شوهرم آلتش کوچک است چه کنم؟

کوچکی آلت تناسلی مردان می تواند باعث مشکلات عدیده در زندگی زناشوئی گردد. امروزه مردان زیادی به کلینیک و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه می کنند که از کوچکی آلت تناسلی خود نگران هستند.

از طرفی تبلیغات زیادی در ماهواره و بعضی سایتها وجود دارد که ادعا مکنند که می توانند باعث افزایش آلت تناسلی مردان شوند این جانب به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بر خود واجب دانستم که نکات مهم و علمی و اخرین اخبار موجود در این زمینه را مختصر به اطلاع برسانم.

بیش از 95 درصد مراجعه کننده گان در معاینه اندازه آلتشان نرمال است و بیخودی نگرانند. ضمنا مثل قد افراد، اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و نباید مقایسه گردد. هیچ ارتباطی بین قد و اندازه آلت فرد وجود ندارد. اگر ندازه الت بین حد اقل  و حد اکثر نرمال باشد از نظر پزشکی نرمال می باشد.

نکته بسیار مهم در رابطه با کوچکی اندازه آلت تناسلی، اساس تعریف علمی خاص می باشد و صرفاً ادعای یک فرد دلیل وجود مشکل نیست و باید توسط متخصص ارولوژی معاینه گردد.

هر پسربچه بالای یکسال که در حالت کشیده طول آلت تناسلی کمتر از 2 سانت دارد باید تحت درمان قرار گیرد.

بیشترین رشد آلت تناسلی بین 2 تا 5 سالگی و از طرفی در سن 15-17 سالگی اتفاق می افتد و بعد از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند.

به علت دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد باعث می شود که خود فرد آلت تناسلی را کمتر از نرمال حس کرده و نگران شود.

اندازه آلت تناسلی نرمال چقدر است؟

میانگین اندازه آلت در حالت نعوظ اغلب بیش از 13-15 سانتی متر می باشد. زمانی از نظر علمی گفته می شود که آلت تناسلی کوچک است که در حالت نعوظ اندازه آن کمتر از 7 سانتی متر باشد. که فقط 6 مورد در هزار مرد دیده می شود.

آیا بین بزرگی آلت و درصد بالای رضایت خانم ها، ارتباطی وجود دارد؟

جواب منفی است. متأسفانه به علت فرهنگ سازی غلط خیلی ها بر این باورند که بین بزرگی آلت تناسلی و شدت رضایت خانم ها ارتباط مستقیمی وجود دارد در حالیکه از نظر علمی کاملاً غلط است به دلیل آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بیشترین تأثیر را دارد.

آیا راهی برای بزرگی آلت تناسلی آقایان وجود دارد؟

اگر این مورد در دوران بچه گی تشخیص داده شود با داروها قابل درمان هستند ولی بعد از بلوغ هنوز در دنیا علیرغم تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی دروغ و غلط، هیچ روش جراحی و یا داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی کشف نشده است.

آیا ممکن است طول آلت تناسلی در مردان کوچک شود؟

با اینکه دلایل مختلفی برای کوتاه شدن طول آلت تناسلی مردان وجود دارد اما علت اصلی آن پروستاتکتومی رادیکال است. پروستاتکتومی رادیکال، برداشت غده پروستات به همراه گره های لنفاوی اطراف آن می باشد. حدود 70 درصد مردانی که تحت عمل جراحی برداشت پروستات قرار می گیرند مقداری کاهش طول آلت تناسلی را تجربه می کنند.

بر طبق مطالعات، مقدار طولی که احتمال دارد یک مرد پس از پروستاتکتومی از دست دهد متفاوت است. برای مثال در یک مطالعه، 126 مرد که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفتند 3 بار قبل و بعد از جراحی طول آلت خود را اندازه گیری کردند. این مردان حداقل تا پس از 12 ماه بعد از عمل به از دست دادن طول آلت خود ادامه دادند. میانگین کاهش طول آلت در این مردان نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در حالت شل و حدود 1 اینچ (2.3 سانتی متر) در حالت نعوظ بود.

تعریف میکروپنیس یا آلت کوچک از نظر علمی

میکروپنیس

همچنانکه گفته شد اندازه آلت تناسلی به ژنتیک و هورمون و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بسیاری از مردان همچنانکه گفته شد درباره کوچک بودن آلت تناسلی خود نگران هستند. در یک مرد بالغ وقتی که اندازه آلت کمتر از 5/2 اینچ باشد به آن میکروپنیس گفته می شود. این اندازه برای شیرخوار کمتر از ۰/۷۵ اینچ است.

آیا میکروپینس درمان دارد؟

علت میکروپنیس به عدم توانایی رشد کردن آلت در سه ماه دوم و سوم حاملگی می باشد و علت آن کم بودن هورمون تستوسترون در دوز خیلی کم و یا عدم جواب به تستوسترون می باشد. از نظر شیوع یک در 200 مورد تولد دیده می شود و بهترین زمان درمان قبل از بلوغ می باشد. تزریق هورمون تستوسترون بهترین درمان برای افزایش طول آلت تناسلی قبل از بلوغ می باشد که باعث افزایش طول آلت تناسلی می گردد.

توجه: بعد از بلوغ تزریق تستوسترون هیچ اثری روی افزایش طول آلت تناسلی ندارد.

چربی ناحیه عانه مردان

این حالت به نوجوانان و یا جوانان چاقی گفته می شود که علیرغم اینکه اندازه آلت تناسلی آنها نرمال است ولی به علت چربی زیاد ناحیه عانه آلت تناسلی در داخل آن پنهان و یا دفن شده است و این حالت اغلب باعث نگرانی والدین شده و با شکایت از کوچک بودن آلت بچه به مطب ها مراجعه می کنند تنها درمان این حالت کاهش وزن و ذوب کردن چربی است که با از بین رفتن چربی آلت اندازه طبیعی خودش را نشان می دهد.

اندازه واژن خانم ها که در حالت نعوظ کامل آلت مرد در داخل آن قرار می گیرد، چقدر است؟

اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین 7-9 سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها 7-9 سانت آلت تناسلی مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود.

یک نکته بسیار مهم

در پایان ذکر این نکته مهم است که طول واژن زنان 5/7 سانتی متر می باشد که در طول تحریک جنسی به 10 سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای 10 سانتی متر طول آلت  را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رامین پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ، من ۱۹ ساله هستم و طول آلتم ۱۱ سانت هست و همونطور که شما قبلا در یک مقاله گفته اید راهی برای افزایش سایز نیست .اما من همین ماه پیش حدود یک سانت رشد قدی داشتم،با این حساب امکان دارد آلتم باز هم رشد کند؟اگر امکان رشد وجود دارد میتوان با مکمل و مواد معدنی تقویتی رشد را بیشتر کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   این اندازه نرمال ایت وهمه تبلیغات افزایش دروغند
 • تصویر کاربر اکبر جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام. آیا استفاده از روغن خراطین واقعا در افزایش حجم آلت تاثیر داره و آیا عوارضی هم داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   اساسا دروغ است
 • تصویر کاربر مجید جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ؛ من جنابت با دست خانومم برام حاصل شد ، نعوظ شدید به هم دست داد ، خیلی خارش داشت ،الان آلتم حس و حرکت نداره و بیضه ها یک مقدار بزرگ شده، دکتر اورولوژیست هم رفتم گفتن مشکلی نداره ولی چرا آلتم هیچ حسی نداره و بیضه هاهم بزرگ شده ، طبق گفته دکتر سوفلکسین 500 و دیکلوفناک مصرف میکنم ،سن 23 سال لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   بیشتر عصبی است
 • تصویر کاربر Meti جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من طول آلتم مشکلی نداره ولی ختنم با بقیه ختنه ها فرق داره حس میکنم سر التم نباید اینطوری باشه حتما تو بچگی بد ختنه شده میخواستم ببینم چیکار کنم دوباره ختنه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید ۲۶ سالمه و تازه ازدواج کردم ولی در طول شبانه روز دائم میل به رابطه جنسی دارم و این میل من خیلی زیاده و باعث شده که همیشه حالتم سفت و بزرگ باشد و بلند احساس می کنم از کنترل من خارج است و میل خیلی زیادی به رابطه دارم
  در ضمن کم خونی مینور دارم و حدود ده سال پیش تشنج کردم یک بار و قرص دپاکین مصرف می کنم ولی دیگه تا الان ندااشتم تشنج ممنون میشم راهنماییم کنید چجوری خودمو کنترل کنم آیا قرصی هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خست نباشی خدمت شما .
  اقای دکتر من 22 سالمه اندازه آلت تناسلی من در حالت نعوظ 9 سانتی متره آیا بعد ازدواج با شریک جنسیم به مشکل میخورم ؟من فکر میکنم دیگه نمیتونم رابطه جنسی برقرار کنم به همین علت از ازدواج فراریم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Sb سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 29سالمه البته وزنم هم زیاده اما آلت تناسلیم در حالت عادی به حدی کوچک که داخل شکم میشه و در حالت 6_7و نهایتا شاید 8بشه لطفاً من رو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   راهی برای بزرگ کردن الت تناسلی وجود ندارد
 • تصویر کاربر Sb سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر طول آلت تناسلی من خیلی کوچکه که خیلی وقت ها هم به داخل وارد میشه و در حالت نعوظ هم حداکثر 6یا هفت سانتر میشه لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   راهی برای بزرگ کردن الت نیست
 • تصویر کاربر picaso سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر بنده پسری 17.5 ساله با 176 سانت قدو 130کیلو وزن هستم .طبق روش هایی که گفته شد طول التم رو اندازه گرفتم و12 سانت بود.صورت کم مویی دارم و سینه ها و باسنم بزرگ تر از حد معموله ولی موهای پا و قسمت عانه بطور معمول رشد کرده و ضعفی در عضلاتم ندارم ولی صورتم زیاد مردونه بنظر نمیاد و دستانم از حد هم سن و سالام کوچک تره . هرموقع برای سرم زدن به بیمارستان مراجعه می کنم رگ دستم رو نمی تونن پیدا کنن و سر همین قضیه هر دفعه تحقیر می شم و اطرافیانم بهم میگن که زن نمیتونم بگیرم و همسن و سالام مسخرم میکنن.میخواستم بدونم ایا من دچار هیپوگنادیسم هستم و ایا درمان دارد؟و سوال دیگرم این است ایا الت کوچکی دارم یا نه؟ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدید و کاملا رو راست باشد و فقط برای امیدوار کردنم نباشد. با تشکر ممنون میشم جواب رو به جیمیلم بفرستیدa.piccasso@gmail.com
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر J.m پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید ،من آلتی به طول ۱۸ سانت و به محیط(عرض)۱۸ سانت دارم،احساس می کنم بیش از حد کلفت هست می خواستم بدونم که طبیعی هست یا نه و این که توی اینده دچار مشکل نمی شم
  1. تصویر کاربر J.m شنبه ۱۶ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   با سلام،قریب به ۴۵ ساعت است پاسخی دریافت نکرده ام لطفا راهنماییم کنید
  2. تصویر کاربر J.m شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   من تازه ازدواج کردم ولی نمی توانم به خاطر قطر خیلی زیاد که منجر به درد می شود رابطه داشته باشم،لطفا راهنماییمکنید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   کاملا نرمال ونیاز به درمان ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر