آیا طول آلت تناسلی مردان قابل افزایش است؟

کوچکی آلت تناسلی مردان می تواند باعث مشکلات عدیده در زندگی زناشوئی گردد. امروزه مردان زیادی به کلینیک و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه می کنند که از کوچکی آلت تناسلی خود نگران هستند.

از طرفی تبلیغات زیادی در ماهواره و بعضی سایتها وجود دارد که ادعا مکنند که می توانند باعث افزایش آلت تناسلی مردان شوند این جانب به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بر خود واجب دانستم که نکات مهم و علمی و اخرین اخبار موجود در این زمینه را مختصر به اطلاع برسانم.

انزال زودرس

بیش از 95 درصد مراجعه کننده گان در معاینه اندازه آلتشان نرمال است و بیخودی نگرانند. ضمنا مثل قد افراد، اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و نباید مقایسه گردد. هیچ ارتباطی بین قد و اندازه آلت فرد وجود ندارد. اگر ندازه الت بین حد اقل  و حد اکثر نرمال باشد از نظر پزشکی نرمال می باشد.

نکته بسیار مهم در رابطه با کوچکی اندازه آلت تناسلی، اساس تعریف علمی خاص می باشد و صرفاً ادعای یک فرد دلیل وجود مشکل نیست و باید توسط متخصص ارولوژی معاینه گردد.

هر پسربچه بالای یکسال که در حالت کشیده طول آلت تناسلی کمتر از 2 سانت دارد باید تحت درمان قرار گیرد.

بیشترین رشد آلت تناسلی بین 2 تا 5 سالگی و از طرفی در سن 15-17 سالگی اتفاق می افتد و بعد از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند.

به علت دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد باعث می شود که خود فرد آلت تناسلی را کمتر از نرمال حس کرده و نگران شود.

اندازه آلت تناسلی نرمال چقدر است؟

میانگین اندازه آلت در حالت نعوظ اغلب بیش از 13-15 سانتی متر می باشد. زمانی از نظر علمی گفته می شود که آلت تناسلی کوچک است که در حالت نعوظ اندازه آن کمتر از 7 سانتی متر باشد. که فقط 6 مورد در هزار مرد دیده می شود.

آیا بین بزرگی آلت و درصد بالای رضایت خانم ها، ارتباطی وجود دارد؟

جواب منفی است. متأسفانه به علت فرهنگ سازی غلط خیلی ها بر این باورند که بین بزرگی آلت تناسلی و شدت رضایت خانم ها ارتباط مستقیمی وجود دارد در حالیکه از نظر علمی کاملاً غلط است به دلیل آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بیشترین تأثیر را دارد.

آیا راهی برای بزرگی آلت تناسلی آقایان وجود دارد؟

اگر این مورد در دوران بچه گی تشخیص داده شود با داروها قابل درمان هستند ولی بعد از بلوغ هنوز در دنیا علیرغم تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی دروغ و غلط، هیچ روش جراحی و یا داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی کشف نشده است.

آیا ممکن است طول آلت تناسلی در مردان کوچک شود؟

با اینکه دلایل مختلفی برای کوتاه شدن طول آلت تناسلی مردان وجود دارد اما علت اصلی آن پروستاتکتومی رادیکال است. پروستاتکتومی رادیکال، برداشت غده پروستات به همراه گره های لنفاوی اطراف آن می باشد. حدود 70 درصد مردانی که تحت عمل جراحی برداشت پروستات قرار می گیرند مقداری کاهش طول آلت تناسلی را تجربه می کنند.

بر طبق مطالعات، مقدار طولی که احتمال دارد یک مرد پس از پروستاتکتومی از دست دهد متفاوت است. برای مثال در یک مطالعه، 126 مرد که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفتند 3 بار قبل و بعد از جراحی طول آلت خود را اندازه گیری کردند. این مردان حداقل تا پس از 12 ماه بعد از عمل به از دست دادن طول آلت خود ادامه دادند. میانگین کاهش طول آلت در این مردان نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در حالت شل و حدود 1 اینچ (2.3 سانتی متر) در حالت نعوظ بود.

تعریف میکروپنیس یا آلت کوچک از نظر علمی

میکروپنیس

همچنانکه گفته شد اندازه آلت تناسلی به ژنتیک و هورمون و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بسیاری از مردان همچنانکه گفته شد درباره کوچک بودن آلت تناسلی خود نگران هستند. در یک مرد بالغ وقتی که اندازه آلت کمتر از 5/2 اینچ باشد به آن میکروپنیس گفته می شود. این اندازه برای شیرخوار کمتر از ۰/۷۵ اینچ است.

آیا میکروپینس درمان دارد؟

علت میکروپنیس به عدم توانایی رشد کردن آلت در سه ماه دوم و سوم حاملگی می باشد و علت آن کم بودن هورمون تستوسترون در دوز خیلی کم و یا عدم جواب به تستوسترون می باشد. از نظر شیوع یک در 200 مورد تولد دیده می شود و بهترین زمان درمان قبل از بلوغ می باشد. تزریق هورمون تستوسترون بهترین درمان برای افزایش طول آلت تناسلی قبل از بلوغ می باشد که باعث افزایش طول آلت تناسلی می گردد.

توجه: بعد از بلوغ تزریق تستوسترون هیچ اثری روی افزایش طول آلت تناسلی ندارد.

چربی ناحیه عانه مردان

این حالت به نوجوانان و یا جوانان چاقی گفته می شود که علیرغم اینکه اندازه آلت تناسلی آنها نرمال است ولی به علت چربی زیاد ناحیه عانه آلت تناسلی در داخل آن پنهان و یا دفن شده است و این حالت اغلب باعث نگرانی والدین شده و با شکایت از کوچک بودن آلت بچه به مطب ها مراجعه می کنند تنها درمان این حالت کاهش وزن و ذوب کردن چربی است که با از بین رفتن چربی آلت اندازه طبیعی خودش را نشان می دهد.

اندازه واژن خانم ها که در حالت نعوظ کامل آلت مرد در داخل آن قرار می گیرد، چقدر است؟

اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین 7-9 سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها 7-9 سانت آلت تناسلی مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود.

یک نکته بسیار مهم

در پایان ذکر این نکته مهم است که طول واژن زنان 5/7 سانتی متر می باشد که در طول تحریک جنسی به 10 سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای 10 سانتی متر طول آلت  را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.3 (85.76%) 125 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ali سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام احساس می کنم قطر التم خیلی زیاد طوری که شریک های جنسیم همه شاکی هستند و محیط دایره ان به بیش از ۱۱ سانت میرسه ایا امکان کاهش سایز میباشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)
   راهی ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)
   اگر دستکاری کنید خراب میشود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام. آقای دکتر! من پسری 17 ساله هستم! التم در حالت خوابیده 4 - 5 سانتی متر و در حالت راست شده 12 - 13 سانتی متر! آیا نرماله یا نسبت به سنم کوچکه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.اقای دکتر طول الت من در حالت راست شده حدودا ۹ تا ۱۰ سانتی متر هست.میخوام از دستگاه وکیوم استفاده کنم.این دستگاه باد کش هست و این طور که میگن خون رسانی رو بیشتر میکنه.لطف میکنید راهنمایی کنید که چیکار کنم.مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   اصلا استفاده نکنید اندازه نرمال است
 • تصویر کاربر بهزاد جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بنده 33 سالمه طول آلت جنسیم نزدیک ده سانتیمتره و این موضوع مشکلاته زیادی تو رابطم ایجاد میکنه میخواستم ببینم راهکاری وجود داره تا من طولشو بیشتر کنم خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر بهزاد چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   ؟؟؟؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   هنوز پر دنیا راهی برای بزرگ کردن الت تناسلی وجود ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید و احترامات فائقه خدمت جناب دکتر
  اینجانب به علت ابتلا به واریکوسل گرید ۲ و ۳ در خرداد ۹۷ عمل جراحی واریکوسل از نوع جراحی باز در ناحیه زیر شکم بر روی واریکوسل سمت چپ انجام دادم متاسفانه پس از گذشت ۴ ماه و تست مجدد هنوز درجاتی از واریکوسل که توسط سونوگرافی داپلر تشخیص داده شد موجود بود منتها در حالت عادی قابل لمس و مشاهده نبود مجددا توسط پزسک معالج اینبار از ناحیه بالای شکم و بگفته پزشک معالج از طریق بستن ورید اصلی از بالا عمل مجدد واریکوسل انجام گرفت منتها برخلاف عمل اول که بعد عمل هیچ گونه احساس درد و وجود رگ مشخص مبتلا به واریکوسل در بیضه چپ مشاهده نکردم اینبار هم رگ های متورم و هم درد در بیضه چپ کاملا قابل احساس میباشد حتی با وجود گذشت ۳ هفته از عمل البته بنده مراتب را هم به پزشک معالج و هم اورولوژیست دیگری در میان گذشتم منتها هردو معتقد هستند درد و ورم رگ های بیضه چپ فعلا طبیعی است ،خواهشمندم در این مورد نظر
  خود را اعلام فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  چه راهی وجود داره طول و قطر آلت تناسلی بزرگتر بشه آلت تناسلی من الان در حالت عادی بسیار شبیه به بچه های کوچیک هست سن من الان ۲۸ساله چندسال پیش بیماریه غددی داشتم غده ژینوکماستی داشتم که عمل کردم آیا ارتباطی بین این دو وجود داره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشیداقای دکترپسری هستم۳۰ ساله التم موقع نعوظ۱۱ سانت بیشرنمیشه که نرمالش۱۵سانت بایدچیکارکنم مجردم.روغن خراطین میگن خوبه استفاده کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   راه بزرگ کردن وجود ندارد
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دکتر سلام خسته نباشین.
  من 17 سال و نیم دارم و طول التم درحالت نعوظ 13 سانتی متره.بنظر خودم اندازش کوچیکه نسبت به بقیه.و اینکه راه هایی ک با عنوان ماساژ و افزایش فشار خون و استفاده از روغن خراطین موثره؟ لطفا کمکم کنین چون این کوتاهی باعث خجالتمه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   نرمال است تبلیغات دروغند را ه افزایش نیست
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. آقای دکتر من سوالم را یکبار با کد رهگیری y49gk3143567 مطرح کردم .ولی نگفتید که میتوانم با این شرایط و با توجه به عکس های ضمیمه ازدواج کنم یا خیر؟ سن 30_طول آلت 10 و محیط آلت 12 می باشد. ایا نیاز به مراجعه حضوری هست یا خیر؟ با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   میتوانید
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر کرمی
  می خواستم از محضرتون بپرسم آیا درمان قطعی برای افزایش سایز آلت تناسلی برای افرادیکه دجار مشکل کوچکی آلت تناسلی (کوچکتر از استانداراد یعنی در حالت نعوظ به اندازه 10 سانتی متر) می باشند وجود داره؟
  ابزارهای مانند لارجرباکس یا معادل ایرانی اون پرواکستندر و دستگاه وکیوم و … آیا از نظر علمی و عملی ثابت شده و مورد تایید جنابعالی و دیگر پزشکان متخصص و مجرب این حوزه جهت افزایش هست؟ یا خیر . لطفا جهت درمان قطعی راهنماییی بفرمایید. با سپاس فراوان
  لازم به ذکر است 50 سالمه و مجرد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)
   راهی برای بزرگ کردن نیست تبلیغات دروغند
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر