جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راهنمای آموزش بیماران بزرگی خوش خیم پروستات

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بزرگی خوش خیم پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات BPH) بعد از 50 سالگی بروز می کندو 55-50 درصد مردان دچار این مشکل می شوند. بیشترین میزان بروز آن در سن 80-75 سالگی است.

پروستات غده ای است که در گردن مثانه قرار می گیرد و عملکرد آن ترشح فروکتوز، پروستاکلاندین ها، مواد ضدمیکروبی و مواد دیگر از جمله ترشح مایع منی است. با بزرگ شدن و فشار به گردن مثانه، راه عبور ادرار تنگ و یا بسته شده و خروج ادرار با مشکل روبرو می شود.

علت این بیماری نامعلوم است، اما دانشمندان معتقدند که عوامل هورمونی (تغییرات هورمونی)، عدم تعادل هورمون های مردانه، عفونت های مزمن ادراری، عوامل اقتصادی، اجتماعی و اثرات نژادی در بروز آن تاثیر دارند.

پیشگیری خاصی برای این بیماری وجود ندارد. با مراجعه به موقع و گرفتن شرح حال و معاینه از طریق مقعد (رکتال)  توسط پزشک و  انجام سونوگرافی می توان به بزرگی و بیماری های دیگر پروستات پی برد و اقدام به درمان های بعدی نمود.

علائم و نشانه ها بزرگی خوش خیم پروستات

تکرر ادرار، احساس نیاز فوری به دفع ادرار، ادرار شبانه (بیش از یکبار)، احساس فشارهای شکمی، کاهش فشار جریان ادرار، بند آمدن ادرار، قطره قطره ادرار کردن پس از پایان دفع ادرار، عدم احساس تخلیه کامل ادرار، احتباس شدید ادراری، عفونت های مکرر ادرار و در صورت عدم درمان گشادشدن لگنچه های کلیه، صدمه به کار کلیه ها و عواقب بعدی نارسایی کلیه می باشد. تغییرات ساختمان مثانه و تشکیل سنگ در مثانه نیز از دیگر عوارضی است که ممکن است رخ دهد.

تکرر ادراری

تشخیص بیماری بزرگی خوش خیم پروستات

اخذ شرح حال دقیق و معاینه پروستات، سونوگرافی و سیستوسکوپی، سه روش اصلی تشخیص این بیماری هستند.

درمان بزرگی خوش خیم پروستات

درمان بزرگی خوش خیم پروستات بستگی به شدت علائم و عوارض و علائم ناشی از آن، سن و شرایط عمومی بیمار دارد. ابتدا از درمان دارویی استفاده می شود. در صورت عدم بهبودی و ایجاد انسداد مسیر ادراری، بر حسب اندازه پروستات و علائم و شرایط بیمار، از دو روش رایج جراحی پروستات (پروستاتکتومی) استفاده می شود.

۱- تراشیدن پروستات با ابزارهای مخصوص از طریق مجرای ادرار (TUR)

۲- روش جراحی باز و درآوردن کامل پروستات (جراحی شکمی)

مراقبت های بعد از عمل در بیمارستان بزرگی خوش خیم پروستات

✅ تا 24 ساعت در تخت استراحت خواهید کرد و در صورت درد، به شما مسکن تزریق خواهد شد.

✅ بعد از عمل، مرتب سرفه کنید و تنفس عمیق داشته باشید. در هنگام سرفه، کشیدن نفس عمیق و یا تمرینات تنفسی با دست یا با یک بالش کوچک، محل جراحی خود را حمایت کنید.

✅ جهت پیشگیری از تشکیل لخته در پاها، ممکن است برای شما جوراب طبی کشی تجویز شود. ابتدا پاها را کمی (15 تا 30 درجه) بالا بیاورید و سپس جوراب را بپوشید. موقع پوشیدن، جوراب نباید چین و چروک داشته باشد تا فشاری به رگ های پا وارد نشود. روزی دو بار به مدت 20 دقیقه آن را باز کنید و سپس مجدداً بپوشید.

✅ ادرار شما برای چند روزی خونی خواهد بود که یک امر طبیعی است، لذا نگران نباشید. برای جلوگیری از لخته شدن خون (که موجب انسداد ادرار می شود)، از راه سوند فولی (سه راهه) مثانه شستشو داده می شود تا ادرار به راحتی خارج گردد. معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید.

✅ به محض اجازه پزشک، با کمک پرستار از تخت خارج شوید. با قدم زدن، روند بهبودی بیماری تسریع می شود و از لخته شدن خون در عروق پاها جلوگیری می شود.

✅ معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید.

✅ هنگام راه رفتن کیسه ادرار باید پایین تر از سطح بدن باشد ولی مواظب باشید کشیده نشود و به محض اینکه دو سوم کیسه پر شد، می بایست تخلیه گردد.

آموزش مراقبت از خود در منزل بزرگی خوش خیم پروستات

تشخیص بزرگی پروستات

✅ در منزل به طور مرتب راه بروید، تحرک داشته باشید و از نشستن به مدت طولانی (بیش از 2 ساعت ) خودداری کنید.

✅ هنگام دفع زور نزنید و با رعایت رژیم غذایی نظیر سبزیجات و میوه جات و یا با مصرف ملین طبق نظر پزشک، از پیدایش یبوست جلوگیری کنید. رژیم غذایی شما معمولی خواهد بود مگر پزشکتان نظر دیگری داشته باشد.

✅ مایعات زیاد بنوشید (8 تا 10 لیوان) تا ادرار رقیق شود. بعد از شروع مصرف مایعات، از آب، چای کمرنگ، آب کمپوت (سیب، گلابی، آناناس) استفاده کنید و برای مدتی از آب میوه های خام استفاده نکنید. از مصرف غذاها و نوشابه های محرک سیستم عصبی مثل کافئین (قهوه و نوشابه های حاوی کولا مثل کوکاکولا) و نوشابه های الکلی خودداری کنید.

✅ مرتب با ورزش هاش پرینه مثل جمع کردن و شل کردن عضلات باسن و ایستادن و نشستن، عضلات ناحیه باسن را تقویت کنید (10 بار در ساعت). هر روز دوش بگیرید و برای تسکین ناراحتی ناحیه پرینه از لگن آب گرم طبق نظر پزشک می توانید استفاده کنید.

✅ هنگام ادرار کردن جریان ادرار را قطع و وصل کنید. این کار به تقویت اسنفکتر ها و کنترل ادرار کمک می کند.

✅ تا مدتی ممکن است بی اختیاری داشته باشید، این امری طبیعی است بنابراین نگران نباشید. این نوع بی اختیاری مدتی طول می کشد و به مرور برطرف خواهد شد.

✅ 8 هفته بعد از جراحی مجاز به فعالیت جنسی هستید. در صورت ناتوانی جنسی از مشاوره پزشک کمک بگیرید.

تعویض پانسمان در منزل یا درمانگاه باید با روش استریل انجام شود.

✅ داروهایی که برایتان تجویز شده را به موقع استفاده کنید و مقدار آن را کم و یا زیاد نکنید. چنانچه مصرف دارویی را فراموش کردید، اگر نزدیک به ساعت بعدی است آن را نخورید و داروی ساعت بعدی را مصرف کنید.

✅ اندازه گیری درجه حرارت از راه مقعد، تنقیه، رکتال تیوب (لوله مخصوص دفع گاز از روده) و شیاف ممنوع می باشد.

✅ در صورت پیدایش علائم و نشانه هایی مثل بسته شدن راه ادرار، احساس پری در مثانه، احساس نیاز به دفع ادرار، اسپاسم (گرفتگی عضلات) مثانه، نشت ادرار اطراف سوند، کاهش ادرار یا قطع ادرار در کیسه به مدت 4 ساعت و علائم عفونت ادراری شامل تب ، لرز، گیجی و بی قراری فورا ًبه جراح خود گزارش دهید.

✅ 4 تا 6 هفته از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و فعالت های خود را به مرور افزایش دهید.

✅ از رانندگی در جاده های پر دست انداز خودداری کنید و حد مجاز رانندگی حداکثر 2 ساعت می باشد.

✅ جواب نمونه پروستات ارسالی به آزمایشگاه را بعد از 14-10 روز از بخش پاتولوژی دریافت و به پزشک خود نشان دهید.

✅ به تاریخ ویزیت بعدی که برای شما تعیین شده توجه کنید و در آن تاریخ مراجعه نمایید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4/5 - (22 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 627 مشاهده پرسش
  Reza Ahmadi:
  سلام سال 90 در حین رفتن به خدمت سربازی دکتر سپاه من را معاینه کرد گفت شما واریکوسل داری هیچ درد و نشانه ای نداشتم پیگیر شدم رفتم دکتر ،دکتر من رو اول فرستاد آزمایش اسپرم آزمایش گرفتم نتیجه آزمایش صفر درآمد بهم گفتن عمل کنی احتمالا خوب میشی عمل کردم و در حین عمل بیوپسی بیضه ازم گرفتن بهم گفتن تمام سلول هاش سالمه اما اسپرم تولید نمیکنه بعد از عمل هم آزمایش دادم دوباره نتیجه صفر در آمد بهم گفتن بعد از مدتی دوباره آزمایش بده الان 6 سال گذشته آزمایش دادم اما هنوز صفره من نه از نظر ظاهری بیضه ها کوچک نه مشکلی داره درد من چیه تشکر هیچ مشکل ظاهری هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   باید نمونه برداری بیضه کنید
  2. تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام یعنی برای دومین بار و بعد ۶ سال دوباره نمونه برداری بشه فقط هم از سمت چپ نمونه برداری شده امکانش هست درمان شوم ۰
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   نتیجه نمونه برداری را بفرستید ببینم
  4. تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   فقط این نمونه برای سمت چپ بیضه بوده بعد سایز بیضه کاملا نرماله تشکر فراوان
  5. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۵ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام نمیدونم عکسی که از بیوپسی سال ۹۰ که گرفتم تونستم برای شما ارسال کنم یا نه اما آنرا با دیکشنری معنی کردم برای شما مینویسم شما نتیجه گیری بفرمایید
   میکروسکوپ: بخش بافت شناسی قطعه بافت بیضه را نشان میدهد
   ساختار غددلنفاوی به طور منظم با مرزهای طبیعی است
   فعالیت اسپرماتوژنیک ضعیف با سلول های سرتولی وجود دارد
   هیچگونه فعال اسپرمیوژن دیده نمیشود
   تماس های leydig در محدودهای طبیعی قرار دارد
   تشخیص : بیوپسی بیضه های چپ دستگیری جزیی از بلوغ
   جناب دکتر من اصلا از نظر ظاهری هیچ مشکلی ندارم همه چیم طبیعی است منتظر جواب شما هستم تشکر فراوان
  6. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۵ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام نمیدونم عکسی که از بیوپسی سال ۹۰ که گرفتم تونستم برای شما ارسال کنم یا نه اما آنرا با دیکشنری معنی کردم برای شما مینویسم شما نتیجه گیری بفرمایید
   میکروسکوپ: بخش بافت شناسی قطعه بافت بیضه را نشان میدهد
   ساختار غددلنفاوی به طور منظم با مرزهای طبیعی است
   فعالیت اسپرماتوژنیک ضعیف با proliferationسلول های سرتولی وجود دارد
   هیچگونه فعال اسپرمیوژن دیده نمیشود
   تماس های leydig در محدودهای طبیعی قرار دارد
   تشخیص : بیوپسی بیضه های چپ دستگیری جزیی از بلوغ
   جناب دکتر من اصلا از نظر ظاهری هیچ مشکلی ندارم همه چیم طبیعی است منتظر جواب شما هستم تشکر فراوان ببخشید یه proliferation جا انداخته بودم ببخشید
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
  8. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام تشکر
  9. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سپاس
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید. من 23 سالم هست تو سن 7 یا 8 سالگی بیضه راستم پایین نیومد و جراحی شد که باعث شد رشد نکنه. تقریبا 2 سال پیش درد خفیفی پیدا کرد و به دکتر مراجعه کردم و بعد از سونوگرافی گفتن که فشار نباید به خودم بیارم کارم اون موقع نجاری بود. سال گذشته باز این درد بود و به دکتر دیگه ای مراجعه کردم که بعد از سونوگرافی گفتن بیضه راستم واریکوسل گرید 2 و چپ گرید 3 رو داره. آزمایش اسپرم هم دادم و گفتن که کارشو به خوبی داره انجام میده فقط نباید کار و ورزش سنگینی انجام بدم. در مورد درد بیضه راستم گفتن که دردش بخاطر رشد نکردنه و کاریش نمیشه کرد و مسکن تجویز کردن. بیضه چپم تا به حال دردی نداشته البته از دیشب درد خیلی کمی رو حس میکنم که میاد و میره و انگار از رگ باشه نه از خود بیضه و چون حساسیت پیدا کردم رو این موضوع خیلی تحقیق میکنم در موردش و به سایت شما هم رسیدم. مطالب سایت شما رو هم خوندم و نگاه کردم اثری که نشون از واریکوسل بده مثل رگ متورم ندیدم . راستش من استمنا میکنم البته نه به طور مداوم و پیوسته و این اواخر سعی تو ترکش دارم. خواستم از شما راهنمایی بگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
  2. تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   ممنون از لطفتون آقای دکتر. یک دنیا ممنونم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   تشکر
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر وحید یکشنبه ۷ آبان ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 241 مشاهده پرسش
  سلام. دکتر من وحیدم 32 ساله متاهل از قایمشهر. مدتیه تکرر ادرار گرفتم احساس میکنم خوب ادارام تخلیه نمیشه. باید زور بزنم یه مقداری هم با تاخیر شرو میشه. دکتر رفتم سونوی کلیه و پروستات طبیعی بود بهم گفت عصبیه و قرص آرامش بخش دلوکسی کپ بهم داد با تامسولوسین و وی سول. من برای موهام فناستراید هم مصرف میکردم که بدنم الان پر شد از جوش ( پشت و سینه ها ) فناستراید و گذاشتم کنار. اما مشکلم کم و بیش هست. دکتر چی دستور میفرمایید. سپاسگذارم از لطفتون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ آبان ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام بتيد از نظر علت مشكل بررسي شويداول نوار مثانه بگيريد٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ تماس
 • تصویر کاربر كورش چهارشنبه ۳ آبان ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام . سن من 39 سال و آزمايش psa عدد 6 را بعد از يك ماه مصرف آنتي بيوتيك كه دستور نمونه برداري داده شد كه از 14 نمونه برداشته شده يك مورد مشكل دارد كه جواب پاتولوژي به پيوست ارسال مي گردد . پزشك معالج داروي پروستافيت دادند و با توجه به سن گفتند 6 ماه ديگه مجددا آزمايش و شايد نياز به نمونه برداري مجدد باشه . ( پدرم در سن 60 سالگي پروستات را عمل باز كردند و خوش خيم بود)ضمن تشكر از توجه حضرتعالي چند سوال داشتم:
  1 - آيا تشخيص و درمان گفته شده صحيح است؟
  2-آيا خطرناك است؟
  3 - در صورت نياز به عمل جراحي چند روز نياز به بستري دارد با توجه به اينكه شيراز هستم آيا امكان دارد جهت پيگيري درمان حضوري خدمت برسم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳ آبان ۹۶( 6 سال پیش)
   بايد بيائيد حضوري صحبت كنيم٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤
 • تصویر کاربر ندا یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  اقاي دكتر سلام خسته نباشيد.
  جواب آزمايش پدرم كه ٧١ ساله هستن نشون داده كه تومور بدخيم وجود داره.
  عكس جواب آزمايش رو براتون إرسال كردم.
  يعني چطور ميشه؟
  چكارًبايد بكنيم؟ واقعا از جوابتون بي اندازه ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   كانسر پرويتات است وبايد اگر فلبشان خوب باشد عمل كنند
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر کرمی بزرگوار . 54 ساله ام پروستات بزرگتر ازحدمعمول به ابعاد57*46*47 دارم اگر از دارو استفاده نکنم در ادار مشکل دارم به نظر جنابعالی چکار کنم ؟ پروستات بزرگتر از حد مععمول با استفاده از دارو فعلا مشکل اداری ندارم سن 54 بدون استفاده از دارو تکرر اداری دارم آیا شما عمل جراحی را پیشنهاد می کنید ؟ لطفا ادامه سوال خود را وارد نمایید.
  در صورت اتمام سوال، دکمه مرحله بعد ⏪ را فشار دهید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   بيائيد حضوري صحبت كنيم٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤
 • تصویر کاربر غلام دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  سلام
  بعد از انجام MRI و اسکن هسته ای سرطان پروستات stage t2b N0 تشخیص داده شده...میخوام بدونم بدونم که با 69 سال سن ایا درمان میشم؟ یعنی باید جراحی رادیکال پروستاکتومی انجام بدم یا نه؟ و ایا امیدی به بهبودی هست؟شیمی درمانی لازمه؟ خیلی ممنون اقای دکتر نتایج ام ار ای هم فرستادم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   درمان طلائي ان راديكال است اگر متاستاز نباشد فعلا همان كافي خواهد بود
 • تصویر کاربر جاسم شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  پدرم عمل پروستات داشته است در حال حاضر سوند گذاشته است و الان دوره مصرف دارو را دارد ی ذراتی داخل سوند مياد می خواستم بفهمم اشکال دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   نه مشكلي ندارد
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  سلام بنده 42 ساله متاهل دارای یک فرزند مدت 4 ماهه تکررادرار دارم 3بار سونو دادم حجم پروستات 28 بود که بعد شد 24سیسی حجم باقیمانده ادرار در مثانه 5 سیسی پی اس آ046 فیری پی اس آ 010 انواع قرصها رو از 7 تا متخصص و فوق تخصص مصرف کردم تاثیر زیادی نداشتن بیشتر در نوک آلتم احساس ادرار دارم که با تخلیه هر بار میزانش کم میشه داخل ماشین میشنم بدتر میشم پایین کمرم هم بیشتر وقتا درد میگیره اکثر دکترا گفتن التهاب پروستات داری بعضیهاشونم میگن اعصابت هست در ضمن بنده شدیدا ترس و وسواس از مریضی دارم 2سال پیش فکر میکردم دونه تو گلوم هست 1 سال درگیرش بودم آندو هم کردم که چیزی نبود از راهنماییتون ممنون میشم درضمن من اهوازم و مراجعه حضوری برام مشکله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام ازنظر من مشكل سماروحي وتلقين ودرمان ان بيخيالي است
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۲ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 447 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر کرمی این جواب سونو و ازمایش پدرم می باشد خواهشا یکم توضیح کامل بدید و ایا با عمل هم قابل حل است یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   چشم
  2. تصویر کاربر حمید شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   اقای دکتر عزیزجواب شما کامل نبوده
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   كام سونو وازمايش بفرستيد ببينم
  4. تصویر کاربر حمید یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام
   خلاصه جواب سونو به شرح زیر:
   در پارانشیم پل فوق کلیه راست تصویر دو کانون کلسیفیه با حداکثر قطر ۵mm مشهود است
   مثانه ضخامت جداری نرمال است داخل لومن آن ضایعه دیده نشده
   حجم رزید و ادراری حدود ۱۰cc و در حد طبیعی است
   پروستات به حجم ۳۸ml حجم بزرگتر از نرمال داشته inner gland آن هیپرتروفیه می باشد تصویر کانون کلسیفیه در پارانشیم پروستات مشهود است
   در پارانشیم خط میدلاین پروستات تصویر یک کیست بقطر 9mm قابل رویت می باشد
  5. تصویر کاربر حمید یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   خلاصه آزمایش:
   32 (S.g.p.t(ALT
   Alkaline phoshatase 155
   Calcium 9.8
   Phosphorus 3.3
   139 (Na(sodium
   Potassium 3.9
   Hemoglobin Alc 5
   **************************************
   Urine analysis
   Color yellow
   Appearance clear
   Specific gravity 1.022
   Ph 5
   Protein negative
   Blood /hb trace
   Glucose negative
   Bilirubin negative
   Urobiliogen negative
  6. تصویر کاربر حمید یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   Hormon
   Tsh 1.5
   L.H 6.6
   Testosterone 19.2
   16 (Vitamine d(25-oh
   3.1 (Psa(total
  7. تصویر کاربر حمید یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   اقای دکتر خواهشا توضیحات لازم را بدهید
   و چه کاری باید کرد؟
   سن هم ۵۶ ساله می باشد
   ممنون
  8. تصویر کاربر حمید سه شنبه ۷ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام اقای دکتر خواهشا پاسخ بدهید
  9. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   نياز به هيچ درماني نيست
  10. تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   نیاز به دارو و عمل ندارد؟
  11. تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   یکم توضیح بدید ممنون میشم
  12. تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   چون درد هم دارد
  13. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   اصلا درمان نميخواهد
  14. تصویر کاربر حمید جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   برای دردش دارو نیاز نیست؟
  15. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   نه
  16. تصویر کاربر حمید جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   یعنی همینطوری دردش راتحمل کند و دارویی مصرف نکند؟؟؟!
  17. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   اهميت ندهيد
  18. تصویر کاربر حمید جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   بعد پروستاتش بزرگتر نمی شود؟ اخه زده به مثانه
   اگه میشه یکم توضیح بدید اقای دکتر
   سپاس
  19. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   مهم ميست
  20. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   نيست
  21. نمایش سایر 19 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر