علت ادرار زیاد و تکرر ادرار | قرص مناسب تکرر ادرار

زمانیکه که فرد با مصرف کم مایعات به تعداد زیاد دستشوئی می رود و در هر جلسه موقع دفع، ادرار کمتری از وی خارج می شود و احساس می کند که باز ادرار دارد و کامل تخلیه نشده است را از نظر عملی تکرر ادراری می گوئیم. علت ادرار زیاد چیست؟

مشکلات افراد دچار به تکرر ادراری

امروزه بیماران زیادی در مقاطع سنی مختلف از نوجوانان تا افراد مسن اعم از مرد و زن به مطب مراجعه کرده و از تکرر ادراری شاکی هستند. این افراد اظهار می دارند که با مصرف یک استکان چای یا آب مجبورند چندین بار به دستشوئی مراجعه کنند؛ بطوریکه رفتن از خانه به محیط بیرون و یا مسافرت بین شهری برای این افراد بسیار مشکل شده و به علت نیاز شدید به دستشوئی ترجیح می دهند که در خانه بمانند.

از طرفی به علت نیاز به دستشوئی رفتن های مکرر در خواب باعث بیدار شدن های مکرر و لذا خواب این افراد را نیز تحت تأثیر قرار داده و در یک جمله زندگی را برایشان سخت کرده است.

تکرر ادراری چیست؟

موقعی که فرد با مصرف کم مایعات به تعداد زیاد دستشوئی می رود و در هر جلسه موقع دفع، ادرار کمتری را دفع می کند و احساس می کند که باز ادرار دارد و کامل تخلیه نشده است را از نظر عملی تکرر ادراری می گوئیم.

آیا زمانی که فرد مایعات زیاد می خورد و یا مثلاً هندوانه مصرف می کند و زود زود دستشوئی می رود مبتلا به تکرر ادراری است؟

خیر، اگر فردی مایعات زیاد بخورد معمولاً مجبور می شود که مایع مصرف شده را دفع کند و در این حالت تعداد دستشوئی رفتن زیاد می شود و هر جلسه فرد ادرار زیادی را دفع می کند که درست برعکس تکرر ادراری مرضی است که حجم ادرار دفع شده کمتر است.

انواع تکرر ادراری

تکرر ادراری به دو حالت حاد و مزمن تقسیم می شود.

1-تکرر ادراری حاد

شایعترین علت تکرر ادراری حاد عفونت های مجرا و مثانه می باشد که در این حالت فرد بدون سابقه قبلی و به صورت ناگهانی دچار تکرر ادرار و اغلب سوزش ادرار می شود که این حالت بیشتردر خانم های جوان شایع می باشد و شایعترین علت آن عفونت مثانه است که با مصرف آنتی بیوتیک بلافاصله خوب می شود.

2-تکرر ادراری مزمن

در تکرر ادراری مزمن افرادی را می بینیم که چندین ماه و یا چندین سال است که مبتلا به دستشوئی رفتن های مکرر هستند و این حالت از نظر روحی فرد را خسته کرده است. در شرح حال، این افراد ذکر می کنند که با مصرف کوچکترین حجم از مایع مجبورند به تعداد زیادی دستشوئی بروند. این افراد اغلب دستشوئی های مسیر رفت و آمد خود را شناسائی می کنند و در مسیر کار و یا خانه مجبورند به این دستشوئی ها بروند.

این افراد ترجیح می دهند که با ماشین مسافرت های بین شهری نداشته باشند و چه بسا در صورت عدم دسترسی به دستشوئی خودشان را خیس می کنند. در مراجعه به مطب این افراد چندین نسخه و چندین مراجعه به دکتر های مختلف را دارند که نتیجه نگرفته اند و بعضی از این افراد با ترس از لاعلاج بودن آن و تبدیل به سرطان دچار استرس و نگرانی بیش از حد هستند.

علت ادرار زیاد چیست؟

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چه عواملی باعث تکرر ادراری در یک فرد می شود که به شرح اینها می پردازیم:

عفونت ادراری

در این حالت فرد سالم که قبلاً مشکلی نداشته و به صورت ناگهانی دچار تغییر رنگ ادراری، تکرر ادرار و سوزش ادراری می شود که اغلب رنگ ادرار این ها تغییر یافته و اغلب بدبو می شود. اگر مبتلا به این حالت شدید شد بلافاصله به دکتر مراجعه و اول آزمایش و کشت ادرار بدهید و سپس با مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک معالجتان و با مصرف مایعات فراوان مطمئن باشید که در عرض 2-3 روز بهتر می شوید.

عکس بزرگی پروستات

بزرگی پروستات

اگر شما مردی بالای 50 سال هستید و مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید و ادرارتان دوشاخه و قطع و وصل می شود و راحت نمی آید و قطره قطره است، مبتلا به درجاتی از بزرگی پروستات هستید. توصیه می کنم حتماً به دکتر کلیه مراجعه کنید و از دکترتان بخواهید که:

بعد از آماده شدن سونوگرافی و آزمایش دکتر معالجتان جهت درمان شما یا داروهای شل کننده پروستات و یا درمان جراحی را بر اساس بزرگی پروستات ، پیشنهاد خواهد داد.

👈 توجه: برای آشنایی با کپسول درمان بزرگی پروستات پروترال و ترازوسین بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کپسول درمان پروستات

چون داروهای شل کننده پروستات همزمان باعث افت فشار خون نیز می شوند توصیه می کنم که این داروها را قبل از خواب مصرف کنید اگر تست سرطان پروستات یا PSA شما روند صعودی داشته باشد و بالای 4 باشد و یا اگر پدر و عمو و برادرتان مبتلا به سرطان پروستات بوده است، شما نیز 4-5 برابر افراد طبیعی در خطر این بیماری هستید.

پس مراجعه منظم به دکترتان را فراموش نکنید و هر از چندگاهی باید توسط پزشک معالجتان معاینه انگشتی پروستات و تست PSA را انجام دهید و در شک به سرطان پروستات باید نمونه برداری از پروستات حتماً انجام دهید. انواع مختلف بی اختیاری ادرار، دلایل مختلفی نیز دارند که عبارتند از:

بی اختیاری استرسی

این نوع تکرر ادراری می تواند هنگامی اتفاق افتد که غده پروستات برداشته می شود. در صورتی که آسیبی به اعصاب یا اسفنکتر رسیده باشد ناحیه پایینی مثانه از حمایت کافی برخوردار نخواهد بود. در این وضعیت، نگه داشتن ادرار در مثانه به تنهایی به عهده اسفنکتر خواهد بود. ممکن است اسفنکتر ضعیف تر از آن باشد که بتواند ادرار را عقب نگه دارد. همچنین، هر گونه فشار اضافی ناشی از عطسه، سرفه یا پیچش می تواند سبب نشت ادرار شود.

تکرر ادراری شدید

این نوع بی اختیاری ادراری هنگامی به وجود می آید که عضلات مثانه به شدت منقبض شده و اسفنکتر نتواند ادرار را عقب نگه دارد. این وضعیت سبب ایجاد احساس شدیدی برای دفع ادرار می شود. پزشکان علت وقوع این مورد را نمی دانند اما گاهی اوقات این وضعیت می تواند در نتیجه مشکلات ادراری باشد.

لازم می دانم در پایان این قسمت عرض کنم که هنوز در دنیا داروئی که بتواند پروستات را کوچک بکند کشف نشده است و درمان داروئی اغلب نقش تسکینی دارد نه قطعی.

مثانه بیش فعال

یکی دیگر از علل تکرر ادراری مزمن چه در آقایان و چه در خانم های جوان مثانه های بیش فعال می باشد.

علائم مثانه بیش فعال عبارتند از:

 •  دستشوئی رفتن های بیش از 8 بار در روز و 2 بار در شب
 •  احساس عدم تخلیه کامل مثانه
 •  نیاز ناگهانی به دستشوئی رفتن به علت انقاباضات خودبخودی مثانه که اگر شدید باشد فرد لباس زیر خود را خیس می کند.

مثانه بیش فعال در افرادی که مبتلا به استرس و اضطراب هستند و تحریک پذیر هستند و اغلب در مردان و زنان جوان دیده می شود.

بیماری بیش فعالی مثانه ( تکرر ادراری) چیست؟ برای آشنایی بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بیماری بیش فعالی مثانه

در بررسی های پزشکی، سونوگرافی و آزمایشات ادرار این افراد نرمال و طبیعی هستند. بهترین و قعطی ترین وسیله تشخیصی مثانه بیش فعال تست ارودینامیک یا نوار مثانه می باشد که هم بیماری و هم شدت بیش فعالی را مشخص می کند و بر اساس آن بیمار درمان می شود.

اگر شما علائم بیش فعالی مثانه را در خودتان می بینید توصیه می کنم که به پزشک جراحی کلیه مراجعه کنید. آزمایش ادرار و کشت ادرار و اندازه گیری قند خون شما و یک سونوگرافی، اولین قدم بررسی تشخیصی هستند اگر آنها طبیعی بودند باید تست ارودینامیک یا نوار مثانه بگیرید.

درمان مثانه بیش فعال اغلب داروئی و رفتار درمانی می باشد. از درمان داروئی برای کنترل و آرام کردن مثانه استفاده می شود که باعث می شود احساس تکرر ادراری شدید کاهش می یابد و همزمان من به بیمار هایم توصیه می کنم که با تربیت مثانه با جنگ و مقابله با تکرر ادراری بروند به این معنی که با یک برنامه ماهیانه فواصل دستشوئی رفتن را زیاد بکنند.

مثلاً به بیمار می گویم روز اول 5 دقیقه و روز بعد 7 و روز بعد 10 و … در مقابل احساس تکرر ادراری مقاومت کنید که در اوایل این کار کمی آزاردهنده است ولی تدریجاً از بین می رود. هدف ما از درمان این است که فرد 2-3 ساعت بتواند بدون اینکه به دستشوئی برود ادرار خود را نگاه دارد.

خوشبختانه مثانه های بیش فعال اغلب با دارو و رفتار درمانی تعییر در کیفیت زندگی از قبیل شروع ورزش، کاهش استرس های روزمره زندگی و عدم فکر کردن به دستشوئی و عدم توجه به تحریک های مثانه و احساس ادراری آرام آرام از بین می روند و درمان می شوند.

مثانه عصبی

از علل دیگر تکرر ادراری مزمن، مثانه عصبی است. تعریف مثانه عصبی در افراد مبتلا به مثانه عصبی یک بیماری زمینه ای عبارتند از:

آسیب به نخاع، بیماری M.S، تومورهای نخاع، بیماریهای نخاعی مادرزادی از قبیل: مننگوسل، آسیب های مغزی هنگام تولد و یا بعد از آن مثلاً به علت تصادف، ضربه، تومور و بیماری پارکینسون وجود دارد که به علت بیماری زمینه ای عصب مثانه آسیب دیده و باعث می شود مثانه شدیداً تحریک پذیر شده و دچار انقباضات خودبخودی مثانه و بی اختیاری ادراری و تکرر ادراری شدید در شب و روز می شود که علت آن بالا رفتن فشار مثانه و کاهش شدید حجم مثانه می باشد. در موارد شدید اگر درمان مناسب و سریع انجام نشد فشار داخل مثانه به کلیه ها منتقل و سبب آسیب کلیه ها و نارسائی کلیه و سبب از کار افتادگی آنان می شود.

مثانه عصبی

اگر شما فکر می کنید که مبتلا به مثانه عصبی هستید باید سریعاً به دکتر کلیه مراجعه کنید. بهترین و دقیق ترین وسیله تشخیص مثانه عصبی تست نوار مثانه یا ارودینامیک می باشد که به وسیله آن نوع مثانه عصبی و شدت آن از قبیل حس مثانه، حجم مثانه و شدت انقباضات مهار نشده مثانه مشخص می گردد و دکتر شما بر اساس آن و با انتخاب داروهای مناسب به تعدیل علائم بیماری مثانه عصبی کمک خواهد کرد.

درمان مثانه عصبی در موارد خفیف استفاده از داروهای شل کننده ی خروجی مثانه و آرام کننده انقباضات عضله مثانه می باشد. در موارد شدید تزریق داخل مثانه بوتاکس و همچنین بزرگ کردن مثانه با برداشتن قسمتی از روده و گذاشتن آن روی مثانه عصبی آخرین درمان مثانه های عصبی می باشد.

در بعضی از مثانه های عصبی حسن مثانه از بین می رود و حجم آن افزایش پیدا می کند و مثانه قادر به پمپاژ و یا انقباض نبوده و لذا فرد دچار بزرگی شدید مثانه، احتباس ادراری و بی اختیاری لبریزی می گردد که شایعترین علت ایجاد کننده مثانه عصبی شل بیماری دیابت کنترل نشده می باشد و لذا در اینجا لازم می دانم به بیماران دیابتی عرض کنم که جهت جلوگیری از عوارض شدید دیابت روی مثانه حتماً با مراجعه به دکتر فوق تخصص غدد، قند خون خود در کنترل نگاه دارند.

علت ادرار زیاد در شب

به طور معمول، میزان تولید ادرار در بدن، شب‌ها کاهش می‌یابد، و به فرد این اجازه را می‌دهد تا 6 الی 8 ساعت بدون نیاز به دفع ادرار بخوابند.

برخی از افراد در طول شب، چندین بار برای ادرار از خواب بیدار می شوند. این مسأله می‌تواند چرخه‌ی خواب را مختل کند. نوشیدن بیش از حد مایعات در طول شب، همچنین مصرف کافئین و الکل بعد از شام، می‌تواند باعث شب ادراری شود.

سایر دلایل عمده شب ادراری عبارتند از:

 • عفونت مثانه یا مجاری ادراری
 • نوشیدن مقدار زیادی الکل، کافئین یا مایعات دیگر قبل از خواب
 • تورم غده پروستات (BPH)
 • بارداری

سایر شرایطی که می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود عبارتند از:

 • نارسایی مزمن کلیه
 • دیابت
 • نوشیدن مقدار زیاد آب
 • نارسایی قلبی
 • بالا بودن سطح کلسیم خون
 • مصرف داروهای خاص، از جمله قرص‌های واتر (ادرار آور)
 • دیابت بی‌مزه
 • تورم پاها

نفس‌ تنگی در خواب و سایر اختلالات خواب، می‌تواند یکی دیگر از علت‌های شب ادراری باشد. ممکن است با کنترل کردن خوابتان، مشکل شب ادراری شما رفع شود. همچنین استرس و بی قراری می‌تواند باعث بیدار شدن شما در شب شود.

تکرر ادرار بدون سوزش

تکرر ادرار بدون درد می‌تواند علامت مشکلات مثانه یا کلیه‌ها و همچنین عفونت ادراری  (UTI)باشد. ادرار فوری و مکرر، گاهی اوقات می‌تواند در اثر عوارض جانبی برخی از داروها، دیابت یا بارداری ایجاد شود.

اگر تکرر ادرار شما با احساس سوزش، درد در ناحیه کمر (نزدیک کلیه‌ها)، یا وجود خون در ادرار همراه است، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید، زیرا این موارد می‌تواند نشانه‌های یک بیماری جدی باشد.

تکرر ادرار بدون سوزش

داروهای تجویزی برای درمان بیماری مثانه بیش فعال

در صورتی که درمان های اولیه در کاهش علائم بیماری مثانه بیش فعال موفق نباشند، بسیاری درمان های دیگر از جمله مصرف دارو وجود دارند. رایج ترین دسته دارویی تجویز شده برای درمان علائم مثانه بیش فعال نوعی از دارو های آنتی کولی نرژیک به نام آنتی موسکارینی هستند. دارو های آنتی موسکارینی فعالیت دیواره مثانه را به وسیله مسدود کردن گیرنده های آن کاهش می دهند. این عملکرد، سبب کاهش دفعات و شدت نیاز به دفع ادرار می شود.

رایج ترین دارو های آنتی موسکارینی تجویز شده شامل موارد زیر می شوند:

 • اوکسی بوتینین (برچسب پوستی دیتروپان، دیتروپان XL، اوکسی ترول، آنوترول)
 • سولیفناسین (وزیکر)
 • تول ترودین (دترول)
 • فزوترودین (توویاز)
 • تروسپیوم (سانک تورا)
 • اوکسی بوتینین کلراید (ژلنیک)
 • داری فنسین (آنابلکس)

تمامی دارو های آنتی موسکارینی عوارض جانبی یکسانی دارند. شایع ترین این عوارض جانبی خشکی دهان و یبوست می باشند. با این وجود، عوارض جانبی در بین افراد متفاوت هستند.

این را در نظر داشته باشید که برای تشخیص دقیق و بهتر بیماری خود حتما باید به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  با سلام میخواستم بدونم عوارض تولترودین چی هستش و اینکه موجب اختلال نعوظ میشه یا نه ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   یبوست ، خشکی دهان ، حالت تهوع... ، معمولا اختلال نعوظ نمیده
 • تصویر کاربر پویا جمعه ۱۳ فروردین ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  باسلام، آقای دکتر همانطور که فرمودین بجای قرص یوریناسین از قرص وزیکر ۱۰میلیگرم برای ۲هفته استفاده کردم و تنها تغییر که احساس کردم فقط اینکه کمی مدت ادرار گرفتنم طولانی بشه و اونم فقط در حد ۱۰درصد بود(هماننده یوریناسین) ولی اینکه وقتی ادرارم میگیره باید زود برم و تخلیه کنم،تغییری نکرده.
  نظر شما چیه قرصو ادامه بدم یا پیسنهاد دیگه ای دارید، چون عوارض قرصا خیلی ازار دهندست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   فعلا ادامه بدین اگر در چن ماه اینده بهتر نشد باید نوار مثانه انجام شود
 • تصویر کاربر پویا جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،دو هفته‌ست همینطور که گفتید دارم از قرص یوریناسین روزی یک عدد استفاده میکنم، ولی تاثیری انچنانی نداشت و اگر تاثیری داشت فقط ۱۰درصد بود، نظرتونو خواستم خوردن قرصارو ادامه بدم یا قرص دیگه ای تجویز میکنید یا..
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   قرص وزیکر رو جایگزین کنید اگر بهتر نشد دوباره بگین
 • تصویر کاربر خاطره جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  تکرر ادرار در شب هر یک ساعت یک بار
  به بیماری.ibsکولیت روده تحریک پذیر مبتلا هستم و قرص اعصاب هم میخورم سن 40.شاغل .وزنم بالاست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   ابتدا قند خون چک شود و ازمایش ادرار داده شود
 • تصویر کاربر عباس شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چندسال پیش تنگی مجراداشتم عمل هم کردم الان بعد۵سال دوباره ادرارم قطره قطره میاد
  بعضی وقتها منی هم ازم خارج نمیشه
  آزمایش هم گرفتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   باید مجدد سیستوسکوپی شوید و داخل مجرا دیده شود
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  ۵۸ سالمه تکرر ادار دارم چندین مرحله از صفر تا صد بنا به توصیه پزشک انجام دادم ولی گفتند مشگلی نیست ولی درحالت عادی هر ۱.۵ تا دو ساعت باید ادار کنم وقتی هوا سرد میشه هر نیم ساعت ادادر کامله سوزش نداره قطره قطره هم نیست کامل میاد ولی تعداد ادار خسته ام کرده
  سوال دوم مدتی بود گوشه سمت چپ کمرم یک نقطه درد میکنه که اخیرین این درد به روی بیضه سمت چپ منتقل شده وقتی سپا هستم ان قسمت علاوه بر درد ورم هم میکنه
  بفرمایید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای تکرر ادرار قرص یوریناسین روزی یک عدد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای درد و تورم ، فتق دارید بهتر است عمل شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر.
  من تقریبا یک سال پیش رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده داشتم، سوزش ادرار شدید گرفتم، دکتر که رفتم آزمایش کشت ادرار و ادرار برام نوشت،تشخیص دکتر یک نوع عفونت بود ، گفتن سوزاک نیستش. یک دوره قرص تاوانکس و فنازوپریدین مصرف کردم ، تقریبا ۸۰ درصد سوزشم رفع شد، دوباره یک دوره ده روزه فنازوپریدین بهم دادن، الان تقریبا یک سال گذشته سوزشم تقریبا رفع شده ولی موقع ادرار کردن اولین قطره ادرار که میخواد تخلیه بشه نوک آلتم خیلی تیر میکشه و سوزش داره بقیه ادرارم طبیعی هستش و سوزشی ندارم و احساس میکنم راحت ادرار تخلیه نمیشه. دوباره دکتر رفتم برام سنوگرافی کلیه و مثانه و پروستات و مجرا نوشت جواب سنوگرافی همشون نرمال بود. الان یک دوره دو ماهه قرص تاوانکس ۵۰۰، پروستا باریج، باکلوفن ۱۰ و ترازوسین ۲ مصرف میکنم، ده روز گذشته و احساس میکنم این قرصا کمکی نمیکنه، چون بهبودی نداشتم تو این ده روز. و شب ها احساس میکنم تکرر ادرار هم دارم. لطفاً یک راهنمایی اساسی بهم بکنین، خیلی ممنون میشم.و اینکه آیا شما دکتر سید امیر هژبرالسادات در مشهد رو میشناسین یا ن؟ اگر شناختی ازشون دارین کارشون چطور هست! خیلی خیلی ممنونم از شما. با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام ، ۲ عدد قرص آزیترومایسین ۵۰۰ میلیگرمی را با هم مصرف کنید. / به مدت یک هفته هر ۱۲ ساعت کپسول داکسی سیکلین ۱۰۰ میلیگرم مصرف کنید / آمپول سفتریاکسون ۵۰۰ میلیگرم تزریق شود
 • تصویر کاربر پویا شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با عرض سلام،بنده اقا ۲۶ سال دارم که چندین ساله مشکل تکرار ادرار در تمام روز که یک وقتی از روز هم شدیدتر میشه بخصوص بعدازظهرا شدیدتر میشه که تا جایی که در دو ساعت به ۶بار میرسه تا جایی که فشارم میاد پایین و بیحال میشم، به جایی میرسه که گاهی وقتا نمیرسم و یه مقداری شلوارمو خیس میکنم،دسته خودم نیست اگه امد دیگه باید زود برم دسشویی،فقط گاهی وقتا صبحا تا ساعت مثلا ۱۱ تقریبا عادی هستم، خیلی خیلی از این موضوع خسته شدم و ازیت هستم نه میتونم جایی برم اصلا داغونم،خواهشا یه راه حلی بدید،باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   از قرص یوریناسین ۱۰ میلیگرم روزی یک عدد استفاده شود
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر کرمی وقت شما بخیر و شادی، تکرر ادرار غیر پروستاتیک را با چه دارویی می توان درمان کرد ؟ بنده 37 سال سن دارم و ساکن تبریز ، و در رده سنی بزرگی غده پروستات نیستم و هیچگونه عفونت و سوزش ادراری ندارم و دچار سندرم روده تحریک هم پذیر هستم و تشخیص بر عصبی بودن داده شده که با سندرم روده تحریک پذیر در ارتباط است ، مثانه ام بیش فعال شده ، آیا استفاده از قرص تولترودین می تواند به درمان کمک کند ضمنا این قرص عوارض جانبی بینایی ندارد که ؟ چون مدتی هست دچار زخم قرنیه چشم چپم شده ام می ترسم این دارو ( تولترودین ) عوارض بینایی داشته باشد این دارو اگر ممکن است راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   تولترودین و یا یوریناسین ، هر دو خوبن. یکیشون را مصرف کنید
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر بینهایت سپاسگذلرم از شما خداوند اموات شما را قرین رحمت خود قرار دهد ، ضمنا آقای دکتر این داروها عوارض بینایی که ندارند ؟ چون بنده دچار زخم قرنیه چشم چپم شده ام و تحت درمان هستم گفتم شاید این داروها عوارض بینایی داشته باشد چون هر دارویی عوارض جانبی دارد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   خشکی دهان و خشکی چشم و یبوست از عوارضشان هست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدکلبادی سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام.دکتر خسته نباشید من 5ماه پیش عمل واریکوسل بیضه سمت چپم گرید 1عمل کردم .الان 2ماه زیر شکم درد می‌کنه بیضه همم درد می‌کنه.سونگرافی هم کردم گفت هیچی نیست.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   درد بعد عمل ممکنه بمونه ، چیز نگران کننده ای نیست ، مسکن مصرف کنید
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر