جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
سوالی که معمولا برای مردم مطرح می شود این است که داروی درمان قطعی پروستات چیست و کدام درمان برای پروستات بهتر است. کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید. بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم. غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

شیمی درمانی

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود. به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند.

با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند. همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

ترازوسین پروستات

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند. به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد. قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

پروستاتان

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

 

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

جراحی پروستات

قرص مسکن برای درد پروستات

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

 • انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها
 • سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده
 • معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

علت سوزش دستگاه تناسلی مردان هنگام ادرار

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

درمان خارش بیضه

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

3.8/5 - (560 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی جمعه ۵ آبان ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  ۲۶ سالمه
  من دو سال قبل دچار عفونت ادراری شدم پس از اون که خوب شد علائمی مثل درد کمر باسن و بی حالی و ضعف در آلت تناسلی نعوظ ضعیف و درد پس از انزال میشم
  از لحاظ جنسی هم خیلی ضعیف شدم و فوری انزال میشم
  دردم شدید میشه گاهی تو کل دوتاپام تا کف پا حسش می کنم
  آنتی بیوتیک های زیادی هم استفاده کردم
  الان با این اوصاف نگران ازدواج کزدن هستم
  درد و مشکلات جنسی خیلی کلافم کرده
  توی سنو همه چیز اوکیه آزمایشات خون و ادرار هم همینطور
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ آبان ۲( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی بیماری شما نیاز به درمان طولانی مدت و با عود بالا همراه میباشد کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد افلوکساسین ۳۰۰ هر ۱۲ ساعت کپسول ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت و روزی نیم ساعت داخل لگن آب گرم بنشینید در صورت عود و تکرار علائم بعد از بهبودی مجددا دوره ی درمان تکرار شود
  2. تصویر کاربر علی جمعه ۵ آبان ۲( 1 ماه پیش)
   ممنونم
   چه رژیم غذایی رو باید رعایت کنم چه فعالیت هایی داشته باشم و درمان چقدر طول می کشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ آبان ۲( 1 ماه پیش)
   درمان بین یک ماه الی یک سال پرهیز از مواد غذای محرک توصیه مبشا
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر اکبر پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای دکتر
  در ابتدا تشکر میکنم
  بنده قبلا یه سوال با کد رهگیری tjtvN305818 پرسیده بود و فرمودین که سونو انجام بدهیم با توجه به اینکه نوبت دهی سونو زمان بر بود ظاهراً سوال قبلی به حالت بسته درآمده و مجبور شدم مجدد سوال طرح کنم
  مشکل بزرگی پروستات داشتم و میخواستم بدونم آیا نیاز به عمل دارم یا نه؟
  و اگر نیاز هست چطور نوبت بگیرم چونکه تلفن ها را کسی جواب نمیده.
  با سپاس و تشکر بنده تمام مدارک قبلی و سونوی جدید را بارگزاری می کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   با ذکر نام و شرح مجدد مشکلتون به واتس اپ 09394620321 پیام بدید مدارک رو ارسال کنید
 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۱۵ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  بنده 34 ساله هستم و متاهل دارای یک فرزند
  بنده 1401/07/07 بدلیل ترکیدگی آپاندیس مورد جراحی قرار گرفتم
  قبلش که سونو انجام شد دکتر گفت پروستاتت رو پیگیری کن اون موقع 32cc اندازش بود
  بعد از جراحی آپاندیس
  چهار ماه یکبار سونو دادم که هر بار 39 و الان یعنی یکسال بعد از جراحی به 46cc رسیده
  مشکلی در ادرار و رابطه هم ندارم
  آلان هم آزمایش psa دادم و منتظر جوابم
  میخواستم بدونم آیا رابطه ای بین جراحی آپاندیس با بزرگی پروستات من هست یا خیر ؟؟
  و اینکه چه اقدامی باید انجام بدم
  باتشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   خیر رابطه ای وجود ندارد جواب PSA رو بفرستید
 • تصویر کاربر Arsalan دوشنبه ۱۰ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام
  مدتی هست که اصلا پیش اب ندارم و کمرم به شدت خشک شده و انعطاف نداره برای زیاد کردنش چه چیزی خوبه به خاطر این موضوع ادر تحریک شدن و سفتی الت هم مشکل دارم .
  التم هم مثل ثابق از خون تخلیه نمیشه و جمع شدن درستی نداره .
  ممنونم از پاسخ شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   سلام آزمایش مایع منی انجام دهید
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۳۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر من پارسال برای اختلال نعوذ به پزشک عمومی مراجعه کردم ایشان برای افزایش میل جنسی برایم ۵تا آمپول تستسترون تجویز کردن که به فاصله ۱۰روز تزریق کردم یعنی هر ده روز یک عدد وهمچنین کپسول ویتامین ای تجویز کردند بعد از مدتی برای چکاپ سالیانه رفتم که psa بنده عدد ۷.۵ را نشان می‌داد درحالیکه هیچگونه مشکل اداراری ندارم واندازه پروستات در سونوگرافی ۲۴ سی‌سی هستش بنده ۵۶ سال دارم آزمایش رو بعد از ۷ ماه تکرا ر کردم باز هم ۷.۵ بود آقای دکتر خیلی نگرانم لطفا راهنما ییم کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام حتما باید نمونه برداری از پروستات و یا MRI پروستات انجام دهید
 • تصویر کاربر وریا جمعه ۱۷ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده مدتهاست که سوزش در ناحیه پروستات دارم که هر چند مدت یکبار دچار درد شدید در ناحیه مثانه و کلیه میشم بارها آنتی بیوتیک خوردم و بصورت موقت درد کاهش پیدا کرده اما درمان نشدم .

  سه سال پیش یه سنگ کلیه در کلیه چپ داشتم که با عمل tul و دستگاه سنگ شکن خارج شد بعد از اون تحت درمان برای التهاب پروستات قرار گرفتم که با نشستن در اب گرم و مصرف دارو علایم کم شد .

  اما طی 6 ماه گذشته درد دوباره شروع شده و بارها انواع انتی بیوتیک مصرف کردم اما نتیجه نگرفتم ‌.

  خواهشا راهنمایی بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   چند سالتونه ؟ سونوگرافی دارید ؟ ازمایش ادرار و کشت ادرار جدیدا انجام شده ؟
  2. تصویر کاربر وریا پنجشنبه ۱۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   ۴۳ سال
  3. تصویر کاربر وریا پنجشنبه ۱۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سنو گرافی و آزمایش رو فرستادم خدمتتون
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۷ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام رویت شد . دردها ارتباطی به سنگ نداره . التهاب پروستات است . تامسولوسین شبی یک عدد بخورید . ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت . نیم ساعت شب ها در لگن اب گرم بنشینید . این ها تا ۳ ماه ادامه یابد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  جناب دکتر باسلام و احترام
  بنده جوانی 42 ساله متاهل و دارای سه فرزند هستم ، دو هفته قبل با علایم تب لرز درد کل بدن و به سختی خارج شدن ادرار و عدم تخلیه مناسب به دکتر مراجعه کردم که دکتر با فرو بردن انگشت در مقعد، تشخیص مشکل پروستات دادن و ازمایش و سونو و داروهای زیر را تجویز کردن افلوکساسین 200 ، 60عدد هر 12 ساعت یه عدد - سلوکسیب 200 ، 20 عدد هر 12 ساعت یک عدد و قرص تامسولوسین 4 میلی ، 30 عدد شبی یکی
  روز بعد مصرف داروها تب قطع و جریان ادرار عادی شد
  نتایج ازمایش و سونو ارایه می گردد لطفا اظهارنظر بفرمایید
  با تشکر از شما ، همواره در پناه قرآن باشید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   سلام یک ماه بعد از مصرف کامل داروها psa total مجدد چک بشه
 • تصویر کاربر صابر سه شنبه ۲۷ تیر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز بنده سنم ۴۴ سال سن دارم و بمدت ۴ الی ۵ماهست که تکرر ادرار و سوزش دارم که حالا سوزش م کم شده و هنوز ادرارم به حالت خود باقیست و نزدیکهای غروب بند میاد میخام تخلیه شم و نمیاد و اذیت می شم کمرم باهاش درد می‌کنه و خودم و نگه می دارم در هر صورت خارج میشه و ضعیف ست و مجبورم مایعات زیاد بخورم و تخلیه شم اکنون داروی پروست اکسیر گیاهی مصرف می کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   باید سیستوسکوپی انجام بشه بررسی تنگی مجرا
 • تصویر کاربر بیمار چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکتر.پدرم 75سال دارد.با psa ی 14.54و جواب نمونه برداری و اسکن استخوان و ام آر آی پیوست،تشخیص سرطان پروستات بدخیم داده شد.پیشنهاد دکترشهر ما بعلت سن زیاد و امکان بی اختیاری ادرار بعد عمل،پرتودرمانی هست.پدرم سرحال هستند و هنوز سرکار میروند.خواستیم بدونیم بنظر شما بهترین درمان برای ایشان چه میباشد؟باتشکرفراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   سلام اگر عوارض عمل از قبیل بی اختیاری را میپذیرند میشه عمل کرد البته یک اسکن استخوان مجدد لازم دارن چون دقیق نگفته متاستاز هست یا خیر
 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۱۶ تیر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  با سلام سن ۵۱ psa 5.2 و free psa 1.07 آزمایش سونو گرافی و معاینه رکتال هیچگونه علایمی ندارد . در نتیجه ام آر آی زون خارجی ۹ میلیمتر با pr rads 3 مشا هد شده است . آیا نیاز به بیوپسی هست یا بیخطره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   خیر جای نگرانی نداره میشه فعلا بیوپسی نکرد و تحت نظر باشید هر ۶ ماه psa دهید . یک راه دیگر اینکه MRI FUSION کنید و تحت گاید MRI بیوپسی کنید که خیلی دقیق باشه
  2. تصویر کاربر علیرضا پنجشنبه ۱۵ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   بسیار متشکرم آقای دکتر پت اسکن چطوره برای تشخیص دقیق خوبه یا عوارض دارد؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   پت اسکن بسیار گران است و الان برای شما کاربردی ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر