حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر arian دوشنبه ۱۶ تیر ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من چند وقتی احساس می کنم که اب منی من بویی نمیده می خواستم بدونم مشکلی دارم یا نه ؟
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ تیر ۹۳( 5 سال پیش)
   ازمایش منی باید انجام بدهید
 • تصویر کاربر نیما دوشنبه ۹ تیر ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر لطفا جواب منو بدید من وقتی میشینم مخصوصا تو حمام ناحیه التم یک مقدار بی حس میشود
  ایا مشکلی وجود دارد ؟؟/
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ تیر ۹۳( 5 سال پیش)
   نه مشکلی نیست
 • تصویر کاربر hadi جمعه ۲۳ خرداد ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر معذرت می خوام این سوال رو می پسم. می خواستم بدونم ایا اگر پسری 4 بار رابطه ی مقعدی با فردی داشته باشه آیا این قابل تشخیص هست که پسر قبلا با آلتش ای کارو کرده؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ خرداد ۹۳( 5 سال پیش)
   نه
 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۱۶ خرداد ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت اقای دکتر من 31 سالم هست ایا طول و کلفتی الت قابل درمان هست شما چه دارویی یا روشی را پیشنهاد میکنید از بعضی سایت و افراد شنیدم روغن بیگر بهمراه پودر جنیسینگ موثر است ایا درسته؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ خرداد ۹۳( 5 سال پیش)
   نهاز نظر علمی راهی ندارد
 • تصویر کاربر Alirezaee سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 19 سالمه قدم 184 وزنم 90 کیلو هستش الت من در حالت نعوظ 13 سانتیمتره.میخواستم بدونم از این اندازه امکان داره بزرگتر بشه یا نه ممنون میشم سریع جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۳( 5 سال پیش)
   نرمال است راهی برای بزرگ کردن نداره
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۶ خرداد ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید کن 19سالمه و از کوچکی آلت رنج میبرم(هم طولش کمه و هم قطرش) اگه میشه دارویی رو که میدونید (آزمایش هورمونی و سونوگرافی بیضه دادم شکر خدا طبیعی بود و دکترم میگفت دارو هست ولی الان دیگه با سن من اثر نداره باید زود تر مراجعه میکردم حالا اگه دوست دارید و میخواید در مطب حضوری بهم بگید و برام تجویز کنید (هزینه اش هر چقدر میشه مشکلی نداره بگید براتون کارت به کارت میکنم به حسابتون) برام ایمیلش کنید تا استفاده کنم چون از شهرستان پیام میدم و نمیتونم حضوری تشریف بیارم فقط تورو خدا کمکم کنید ببخشید که راحت پرسیدم و شما مسئول سایت جان اون بچه هات این پیام منو به دست دکتر برسون تا جواب رو برام ایمیل کنه انشالله از خدا هرچی میخوای بهتون بده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ خرداد ۹۳( 5 سال پیش)
   طبیعی است راهی برای بزرگ کردن الت وجود ندارد
 • تصویر کاربر مسیح دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۳( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام به محضرتان.
  اگرچه از منظر علمی،استمنا به زود انزالی و اختلال در نعوظ مربوط نمی شود. اما پس از ده سال استمنا، آلت باید با مالش دست نعوظ کند و با چند بار مالش سریع دچار انزال می شوم. آیا ترک استمنا موجب باز گشت حالت اولیه؛ یعنی نعوظ اسان و انزال بموقع می شود؟ باید چند سال پس از ترک آن اقدام به ازدواج نمود؟
  هیچ انسانی آگاهانه به دام خودارضایی نمی افتد.
  با تشکر فراوان.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۳( 5 سال پیش)
   با ترک عادت بهتر میشوید این رفتار شرطی شده است
 • تصویر کاربر amir چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲( 5 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دوکتر من بلوق دیر رس دارم الان 20 سالمه ولی ریشمو موهای بدنم اندازی یه پسره 16 ساله درومده در حدی که سیبیلو یکوچولو تازه ریش دراوردم الان التم 4 ساله به اندازه ی 10سانت در حالته راست و کلفتی هم کمو نازکه ب صورتی که نمیتونم سکس کنم..میخواستم ببینم نسبت به شرایطه بلوقه دیر رسم هنوز میشه کاری کرد؟ممنون.
  1. تصویر کاربر amir چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲( 5 سال پیش)
   Javab bdin dgeee
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲( 5 سال پیش)
   باید چکاپ هورمونی شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر