علت درد کلیه چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

کلیه ها اندام هایی هستند که در ناحیه ی بالایی شکم، پشت ماهیچه ها و در هر دو طرف بدن قرار دارند. درد کلیه و درد پشت به سختی از هم تشخیص داده می شوند، اما درد کلیه معمولا عمیق تر بوده و در بخش بالاتری از پشت بدن و در زیر دنده ها احساس می شود.

عملکرد و هدف کلیه ها، خارج کردن آب اضافی و مواد زائد از بدن است. دلیل درد کلیه عمدتا عفونت مجاری ادراری و سنگ کلیه می باشد. با این حال،  دلایل بسیار دیگری وجود دارند که می توانند منجر به جراحت کلیوی شوند، از جمله ترومای نافذ و غیر نافذ.

❗نکته: چنانچه یک زن باردار دچار درد کلیه شود، می بایست فورا با پزشک خود تماس حاصل کند.

دلایل درد کلیه

دلایل درد کلیه از طریق شرح حال بیمار، آزمایشات فیزیکی و نمونه گیری خون، ادرار و آزمایش بارداری تعیین می شود. ممکن است سی تی اسکن یا MRI از شکم نیز توسط پزشک توصیه شود.

کلیه درد

درمان درد کلیه

درمان درد کلیه متفاوت است. اما به طور معمول درمان دارویی توسط ایبوپروفن (موترین)، کترولاک (تورادول) و یا استامینوفن (تیلنول) برای کاهش درد و درمان دارویی توسط آنتی بیوتیک زمانی که دلیل ایجاد درد، عفونت باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی افراد فورا سنگ کلیه را  دفع کرده و به این ترتیب درد کلیه در آنها از بین می رود، اما سایرین نیاز به عمل جراحی دارند. می توان با رعایت مواردی که منجر به ایجاد عفونت یا آسیب به کلیه هستند، از ایجاد درد کلیه ممانعت به عمل آورد.

روش تشخیص درد کلیه

تشخیص درد کلیه در یک فرد، وابسته به دلیل ایجاد این درد بوده و عمده بیماران هنگامی که به سرعت و به طور مناسبی تحت درمان قرار گیرند، نتایج قابل قبولی را دریافت خواهند کرد.

سنگ کلیه و سوالات شایع‌ آن

علائم سنگ کلیه

سنگ های کلیه درون مجاری ادراری و یا کلیه ها وجود دارند. بسیاری از این سنگها هیچ علامتی نداشته و سنگهای خاموش نامیده می شوند. علائم به طور ناگهانی ایجاد می شوند  و دردهای شدیدی را در ناحیه پشت و شکم، پهلوها یا کشاله ران برای فرد ایجاد می کنند. تغییر وضعیت بدن منجر به از بین رفتن درد نمی شود.

علائم و نشانه های درد کلیه

علائم و نشانه های درد کلیه شامل احساس ناراحتی و اضطراب، دردهای تیزی که در پشت و تقریبا بین پایین ترین دنده و باسن ایجاد می شود، هستند. بسته به دلیل ایجاد درد، ممکن است درد از ناحیه پهلو شروع شده و به کشاله ران و یا سطح شکمی گسترش یابد. برخی افراد ممکن است علائم زیر را نیز داشته باشند:

✅ تب

✅ درد در هنگام دفع ادرار

✅ وجود خون در ادرار

✅ حالت تهوع

✅ استفراغ

✅ سرگیجه

✅ یبوست یا اسهال

✅ خارش پوست

✅ خستگی

✅ لرز

 

علائم و نشانه های دیگری که در هنگام آسیب شدید به کلیه ایجاد می شود، عبارتند از:

✅ احساس طعم فلز در دهان

✅ تنفس سخت

✅ تورم و تنفس کوتاه

بسته به دلیل ایجاد درد کلیه، درد ممکن است در سمت چپ، راست و یا هر دو سمت ایجاد شود. گاهی درد در هر دو سمت ایجاد شده، که دلیل آن آسیبی است که موجب ایجاد تروما در کلیه شده است و در نهایت باعث میشود علائم بالا ایجاد شوند. آسیب های کمتر ممکن است در ابتدا بدون هیچ علائمی باشند. آسیب شدید به کلیه می تواند منجر به فشار خون، ضربان غیر نرمال و شوک شود.

درد کلیه ممکن است به سبب مشکلات یا بیماری های کلیه و یا سایر بخش های آن، مانند مثانه و حالب رخ دهد. با این حال، بیماری های دیگری ممکن است علائمی شبیه به بیماری های کلیوی داشته باشند، اما در حقیقت ارتباطی با بیماری های کلیوی ندارند، علائمی از جمله:

✔ اعمال فشار به ماهیچه های پشت

✔ مشکلات نخاعی (شکستگی ها، آبسه)

✔ درد دنده ها

✔ التهاب و تحریک پرده جنب (پلوریت)

✔ فتق دیسک بین مهره ای (رادیکولیت)

✔ فیبروز پشت صفاقی

✔ شینگلز (یک نوع عفونت ویروسی پوست)

✔ آنوریسم آئورت شکمی

✔ مشکلات مربوط به زنان

دردهایی که ناگهانی ایجاد می شوند، تیز و شدید می باشند. افزایش و کاهش امواج درد اغلب مربوط به سنگهای کلیوی در حالب کلیه است. دردهایی که به واسطه سنگ کلیه ایجاد می شوند، کولیک نامیده می شوند.

بیماری ها و شرایطی که منجر به ایجاد درد کلیه می شوند.

دلایل و بیماریهای بسیاری وجود دارند که منجر به ایجاد درد در کلیه (یا درد پهلو) می شوند. این بیماریها می توانند به طور حاد و یا مزمن عملکرد کلیه را تحت تاثیر قرار دهند. بیماری های دیگر در زمان تولد ظاهر می شوند. برخی افراد ممکن است با اختلالات ژنتیکی زاده شوند که می تواند بر روی عملکرد کلیه ها تاثیر داشته باشد.

درد کلیه یا پهلو می تواند حاد، نسبتا ثابت و تیز باشد. درد کلیه معمولا هنگامی مشاهده می شود که سنگهای کلیه یا مشکلات دیگری، مجرای تخلیه ادرار از کلیه را مسدود کرده باشند. بااینحال، فرآیندهای دیگری می توانند منجر به ایجاد درد مزمن و با شدت کمتری شوند، که معمولا منجر به درد تیز در کلیه می شوند.

عفونت مجاری ادراری

برخی دلایل درد کلیه و یا پهلو به صورت زیر است:

✅ عفونت های مجاری ادراری

عفونت مجاری ادراری زمانی رخ می دهد که یک یا تعداد بیشتری از بخشهای سیستم ادراری (کلیه ها، حالب، مثانه و یا مجاری اداری) با پاتوژن هایی (عمدتا باکتری ها) آلوده شوند. عفونت های مجاری ادراری عمدتا در زنان ایجاد می شوند. حدود 50 درصد از زنان عفونت مجاری ادراری را حداقل یک بار در طول زندگی خود تجربه می کنند. بسیاری از این عفونتها شدید نبوده اما اگر عفونت به کلیه ها برسد، بیماریهای جدیتری را ایجاد کرده و حتی می تواند منجر به مرگ نیز شود.

✅ لخته خون در کلیه (ترومبوز سیاهرگ کلیوی)

ترمبوز عمیق سیاهرگ، لخته خونی است که در داخل سیاهرگ ایجاد شده و عمدتا عمیق بوده و در ساق پا مشاهده می شود. خطری که وجود دارد این است که لخته می تواند شکسته شده و در جریان خون حرکت کند. این لخته می تواند در ششها تجمع کرده و جریان خون را در آنها متوقف کند و در نتیجه منجر به آسیب به اندام ها و یا حتی مرگ شود.

عفونت کلیه

✅ سنگهای کلیوی (نفرولیتیاز و اورولیتیاز)

سرطان کلیه

✅ هر آنچه کلیه را تحت فشار قرار دهد (مانند تومورهای بزرگ)

✅ گلومرولونفریت (التهاب گلومرولتها یا رگهای خونی کوچک در کلیه ها)

✅ بیماری کلیه پلی کیستیک (مادرزادی)

✅ بد شکلی مادرزادی در سیستم ادراری که منجر به مسدود شدن کامل و یا بخشی از جریان ادراری می شود.

✅ داروها، مخدرها و یا سم هایی که باعث آسیب بافتی کلیه می شوند ( مثلا قرار گرفتن در معرض آفت کش ها یا استفاده بیش از حد از داروهایی مانند ایبوپروفن، ادویل، موترین و غیره)

✅ درد کلیه در دوران بارداری

✅ خونریزی کلیوی ناشی از ترومای نافذ یا غیر نافذ

✅ بیماری مرحله انتهایی کلیه

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پارسا یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  با سلام
  31 سال سن دارم
  در فصل سرما با برخورد باد سرد به پهلو ها دردی در دو طرف پهلو ایجاد و با گرم نگه داشتن درد کم و از بین میرود
  در فصل گرما هم با کم نوشیدن آب مشابه درد البته خیلی کم را احساس میشود که با نوشیدن آب زیاد آن هم از بین میرود
  اما چند روز پیش با خوردن ۶ عدد قرص ضد ریزش مو به نام هرویت دردی در دو طرف پهلو ایجاد شده که دائمی نیس و خفیف بوده و گاهی با نفس کشیدن عمیق اندکی بیشتر میشود و مشکل ادرار و درد و سوزش ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   مایعات زیاد مصرف کنید خوب میشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   دوز ویتامین ب قرص زیاده
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر شریف شنبه ۲۶ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام و خدا قوت. پدر من شصت سالشه و هفت سال پیش عمل قلب باز داشته. مدتهاست درگیر سنگ کلیه هم هست چند بار تا الان سنگ شکن کرده. دو سال پیش هم سنگ حالب داشت که سنگ شکن درون اندامی انجام داد. الانم باز سونو انجام داده که یه مجموعه از سنگ و کیست داره. یه سنگ ۱۱ میلی هم در دیستال حالب راست به فاصله ۲/۵ سانت از UVJ راست داره که هیدریوترنفروز خفیف هم در کلیه راست دیده شده. حالا سوالم اینه که بازم باید سنگ شکن درون اندامی بشن؟ نمیشه که با عمل باز همه سنگ ها رو برداشت؟ چون هر دفه با سنگ شکن فقط یکی از سنگ ها خورد میشه و باید این پروسه دردناک رو مرتب طی کنه. عکس سونو رو هم میفرستم براتون. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سنگ کلیه نیاز به جراحی نداره سنگ حالب باید سنگ شکنی درون اندامی بشه
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۸ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر کرمی متخصص اورولوژی
  با سلام و خسته نباشید
  بنده ماه رمضان روزه گرفتم و روز آخر کلیه ام به شدت درد گرفت .به پزشک مراجعه کردم و سونوگرافی انجام دادم و نتیجه این شدکه یه سنگ 4 میل در کلیه راست و یه سنگ 3 میل در کلیه چپ و یه سنگ پایین آمده و در حالب است که پزشک یک ورق کپسول پروترال تجویز کردند و گفتند اگر سنگ بعد از دو روز خارج نشد باید با لیزر بیرون بیاریم که متاسفانه سنگ از حالب دفع نشد.
  و دوباره دو ورق قرص پروترال و دو بسته قرص تاواسیدال 500 تجویز کردند و گفتند دارو را تا آخر ادامه بدین و 4 اردبیهشت باید عمل بشین .که من نرفتم برای عمل کردن و در حال حاضر از زمان سونوگرافی تا الان که حدودا یکهفته گذشته ادرار مکرر دارم ولی خیلی کمتر شده و درد کلیه هم نداشتم آیا برای اینچنین موردی سنگ شکن الزامی است؟ممنون میشم راهنمایی کنین. از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون و سعادت شما را در تمامی عرصه های زندگی خواستارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   سی تی اسکن جدید انجام شود اگر سنگ هنوز مونده باشه باید TUL شین
 • تصویر کاربر حمید شنبه ۴ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتراگه بخاطرداشته باشین بنده روزدوشنبه مورخه28/10/99جهتسوزش ادراروتکررادراربه خدمت شمابابت نوارمثانه مزاحم شدم و28ساله بچه ترکم
  وشماگفتین الکی نوارمثانه انجام دادم گفتین مشکل من ازاعصاب ووسوال واضطرابه که داروی آنتی بیوتیک سفیکسیم400ولوکسور30تجویزکردین
  آقای دکترمیخواستم خدمتتون عرض کنم که من احساس میکنم کلیه سمت راستم عفونت کرده یاسنگ داره چون من این علامتهاراردارم《سمت راست پهلوهی بغل وپشتم بادردوحشتناکی میسوزه وحالت تکررادرارکردن دارم به مراتب هروقت که پهلوهای سمت راست ازناحیه بغل وپشت بدنم میسوزه وکمردردبیشترویاقلنج زیاددارم سوزش میگیرم وبه ادرارکردن میروم》وعلائم دیگری هم دارم مثلاحالت استفراغ وسرفه وحتی خارش پوستم وحتی ضعف وگرسنگی واحساس خستگی وگاهی بیخوابی بیشتردرشب وصبح دیرازخواب بیدارمیشم وگاهی بالاوپایین آمدن فشارخون و...رادارم
  میخواستم بگم آیاآزمایش دیگرراپیشنهادمیکنین باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش)
   اگر درد پهلو دارین سونوگرافی کنین در غیر این صورت کاری نیاز نیست
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  من سابقه سنگ کلیه دارم بمدت ۲۲ سال
  ولی امروز صبح زود وقتیکه روم باز بود از درد بیدار شدم و با نفس عمیق درد شدیدتر میشد ولی اصلا شبیه درد ناشی از سنگ نیست چه کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   سونوگرافی یا سی تی اسکن انجام شود
 • تصویر کاربر a.h شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید
  جناب دکتر بنده سنگی به اندازه حدودا ۱۰میل رو سه هفته پیش سنگ شکن کردم، و بعد از سنگ شکن،این سنگ در کالیس تحتانی قرار گرفت.بعد از سه هفته با انجام مجدد سونوگرافی متجه شدم هنوز در همون قسمت ۶میل موجود هست
  میخواستم بدونم با انجام ورزشهایی که گفته شده و خوردن مایعات قابل دفع هست یا نیاز به کار دیگری هست؟!
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   شاید دفع بشه شاید نشه ، فعلا کار بیشتری نیاز نیست اگر درد ندارید. قطره سنکول هر ۱۲ ساعت ۱۵ قطره بخورید
 • تصویر کاربر naser دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  با سلام و ممنون از زحماتتون دکتر ...بزرگواری بفرمایید راهنمایی کنید ممنون میشم.بنده 33 سال سن دارم حدود دو سه سالی هست که سنگ کلیه اذیتم میکنه و بارها به به دکتر مراجعه کردم و سنو و آزمایش دادم گفتن مشکلی نسیت سنگریزه داری تا الان هیچ عملی یا سنگ شکنی نکردم گفتن کوچیکن یعنی طوری نبوده که زیاد اذیتم کنه اگر دردی داشته بعد از چند روز رفع شده.الان حدود دو سه هفته ای هست هردو سمت پهلوم به شدت درد داره امروز رفتم دکتر سنو دادم گفت کلیه سمت راستت ورم داره در حالی که من هردو سمت درد شدید دارم .سوزش ادار ندارم دکتر یه دونه آمپول دپو مدرول 40mg به همراه قرص گابانتنین و پوریک سیدال و باکلوفن داد گفت یه هفته مصرف کن اگه رفع نشه باید عکس رنگی بنویسم برات...دکتر کلیه هام خیلی درد دارن و انگار روی هر کدام یه قالب یخ گذاشتی دقیقا از پشت زیر دنده ها به سمت کمرم و احساس سبکی و کم اشتهایی دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   گزارش سونوگرافی بفرستید
 • تصویر کاربر Hm شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید چند روزه که کلیه سمت چپم درد داره و دردش به شکم کشیده میشه و سوزش و تب و علائم دیگه ایی ندارم فقط چند ماه پیش تو سونوگرافی ورم خفیف کلیه چپ دیده شده بود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر سونوگرافیتون ورم گزارش کرده ، حتما سی تی اسکن بدون تزریق شکم و لگن باید انجام شه
 • تصویر کاربر نوذري شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  با سلام
  آقاي دكتر من حدود سه سال هست كه در نمونه ادرارم خون هست آن زمان باردار بودم و به زايمان زودرس دچار شدم.سي تي اسكن و سونوگرافي و آزمايشهاي خون متعدد و همينطور سيتولوژي ادرار را انجام دادم كه در هيچكدام مشكلي نبوده.نظر دكترم اين هست كه كليه مشكلي داره كه فعلاً نشانه اي از آن بروز پيدا نكرده.ضمناً در قسمت كليه چپ درد نيز دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   میتواند بیماری خون در ادرار خوش خیم فامیلی باشد. اگر بررسی های کامل انجام شده مشکلی نیست.
 • تصویر کاربر نوری شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلان من سه هفته پیش عمل tul انجام دادم لوله جی در بدن کار گذاشتن بعد از عمل فشار خیلی زیادی روی بیضه اومد تا تخلیه صورت بگیرد و در این سه هفته طبق دستور پزشک هر 12 ساعت شیاف می زدم فشار و درد بیضه کماکان وجود داره قبلا این درد رو نداشتم رفتم سونو گرفتم برای برداشت لوله متاسفانه سنگ یک سانت من تنها دو تیکه شده به 6 و 5 م م که در ناحیه تحتانی حالب چپ در مهازات عروق ایلیاک در مجاورت کاتتر حالبی رویت شد. حالا دکتر میگه باد فتق هم داری واریکوسل هم داری و قرار روز پنج شنبه هر سه عمل رو با هم انجام بده یعنی هم واریکوسل هم باد فتق و هم برداشتن لوله دبل جی با دو تا سنگ میشه شما هم اظهار نظر بفرمایید و اینکه چیشنهادتون چیه ؟ سونو کامل به پیوست می باشد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   سنگ تون ممکنه دوباره نیاز به tul داشته باشه، دبل جی رو خارج میکنن و با یورتروسکوپ داخل حالب رو میبینن اگر دفع نشده باشه مجدد شکونده میشه. در مورد فتق بهتر است عمل شود ، ولی اگر مجرد هستین یا قصد بارداری دارین بگین براتون مش نذارن. واریکوسل اگر روی ازمایش اسپرم اثر نگذاشته باشه نیازی به عمل نیست
  2. تصویر کاربر نوری چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   دکتر جان درد بیضه مربوط به فتق هست یا واریکوسل و اینکه من متاهلم و دو فرزند دارم و دیگه فرزند نمی خواهم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   مربوط به هر دو میتواند باشد. دردهای واریکوسل لزوما بعد عمل بهبود نمی یابد
  4. تصویر کاربر نوری چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   دکتر جان نمی دونم سونو گرافی رو ملاحظه کردید یا نه؟
   اگر میشه یکبار دیگه سونو رو نگاه کنید آیا من باید دو عمل فتق و واریکوسل رو هم انجام بدم یعنی نمیشه این درد بیضه مال همون لوله جی و سنگ باشه ؟ به عبارتی اگر سنگ و لوله برداشته بشن این فشار روی بیضه از بین نمیره ؟ من فردا باید اتاق عمل باشم عذر خواهم که هی سوال می پرسم ؟
   دیگه اینکه آیا صلاح است این دوعمل را به دست دکتری بدم که tul قبلی رو نتونسته کامل انجام بده و سنگ تنها به دو نیم شده . ممکنه دکترم کم تجربه باشند و تجربه شما رو نداشته باشند و بعد برام مشکل پیش بیاد
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر دردتون بعد از tul ایجاد شده شاید به دلیل دبل جی باشد.
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   وقتی فتق دارین بهتر ایت عمل شوید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر