علت خارش بیضه

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

در حقیقت، اصطلاح خارش بیضه، اصطلاح نادرستی است، زیرا بیضه ها در داخل کیسه بیضه قرار دارند و نمی خارند. چیزی که معمولاً باعث ایجاد احساس خارش می شود، پوست کیسه بیضه و کشاله ران است. خارش بیضه ها، که به آن خارش تخم ها نیز گفته می شود، می تواند ناخوشایند باشد. در بیشتر موارد، خاراندن، می تواند باعث بدتر شدن خارش شود. علت خارش بیضه های مردان متفاوت است که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

دلایل خارش بیضه

چند دلیل برای خارش بیضه ها وجود دارد. با دانستن دلیل خارش، می توانیم آن را بهتر درمان کنیم. 

1- درماتیت تماسی یا آلرژی

شوینده ی جدیدی مثل یک صابون جدید-که برای شستن شورت خود استفاده کرده اید، ممکن است باعث حساسیت پوستی شما شده باشد. حتی ممکن است پوست شما به جنس پارچه ی لباس زیر شما حساس باشد. هر یک از این موارد را بررسی کنید تا بدانید به آنها حساسیت دارید یا خیر.

2- لباس زیر تنگ و خارش بیضه

از پوشیدن لباس زیر تنگ، خودداری کنید. با پوشیدن لباس زیر تنگ، پوست بدن، در آن نواحی نمی تواند خوب تنفس کند. همچنین، باعث می شود عرق و سلول های مرده به پوست بچسبند.

3- ساییدگی یا عرق سوز شدن

این موضوع، علت اصلی خارش بیضه ها است، که شامل ساییده شدن پوست، روی پارچه، خط دوخت و ران است. این، یک اتفاق بسیار معمول در هوای مرطوب و گرم و فعالیت بیش از حد، در لباس های تنگ و کلفت است.

دلایل خارش بیضه

4- کاندیدیازیس

یک عفونت قارچی رایج است که هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد. قارچ های کاندیدا بر روی بدن انسان زندگی می کنند. هنگامی که این قارچ به خوبی رشد کند، خارش همراه با لکه های پوسته پوسته روی تخم ها، بوی عجیب و درد هنگام ادرار ایجاد می کند.

5- عفونت خارش ژوک

قارچ دیگری به نام درماتوفیت، علت این بیماری است که تینیا کروریس نیز نامیده می شود. ممکن است بثورات، همراه با لکه های براق سفید در چروک های پوست وجود داشته باشد.

6- بیماری پسوریازیس عامل خارش بیضه ها

نوعی عفونت مزمن پوستی است، که در کشاله ران، متفاوت به نظر می رسد. ناحیه مرطوب، باعث می شود که آنها مانند لکه های قرمز روی پوست ضخیم و ترک خورده به نظر برسند.

7- شپش عانه

شپش عانه، انگلی مانند شپش مو است. آن ها از خون شما تغذیه می کنند و در ناحیه تناسلی شما حرکت می کنند و باعث خارش بیضه و بوی بد آن می شوند. آنها می توانند از طریق تماس با منطقه آلوده منتقل شوند.

8- گال

عفونت پوستی ناشی از کنه میکروسکوپی موسوم به Sarcoptes scabiei بوده، و از طریق تماس مستقیم پوست منتقل می شود، و هنگام شب، باعث خارش شدید می شود.

9- تبخال تناسلی علت مهم خارش بیضه

همان ویروس هرپس است که باعث ایجاد تبخال تناسلی می شود. تاول های خارش دار، زخم های باز و درد در هنگام خاراندن و کندن پوست، نتیجه ی این بیماری است. این بیماری ممکن است در اثر تماس، به شما منتقل شود، اما برای همیشه در بدن شما نهفته بماند.

10- زگیل های تناسلی

زگیل های تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی به وجود می آیند، این یک STI است که منجر به رشد گوشتی کوچک به شکل گل کلم می شود. این زیگیل ها، گاهی اوقات با خارش همراه هستند، دقیقاً روی کیسه بیضه تشکیل می شوند و ممکن است در حین رابطه جنسی متورم شده، یا خونریزی کنند.

یکی از آزاردهنده ترین دردها برای یک مرد و جنس مذکر درد ناشی از بیضه ها است که کیفیت زندگی فرد را شدیداً تحت تأثیر قرار می دهد. درد بیضه می‌تواند ناشی از آسیب‌های جزئی به اندام تناسلی باشد.

11- سوزاک یکی از دلایل خارش بیضه و بوی بد آن ها

یک STI یا STD است که در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود، دلیل اصلی آن، رابطه جنسی بدون کاندوم است. این بیماری با خارش و تورم همراه است. همچنین ممکن است احساس درد در یک بیضه، ادرار دردناک و ترشح از آلت تناسلی داشته باشید.

12- کلامیدیا

این بیماری، عفونت باکتریایی دیگری است که در اثر رابطه بدون کاندوم ایجاد می شود. علائمی مشابه سوزاک دارد، ممکن است با درد و خونریزی و ترشح از رکتوم و مقعد همراه باشد.

13- تریکومونیازیس یا تریک

تریکوموناس واژینالیس، نوعی باکتری است، که بیشتر در زنان باعث STI می شود. این عفونت، با رابطه جنسی بدون کاندوم، می تواند به مردان نیز منتقل شود و باعث بروز مشکلاتی مثل ترشح، احساس سوزش و خارش، در داخل آلت تناسلی مرد در هنگام انزال و ادرار شود.

14- اگزما در کشاله ران مسبب خارش و بوی بد بیضه ها

این بیماری پوستی دارای عواضی مثل علائم التهاب، تورم، خارش و قرمزی است. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد اما درمان ها می توانند، در زمان اود کردن، آن را کنترل کنند.

15- بیماری Extramammary Paget

نوعی سرطان پوست است. اگر اگزما روی پوست بیضه به درمان ها پاسخ ندهد، این مشکل، مشکوک به سرطان پوست است.

درمان خارش بیضه

برای درمان خارش بیضه به چه دکتری مراجعه کنیم؟

شاید خارش بیضه، در ابتدا نگران کننده به نظر نرسد. در بعضی موارد، فرد ممکن است در همان اول، علت خارش را دانسته، و نیاز به درمان دارویی نداشته باشد.

زمانی که التهاب یا خارش شما ادامه دار یا شدید شود، شما برای تشخیص علت، و درمان درست، باید به پزشک متخصص مجاری ادراری و ناحیه تناسلی مراجعه کنید. همچنین، پزشک باید، هر گونه التهابی را که تغییر شکل داده، یا عفونت کرده است را معاینه کند. هر کسی که مشکوک به داشتن شپش عانه است، باید برای درمان، به پزشک مراجعه کند.

چگونه از خارش اندام تناسلی جلوگیری کنیم؟

بانوان، باید مراحل زیر را دنبال کنند:

🚺 بعد از ادرار یا مدفوع، خود را، از جلو به پشت، بشورید، تا از ورود باکتری های مقعدی، به واژن جلوگیری شود.

🚺 از استفاده از مواد شیمیایی، مثل دوش های واژینال، یا اسپری های بهداشتی زنان، که می توانند تعادل اسیدی واژن را به هم بزنند، خودداری کنید.

🚺 از استفاده از مواد معطر بهداشتی زنان (پدها، صابون ها و…) خودداری کنید.

آقایان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

🚹 آلت تناسلی خود را به خوبی بشویید. این شست و شو، شامل ناحیه زیر پوست اضافی در افرادی است که ختنه نشده اند.

🚹از آنجایی که رطوبت، در اندام تناسلی، باعث عفونت می شود، ناحیه را خشک نگه دارید. پودر بچه در تابستان به شما کمک می کند.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: عمل فتق بیضه چگونه است؟

بانوان و آقایان، هردو، باید موارد زیر را رعایت کنند:

🚻 از لباس زیر های گشاد، با الیاف طبیعی استفاده کنید و لباس زیر خود را ح اکثر، هر 24 ساعت، عوض کنید.

🚻 ناحیه تناسلی خود را تمیز و خشک نگه دارید. از صابون لطیف استفاده کرده، و به خوبی آن را با آب بشویید.

🚻 از مواد لباس شویی بی بو، و لطیف برای شست و شوی لباس زیر خود، استفاده کنید.

🚻 بعد از حمام یا شنا، به خوبی خود را خشک کنید. از خیس ماندن طولانی بپرهیزید.

🚻 از رابطه ی جنسی محافظت نشده، خود داری کنید. مخصوصاً وقتی نگران وجود عفونت در خود یا پارتنرتان، هستید.

دکتر حسین کرمی متخصص درمان بیماری های ناحیه تناسلی

4.3/5 - (59 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۵ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار
  جناب آقای دکتر کرمی

  ببخشید آقای دکتر، اگر سوال قبلی بنده رو مشاهده بفرمایید بنده یک یا دو بار حدود ۱۵ سال قبل بیضه راستم ضربه خورد و از آن به بعد همواره درد خفیفی در بیضه راستم دارم، البته الان پسری ۳۰ ساله هستم،
  همونطور که خدمتتون گفتم برای اهدافی دیگر ، نه برای ضربه حدود ۴_۵ سال پیش شاید سه بار سونوگرافی از بیضه ها انجام دادم، و در سونوگرافی ها حالت غیر نرمال برای بیضه راست مرتبط با ضربه ذکر نکردند
  حقیقتش آقای دکتر بیضه راستم اکثر اوقات حالت آویزان داره و خارج از بدنم هست ولی بیضه چپ اینگونه نیست و بیشتر جمع میشه یعنی دو بیضه در آویزانی با هم خیلی اوقات هماهنگ نیستند،
  الان خواستم از جنابعالی بپرسم آیا این آویزانی اکثر اوقاته بیضه راست و عدم انطباقش در آویزانی با بیضه چپ را بعد از گذشت حدود ۱۵ سال از ضربه باید پیگیری کنم؟ درد خفیفش بعد از ضربه در این ۱۵ سال متاسفانه ثابت هست و امروز فهمیدم به آویزانی بیشتر بیضه ضربه خورده راست از بیضه چپ توجه نکرده بودم
  جسارتا عکس بیضه ها رو در وضع کنونی ام برای مشاهده و معاینه برای جنابعالی ارسال میکنم

  با تشکر
  1. تصویر کاربر علی جمعه ۴ تیر ۰( 1 سال پیش)
   البته بیشتر به خاطر همون درد، احساس آویزانی بیشتر بیضه راست رو دارم، گاهی که مشاهده میکنم هر دو حالت آویزانی دارند با اختلاف کمی ولی بیشتر احساس میکنم بیضه راست بیشتر آویزان هست در حالی که شاید هنگام مشاهده خیلی اختلاف آویزانی زیاد نداشته باشند، فقط احساس میکنم بعد از ضربه بیضه راستم جلوتر آمده، و این احساس آویزانی بیشتر هم از بعد از ضربه ایجاد شده و هست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ تیر ۰( 1 سال پیش)
   مشکلی نیست نیاز یه اقدامی نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۳ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  جناب دکتر عزیز سلام
  سپاس فراوان بابت لایو های بسیار آموزندتون
  دکترعزیز من از سال 96 در گیرhpv6 هستم .آخرین بار 8 ماه پیش کرایو داشتم و خداروشکر عارضه جدید نداشتم.پاورفیت و اکومکس مصرف کردم.یه عارضه مشکوک دارم که سال گذشته موقع معاینه کوچکتر بود و به دلیل قطعی نبودن کرایو نشد ولی قرارشد که تغییراتش تحت مراقبت باشه.حس میکنم نسبت به سال قبل بزرگترشده که تصاویر را ارسال میکنم که تشخیص و راهنمایی بفرمایید.
  ممنون از لطف و محبت دکتر کرمی عزیز
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   با توجه به سابقه ی قبلیتون بهتر است کرایو کنید
  2. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   دکتر کرمی قطعا زگیل هستش؟ چون چند سال هست که همین حالت بود فقط حس میکنم بزرگتر شده.
   نیاز به نمونه برداری و تشخیص تایپ هست؟
   دکتر بعداز۴ سال هنوز امید به حذف ویروس هست یا تا آخر عمر درگیرش هستم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   نمیشه قطعی گفت زگیل هست یا نه ، بهتر است از نزدیک دیده شود ، مشکوک است
  4. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   نیاز به نمونه برداری و تشخیص تایپ هست؟
   دکتر بعداز۴ سال هنوز امید به حذف ویروس هست یا تا آخر عمر درگیرش هستم؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ تیر ۰( 1 سال پیش)
   معمولا در عرض ۲ سال حذف میشه. میتوان نمونه برداری کرد و از نظر hpv بررسی کرد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۲۵ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  باسلام
  از نیمه ماه رمضان تا الان که ۲۴خرداد ماه هستیم
  از درد‌ و ‌سوزش آلت رنج میبرم‌ بیضه ها منطورم نیست و کل مسیر مجرا منظورم هست و‌ به صورت مقطعی در طول روز اسپرم به صورت قطره قطره از آلتم بیرون میاد و خیلی اذیت میشم
  اگه دارو یا راهماری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   ازمایش ادرار و سونوگرافی انجام شود
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  با سلام وعرض ادب
  مدتی است در ناحیه بیضه ها و اطراف آن خارش شدید ایجاد شده است. پوست خشک شده و حالت سفیدک زده است. راه درمان آن چیست و آیا قابل سرایت هست؟؟
  بعلت چرب کردن ناحیه خارش سفیدک زدنه قابل مشاهده نیست الان
  1. تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   دو تا عکس دیگه هم میفرستم خدمتتون
  2. تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   یک عکس دیگه هم فرستادم خدمتتون
  3. تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   اقای دکتر من سه تا عکس فرستادم ولی نمیدونم ارسال شده یا نه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   پماد تریامسینولون و پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حبیب سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  سیوالی با کد رهگیری BSNs7246502 درمورد عارضه مشکوک به زگیل تناسلی پرسیدم که پاسخ دادین که زگیل نیست.
  لطفاً بفرمایید: ۱- این چه عارضه ای ست؟
  ۲-این عارضه مسری هست یانه و چه عوارضی دارد؟
  ۳-درمانش چی هست؟
  ۴- بدون کاندوم میتوانم رابطه جنسی داشته باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   عکس بفرستین
  2. تصویر کاربر حبیب دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   عکسها را فرستادم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   از پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت استفاده کنید اگر بهتر نشد با متخصص پوست مشورت شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۸ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  حدود یکهفته قبل در ناحیه کیسه بیضه زیر آلت خارش شدید داشتم بطوریکه بعد دوروز پوست ناحیه بشکل دایره ای به قطر سه سانت قرمز و پوست از بین رفت و سوزش شدید داشتم از داروخانه پماد عرق سوز گرفتم استفاده کردم مرتب روزی دولار با اب و صابون شستم ناحیه بیضه و کشاله ران و خشک کردم پماد و استفاده کردم خوب شد ولی مجددا خارش همان نواحی رو دارم ممکنه توضیح بفرمایید چکار کنم و چه مشکلی پیدا کردم ؟!ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   سونوگرافی از ان ناحیه انجام شود
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید من پوست سمت بیضه چپم میسوزه بدجور و به نظر خودم از گرماست ولی بازم گفتم از شما بپرسم چیکار کنم یه جوری رنگ پوستم عوض شده یه ذره فقط اونجا که داره میسوزه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   پماد تریامسینولون و پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من 20 سلمه تقریبا دوساله مشکل نعوظ دارم اصلا التم سفت نمیشه وقتی دارم پورن یا خودارضایی میکنم التم شله شله و اصلا به نعوظی که قبلا داشتم نمیرسه من در حالت نعوظ التم 16 سانته ولی حتی وقتی یه محرک دریافت میکنم در حالت شل 10 سانته چیکار باید بکنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   ابتدا ازمایشات کامل داده شه ولی اگر داروهای اعصاب مصرف نمیکنین احتمالا مشکل روحی باشه نه جسمی
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان وقت بخیر
  سه مشکل دارم
  ۱. دانه های روی آلتم که خیلی وقته بوده ولی حس میکنم بزرگتر شده اسمشون چیه و چه اقدامی باید کنم؟
  ۲.آلتم کجه روبه پایین آیا مشکلی تو سکس پیش میاد؟ چه اقدامی باید کرد
  ۳. طول سوراخ آلتم یک سانتی متره آیا اقدامی باید کرد ؟ میترسم تو سکس درد ایجاد شه
  ممنون میشم راهنمایی کامل کنید تا از استرس خارج شم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   مشکوک به زگیل است مراجعه کنید از نزدیک معاینه کنم در صورت تایید کرایو کنم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   ، در مورد کجی آلت در صورتی که کمتر از ۳۰ درجه باشد و در رابطه ی جنسی اختلال ایجاد نکند نیاز به جراحی نیست . در غیر این صورت باید عمل شوید و با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   طبیعیه اون
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته‌ نباشید جناب اقای‌ دکتر‌ بنده 24سالم هست و 4ماه پیش خودارضایی‌ در هفته قبلا زیاد داشتم و یک روز درد ناحیه‌ بیضه‌ داشتم‌ شدید و قطع شد و بعد دکتر رفتم و سونوگرافی‌ دادم هیچ مشکلی نبود و فقط التهاب‌ بیضه‌ بود و بعد دوباره‌ آن حالت ها در ناحیه‌ بیضه‌ از بین نرف و انواع‌ ازمایش‌ ها و سونگرافی‌ داپلر انجام‌ دادم ولی باز مشکلی‌ نبود وانواع‌ قرص ها را مصرف‌ کردم . در عین حال مدت ها بعد حالت گز گز و زوق زوق‌ داشتم‌ بعد از ترک خود ارضایی‌ و با قرص ونوویتال‌ و گاباپنتین100 کم شد و در عین حال بعد از 4ماه سختی الان فقط تنها‌ مشکلی‌ که هست :
  یه‌ وقت هایی در روز سمت راست‌ کیسه‌ بیضه‌ بنده حالت گرفتگی‌ دارد و فردای‌ آن روز سمت چپم‌ ودردی‌ اصلا‌ ندارم‌ . همش احساس‌ میکنم‌ ( رگی،مویرگی،وریدی شاید گرفته باشد)؟؟؟؟ اقای‌ دکتر در صورتیکه‌ تمام‌ جواب سونوگرافی‌ بنده سالم‌ و مشکلی نیس و ازمایش‌ های مختلف بنده‌ هم سالم‌ بوده‌ ..
  میتونم‌ بدونم‌ بنده باید چکار کنم و راهکار‌ چیست؟؟؟؟
  ببخشید متن زیاد شد🌹 سوالی نیست
  1. تصویر کاربر سینا پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   g
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   اگر سونو طبیعیه مشکلی نیست ، نیاز به اقدامی نیست ، مسکن میتونین مصرف کنین
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

Popiloma Virus H یا اچ پی وی یکی از شایعترین ویروس های موجود در طبیعت می باشد…
نمونه برداری از پروستات جهت تأیید نهایی وجود سرطان پروستات و یا رد عدم وجود آن در…
سنگ در سیستم ادراری، به علت فوق اشباع شدن اجزاء تشکیل دهنده سنگ یا کریستال ها ایجاد…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00