جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید.

بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین
کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین

کپسول درمان پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم.

غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات
پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود.

به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند. با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند.

همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند.

به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • سرگیجه، خواب آلودگی، ضعف
 • حالت تهوع، اسهال
 • سردرد ، درد قفسه سینه
 • انزال غیرطبیعی، کاهش مقدار مایع منی
 • کمر درد
 • تاری دید
 • مشکلات دندان

6- پروستاتان

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تکرر ادرار و بیداری‌های مکرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد.

قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم کدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسک است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرک ایمنی بوده، بنابراین  در کاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن کاملا موثر می‌باشد. 

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

 1. کاهش آسیب به مثانه در اثر بزرگی پروستات
 2. احتمال نیاز به جراحی پروستات را هم کاهش می دهند.

قرص مسکن برای درد پروستات

بهترین مسکن برای پروستاتیت چیست؟

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

۱- انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها

۲- سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده

۳- معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مسعودی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  باسلام
  آیامصرف همزمان تامسولوسین وپروستکامنع داردیاخیر؟
  سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 2 روز پیش)
   نیازی به مصرف هر دو نیست. منع ندارد ولی نیاز نیست . تامسولوسین کافیه
 • تصویر کاربر صفر شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 63ساله هستم بعد این که سونوگرافی کردم قطر پروستات من 86بود دارو چی باید مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 روز پیش)
   شبی یک عدد کپسول تامسولوسین
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۲ اسفند ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام پدر بزرگ بنده 95سالشون هست که 15 سال قرص فینستراید مصرف کردن و بدون دلیل قرص قطع کردن الان دچار عفونت ادراری شدن با مصرف سیپرو فلاکسین 500 بهبود پیدا میکنن و بعد از 3 ماه دوباره عود میکنه شرایطش جوری هست که نمیتونه از منزل خارج بشه آیا شما دارویی برای کنترل پروستاتشون پیشنهاد میدی که دچار عفونت نشن ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ اسفند ۹۹( 1 هفته پیش)
   کپسول تامسولوسین هم شبی یک عدد مصرف شود. کشت ادرار هم داده شود
 • تصویر کاربر مسلم پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان 35سالمه یکسال درگیر مشکل پروستاتم دارو مصرف کردم جواب نداد دکترم گفت باید ماساژ پروستات انجام بدم اینکارم کردم جواب نداد. دوباره الان مشکلم عود کرده سونو انجام دادم دکتر میگه پروستات ی کمی بزرگ شده لطفاً راهنمایی میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)
   شبی یک عدد کپسول تامسولوسین مصرف کنید
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر نظرتون در مورد آزمایش پاتولوژی برمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)
   به نظر سرطان در مراحل اولیه است. اسکن استخوان انجام شود
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده مشکل التهاب پروستات دارم دکتر مراجعه کردم و از شما هم سوال پرسیدم فرمودین قرص تامسولین چهاردهم به مدت یک ماه استفاده کنم ولی این قرص رو که میخورم مشکل انزال معکوس پیدا کردم قرص دیگه ایی هست که انزال معکوس نده ؟نظرتون در مورد کپسول شرکت باریج اسانس چیه؟بنام نرم پروستا باریج چی هست ؟مشکل انزال معکوس اذیتم میکنه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( 2 هفته پیش)
   از عوارضش هست ، بعد یک ماه دارو رو قطع کنین عوارض هم برطرف میشه
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  با سلام
  بعلت کندی خروج ادرار با قطر و فشار کم دکتر داروهای پروترال ۴/.پیوسته رهش و پروزسین تجویز کرده اند قرصهای پروزسین تمام شده اما کپسول پروترال همچنان وجود دارد ۱-خواستم بدانم مصرف این دو دارو بهمراه هم الزامیست یا باید بهمین صورت باشد و من میبایست کپسولها را به تنهایی تا اتمام دارو مصزف کنم ۲-ضمنا خروج انزال در رابطه جنسی بسیار سخت و کند و کم شده است و مصرف دارو در این زمینه هیچ تاثیری نداشته فقط کمی خروج ادرار راحت تر شده خواستم بدانم این طبیعیست و باید تا پایان مصرف دارو صبر کنم یا مجددا دارو تهیه و مصرف کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹( 2 هفته پیش)
   هر دو را نباید با هم استفاده کرد ، فقط پروترال استفاده شود شبی یک عدد ، مشکل انزال از عوارض قرص ها است
 • تصویر کاربر فواد شنبه ۱۸ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  باعرض سلام و احترام خدمت جناب دکتر کرمی ارجمند، پدر بنده ۶۹ ساله هستن، سونوگرافی پروستات و آزمایش psa دادن که مقدار ۱۷ رو نشون داد و حجم پروستات ۴۲ سی سی. توسط پزشک شهرستان معاینه بالینی شدن که حالت stone پیدا کرده است، پزشک دستور به بیوپسی دادن و شاخص گلیسون دو نمونه left و right، مقدار ۹ رو نشون داد. یعنی ۵+۴، ام آر آی شکم و لگن به صورت کامل انجام دادن که یکی دو غده از غدد لنفاوی لگن و همچنین بافت چربی دور پروستات تا حدودی درگیر شده است، اسکن هسته ای استخوان هم صورت گرفت که متاستاز خوشبختانه به دنده و جای دیگر بدن نداده است، حتی سی تی اسکن دنده ۹ خلفی هم چیزی نشون نداد، دکتر ایشون انجام ۳۸ جلسه رادیوتراپی و هورومون درمانی رو تجویز کردن، خیلی خوشحال‌میشم نظر حضرتعالی رو در مورد درمان و سلامت پدرم بدونم، سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   تحت نظر دکتر رادیوانکولوژی باشن ، درمانشون مناسبه
 • تصویر کاربر تقی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام
  تقی زاده هستم . 51 سال سن دارم . حدود ده ساله که پروستاتیت لگنی مزمن دارم و با رعایت و استفاده دارو کنترل کرده ام . مهرماه امسال سونوگرافی رفتم . یک ندول هایپر اکو در مثانه تشخیص داده شد و همان زمان ، عمل سیستوسکوپی انجام گرفت ولی ردی از ندول تو مثانه دیده نشد و نرمال بود. مشکلات مثانه ای هم ندارم . قرار شد تو بهمن ماه 99 دو باره سونو کنم که انجام دادم و مجددا ندول دیده می شه . دکترم نتونست تشخیص بده این ندول تو مثانه هست یا پروستات ؟ خودم حدس می زنم مربوط به پروستاتته. مدارک پزشکی را به پیوست خدمتتان تقدیم می کنم . محبت بفرمایید راهنمایی کنید . ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   Psa چک شود
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  دو هفته قبل چنین سوالی ازتون پرسیدم که 
بنده بعد از یک‌ رابطه دچار سوزش و خارش خیلی جزئی شدم ولی توجه نکردم چون علائمی نداشت بعد از دو ماه رفتم دکتر با یه علائم خفیف ، دکتر مربوطه به من انتی بیوتیک داد و مصرف کردم و بعد اتمام اوضاع بدتر شد یعنی سوزش بیشتری داشتم دوباره انتی بیوتیک داد و موقع مصرف خوب بودم ولی بعد از اتمام دوباره بدتر از قبل شدم و بهم گفت تو مشکل روحی روانی داری ، یک سال درگیر بودم انتی بیوتیک های مثل تاوانکس و داکسی .... مصرف کردم بعد از یک سال تا طب سنتی خوب شدم ولی الان یک ماهه بدلیل خوردن انتی بیوتیک دوباره دردم شروع شده 
سوزش خاصی ندارم ولی درد پروستات دارم هنگام دفع مدفوع و انرزال هم دو روزه درد دارم 
الان هم پزشکم تاوانکس داده چند روز اول احساس خوبی داشتم ولی بعد چند روز درد دارم مجددا
  و شما در جواب فرمودین
  از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین ولی الان با مصرف این داروهای درد آزاردهنده که شبیه زخم قسمت چپ پروستاتم بود خوب شده ولی بعضی اوقات ترشح دارم مخصوصا بعد مدفوع و باید انگار هر روز منی خارج بشه وگرنه درد پشت باسن چپ پیدا میکنم شبیه سوختگی پوست ، و بعد انزال هم شبیه خارش در سمت چپ پروستات دارم
  یسری درد های خفیف هم ایجاد شده و اینکه کلا من قسمت چپ پروستاتم اذیت میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   دوره ی درمان را کامل مصرف کنین بهتر میشه
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر