جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چند وقت بعد از عمل واریکوسل باردار میشویم؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

آقای علی 28 ساله و خانم زهرا 22 ساله که از 4 سال پیش ازدواج کرده اند و از دو سال پیش بدون استفاده از وسایل جلوگیری اقدام به باروری کرده اند و بچه دار نمی شوند، برای پیگیری مشکل شان به مطب دکتر کرمی مراجعه نموده اند که سوالات و جواب دکتر کرمی را در رابطه با مشکل ناباروری زوجین نامبرده مرور می کنیم:

زود انزالی در زنان

چند وقت بعد از عمل واریکوسل باردار میشویم؟

بعد از اقدام به باروری بدون استفاده از وسایل جلوگیری، چند مدت باید صبر کرد و یا چند مدت اگر بچه دار نشویم طبیعی است؟

دکتر کرمی: اگر بعد از 12 الی 18 ماه اقدام به باروری مؤثر و داشتن روابط جنسی منظم و بدون جلوگیری از زوجین بچه دار نشوند باید از نظر علت ناباروری بررسی شوند.

در ادامه بقیه سوالات این زوجین از پروفسور حسین کرمی را مرور می کنیم.

چه زمانی برای باردار شدن مناسب است؟

دکتر کرمی: 2 فاکتور در اقدام به باروری بسیار مهم می باشد:

 • باید روابط جنسی منظم و موفق داشته باشید.
 • بهترین زمان اقدام به باروری زمان تخمک گذاری خانم ها می باشد و لذا بهترین زمان دهمین روز تا بیستمین روز بعد از قطع عادت ماهانه می باشد و اوج تخمک گذاری در روزهای 15-20 می باشد و لذا زوجین باید در این فاصله یک الی دو شب در میان رابطه جنسی داشته باشند.

ناباروری زوجین

اگر بعد از مدت ذکر شده بچه دار نشدیم چکار باید کرد؟

دکتر کرمی: باید به پزشک ارولوژی و متخصص زنان مراجعه نمایید. علت ناباروری 40 درصد منشاء زنانه و 40 درصد منشاء مردانه و 20 درصد منشاء مشترک دارد و لذا هم زن و هم مرد باید بررسی شوند.

چه عللی باعث ناباروری با منشاء زنانه می شود؟

دکتر کرمی: کم کاری تخمدان ها، چسبندگی لوله های تخمدان ها، رحم دوشاخه و مشکل دار، سابقه شیمی درمانی، اختلالات هورمونی زنانه و خونریزی های نامنظم، بیماری های تیروئیدی و چاقی مفرط خانم ها و کیست های متعدد و بزرگ تخمدان ها از علل شایع ناباروری زنانه می باشد.

علل ناباروری با منشاء مردان کدامند؟

دکتر کرمی: شایعترین علت ناباروری با منشاء مردان که خوشبختانه قابل درمان می باشد وجود واریکوسل است. ولی کم کاری غده فوق کلیه، بیضه های نزول نکرده، کم کاری بیضه ها و سلول های نطفه ساز و یا آسیب آنها با شیمی درمانی و رادیوتراپی، چسبندگی لوله های منی بر، بستن لوله های منی بر با جراحی و مصرف زیاد سیگار، الکل، اختلالات در نعوظ و انزال زودرس و عدم داشتن سکس موفق می تواند از علل شایع ناباروری بامنشاء مردان باشند.

واریکوسل

علت ایجاد واریکوسل در مردان چیست؟

دکتر کرمی: علت ایجاد واریکوسل مشخص نیست و 20 درصد مردان مادرزادی واریکوسل دارند. در بیماری واریکوسل دریچه های لانه کبوتری سیاهرگ ها خراب می شوند و لذا برگشت خون سیاهرگی از بیضه ها مختل می شود و باعث می شود که رگ های طناب بیضه گشاد شده و مثل یک کیسه کرم برجسته به نظر برسند.

این اختلال در برگشت خون باعث اختلال در سلول های نطفه ساز بیضه شده و باعث می شود که نطفه هایی تولید شود که شکل غیرطبیعی دارند، حرکت آنها مختل است و تعداد شان کم شده و لذا این افراد قادر به نعوظ و بارور کردن تخمک زنانه نبوده و باعث ناباروری می شود. واریکوسل در 90 درصد مواقع در بیضه چپ دیده می شود.

درمان واریکوسل چگونه است؟

دکتر کرمی: تنها راه قطعی درمان واریکوسل بستن رگ های خراب شده به روش جراحی است و بهترین نوع عمل آن میکروسرجری می باشد که در آن رگ های خراب را زیر دستگاه میکروسکوپی و با بزرگ نمائی مشخص و می بندیم.

آیا درمان های دارویی و زالو درمانی در درمان واریکوسل موثرند؟

دکتر کرمی : همچنانکه عرض کردم در بیماری واریکوسل سیاهرگ های بیضه خراب می شوند و لذا قطعی ترین درمان بستن رگ ها ی خراب به روش جراحی است و لذا زالودرمانی کاملاً اشتباه و خرافی و در کتاب های معتبر پزشکی و مراکز پزشکی در دنیا اصلاً جایگاهی ندارد و توصیه نمی شود.

عمل واریکوسل چند درصد جواب میدهد؟

دکتر کرمی: بر اساس آمارهای ثابت شده دارو 5 درصد و عمل جراحی 50-60 درصد، یعنی 10 برابر دارو درمانی عمل جراحی باعث موفقیت و افزایش کیفیت اسپرم و بهبود باروری می گردد. از این رو درصد زیادی از زوج ها می توانند نتایج موفقیت آمیز بارداری بعد از عمل واریکوسل را تجربه کنند.

ناباروری

بعد از چند مدت اثرات موفقیت آمیز عمل واریکوسل مشخص می شود؟

دکتر کرمی: 6 ماه بعد از عمل جراحی اوج درصد موفقیت جراحی واریکوسل خود را نشان می دهد و درصد زیادی از زوجین بارداری بعد از عمل واریکوسل را تجربه می کنند.

بهترین روش جراحی واریکوسل کدام است؟

دکتر کرمی: عمل میکروسرجری و لاپاراسکوپی دو روش ارجح امروزی درمان واریکوسل می باشد که هر دو به صورت سرپایی و بدون بستری انجام می شود و باعث برش کمتر با درد کم و مرخصی سریع و بدون بستری در بیمارستان انجام می شوند.

اینجانب روش میکروسرجری را به صورت روزمره برای بیمارانم و به صورت سرپائی انجام می دهم و با رضایت زیاد بیماران همراه می باشد.

عوارض عمل واریکوسل چیست؟

عوارض احتمالی عمل جراحی واریکوسل آب آوردن بیضه یا هیدروسل و کوچک شدن احتمالی بیضه بعلت آسیب به شریان آن می باشد که خوشبختانه در روش میکروسرجری و لاپاراسکوپی درصد آنها بسیار پایین است.

پیگیری بعد از عمل بیماران چگونه است؟

این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و 3 ساعت بعد از عمل بیمار به خانه بر می گردد و 24 ساعت بعد پانسمان کوچک را برداشته و دوش می گیرید و من توصیه می کنم که

 • یک هفته در خانه استراحت نسبی داشته باشید
 • بیخودی سرپا نایستید 3) 24-48 ساعت با حوله سرد زیر بیضه آن را بالا نگاه دارید تا ورم آن کم شود.

فردای روز عمل می توانید دوش بگیرید. در یک هفته اول ورم بیضه طبیعی است و دلیل آب آوردن یا هیدروسل نمی باشد. از شب بعد از عمل مقاربت بلامانع می باشد.

ضمناً جهت دیدن فیلم میکروسرجری واریکوسل و لاپاراسکوپی واریکوسل فیلم های عمل جراحی دکتر کرمی را در زیر با توضیحات می بینید.

در صورت داشتن ناباروری و واریکوسل جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 
4/5 - (132 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسینی چهارشنبه ۱۷ خرداد ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  همسر بنده 1691401آزمایش اسپرم دادن بیمارستان عرفان نیایش متوجه شدیم مشکل دارن
  بعد سونوگرافی بیضه انجام دادن که جواب سونو رو براتون میفرسم
  پیش دوتا پزشک جوابارو بردیم پزشک اول گفتن باید عمل بشه پزشک دوم گفتن باتوجه به جواب سونو نیاز به عمل نداره چون خونی برنمیگرده و این جواب ازمایش اسپرم ربطی به واریکوسل نداره
  آمپول سینال اف و پودر اندروفرتی تجویز کردن
  بعد از اتمام دارو دوباره ازمایش اسپرم داد همسرم در ازمایشگاه رویان که جواب هردو ازمایش براتون میفرستم بردیم پیش پزشک گفتن باید داروهارو قوی تر کنیم امپول سینال اف قوی تر تجویز کردن و فولیک اسید و کارنیتین که هنوز شروع به مصرف نکرده همسرم
  من احساس میکنم با استفاده از داروهای اول جواب ازمایشش بدتر شده بنظرتون داروهای جدید مصرف بکنه؟ و اینکه بنظرشما احتیاج به جراحی داره؟ ازمایش اول👆🏻 سونو👆🏻 ازمایش دوم بعد از مصرف سینال اف 👆🏻
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   لطفا عکس ها را مجدد اپلود کنید
  2. تصویر کاربر حسینی چهارشنبه ۱۷ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   آپلود کردم دوتا عکس اول ازمایش اول قبل از مصرف دارو هستش دوتا عکس اخر ازمایش بعد از مصرف دارو
  3. تصویر کاربر حسینی چهارشنبه ۱۷ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   آپلود شد اقای دکتر ؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   بله رویت شد . از ابتدا در شکل اسپرم مشکل داشتن . باید معاینه فیزیکی بررسی واریکوسل شوند .
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  من ۳۹ سال وهمسرم ۳۰ سال داریم که دوسال ازدواج کردیم دوتا سقط زیرسه ماه داشت در ازمایشات همسرم مشکلی نداره ولی در ازمایشات من واریکوسل درجه دو با dfi37درصد مشخص شد که پزشک اورولوژیست محترم درمراجعه اول گفت عمل بشه یا ivf ولی درمراجعه بعدی گفت عجله نکنین به روش طبیعی باردار بشین وتوصیه به عمل نکرد گفت تصمیم باخودتون هست وگفت واریکوسل ۵ درصد درباروری به شما کمک میکن ودر dfi هم همینطور حالا باتوجه به مطالب بالا وسن ما چه راهکاری مناسب هست واقعا از این بلا تکلیفی مستاصل شدیم نهایت تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   سلام با توجه به سن بالا و وضعیت dfi توصیه به روش کمک باروری میکنم
  2. تصویر کاربر سینا شنبه ۱۳ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   براتون برگه dfiرو فرستادم...الان سوالم اینه قبل کاره کمک بارداری عمل واریکوسل انجام بدم که درصد موفقیت کمک بارداری بیشتر بشه یا نیازی به عمل واریکوسل نیست؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   اگر در معاینه واریکوسل واضح باشه حتما عمل بشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۹ خرداد ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من ۵ ساله واریکوسل دارم ولی از یک ماه پیش بیضه سمت راستم که واریکوسل نداره خیلی کوچیک شده، میخوام بدونم بعد عمل مشکلی پیش نمیاد برای بیضه سمت راست..
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۹ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   باید سونوگرافی بشه علت کوچک شدن مشخص بشه
 • تصویر کاربر چیا چهارشنبه ۳ خرداد ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام.
  بنده متاهل هستم و ۳۶ سال سن دارم.
  پارسال امدم خدمتتون با سوزش خیلی خفیف بیضه که ‌پس از معاینه فرمودید مشکلی ندارم و حدود ۴ ماه میشه که دردم زیاد شده که باتوجه به اینکه ساکن شهرستانم رفتم دکتر ارولوژی پس از معاینه و سنو و ازمایش اسپرم گفتن عمل ولی انجام ندادم.
  ممنون میشم نظرتون رو راجع به ازمایشاتم که البته مال ۴ ماه قبله و اینکه برای درد که الان باعث شده رابطه جنسی هم خیلی کم بشه همچنین باتوجه به اینکه میخوام اقدام کنم برای بارداری درصورت نیاز به معاینه و دارو بفرمایید تا خدمت برسم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   سلام ازمایش اسپرم خوب است اما بهتره تکرار بشه . شواهد واریکوسل ندارید در سونو پس عمل نمیخواد
 • تصویر کاربر 1365 دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر دکتر عزیز
  من 37 ساله و خانمم ۳۴ ساله هستیم،۲ سال است اقدام به بارداری کرده‌ایم ولی نتیجه حاصل نشد، بعد از آزمایش خانمم مشخص شد خانمم رحم تک شاخ دارد و مشکل دیگری ندارد و دکتر بعد از معاینه فیزیکی بنده و جواب آزمایش اسپرم که خدمت بزرگوار ارسال کردم گفتند که واریکوسل بین گرید ۲ و ۳ دارید و باید عمل شود، بنظر بزرگوار عمل واریکوسل نتیجه بخش می باشد؟یا اگر راهنمایی برای بنده دارید سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۲( 9 ماه پیش)
   سلام واریکوسل بهتره عمل بشه اما اینکه قطعا نتیجه بگیرید قطعی نیس چون فاکتورهای دیگه مثل سن موثر است . سن خودتون و همسر . سریعتر از روش های کمک باروری نیز استفاده کنید
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ده ماه میشه عمل واریکوسل سمت چپ انجام دادم الان بیضه چپم خیلی کوچک شده نصف بیضه راسته و زیر بیضه رگهای مثل کرم هست ولی وقتی شب می خوابم صبح که بیدار میشم این رگها کوچکتر میشن بعد روزا به حالت قبل برمگردن بعدن هم بدنم بیشتر موقع ها گرمه به خصوص موقع رابطه گرمتر میشه ممنون میشم اگه درباری این موضوع توضیح بدید من تو بلوچستان زندگی میکنم نکته صفر مرزی این جا دکتر خوب نیست ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۲( 9 ماه پیش)
   سلام یک ازمایش مایع منی اسپرم انالیز دهید بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر حسینی چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  با سلام

  آقای دکتر بنده مهر 1400 عمل واریکوسل دوطرفه انجام دادم. بعد از آزمایش‌های متعدد نهایتا اسفند همان سال نتیجه مساعد شد. بعد از یک سال به توصیه پزشک مراجعه و آزمایش انجام دادم که همه چیز طبیعی بود فقط  25progressive motility درصد شد که کمتر از 32٪ (نرمال) بود. پزشک معالج ال کارنیتین، ال آرژینین، کلومیفن و پنتوکسی فیلین برای دو ماه تجویز کرد. اینک جواب آزمایش رو گرفتم و نتیجه همون پارامتر 15٪ (کمتر از دفعه قبل) شده است. ناگفته نماند که فاصله بین دو انزال در آزمایش اخیر هم 60 ساعت بود‌. به نظرتون راه حل چیست؟ فعلا مجردم آیا نیاز به ادامه درمان دارم یا تا تاهل منتظر بمونم؟ آیا اصلا درمانی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ اردیبهشت ۲( 10 ماه پیش)
   سلام خیر فقط درمان دارویی ادامه دهید مثل اسپریژن و بلومکس . پس از متاهل شدن جهت باروری تلاش کنید
  2. تصویر کاربر حسینی سه شنبه ۵ اردیبهشت ۲( 10 ماه پیش)
   آقای دکتر قبل از تجویز داروهایی که عرض کردم دکتر برام این آمپول رو تجویز کرده بود (۸ عدد هر هفته یک عدد) که به علت کمیاب بودنش نسخه رو عوض کرد
   CHORIONIC GONADOTROPHIN (HUMAN)
   INJECTION, POWDER,
   FOR SOLUTION PARENTERAL 5000 [IU]
   به نظرتون این آمپول موثر هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۲( 10 ماه پیش)
   خیر
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عباس سه شنبه ۱۵ فروردین ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  باسلام وتبریک سال جدیدوقبولی طاعات بنده درمورخه ۲۹بهمن ۴۰۱عمل بازسنگ مثانه وبرداشتن پروستات انجام دادم وحقیرخادمیارافتخاری حرم رضوی توبخش ویلچرهستم ایاازنیمه اردیبهشت به بعداین خدمت افتخاری رامیتوانم انجام دهم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ فروردین ۲( 10 ماه پیش)
   سلام بله مانعی ندارد
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۱ فروردین ۲( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام
  جوان ۲۶ ساله و مجرد که در تاریخ ۳ آبان ۱۴۰۱ عمل واریکوسل دو طرفه(بیضه راست گرید ۱ و بیضه چپ گرید ۱ و۲) انجام دادم. بیضه راست هیدروسل خفیف هم دارد
  از نظر فتق هم سونوگرافی و معاینه مشکلی نداشت
  بعد عمل مجددا معاینه شدم و دکتر گفت مشکلی نیست و عمل عوارض نداده و حساس نشو و برآمدگی روی بیضه هم لخته هستند که جذب میشه
  کلا آدم ریز بین، حساس و وسواسی هستم
  در تاریخ ۱ بهمن ۱۴۰۱ (۳ ماه بعد عمل) به صورت سرخود سونوگرافی کالر داپلر دادم و رفلاکس گزارش نداده بود
  در تاریخ ۲ فروردین ۱۴۰۲ (۵ ماه بعد عمل) پدربزرگم روی زمین خیس سر خورد و زمانی که من و پدرم زیر کتف اش را گرفتیم و با پای خودش بلند شد، به قسمت زیر جای بخیه هام (محل طناب اسپرماتیک) فشار اومد و درد گرفت ولی تورم، بیرون زدگی یا قرمزی نه در آن نقطه و نه در بیضه اتفاق نیفتاد. بعد از آن مختصر درد و سنگینی در کیسه بیضه داشتم اما ۳ ساعت بعد، خوب شد و مشکل خاصی نداشتم.
  بیشتر مواقع (حتی قبل از ماجرای افتادن پدربزرگم)، زیر جای بخیه ها درد دارم که به صورت خود به خود درد کمی داره ولی با لمس و فشار محکم بیشتر میشه
  بعضا هم موقع سر پا ایستادن بیضه ام هر ۳ الی ۴ دقیقه، تیر می‌کشد که یا خود به خود یا با مصرف سلوکسیب خوب می شود
  ....
  ۱) آیا بخاطر این زور زدن و فعالیت فیزیکی کمک به بلند شدن سالمند، احتمال بروز فتق وجود دارد؟ (با توجه به اینکه ۵ ماه از عمل گذشته و فتق هم نداشته ام)
  ۲) آیا به دلیل اتفاق مذکور احتمال عود واریکوسل و خراب شدن رگ ها بعد گذشت ۵ ماه وجود دارد؟ علت تیر کشیدن پشت بیضه چیست؟
  ۳) انجام سونوگرافی رنگی ۳ ماه بعد از عمل، برای ارزیابی عود، قابل اعتماد است؟با توجه به اینکه فعالیت فیزیکی کمک به بلند شدن سالمند (فعالیت سنیگن) را داشته ام دوباره سونوگرافی داپلر بدهم؟ اصولا چه زمانی بعد از عمل برای انجام سونوگرافی داپلر مناسب است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ فروردین ۲( 11 ماه پیش)
   سلام درد گهگاهی بعد عمل طبیعی است . فتق در صورت کار سنگین اتفاق می افتد نه در حد بلند کردن فرد و تاثیری روی عمل ندارد شما اصلا احتیاج به سونو ندارید در اینده و پیگیری ان با ازمایش انالیز اسپرم است
  2. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۹ فروردین ۲( 11 ماه پیش)
   ممنونم آقای دکتر
   سوال دیگه اینکه آیا خود ارضایی باعث میشه که عمل خراب بشه و واریکوسل عود بکنه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۲( 11 ماه پیش)
   خیر
  4. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۰ فروردین ۲( 11 ماه پیش)
   آقای دکتر ممنون از پاسخگویی با صبر و حوصله تان
   پیرو اینکه گفتید پیگیری و نتیجه عمل واریکوسل با آنالیز اسپرم هست و نه سونوگرافی داپلر رنگی، خواستم بپرسم که
   ۱) چه زمانی باید برای تست Semen اقدام کنم؟ تعداد دفعات و فاصله زمانی بین تست های اسپرم باید چگونه باشه؟
   ۲) اگه تست Semen مطلوب نبود، آیا نیاز به جراحی واریکوسل برای دفعه دوم هست؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ فروردین ۲( 11 ماه پیش)
   ۴ ماه بعد از عمل انالیز اسپرم دهید . دفعات متعدد لازم نیست . عمل بار دوم فایده ندارد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر ایمان یکشنبه ۶ فروردین ۲( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  پسر مجرد 28 ساله هستم. در سن 20 سالگی اولین بار عمل واریکوسل انجام دادم که موفق نبود و عود کرد. دارو های مکمل و درمانی مثل تاموکسیفن ولی اثر چندانی نداشت. سال گذشته مجدد عمل کردم باز هم تعداد اسپرمم خیلی کمه. آمپول های HCG هم استفاده کردم اما تاثیری نداشت. آیا راهی برای درمان وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ فروردین ۲( 11 ماه پیش)
   سلام پس از ازدواج از روش های کمک باروری کمک بگیرید . وقت خود را با عمل های مجدد تلف نکنید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب