناء تدریجی آلت روبه رو می شود که اگر بیش از 30 درصد باشد باعث اختلال در دخول و نزدیکی می شود.

چه عواملی باعث کجی آلت تناسلی می شوند؟

علت قطعی آن مشخص نیست ولی این انحناء اغلب در افراد مبتلا به فشار خون ، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و زمینه ژنتیکی ایجاد می شود. لازم به ذکر است هر گونه ضربه به آلت تناسلی و شکستگی آلت تناسلی که اغلب هنگام نزدیکی اتفاق می افتد می تواند باعث انحناء آلت شود.

کجی آلت

در اینجا توصیه می کنم از هرگونه خم کردن و فشار به آلت در حالت نعوظ اجتناب نمائید که باعث شکستگی آلت تناسلی شما می گردد.

درمان الت کج

آیا هر درجه ای از انحناء آلت نیاز به درمان دارد و درمان قطعی آن چیست؟ اصولاً داروی درمانی قطعی برای درست کردن انحراف آلت وجود ندارد. در مواردی که درصد انحناء آلت کم است و مانع مقاربت نمی شود بهترین توصیه مدارا کردن با آن می باشد.

امروزه جوانان زیادی را می بینم که به کوچکترین انحناء آلت حساس بوده و دنبال اصلاح آن هستند. در اینجا لازم می دانم عرض کنم با توجه به حساسیت منطقه آلت تناسلی بهتر است از کوچکترین دستکاری غیرضروری اجتناب شود چرا که هر عمل جراحی ممکن است باعث ایجاد اختلال در نعوظ و کوچکی آلت تناسلی گردد و لذا مواردی که باید تحت عمل اصلاح انحناء آلت قرار گیرند عبارتند از:

1-     انحناء بیش از 30 درصد

2-     اختلال در دخول

3-     حتی الامکان به خاطر زیبائی و با توجه به عوارض احتمالی عمل جراحی نکنید.

با توجه به حساسیت خونرسانی منطقه که کوچکترین آسیب به عروق باعث افت نعوظ می گردد اینجانب بهترین روش درمانی جراحی را Pelicution می دانم که در آن بدون ایجاد برش و بدون برداشتن پلاک فیبری که برداشت آنها باعث پنچری عروق خواهد شد و تنها با چند بخیه این انحراف را اصلاح می کنم.

عمل کجی آلت تناسلی

به بیماران توصیه می کنم یک عکس از آلتشان در حالت نعوظ و با موبایلشان گرفته و نشان دهند. اگر بیمار مورد جراحی باشد این عمل به صورت سرپائی و با بی حسی نخاعی انجام می شود که ابتلا یک حالت نعوظ مصنوعی در اطاق عمل ایجاد و محل انحناء را مشخص کرده و سپس با 4 عدد بخیه محل انحناء را اصلاح می کنم و عصر همان روز بیمار مرخص می شود.

جهت بهبودی کامل توصیه می کنم که از داروهای آرام بخش برای جلوگیری از نعوظ شبانه و از هرگونه تحریک جنسی و مقاربت حداقل به مدت یک ماه اجتناب نمایید تا محل عمل کاملاً خوب شود.

عوارض جراحی کجی الت چیست؟

عمده ترین عارضه عمل کوتاه شدن طول آلت تناسلی است که به شدت انحناء از 1-2 سانت فرق می کند. با بریدن و برداشتن قسمت های فیبروز، امکان ایجاد اختلال در نعوظ که اینجانب نسج طبیعی را جهت جلوگیری از عارضه ذکر شده نگاه می دارم، می شود.

دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شکری پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترخسته نباشیدببخشیدمزاحمتون شدم تقریبا مدت دوماه شده که التم ازقسمت ختنه گاه به سمت چپ دچارانحراف شده وفقط درحالت نعوظ قابل مشاهده است وهیچگونه دردی نداردولی هم کوتاه شده وهم باتوجه به اینکه سیلدنافیل هم مصرف میکنم ولی نعوظ کامل نداره ومدت نعوظش هم خیلی کمه واقعا نمیدونم چکارکنم واعصاب وروانم رابهم ریخته لطفا راهنمایی بفرماییدالبته عذرخواهم چندتاعکس هم گذاشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 3 روز پیش)
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر قبل از سوال خواهش میکنم ازتون کمکم کنید و پیش کس دیگه نفرستین واقعا از نظر روحی دارم اذیت میشم از اول هم اشتباه بزرگم این بود پیش شما نیومدم چون هم تجربتون تو این ضمینه هم هنرتون عالیه البته تحقیق نکرده اینکارو کردم که الان پشیمونم لطفا لطفا کمکم کنید اقای دکتر من در تاریخ 1898 پیش اقای دکتر که اسمشو نمیارم عمل کجی الت انجام دادم انحنا رو به پایین داشتم الان انحنا رو به پایین و مقداری به سمت راست دارم و مشکلم برطرف نشد و مشکل عدم نعوظ هم پیدا کردم پیش دکترم رفتم و یسری قرص بهم داد ولی خوب نشدم اولا به نعوظ کامل نمیرسم بعدم همون نعوظم هم زود شل میشه ینی کاملا سفت نمیشه و نمیمونه لطفا خواهشا کمکم کنید هم بابت کج بودن هم بابت نعوظ واقعا لطف میکنین بهم تا اخر عمر ممنون میشم اگه کمکم کنید
  خیلی از نظر روحی داغونم اصلا سفت نمیشه و کج هم هست لطفا کمک کنید حدود قیمتم بگین میدونم دقیق نمیشه گفت ولی مثلا بین 1 تا 2 میلیون تومان اینجوریم بگین خوبه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 3 روز پیش)
 • تصویر کاربر احد پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر . سال نوتون مبارک . من چند سالی هستش کجی الت دارم . آیا این کجی به عمل جراحی نیاز داره ؟ آیا در رابطه جنسی مشکل ایجاد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 3 روز پیش)
 • تصویر کاربر بابک دوشنبه ۴ فروردین ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  مشکل کجی الت دارم ‌. از بچه گی . نمیدونم مشخصات و جهتش مشکل زاست یا خیر . ممنون میشم زودتر بهم جواب بدین ‌ ‌ خیلی متشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۴ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  طوری کج شده که عمل مقاربت انجام نمیشود.بمدت 18سال است که دیابت دارم.واخیرا کوتاه هم شده.راه چاره چیست وچه بایدکرد.
  خداوندبه شماخیردهد.ضمنا64ساله ام.ممنون ازراهنمایی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان
  عذر میخام من التم کجی داره رو به پایین تو سکس هم مشکلی خاصی ندارم ولی دوسدارم التم راست باشه و لذت بیشتری ببرم
  بهم گفتن از دستگاه وکیوم استفاده کن .
  نظرتو لطفا ؟؟؟!!!ممنونم
  1. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۲۵ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام چی شود جواب سوالم ؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   اگر سکس مشکل ندارید درمان نمیخواهد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Fooladpoor پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من 47سالمه و مدت 4 ماهه کجی آلت تناسلی به سمت بالا پیدا کردم.با ارولوڗ مشورت کردم گفتن دارو و حتی جراحی هم نمیتونه جواب بده و جایی تبلیغ شاک ویو کرده بودن.میخاستم ببینم بهترین راه درمان کدام چند درصدی و هزینه چقدر است اهل کرمان و کارمندم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   سونو گرافی از الت بفرستید از نظر پلاک پیرونی
 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر کرمی بنده میلاد ظنینی هستم سوال من این بود من برای تاریخ 31 فروردین وقت گرفتم که خدمت برسم من از ارومیه میام میخواستم ببینم امکانش هست بعد از معاینه در خصوص باعرض پوزش کجی آلت مادرزادی که دارم میتونم زودتر عمل بشم یعنی برنگردم بعدا دوباره برای عمل بیام برام اونموقع سخت میشه و هزینه عمل رو اگر میشه تقریبی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   جسارتاً عکس ارسال شد.
   اگر امکان داره پرسش من رو در سایت قرار ندهید.
  3. تصویر کاربر میلاد چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   آقای دکتر اگر امکانش هست زودتر جواب بنده رو بفرستید که اگر لازمه وقت از بیمارستان بگیرم. ممنونم
  4. تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۲۷ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   آقای دکتر کرمی پاسخ سوال بنده رو ندادید اگر میشه لطفاً زودتر که من از بیمارستان نیکان وقت بگیرم.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   بعد از تعطیلات بیایید صحبت کنیم02122642744
  6. تصویر کاربر میلاد پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   با سلام
   متشکرم از جوابتون

   فقط آقای دکتر با توجه به اینکه بنده از شهرستان میام آیا تاریخ ۳۱ فروردین که وقت دارم بیام مطب ؟ یا با این شماره از بیمارستان وقت بگیرم که زودتر بیام خدمتتون؟؟
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر احسان یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۲۷ سالمه از بچگی کجی الت دارم تورابطه جنسی مشکل خاصی ندارم فقط خیلی زود انزال میشم نمیدونم کجی الت روش اثر داره یا به علت های دیگه هست . ولی کجی الت از لحاظ فکری خیلی اذیتم میکنه . عکس هارو فرستادم خدمتتون لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر Amir دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام خواهش میکنم اگه میشه جواب سوال منو بدین من نزدیک به سه ماه پیش عمل کجی الت داشتم ولی دوباره به حالت اولی خودش برگشته میخواستم بپرسم عملم مشکل داشته یا امکان بازگشت هست چون دکتری که عمل کرده میگه یکم طبیعیه ولی الت من به حالت خودش برگشته ممنون میشم جوابمو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر