آیا از تکرر ادراری رنج می برید؟

زمانیکه که فرد با مصرف کم مایعات به تعداد زیاد دستشوئی می رود و در هر جلسه موقع دفع، ادرار کمتری از وی خارج می شود و احساس می کند که باز ادرار دارد و کامل تخلیه نشده است را از نظر عملی تکرر ادراری می گوئیم.

امروزه بیماران زیادی در مقاطع سنی مختلف از نوجوانان تا افراد مسن اعم از مرد و زن به مطب مراجعه کرده و از تکرر ادراری شاکی هستند. این افراد اظهار می دارند که با مصرف یک استکان چای یا آب مجبورند چندین بار به دستشوئی مراجعه کنند بطوریکه رفتن از خانه به محیط بیرون و یا مسافرت بین شهری برای این افراد بسیار مشکل شده و به علت نیاز شدید به دستشوئی ترجیح می دهند که در خانه بمانند. از طرفی به علت نیاز به دستشوئی رفتن های مکرر در خواب باعث بیدار شدن های مکرر و لذا خواب این افراد را نیز تحت تأثیر قرار داده و در یک جمله زندگی را برایشان سخت کرده است.

تکرر ادراری چیست؟

موقعی که فرد با مصرف کم مایعات به تعداد زیاد دستشوئی می رود و در هر جلسه موقع دفع، ادرار کمتری را دفع می کند و احساس می کند که باز ادرار دارد و کامل تخلیه نشده است را از نظر عملی تکرر ادراری می گوئیم.

آیا زمانی که فرد مایعات زیاد می خورد و یا مثلاً هندوانه مصرف می کند و زود زود دستشوئی می رود مبتلا به تکرر ادراری است؟

خیر، اگر فردی مایعات زیاد بخورد معمولاً مجبور می شود که مایع مصرف شده را دفع کند و در این حالت تعداد دستشوئی رفتن زیاد می شود و هر جلسه فرد ادرار زیادی را دفع می کند که درست برعکس تکرر ادراری مرضی است که حجم ادرار دفع شده کمتر است.

انواع تکرر ادراری

تکرر ادراری به دو حالت حاد و مزمن تقسیم می شود.

تکرر ادراری حاد

شایعترین علت تکرر ادراری حاد عفونت های مجرا و مثانه می باشد که در این حالت فرد بدون سابقه قبلی و به صورت ناگهانی دچار تکرر ادرار و اغلب سوزش ادرار می شود که این حالت بیشتردر خانم های جوان شایع می باشد و شایعترین علت آن عفونت مثانه است که با مصرف آنتی بیوتیک بلافاصله خوب می شود.

تکرر ادراری مزمن

در تکرر ادراری مزمن افرادی را می بینیم که چندین ماه و یا چندین سال است که مبتلا به دستشوئی رفتن های مکرر هستند و این حالت از نظر روحی فرد را خسته کرده است. در شرح حال، این افراد ذکر می کنند که با مصرف کوچکترین حجم از مایع مجبورند به تعداد زیادی دستشوئی بروند. این افراد اغلب دستشوئی های مسیر رفت و آمد خود را شناسائی می کنند و در مسیر کار و یا خانه مجبورند به این دستشوئی ها بروند.

این افراد ترجیح می دهند که با ماشین مسافرت های بین شهری نداشته باشند و چه بسا در صورت عدم دسترسی به دستشوئی خودشان را خیس می کنند. در مراجعه به مطب این افراد چندین نسخه و چندین مراجعه به دکتر های مختلف را دارند که نتیجه نگرفته اند و بعضی از این افراد با ترس از لاعلاج بودن آن و تبدیل به سرطان دچار استرس و نگرانی بیش از حد هستند.

عوامل تکرر ادراری

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چه عواملی باعث تکرر ادراری در یک فرد می شود که به شرح اینها می پردازیم:

عفونت ادراری

در این حالت فرد سالم که قبلاً مشکلی نداشته و به صورت ناگهانی دچار تغییر رنگ ادراری، تکرر ادرار و سوزش ادراری می شود که اغلب رنگ ادرار این ها تغییر یافته و اغلب بدبو می شود. اگر مبتلا به این حالت شدید شد بلافاصله به دکتر مراجعه و اول آزمایش و کشت ادرار بدهید و سپس با مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک معالجتان و با مصرف مایعات فراوان مطمئن باشید که در عرض 2-3 روز بهتر می شوید.

عکس بزرگی پروستات

بزرگی پروستات

اگر شما مردی بالای 50 سال هستید و مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید و ادرارتان دوشاخه و قطع و وصل می شود و راحت نمی آید و قطره قطره است، مبتلا به درجاتی از بزرگی پروستات هستید. توصیه می کنم حتماً به دکتر کلیه مراجعه کنید و از دکترتان بخواهید که:

بعد از آماده شدن سونوگرافی و آزمایش دکتر معالجتان جهت درمان شما یا داروهای شل کننده پروستات و یا درمان جراحی را بر اساس بزرگی پروستات ، پیشنهاد خواهد داد.

👈 توجه: برای آشنایی با کپسول درمان بزرگی پروستات پروترال و ترازوسین بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کپسول درمان پروستات

چون داروهای شل کننده پروستات همزمان باعث افت فشار خون نیز می شوند توصیه می کنم که این داروها را قبل از خواب مصرف کنید اگر تست سرطان پروستات یا PSA شما روند صعودی داشته باشد و بالای 4 باشد و یا اگر پدر و عمو و برادرتان مبتلا به سرطان پروستات بوده است، شما نیز 4-5 برابر افراد طبیعی در خطر این بیماری هستید.

پس مراجعه منظم به دکترتان را فراموش نکنید و هر از چندگاهی باید توسط پزشک معالجتان معاینه انگشتی پروستات و تست PSA را انجام دهید و در شک به سرطان پروستات باید نمونه برداری از پروستات حتماً انجام دهید. انواع مختلف بی اختیاری ادرار، دلایل مختلفی نیز دارند که عبارتند از:

بی اختیاری استرسی

این نوع تکرر ادراری می تواند هنگامی اتفاق افتد که غده پروستات برداشته می شود. در صورتی که آسیبی به اعصاب یا اسفنکتر رسیده باشد ناحیه پایینی مثانه از حمایت کافی برخوردار نخواهد بود. در این وضعیت، نگه داشتن ادرار در مثانه به تنهایی به عهده اسفنکتر خواهد بود. ممکن است اسفنکتر ضعیف تر از آن باشد که بتواند ادرار را عقب نگه دارد. همچنین، هر گونه فشار اضافی ناشی از عطسه، سرفه یا پیچش می تواند سبب نشت ادرار شود.

تکرر ادراری شدید

این نوع بی اختیاری ادراری هنگامی به وجود می آید که عضلات مثانه به شدت منقبض شده و اسفنکتر نتواند ادرار را عقب نگه دارد. این وضعیت سبب ایجاد احساس شدیدی برای دفع ادرار می شود. پزشکان علت وقوع این مورد را نمی دانند اما گاهی اوقات این وضعیت می تواند در نتیجه مشکلات ادراری باشد.

لازم می دانم در پایان این قسمت عرض کنم که هنوز در دنیا داروئی که بتواند پروستات را کوچک بکند کشف نشده است و درمان داروئی اغلب نقش تسکینی دارد نه قطعی.

مثانه بیش فعال

یکی دیگر از علل تکرر ادراری مزمن چه در آقایان و چه در خانم های جوان مثانه های بیش فعال می باشد.

علائم مثانه بیش فعال عبارتند از:

 •  دستشوئی رفتن های بیش از 8 بار در روز و 2 بار در شب
 •  احساس عدم تخلیه کامل مثانه
 •  نیاز ناگهانی به دستشوئی رفتن به علت انقاباضات خودبخودی مثانه که اگر شدید باشد فرد لباس زیر خود را خیس می کند.

مثانه بیش فعال در افرادی که مبتلا به استرس و اضطراب هستند و تحریک پذیر هستند و اغلب در مردان و زنان جوان دیده می شود.

👈 مطلب مرتبط: بیماری بیش فعالی مثانه ( تکرر ادراری) چیست؟ برای آشنایی بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بیماری بیش فعالی مثانه

در بررسی های پزشکی، سونوگرافی و آزمایشات ادرار این افراد نرمال و طبیعی هستند. بهترین و قعطی ترین وسیله تشخیصی مثانه بیش فعال تست ارودینامیک یا نوار مثانه می باشد که هم بیماری و هم شدت بیش فعالی را مشخص می کند و بر اساس آن بیمار درمان می شود.

اگر شما علائم بیش فعالی مثانه را در خودتان می بینید توصیه می کنم که به پزشک جراحی کلیه مراجعه کنید. آزمایش ادرار و کشت ادرار و اندازه گیری قند خون شما و یک سونوگرافی، اولین قدم بررسی تشخیصی هستند اگر آنها طبیعی بودند باید تست ارودینامیک یا نوار مثانه بگیرید.

درمان مثانه بیش فعال اغلب داروئی و رفتار درمانی می باشد. از درمان داروئی برای کنترل و آرام کردن مثانه استفاده می شود که باعث می شود احساس تکرر ادراری شدید کاهش می یابد و همزمان من به بیمار هایم توصیه می کنم که با تربیت مثانه با جنگ و مقابله با تکرر ادراری بروند به این معنی که با یک برنامه ماهیانه فواصل دستشوئی رفتن را زیاد بکنند. مثلاً به بیمار می گویم روز اول 5 دقیقه و روز بعد 7 و روز بعد 10 و … در مقابل احساس تکرر ادراری مقاومت کنید که در اوایل این کار کمی آزاردهنده است ولی تدریجاً از بین می رود. هدف ما از درمان این است که فرد 2-3 ساعت بتواند بدون اینکه به دستشوئی برود ادرار خود را نگاه دارد.

خوشبختانه مثانه های بیش فعال اغلب با دارو و رفتار درمانی تعییر در کیفیت زندگی از قبیل شروع ورزش، کاهش استرس های روزمره زندگی و عدم فکر کردن به دستشوئی و عدم توجه به تحریک های مثانه و احساس ادراری آرام آرام از بین می روند و درمان می شوند.

مثانه عصبی

از علل دیگر تکرر ادراری مزمن، مثانه عصبی است. تعریف مثانه عصبی در افراد مبتلا به مثانه عصبی یک بیماری زمینه ای عبارتند از:

آسیب به نخاع، بیماری M.S، تومورهای نخاع، بیماریهای نخاعی مادرزادی از قبیل: مننگوسل، آسیب های مغزی هنگام تولد و یا بعد از آن مثلاً به علت تصادف، ضربه، تومور و بیماری پارکینسون وجود دارد که به علت بیماری زمینه ای عصب مثانه آسیب دیده و باعث می شود مثانه شدیداً تحریک پذیر شده و دچار انقباضات خودبخودی مثانه و بی اختیاری ادراری و تکرر ادراری شدید در شب و روز می شود که علت آن بالا رفتن فشار مثانه و کاهش شدید حجم مثانه می باشد. در موارد شدید اگر درمان مناسب و سریع انجام نشد فشار داخل مثانه به کلیه ها منتقل و سبب آسیب کلیه ها و نارسائی کلیه و سبب از کار افتادگی آنان می شود.

مثانه عصبی

اگر شما فکر می کنید که مبتلا به مثانه عصبی هستید باید سریعاً به دکتر کلیه مراجعه کنید. بهترین و دقیق ترین وسیله تشخیص مثانه عصبی تست نوار مثانه یا ارودینامیک می باشد که به وسیله آن نوع مثانه عصبی و شدت آن از قبیل حس مثانه، حجم مثانه و شدت انقباضات مهار نشده مثانه مشخص می گردد و دکتر شما بر اساس آن و با انتخاب داروهای مناسب به تعدیل علائم بیماری مثانه عصبی کمک خواهد کرد.

درمان مثانه عصبی در موارد خفیف استفاده از داروهای شل کننده ی خروجی مثانه و آرام کننده انقباضات عضله مثانه می باشد. در موارد شدید تزریق داخل مثانه بوتاکس و همچنین بزرگ کردن مثانه با برداشتن قسمتی از روده و گذاشتن آن روی مثانه عصبی آخرین درمان مثانه های عصبی می باشد.

در بعضی از مثانه های عصبی حسن مثانه از بین می رود و حجم آن افزایش پیدا می کند و مثانه قادر به پمپاژ و یا انقباض نبوده و لذا فرد دچار بزرگی شدید مثانه، احتباس ادراری و بی اختیاری لبریزی می گردد که شایعترین علت ایجاد کننده مثانه عصبی شل بیماری دیابت کنترل نشده می باشد و لذا در اینجا لازم می دانم به بیماران دیابتی عرض کنم که جهت جلوگیری از عوارض شدید دیابت روی مثانه حتماً با مراجعه به دکتر فوق تخصص غدد، قند خون خود در کنترل نگاه دارند.

داروهای تجویزی برای درمان بیماری مثانه بیش فعال

در صورتی که درمان های اولیه در کاهش علائم بیماری مثانه بیش فعال موفق نباشند، بسیاری درمان های دیگر از جمله مصرف دارو وجود دارند. رایج ترین دسته دارویی تجویز شده برای درمان علائم مثانه بیش فعال نوعی از دارو های آنتی کولی نرژیک به نام آنتی موسکارینی هستند. دارو های آنتی موسکارینی فعالیت دیواره مثانه را به وسیله مسدود کردن گیرنده های آن کاهش می دهند. این عملکرد، سبب کاهش دفعات و شدت نیاز به دفع ادرار می شود.

رایج ترین دارو های آنتی موسکارینی تجویز شده شامل موارد زیر می شوند:

 • اوکسی بوتینین (برچسب پوستی دیتروپان، دیتروپان XL، اوکسی ترول، آنوترول)
 • سولیفناسین (وزیکر)
 • تول ترودین (دترول)
 • فزوترودین (توویاز)
 • تروسپیوم (سانک تورا)
 • اوکسی بوتینین کلراید (ژلنیک)
 • داری فنسین (آنابلکس)

تمامی دارو های آنتی موسکارینی عوارض جانبی یکسانی دارند. شایع ترین این عوارض جانبی خشکی دهان و یبوست می باشند. با این وجود، عوارض جانبی در بین افراد متفاوت هستند.

این را در نظر داشته باشید که برای تشخیص دقیق و بهتر بیماری خود حتما باید به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مونا سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من خانم ۳۵ ساله هستم، اختلال اضطرابی دارم. بدون دلیل مضطرب میشم و در این حالت تکرر ادرار پیدا میکنم و سریع باید به دستشویی برم چون قابل کنترل نیست برام. اتفاقا نگرانی از این موضوع باعث میشه وقتی بیرون میرم مضطرب بشم و به مشکل بخورم! راهی برای کاهش حساسیت مثانه وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   اضطرابتون که درمان شه ، اون مشکل هم حل میشه میتونین از داروی فلوکستین استفاده کنین
 • تصویر کاربر بیمار یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. خسته نباشید. خانمی هستم 30 ساله و متاهل.تقریبا دو ماه پیش به خاطر عفونت زنان به پزشک زنان مراجعه کردم و با آنتی بیوتیک و پماد عفونت برطرف شده ولی به یکباره دچار تکرر و سوزش ادرار شدید شدم و ادرارم هم به طور کامل تخلیه نشده و با فشار آوردن باید تخلیه کنم. آزمایش ادرار منفی بوده . سونو و سیتی لگن انجام داده ام که همگی بدون هیچ مشکلی بوده اند. به مدت یک هفته از قرص های تولترودین و پرازوسین استفاده کردم که بهبودی حاصل نشد و سوزش شدید مثانه تشدید هم شده و الان هر لحظه احساس ادرار دارم و تخلیه ادرار هم ناقص انجام میشود. هم اکنون دکتری به من سولیفناسین سوکسینات داده که به مدت دو هفته استفاده کنم. واقعا از سوزش و تکرر ادرار همیشگی کلافه شده ام و حتی شب ها هم دو بار یا برخی مواقع سه بار برای دفع ادرار بیدار میشوم. میخواهم بدانم که آیا به خوردن قرص سولیفناسین سوکسینات ادامه دهم یا نیاز به سیستوسکوپی دارم؟ ممنون از لطف شما دکتر گرامی
  1. تصویر کاربر بیمار پنجشنبه ۲ مرداد ۹۹( 2 ماه پیش)
   در ضمن با خوردن‌ تقریبا دو روز از قرص سولیفناسین سوکسینات جریان ادرار به شدت ضعیف شده و با زور زدن هم ادرار نمی آید. دکتر باید چه کنم؟ مشکلم چگونه حل میشود؟
  2. تصویر کاربر بیمار پنجشنبه ۲ مرداد ۹۹( 2 ماه پیش)
   پس چرا جواب سوا من را نمیدهید؟:(
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، باید تست عصب مثانه بگیرید۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ صبح ها از ساعت۱۰ الی ۱۲تماس
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و ممنون که پاسخ میدید.
  تکرر ادار شدید دارم زیر 10 دقیقه برای همین بیش سی ساعته نتونستم بخوابم.
  دو بار دکتر رفتم و آزمایش خون و ادرار دادم. حاکی از عفونت.
  و سنگ هست دکتر اول فقط مسکن داد و سه تا آمپول داخل سرم.
  دکتر دوم گفت این داروهای جدید را بخور و من و البته تجویز سرم وسه تا آمپول
  ولی هنوز تکررم فرقی نکرده تو همون 10 دقیقه انجام میشه و غالبا بدون سوزش مگر انتهای ادار اون هم بعضی وقتها. حال بفرمایید طولانی شدن تکرر طبیعیه و هنوز صبر کنم. خوابم را چکار کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام اگر عفونت ادراری هست باید درمان شود، برطرف نشد جهت پیگیری مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ؟؟؟ سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من مردی 35 ساله هستم الان چند سال هست که با ی لیوان آب چندبار میرم دستشویی الان دو ماهه قرص اعصاب برا اضطرابم میخورم که در این دو سه ماه دو بار تو خواب جام رو خیس کردم دارویی برا کم رفتن به دستشویی آیا هست با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام، باید با آزمایش و سونو ودر صورت نیاز با نوار مثانه بررسی شوید
 • تصویر کاربر م سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید آقای دکتر من هر بار بعد از ادرار احساس می‌کنم دوباره نیاز به دفع ادرار دارم در حد چند قطره بعد از زایمان طبیعی اینطوری شدم چند سال هست چه باید بکنم داروی خاصی دارد ؟دفعات ادرار طبیعی است زیاد نیست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام، جهت نوار مثانه مراجعه کنید
 • تصویر کاربر پریا سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من سه روز تکرر ادرار دارم هی باید بدم دستشویی وقتی هم می رم فقط یه قطره میاد وقتی هم نمیرم اذیتم میکنه هنگام دستشویی رفتن سوزش ندارم اما وقتی نمیرم اذیتم میکنه من چه قرضی مصرف کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام، ابتدا آزمایش ادرار بدهید
 • تصویر کاربر رحیم سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام.
  پدرم با سن حدودا 80 سال سه ماه قبل بدلیل بزرگی پروستات عمل جراحی انجام دادند.ولی متأسفانه پس از گذشت سه ماه هنوز تکرر ادرار دارند و الان بدلیل عدم دسترسی به پزشک معالج خیلی اذیت میشوند.اگر امکان دارد قرصی برای برطرف شدن تکرر ادرار ایشان معرفی نمایید تا پس از عادی شدن وضع بیمارستانها به پزشک مورد نظر مراجعه نماید.با تشکر از زحماتتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش)
   کپسول امنیک قبل از خواب وتولترودین ۲ هر ۱۲ ساعت یک عدد
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من پسری 33 ساله هستم به تازگی وقتی احساس نیاز شدید به دفع ادرار دارم وقتی میرم دستشویی ادرارم نمیاد بیرون باید بشینم زور بزنم هی مرحله مرحله میاد بیرون گاهی دوشاخه میاد بیرون برای ادرار کردن باید 10 تا 15 دقیقه تو توالت بشینم تا کاملا تخلیه بشه ادرارم. در ضمن پدر و عموم هم مشکل پروستات دارن من نگران هستم غده پروستاتم بزرگ باشه آخه تو این سن مگه میشه مشکل از پروستات باشه؟ لطفاً راهنمایی م کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش)
   در سن شما بزرگي پروستات نيست بيشتر تلقين ميكنيد وسواس هم نداشته باشيد سالميد
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر، دکتر جان بنده اهل خرم آباد لرستان هستم و پدری دارم 85سال سن دارن و حدود دوساله وارفارین مصرف میکنن و تکرر ادرار پیدا کردن و اخیرا نمیتونن خودشون رو کنترل کنن.پاهاشونم باد میکنه(که فکر کنم کمی بدلیل کم تحرکیشون باشه) چون قادر به راه رفتن زیاد نیستن و به سختی خودشون رو به دستشویی میرسونه.با توجه به شرایط کرونایی الان و بالا بودن ریسک بردن به بیمارستان و تعطیلی اکثر مطبها خواستم ببینم دستور چیه و چه دارو یا قرصی تجویز میکننین. لازم به توضیح اینکه از نظر آزمایشات تقریبا نرماله.و هر دوسه روز یکبار هم اکسیژن واسش میزنیم تا تنفسش راحتتر بشه.سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش)
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۳ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر از زمستان گذشته با تکرر ادرار مواجه شدم (یعنی مثانه کامل خالی نمیشود)خدمت آقای دکتر امیرحسنی در همدان رفتم سونوگرافی نوشت فرمود پروستاتت طبیعیه و مشکلی نداره قرص اُمنیک تجویز کرد دوماهی بهتر شدم مجدد تکرر ادرارم شروع شد تا اینکه سه ماه پیش خدمت آقای دکتر صفری نژاد همکارتان در کلینیک نیکان رفتم سونوگرافی جدید نگاه کرد فرمودن مثانه شما پیش فعال شده است فقط قرص وزیکر برای سه ماه تجویز کرد ولی اصلا خوب نشدم و بدتر هم شدم
  البته جهت اطلاع حضرتعالی کلا روحیه عصبی و زندگی پر استرسی دارم
  دستور بفرمائید؟
  تمنا میکنم قبل از عید ویزیت بشوم
  وقت آنلاین زدم برج یکم سال جدید دارید که قبل از سال نو باشد بهتر است ممنون
  1. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   باسلام آقای دکتر به سوالم پاسخی داده نشده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ اسفند ۹۸( 6 ماه پیش)
   بهترین کار ادامه درمان با این دارو است
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر