فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.6/5 - (42 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر غلامرضا سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر. من دیروز جواب پاتولوژی رو فرستادم و شما فرمودید جای نگرانی نداره و هر ۶ ماه سی تی اسکن شم. بنده گفتم که دکتر جراحم تو اردبیل گفته که بهتره برم پرتو درمانی. فرمودید که سی تی اسکن شدم که الان میفرستم خدمتتون. ممنون از لطفتون
  1. تصویر کاربر غلامرضا سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   البته این جواب مال ۲ روز قبل عمله
  2. تصویر کاربر غلامرضا سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر لطفا منو راهنمایی کنید در این مورد که آیا اگه قراره پرتو درمانی کنم میتونه بعد عید باشع؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   با توجه به پاتولوژی احتیاجی به پرتودرمانی نیست با یک انکولوژیست و متخصص پرتودرمانی در شهرتان مشورت کنید ولی از نظر ارولوژی نیازی نیست فقط هر ۶ ماه سی تی
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۰ آذر ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام دکتر پسرمن۱۹سالشه حدودیک سال پیش فتق عمل کرده دوهفته پیش دوباره درد داشت سونوگرافی انجام داد گفتن پاره شده دوباره دوتادکتر معاینه کردن گفتن فتق نیست فشار داره ولی فتق ماتشخیص نداریم ولی دوهفته س درد داره اطراف شکم وران چکارکنیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ آذر ۱( 3 ماه پیش)
   سلام باید معاینه شوند . توصیه میکنم به پزشک جراحشان مراجعه کنید و معاینه کنند
  2. تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۰ آذر ۱( 3 ماه پیش)
   دکترجراحشون تنگی مجراهم تشخیص داده بود سوند زد خوب نشد دکتر دیگه بردیم مثانه عصبی تشخیص داد وبادارو خوب شد بخاطرهمین به دکتر جراحشون اعتمادندارم به دوتا دکتر متخصص ارولوژی دیگه بردم که میگن فتق نیست بامعاینه ،فشاراومده ،ولی درد خوب نشده ،دکتر تومشهدمیتونیدمعرفی کنید ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ آذر ۱( 3 ماه پیش)
   بهتر است معاینه دقیق شوند . به دکتر اصل زارع در مشهد مراجعه کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۱۱ آذر ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۴۳ سالمه،دیروز تو بازی فوتبال دچار کشیدگی شدید شدم تو قسمت کشاله ران سمت چپ همراه با تورم و قرمزی که تا قسمت بالای آلتم سمت چپ تورم و درد وجود دارد الان متوجه شدم که آلت تناسلیم حس خودشو از دست داده و عملکرد خودش رو تقریبا از دست داده راهنمایی بفرمائید لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ آذر ۱( 3 ماه پیش)
   با سلام و احترام نیاز به بررسی بیشتر دارد باید سونوگرافی انجام شود و از نظر اسیب عروقی بررسی شوید
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 311 مشاهده پرسش
  باسلام جناب دکتر کرمی عزیز
  ۲۱ سالمه و از دوران بلوغ تا بحال جنب نشده ام،عادت به خودارضایی ندارم اما بخاطر این مسئله گاها انجام دادم اما نعوظ و انزال بدون مشکل هست ولی هیچ مایعی خارج نمیشه،
  از همون ابتدا هم احساس میکردم بیضه ها به نسبت کوچک هستند و انگار فعالیتی ندارند،
  ادرار بلافاصله بعد از انزال تغییر رنگ ندارد اما چند قطره اول به حالت کمی لزج خارج میشود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 10 ماه پیش)
   بعد از ترک علایمتون رفع میشه
 • تصویر کاربر طاها دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  با سلام و خدا قوت به شما. اقای دکتر خدود دو هفته هست که موقع تعویض پوشک پسر یک سال و نیمه ام متوجه شدم که بعصی وقتا مخصوصا شبها و بعد از فعالیت کردن بیضه راستش ورم میکنه و بزرگ میشه و گاهی کمی تیره میشه . صبحها وقتی تازه بیدار میشه همع چیز طبیعیه ولی روزها و شبها موقع خواب بزرگتره و تقریبا دوبرابر بیضه چپ میشه. دست زدم گویا کمی درد هم داره. نمیدونم ربط داره یا نه ولی پسرم ۳ هفته دستش توی گچ بود و توی ابن مدت نتونستم حمام ببرم و هفته آخر اینطوری شد. البته با آب میریختم روش و میشستمش ولی نه اونطور که بشینه توی وان به مدت زیاد.تازه گچ دستش رو باز کردیم. "سوال اول" اینکه آیا ممکنه عفونت باشه؟ به نظرتون صبر کنم یه مدت ببینم‌ بهتر میشه؟ بعد با یک مقدار مطالعه متوجه شدم خیلی از علایم هیدروسل ارتباطی رو داره که صبحها اوکیه ولی شبها به دنبال فعالیت روزانه متورم میشه. دکتر اطفال سونو نوشته ولی هنوز انحام ندادیم. "سوال دوم" اینکه آیا اگر هیدروسل ارتباطی و هرنی باشه شما عمل برای بچه انحام‌ میدید ؟
  سوال سوم اینکه اگه که عمل قطعی و لازمه چقدر میتونیم صبر کنیم و عقبش بندازیم؟ عکس ها رو هم فرستادم. تشخیصتون از عکس چیه؟ . ممنون‌ میشم سوالاتم رو یکی یکی جواب بدین. دعاگوی شما هستم. ممنون‌ میشم کمک کنید. خیلییی نگرانم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 1 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر توکلیان پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  تشکر بابت اطلاعات مفید که ارائه میکنید
  آقای دکتر من سال ۹۰ دو طرف فتق کشاله ران رو عمل کردم که در اون سال پزشک معالج از مش استفاده نکردن در سال جاری باری دیگر فتق های من اوت کرد از هر دو طرف این بار پزشک دیگری من رو عمل کردن(باز) و از مش استفاده کردن طرف چب رو ۶ام شهریور و طرف راست رو ۹/۲۴ تقریبا دو ماه پیش عمل کردم چند روز پیش متوجه شدم مانند قبل انکاری فتق دوباره زده بیرون به پزشک مراجعه کردم برای من سونوگرافی نوشتن که عکس سونوگرافی را برای شما ارسال میکنم
  پزشک معالج من میگن این حرکت زیر مش هستش و جای نگرانی نداره و بهش فکر نکنید
  من خیلی ناراحتم از شما کمک میخواهم راهنمایی بفرمایید این حالت عادی هستش و آیا ممکن است دوباره کارم به اتاق عمل بکشد
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   باید جراحی بشید،فتق دارید
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۳ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 233 مشاهده پرسش
  سلام دوستم به شوخی ضربه آرامی به بیضه راست زد که بعد از چند ثانیه دردش خوب شد ولی از فردا درد توی کشاله ران راست و بالای بیضه و پهلوی راست داشتم رفتم متخصص اورولوژی طی معاینه گفت در بیضه راست کیست داری که مهم نیست و قرص سلکوکسیب داد یک ماه مصرف کردم خوب نشد دردم رفتم متخصص اورولوژی دیگری معاینه کرد گفت کیست نداری و طبیعی هستی برام سونو کالر داپلر نوشت رفتم انجام دادم پزشک رادیولوژیست گفت طبیعی و کیست نداری دوباره رفتم متخصص اورولوژی دیگری معاینه کرد اونم گفت کیست نداری جواب سونو هم خوب هست اما دکتر من درد دارم بعد از خود ارضایی هم بالای بیضه راست من میسوزه مدام و این درد با منه که کیفیت زندگیمو کم کرده و هنگام خندیدن و صحبت کردن و زور زدن بالای بیضه راستم درد میگیره دکتر من کیست دارم؟آیا فتق ندارم؟از وقتی این درد شروع شده بیضه های من شل و آویزان شدن و حجم مایع منی من کم شده خواهش میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   دکتر اسپرماتوسل باعث کم شدن حجم مایع منی میشه؟
   اگر اسپرماتوسل عمل بشه اون بیضه ای که عمل انجام میشه روش حتما و قطعا نابارور میشه؟
  3. تصویر کاربر محمد شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   دکتر من نوبت گرفتم از مطب شما متاسفانه برای 16 بهمن وقت دادن بهم خواهش میکنم ازتون اگر من فردا بیام تهران منو معاینه میکنید؟چون دیگه تحمل ندارم میخوام از شهرستان بیام.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   در طولانی مدت بله و بهتره عمل بشه
  5. تصویر کاربر محمد شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   ببخشید دکتر اگر اسپرماتوسلو عمل کنم نابارور نمیشم؟مشکلی برام پیش نمیاد؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۳ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   خیر
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر پوریا جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 503 مشاهده پرسش
  سلام دکترجان،من حدود یک سالی میشه که عمل فتق انجام دادم و چون وزنه میزنم عمل خیلی سختی داشتم،بعد عمل بیضه سمت راستم بشدت بزرگ شد واز حد طبیعی خارج شد،به مرور زمان بیضه سمت راستم کوچیک شد و الان نسبت به حد نرمال چند برابر کوچیک شده،لطفا راهنمایی کنید ممنون و مچکر🙇
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   سونوگرافی از بیضه ها انجام بدید یا جهت معاینه مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر پوریا پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 1 سال پیش)
   دکتر حتما باید سونو انجام بدم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   بله
  4. تصویر کاربر پوریا جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   آخرین سوال و ممنون از شما آیا امکان داره در بچه داررشدن دچار مشکل شم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   بله
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر آسنا جمعه ۱۸ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 1082 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید عمل فتق روده برای بیماری مشکل قلبی دارد آیا امکان پذیراست؟
  1. تصویر کاربر آسنا پنجشنبه ۱۷ تیر ۰( 1 سال پیش)
   99
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 1 سال پیش)
   بله با رعایت اصولی که دکتر قلب تایید کنه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر . 40 سال سنمه- و سمت راست بالای کشاله ران علامت فتق نشان میده گاهی وقتخا درد هم داره .آیا نیاز به جراحی دارم . ممنون میشم راهنمایی نمایید . عکس و جوای سونوگرافی ضمیمه فایل میباشد . با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   بله باید عمل شین
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…
غده پروستات به اندازه یک گردو دورادور گردن مثانه را احاطه کرده است و مجرای خروجی ادراری…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر