فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایو روشی است که برای فریز زگیل تناسلی به کار می رود. در روش کرایو به کمک سرد کردن، از انتشار زگیل تناسلی جلوگیری می شود.

زگیل تناسلی  زائدهای صورتی یا قرمز رنگی هستند که در اطراف الت جنسی پدیدار می شوند. زگیل تناسلی ممکن است در اطراف مقعد، ناحیه ی شرمگاهی، درون واژن و یا حتی دهان ظاهر شود.

زگیل های تناسلی اغلب به صورت خوشه های 3-4 تایی وجود دارند. آنها ممکن است به سرعت رشد کرده و منتشر شوند. زگیل های تناسلی معمولا بدون درد هستند، اما بعضی اوقات ممکن است سبب ایجاد درد خفیف، خارش و خون ریزی شوند.

متأسفانه پس از آلودگی به زگیل تناسلی، درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی به خاطر خطر بالای آلوده کنندگی آن و گسترش زگیل به دیگر نقاط بدن و یا شریک جنسی، حتما می بایست آن را درمان کرد.

اما چگونه؟ 🤔

درمان زگیل تناسلی بستگی به نوع آنها، محل و اندازه ی زگیل ها دارد. اگر زگیل ها به اندازه ای کوچک باشند که با چشم دیده نشوند و رنگ آن ها همرنگ پوست باشد، آنها نیازی به درمان ندارند، زیرا با گذشت زمان از بین میروند.

اگر زگیل ها بزرگتر باشند یا سبب برجستگی و خارش شوند، چه یک خوشه باشد یا حتی به صورت تک زگیل باشد، شما میتوانید آنها را با کارهای موضعی، تخریب آن ها یا جراحی از بین ببرید.

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان پیشنهاد می شود که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

از جمله اینکه:

جراحی زگیل تناسلی

در روش جراحی زگیل تناسلی به خاطر متعدد بودن ویروس و امکان عود مجدد آن در جاهای دیگر حین جراحی، و نیز به خاطر بدشکل کردن ناحیه تناسلی توصیه نمی شود.

برخی نیز استفاده از دارو را پیشنهاد می دهند. محلول هایی مانند: پروفیلین و اسید سالیسیلیک از جمله درمان های دارویی محسوب می شوند. اما باید توجه داشت که این نوع درمانها طولانی مدت هستند و نتیجه بهبودی نیز مشخص نیست!

پودوفیلین و پودوفیلوکس چیست؟

پودوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. این محلول باید توسط پزشک اعمال شود. پودوفیلوکس حاوی همان ترکیب فعال است؛ اما می تواند به صورت ایمن در خانه توسط فرد اعمال شود.

درمان زگیل با پودوفیلین

احتمال دارد اولین دفعه اعمال پودوفیلوکس را پزشک انجام دهد و سپس اقداماتی احتیاطی را جهت جلوگیری از تحریک پوست اطراف زگیل به بیمار توصیه کند. هیچ گاه نباید پودوفیلوکس را به صورت داخلی اعمال کرد. علاوه بر آن، این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

کرایو چیست؟

برخی پزشکان ارولوژی لیزر زگیل تناسلی را به روش فریز کردن زگیل ترجیح می دهند. اما از نظر بنده از هزینه های بالای لیزر که بگذریم، امکان انتشار ویروس از طریق دود ناشی از لیزر در ناحیه تناسلی و انتقال آن به پزشک و دیگر افراد وجود دارد.

پس چه باید کرد؟

.

.

امروزه کرایو زگیل تناسلی به عنوان یک روش بسیار مؤثر، کم هزینه و با اثر درمانی بسیار بالا جهت درمان زگیل تناسلی در زنان و مردان توصیه می شود. در این روش اغلب در یک جلسه با استفاده از پروب کرایو و با استفاده از تکنیک سرمادرمانی و ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، زگیل را درمان می کنیم. تاول خفیف و درد مختصر محل در شروع درمان وجود دارد که به تدریج از بین می رود.

در فیلم زیر عمل کرایو زگیل تناسلی در آقایی جوان را مشاهده می کنید. ایشان تا مدت ها فکر می کردند که گوشت اضافه بر روی ناحیه تناسلی خود دارند!

فریز زگیل تناسلی چیست؟

در گذشته از مواد سردکننده برای کریوتراپی یا فریز زگیل تناسلی استفاده می شد. مواد سردکننده ای مانند مخلوط یخ و نمک با دمای 20- ، یخ خشک با دمای 80- و نیتروژن مایع با دمای 196- ، که نیتروژن مایع معمولا برای درمان زگیل تناسلی آقایان استفاده میشد.

در کریوتراپی زگیل های تناسلی با فریز شدن توسط مواد سردکننده که معمولا نیتروژن مایع است، از بین میروند. اگر زگیل ها بزرگ باشند، معمولا توسط یک تیغ کوچک از بین میروند، و نیتروژن مایع توسط یک سواپ کتان روی آن قرار داده میشود، یا میتواند در نواحی اطراف زگیل اسپری شود تا بافت آن فریز شود. این فرآیند میتواند کمی دردناک باشد.

بر اساس اندازه و سختی زگیل، درمان ممکن است 1 تا 4 جلسه طول بکشد. بین هر جلسه درمان، 1 تا 3 هفته زمان لازم است، که این کار با نظر پزشک انجام میشود. تقریبا 85% ناحیه بعد از 3 بار درمان پاک میشود. در طی هر بار درمان، زگیل ها فریز شده و سپس ذوب میشوند تا بهترین نتایج رقم بخورند.

در کرایوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

✅ انتقال گرما

کریوتراپی شامل از بین بردن زگیل ها به وسیله ی فریز کردن است، اما در واقع منتقل شدن گرما برای آسیب دیدن زگیل ها لازم است. نیتروژن مایعی که توسط پزشکان استفاده میشود، دمای پایینی حدود 196- دارد. این به این معناست که هر چیزی در معرض این نیتروژن مایع قرار بگیرد باعث جوشیدن آن میشود.

در مرحله ی اول نیتروژن مایع را در تماس با زگیل قرار میدهند، گرمای بدن فرد به مایع منتقل میشود. این موضوع باعث جوشیدن سریع نیتروژن میشود. با فرستادن ممتد سرمای فریز کننده به بافت زگیل، جریان ممتدی به بافت زگیل منتقل میشود.

کرایو چیست؟

✅ مرگ سلولی

در این فرآیند سلول های زگیل بعد از تماس با نیتروژن مایع که دمای به شدت پایینی دارد، فریز میشوند. نیتروژن مایع تا عمق زگیل نفوذ میکند، تا تمام بافت زگیل فریز شود. آسیب اصلی در طی منجمد شدن اتفاق می افتد.

تمام سلول ها، زمانی که فریز میشوند، وجود نیتروژن مایع باعث شکل گیری فرم کریستال میشود، در نهایت یکی از صدمات بزرگ به دیواره ی سلول ها وارد میشود. این آسیب در اثر خنک شدن بدتر هم میشوند. مرگ سلولی در طی فریز شدن و خنک شدن اتفاق می افتد.

✅ التهاب

یکی از پاسخ های طبیعی به مرگ سلولی التهاب میباشد. این فرآیند به تکمیل مرگ کامل بافت زگیل کمک میکند. به دلیل این التهاب، سلول های زگیل میمیرند و بافت آنها ریزش میکند و قسمت های ویروسی از بین میروند.

آیا فریز زگیل محدودیت دارد؟

این نوع درمان معمولا برای درمان زگیل های کوچک استفاده میشود، به خصوص زگیل های کوچک نزدیک به اندام جنسی خانم ها و نزدیک به ریشه ی آلت تناسلی آقایان. این روش برای استفاده در طی بارداری، هیچ محدودیتی ندارد.

کریوتراپی برای افراد دیابتی و کسانی که کریوگلوبولینمیا دارند، باید با احتیاط استفاده شود. برای زگیل های واژنی کریوپروب توصیه نمیشود. کریوتراپی برای پوست های خشک و مرطوب مناسب تر و موثرتر است.

در روش فریز کردن زگیل امکان آلودگی ناشی از دود لیزر که ذکر شد، وجود ندارد و اینجانب به عنوان روش ارجح آن را جهت درمان زگیل های تناسلی در مطب استفاده می کنم که با نتایج بسیار عالی همراه می باشد.

مدت زمان بهبودی زگیل تناسلی از 1 تا 3 هفته عموماً طول می کشد. پس به بیماران عزیز توصیه می کنم که تا قبل از درمان کامل زگیل تناسلی، از هر گونه رابطه جنسی پرهیز کنند.

اگر هنوز به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، نگران نباشید می توانید بدن خود را در برابر این ویروس واکسینه کنید. اما بهترین سن تزریق واکسن چند سالگی است؟ آیا در هر سنی فایده دارد؟

بهترین سن تزریق واکسن زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی

بنابر تعداد و محل زگیل های از بین رفته، دوره ی بهبودی بین 1 تا 3 هفته مختلف است. معمولا زگیل ها بعد از 2 هفته بدون جای زخم قابل مشاهده یا جای زخم خیلی کوچک التیام می یابند. موارد زیر ممکن است بعد از درمان اتفاق بیافتند:

ویروس hpv و زگیل ناحیه تناسلی

✔ تب

✔ خونریزی در محل از بین بردن زگیل ها

✔ تنش عصبی، که مانند رگه های قرمز در طی بهبودی بروز می یابند. این ممکن است بعد از چند بار فریز کردن و خنک شدن اتفاق  بیافتد.

✔ به وجود آمدن تاول، که ممکن است با ترشح مایع همراه شود. این مایع باید به سرعت پاک شود تا از منتشر شدن ویروس جلوگیری شود.

✔ ترشحات زرد که بوی بدی دارند. این ممکن است حاصل از عفونت باشد و باید سریعا به پزشک اطلاع داده شود.

✔ درد در ناحیه تحت تاثیر

❗ توصیه میشود در طی درمان از رابطه ی جنسی اجتناب کنید تا احیای ناحیه زیادی طول نکشد و شما دردی را متحمل نشوید.

نکاتی دیگر در مورد فریز کردن زگیل تناسلی که خانم ها باید بدانند:

☑ ترشحات آبکی واژن ممکن است 1 تا 3 هفته بعد از درمان وجود داشته باشند.

☑ ممکن است درد و خونریزی ادامه دار تجربه شود.

☑ باید به جای تامپون برای 2 تا 3 هفته از نوار بهداشتی استفاده شود.

☑ تا بهبود کامل ناحیه ی درمان شده باید از رابطه ی جنسی اجتناب شود.

☑ ممکن است در صورتی که درمان کاملا موثر نبوده باشد، زگیل های راجعه به وجود بیایند.

این درمان برای زگیل های نواحی زیر مناسب است:

✔ واژن

✔ لبه های واژن

✔ آلت تناسلی

✔ کیسه ی بیضه

✔ مقعد

توجه توجه:

2 تا 4 هفته بعد از درمان، زگیل های کوچک از بین میروند. این درمان به ندرت باعث ایجاد زخم میشود. این درمان عفونت HPV را از بین نمی برد. استفاده از درمان های دیگر در کنار کریوتراپی میتواند باعث جلوگیری از ایجاد جای زخم شود. معمولا بعد از درمان تا ماه ها یا سال ها ممکن است زگیل های تناسلی به وجود بیاید و برگشت کنند.

آیا فریز کردن زگیل تناسلی خطرناک است؟

همانند دیگر درمان ها، این درمان نیز باخطرات و عوارضی ممکن است همراه باشد، از جمله:

✔ به جا ماندن جای زخم، بعد از درمان

✔ آسیب عصبی

✔ عفونت

✔ تاول زخمی

✔ سیاه شدن

✔ تکه تکه شدن ناحیه درمان شده

✔ تورم

✔ درد

✔ ترشحات از ناحیه

✔ احساس گرما یا احساس درد در صورت لمس محل درمان شده، که وابسته با ناحیه ی درمان شده و تعداد دفعات چرخه ی فریز و خنک شدن است.

توصیه دکتر کرمی

✅ لمس کردن یا خارش زگیل ها میتواند باعث انتشار آنها به دیگر نواحی بدن شود.

✅ در هنگامی که برای زگیل های تناسلی درمان میشوید، باید از رابطه ی جنسی اجتناب کنید.

✅ برای جلوگیری از انتشار ویروس HPV خانم ها باید به طور منظم پاپ اسمیر دهند.

✅ به شریک جنسی خود بگویید که تحت درمان زگیل تناسلی هستید و از او بخواهید تا درمان کامل شما صبر کند.

✅ واکسن HPV در طی سنین 9 تا 26 سال استفاده میشود. این باعث جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی میشود. در مورد استفاده از واکسن از معالج خود بپرسید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.4/5 - (77 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر دیمو جمعه ۲۶ اسفند ۱( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  باسلام و احترام جناب آقای دکتر
  با توجه به اینکه شریک جنسی ام دچار این عارضه شده میخواستم بدونم بنده ممکنه دچار شده باشم
  البته نشانه هایی بر رو آلتم دیدم که مشکوک شدم
  همچنین اگر دچار نشدم راهکار برای ادامه رابطه و مبتلا نشدن چیست ؟
  لازم به ذکره این شبه زگیل ها که در تصویر ارسال کردم نه درد داره و نه خارش
  ممنونم از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ اسفند ۱( 4 روز پیش)
   سلام قبلا این ضایعات رو نداشتید ؟
  2. تصویر کاربر دیمو پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱( 5 روز پیش)
   فک میکنم از قبل وجود داشته
   البته قبلا خیلی دقیق چک نکرده بودم ولی حس میکنم چیز تازه ای نیست .
   عذر میخوام جناب آقای دکتر برای ادامه رابطه چی دستور میدین؟
  3. تصویر کاربر دیمو پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱( 5 روز پیش)
   جناب آقای دکتر قبلا چک نکرده بودم اما حس میکنم چیز تازه ای نیست و از قبول وجود داشته
   دکتر جان برای ادامه رابطه با شریک جنسی آلوده چی دستور میدین ؟
   آیا راهی وجود داره؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ اسفند ۱( 4 روز پیش)
   به نظر زگیل نیست و محل قبلی بخیه ختنه هست اگر شک دارید یکبار حضوری جهت معاینه مراجعه کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر 09305667831 چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  بند متوجه به مشکلی در الت تناسلیم شدم که در‌قسمت زیرین الت تناسلیم
  دقیقا زیر پوس یه چیزی به اندازه نخود یا کوچک تر
  وجود داره و جابحا میشه نسبتا سفت هست و فشار میدی یه کوچولو درد میگیره دقیقا مث یه تو بازی میکنه و جابجا میشه خیلی ریزه نه زیادسفته نه خیلی شل
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱( 1 هفته پیش)
   سلام باید معاینه شوید ولی جای نگرانی نداره این ها کاهی اوقات چربی زیر جلد هست اهمیتی ندارند
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۴ اسفند ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  بنده حدود ده سال پیش زگیل تناسلی داشتم که با فریز کردن از بین رفتند .
  اخیرا روی الت تناسلی لک های سفید رنگی (3عدد) در اندازه های کوچک و ریز (بزرگترین آنها به اندازه یک یا دو میلیمتر است) مشاهده میکنم .
  نه خارش دارد
  نه سوزش دارد
  نه پوست پوست است
  نه ترشح دارد
  هیچی

  ولی چون در‌محدوده جای قبلی (زگیلها ) است کمی نگرانم کرده که ایا دوباره در حال بازگشت زگیلها است و یا خدای نکرده سرطان پوست و یا شاید هم قارچ است .

  لازم به ذکر است اخیرا از یک کرم موبر شرکت سینره استفاده کردم که موجب سوزش مختصری در پوستم شد و بعد از آن این لک ها به مرور بوجود امدن . البته شاید بی ربط باشد ولی گفتم عرض کنم شاید بی ربط نباشد.
  طولانی شد ، ببخشید

  لطفا راهنمایی بفرماید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ اسفند ۱( 3 هفته پیش)
   سلام عکس مجدد بفرستید اپلود نشده
  2. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۴ اسفند ۱( 3 هفته پیش)
   ارسال شد
  3. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۴ اسفند ۱( 3 هفته پیش)
   عکس ارسال شد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ اسفند ۱( 3 هفته پیش)
   اون ضایعه پایین کمی مشکوک است باید معاینه شوید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۹ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  با سلام.این جوشها چی می‌تونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   احتمالا زگیل است باید کرایو بشه
 • تصویر کاربر khatereh چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  من سوالم با کد رهگیری pXDqd288452 پرسیدم..عکس هم فرستادم ولی باز فرمودین عکس بفرستید...
  میخوام بدونم اینا زگیله یا نهعع
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سوال را یکبار مطرح کنید همانجا هم عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر khatereh سه شنبه ۲۵ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام..آقای دکتر من تحت درمان بودم...با پماد و فریز و ..ب متخصص زنان ومتخصص پوست هم مراجعه کردم..2-3بار پاپ اسمیر و پاتولوژی هم رفتم نمونه هم ازش گرفتن اخرین بار یکی از پزشکان گفتن این زگیل نی ..ج آزمایشم هم گفت هیچکدوم از انواع شناخته شده نی و پاپ اسمیرم سالم بودم...منم ول کردم درمانو..اما الان دوباره بعد رابطه متوجه برجستگی قرمز. در ناحیه بیکینی شدم وقتی عکس گرفتم دیدم چندین تا زائده سیاه قبل هم هنو هس..اینا زگیله یانهععع
  3. تصویر کاربر khatereh سه شنبه ۲۵ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام..آقای دکتر من تحت درمان بودم...با پماد و فریز و ..ب متخصص زنان ومتخصص پوست هم مراجعه کردم..2-3بار پاپ اسمیر و پاتولوژی هم رفتم نمونه هم ازش گرفتن اخرین بار یکی از پزشکان گفتن این زگیل نی ..ج آزمایشم هم گفت هیچکدوم از انواع شناخته شده نی و پاپ اسمیرم سالم بودم...منم ول کردم درمانو..اما الان دوباره بعد رابطه متوجه برجستگی قرمز. در ناحیه بیکینی شدم وقتی عکس گرفتم دیدم چندین تا زائده سیاه قبل هم هنو هست و..لطفا بفرمایید بدونم اینا زگیله یانه؟؟ بحث زیباییش مهم نیی😭
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام این ها مشکوک اند باید از نزدیک معاینه بشوند شماره تماس و مشخصات بفرمایین منشی جهت هماهنگی با متخصص زنان مجرب در این زمینه باهاتون تماس بگیره
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام
  یه مدتی هست این دانه ها هست
  ولی الان داره بیشتر میشه
  نه درد داره نو سوزش
  نه مثل خال‌گوشتی میمونه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام حتما باید کرایو شوند و مشکوک به زگیل هست
 • تصویر کاربر alirezazamani دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام خسه نباشيد رويه بيضم يه زائده اي به وجود اومده سلام خسه نباشيد رويه بيضم يه زائده اي به وجود اومده ميخواسم مطمئن شم ببينم زگيل تناسليه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر alirezazamani دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   ميخواسم ببينم با قرص و پماد درمان ميشه؟
  3. تصویر کاربر alirezazamani دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   ميخواسم ببينم باقرص و پماد برطرف ميشه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام زگیل هست باید کرایو بشه پماد عود زیادی داره
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر این زائده از وقتی یادم می آید روی آلت من هست تا الان رابطه جنسی و دهانی و هیچگونه رابطه ای با شخصی نداشتم و تنها خودارضایی میکردم آیا ممکن است که این زائده زگیل تناسلی باشد🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۱۴ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اینها زگیل هستند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام خیر
  2. تصویر کاربر حسین جمعه ۱۴ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر پس چی هستند اینها دارو دارند یا نه چون من قبلا زگیل داشتم همش هی استرس میگیرم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   در زمینه شیو است اگر ضایعه مشکوک دیگری دارید از نزدیک بفرستید
  4. تصویر کاربر حسین جمعه ۱۴ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   اینها چی آقای دکتر
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   در حد عکس زگیلی نمیبینم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر hossein پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید دکتر من به تازگی رابطه ای نداشتم اما حدود 1 الی2 سال پیش رابطه بدون محافظت داشتم
  به تازگی متوجه ابتدا 1 ضایعه و بعد 4 5 تا ریزتر در ناحیه تناسلی ام شده ام میخواستم ببینم که ایا زگیل تناسلی هستش یا اسکین تگ یا چیزه دیگه ای؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   سلام زگیل هست باید کرایو بشن
  2. تصویر کاربر hossein پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   دکتر این مقداری که من دارم هزینه کرایو حدودا چقدر میشه
  3. تصویر کاربر hossein پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   دکتر این مقداری که من دارم هزینه کرایو حدودا چقدر میشه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱( 1 ماه پیش)
   مشخصات و شماره تلفن بزارید منشی زنگ میزنه میگه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…
غده پروستات به اندازه یک گردو دورادور گردن مثانه را احاطه کرده است و مجرای خروجی ادراری…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر