درباره تنگی مجرای ادراری چه می دانید؟

امروزه مردان و زنان زیادی مراجعه می کنند که از تنگی مجاری ادراری وکاهش جریان آن شاکی هستند. این افراد در شکایت خود اظهار می دارند که ادرارشان باریک می آید و قطره قطره می شود.

این افراد در شرح حال خود می گویند که ادرار آنها  مثل شیر قوری یا سماوری که جرم گرفته باشد باریک و قطره قطره است و ادرارشان تخلیه نمی شود و در مواردی به علت عدم تخلیه مایع منی بیمار ممکن است با شکایت از ناباروری مراجعه کنند.

در هر فردی که خروجی و سرعت پرش ادرار کاهش یافته و ادرار باریک می آید حتماً باید دو علت را در نظر داشت:

1- خروجی مثانه تنگ شده که می تواند به علت بزرگی پروستات که اغلب در مردان بالای 50 سال دیده می شود و یا تنگی مجرای ادراری که اغلب در مردان جوان مشاهده می شود.

عکس بزرگی پروستات

2- اختلال در پمپاژ مثانه که موتور انقباضی مثانه خوب و پرقدرت پمپاژ نمی کند و لذا باعث می شود که ادرار سرعت پرش بالایی نداشته باشد و ادرار در داخل مثانه باقی بماند.

علت تنگی مجرای ادراری چیست؟ چرا مجرا تنگ می شود؟

علل مختلفی در ایجاد تنگی مجرای ادراری دخیل هستند که به شرح تک تک آنها می پردازیم:

– عفونت های مقاربتی

 در رأس همه آنها التهاب مجرای ادراری به علت بیماری سوزاک می باشد که از طریق روابط جنسی بدون محافظت شده با کاندوم از فرد آلوده انتقال پیدا کرده و بعد از چند روز تا چندین هفته می تواند خارش و سوزش مجرا و ترشحات چرکی زرد غلیظ که لباس زیر بیمار را آلوده می کند. در صورت مشاهده چنین علائمی بلافاصله به پزشک متخصص مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکتر شما پس از معاینه ابتدا درخواست کشت و آنتی بیوگرام اول صبح روز بعد و بدون ادرار کردن صبحگاهی شما را به آزمایشگاه می فرستد.

شما صبح اول وقت بدون ادرار کردن باید به آزمایشگاه بروید. تکنسین آزمایشگاه با فشار دادن مجرا توسط شما از ترشحات نمونه برداری می کند تا نوع عفونت را با آزمایش مشخص کنند. بر اساس تخشیص آزمایشگاه در صورت آلودگی به سوزاک و یا کلامیدیاباید هم شما و هم شریک جنسیتان حداقل به مدت 10 روز آنتی بیوتیک با دستور پزشک خود استفاده نمایید. ( در صورت مصرف یک نفر دوباره عفونت از شریک جنسی منتقل خواهد شد) اگر عفونت مجرای ادراری سوزاک و کلامیدیا درمان خوب نشوند یکی از علل شایع تنگی مجرای ادراری  می باشند. این امر در گذشته که سطح بهداشت و اطلاعات پایین بود یکی از شایعترین علت تنگی مجرای ادراری در مردان به حساب می آمد.

– سوند زدن بی رویه

علت تنگی مجرای ادراری چیست؟

 امروزه یکی از شایعترین علت تنگی مجرای ادراری آسیب به مجرا حین سوند زدن توسط افراد غیر مجرب می باشد. افرادی که به علل مختلف دچار احتباس ادراری یا شاش بند می شوند جهت رهایی از درد آن و تخلیه ادراری جهت سونداژ به مراکز درمانی مراجعه می کنند. باید مواظب باشید که سونداژ توسط فرد متخصص انجام شود. یک سوند زدن خوب باید مشخصات زیر را داشته باشد تا آسیب به مجرا ایجاد نشود. 1- از سوند خیلی کلفت استفاده نشود. 2- موقع سوند زدن باید آن را آهسته و بدون فشار به طرف مثانه هل داد. اگر به هر علتی سوند عبور نکرد هر گونه زور زدن و خونی کردن مجرا ممنوع می باشد. 3- اگر سوند رد نشد باید مسیر توسط متخصص ارولوژی آندوسکوپی و علت آن مشخص گردد. زور زدن اضافی باعث خرابی مجرا و تنگی ثانویه خواهد شد.

– تصادف و آسیب به مجرا

 در تصادفات که مخصوصاً باعث شکستگی لگن می شوند حتماً باید به آسیب مجرا و پارگی آن فکر کرد. طبق قانون کلی در بیماران تصادفی که خون در نوک مجرا دارند نباید سوند زد و باید مثانه را از بالای مثانه تخلیه کنیم.

– ختنه

 یکی از عوارض تنگی مجرای ادراری عمل ختنه است که در بعضی از بچه ها باعث انسداد و تنگ شدن نوک مجرا می گردد که در معاینه ته مجرا کاملاً تنگ می باشد و ادرار بچه باریک می آید و خوب تخلیه نمی شود.

– آسیب به مجرا حین عمل جراحی

در بعضی از عمل ها از قبیل جراحی پروستات و مخصوصاً سرطان پروستات به علت نوع عمل و حساسیت محل تنگی ایجاد می شود که درصدی از آن با رعایت ظرافت عمل قابل پیشگیری است ولی بعضی موارد غیر قابل اجتناب می باشد.

– زگیل تناسلی

زگیل تناسلی پیشرفته نیز می تواند در موارد نادری باعث تنگی مجرای ادرار ی شود.

علائم و نشانه های تنگی مجرا

باریک آمدن ادرار، قطع و وصل شدن، شتاب پایین پرش ادرار، عدم تخلیه مثانه و ادرار باقی مانده بالا واحتباس ادراری و در مواردی ناباروری می تواند علائم و نشانه های تنگی مجرا باشد.

عوارض تنگی مجرای ادراری چیست؟

تنگی مجرای ادراری به عنوان مانعی در جلو عملکرد مثانه جهت تخلیه ادراری می باشد و لذا فشار آن به گردن مثانه افتاده و باعث می شود که :

1- ادرار در داخل مثانه باقی بماند

2- باعث رسوب و سنگ مثانه شود.

3- باعث عفونت های عود کننده و مقاوم به درمان شود.

4- ادرار باقیمانده به کلیه ها پس زده و باعث نارسایی کلیه ها می شود.

5- فرد دچار احتباس ادراری می شود.

6- به علت فشار باعث ضخیم شدن عضلات مثانه و اختلال در پمپاژ مثانه می شود.

آیا محل تنگی در جای مشخص مجرا اتفاق می افتد؟

بسته به علت ایجاد کننده تنگی جای آن فرق می کند و لذا ممکن است بعد از ختنه در نوک آلت باشد و یا در مجرای وسطی و خلفی ادراری ایجاد شود.
امروزه قطعی ترین روش تشخیص تنگی مجرای ادراری سیستوسکوپی است که به صورت سرپایی با عبور دوربین به داخل مجرا تشخیص داده میشودمثل شکل

IMG_0222

تکلیف فرد مبتلا به تنگی مجرای ادراری چیست؟

پیشگیری بهترین درمان است. به یاد داشته باشید یکی از اعضای بدن که اگر آسیب ببیند درست نخواهد شد مجرا است. اغلب بیماران مبتلا به تنگی مجرای ادراری دوبار مبتلا به عود بیماری خواهند شد و لذا باید با متانت و صبوری و با مراجعه منظم به دکتر خود با بیماری خود کنار بیایند.

درمان تنگی مجاری ادراری

راه درمان تنگی مجرا ی مشخص است، رفع تنگی . درمان تنگی مجرای ادراری بسته به محل آن و طول تنگی مجرا به دو روش انجام می شود:

1- به طریق آندوسکوپی

امروزه بهترین درمان برای تنگی های سطحی مجرا که طول کوتاهی دارند باز کردن تنگی به روش آندوسکوپی می باشد. در این روش با استفاده از یک چاقو که از دوربین عبور داده می شود در ساعت 12 محل تنگی را باز می کنیم و موقتاً برای بیمار 24-48 ساعت سوند گذاشته می شود و سپس خارج می گردد. این عمل به صورت سرپایی انجام می شود. نکته مهم این است که به علت شانس عود تنگی مجرا بیمار باید با فواصل منظم به پزشک معالج خود مراجعه نماید. مثل شکل

imagesm0

2- درمان جراحی

برای تنگی های با طول زیاد و تنگی های عمقی مجرا بهترین درمان عمل جراحی باز می باشد که در آن با برش روی مجرا که اغلب در ناحیه پرینه و یا میان دو پا و جلو مقعد است قسمت تنگی مجرا را ب جراحی برداشته و محل های سالم را به هم پیوند می زنیم. در صورتی که تنگی خیلی طولانی باشد از گرافت های دیگر اعضای بدن از جمله از مخاط دهان برداشته و به عنوان مجرا جهت پر کردن طول تنگی استفاده می شود.

indexjk index][

عوارض عمل جراحی

شایعترین عارضه جراحی عود تنگی است که نیازمند پیگیری های بعدی می باشد.

همچنین می توانید صحبت های دکتر را در این رابطه گوش کنید.

در صورت کاهش جریان ادراری و احساس تنگی مجرا جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید. خدمتگزار شما دکتر کرمی

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ه.مدنی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من بیست روزه عمل اینترنال یورتروتومی کردم وهرروز به خودم سوند میزنم ولی صبحها ابتدای ادرارم دوشاخه میاد بعد درست میشه فشارشم خوبه میخواستم بدونم باتوجه به اینکه هرروزم سوند میزنم باز داره عود میکنه یا نه واگر بخواد عود کنه یهو عود میکنه یا به تدریج ورابطه جنسی در عود مجدد تاثیری داره یا نه متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   رابطه تاثیری ندارد

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام. خانم 25ساله هستم. در چهارسالگی دچار بازگشت ادرار به کلیه بودم که موجب کوچک شدن یکی از کلیه هام شده. البته مدارک پزشکیم رو حضوری نشونتون دادم و گفتید با توجه به سنم، مشکلی نیست و ادامه زندگیم عادیه. اسفند 97 دچار سقط جنین شدم. ازمایشهای بعدیم در فروردین وجود عفونتی رو در ادرارم مشخص کرده بود و چون چند روزه دچار دل درد و درد پهلو شدم، نتیجه اون ازمایش رو براتون فرستادم و پاسخ دادید تست اشتباه و آلوده بوده و باید دوباره در جای معتبر تکرار بشه و در خصوص دل درد و پهلو دردم پاسخی نداده بودید. در حال حاضر در اواخر دوره قاعدگی هستم و این درد در این دوره برام ایجاد شده. وقتی غذا میخورم دل دردم بیشتر میشه ولی پهلوهام همواره درد داره. دیروز به دکتر مراجعه کردم و برام سونوگرافی از کلیه شکم و... نوشت و آزمایش ادرار اورژانسی. جواب ازمایش که به پیوست براتون فرستادم عفونتی رو نشون نداد و در سونوگرافی نیز مشکلی نبود غیر از یک زائده 4میلیمتری در مثانه. دکتر گفتن با توجه به دقت پایین این دستگاه سونو مشخص شدن پُلیپ با این اندازه ممکنه دقیق نباشه. علی الحساب برام تست ادرار سه روزه به همراه یک سی تی اسکن نوشتن که نوعش رو خدمتتون ارسال میکنم. گفتن که بعد نتایج مراجعه کنم و احتمالا یه پُلیپ هست که برداشته میشه.
  درباره درد پهلوهام دکتر گفتن با توجه به عدم وجود عفونت و... بخاطر قاعدگی و در کمر هست. البته در قاعدگی های قبلی من چنین دردی نداشتم.. این درد بصورت مزمن در 4روز اخیر همواره بوده و البته وقتی بدنم رو گرم میکنم، آروم میشه. در ضمن پیرو بررسی رَحِم در بعد از سقطِ اسفندماه، به تجویز دکتر زنان، روز شنبه سونوگرافی 3DSIS از رحم انجام دادم و ملزم شدم تا بمدت 10روز قرص آزیترومایسین 500 بصورت روزانه مصرف کنم که با توجه به دل دردی که داشتم، دچار بیرون روی نیز شده ام و ظاهرا برای جلوگیری از عفونت رحم باید اون رو ادامه بدم. از دیروز که این سونوگرافی 3D رو انجام دادم، داخل ادرارم لخته های ریز خونی میبینم که متخصص اورولوژی (فلوشیپ جراحی) گفت بخاطر سونوگرافیه و طبق ازمایش ادرار (که البته قبل از سونو انجام داده بودم) مشکلی نیست.
  چون خیلی نگرانم بابت اینکه سرطان یا مشکل جدی دیگه ای باشه، خواستم نظر تخصصی شما رو بدونم. چون زمان ویزیت شما بصورت اورژانسی مقدور نیست، خواستم اینطوری نظرتون رو بدونم. ممنون میشم راهنماییم کنید. سوابق رو براتون ارسال کردم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام اب زیاد بخورید خوب میشود وجای نگرانی نیست

 • تصویر کاربر جواد سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر
  قبل عید حضورن خدمتتون رسیدم برای مشاهده خون بعد از ادرار و سوزش هنگام ادرار
  که قرص آلوپرینول رو لطف کردید دادید که برای 30 روز مصرف کنم
  استفاده کردم ولی بازهم در ادرارم سوزش و خون مشاهده میکنم
  تو این یک ماه هم سرماخورده بودم و امپول و چرک خشک کن هم استفاده کردم

  توضیحات قبلی هم که خدمتتون گفته بودم جهت یادآوری:

  سلام جناب آقای دکتر وقت بخیر
  بنده تقریبا 6 ماهه که بعضی وقت ها در انتهای ادرارم خون میبینم و سوزش هنگام ادرار دارم.
  خودم احساس میکنم که در داخل التم و نوک التم زخم شده و به همین دلیل خونریزی دارم.
  ازمایش دادم بعدش دکتر عمومی رفتم که 2 تا قرص داد (سیپروکینل 250 و نیتروفورانتوئین) گفت اگه خوب نشدی برو متخصص.
  بعد رفتم متخصص چندجای شکممو و پشتمو فشار داد گفت درد میکنه گفتم نه، بعد گفت چیزی نیست. اول قرص voltaren sr 75 mg diclifenac
  و قرص اریتروماکس 400 داد که 3 روز خوردم بعد احساس حالت تهوع و دل درد بهم دست داد که بهشون گفتم گفت قطع کن بجاش قرص سفکسیم 400 بخور
  که اونم خوردم بازم خوب نشدم دوباره رفتم پیششون قرص تاوانکس لووفوکساسن 500 و قرص امنیک 4دهم میلی گرم و 2 تا هم امپول amile داد که زدم
  هنوزم که هنوزه خوب نشدم

  ممنون میشم لطف کنید راهنماییم کنید
  🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)
   از نظر من با دارو خوب نمیشوید ورزش ونشاط واب زیاد ونشستن در اب گرم بهترتان میکند
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام ضمن تشکر از زحمات شما.بعد از مطالعه و مشاهده توضیحات جنابعالی به دلیل اینکه پرش ادرار خیلی ضعیفی دارم و ضمن اینکه سونوگرافی مثانه ،کلیه،پروستاتو...انجام داده ام و همگی در وضعیت نرمال هستند.متوجه شدم که مثانه در واقع وضیفه فشار ادرار را دارد.و چون مثانه اینجانب سالم می باشد.حدس می زنم که مشکل از تنگی مجرا باشد.در ضمن در سکس مایع منی پرش ندارد.البته قبلا حدس آقای دکتری التهاب پروستات بود که بعد از یک دوره مصرف داروهای 1-ofloxir و 2-celecoxib100 بهبودی حاصل نشد.به نظر خودم که قطعا همون تنگی مجرا می باشد چون حس گرفتگی دارم.ونکته اینکه حدوده 17سال تریاک مصرف می کنم.وقبلا در حدود 10سال پیش دچار سوزاک شدم که یادمه کامل درمان نشد.البته یه چند وقتی هم سیپروفلوکساسین مصرف می کردم.جناب دکتر اگه میشه وقت بدین حضوری بیام خدمت شما.بی نهایت از زحمات شما تشکر می کنم
  1. تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)
   عذر خواهی می کنم دو نکته رو فراموش کردم یک:فشار خون بالا اکثرا ۱۳روی۹--------ودو: این حس گرفتگی مجرا در حدوده ۳سال میشه حدودا ۳ماه میشه که میل جنسی خیلی افت کرده وتقریبا داره به صفر نزدیک میشه
  2. تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)
   دونکته یکی فشار خون بالا ۱۳روی ۹ یکی افت میل جنسی رو فراموش کردم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر toyota سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  1- از نوجوانی مشکل تکرر ادرار واحساس سوزش در مثانه و پروستات داشتم در سیستوسکوپی اول تشخیص التهاب پروستات چند سال بعد به علت احتباس ادرار سیستوسکوپی و تشخیص وجود مخاط مجددا چند سال بعد به علت تکرر ادرار وسوزش مثانه سیستوسکوپی و تشخیص تنگی در ناحیه پروستات و مجرا داده شد به مدت ۲روز سوند داشتم که بعد از آن تا حدوی مشکلاتم کم شد ولی متاسفانه دکتر هیچ اشاره ای نکرد که تنگی مجرا را پیگیری کنم و چون همزمان التهاب پروستات داشتم فکر میکردم این مشکلات مختص به پروستات است در طول ۱۲ سال مشکلات گفته شده را کما بیش داشتم الان مدتی است تکرر ادرار سوزش و درد در مثانه و آلت تناسلی دارم اگر مثانه پر و حجم ادرار زیاد باشه ادرار پرش داشته البته اگر آلت را بالا نگهدارم شدت جریان ادرار بیشتر می شود و باریک نیست در غیر اینصورت ادرار پرش کمی داشته و تقریبا باریک است مشکلات درد تقریبا در کل روز وجود دارد فقط کم و زیاد می شود و مختص به زمان دفع ادرار نیست و همجنین شب ها برای ادرار بیدار میشم در سونو حجم تقریبی پروستات ۳۰ سی سی و پس از تخلیه مثانه باقیمانده ادرار ۲۵ سی سی آقای دکتر از روی توضیحات میشه تشخیص داد دوباره تنگی برگشته یا نه
  2- آقای دکتر پیشنهاد و تقاضا دارم ضمن کار درمانی با بخش های تحقیقاتی کشور راهی پیدا کنید که بشود مجرای تنگ شده را با خوردن دارو و تزریق هر ماده گیاهی یا شیمیایی و یا هر روش دیگری به حالت اول بگرداند حتما خداوند راهی قرار داده است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)
   تشخیص قطعی تنگی مجرا با سیستوسکوپی است که هم تشخیصی وهم درمانی میباشد
 • تصویر کاربر سروش یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر
  من يه مدت حس ميكردم ادرار بعضي اوقات (نه هميشه)فشارش كم ميشه يا كامل تخليه نميشه
  ازمايش كشت ادرار ،خون و سونوگرافي مثانه و پروستات و كليه انجام دادم هيچ مشكلي وجود نداشت و فقط ٢cc باقي مونده بود و psa =.076 كه دكتر گفت خوبه
  در كل وقتي مثانم پر ميشه به صورت عادي ادرار انجام و تخليه ميشه ولي وقتي حجمش كمه حس ميكنم كامل تخليه نميشه
  دكترم كه رفتم ميگه تلقينه
  ميخواستم ببينم ممكنه مشكل تنگي مجرا يا پروستات باشه
  ضمن اينكه ١٩ سال دارم
  1. تصویر کاربر سروش چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   اقاي دكتر مشكل فقط همينه كه وسواس گرفتم لطفا اگه چيزي نيس خيالمو راحت كنيد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   اگر ادرارت باریک می اید وخوب تخلیه نمیکنید باید سیستوسکوپی کنید
  3. تصویر کاربر سروش شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   وقتي ادرار دارم و مثانه خوب پر ميشه كامل تخليه ميشه با فشار خوب
   لازمه بازم؟
  4. تصویر کاربر سروش شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   از لحاظ تخليه هم كه تو سونوگرافي فقط ٢cc مونده بود
  5. تصویر کاربر سروش شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   در حالي كه خوب تخليه ميشه باريك هم نيس بعضي اوقات زود مثانه پر ميشه ولي خوب خالي ميشه
   ممكنه چه مشكلي باشه اقاي دكتر
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   این بیشتر روحی است تخلیه خوبه
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر پروانه دوشنبه ۱ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  پسر بنده ١٠ سال دارد. قبل از دستشويي رفتن تمايل دارد تا روي شكم بخوابد و به شدت پاهاي خود را به بالا و پايين تكان دهد. بعد از خروج از دستشويي نيز تمايل دارد اين حركت را تكرار كند. اين قضيه براي ما به شدت ايجاد تنش كرده. از مشاور راهنمايي خواستم. ايشون مطمئن بودن كه مجراي ادرار پسرم گره u شكل دارد. معتقد بودن بايد به ارولوژ مراجعه كنم. آيا اين درست است؟ نياز به بررسي دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر حميد شنبه ۲۹ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  اينجانب پارسال به جهت داشتن مشخصات اشکالات در خروجي ادرار. سوزش کمي بعد از ادرار کردن. احساس ادامه دار بودن ادرار بعد از اتمام آن به پزشک مراجعه نموده ام و برايم نمونه برداري و بيوپسي تجويز کردند که انجام دادم( يکسال و چند ماه قبل ) و نتايج خوش خيم تشخيص داده شد و دکتر گفتند چيزي نيست و ديگر چيزي به اينجانب تجويز ننمود ليکن بيشترين مشکلم در حال حاضر همچنان احساس ادامه دار بودن مراحل ادرار را دارم ( البته يکي دوبار براي همين موضوع قرص هاي انتي بيوتيک به من دادند که بعد از آن تا مدتي خوب شده بودم).
  الان دکتر دوباره فرموده اند بروم بيمارستان پيامبر فيوژن بيوپسي همراه با MRI انجام دهم بجز بحث مالي بنده نگران تبعات نمونه برداري مجدد هستم( بعد از نمونه برداري اولي ادرار بنده زرد رنگ و مايع مني هم شل و هم زرد کم رنگ مانده است) . نظر جنابعالي براي نمونه برداري فوق چيست؟ نمونه برداري آيا صلاح ميدانيد حضوري خدمت شما برسم؟
  1. تصویر کاربر حميد پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   بنده 53 سال دارم و ازمایشات برخی مال سال قبل است که در تاریخ مشخص است تشکر از لطف شما
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 1 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر. من ادرارم خیلی با شتاب خارج میشه. آیا این نشون دهنده ی بیماری خاصی هست؟ برای کم شدن شتاب ادرار چه قرصی باید مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر جواد چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  پسری 20 ساله هستم.تنگی مجرا دارم،قبلا این مشکل را نداشتم تا اینکه یه مدت خودارضایی زیاد کردم.
  دکترم گفته ماهی یک بار با گذاشتن سوند نلاتون 14 و 16 حل میشه.
  من سوندگذاری را تازه آغاز کردم.سوندمیگذارم و خوب میشم ولی وقتی تحریک جنسی میشوم احساس میکنم تنگی من دوباره شروع میشود.
  نظر شما در این مورد چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 سال پیش)
   نه تین یک احساس است
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر