سایز و اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر باید باشد؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
 تصور غلط بسیاری از مردان در کوچک بودن اندازه آلت تناسلی خود می تواند مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی به وجود آورد. امروزه مردان زیادی به کلینیک و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه می کنند که به دنبال افزایش سایز آلت تناسلی خود هستند. در این مقاله به بررسی کوچکی آلت تناسلی و روش های درمان آن می پردازیم.

بررسی اندازه آلت تناسلی

از طرفی تبلیغات زیادی در ماهواره و بعضی سایت ها وجود دارد که معتقدند می توانند سایز یا حجم آلت تناسلی مردان را افزایش دهند. این جانب به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بر خود واجب دانستم که نکات مهم و علمی و آخرین اخبار موجود در این زمینه را مختصر به اطلاع برسانم.

بیش از 95 درصد مراجعه کنندگان در معاینه، اندازه آلتشان نرمال است و بیخودی نگرانند. ضمنا مثل قد افراد، اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و نباید مقایسه گردد. هیچ ارتباطی بین قد و اندازه آلت تناسلی افراد وجود ندارد. اگر اندازه آلت بین حداقل و حداکثر نرمال باشد از نظر پزشکی نرمال است.

نکته بسیار مهم در رابطه با کوچکی اندازه آلت، اساس تعریف علمی خاص است و صرفاً ادعای یک فرد دلیل وجود مشکل نیست و باید توسط متخصص ارولوژی معاینه گردد.

اندام تناسلی تا چه سنی رشد می کند؟

آلت تناسلی مرد پس از تولد به تدریج رشد می کند. با این حال، مهمترین رشد در دوران بلوغ یا بین 12 تا 16 سالگی اتفاق می افتد. بلوغ معمولاً در مردان بین 9.5 تا 14 سال شروع می شود و می تواند تا 4 سال ادامه داشته باشد.

آلت تناسلی مرد به طور معمول در سن 18 یا 19 سالگی به حداکثر طول می رسد. با این حال ، برخی از افراد رشد دستگاه تناسلی خود را تا اوایل 20 سالگی تجربه می کنند.

در کودکان چه آلتی کوچک است؟

به چه التی کوچک می گویند؟ هر پسربچه بالای یکسال که در حالت کشیده طول آلت تناسلی کمتر از 2 سانت دارد باید تحت درمان قرار گیرد تا کوچکی اندام تناسلی کودک برطرف گردد.

بیشترین رشد آلت تناسلی بین 2 تا 5 سالگی و از طرفی در سن 15-17 سالگی اتفاق می افتد و بعد از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند.

به علت دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد باعث می شود که خود فرد آلت تناسلی را کمتر از نرمال حس کرده و نگران شود.

درمان کوچک بودن اندام تناسلی کودکان

درمان به علائم، سن و سلامت عمومی کودک شما و همچنین بستگی به شدت بیماری دارد.

برای برخی از کودکان ممکن است از هورمون درمانی استفاده شود. این روش می تواند به رشد  آلت تناسلی کمک کند. در برخی موارد، کودک شما ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کودک خود در مورد خطرات، مزایا و عوارض جانبی احتمالی همه روش های درمانی صحبت کنید.

اندازه ی آلت تناسلی مردان

اندازه آلت تناسلی طبیعی و نرمال چقدر است؟

معمولا میانگین اندازه آلت در حالت نعوظ بیش از 13-15 سانتیمتر است. اما چه آلتی کوچک است؟ زمانی از نظر علمی گفته می شود که آلت تناسلی کوچک است که در حالت نعوظ اندازه آن کمتر از 7 سانتی متر باشد، این مورد در هر هزار مرد تنها در 6 مورد دیده می شود. توجه داشته باشید که حداقل اندازه آلت مردانه حدود 9 سانتی متر است.

اندازه‌گیری طول آلت تناسلی

با اندازه‌گیری طول آلت خود شروع کنید:

 • یک خط کش یا نوار اندازه‌گیری را در قسمت پایه آلت تناسلی مستقر قرار دهید، جایی که به بدن متصل می‌شود.
 • تا جایی که می‌توانید به استخوان آلت تناسلی فشار وارد کنید، تا زمانی که استخوان را حس کنید. این امر، به ویژه در صورت وجود مقدار زیادی چربی در شکم بسیار مهم است.
 • از پایه تا انتهای نوک اندازه بگیرید.

اندازه‌گیری ابعاد آلت تناسلی

بعد، ابعاد آلت (یعنی محیط یا ضخامت آن) را اندازه بگیرید.

برای این مرحله، از یک نوار اندازه‌گیری نرم یا یک تکه نخ استفاده کنید. اگر مورد دوم را انتخاب کردید، مطمئن شوید که حالت کششی ندارد، چون می‌تواند موجب خطاهای اندازه‌گیری شود.

نوار یا نخ را یک بار به آرامی در اطراف در سمت راست ضخیم‌ترین قسمت آلت تناسلی، قرار دهید.

وقتی که انتهای نواراندازه‌گیری به هم رسید، این همان عددی است که شما به دنبال آن هستید! اگر از نخ استفاده می‌کنید، جایی که انتهای نخ به ابتدای نخ رسید را علامت‌گذاری کنید، سپس نخ را پهن کرده و از خط کش برای اندازه‌گیری فاصله، از نقطه‌ی علامت‌گذاری شده تا انتها استفاده کنید.

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان
اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

آیا سایز آلت تناسلی مردان در رضایت جنسی همسر ارتباط دارد؟

جواب منفی است. متأسفانه به علت فرهنگ سازی غلط خیلی ها بر این باورند که بین سایز و حجم آلت و شدت رضایت خانم ها ارتباط مستقیمی وجود دارد در حالیکه از نظر علمی کاملاً غلط است به دلیل آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بیشترین تأثیر را دارد.

اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین 7-9 سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها 7-9 سانت آلت مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود.

توجه داشته باشید که طول واژن زنان 5/7 سانتی متر است که در طول تحریک جنسی به 10 سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای 10 سانتی متر طول آلت را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

 آیا افزایش طول آلت جنسی ممکن است؟

اگر این مورد در دوران بچگی تشخیص داده شود با داروها قابل درمان اند ولی بعد از بلوغ هنوز در دنیا علیرغم تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی دروغ و غلط، هیچ روش جراحی و یا داروئی برای بزرگ کردن دستگاه تناسلی کشف نشده است.

ورزش های مخصوص بزرگ کردن آلت تناسلی

علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان

 عواملی که باعث بزرگی دستگاه تناسلی در مردان عبارتند از:

ژنتیک: ژنیکی از دلایل اصلی بزرگی آلت تناسلی مردان ژن هایی است که از والدین خود به ارث برده اند. ژنتیک قوی ترین پیش بینی کننده اندازه آلت تناسلی مرد است.

هورمون ها: هورمون ها از همان ابتدا در اندازه آلت تناسلی شما نقش دارند. همانطور که استروژن و پروژسترون بر خصوصیات جنسی زنان  تأثیر می گذارد، هورمون های جنسی مردانه یا آندروژن ها نیز به رشد بیضه و آلت تناسلی کمک می کنند.

تغذیه مناسب: سو تغذیه در رحم و طی چند سال اول زندگی می تواند بر روی هورمون ها تأثیر بگذارد و بر رشدآلت تناسلی اثر بگذارد.

دلیل کوچک شدن دستگاه تناسلی مردان

با اینکه دلایل مختلفی برای کوتاه شدن طول آلت جنسی مردان وجود دارد اما علت اصلی آن پروستاتکتومی رادیکال است. پروستاتکتومی رادیکال، برداشت غده پروستات به همراه گره های لنفاوی اطراف آن می باشد. حدود 70 درصد مردانی که تحت عمل جراحی برداشت پروستات قرار می گیرند مقداری کاهش طول آلت تناسلی را تجربه می کنند.

بر طبق مطالعات، مقدار طولی که احتمال دارد یک مرد پس از پروستاتکتومی از دست دهد متفاوت است. برای مثال در یک مطالعه، 126 مرد که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفتند 3 بار قبل و بعد از جراحی طول آلت خود را اندازه گیری کردند. این مردان حداقل تا پس از 12 ماه بعد از عمل به از دست دادن طول آلت خود ادامه دادند. میانگین کاهش طول آلت در این مردان نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در حالت شل و حدود 1 اینچ (2.3 سانتی متر) در حالت نعوظ بود.

همچنانکه گفته شد اندازه آلت به ژنتیک و هورمون و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بسیاری از مردان درباره کوچک بودن آلت جنسی خود نگران هستند. در یک مرد بالغ وقتی که اندازه آلت کمتر از 5/2 اینچ باشد به آن میکروپنیس یا کوچکی آلت گفته می شود. این اندازه برای شیرخوار کمتر از ۰/۷۵ اینچ است.

تاثیر ژنتیک بر اندازه آلت تناسلی

همه ما ویژگی‌ها – یا فنوتایپ‌هایی – داریم که مربوط به خود ماست.

به عنوان مثال، حتی اگر بینی والدین شما عقابی است، شما می‌توانید یک بینی سربالا داشته باشید. این صفات می‌تواند نتیجه آن چیزی باشد که de novo gene نامیده می‌شود. هر کسی می‌تواند این جهش‌های ژنی را داشته باشد، اما تعداد این ژن‌ها، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

اینها ژن‌هایی هستند که با تغییراتی در خط ژنی پدر مادرتان به وجود آمده و متعلق به شما هستند.

چگونگی به وجود آمدن این ژن‌ها هنوز نامشخص است، اما ما می‌دانیم که آنها می‌توانند صفات فیزیکی شما – از جمله اندازه آلت تناسلی و ظاهر کلی شما – را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال، شما و والدینتان ممکن است از قد و اندازه مشابهی برخوردار باشید، اما اندازه آلت تناسلی شما زمین تا آسمان فرق کند.

تاثیر ژنتیک بر اندازه آلت تناسلی

تاثیر چاقی بر کوچک بودن آلت تناسلی

آیا چاقی باعث کوچک شدن آلت مردان می‌شود؟نه دقیقا. چرا افراد چاق آلتشان کوچک است؟ اضافه وزن باعث می شود آلت مردان، کوچکتر از اندازه واقعی به نظر برسد، و اینکه چاقی باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان می‌شود، یک توهم بوده، و نتیجه‌ی یک مقایسه‌ی اشتباه است. به عنوان مثال، تصور کنید دو مرد لخت در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و طول آلت هر یک از آنها، در حالت نعوظ 6 اینچ است.

فرض کنید که قد آنها یکسان بوده، اما دور کمر یکی از آنها 34 اینچ و دیگری 44 اینچ باشد. در فرد دوم، به خاطر نسبت و تناسب بدن، او در حالت نعوظ، از مرد اول و لاغرتر، کوچکتر به نظر می‌رسد.

اما دلایل مخفی دیگری نیز وجود دارد که چاقی در کوچک به نظر رسیدن آلت تناسلی نقش دارد. همانطور که ذکر شد، اضافه وزن باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان نمی‌شود. با این حال، هرچه شکم مرد رشد می‌کند، برآمدگی بالای آلت تناسلی که به شکم وصل است نیز بزرگ می‌شود. این قسمت، به عنوان پایه آلت تناسلی مرد، بزرگ شده و آلت تناسلی را در زیر یک لایه چربی پنهان می‌کند.

تخمین زده می‌شود که هر 40-50 پوند وزن اضافی، حدود یک اینچ از آلت تناسلی خود را از این طریق پنهان می‌کند. بنابراین، آلت تناسلی مرد ممکن است از نظر فنی هنوز شش اینچ باشد – اما به علت پنهان شدن یک اینچ از آن در زیر چربی، پنج اینچ به نظر می‌رسد.

دلایل دیگری که باعث کوچک‌تر دیده شدن آلت افراد چاق می‌شود چیست؟ خب، چاقی با اختلال نعوظ همراه است. رگ‌های خونی در اثر چربی اضافی ضعیف می‌شوند، بنابراین آلت در حالت نعوظ، به اندازه حالت کامل و سفت گذشته نیست.

روش های طبیعی برای افزایش کیفیت اسپرم

آیا میکروپینس درمان دارد؟

علت میکروپنیس که به آن کوچکی آلت گفته می شود، به عدم توانایی رشد کردن آلت در سه ماه دوم و سوم حاملگی می باشد و علت آن کم بودن هورمون تستوسترون در دوز خیلی کم و یا عدم جواب به تستوسترون می باشد.

از نظر شیوع یک در 200 مورد تولد دیده می شود و بهترین زمان درمان قبل از بلوغ است. تزریق هورمون تستوسترون بهترین درمان برای افزایش طول اندام تناسلی قبل از بلوغ می باشد که باعث افزایش طول آلت تناسلی می گردد.

توجه: بعد از بلوغ تزریق تستوسترون هیچ اثری روی افزایش طول آلت مردان ندارد.

میکروپینس در کودکان
میکروپینس در کودکان

آلت دفن شده – چربی عانه

این حالت به نوجوانان و یا جوانان چاقی گفته می شود که علیرغم اینکه اندازه آلت تناسلی آنها نرمال است ولی به علت چربی زیاد ناحیه عانه آلت تناسلی در داخل آن پنهان و یا دفن شده است و این حالت اغلب باعث نگرانی والدین شده و با شکایت از کوچک بودن آلت بچه به مطب ها مراجعه می کنند تنها درمان این حالت کاهش وزن و ذوب کردن چربی است که با از بین رفتن چربی آلت اندازه طبیعی خودش را نشان می دهد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن آلت

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سیروس سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  با سلام
  آقا دکتر من هم مشکل مشابه همون شخصی که بهتون گفته بود رد اندام تناسلی از روی شلوار نمایان هست که جلب توجه میکنه،منم دقیقا همون مشکل را دارم و بسیار در اذیتم و عذابم میده و این مشکل را از وقتی درگیرش شدم که در اثر مصرف داروی ضد افسردگی وزنم از 83 آمده به 115 و چربی بیشتر در نواحی باسن و زیر آلت جمع شده و باعث پر شدن ناحیه تهی زیر آلت شده و من دلیل این مشکلم را که بسیار از لحاظ روحی اذیتم میکنه! میدونم ،درسته؟؟؟ دست بوستان هستم اگر راهنمایی و علاجی برام بفرمایید... قبلا که استرس هم داشتم حالت خشکی در آلتم احساس میکردم ولی الان مشکل برآمدگی از روی شلوار و جلب توجه بسیار عذابم میده...🙏🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   بهترین روش برطرف شدن این مشکل کاهش وزن هست
 • تصویر کاربر عبدی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما49سالمه باوزن حدود هفتاد قد88ورزشکاردارای زودانزالی هستم گاهی به 50ثانیه نمیکشه واین حالت همیشه داشتم ولی به فکردرمان پزشکی نبودم الان دوباربه اورولوژیست مراجعه کردم یک دوره فلوکستین سه ماه وکلو میپرامین بهم داد که نتونستم کلو میپرامین مصرف کنم ولی فلوکستین سه ماه مصرف کردم جواب نداددوردوم رفتم پیششون افرودیت وVIGOREXIN وتادالافیل5 بهم داده دارم مصرف میکنم پروستاتم سالم است مجاری ادرارم سالمه نعوظم بدنیست نظرشما خواستم دکتر آیانتیجه میگیرم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   میتونید همزمان با فلوکستین قرص کلردیازپوکساید ۵ نصف قرص هم مصرف کنید روش درمان زودانزالی در سایت هم هست
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر بند به هیپوگنادیسم ثانویه مبتلا هستم و ۳۷ سال ومجرد والان نزدیک به ۵ماه هست که آمپول hcgوhmgطبق نظریه دکترم هفته ای دوبار از هرکدام تزریق میکنم درحال حاضر طول آلتم از ته که باخط کش فشار میدم تا نوک التم ۱۲ سانتی متر ودور التم هم ۹.۵سانت هست آیا الت من طبیعی هست یا خیرایا با مصرف این امپولها بازم التم بزرکتر میشه یا خیر؟؟؟ وایا میتونم ازدواج کنم
  1. تصویر کاربر احمد شنبه ۱۹ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   البته آقای دکتر اندازه الت من در حالت نعوظ طولش ۱۲ سانت ودور التم ۹ونیم سانت هست ودرحالت شل خیلی کوچیک به نظر میرسه ایا التم طبیعی است یاخیر ویا میتونم ازدواج کنم بازم تشکر از جوابتان ممنون
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   اندازه آلت طبیعی هست این آمپول تغییر چندانی در سایز آلت نمیده
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حامی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشید سالم طولانیه و تو سه قسمت عرض میکنم
  1.من پرسش ها رو میخوندم در مورد الت تناسلی در جایی فرمودید طول الت بین 11تا15 طبیعیه در جایی فرمودید بین10تا15 و جایی فرمودید بین9تا15 طبیعیه اقای دکتر الان کدوم محدوده طبیعیه؟
  2.من اندازه التم در حالت نعوظ11.5هست وهمش استرس دارم که کوچیکه و میترسم ازدواج کنم نتونم همسر رو ارضا کنم و این موضوع منو داغون کرده کمکم کنید ایا التم اندازش چجوریه؟باید چی کار کنم؟میتونم ازدواج کنم و رابطه داشته باشم و همسرمو ارضا کنم؟
  3جایی خوندم اگر کسی اضافه وزن بیاورد التش به طور کاذب کوتاه میشه و حتی با ورزش و رژیم و کاهش وزن این کوتاهی جبران نمیشه؟درسته این؟الان من که اضافه وزن دارم حتی بارژیم و ورزش و کاهش وزن کوتاهی کاذب التم جبران نمیشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی در نعوظ بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه و نیاز به اقدام خاصی ندارد
  2. تصویر کاربر حامی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   اقای دکتر پاسخ دادین ولی یه پنجره اومده جلوی صفحه نوشته برای خدمات بیشتر... و نمیتونم جواب رو بخونم هم کروم هم فایر فاکس امتحان کردم همین مشکل هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی طبیعی دارید،طول طبیعی ۹-۱۵ سانت هست
  4. تصویر کاربر حامی شنبه ۱۹ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   اقای دکتر خدا خیرتون بده مشکل رفع شد
   فقط من نحوه اندازه گیریم رو هم میگم اگر مشکل نبود رفع زحمت میکنم
   من همون طور که تو مقاله ای فرمودید
   از سمت بالای الت تناسلی اندازه میگیرم نه پایین الت
   مقداری فشار وارد کردم تا استخوان عانه را حس کنم
   بعد الت را اندازه گرفتم(از رستنگاه تا نوک آلت)
   روش اندازه گیری من صحیح است؟


   البته در حالت بدون فشار 11.5بود و با فشار به سمت عانه13شد
   فقط میخوام بدونم روش اندازه گیری صحیح بوده؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   بله صحیحه
  6. تصویر کاربر حامی دوشنبه ۲۱ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   خدا خیرتون بده..تنها دعایی که میتونم براتون بکنم اینه که خدا هرچی باب میلتون هست مستجب کنه.
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   خواهش میکنم
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر منیژه پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  اندازه الت تناسلی پسریازده ساله من خیلی کوچک است پسرم دچار چاقی است که قد ۱۵۰ و وزن ۵۸ کیلو گرم دارد چکار میتوتنم برایش انجام دهم و اینکه به هیچ عنوان راضی نمیشود به پزشک برود و از این موضوع خیلی ناراحت میشود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   به علت چربی اطراف آلت،سایز آلا در افراد چاق کوچک به نظر میرسه بهترین روش کاهش وزن هست هنوز سنش کم هست و جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر کمالی پنجشنبه ۳ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  الت من از بدو تول کوچک است و رشت نکرده
  کل طولش۹سانته
  ایا راهی برای بزرگ شدنش است
  درضمن مشکل ناباروری دارم
  با اینکه۱۰سال از ازدواجم میگزره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   برای بررسی ناباروری ازمایش اسپرم بدین. برای بررسی الت طول بین ۹ تا ۱۵ طبیعیه و مشکلی برای ازدواج نیست. اگر اضافه وزن دارین وزنتون رو گم کنید
 • تصویر کاربر توکلی سه شنبه ۲۵ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام من حدود چند ماه هست که قسمت سر آلتم سمت چپ تیره رنگ شده است نه درد داره نه خارش فقط حدود 3هفته پیش کرونا گرفتم و الان خوب شدم ولی این قرمزی بیشتر شده و حدود 2سانت در 1سانت از پوست قسمت ختنه گاه رو گرفته باید چه کنم لطفا بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   پماد تریامسینولون و پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت استفاده شود
 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پسرم ۵سالشه طول آلتش در زمان نعوذ به ۳سانت میرسه آیا نیاز به درمان داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   خیر
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقت بخیر میخواستم بدونم راهی هست بشه سایز الت رو بیشتر کرد واقعا رو زندگیم تاثیرمنفی گذاشته و باعث شده اعتماد به نفس نداشته باشم تو رابطه هام الان سایزش ۱۰ سانت هست ۲۳ سالمه قرص یا دارویی اگه پیشنهاد کنین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   طول بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه ، نیاز به اقدامی نیست راه های افزایش سایز دروغن
  2. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   یعنی هیچ قرصی نیس که بتونم استفاده کنم بیشتر شه اقای دکتر؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   خیر
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فرشید شنبه ۸ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من به یک دکتر اورولوژیست مراجعه کردم درباره افزایش طول در صورت ممکن و ایشان برام کلومیفن تجویز کردند( به همراه ال آرژنین) و با چند سرچ متوجه شدم که برای درمان ناباروری استفاده میشود. آیا مصرف این دارو برای من که 17 سال دارم عوارض نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   اینها در افزایش طول اثری ندارند. اگر طول الت بین ۹ تا ۱۵ سانت هست نیاز به اقدامی نیست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

هیدرونفروز، یک بیماری است که بار کلیوی را افزایش داده و می تواند به آن آسیب برساند….
قرص سیپروفکت جهت درمان عفونت های باکتریایی برای بیماران تجویز می شود. این دارو برای درمان عفونت…
ادرار می تواند ویژگی هایی همچون بوی بد، تند یا شیرین داشته باشد. رایج ترین عوامل بوی…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

کلیه

+54 مطلب

مثانه

+54 مطلب

بیضه

+54 مطلب

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر