کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین

پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها آشنا می شوید.

بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

کپسول درمان پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله 4 قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم:

غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

3- پرازوسین

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

پرازوسین

4- ترازوسین

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود.

به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند. با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند.

همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود،
پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع دارو، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند.

به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

6- پروستاتان

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تکرر ادرار و بیداری‌های مکرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد.

قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم کدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسک است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرک ایمنی بوده، بنابراین  در کاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن کاملا موثر می‌باشد. 

آیا برای بزرگی پروستات درمان قطعی دارویی وجود دارد؟

آیا ارتباطی بین بزرگی پروستات و فعالیت جنسی مرد وجود دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

۱- انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها

۲- سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده

۳- معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و ارادت و عرض خسته نباشید محسن ۳۵ ساله پروفسور عزیز دو ساله دچار عدم تخلیه ادرار هستم همراه با عدم احساس ادرار یعنی موقعی میفهمم ادار دارم که بیضه هام درد میگیره با این درد میفهمم ادرار دارم و وقتی هم میخوام ادرار روان و کامل نمیاد و بعدش بارها بصورت قطره و گاه بیشتر از قطره میاد همه نوع آزمایش از تست منی و سونو و سی تی هم دادم همه چی نرمال بوده سه بار دکتر عوض کردم آخرین دکتر قرص تامسولوسین شبی یکی داده ولی فایده ای نداشته خواهشا با توجه به اینکه الان نمیشه سفر کرد و حضوری خدمتتان رسید راهنمایی بفرمایید چکار کنم .سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر عباس جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام،وقتتون بخیر من ۳۱ سالم هست و ۴ سالی هست درگیر پروستات و واریکوسل هستم که واقعا کیفیت زندگی منو تحت تاثیر قرار داده،درد همیشگی مقعد و بیضه و غیره داروهای زیادی مصرف کردم ولی چون گوارشم به شدت بهم ریختس و از طرفی افتادگی دریچه میترال دارم خیلی به عوارض داروها توجه میکنم،اخیرا سونک که رفتم قطر پروستاتم ۳۰ سانت بود که به نسبت سنم بزرگ هست الان داروهایی که مصرف میکنم پروترال ۰/۴ ،افلوکساسین ۳۰۰ و ملوکسی فار هست میخواستم بدونم با توجه به شرح حال فعلیم رو بحث گوارش و افتادگی دریچه و اریتمی که دارم مصرف این داروها برام مشکل ساز نمیشه،چون احساس درد و گرفتگی سینه حس میکنم؟
  شما با توجه به واریکوسل دو طرف و تورم پروستات و پروستاتیم چه داروهایی رو پیشنهاد میدین؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر مرتضی چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پدرم۶۱ سالشون هست پروستات دارد کپسول امنیک و فینوپروست میخورند ،خودشون میگن ادرارشون خوب هست و احساس میکنند کامل تخلیه میشه ،ولی شبها زیاد دستشویی میرند و اول ادرارشون یه مقدار سوزش دارند ،لطفا راهنمایی بفرمایید همین داروها رو ادامه بدیم؟و بهتره عصر بخورند یا شب؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش)
 • تصویر کاربر حامد سه شنبه ۱۳ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام، روز شما بخیر، من ۳۹ سالمه و پروستاتیت دارم یکبار مطب خدمتتون رسیدم و یک بار هم سئوال در بخش پرسش و پاسخ داشتم که محبت کردید جواب دادید. آقای دکتر عرضی داشتم، بعضی افراد ضمن بیان مشکلشون میگویند که متاسفانه خود ارضایی دارند من میخواستم خواهش کنم عاجزانه ضمن پاسخ به این دوستان حتما بفرمایید که از این کار خودداری کنند. شک نکنید با توجه به روحیه مثبت شما و تخصص شما این حرف تاثیر داره. آقای دکتر خداوند به من همه چیز داده من رتبه ۱۰۰ کنکور بودم، الان البته ورزش میکنم و امید وارم، اما از این عادت بد در سنین نوجوانی خیلی خیلی ضربه خوردم و الان هم تبعاتش را با خودم دارم. بینهایت از شما ممنونم این حرف شما روی افراد حتما خیلی تاثیر خواهد داشت.
  ارادتمند شما
  حامد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ اسفند ۹۸( 4 هفته پیش)
 • تصویر کاربر a.m یکشنبه ۲۷ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده جوانی 23ساله ام مشکلاتم شامل تکرر و باریک شدن جریان ادرار و درد و سوزش در آلت تناسلی و همچنین نداشتن آلت نعوظ و میل جنسی به دکتر که مراجعه کردم چندتا آزمایش شامل آزمایش هورمون،اسپرم و غیره نوشت گفت طبیعی و مشکلی نیست به دکتر دیگه که مراجعه کردم گفتن التهاب پروستات داری و داروهایی که نوشتن شامل افلوکساسین200،سلکسیب200،باکلوفن10،آمنیک0.4(تامسولوسین) و پودر proxerexبرای افزایش تستوسترون و میل جنسی داروها را تقریبا برای یک ماه نوشتن بعد از مصرف داروها مشکل آلت نعوظ ونه میل جنسی هیچ کدام حل نشد و هنوز هم سوزش و درد در آلتم وجود داره آقای دکتر برای مشکل میل جنسی و نداشتن آلت نعوظ چکار باید کنم خواهشا راهنماییم کنید؟ راستش از زمان بلوغ به دلیل ناآگاهی و تصوری که نسبت به خودارضایی داشتم به مدت چندسال خودارضایی انجام ندادم تااین که این مشکلات برام پیش اومد بعد از مصرف داروها فقط دو سه دفعه ای در خواب جنب شدم ولی هنوز میل جنسی ندارم و تحریک نمیشوم آیا ممکنه به غیر از التهاب پروستات مشکل بزرگی پروستات هم داشته باشم؟خیلی نگرانم میل جنسی ام از بین رفته خواهشا راهنماییم کنید درضمن عکس آزمایش ها پیوست کردم باتشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)
   از نظر من ورزش ونشاط ومصرف مایعات وقطع انتی بیوتیک درمان شما اسا وبیخیال شوید
 • تصویر کاربر دخیل پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  کاربر گرامی برای ادامه مراحل ثبت پرسش نیاز به پرداخت مبلغ 10,000 تومان دارید.
  هم اکنون می توانید با استفاده از هر یک از کارت های شتاب پرداخت خود را با استفاده از درگاه بانک انجام دهید.
  پرداخت آنلاین

  غفوری:
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  لطفا سوال خود را به صورت کامل وارد نمایید.

  غفوری:
  سلام دخیل محمد غفوری هستم 58 ساله درد در ناحیه بیضه داشتم آزمایش psa دادم 11 بود نمونه برداری انجام دادم گفتن باید عمل بشه پروستات ولی بیضه فقط کیست داره بعد از نمونه برداری که الان 20 روز گذشته سوزش ادرار شدید دارم سونو گرافی انجام دادم گفتن بهم که بعد از نمونه برداری داخل مثانه خون لخته شده دکتر گفته یک ماه بعداز نمونه برداری برم برای عمل به نظر شما این زمان لازمه یا زود تر باید عمل بشه چون سوزش ادرار ادامه داره؟؟ نظرتان راجب عمل چیه عمل پروستات ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  لطفا دسته سوال خود را انتخاب نمایید.

  غفوری:
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  کاربر گرامی برای ادامه مراحل ثبت پرسش نیاز به پرداخت مبلغ 10,000 تومان دارید.
  هم اکنون می توانید با استفاده از هر یک از کارت های شتاب پرداخت خود را با استفاده از درگاه بانک انجام دهید.
  پرداخت آنلاین

  غفوری:
  ربات پرسش و پاسخ دکتر حسین کرمی:
  لطفا سوال خود را به صورت کامل وارد نمایید.

  غفوری:
  سلام دخیل محمد غفوری هستم 58 ساله درد در ناحیه بیضه داشتم آزمایش psa دادم 11 بود نمونه برداری انجام دادم گفتن باید عمل بشه پروستات ولی بیضه فقط کیست داره بعد از نمونه برداری که الان 20 روز گذشته سوزش ادرار شدید دارم سونو گرافی انجام دادم گفتن بهم که بعد از نمونه برداری داخل مثانه خون لخته شده دکتر گفته یک ماه بعداز نمونه برداری برم برای عمل به نظر شما این زمان لازمه یا زود تر باید عمل بشه چون سوزش ادرار ادامه داره؟؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ۴۶ ساله هستم اندازه پروستات ۳۴ و مقدار پی اس ای ۰.۸۹ و مقدار پی اس ای ازاد ۰.۳۳ است . تکرر ادرار زیادی ندارم ، ولی بعد از نیم ساعت تشستن سوزش شدیدی دارم ، گاهی هم درد از مقعد شروع و به کشاله ران پای چپ می کشد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت جناب پروفسوركرمى. من از مريضهاى عمل شده شما هستم. يادم مياد كه در يكى از ويديو هاى خود فرموده بوديد كه بعد از عمل راديكال پروستات چون تمامى پروستات و كيسه منى برداشته ميشود. بعد از بهبودى ديگر در مقاربت منى خارج نميشود و اسپرم داخل مثانه ميرود وبا ادرار دفع ميشود. حال مسعله اين هست كه بعداز عمل راديكال آيا نعوظ وجود خواهد داشت كه طرف مقاربتى داشته باشد. يا خير. متشكرم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وکتر وقت بخیر پدرم چند سال پیش به خاطر تکرر ادرار بردیم دکتر بزرگی پروستات رو تشخیص دادن بعد بهش دارم دادن الان حدود دو هفته هست که شدیدا تکرر ادرار داره یعنی گاهی تا 15 دقیقه یک بار میرفتن دستشویی ازمایش پروستات دادیم psa خون 7.33 بود و حجم پروستات در سونوگرافی 133 سی سی هست میخاستم بدونم چه عملی نیاز هست ایا با دارو میشه درمان کرد سنش 82 ساله و قرص فشار استفاده میکنن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر جلاا شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام در رابطه با سرطان پروستات که متاسفانه کل پروستات را گرفته و در اسکن استخوان نیز اطلاعاتی نوشته شده وقت ویزیت میخواستم و راه های درمان سرطان پروستات بدون جراحی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)
   در این مرحله درمان هورمون درمانی ورادیو تراپی است
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر