آیا طول آلت تناسلی مردان قابل افزایش است؟

کوچکی آلت تناسلی مردان می تواند باعث مشکلات عدیده در زندگی زناشوئی گردد. امروزه مردان زیادی به کلینیک و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه می کنند که از کوچکی آلت تناسلی خود نگران هستند.

از طرفی تبلیغات زیادی در ماهواره و بعضی سایتها وجود دارد که ادعا مکنند که می توانند باعث افزایش آلت تناسلی مردان شوند این جانب به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بر خود واجب دانستم که نکات مهم و علمی و اخرین اخبار موجود در این زمینه را مختصر به اطلاع برسانم.

 

انزال زودرس

 

بیش از 95 درصد مراجعه کننده گان در معاینه اندازه آلتشان نرمال است و بیخودی نگرانند. ضمنا مثل قد افراد اندازه آلت تناسلی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و نباید مقایسه گردد. هیچ ارتباطی بین قد و اندازه آلت فرد وجود ندارد. اگر ندازه الت بین حد اقل  و حد اکثر نرمال باشد از نظر پزشکی نرمال می باشد.

نکته بسیار مهم در رابطه با کوچکی اندازه آلت تناسلی، اساس تعریف علمی خاص می باشد و صرفاً ادعای یک فرد دلیل وجود مشکل نیست و باید توسط متخصص ارولوژی معاینه گردد.

هر پسربچه بالای یکسال که در حالت کشیده طول آلت تناسلی کمتر از 2 سانت دارد باید تحت درمان قرار گیرد.

بیشترین رشد آلت تناسلی بین 2 تا 5 سالگی و از طرفی در سن 15-17 سالگی اتفاق می افتد و بعد از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند.

به علت دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد باعث می شود که خود فرد آلت تناسلی را کمتر از نرمال حس کرده و نگران شود.

اندازه آلت تناسلی نرمال چقدر است؟

میانگین اندازه آلت در حالت نعوظ اغلب بیش از 13-15 سانتی متر می باشد. زمانی از نظر علمی گفته می شود که آلت تناسلی کوچک است که در حالت نعوظ اندازه آن کمتر از 7 سانتی متر باشد. که فقط 6 مورد در هزار مرد دیده می شود.

آیا بین بزرگی آلت و درصد بالای رضایت خانم ها، ارتباطی وجود دارد؟

جواب منفی است. متأسفانه به علت فرهنگ سازی غلط خیلی ها بر این باورند که بین بزرگی آلت تناسلی و شدت رضایت خانم ها ارتباط مستقیمی وجود دارد در حالیکه از نظر علمی کاملاً غلط است به دلیل آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بیشترین تأثیر را دارد.

آیا راهی برای بزرگی آلت تناسلی آقایان وجود دارد؟

اگر این مورد در دوران بچه گی تشخیص داده شود با داروها قابل درمان هستند ولی بعد از بلوغ هنوز در دنیا علیرغم تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی دروغ و غلط، هیچ روش جراحی و یا داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی کشف نشده است.

آیا ممکن است طول آلت تناسلی در مردان کوچک شود؟

با اینکه دلایل مختلفی برای کوتاه شدن طول آلت تناسلی مردان وجود دارد اما علت اصلی آن پروستاتکتومی رادیکال است. پروستاتکتومی رادیکال، برداشت غده پروستات به همراه گره های لنفاوی اطراف آن می باشد. حدود 70 درصد مردانی که تحت عمل جراحی برداشت پروستات قرار می گیرند مقداری کاهش طول آلت تناسلی را تجربه می کنند.

بر طبق مطالعات، مقدار طولی که احتمال دارد یک مرد پس از پروستاتکتومی از دست دهد متفاوت است. برای مثال در یک مطالعه، 126 مرد که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفتند 3 بار قبل و بعد از جراحی طول آلت خود را اندازه گیری کردند. این مردان حداقل تا پس از 12 ماه بعد از عمل به از دست دادن طول آلت خود ادامه دادند. میانگین کاهش طول آلت در این مردان نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در حالت شل و حدود 1 اینچ (2.3 سانتی متر) در حالت نعوظ بود.

یک نکته بسیار مهم

در پایان ذکر این نکته مهم است که طول واژن زنان 5/7 سانتی متر می باشد که در طول تحریک جنسی به 10 سانتی متر می رسد و لذا با این توضیح اغلب مردان در حالت نعوظ بالای 10 سانتی متر طول آلت  را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

آیا طول آلت تناسلی مردان قابل افزایش است؟
4.4 (87.31%) 104 رای

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من طول الت تناسلیم ۲۰ سانت میباشد سنم ۲۸ سال قد ۱۶۱ وزن ۶۷ کیلو میخوام طول التم به ۱۶ تا ۱۶ سانت برسه چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۳۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۱( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر محترم
  سوال من درباره آلت تناسلیه
  اندازه آلت تناسلیه من در حالت شل 6 و درحالت نعوظ11 سانت است که به نظرم بسیار کوچیکه در ضمن من از همان سن بلوغ خود ارضایی میکردم و فکر میکنم بر روی این موضوع هم تاثیر گذار بوده باشه حالا منو راهنمایی کنید که چی کار کنم پیش پزشک برم یا نه ؟؟ میشه آلتو بزرگتر کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۸( 1 هفته پیش)
   اندازه طبيعي است
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۱( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر جوانی22ساله هستم که بین20تا30کیلوهم اضافه وزن دارم از وقتی یادم میاد از بچگی آلتم خیلی کوچک بوده والان در حالت نعوظ طولش8سانتیمتر هست از بچگی هم همینقدر بوده یادم نمیاد از بچگیم تا الان رشد کرده باشه.دوسه بار حضوری خدمت همکاراتون هم رفتم ازم آزمایش گرفتن و تست هورمون و... و به این نتیجه رسیدن که مشکل جسمی ندارم مبتلا به میکروپینس هم نیستم کاری هم نمیشه برام کرد!بهم گفتن چون در دوره ی بلوغ چاق بودم آلتم رشد نکرده و حتی اگه الان هم لاغر بشم نهایتش یکی دوسانتی از آلتم که بین چربی ها مخفیه بیرون میاد و بزرگتر از یکی دوسانت نمیشه چون در دوره ی بلوغ کلا به علت چاقیم رشد نکرده.الان من22ساله هستم و به شدت نگران کاروباورم داره درست میشه ولی به شدت در مقابل خونواده برای ازدواجم مخالفت میکنم چون وحشت زده م که آلت8سانتی زندگیم رو از هم بپاشونه از بس هم پیگیری کردم اطلاعاتم بد نیست میدونم بر خلاف تصور عموم بزرگی و کوچکی آلت زیاد نقشی در ارضای خانم ها نداره ولی مسلما این حرف رو برای آلت های نرمال(10 12سانت به بالا)میزنن نه واسه آلت های8سانتی پس برای من قطعا تأثیر داره!پس اصلا نمیتونم به ازدواج فکر کنم....برای درمان عمل جراحی که اصلا مایل نیستم چون هم همه میفهمن و آبروریزی میشه هم این که میدونم عمل جراحی میل جنسی و حساسیت آلت رو پایین میاره و باعث سختی در نعوظ میشه پس همون مشکلاتی که بابت کوچکی آلتم ازشون میترسم به طریقی دیگه سرم میان.الان سؤالم اینه که شما نظرتون چیه که از دستگاه لارجر باکس استفاده کنم؟میدونم پزشکان معمولا نظر خوبی نسبت به این وسایل ندارن ولی یکی از دوستام میگفت استفاده کرده و در مدت 6ماه 4-5سانت به آلتش اضافه شده نظر شما به عنوان یک پزشک چیه؟تأثیر داره استفاده کنم؟ارزش داره واسش پول بدم؟آخه اگه این راه هم به روم بسته باشه چه خاکی باید تو سرم بریزم؟با آلت8سانتی که نمیشه ازدواج و زندگی کرد آخه....
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر پایار شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۱۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  قطر و طول آلت من در حالت شل بقدری کوچیکه که درحدود آلت یک بچه اس می خواستم بدونم لازمه به پزشک مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر غلامحسین یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام .برای افزایش طول آلت تناسلی چه راه کارهای کم هزینه و طبیعی رو پیشنهاد می کنید؟ چرا که واقعا با 10 سانت نمیشه یک رابطه جنسی کاملا موفقی داشت.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر بهنام یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۳۴( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  32 ساله هستم
  طول آلت 13 سانت
  ورزشکار هستم ولی از بعد از اتمام دوره بلوغ تقریبا طول آلتم همین مقدار مونده ...
  میتونم سوماتروپین به آلت تزریق کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲( 1 ماه پیش)
   راه بزرگ كردني وجود ندارد
 • تصویر کاربر جواداحمدی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام... ببخشید من۱۹سالمه باآلت ۱۴سانت میخواستم بدونم آیا دستگاه اکستندر روی افزایش حجم آلت تاثیری داره یاخیرودرعلم پزشکی هیچ راهی برای افزایش طول آلت وجودداره؟؟؟وهمینطوراینکه اکثرامیگن حتی۱۱سانت هم طبیعیه ولی واقعا طبیعی نیست وواقعابزرگ بودن آلت تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس فرددررابطه جنسی داره....
  ممنون از سایت خوبتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵( 1 ماه پیش)
   اندازه طبيعي است همه تبليغات دروغند
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۲۲( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا استفاده از قرص بزرگ کننده آلت تاثیر موثر روی افزایش طول وکلفت شدن آلت دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱( 1 ماه پیش)
   اساسا دروغند
 • تصویر کاربر بهزاد دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۳۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۲۳سالمه قبلن الت تناسلیم اندازش خوب بود اما الان خیلی کوچیک شده جوری که نمیشه هم خوابی داشته باشم من دوسال قرص اعصاب میخورم سیتالوپرام ۲۰ورهاکین پونصد و الانزاپین ۲٪۵که یک ماهی میشه الانزاپین رو قطع کردم چیکار باید بکنم احاس هوس بهم دست میده اما التم خیلی کوچیک شده لطفن کمکم کنید البته سه چهار ماه پیش ریزش مو داشتم دکتر برام چند تا امپول و یه بسته قرص نوشت تقویتی بودن بعداز اون التم کوچیکتراز همیشه شد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۸( 1 ماه پیش)
   اگر در حالت نعوظ بالاي ٩سانت است طبيعي است
 • تصویر کاربر Mn پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده ۲۱ سالمه از طول آلتم راضیم ۱۹ سانته.ولی از قطرش ناراضیم راهی برای بزرگ کردن قطر آلت مردان وجود داره؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر عباس دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۴( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما :22سال سن دارم و متاسفانه فکر به اندازه التم اینقدر برایم ازار دهنده شده که هر روزم با ناامیدی و ناراحتی سپری میشه.طول الت 11.5 و محیط ان 11.واقعا نسبت به دوستان خودم الت بسیار کوچکی دارم.ایا نیازی به مراجعه به شما برای معاینه وجود دارد؟این موضوع باعث عدم اعتماد به نفس و عدم ایجاد ارتباط با جنس مخالف شده.
  و ضمنا احساس میکنم اندازه بیضه هایم هم کمی کوچک است.شاید این اندازه در محدوده نرمال باشد ولی من دچار مشکلات روحی و روانی شدیدی شدم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۹( 2 ماه پیش)
   اندازه نرمال است
  2. تصویر کاربر عباس چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰( 2 ماه پیش)
   ایا نیازی به مراجعه هست؟این اندازه نسبت به میانگین در چه وضعی است؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۸( 1 ماه پیش)
   نیازی نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۵۰( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  Hn:
  من 24 سال دارم
  ولی ازطول الت تناسلی راضی نیستم
  در حالت راست کامل 13 سانت میشه
  و قطر ان بسیار کم
  لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۰( 2 ماه پیش)
   طبیعی است راه بزرگ کردن نیست
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ۲۱:۵۰( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.پسرم 8سالشه و طول آلت تناسلیش در حالت کشیده کمتراز 4سانت هست.و قطر کمی هم داره و نازک هست.با توجه به سن رشد چه درمانی پیشنهاد میشه.
  از لحاظ جسمانی و جثه هم کامل هست و مشکل خاصی نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۲( 2 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر مهدی شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸( 2 ماه پیش)
   با سلام مجدد.
   لطفا آزمایشات را در صورت امکان بفرمایید تا انجام بدیم و خدمت برسیم.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۷( 2 ماه پیش)
   به دکتر غدد بروید
  4. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۱۶( 2 ماه پیش)
   با تشکر فراوان از همکاری و صبر بی نظیر جنابعالی در پاسخگویی.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۱۹( 2 ماه پیش)
   تشکر
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۶( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بنده 15 سالمه و همه دوستام به بلوغ جنسی رسیده اند و الت بزرگتری از من دارند و موهای زیر بغلشان همه در امده و من هنوز هیچ کدام را ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۰( 2 ماه پیش)
   بیایید معاینه وبررسی
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱( 2 ماه پیش)
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۰۰
  3. تصویر کاربر محسن سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۸( 2 ماه پیش)
   کجا تهران؟
  4. تصویر کاربر محسن سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۸( 2 ماه پیش)
   کجا تهران؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۴۲( 2 ماه پیش)
   بله
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر bg پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۲۴( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلم خدمت آقای دکتر. آلت من حدود 11 سانت هستش علاوه بر داشتن مو در زیر ناف نزدیک به نصف بدنه آلت من دارای مو هستش و این موضوع منو خیلی نگران میکنه که اگه ازدواج کنم هم کوتاهی و هم مودار بودن بدنه آلت مانع از دخول میشه خواهشا منو راهنمایی کنین ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱( 2 ماه پیش)
   بیایید معاینه وچکاب۰۲۱۷۱۰۶۲۳۰۰