جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راهنمای آموزش بیماران بزرگی خوش خیم پروستات

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بزرگی خوش خیم پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات BPH) بعد از 50 سالگی بروز می کندو 55-50 درصد مردان دچار این مشکل می شوند. بیشترین میزان بروز آن در سن 80-75 سالگی است.

پروستات غده ای است که در گردن مثانه قرار می گیرد و عملکرد آن ترشح فروکتوز، پروستاکلاندین ها، مواد ضدمیکروبی و مواد دیگر از جمله ترشح مایع منی است. با بزرگ شدن و فشار به گردن مثانه، راه عبور ادرار تنگ و یا بسته شده و خروج ادرار با مشکل روبرو می شود.

علت این بیماری نامعلوم است، اما دانشمندان معتقدند که عوامل هورمونی (تغییرات هورمونی)، عدم تعادل هورمون های مردانه، عفونت های مزمن ادراری، عوامل اقتصادی، اجتماعی و اثرات نژادی در بروز آن تاثیر دارند.

پیشگیری خاصی برای این بیماری وجود ندارد. با مراجعه به موقع و گرفتن شرح حال و معاینه از طریق مقعد (رکتال)  توسط پزشک و  انجام سونوگرافی می توان به بزرگی و بیماری های دیگر پروستات پی برد و اقدام به درمان های بعدی نمود.

علائم و نشانه ها بزرگی خوش خیم پروستات

تکرر ادرار، احساس نیاز فوری به دفع ادرار، ادرار شبانه (بیش از یکبار)، احساس فشارهای شکمی، کاهش فشار جریان ادرار، بند آمدن ادرار، قطره قطره ادرار کردن پس از پایان دفع ادرار، عدم احساس تخلیه کامل ادرار، احتباس شدید ادراری، عفونت های مکرر ادرار و در صورت عدم درمان گشادشدن لگنچه های کلیه، صدمه به کار کلیه ها و عواقب بعدی نارسایی کلیه می باشد. تغییرات ساختمان مثانه و تشکیل سنگ در مثانه نیز از دیگر عوارضی است که ممکن است رخ دهد.

تکرر ادراری

تشخیص بیماری بزرگی خوش خیم پروستات

اخذ شرح حال دقیق و معاینه پروستات، سونوگرافی و سیستوسکوپی، سه روش اصلی تشخیص این بیماری هستند.

درمان بزرگی خوش خیم پروستات

درمان بزرگی خوش خیم پروستات بستگی به شدت علائم و عوارض و علائم ناشی از آن، سن و شرایط عمومی بیمار دارد. ابتدا از درمان دارویی استفاده می شود. در صورت عدم بهبودی و ایجاد انسداد مسیر ادراری، بر حسب اندازه پروستات و علائم و شرایط بیمار، از دو روش رایج جراحی پروستات (پروستاتکتومی) استفاده می شود.

۱- تراشیدن پروستات با ابزارهای مخصوص از طریق مجرای ادرار (TUR)

۲- روش جراحی باز و درآوردن کامل پروستات (جراحی شکمی)

مراقبت های بعد از عمل در بیمارستان بزرگی خوش خیم پروستات

✅ تا 24 ساعت در تخت استراحت خواهید کرد و در صورت درد، به شما مسکن تزریق خواهد شد.

✅ بعد از عمل، مرتب سرفه کنید و تنفس عمیق داشته باشید. در هنگام سرفه، کشیدن نفس عمیق و یا تمرینات تنفسی با دست یا با یک بالش کوچک، محل جراحی خود را حمایت کنید.

✅ جهت پیشگیری از تشکیل لخته در پاها، ممکن است برای شما جوراب طبی کشی تجویز شود. ابتدا پاها را کمی (15 تا 30 درجه) بالا بیاورید و سپس جوراب را بپوشید. موقع پوشیدن، جوراب نباید چین و چروک داشته باشد تا فشاری به رگ های پا وارد نشود. روزی دو بار به مدت 20 دقیقه آن را باز کنید و سپس مجدداً بپوشید.

✅ ادرار شما برای چند روزی خونی خواهد بود که یک امر طبیعی است، لذا نگران نباشید. برای جلوگیری از لخته شدن خون (که موجب انسداد ادرار می شود)، از راه سوند فولی (سه راهه) مثانه شستشو داده می شود تا ادرار به راحتی خارج گردد. معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید.

✅ به محض اجازه پزشک، با کمک پرستار از تخت خارج شوید. با قدم زدن، روند بهبودی بیماری تسریع می شود و از لخته شدن خون در عروق پاها جلوگیری می شود.

✅ معمولاً پس از چند روز پزشک دستور خارج نمودن سوند ادراری را می دهد، اما ممکن است در مواردی با سوند ادراری مرخص شوید.

✅ هنگام راه رفتن کیسه ادرار باید پایین تر از سطح بدن باشد ولی مواظب باشید کشیده نشود و به محض اینکه دو سوم کیسه پر شد، می بایست تخلیه گردد.

آموزش مراقبت از خود در منزل بزرگی خوش خیم پروستات

تشخیص بزرگی پروستات

✅ در منزل به طور مرتب راه بروید، تحرک داشته باشید و از نشستن به مدت طولانی (بیش از 2 ساعت ) خودداری کنید.

✅ هنگام دفع زور نزنید و با رعایت رژیم غذایی نظیر سبزیجات و میوه جات و یا با مصرف ملین طبق نظر پزشک، از پیدایش یبوست جلوگیری کنید. رژیم غذایی شما معمولی خواهد بود مگر پزشکتان نظر دیگری داشته باشد.

✅ مایعات زیاد بنوشید (8 تا 10 لیوان) تا ادرار رقیق شود. بعد از شروع مصرف مایعات، از آب، چای کمرنگ، آب کمپوت (سیب، گلابی، آناناس) استفاده کنید و برای مدتی از آب میوه های خام استفاده نکنید. از مصرف غذاها و نوشابه های محرک سیستم عصبی مثل کافئین (قهوه و نوشابه های حاوی کولا مثل کوکاکولا) و نوشابه های الکلی خودداری کنید.

✅ مرتب با ورزش هاش پرینه مثل جمع کردن و شل کردن عضلات باسن و ایستادن و نشستن، عضلات ناحیه باسن را تقویت کنید (10 بار در ساعت). هر روز دوش بگیرید و برای تسکین ناراحتی ناحیه پرینه از لگن آب گرم طبق نظر پزشک می توانید استفاده کنید.

✅ هنگام ادرار کردن جریان ادرار را قطع و وصل کنید. این کار به تقویت اسنفکتر ها و کنترل ادرار کمک می کند.

✅ تا مدتی ممکن است بی اختیاری داشته باشید، این امری طبیعی است بنابراین نگران نباشید. این نوع بی اختیاری مدتی طول می کشد و به مرور برطرف خواهد شد.

✅ 8 هفته بعد از جراحی مجاز به فعالیت جنسی هستید. در صورت ناتوانی جنسی از مشاوره پزشک کمک بگیرید.

تعویض پانسمان در منزل یا درمانگاه باید با روش استریل انجام شود.

✅ داروهایی که برایتان تجویز شده را به موقع استفاده کنید و مقدار آن را کم و یا زیاد نکنید. چنانچه مصرف دارویی را فراموش کردید، اگر نزدیک به ساعت بعدی است آن را نخورید و داروی ساعت بعدی را مصرف کنید.

✅ اندازه گیری درجه حرارت از راه مقعد، تنقیه، رکتال تیوب (لوله مخصوص دفع گاز از روده) و شیاف ممنوع می باشد.

✅ در صورت پیدایش علائم و نشانه هایی مثل بسته شدن راه ادرار، احساس پری در مثانه، احساس نیاز به دفع ادرار، اسپاسم (گرفتگی عضلات) مثانه، نشت ادرار اطراف سوند، کاهش ادرار یا قطع ادرار در کیسه به مدت 4 ساعت و علائم عفونت ادراری شامل تب ، لرز، گیجی و بی قراری فورا ًبه جراح خود گزارش دهید.

✅ 4 تا 6 هفته از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و فعالت های خود را به مرور افزایش دهید.

✅ از رانندگی در جاده های پر دست انداز خودداری کنید و حد مجاز رانندگی حداکثر 2 ساعت می باشد.

✅ جواب نمونه پروستات ارسالی به آزمایشگاه را بعد از 14-10 روز از بخش پاتولوژی دریافت و به پزشک خود نشان دهید.

✅ به تاریخ ویزیت بعدی که برای شما تعیین شده توجه کنید و در آن تاریخ مراجعه نمایید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4/5 - (22 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر باور یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 654 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ، با تشکر که سوال ها میخونید و جواب میدید من 30ساله و مجرد وبیکار که دو ساله دارم آزمون میدم یجا قبول شم که شاید زندگیم سروسامان بگیره ماه بعد هم امتحان دارم اما مشکلی هست که اجازه درس خواندن به من نمیده و مجدد زحماتم برای آزمون بعدی داره به باد میده من در حدود یک ماه پیش خودارضایی داشتم که بعد از آن یمدت احساس درد بیضه داشتم و بعضی وقتهام درد در کمر از پشت واحساس سرما (نه لرز شدید) و فشار اندکی در ناحیه مقعد که موجب میشد برا کاهش فشار دسشویی برم (نه ادرار فقط مدفوع)، دکتر رفتم خودشون دستگاه سونوگرافی داشتن سونو کردن (بدون عکس فقط نگاه کردن)گفتن کلیه هات چرا باد داره؟ یکمم رسوب پروستات داری قرصات بخور خوب میشی دارو نوشتن افلوکساسین ۲۰۰ من دوهفته مصرف کردم و در طول این دوهفتع یکبار خودارضایی داشتم یکمم مایع منی زرد خیلی کم رنگ بود و حالم خوب بود و احساس سرما هم نداشتم بعد از چهار پنج روز از قطع دارو یکبار ک خود ارضایی داشتم احساس سرما میکنم بدون هیچ مشکل دیگری طوری که نگرانشم شبا و با همین احساس سرما از خواب بیدار میشم در ضمن نه تب دارم نه سوزش ادرار نه قطعی ادرار نه مشکل دیگر، فقط یمدت ادرارم رو به تیرگی میرفت که با مصرف اب رنگ ادرار هم خوب میشد، ازمایش ادرار هم داشتم عفونتی نبود فقط یک لخته خون کوچک در ادرار بود که دکتر گفت در این حد نیاز به ازمایش مجدد نیست ولی بعد از قطع دارو برا اطمینان ازمایش بده که امروز رفتم هم ازمایش خون دادم هم ادرار و نتیجش چند روز دیگه میاد به نظر شما مشکل من چی هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید نتایج ازمایش که اومد براتون ارسال می کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   از نظر من اگر چکاب سالم باشد باید به دکتر روانکاومراجعه نمایید
  2. تصویر کاربر باور شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   آقای دکتر نتایج آزمایش اومد که براتون میفرستم ، که دکتر گفتن یه لکه خون کوچک در آزمایش ادرار هست که مشکلی نیست احتمالا سنگ ریزس لطف کنید نگاه کنید، بنظرتون آیاپروستاتیک میتواند دلیل لکه خونه باشه؟ چون خودارضایی اخری که داشتم و در بالا توصیف کرده بودم در انتها علاوه بر احساس سرمای اندک یه دردی حس کردم (ضمنا علاوه براین آزمایش ها، آزمایش ادرار دوهفته پبش مجدد دادم باز هم همین لکه خون توش بود) وآیا پروستاتیک احساس سرما نمیده؟ چون همانطور ک قبلا گفته بودم دو سه روز بعد اززمانی که داروهای افلوکساسین شروع به مصرف کردم احساس سرمام تمام شد و تا چهار روز بعد از قطع افلوکساسین هنگام خود ارضایی مجدد یه حس سردی داشتم
  3. تصویر کاربر باور شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   نتایج ازمایشات
  4. تصویر کاربر باور شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   نتیجه آزمایش ۱
  5. تصویر کاربر باور شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   ازمایش ۱
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   ازمایشات نرمال است
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۶ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من به چند پزشک دیگر جواب سیستوکوپی رو نشون دادم گفنمد التهاب مجرای یا پروستاتیت هست شما می فرمایید تنگی مجرا الان وضعیت من چه جوری هست من تنگی مجرا دارم یعنی از همون تنگی هایی که مجبور بشم چندین بار سیستوکوپی یا در مراحل بدتر جراحی باز کنم واینکه ماهیانه باید تحت نظر باشم دکتر معالج چه آزمایشاتی را قراره ماهیانه اجرا کنه ممون میشم راهنمایید بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   از ‌پیگیری این بیماری نتیجه نمیگیرید
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم
  بنده یک هفته ای از روش پنیمور برای افزایش طول آلت تناسلی استفاده کردم و بعد از مطالعه وبسایت جنابعالی به این نتیجه رسیدم که تاثیری ندارد
  از آن زمان بنده تکرر ادرار شبانه گرفتم و وقتی مثانه را هم تخلیه میکنم باز احساس ادرار کردن دارم در صورتی که مثانه خالیست
  و از آن زمان به بعد نیز منی من بسیار غلیظ و حجم بسیار کمی دارد و به صورت ژله ای خارج میشود
  به دکتر متخصص کلیه و مجاری ادرار مراجعه کردم گفتن شما پروستاتیت دارید و این آزمایشات را برای بنده نوشتن؟
  حالا با توجه به شرح حال من آیا استفاده از روش پنیمور باعث التهاب پروستات بنده شده؟یا علت دیگری دارد؟
  و آیا کم شدن مایع منی و غلظت بسیار زیاد آن به پروستاتیت ارتباطی دارد ؟
  و آیا آزمایشات نوشته شده مشخص میکند مشکل چیست؟
  باید چکار کنم آقای دکتر؟
  ممنون از وقتی که میگذارید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر حسین سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   ممنون از پاسخ شما
   آیا پروستاتیت حجم منی رو کاهش میده و غلیظ میکنه آقای دکتر؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  باتوجه به اینکه ادارمکرروقطع ووصل درادار بعضی از دکترها عنوان مینمایند که مشکل تنبلی مثانه وبزرگی پروستات
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   بايد بياييد بررسي از نظر تنگي مجرا
 • تصویر کاربر اسحاق چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر پدرم با سن 72سال در تاریخ 23.9.95با پی اس ای 22به دکتر مراجعه کردیم و برای پدرم نمونه برداری با جواب نرمال وبرای پدرم قرصهای فینستراید و تامسولین نوشت ودر تاریخ 1.12.95با پی اس ای 8.2و فری پی اس ای 14.63با حجم پروستات 110تا این تاریخ وبعد از سه ماه پی اس ای به 7رسید و بعد از مدتی دیگر با حجم 85و پی اس ای 7.88و فری پی اس ای 15.99و بعد از سه ماه دیگر با پی اس ای 7.84و فری پی اس ای 12.88و بعد از سه ماه دیگر با حجم 70و پی اسای 7.23و فری پی اس ای 17.98تا این تاریخ پدرم هر دو تا قرص فینستراید و تامسولین را خورده ما به مدت بیست روز قرصهای پدرم راقطع کردیم وحجم 70.پی اس ای 11.30.و فری پی اس ای 15.40وبعد ازاین پدرم سه تا قرص فینستراید خورد با پی اس ای 8.72.فری پی اس ای 19.5وبعد از سه ماه با حجم 70پر وخالی و پی اس ای 12.1و فری پی اس ای 22.36 دکتر به ازمایش مشکوک و برای پدرم عکس ام ار ای از پروستات و لگن نوشت و جواب عکس دکتر کارشناس گفت مشکوکه ولی ما بعد از یک هفته ازمایش دیگر انجام دادیم با پی اس اس 8.68و 13.36ودکتر باز هم بهمان گفت به یقین که مشکلی ندارد وباز عکس سالم است وشاید مال التهاب باشد و بعد از یک ماه که دکتر گفت ازمایش انجام دهید با حجم 68پر وخالی ان صفر و پی اس ای 9.58.فری پی اس ای 14.48گه این دوتا ازمایش بعد از ام ار ای انجام دادیم 0و پدرم تا این مدت قرصها را به طور مرتب خورده هر دو تا قرص ودکتر پدرم از اقوام و انکولو ژهستن سوال اول نظر شما چیست 2نمونه برداری را هر چند وقت یا سال باید انجام داد 3 قرصهی فینستراید که باعث گمراه شدن ازمایش پی اس ای میشود اگر از اخرین ازمایش از کمترین میزان ان باخوردن انها پی اس ای بالا رود میتواند نشانه پروستات باشد وباید پیگیری شود وما این کار ا با گرفتن عکس ام ار ای انجام دادیم وجواب برات گفتم در ضمن من این سوال را در مورد قرصها پرسیدم و جواب داد گفت این قرصها برای کسی مشکل دارد که سرطان پروستات داشته باشد بار دیگر میگویم دکتر پدرم انکولوژ است ومن به یک اورولوژمراجعه کردم گفتم میخوام عمل کند گفت باید عمل بسته انجام دهد ومن موافقت نکردم از روز اول تا به امروز دوسال وما فقط یک بار نمونه برداری انجام دادیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 5 سال پیش)
   بايد تسخيص قطعي با نمونه برداري مشخص شود
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۵ آبان ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 293 مشاهده پرسش
  بنده 37سال سن دارم حدود 3ماه پیش جهت چکاپ آزمایش ادرار دادم که در آزمایش ادرار خون دیده شده که بعد از سونوگرافی دکتر گفت دچار التهاب پروستات شده ای در این مدت هیچگونه مشکلی نداشتم دکتر برای یک هفته آنتی بیوتیک و برای یک ماه قرص ترازسین تجویز کرد بعد از یک ماه به مسافرت رفتم چون مسیر زیادی رانندگی کردم بعد از دو روز سوزش ادرار گرفتم که در تالش به پزشک مراجعه کردم و دکتر گفت چیز مهمی نیست وبه علت همان التهاب است بعد از برگشتن دوباره به متخصص ارولوژی مراجعه کردم برای 6ماه آنتی بیوتیک سفروفلکسسین ودیکلوفناک 25 داده ولی هنوز سوزش خفیف را دارم آیا با خوردن دارو رفع میشه یا نیاز به جراحی پیدا میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آبان ۹۷( 5 سال پیش)
   از نظر من دارو لازم نیست فقط اب زیاد بخورید سوزش میرود
 • تصویر کاربر keyvan جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  جناب آقای دکتر کرمی

  پدر بنده 62 سال دارد و علائم پروستات متوسط که نتایج آزمایش و سونوگرافی به شرح زیر است:
  PSA = 1.3
  Free PSA = 0.6
  Free PSA/PSA = 0.46
  در بررسی سونگرافیک بعمل آمده:
  کلیه راست بطول 109mm و کلیه چپ 112mm رویت گردیدند.
  هر دو کلیه دارای سایز، اکو و ضخامت پارانشیم و افتراق CMJنرمال و فاقد سنگ، هیدرونفروز و ضایعه فضاگیر میباشند.
  مثانه پر با ضخامت جداری نرمال و فاقد سنگ و ضایعه اینترالومینال است.
  پروستات با ابعاد 49*33*52mmو حجم 45ccرویت گردید که دارای سایز بزرگتر از حد طبیعی میباشد. اکوی پارانشیم آن هموژن است.
  پس از تخلیه مثانه، رزیدوی ادارای 8cc بود.
  دکتر برایش فیناید 5 و مدالوسین 0.4 تجویز کرده است.
  آقای دکتر با توجه به نتایج، آیا میتواند به علت عوارض فیناید 5 (من جمله خشکی چشم) آن را مصرف نکند یا دستور دیگری میفرمایید.

  با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   اگر با دارو اذیت تست بیایید با عمل تراش درستش کنم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۰۰ فیلم عمل من در www.drkarami.comرا ببینید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  عرض ادب.پدرم یکشنبه گذشته عمل پروستات شدند (لیزر)،اندازه پروستات ۴۴سی سی بود.دیروز بعد از یک هفته سوند را خارج کردند.اما از دیروز تا حالا باز هم ادرار بسیار مقطع خارج میشود.دایم هم احساس ادرار دارند.جواب پاتولوژی فردا آماده میشه.پدرم ۸۰ سالشه.آیا این بعد از عمل طبیعیه؟چه کار کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
   با زمان بهتر ميشود
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۶ مهر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان میخواستم لطف کنید از روی عکس ببینید بیضه های من در حالت نرمال هست یا کوچک 40 ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۶ مهر ۹۷( 5 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمود شنبه ۲۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 5315 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.من ۴۱ ساله هستم اخیرا در بررسی سونوگرافی ابعاد پروستات طبیعی ولی گفته شده بافت پروستات coarseو غیریکنواخت هست.من مشکلی در ادرار ندارم و کلیه ها هم طبیعی هستن.ایا غیر یکنواخت بودن بافت پروستات سرطان هست من خیلی نگرانم چون پدرمم سرطان پروستات داشتن ممنون میشم راهنمایی کنین پزشک عمومی آزمایش psa نوشته که انجام ندادم هنوز.ایا سرطان هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   انجام دهيد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر