معرفی جدیدترین کپسول درمان پروستات در سال ۲۰۲۰

پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها آشنا می شوید.

بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین
کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین

کپسول درمان پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله 4 قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم:

غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

3- پرازوسین

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات
پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات

4- ترازوسین

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود.

به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند. با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند.

همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود،
پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع دارو، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند.

به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

6- پروستاتان

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تکرر ادرار و بیداری‌های مکرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد.

قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم کدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسک است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرک ایمنی بوده، بنابراین  در کاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن کاملا موثر می‌باشد. 

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

۱- انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها

۲- سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده

۳- معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امین دوشنبه ۲۱ مهر ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ‎سلام دکتر جان پدر بنده آزمایش چک آپ کامل دادن که براتون پیوست میکنم نتیجه psa 4.67 که من خیلی نگران شدم یعنی مشکوک به سرطانه ؟ پدر من هیچ مشکل و علائمی ندارن خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید ممنون نیازی به مصرف قرص و تکرار psa هست ؟ هیچ علائمی ندارن مشکلی در دفع ادرار و سوزش ادرار تکرر ادرار هم ندارن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام وقتی psa بین عدد ۴ تا ۱۰ باشد بهتر است یک ماه داروی تاوانکس ۵۰۰ میلیگرم روزانه مصرف شود. بعد از یک ماه مجدد psa چک شود. اگر باز هم بالای ۴ بود باید نمونه برداری شود. اگر بالای ۴ بود باز هم جهت نمونه برداری با تلفن ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید جهت نوبت
 • تصویر کاربر خسرو سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام،61ساله با سایز پروستات 41 و دستورپزشک متخصص از کپسول پروترال0/4 شبی یک عدد استفاده میکنم که مصرف آن سر درد شدید را در روز بعد به همراه دارد.
  لطفاً راهنمایی یا داروی مشابه معرفی فرمایید.
  با تشکر و دعای خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   از قرص پروترال اوپَس استفاده کنید. نسبت به کپسول پروترال عوارض کمتر دارد
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام وقت بخیر و ممنون از این که همواره برای بنده زحمت پاسخ را انجام می دهید
  طبق فرمایش جنابعالی در خصوص آزمایش های سه یا شش ماهه پروستات در آخرین آزمایش بنده عدد پی اس آ به 6/3 مشاهده گردید ضمن مراجعه به پزشک ، ایشان 10 عدد تاوانکس و 30 عدد تامسولوسیون تجویز نمودند 15 روز پس از پایان آنتی بیوتیک با تکرار آزمایش عدد پی اس آ از 6/3 به 4/2 تقلیل پیدا نمود آزمایش ها به پیوست ارسال گردیده ضمن مراجعه مجدد ، به بنده 30 عدد مترونیدازول به همراه تترا سایکلین و 60 عدد تامسولوسین داده شده میخاستم نظر جنابعالی رو هم درخصوص درمان خودم بدونم چی هست ؟ ضمنا آیا التهاب پروستات به سرطان پروستات تبدیل میشه یا خیر ؟ ممنون از پاسخگویی جنابعالی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام وقتی psa بین عدد ۴ تا ۱۰ باشد بهتر است یک ماه داروی تاوانکس ۵۰۰ میلیگرم روزانه مصرف شود. بعد از یک ماه مجدد psa چک شود. اگر باز هم بالای ۴ بود باید نمونه برداری شود. اگر بالای ۴ بود باز هم جهت نمونه برداری با تلفن ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید جهت نوبت
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشی . من بعد از نزدیکی در منی خروجیم خون مشاهده کردم . به دکتر مراجعه کردم برام آزمایش ادرار و خون و اسپرم و سونوگرافی نوشتن . بعد از انجام آزمایشات تشخیصشون التهاب پروستات بود . برام نسخه ای تجویز کردن که براتون ارسال می کنم . در آخر برام 6 جلسه شاک ویو هم تجویز کردن . هر جلسه شاک ویو 700 هزار تومنه . خواستم راهنمایی کنید آیا انجام این شاک ویو ضروریه . ممنون میشم پاسخ بدید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام نیازی نیست.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   درمان انتی بیوتیکی کافی است
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   بعدا مجدد ازمایش اسپرم را تکرار کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر قاسمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر خسته نباشید
  پدر من با سن 73 با سابقه کم کاری کلیه دچار مشکل پروستات هستن که دوبار هست نمونه برداری کردیم وجواب پاتولوژی منفی بوده اما در پیگیری هاالان دوماه پیش psa 16بوده وامروز دوباره ازمایش psa 36 شده که دکتر شهرستان برای نمونه برداری مجددمعرفی نامه به بیمارستان لبافی تهران دادن نظر شما رو در این رابطه خواستیم
  ممنون از لطف شما دکتر عزیز
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام psa ۳۶ حتما باید نمونه برداری شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 3 هفته پیش)
   اگر جواب بیوپسی باز هم منفی درامد MP MRI انجام شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهیار شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر، وقت بخیر
  پسری ۲۳ ساله هستم
  حدود ۷_۸ ساله خودارضایی دارم
  متاسفانه در این سالها هفته ای چندبار خودم رو تحریک کردم و مانع از انزال شدم
  الان در حال ترک هستم؛ علایم ادراری مثل سرعت کم و باریک شدن ادرار و شب ادراری و نشت ادرار و تکرر ادرار و سوزش ادرار ندارم..
  گاهی اوقات از دستشویی میام حس میکنم در ناحیه التم ادرار هست تا چند دقیقه. بعدش از گذشت چند دقیقه این حالت از بین میره
  ولیکن ادرارم سرعت و شدت خوبی داره، فقط گاهی حدود ۴ تا ۷ ثانیه تاخیر در شروع دارم

  امکان داره مشکل بزرگی یا عفونت پروستات داشته باشم؟
  (پیش از این سوال با کدپیگیری jpEJ0216806 رو مطرح کرده بودم)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   مشکلی نیست. التهاب پروستات با علایمی چون عدم تخلیه ادرار ، درد ، سوزش مشخص میشه
  2. تصویر کاربر مهیار شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   متشکر از پاسختون
   درد ادامه دار بین بیضه و مقعد درسته؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر diboor سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من حدود یکسال هست که دچار خارش کل بدن شده ام که این موضوع در مواقع خواب بسیار شدید تر شده و منجر به اختلال خوابم شده که پس از مراجعه به متخصص داخلی و تجویز سونوگرافی و ازمایش امروز که نتیجه سونوگرافی رو دیدم طبق فایل ارسالی دچار نگرانی شدم و چون موضوع مرتبط با تخصص اورولوژیست است تقاضا دارم من رو راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   مشکلی نیست ، اگر ادرارتون مشکل داره از کپسول تامسولوسین و قرص سیپروفلوکساسین استفاده کنین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   خارش ارتباطی ندارد به این قضیه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر عطا سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من 28 سالمه. بصورت بلند مدت خودارضایی داشتم. الان یک ماهی هست که ترک کردم و احساس نیاز به تخلیه ادرار داشتم به پزشک مراجعه کردم آزمایش کشت و ادرار و خون دادم عفونت اصلا مشاهده نشد. تست psa دادم اونم نداشتم. دکتر سونوگرافی کرد و گفت پروستات بزرگ شده برام پروترال نوشت و فلوکساسین 10 روز خوردم. شیاف هم داده بود 10 عدد مصرف کردم. خوب شدم. الان به مدت 1 ماه که ترک کرده ام خود ارضایی را احساس میکنم پروستاتم شاید باز بزرگ شده. تخلیه ادرار میکنم ولی ببخشید وقتی که مدفوع میکنم از مجرایم مایع لزجی بیرون میاد به رنگ تقریبا زرد کم رنگ مایل به سفید. گاها این اتفاق میافتد و بعدش احساس میکنم کمی مجرایم سوزش دارد. آب هر روز خیلی زیاد میخورم و با خوردن آب سوزش کلا از بین میرود. سوزش اصلا همیشه نیست و حتی در حین ادرار کردن هم سوزش ندارم. متاسفانه شغلم هم به گونه ای هست که خیلی مینشینم. تحرک هم ندارم. به نظر شما مدت کوتاهی پروترال مصرف کنم هر شب؟ آیا عوارض آن خطرناک هست؟ آیا مشکل التهاب یا بزرگی پروستات را حل میکند؟ میشود منو راهنمایی کنید. در ضمن تکرار ادرار ندارم و فقط گاها احساس میکنم که ادرارم کمی در مجرا هست ولی نیازی به تخلیه نمبینم. به نظر شما من با مشکل جدی روبرو هستم؟ با خوردن آب زیاد میتوان التهاب پروستات را کم کرد؟ در ضمن سرعت تخلیه ادرارم در مقایسه با اوایل کمی کاهش پیدا کرده است. امکان هست من را راهنمایی کنید؟ دارویی هست که مصرف کنم و درمان شود؟
  1. تصویر کاربر عطا شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر. لطفا در صورت امکان به سوال من پاسخ دهید. متشکرم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام ازمایش ادرار بدین اگر نرمال باشد التهاب پروستات مطرح هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای سیپروفلوکساسین و تامسولوسین و ملوکسیکام استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام .اینجانب ٥٣ ساله وحدودا ٣ سال با مشگل تخلیه ادرار و از شب تا صبح ٣ الی ٤ بار بیدار وبا سختی تخلیه میشود ر سونوگرافی بزرگی پروستات خیلی کم هست ولی مجرای تخلیه تنگ شده در این مدت فقط پروترال مصرف میکنم ولی دکتر در حال حاظر برایم مصرف پروستاتان و پروترال و سیپروفکت ٥٠٠ تجویز کرده ایا مصرف انها مشگلی ندارد در ضمن تیرویید کم کاری شدید دارم و لووکسین مصرف میکنم .باتشکر از حضرتعالی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر با دارو خوب هستین ادامه بدین ، اگر نه برای عمل تشریف بیارید ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با درود 61سال سن دارم شش ماه پیش ازمایش پرستات دادم مشکلی نداشتم دو ماهی است که ادرارم قطع و وصل میشه و کامل نمیاد با مراجعه به دکتر متخصص سونو و ازمایش دادم که عکسش را میفرستم دکتر کبسو ل
  پروترال برام نوشته که بعد از ده شب مصرف نه تنها مشکلم که حل نشده یکسری اختلالات بصورت عصبی در خوابم بوجود امده لطف بفرمایید چکار باید کنم از شما سپایگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
   دارو. ا ادامه دهيد
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر