کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین

پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها آشنا می شوید.

بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

کپسول درمان پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله 4 قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم:

غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

3- پرازوسین

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

پرازوسین

4- ترازوسین

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود.

به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند. با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند.

همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود،
پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع دارو، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند.

به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

6- پروستاتان

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تکرر ادرار و بیداری‌های مکرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد.

قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم کدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسک است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرک ایمنی بوده، بنابراین  در کاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن کاملا موثر می‌باشد. 

آیا برای بزرگی پروستات درمان قطعی دارویی وجود دارد؟

آیا ارتباطی بین بزرگی پروستات و فعالیت جنسی مرد وجود دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

۱- انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها

۲- سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده

۳- معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر دخیل پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  کاربر گرامی برای ادامه مراحل ثبت پرسش نیاز به پرداخت مبلغ 10,000 تومان دارید.
  هم اکنون می توانید با استفاده از هر یک از کارت های شتاب پرداخت خود را با استفاده از درگاه بانک انجام دهید.
  پرداخت آنلاین

  غفوری:
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  لطفا سوال خود را به صورت کامل وارد نمایید.

  غفوری:
  سلام دخیل محمد غفوری هستم 58 ساله درد در ناحیه بیضه داشتم آزمایش psa دادم 11 بود نمونه برداری انجام دادم گفتن باید عمل بشه پروستات ولی بیضه فقط کیست داره بعد از نمونه برداری که الان 20 روز گذشته سوزش ادرار شدید دارم سونو گرافی انجام دادم گفتن بهم که بعد از نمونه برداری داخل مثانه خون لخته شده دکتر گفته یک ماه بعداز نمونه برداری برم برای عمل به نظر شما این زمان لازمه یا زود تر باید عمل بشه چون سوزش ادرار ادامه داره؟؟ نظرتان راجب عمل چیه عمل پروستات ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  لطفا دسته سوال خود را انتخاب نمایید.

  غفوری:
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  کاربر گرامی برای ادامه مراحل ثبت پرسش نیاز به پرداخت مبلغ 10,000 تومان دارید.
  هم اکنون می توانید با استفاده از هر یک از کارت های شتاب پرداخت خود را با استفاده از درگاه بانک انجام دهید.
  پرداخت آنلاین

  غفوری:
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  لطفا سوال خود را به صورت کامل وارد نمایید.

  غفوری:
  سلام دخیل محمد غفوری هستم 58 ساله درد در ناحیه بیضه داشتم آزمایش psa دادم 11 بود نمونه برداری انجام دادم گفتن باید عمل بشه پروستات ولی بیضه فقط کیست داره بعد از نمونه برداری که الان 20 روز گذشته سوزش ادرار شدید دارم سونو گرافی انجام دادم گفتن بهم که بعد از نمونه برداری داخل مثانه خون لخته شده دکتر گفته یک ماه بعداز نمونه برداری برم برای عمل به نظر شما این زمان لازمه یا زود تر باید عمل بشه چون سوزش ادرار ادامه داره؟؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ۴۶ ساله هستم اندازه پروستات ۳۴ و مقدار پی اس ای ۰.۸۹ و مقدار پی اس ای ازاد ۰.۳۳ است . تکرر ادرار زیادی ندارم ، ولی بعد از نیم ساعت تشستن سوزش شدیدی دارم ، گاهی هم درد از مقعد شروع و به کشاله ران پای چپ می کشد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت جناب پروفسوركرمى. من از مريضهاى عمل شده شما هستم. يادم مياد كه در يكى از ويديو هاى خود فرموده بوديد كه بعد از عمل راديكال پروستات چون تمامى پروستات و كيسه منى برداشته ميشود. بعد از بهبودى ديگر در مقاربت منى خارج نميشود و اسپرم داخل مثانه ميرود وبا ادرار دفع ميشود. حال مسعله اين هست كه بعداز عمل راديكال آيا نعوظ وجود خواهد داشت كه طرف مقاربتى داشته باشد. يا خير. متشكرم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وکتر وقت بخیر پدرم چند سال پیش به خاطر تکرر ادرار بردیم دکتر بزرگی پروستات رو تشخیص دادن بعد بهش دارم دادن الان حدود دو هفته هست که شدیدا تکرر ادرار داره یعنی گاهی تا 15 دقیقه یک بار میرفتن دستشویی ازمایش پروستات دادیم psa خون 7.33 بود و حجم پروستات در سونوگرافی 133 سی سی هست میخاستم بدونم چه عملی نیاز هست ایا با دارو میشه درمان کرد سنش 82 ساله و قرص فشار استفاده میکنن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر جلاا شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام در رابطه با سرطان پروستات که متاسفانه کل پروستات را گرفته و در اسکن استخوان نیز اطلاعاتی نوشته شده وقت ویزیت میخواستم و راه های درمان سرطان پروستات بدون جراحی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 1 ماه پیش)
   در این مرحله درمان هورمون درمانی ورادیو تراپی است
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ،اقای دکتر من بیست و یک سالمه و مدت زیادیه دچار حرارت در ناحیه پروستات هستم و تکرر ادرار دارم چندین بار به دستشویی میرم در طول روز تا ادرارم کامل تخلیه بشه،طی این دو سال که دچار این مشکل شدم داروهایی زیادی برایم نوشت دارو هایی برایم نوشته شد ولی مشکلم همچنان حل نشده آخرین سری
  قرص (پروستاتان،کوتریموکسازول400)مصرف کردم بعد از مصرف مدتی حرارت توی ناحیه پروستات و اون احساس سوزش ادرارم کم شده بود تقریبا بعد از پنج روز که دچار تب شدم چند روز ادامه داشت قرص رو که قطع میکردم تبم برطرف میشد،الان میخواستم بدونم چکار کنم
  جواب آزمایش سونوگرافی هم برایتون ارسال میکنم لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 1 ماه پیش)
   این طبیعی ونیاز به درمان مدارید
 • تصویر کاربر حاتمي شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 47 سال دارم شبها سه تا چهار جهت دفع ادار از رختخواب خارج می شدم حدود دو هفته پیش به دکتر جراح مراجعه کردم بعد از سونوگرافی و آزمایش ( ابعاد پروستات 52*55*44 mm و برابر باحجم 66cm3 و دارای اکوی پارانشیم نرمال می باشد بعد از آن دکتر قرصهای پروترال 4/. شبها 1 عدد - فینوپروست شبها 1عدد و سپیروفلوکساسین هر 12 ساعت 1 عدد مصرف می کنم فکر می کنم بهتر شدم بعد از دو هفته سرگیجه دارم و فشارم بالا می باشد روی (14 )می باشد آیا این سرگیجه از این قرصها است و آیا همین قرصها استفاده کنم یا اینکه به شما مراجعه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب . بنده مجرد 31 ساله در سال گذشته با کمی احساس عدم تخلیه کامل ادرار و کمر درد دکتر مراجعه کردم که پس از ازمایش ادرار و اسپرم و معاینه رکتال پروستات مقداری عفونت و التهاب مشاهده شد که با مصرف قرص سیپروفکس رفع شد . در سونو گرافی بیضه سال گذشته نیز مشکل خاصی از واریکوسل با گرید بالا مشاهده نگردید . بعد از مدتی مجدد به علت کمر درد و فتق دیسک کمر دچار کمر درد در بخش چپ شدم ولی همزمان با ان پهلو چپ به سمت بالا و بخشی از شکم به سمت ناف نیز درد گرفته است و گاهی نیز پس از انزال احساس عدم تخلیه کامل ادرار حس و گاهی هنگام ادرار درد پهلو چپ به بالا حس شده و حالتی مثل قلنچ حس میشود . در سونو گرافی حجم پروستات طبیعی و کلیه ها و مثانه کاملا نرمال و در معاینه رکتال اخیر پروستات نرمال و در معاینه لمسی و حضوری بیضه توسط پزشک نرمال میباشد .آزمایش ادرار اخیر نیز عفونتی مشاهده نگردیده است . سوال بنده این است که این مشکل مربوط به کمرم هست یا پروستات یا بخش های دیگه بدن . چون درد پهلو همزمان با ادرار یا همزمان با نعوظ گاهی و همزمان با انزال حس و همراه بیضه چپ و حالتی مثل قلنچ حس میشود .لازم به ذکر است بنده بیش از 40 کیلوگرم کاهش وزن داتم که عضلات شکمم به شدت شل شده اند .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 3 ماه پیش)
   باید یک چکاب سلامتی کامل انجام دهید
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب . بنده در سال گذشته با احساس کمی عدم تخلیه کامل ادرار دکتر مراجعه کردم که پس از ازمایش ادرار و اسپرم مقداری عفونت مشاهده شد که با مصرف قرص سیپروفکس رفع شد . بعد از مدتی مجدد به علت کمر درد و فتق دیسک کمر دچار کمر درد در بخش چپ شدم ولی همزمان با ان پهلو چپ به سمت بالا نیز درد گرفته است و گاهی نیز پس از انزال احساس عدم تخلیه کامل ادرار حس میشود . و گاهی هنگام ادرار درد پهلو چپ به بالا . در سونو گرافی حجم پروستات طبیعی و کلیه ها و مثانه کاملا نرمال میباشد . سوال بنده این است که این مشکل مربوط به کمرم هست یا پروستات یا بخش های دیگه بدن . چون درد پهلو همزمان با ادرار یا همزمان با نعوظ گاهی و همزمان با انزال حس میشود .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 3 ماه پیش)
   چون بررسیها نرمال است جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر واصف پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  بعد از سونوگرافی انجام شده،مثانه دارای جدار ضخیم ،و حاوی دیورتیکول میباشد
  حجم پروستات 63 سی سی
  و میزان پی وی ار 350 سی سی
  بیمار 68 ساله
  و فاقد سابقه بیماری

  ایا این شرایط نیاز به عمل دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 3 ماه پیش)
   اگر خوب تخلیه نکنید عمل کنید بهتر است
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید