درمان تومور بیضه

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه بیضه به همراه بیضه ها و پروستات هستند.

این اندامهای مردانه برای موارد زیر طراحی شده اند:

 • هورمونهای جنسی مردانه را برای رشد ماهیچه ها، استخوان ها و موهای بدن تولید و در بدن آزاد می کنند.
 • اسپرمها را تولید و آنها را برای تولید مثل آزاد می کنند و مایع منی را نیز به منظور حفاظت از اسپرمها تولید می کنند.
 • اسپرم را به دستگاه تناسلی زنانه، حمل می کنند.

در ادامه متن مباحث مربوط به سرطان بیضه از جمله درمان تومور بیضه را شرح خواهیم داد.

مشکلات مربوط به تومور بیضه

بیضه ها دو عدد غده کوچک تخم مرغی شکل هستند که در کیسه ای در زیر آلت تناسلی به نام کیسه بیضه، نگهداری می شوند. اسپرم ها در کیسه بیضه، تشکیل و بالغ می شوند و سپس از آنجا، اسپرم به داخل مجرای دفران، که لوله ای در پشت بیضه ها است، حرکت می کند و هنگام انزال از مجرای ادرار خارج می شود. بیضه ها همچنین، هورمونهای مردانه ای مانند تستوسترون را می سازند.

تستوسترون، میل جنسی در مردان را کنترل می کند و همچنین باعث رشد ماهیچه ها، استخوانها و موهای بدن مردان می شود. بیضه های سالم، نه خیلی سفت هستند و نه خیلی نرم و کمی حالت اسفنجی مانند دارند. سفتی باید در کل ناحیه بیضه ها یکسان باشد، همچنین اندازه هر دو بیضه باید تقریبا برابر باشد، اگر چه ممکن است گاهی یکی از دیگری بزرگتر باشد.

سرطان بیضه چیست؟

سرطان بیضه زمانی اتفاق می افتد که سلولهای بیضه رشد می کنند تا تومور ایجاد کنند، این یک اتفاق نادر است. بیشتر از ۹۰ درصد سرطانهای بیضه از سلولهای زایا که مسئول تولید اسپرم هستند، شروع می شود. دو نوع سرطان سلول زایا (GCTs) وجود دارد. اولی سمینوما، که به کندی رشد میکند و به پرتو درمانی و شیمی درمانی بسیار خوب پاسخ میدهد، اما نوع غیر سمینوما، سریعتر رشد میکند و کمتر به پرتو درمانی و شیمی درمانی، پاسخ میدهد.

چند نوع غیر سمینوم وجود دارد: تومورهای کوریوکارسینوما، کارسینوم جنینی، تومورهای تراتوما و کیسه زرده. همچنین نوع دیگری از سرطانهای نادر بیضه ای وجود دارد که در سلولهای زایا تشکیل نمی شوند. تومورهای سلول لایدیگ که از سلولهای لایدیگ که مسئول تولید تستوسترون هستند، تشکیل می شوند و همینطور تومورهای سلولی سرتولی که از سلولهای سرتولی تشکیل می شوند.

سلولهای سرتولی مسئول حمایت از رشد طبیعی اسپرم ها هستند. تومورهای بیضه می توانند از بیش از یک نوع سلول ساخته شوند. سلول های سرطانی بیضه، براساس علائمی که از خود نشان می دهند و همچنین سایر عوامل، میتوانند به پیدا کردن روش درمانی مناسب برای شما کمک کنند.

سرطان بیضه چیست

علائم سرطان بیضه

علائم سرطان بیضه ممکن است به سختی قابل توجه باشد، بخصوص در ابتدای ابتلا به بیماری. علائم تومور بیضه عبارتند از:

اگر در بیضه، توده ای یا قسمت سفتی را احساس کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا او متوجه شود که آیا این توده تومور است یا خیر. این مساله باید در سریع ترین زمان ممکن، بررسی شود. حدود ۷۵ مرد از هر ۱۰۰ مرد با داشتن تورم یا توده ای در بیضه خود، به سرطان مبتلا هستند.

اکثر توده های موجود در کیسه بیضه، از نوع بیضه سرطانی هستند، پس حتما در صورت مشاهده توده ای در بیضه خود در اسرع وقت، به پزشک متخصص، مراجعه کنید. اکثر مردان، درباره داشتن علائم یا نشانه هایی شبیه موارد گفته شده، به کسی چیزی نمی گویند و به طور میانگین بیشتر از ۵ ماه طول می کشد تا درباره آن صحبت کنند. صبر کردن باعث گسترش سرطان خواهد شد.

پس در صورت مشاهده توده ای که بیشتر از دو هفته طول کشید، حتما با پزشک اورولوژیست خود صحبت کنید. اورولوژیست شما، بررسی میکند که آیا این توده، یک سرطان در حال رشد است یا اینکه دلایل دیگری همچون موارد زیر دارد:

 • اپیدیدیمیت: تورم اپیدیدیم. این عارضه اغلب با آنتی بیوتیک درمان می شود.
 • پیچش بیضه: این عارضه اغلب با جراحی درمان می شود.
 • فتق مَغبِنی: هنگامی که بخشی از روده از طریق قسمت ضعیف ماهیچه های شکمی نزدیک به کشاله ران بیرون بزند، فتق مَغبِنی به وجود می آيد. این عارضه اغلب با جراحی درمان می شود.
 • هیدروسل: زمانی که مایع در کیسه بیضه جمع میشود. این عارضه خطرناک نیست، اما اگر آزاردهنده باشد‌، با جراحی قابل درمان است.
علائم سرطان بیضه

علل سرطان بیضه

دقیقا مشخص نیست که چرا سلولها با تشکیل تومور رشد می کنند. همچنین، ممکن است نتوانید از عوامل خطر بروز سرطان بیضه، جلوگیری کنید. بهترین روش این است که زودتر این مشکل را پیدا کنید.

چه کسانی به سرطان بیضه مبتلا می شوند؟

خطر ابتلا به سرطان بیضه، در مردان با شرایط زیر، افزایش می یابد:

سابقه خانوادگی: 

اگر پدر یا برادر شما، سرطان بیضه داشته است، احتمال ابتلای شما نیز بیشتر خواهد شد.

بیضه های نزول نکرده:

اگر بیضه های شما قبل از تولد، افت نکرده باشند. این عارضه را میتوان کریپتورکیدیسم نیز نامید و زمانی است که پیش از تولد، بیضه ها از شکم به داخل کیسه بیضه، نرفته باشند. احتمال رشد تومور بعد از این مشکل، بیشتر خواهد شد.

جراحی می تواند بیضه های نزول نکرده را به حالت اصلی خود برگرداند، اما سرطان در بیضه ها، همچنان میتواند ایجاد شود. از هر ۱۰۰ نفر از بیماران مبتلا به این عارضه، ۸ نفر به سرطان مبتلا می شوند.

GCNIS:

این سلولهای عجیب و غریب در بیضه به نام نئوپلازی (افزایش غیر طبیعی) سلول های زایا در محل طبیعی خود (GCNIS) هستند و معمولا در طول آزمایش ناباروری یافت می شوند. میکرولیتیازیس یا کلسیفیکاسیون های کوچک در بیضه، یک عامل خطر برای سرطان بیضه نیستند، مگر اینکه شما یکی از عوامل خطر بالا را داشته باشید.

درمان سرطان بیضه

ایا سرطان بیضه درمان قطعی دارد؟ ایا درمان توده در بیضه امکانپذیر است؟ در بیشتر موارد، تیمی از پزشکان متشکل از اورولوژیست، انکولوژیست یا انکولوژیست پرتوشناسی برای یافتن بهترین برنامه درمانی برای درمان تومور بیضه، با هم مشورت و همکاری می کنند. انتخاب روشهای درمانی، براساس میزان سلامت بیمار و تشخیص دقیق نوع تومور خواهد بود. پیش از شروع درمان تومور بیضه، مردان باید با متخصص اورولوژیست خود درباره اینکه میخواهند در آینده بچه دار شوند یا خیر، صحبت کنند.

ناباروری و تغییرات در هورمونهای مردانه پس از یک سری درمانهای خاص، شایع است. ذخیره اسپرم در بانک اسپرم پیش از شروع درمان، مفید است به خصوص اگر تمایل دارید در آینده صاحب فرزند شوید. مردان همچنین می توانند قبل از جراحی، درباره پروتز بیضه سوال کنند. پروتز بیضه روشی است برای اینکه کیسه بیضه پس از برداشتن بیضه، طبیعی به نظر برسد.

علائم سنگ مثانه در مردان چیست؟

عمل جراحی:

انجام عمل جراحی، درمان اصلی سرطان بیضه است. براساس تشخیص تیم پزشکی همراه شما، گزینه های درمان دیگری نیز ممکن است ارائه شود. احتمال تغییرات در باروری باید پیش از انجام عمل جراحی، مورد بحث قرار گیرد.

ارکیکتومی:

ارکیکتومی برای تشخیص و درمان سرطان در مراحل اولیه یا مراحل بعدی، استفاده می شود. با استفاده از این روش جراحی، کل بیضه و توده درون آن را از طریق یک برش کوچک در کشاله ران، خارج می کند. در این روش، طناب اسپرماتیک نیز برداشته میشود.

پاتولوژیست نوع سلول سرطانی را پس از انجام جراحی، درجه بندی می کند. چکاپ همیشگی و دوره ای پس از انجام جراحی، برای اطمینان از عدم بازگشت سرطان، ضروری است. در صورتی که یک بیضه برداشته شود و بیضه دوم مشکلی نداشته باشد، سطح تستوسترون باید خوب باشد و بیضه باقی مانده باید تستوسترون کافی برای بدن را  تولید کند. همچنین اگر مردی، نگران ظاهرش است، انجام عمل پروتز بیضه، یک گزینه درمانی خوب است.

جراحی حفظ بیضه:

گاهی اوقات، جراحی حفظ بیضه (TSS)، برای برخی از مردان توصیه می شود. در این روش جراحی، فقط بافت تومور برداشته می شود، نه کل بیضه. برای انجام TSS، باید اندازه تومور بسیار کوچک باشد و همینطور مارکرهای تومور باید منفی باشند.

TSS، بهترین گزینه برای مردانی است که به جای سرطان های بدخیم، تومورهای خوش خیم دارند. اگر تومور سرطانی باشد و بیمار دارای بیضه طبیعی در طرف دیگر باشد، روش TSS توصیه نمیشود. چکاپ پس از جراحی برای بررسی سرطان، ضروری است.

دیسکسیون غدد لنفاوی خلفی صفاقی:

دیسکسیون غدد لنفاوی خلفی صفاقی (RPLND)، یک جراحی پیچیده است که برای برخی از مردان مفید است. این روش درمانی، به یک جراح ماهر برای برداشتن غدد لنفاوی پشت شکم، نیاز دارد، تا به این ترتیب از عوارض جانبی محدود این بیماری، اطمینان حاصل شود. این جراحی یک گزینه برای بیماران مبتلا به سرطان مرحله اول که پیشرفته تر است، می باشد.

معمولاً از این روش درمانی، برای مردان مبتلا به تومورهای سلول زایای غیر سمینوماتوزی که ممکن است عود کنند، استفاده می شود. میتوان از این روش، به جای شیمی درمانی برای تورمورهای غیرسمینومای مرحله 2A یا 2B نیز استفاده کرد. پس از انجام جراحی RPLND، شیمی درمانی یا کنترل سرطان بر اساس محل سرطان، نوع سرطان و  احتمال خطر بازگشت سرطان، انجام می شود.

پرتودرمانی:

از پرتو درمانی  برای از بین بردن سلولهای سرطانی در بیضه یا غدد لنفاوی مجاور آن استفاده می شود. این روش درمانی، فقط در نوع سمینوما استفاده می شود زیرا برخی از اشکال غیر سمینوما، در برابر پرتو درمانی مقاوم هستند. این روش می تواند یک گزینه درمانی باشد، برای وقتی که سرطان بیضه (از هر نوعی)، بیش از حد به اندامهایی مانند مغز گسترش می یابد. (چند نوع پرتودرمانی استفاده می شود.)

شیمی درمانی:

شیمی درمانی سرطان بیضه به چه صورت است؟ شیمی درمانی برای سرطان هایی استفاده می شود که یا به خارج از بیضه ها، گسترش می یابند یا در حالتی هستند که مارکرهای تومور بعد از جراحی افزایش میابند. بررسی مارکرهای تومور سرم و انجام آزمایشهای تصویربرداری کمک می کنند تا میزان استفاده از شیمی‌ درمانی و اینکه آیا شیمی درمانی، می تواند کمک کننده باشد یا خیر، مشخص شود.

این داروها از طریق جریان خون در سراسر بدن حرکت می کنند و ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. آنها می توانند سلولهای سرطانی را که به غدد لنفاوی گسترش یافته اند را، از بین ببرند. شیمی درمانی همچنین برای کمک به کاهش خطر بازگشت سرطان پس از جراحی استفاده می شود. ممکن است چندین روش شیمی درمانی برای درمان سرطان بیضه، با هم ترکیب شوند.

این داروها در سه یا چهار بازه سه هفته ای، تجویز می شوند. گاهی اوقات نیاز است که جراحی های بیشتری برای برداشتن تومورها پس از اتمام شیمی درمانی انجام شود.

عکس سرطان بیضه

عکس سرطان بیضه

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

5/5 - (26 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۸ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام دکتور
  هورمون fsh من پاینه رفتم پیشه دکتور برام امپول گذاشت تا یک ماه نیم استفاده کردم ازمایش دادم همه هورمون نرمال بود بعداز ۱۰روز یبار دیگه ازمایش دادم هورمون fsh امده بود پاین فقط هورمون fsh پایدار نیست امپول استفاده کنم میره بالا استفاده نکنم میاد پاین حروقت بیاد پاینم تعداد اسپرم کم میشه چکار باید کرد تا این هورمون ثابت کرد نیاد پاین ازمایش برات میفرستم لطف کمکم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   سلام جهت باروری به کلینیک های نازایی مراجعه کنید هورمون ها به صورت روزانه بالا و پایین میشن و در صورتی که در آنالیز مایع منی اشکال ایجاد نشده موردی ندارد
  2. تصویر کاربر حسین شنبه ۸ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   دکتور با کمبود fsh در انالیز مایع منی اشکال ایجاد میشود این مشکل دارم حر وقت کم میشود تعداد اسپرم په ۳ ملیون میرسد وقتی fsh بالا میره تعداد اسپرم میره بالا حالا دکتور یه امپول برام گذاشته هفته یبار اسمش hcg 5000 ایا هیچ دارو هست که این هو رمون نزاره بیاد پاین
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   همراه گرامی بهتون توضیح دادم که باید از روش های کمک باروری استفاده کنید و تحت درمان باشید درمان قطعی وجود نداره
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۵ مهر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما
  بنده مدتیست بصورت سکه ای دوطرف بیضه ام لکه سفید رنگ ایجاد شده که سمت چپ بیضه همراه با ترک کنار بیضه میباشد که همراه با خارش هم هست می خواستم علت را جویا بشم و نحوه درمان را بدانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ مهر ۲( 2 ماه پیش)
   سلام حساسیت به مواد شوینده میباشد پرهیز از موارد محرک توصیه میشه
 • تصویر کاربر شاهین سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  باسلام.بنده 6روز پیش عمل واریکوسل دوطرفه انجام دادم.اما بیضه چپم هنوز ورم داره و با فشار کوچیک درد میگیره.و همچنین کشاله ران همین سمت چپم بی حسه انگار.نگرانم.مشکل چی میتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام از عوارض حین عمل آسیب عصب های حسی سطح پوست میباشد به مرور زمان بهتر خواهد شد
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من سال 97 عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم حدود شش ماه بعد عمل درد داشتم تا یواش یواش بدتر شدن
  الان دو تا سونوگرافی رفتم میگه واریکوسل درجه دو و یکیش گفتن شدید و آزمایش اسپرمم تعداد 300 میلیون ولی حرکت و مورفولوژی
  ضعیفه و من درد شدیدی تو بیضه دارم و احساس گرما و میزنه به پاهام و زندگی من مختل کرده ضمنا میل جنسی من خیلی کم شده و نعوظ ندارم تمام آزمایشات هورمونی و بقیه رو انجام دادم مشکلی نداره .واریکوسل عمل کنم یا برای کاهش درد راهی هست و اینکه مشکل بی میل جنسی ارتباطی با واریکوسل دارد یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام بی میلی ربطی به واریکوسل نداره . چند سالتونه ؟ مجرد یا متاهل ؟
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   من مجرد و 39 سالمه و درد بیضه شدید دارم آیا باعث آتروفی بیضه میشه من خیلی استرس دارم .ممنون
  3. تصویر کاربر علی شنبه ۱۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   من 39 سالمه و مجرد درد شدید بیضه دارم اگه عمل نکنم میتونه باعث آتروفی بشه.ممنون
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام اگر درد شدید دارید بلوک عصب انجام دهید . اتروفی اگر واریکوسل داشتید ممکنه اتفاق بیفته
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر همایون جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام. ببخشید.
  امروز متوجه شدم رنگ چندین تار از موهای روی بیضه چپم به زرد تغییر کرده به شکلی که انگار چرک اطرافشونو گرفته بود. ایا این بیماریه؟
  1. تصویر کاربر همایون جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   تصاویر رو فراموش کردم ارسال کنم.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام در عکس چیز غیر طبیعی نمیبینم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با سلام
  یه سوال داشتم
  من یبار دو هفته پیش بعد از یکم فعالیت سنگین یبار هم الان کاملا یهویی رگ های بیضه ام ورم میکنه درد خیلی ناچیز و کمی داره فقط برام سوال هست که ایا مشکل خاصی هست یا نه خود ه خود خوب میشه
  مطابق پایین تصویر . گذراست معمولا تا یکی دو روز میره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام چند سالتون هست ؟ یک سونوگرافی بیضه ها و اسکروتوم کنید بررسی واریکوسل
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام ۲۳
   دکتر عمومی۲ هفته پیش معاینه فیزیکی کرد فتق نوشت با ازمایش سرفه .
   دو هفته پیش اینجوری شد ، بعد خوب شد باز امروز اینطوری شد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   بله ممکنه فتق هم باشه . باید معاینه بشه یا سونو انجام بدید گزارش رو بفرستید برام
  4. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   فتق منفی بود سونو دادم
   واریکوسل بررسی نشد
   یبار دو هفته پیش ورم کرد یبار امروز
   وقتی با دست لمس میکنم حس پر بودن رگ ها بم دست میده
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   اگر واریکوسل در سونو مطرح شد ازمایش اسپرم انالیز دهید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  با سلام، بنده تو سن دو سالگی به دلیل عدم قرار گرفتن بیضه سمت چپی تو محل خودش، ناچارا عمل جراحی شدم و بیضه سمت چپی تو محل خودش اصطلاحا فیکس شده، حالا من 32 ساله هستم و مجرد، جهت چک اپ رفتم پیش پزشک ارولوژی، ایشون با صراحت گفتن بیضه سمت چپی خیلی کوچیکه و عملا به درد نمیخوره ولی بیضه سمت راستی گفتن خوبه، سونوگرافی که براتون فرستادم لطفا راهنمایی کنید، ایا واقعا تشخیص ایشون درست بوده؟ تست اسپرم هم برام نوشتن که فعلا انجام ندادم، ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سلام سلام در سونو بیضه چپ کمی کوچکتر از راست هست و طبیعتا ضعیف تر از راست هست .
  2. تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   عذر میخام سوالم این بود که یعنی علت کوچیک بودن بیضه سمت چپ ، عدم نزول بیضه بوده؟ و اینکه کلا تولید اسپرم نداره یا کمتر از سمت راستی تولید میکنه، چون عمل نزول بیضه چپ من دو سالگی انجام شده کمی دیر بوده، بعد اینکه تو سونو واریکوسل نشون میده؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   قطعا علت همون عدم نزول بوده . میزان تولید اسپرمش هم با نمونه برداری میشه فهمید و باز هم قطعا از طرف مقابل ضعیف تر است . واریکوسل هم در سونو هم در معاینه مشخص میشه
  4. تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر ترخدا راهنمایی کنید، خیلی ضعیفه جواب ازمایشم، لطفا نگاه کنید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   خیر خوبه هم در حرکت هم در شکل . متاهل هستید یا مجرد ؟
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۸ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  دکتر جان سلام و درود، وقت بخیر

  بنده جراحی آلت پرده دار انجام داده‌ام.
  این عکس‌ها برای بعد از عمل است.

  به نظر شما واقعا این جراحی خوب انجام شده؟؟
  کیسه بیضه یه مقدار بدشکل و غیر طبیعی نشده؟
  احساس می‌کنم جراح ، پوست را نادرست و زیاد بریده.

  چونکه پرده من مرکب بود. از چپ و راست کیسه بیضه به آلت اتصال داشت.
  ولی الان همینطور که در عکس می‌بینید ، سمت راست کاملا آزاد شده اما سمت چپ هنوز به آلت وصله.

  و اینکه به نظر شما بیضه چپ و کلا سمت چپ کیسه بیضه خیلی بالا نیست ؟

  خودم در کل راضی نیستم.

  موفق و موید باشید. سپاس.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   سلام در حد عکس عمل به خوبی انجام شده اتفاقا و طبیعی است مواردی که ذکر کردید
  2. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۶ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   درود دکتر جان
   پس واقعا خوب انجام شده؟
   به نظر شما می‌تونست بهتر عمل بشه؟
   و اینکه چجوری برای معاینه حضوری وقت بگیرم.
   سپاس از شما
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۷ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   نیازی به معاینه من ندارد . به جراح خودتان مراجعه کنید . از نظر من خوب انجام شده
  4. تصویر کاربر امیر جمعه ۲۷ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   دکتر جان درود.
   ممنون از پاسخ دهی شما.
   فقط دو مورد یادم رفت بپرسم.
   با توجه به اینکه کیسه بیضه کوتاه‌تر شده و بیضه‌ها به بدن نزدیک‌تر شدن از لحاظ دما و گرما مشکلی پیش نمیاد ؟
   سوال بعدی اینکه جدیدا مقدار جهش مایع منی کاهش پیدا کرده و بعضی اوقات اصلا جهشی نداره، آیا به این جراحی می‌تونه ربطی داشته باشه؟
   ضمن اینکه در قسمت فوقانی بیضه چپ، شامل اپیدیدیم و رگ‌‌ها هم احساس درد و سوزش دارم.

   سپاس فروان
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   درد و سوزش طبیعیه تا مدتی . جهش اسپرم ربطی ندارد به این عمل . مشکلی از نظر دما و گرما ندارد . در مجموع شما این سوالات را باید قبل از عمل از جراح محترمتان بپرسید . الان که عمل کردید چه فرقی میکنه .
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام روی بیضه کیست اپیدرمال دارم میخواستم برای عمل کردنش اقدام کنم خدمت شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   مجدد عکس بفرستید اپلود نشده
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   اینم از تصاویر دکتر،لطفا هزینه عمل رو هم بگید من از شهرستان میخوام بیام خدمت شما.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   اینها برداشته بشه احتمال عود دوباره بالاست باید کل پوست بیضه رو بردارید که باعث کوچک شدن کیسه میشه
  4. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   دکتر جان هزینه برداشتش چقدر میشه ک بردارید پوست رو؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 3 ماه پیش)
   هزینه ها طبق تعرفه است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیررضا جمعه ۶ مرداد ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، وقت بخیر.

  بنده آلت پرده‌دار داشتم. میزان پرده تقریباً زیاد بود.
  5 ماه پیش جراحی کردم.

  متاسفانه جراح ، پوست را بیش از حد بریده‌ و حالا از آن ورِ بوم دچار مشکل شدم. فضا برای بیضه‌ها کم شده.

  موقعی که کیسه بیضه جمع میشه و یا در هنگام نعوذ، بیضه‌ها کامل می‌چسبه به زیر بدنم. احساس درد و ناراحتی دارم.

  قبلاً بیضه‌هام کاملا برابر و متقارن بودند ولی الآن بیضه سمت چپم اومده بالا، تقریباً تا زیر آلت‌.

  آیا میشه پیوند پوست بیضه انجام داد تا یه مقدار کیسه بیضه بزرگتر بشه؟؟؟

  ممنون.
  1. تصویر کاربر امیررضا شنبه ۳۱ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   دکترررر
  2. تصویر کاربر امیررضا یکشنبه ۱ مرداد ۲( 4 ماه پیش)
   دکتر جان سلام، لطفاً پاسخ دهید ممنون 🌹
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۶ مرداد ۲( 4 ماه پیش)

   سلام با عرض پوزش به علت مشکل در سرورهای سایت به سوال شما دیر پاسخ داده شد . امکان پیوند پوست مجدد نیست متاسفانه البته التهاب اون ناحیه کم تر بشه اوضاع بهتر میشه 

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر