جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید.

بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین
کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین

کپسول درمان پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم.

غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات
پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود.

به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند. با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند.

همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند.

به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • سرگیجه، خواب آلودگی، ضعف
 • حالت تهوع، اسهال
 • سردرد ، درد قفسه سینه
 • انزال غیرطبیعی، کاهش مقدار مایع منی
 • کمر درد
 • تاری دید
 • مشکلات دندان

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد.

قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

 1. کاهش آسیب به مثانه در اثر بزرگی پروستات
 2. احتمال نیاز به جراحی پروستات را هم کاهش می دهند.

قرص مسکن برای درد پروستات

بهترین مسکن برای پروستاتیت چیست؟

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

۱- انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها

۲- سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده

۳- معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید ؛
  حدود دو سال پیش به خاطر سنگ کلیه سونوگرافی کردم که آن زمان اندازه پروستات من 20cc بود ولی الان با سونوی جدید ۳۵ تا ۴۰ شده همراه با سنگ ۷ و ۴ میلی در کلیه.
  مدت ها بود برای تخلیه کامل انتهای ادرار ناچار به مقداری فشار بودم ولی به صورت ناگهانی طی ۲۰ روز اخیر مشکل من شدید شد، جریان ادرار کم و بعضا قطره قطره همراه با سوزش.
  به تشخیص دکترم روزی یک عدد امنیک و یک عدد تاوانکس به همراه رواتینکس استفاده می کنم . چند شب هم شیاف ایندومتاسین و برخی روزها هم دو کپسول امنیک صبح و شب ، ولی بعد از دو هفته بهبودی حاصل نشده . ضمنا شب ها مشکل بیشتره .
  سنم ۴۷ است ، قبل از مصرف دارو سوزش بیشتر بود و گاهی لخته کوچک خون هم داشتم که برطرف شده.
  داروهایی که اخیرا مصرف می کنم : سرترالین و متفورمین هستند که چند روزه سرترالین را قطع کردم.
  دکترم بین دو موضوع مردد شده ، بزرگی پروستات یا گیر افتادن سنگ در مجرای مثانه.
  از من خواستن سیستوسکوپی انجام دهم ولی این کار را در شهر کوچک انجام ندادم .
  خواهش می کنم راهمایی فرمائید که مشکل من سنگ هست یا التهاب پروستات و یا بزرگی آن و راه درمان چیست.
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 1 هفته پیش)
   این عمل ساده و جهت بررسی پروستات و مثانه لازمه انجام بدید
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۰ مهر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام
  حدود 55 سال دارم،تست psa ،خون 3.9نشون داده، هنگام ادرار سوزشی احساس نمیکنم، تکرر ادرار خصوصا در شب هم ندارم اما احساس میکنم کمی فشار تخلیه ادرار کم است، آیا نیاز به درمان خاصی برای پیشگیری دارم؟
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 3 هفته پیش)
   کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام خسته‌ نباشید با تقدیم مدارک پیوستی پزشکم توصيه کرده که حتما تحت عمل جراحی قرار بگیرم نظر حضرت عالی برایم خیلی مهم است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   با توجه به بدخیم بودن نیاز به جراحی هست
 • تصویر کاربر اکبری پنجشنبه ۱ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی آقای دکتر
  پدر من پروستات ۱۶۲ سی سی شده موقع راه رفتن عذیت میکنه ۶۱ سا لشه چهار سال قبل ادرارش گیر کرد سوند یک بار مصرف استفاده کرد دباره یک ماه پیش گیر کر باز سوند یک بار مصرف استفاده کرد الان هم ادرارش میاد ولی کمی سوزش داره موقع کار کردن و راه رفتن عذیت میکنه ممنون میشم از راهنماییتون تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   بهتره عمل جراحی باز بشه
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من از جوانی انزال زودرس داشتم و الان که 65 سال سن دارم و چند ساله که تکرر ادرار دارم و پروستات هم مقداری بزرگه . 20 خرداد دکتر ارولوژیست تامسولوسین پیوسته رهش 0.4 تجویز کردن و دیروز برای اولین بار در مقاربت که معمولا ماهی یک بار هست انزال نشدم. آیا این حالت دائمی خواهد بود ؟چه کاری باید انجام بدم تا به حالت طبیعی برگردم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   از عوارض دارو هست و جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر الهام پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام..خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر کرمي بزرگوار..همسرم با مشاهده ی توده‌ ای درناحیه ی شرمگاهی به پزشک مراجعه کردونتایج سونوگرافی به‌ شرح زیر است "پروستات به‌ حجم ۲۹بزرگتر ازنرمال وهنری اینگوینال دوطرفه با ارجعیت در سمت چپ رویت شد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   عکس ریپورت رو ارسال کنید
  2. تصویر کاربر الهام سه شنبه ۹ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   درضمن همسرم۴۵ ساله هستندو پزشک تشخیص برفتق گذاشتن
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   باید از نزدیک معاینه بشه و احتمالا نیاز به جراحی فتق خواهند داشت
  4. تصویر کاربر الهام پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   خیلی ممنونم ازپیگیریتون.. ...واینکه آیا این جراحی باعث نازایی خواهد شد یا خیر؟یک فرزند هم داریم..
  5. تصویر کاربر الهام پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   بسیارسپاس از پاسخگوییتون...واینکه آیا این جراحی ارتباطی با نازایی خواهد داشت؟یک فرزند هم داریم .
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   خیر،احتمالش کمه
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر نارسیی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر پدر من پروستاتشون 38 دکتر بهشون کپسول تامسولوسین یا همون تامسوور روزی دوتا داده ولی هنوز تکرر ادرار خیلی زیادی دارن و نمی تونن به راحتی تخلیه ادرار داشته باشن ولی زخم معده شدید دارن و به دلیل کرونا نمی تونن برن بیمارستان و عمل کنن زخم معده رو.و خیلی بی اشتها هستن.خیلی ممنونم از لطفتون اگر محبت کنین و اعلام بفرمایید .سپاسگزارم.ازمایش و سونو ایشون رو پیوست کردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   میتونن لیزر پروستات کنند
 • تصویر کاربر عای چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چهار روز قبل به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه کردم چون تکرار ادرار داشتم سوزش نوک الت و کمی درد بیضه هام هم درد میکرد چهار نوع قرص داد که یکیش همین قرص PROTRAL است من ازدواج نکردم بخاطر همین دکتر کفت باید سه روز یک باز منی تخلیه کنی حالا پس از مصرف قرص PROTRAL اب منی کامل قطع شده لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   از عوارض قرص هست و ترشحات مایع منی به عقب بر میگرده و طبیعی هست
 • تصویر کاربر ع. چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام
  بنده مردی 57 ساله متاهلم به علت پروستات و تجویز پزشک قرص فیناستراید و پروترال مصرف میکنم (هر روز از هر کدام1 عدد). خواستم ببینم می‌شود کپسول پروترال را با کپسول دیگری مثل آمنیک جایگزین کرد. چون بنده عموما فشار خونم پایین است. و جدیدا پروترال تاثیرش کمتر شده و اصلا انزال ندارم
  ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   بله میتونید با امنیک جایگزین کنید ولی هر دو این عارضه رو دارند
 • تصویر کاربر رسول شنبه ۹ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من پدرم ۷۰ سال سن داره قبلا پروستات داشته قرص پروترال۰/۴ استفاده میکرد خوب بود کرونا گرفت بعد ادرارش قطع شد بهش سوند وصل کردیم الان باید چیکار کرد۱۰ روز گذاشتیم بعد سوند در اوردیم بازم ادرارش نیامد دوباره براش سند گداشتیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سونوگرافی جهت بررسی سایز پروستات انجام بدهند
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

در سال های وجود کرونا، همه ی ما از دلایل خلاقانه ای برای عدم حضور در رویداد…
افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر