سایز و اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر باید باشد؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
تصور غلط بسیاری از مردان در کوچک بودن اندازه آلت تناسلی خود می تواند مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی به وجود آورد. امروزه مردان زیادی به کلینیک و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه می کنند که به دنبال افزایش سایز آلت تناسلی خود هستند. در این مقاله به بررسی کوچکی آلت تناسلی و روش های درمان آن می پردازیم.

بررسی اندازه آلت تناسلی

از طرفی تبلیغات زیادی در ماهواره و بعضی سایت ها وجود دارد که معتقدند می توانند سایز یا حجم آلت تناسلی مردان را افزایش دهند. این جانب به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بر خود واجب دانستم که نکات مهم و علمی و آخرین اخبار موجود در این زمینه را مختصر به اطلاع برسانم. بیش از 95 درصد مراجعه کنندگان در معاینه، اندازه آلتشان نرمال است و بیخودی نگرانند.

ضمنا مثل قد افراد، اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و نباید مقایسه گردد. هیچ ارتباطی بین قد و اندازه آلت تناسلی افراد وجود ندارد. اگر اندازه آلت بین حداقل و حداکثر نرمال باشد از نظر پزشکی نرمال است. نکته بسیار مهم در رابطه با کوچکی اندازه آلت، اساس تعریف علمی خاص است و صرفاً ادعای یک فرد دلیل وجود مشکل نیست و باید توسط متخصص ارولوژی معاینه گردد.

بررسی اندازه آلت تناسلی

اندام تناسلی تا چه سنی رشد می کند؟

آلت تناسلی مرد پس از تولد به تدریج رشد می کند. با این حال، مهمترین رشد در دوران بلوغ یا بین 12 تا 16 سالگی اتفاق می افتد. بلوغ معمولاً در مردان بین 9.5 تا 14 سال شروع می شود و می تواند تا 4 سال ادامه داشته باشد. آلت تناسلی مرد به طور معمول در سن 18 یا 19 سالگی به حداکثر طول می رسد. با این حال ، برخی از افراد رشد دستگاه تناسلی خود را تا اوایل 20 سالگی تجربه می کنند.

در کودکان چه آلتی کوچک است؟

به چه التی کوچک می گویند؟ هر پسربچه بالای یکسال که در حالت کشیده طول آلت تناسلی کمتر از 2 سانت دارد باید تحت درمان قرار گیرد تا کوچکی اندام تناسلی کودک برطرف گردد. بیشترین رشد آلت تناسلی بین 2 تا 5 سالگی و از طرفی در سن 15-17 سالگی اتفاق می افتد و بعد از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند. به علت دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد باعث می شود که خود فرد آلت تناسلی را کمتر از نرمال حس کرده و نگران شود.

درمان کوچک بودن اندام تناسلی کودکان

درمان به علائم، سن و سلامت عمومی کودک شما و همچنین بستگی به شدت بیماری دارد. برای برخی از کودکان ممکن است از هورمون درمانی استفاده شود. این روش می تواند به رشد  آلت تناسلی کمک کند. در برخی موارد، کودک شما ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کودک خود در مورد خطرات، مزایا و عوارض جانبی احتمالی همه روش های درمانی صحبت کنید.

اندازه ی آلت تناسلی مردان

اندازه آلت تناسلی طبیعی و نرمال چقدر است؟

معمولا میانگین اندازه آلت در حالت نعوظ بیش از 13-15 سانتیمتر است. اما چه آلتی کوچک است؟ زمانی از نظر علمی گفته می شود که آلت تناسلی کوچک است که در حالت نعوظ اندازه آن کمتر از 7 سانتی متر باشد، این مورد در هر هزار مرد تنها در 6 مورد دیده می شود. توجه داشته باشید که حداقل اندازه آلت مردانه حدود 9 سانتی متر است.

اندازه‌گیری طول آلت تناسلی

با اندازه‌گیری طول آلت خود شروع کنید:

 • یک خط کش یا نوار اندازه‌گیری را در قسمت پایه آلت تناسلی مستقر قرار دهید، جایی که به بدن متصل می‌شود.
 • تا جایی که می‌توانید به استخوان آلت تناسلی فشار وارد کنید، تا زمانی که استخوان را حس کنید. این امر، به ویژه در صورت وجود مقدار زیادی چربی در شکم بسیار مهم است.
 • از پایه تا انتهای نوک اندازه بگیرید.

اندازه‌گیری ابعاد آلت تناسلی

بعد، ابعاد آلت (یعنی محیط یا ضخامت آن) را اندازه بگیرید.

برای این مرحله، از یک نوار اندازه‌گیری نرم یا یک تکه نخ استفاده کنید. اگر مورد دوم را انتخاب کردید، مطمئن شوید که حالت کششی ندارد، چون می‌تواند موجب خطاهای اندازه‌گیری شود.

نوار یا نخ را یک بار به آرامی در اطراف در سمت راست ضخیم‌ترین قسمت آلت تناسلی، قرار دهید.

وقتی که انتهای نواراندازه‌گیری به هم رسید، این همان عددی است که شما به دنبال آن هستید! اگر از نخ استفاده می‌کنید، جایی که انتهای نخ به ابتدای نخ رسید را علامت‌گذاری کنید، سپس نخ را پهن کرده و از خط کش برای اندازه‌گیری فاصله، از نقطه‌ی علامت‌گذاری شده تا انتها استفاده کنید.

اندازه نرمال آلت تناسلی

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

آیا سایز آلت تناسلی مردان در رضایت جنسی همسر ارتباط دارد؟

جواب منفی است. متأسفانه به علت فرهنگ سازی غلط خیلی ها بر این باورند که بین سایز و حجم آلت و شدت رضایت خانم ها ارتباط مستقیمی وجود دارد در حالیکه از نظر علمی کاملاً غلط است به دلیل آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بیشترین تأثیر را دارد.

اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین 7-9 سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها 7-9 سانت آلت مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود.

توجه داشته باشید که طول واژن زنان 5/7 سانتی متر است که در طول تحریک جنسی به 10 سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای 10 سانتی متر طول آلت را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

 آیا افزایش طول آلت جنسی ممکن است؟

اگر این مورد در دوران بچگی تشخیص داده شود با داروها قابل درمان اند ولی بعد از بلوغ هنوز در دنیا علیرغم تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی دروغ و غلط، هیچ روش جراحی و یا داروئی برای بزرگ کردن دستگاه تناسلی کشف نشده است.

ورزش های مخصوص بزرگ کردن آلت تناسلی

علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان

 عواملی که باعث بزرگی دستگاه تناسلی در مردان عبارتند از:

ژنتیک: ژنیکی از دلایل اصلی بزرگی آلت تناسلی مردان ژن هایی است که از والدین خود به ارث برده اند. ژنتیک قوی ترین پیش بینی کننده اندازه آلت تناسلی مرد است.

هورمون ها: هورمون ها از همان ابتدا در اندازه آلت تناسلی شما نقش دارند. همانطور که استروژن و پروژسترون بر خصوصیات جنسی زنان  تأثیر می گذارد، هورمون های جنسی مردانه یا آندروژن ها نیز به رشد بیضه و آلت تناسلی کمک می کنند.

تغذیه مناسب: سو تغذیه در رحم و طی چند سال اول زندگی می تواند بر روی هورمون ها تأثیر بگذارد و بر رشدآلت تناسلی اثر بگذارد.

دلیل کوچک شدن دستگاه تناسلی مردان

با اینکه دلایل مختلفی برای کوتاه شدن طول آلت جنسی مردان وجود دارد اما علت اصلی آن پروستاتکتومی رادیکال است. پروستاتکتومی رادیکال، برداشت غده پروستات به همراه گره های لنفاوی اطراف آن می باشد. حدود 70 درصد مردانی که تحت عمل جراحی برداشت پروستات قرار می گیرند مقداری کاهش طول آلت تناسلی را تجربه می کنند.

بر طبق مطالعات، مقدار طولی که احتمال دارد یک مرد پس از پروستاتکتومی از دست دهد متفاوت است. برای مثال در یک مطالعه، 126 مرد که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفتند 3 بار قبل و بعد از جراحی طول آلت خود را اندازه گیری کردند. این مردان حداقل تا پس از 12 ماه بعد از عمل به از دست دادن طول آلت خود ادامه دادند. میانگین کاهش طول آلت در این مردان نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در حالت شل و حدود 1 اینچ (2.3 سانتی متر) در حالت نعوظ بود.

درمان خارش بیضه

هم چنان که گفته شد اندازه آلت به ژنتیک و هورمون و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بسیاری از مردان درباره کوچک بودن آلت جنسی خود نگران هستند. در یک مرد بالغ وقتی که اندازه آلت کمتر از 5/2 اینچ باشد به آن میکروپنیس یا کوچکی آلت گفته می شود. این اندازه برای شیرخوار کمتر از ۰/۷۵ اینچ است.

تاثیر ژنتیک بر اندازه آلت تناسلی

همه ما ویژگی‌ها – یا فنوتایپ‌هایی – داریم که مربوط به خود ماست. به عنوان مثال، حتی اگر بینی والدین شما عقابی است، شما می‌توانید یک بینی سربالا داشته باشید. این صفات می‌تواند نتیجه آن چیزی باشد که de novo gene نامیده می‌شود. هر کسی می‌تواند این جهش‌های ژنی را داشته باشد، اما تعداد این ژن‌ها، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اینها ژن‌هایی هستند که با تغییراتی در خط ژنی پدر مادرتان به وجود آمده و متعلق به شما هستند.

چگونگی به وجود آمدن این ژن‌ها هنوز نامشخص است، اما ما می‌دانیم که آنها می‌توانند صفات فیزیکی شما – از جمله اندازه آلت تناسلی و ظاهر کلی شما – را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال، شما و والدینتان ممکن است از قد و اندازه مشابهی برخوردار باشید، اما اندازه آلت تناسلی شما زمین تا آسمان فرق کند.

تاثیر چاقی بر کوچک بودن آلت تناسلی

آیا چاقی باعث کوچک شدن آلت مردان می‌شود؟ نه دقیقا. چرا افراد چاق آلتشان کوچک است؟ اضافه وزن باعث می شود آلت مردان، کوچکتر از اندازه واقعی به نظر برسد، و اینکه چاقی باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان می‌شود، یک توهم بوده، و نتیجه‌ی یک مقایسه‌ی اشتباه است. به عنوان مثال، تصور کنید دو مرد لخت در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و طول آلت هر یک از آنها، در حالت نعوظ 6 اینچ است.

فرض کنید که قد آنها یکسان بوده، اما دور کمر یکی از آنها 34 اینچ و دیگری 44 اینچ باشد. در فرد دوم، به خاطر نسبت و تناسب بدن، او در حالت نعوظ، از مرد اول و لاغرتر، کوچکتر به نظر می‌رسد. اما دلایل مخفی دیگری نیز وجود دارد که چاقی در کوچک به نظر رسیدن آلت تناسلی نقش دارد. همانطور که ذکر شد، اضافه وزن باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان نمی‌شود.

این قسمت، به عنوان پایه آلت تناسلی مرد، بزرگ شده و آلت تناسلی را در زیر یک لایه چربی پنهان می‌کند.

تخمین زده می‌شود که هر 40-50 پوند وزن اضافی، حدود یک اینچ از آلت تناسلی خود را از این طریق پنهان می‌کند. بنابراین، آلت تناسلی مرد ممکن است از نظر فنی هنوز شش اینچ باشد – اما به علت پنهان شدن یک اینچ از آن در زیر چربی، پنج اینچ به نظر می‌رسد. دلایل دیگری که باعث کوچک‌تر دیده شدن آلت افراد چاق می‌شود چیست؟ خب، چاقی با اختلال نعوظ همراه است. رگ‌های خونی در اثر چربی اضافی ضعیف می‌شوند، بنابراین آلت در حالت نعوظ، به اندازه حالت کامل و سفت گذشته نیست.

روش های طبیعی برای افزایش کیفیت اسپرم

آیا میکروپینس درمان دارد؟

علت میکروپنیس که به آن کوچکی آلت گفته می شود، به عدم توانایی رشد کردن آلت در سه ماه دوم و سوم حاملگی می باشد و علت آن کم بودن هورمون تستوسترون در دوز خیلی کم و یا عدم جواب به تستوسترون می باشد. از نظر شیوع یک در 200 مورد تولد دیده می شود و بهترین زمان درمان قبل از بلوغ است. تزریق هورمون تستوسترون بهترین درمان برای افزایش طول اندام تناسلی قبل از بلوغ می باشد که باعث افزایش طول آلت تناسلی می گردد.

توجه: بعد از بلوغ تزریق تستوسترون هیچ اثری روی افزایش طول آلت مردان ندارد.

آلت دفن شده – چربی عانه

این حالت به نوجوانان و یا جوانان چاقی گفته می شود که علیرغم اینکه اندازه آلت تناسلی آنها نرمال است ولی به علت چربی زیاد ناحیه عانه آلت تناسلی در داخل آن پنهان و یا دفن شده است و این حالت اغلب باعث نگرانی والدین شده و با شکایت از کوچک بودن آلت بچه به مطب ها مراجعه می کنند تنها درمان این حالت کاهش وزن و ذوب کردن چربی است که با از بین رفتن چربی آلت اندازه طبیعی خودش را نشان می دهد.

 

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟ برای مشاهده مطلب وارد لینک زیر شوید:

بزرگ کردن آلت

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.4/5 - (368 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۶ بهمن ۱( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  با سلام. حدود شهریور برای اولین بار دچار کرونا اومیکرون‌شدم و طی ده روز ، دوره بیماری طی شد. از حدود یکماه بعد شدت نعوظ الت کمتر شده ، طول الت و اندازه بیضه کوچکتر شده و میل جنسی نیز کم شده است. چند بار فشار خون گرفتم فشار خون همیشگی از (120 بر روی 80 ) به ( 105 بر روی 70) رسیده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 6 روز پیش)
   سلام مقالاتی مبنی بر کاهش میل جنسی دائمی پس از کرونا مطرح شده اما اثبات شده نیست هنوز ایا نعوظ صبحگاهی دارید ؟
  2. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 6 روز پیش)
   با سلام. عموما به سبب سکس منظم (هفته ای ۲-۳ بار ) نعوظ صبحگاهی به ندرت داشته و دارم. ضمنا ۴۴ سال دارم. کلیه ازمایشات خون و قند و غلظت خون و تیرویید بنده هم نرمال بود
  3. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 6 روز پیش)
   سلام مجدد. با توجه به سکس منظم حدودا هفته ای ۲-۳ مرتبه ، عموما دچار نعوظ صبحگاهی نمی شدم و نمیشم. سن بنده ۴۴ سال. ضمنا جواب ازمایش خون و فشار خون و تیروییدم نرمال است
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ بهمن ۱( 6 روز پیش)
   در صورتی که فشار کاری سنگین و استرس دارید این عامل اصلی است ازمایشات خوب است اگر ادامه داشت تادالافیل ۱۰ قبل رابطه به صورت موقت بخورید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امین پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  باعرض سلام و خسته نباشید جناب دکتر من چاق بودم الان در طی دو سال وزن کم‌ کردم به وزن ۴۰ کیلو گرم می خواهم ازدواج کنم بهم گفتم آلت تناسلی کوچکه زنگ زدم مطب شما زنگ زدم منشی شما گفت وقت نداریم لطفا به من کمک کنید تا یا شما من ویزیت کنید اصلا حالت روحی نیست لطفا کمک کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی در نعوظ بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه و نیاز به اقدام خاصی ندارد. دقیق اندازه بگیرید از استخوان عانه
 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  آلت من هم کوچیکه هم کلفت نیست.
  شاید 10 سانت باشه!
  30‌سالمه دلیل اصلی ازدواج نکردنم تا این موقع همینه!
  خواهش میکنم یه راه کاری بهم بدید ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی در نعوظ بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه و نیاز به اقدام خاصی ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام. طول آلت تناسلی من 10 سانتی متر است، آیا با روش هایی مثل پنیمور امکان افزایش ۳ ،۴ سانتی وجود داره؟ یا اینکه این روش خطر داره؟ آیا آلت تناسلی 10 سانتی مشکلی ایجاد میکنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی در نعوظ بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه و نیاز به اقدام خاصی ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر aa جمعه ۲۳ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام من آلت تناسلیم رو طوری بخیه زدن که یه ردی از بخیه تا حدود وسط آلت تناسلیم اومده نمی دونم چرا اینطوری بخیه زدن یا چسبندگیه یا چیه میشه بگید چی هستش و آیا برای همه یه خطی از کلاهک اومده چسبیده به وسط
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ دی ۱( 2 هفته پیش)
   سلام این چسبندگی ها گاهی حین ختنه ایجاد میشه اگر الت را کج نکرده اهمیتی نداره
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۳ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  خسته نباشید

  آلت بنده از نوع پرده دار هست؛
  پرده هم از نوع مرکب هست. از هر دو سمت چپ و راست کیسه بیضه به زیر آلت وصله

  ضمن اینکه طول آلتم در حالت نعوظ 12 سانتی‌متر است؛ و به نظرم در حد 3 سانت از آلتم نهفته هست. یعنی در حالت نعوظ 12 سانت از آلت بنده بیرونه ولی وقتی تا استخوان انداز میگیرم طولش 15 سانتی متر است.

  آیا فقط جراحی پرده باید انجام بگیرد؟

  میتونم برای معاینه خدمت برسم ؟
  و اینکه چگونه نوبت بگیرم ؟ چون نوبت دهی اینترنتی غیر فعاله به نظرم

  سپاس
  اوقات به کام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ دی ۱( 2 هفته پیش)
   عکس بگیرید بفرستید دقیق ببینم در مورد نیاز به عمل و حضور در مطب میگم
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۲ دی ۱( 2 هفته پیش)
   سلام مجدد آقای دکتر
   پنج عکس جهت معاینه پیوست نمودم.

   و اینکه جدا از مشکل پرده،

   احساس میکنم پوست خوده آلت نیز خیلی ضخیمه و موقعی که ختنه شدم پوست کمی برداشته شده. در یکی از عکس ها مشخص هست این موضوع.
   آیا نیاز به ختنه مجدد هم هست ؟

   چون که دو تا زائده شبیه زخم هم دو طرف آلت هست که ازش ترشحات سفیدی خارج میشه بعضی وقتا و به خاطر ختنه نادرست هست.

   و اینکه کلا از آلت خودم راضی نیستم.
   در کل به نظرم مشکل زیاد داره.
   پوست ضخیم و اضافه ؛ پرده متصل به بیضه ؛ دو تا زخم متقارن که ازش ترشحات سفید میاد.

   نمیشه در هر حالتی عمل کرد ؟

   سپاس فراوان
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ دی ۱( 2 هفته پیش)
   در عکس ها نیازی به عمل نیست . ختنه به خوبی انجام شده نحوه اندازه گیری صحیح از همان استخوان عانه است
  4. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۲ دی ۱( 2 هفته پیش)
   سلام مجدد آقای دکتر
   شب خوش و سپاس از شما

   حالا اگر خودم اختیاراً علاقه‌مند به جراحی باشم چطور؟ شما عمل پرده را انجام می‌دهید آیا؟
   چونکه از ظاهرش رضایت ندارم و کلاً دلم میخواد که در هر صورت اون پرده را رفع کنم.

   و اینکه راجع به آن دو زخم کوچک چه کار کنیم؟
   دو تا زخم خیلی کوچکه در حد چند میلیمتر که رویشان یه تکه پوست هست. یکی سمت راست و یکی سمت چپ. و زیر اون پوست ترشحات سفیدی هست.

   البته خودم خیلی بهداشت رو رعایت میکنم،
   ولی آیا بهتر نیست اون تکه رو جراحی کرد.
   البته شنیدم با لیزر هم میشه اون زخم ها رو رفع کرد.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ دی ۱( 2 هفته پیش)
   شماره تلفن و مشخصات بزارید اینجا منشی تماس میگیره باهاتون هماهنگ میکنه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۲۹ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  اکثر اوقات نعوظ کامل و خوبی دارم اما یکی دوبار متوجه شدم وقتی به آلت به نعوظ رسید زیر کلاهک آلت یک حالت ورم یا بادکردگی به وجود میاد که حالت یک بافت نرم داره ولی نه درد نه سوزش و نه ترشح دارم خواستم بپرسم مشکلی هست و نیاز به درمان داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   سلام بعید است مشکلی باشد . اگر توده ای لمس میشود یک سونوگرافی شوید
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۶ سالمه و طول آلت تناسلیم در حالت نعوظ ۱۳ ۱۴ سانت می باشد آیا نرماله ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   سلام بله کاملا نرمال و طبیعی است
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۹ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان بنده40 سالمه و التم در حالت خوابیده انقد کوچیکه که داخل پوست میره و اذیت میشم.میخاستم ببینم راه حلی وجود داره که بزرگتر بشه و مشکلم حل بشه.در ضمن احساس میکنم داره کوچیکترم میشه با بالا رفتن سن البته در حالت نعوظ هم نهایته 10سانت11سانت میشه.قطرشم کمه راه حلی وجود داره ممنون میشم کمک کنید
  قد173
  وزنم81
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   عکس ها را مجدد بفرستید اپلود نشده
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۲۱ سالمه و طول آلتم ۹ سانته ولی حجمش قطرش به بین۲ تا ۲ نیم سانت هست و مشکل زود انزالی هم دارم واقعیتش میخواستم درمانش کنم چون واقعا استرس اینو دارم توی ازدواج به مشکل بخورم از نظر خودم آلتم کوچک هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   خیر اندازه گیری درستی انجام نشده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   زود انزالی بعد از ازدواج با تمرین بیشتر از بین میرود در غیر این صورت تحت درمان دارویی قرار میگیرید
  4. تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۲ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   برای اندازه‌گیری طول من از استخوان گرفتم که شد ۹ نزدیک ۱۰ سانت و یرای حجم من یک نخ برداشتم دورشو گرفتم که شد ۹ سانت حالا قطرش باید بدست بیاد که فکر کنم یا ۴ باید بشه یا ۲ نمیدونم دقیق
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   سایزتان مناسب است و برای رابطه جنسی مشکلی ندارید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

آلت تناسلی پرده دار به حالتی گفته می شود که در آن پوست بیضه تا قسمت وسط…
بیوپسی از پروستات یا نمونه برداری، قطعی ترین روش تشخیص سرطان پروستات می باشد. امروزه سرطان پروستات…
 مثانه یکی از بخش های سیستم ادراری است که ممکن است در آن سنگ تشکیل شود. این…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر