علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  من مشکل نعوظ پیداکردم و ازانجام عمل جنسی رنج میبرم حتی قرص سیلدنافیل مصرفکردم نشده خواهشمند راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴( 5 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر فرشاد پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشی
  Bacteria rare
  در ازمایش کشت چه معنی میدهد؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴( 5 سال پیش)
   يعني كم است
 • تصویر کاربر Hamid جمعه ۲۲ آبان ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام

  دکتر کرمی عزیز من مشکلم با همسرم این هست که من بدون کاندوم 7-8 دقیقه یا بیشتر طول میکشه انزال داشته باشم و با کاندوم نازک ترین مدل هم خیلی بیشتر تا جایی که همسرم کلا منصرف میشه چون خودشون طی 5-6 دقیقه اول شدن. تکلیف چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ آبان ۹۴( 5 سال پیش)
   تمرین هماهنگی با هم
 • تصویر کاربر علیرضا پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  برای ضایعه وی آلتم به پزشک مراجعه کردم.
  بیماری زگیل تناسلی تشخیص داده شد ونظر دکتر این بود که
  نیازی به نمونه برداری برای تشخیص نوع ویروس نیست و کمکی به درمان نمیکند و درمان
  به وسیله امواج رادیویی رو تجویز کردند.سوال من از شما :
  1)آیا واقعا نیازی به تشخیص نوع ویروس نیست و هیچ فایده ای نداره نظر و پیشنهاد شما برای درمان
  چیه؟
  2)آیا درمان با امواج رادیویی درمان خوبیست؟معایب و مزایای خاصی داره؟
  3)بعد از درمان و از بین رفتن زگیل(زمانی که زگیل وجود نداشته باشه)من ناقل این ویروس
  خواهم بود؟
  4)انتقال از من به شخص دیگر چگونه صورت میگیره؟
  یک دنیا ممنون از کمکی که به من میکنید...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴( 5 سال پیش)
   بهترین درمان کرایو است فیلم من در سایتم را ببینید
 • تصویر کاربر اشکان یکشنبه ۱۷ آبان ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  باسلام
  ببخشیدمزاحمم میشم
  1- از دوران نوجوانی تا به حال که 30سال سن دارم و متاهل هستم روی آلتم لکه های قرمز رنگ هست که هرجا رفتم نتونستند و بیشتر وقتها اصلا دکتر نگاه نمیکرد که دقیق متوجه بشه فقط سوال میکردند و همچنان بنده دچار این لکه ها هستم که در تابستان به حالت خشکی درمیاد و کمی سوزناک و دردناک میشه و زمستان حالت پوسته پوسته
  2- آیا انحنای آلتم طبیعی هست یا نه؟ (عکس پیوستی)
  3- طول آلتم آیا طبیعی هست یا نه؟ (عکس پیوستی)
  ببخشید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۷ آبان ۹۴( 5 سال پیش)
   مهم نیست
 • تصویر کاربر جمشید جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  با سلام
  پسری 29 ساله مجرد هستم. اسفند پارسال بود که در خواب در حالتی که آلتم چرب نبود پوست الت را به جلو و عقب کشیدم که بعد از آن کمی احساس سوزش در بدنه آلت کردم و به خواب ادامه دادم . فردای آنروز که از خواب بیدار شدم در قسمت چپ زیر کلاهک آلت به صورت یک حلقه نیم دایره بر آمدگی به ضخامت یک میل مشاهده کردم . که بعد از مراجعه به متخصص و تجویز ناپروکسن تا حد زیادی برطرف شد.
  اما در فروردین امسال اقدام به استمنا نمودم که بلافاصله پس از آن در قسمت پایه آلت یعنی همانجا که به بدن وصل میشود بر آمدگی به ضخامت دو میل در هر دو طرف ایجاد شد که کمی هم حالت سوزش داشت . استمنا هم حالت خشن و سفتی نداشت . مجدد به متخصص مراجعه کردم و ایشان معاینه کردند و گفتند که سرفه کن و گفتند که طبیعی است .
  اما بعد از آن هر بار که استمنا کردم ( دو سه بار ) احساس میکردم که این برآمدگی بیشتر میشود . این بر آمدگی هیچ دردی ندارد. هیچگونه سوزش ادراری ندارم. الان ضخامت آن سه چهار میل میشود. با دست که لمس میکنم توده سفتی را لمس نمیکنم و یه حالت نرمی دارد . انگار که پوست ضخیمی که زیر آن یک چیز نرم با ضخامت کم باشد.
  این برآمدگی در حالت شلی و گرم بودن منطقه و کیسه بیضه ها و زمانی که آلت به حالت نیمه راست در آمده مشخص است و در حالتیکه نعوظ کامل دارم کاملا ناپدید میشود . ضمنا وقتیکه کیسه بیضه ها جمع شده است نیز بر آمدگی و چینها مشخص نیست .
  در شکل 1 بر آمدگی ها با فلش سیاه مشخص است . آلت به حالت شل است.
  در شکل 2 نیز با فلش سبز بر آمدگی ها در طرفین مشخص است . الت به حالت نیمه راست است.
  در شکل 3 نیز با فلش مشخص شده است.
  آقای دکتر میخواستم ببینم ایا این مورد طبیعی است و بیشتر شدن خیلی تدریجی ان طبیعی است یا خیر.
  ضمنا من در شرف ازدواج هستم و این مسئله که آیا در آینده برایم مشکل ساز شود خیلی نگرانم کرده ...
  لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر از حوصله فراوان شما در خواندن این متن.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 5 سال پیش)
   مهم نیست
 • تصویر کاربر صادق سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام.زگیله؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( 6 سال پیش)
   عکست شفاف نیست
 • تصویر کاربر مانا سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر میخواستم بپرسم با چه آزمایشی میشه از وجود زیگیل باخبر شد؟چون من دوشیزه هستم نمیتونم پاپ اسمیر بدم..میشه اسم آزمایش خون رو برام بفرستید تا من انجامش بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( 6 سال پیش)
   hpv pcr
 • تصویر کاربر سالاری دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  با سلام. من در یکسال گذشته سه یا چهار دفعه مبتلا به بیماری سوزش اداراری و بیماری سوزاک شده ام و با مراجعه به پزش و ازمایش درمان و مجددا به وجود آمده است درحالیکه رابطه جنسی نداشته ام. به نظر شما دلیل این موضوع چه می تواند باشد و راههای تشخیص دقیق و درمان چیست؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴( 6 سال پیش)
   ازمایش و کشت
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲۵ مهر ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید دختری ۲۸ ساله هستم که از یک ماه پیش با نامزدم که چن هفته ای محرم شده بودیم رابطه ی جنسی داشتم که پس ز چند بار رابطه احساس خارش در واژ ن داشتم و چون قبلا سابقه ی عفونت واژن داشتم که گاهی عود میکرد فکر کردم به خاطر عفونت اینجوری شدم و دارو ی آکتنی سپت رو استفاده کردم به مدت به هفته و دیگه خارشم رفع شد بعد پریود شدم نامزدم بدون دلیل منو ترک کرد و من بعد از یه هفته با شخص جدیدی آشنا شدم که به بهانه ی صحبت منو به خونش بر د و به زور منو وادار به نزدیکی کرد فقط یک بار نزدیکی داشتم که بعد از اون به فاصله ی چن روز رحمم دچار خارش شد و فکر کردم دوباره عفونتم زیاد شده ولی بعد دیدم چن تا جوش جلوی واژنم ایجاد شده و نمیدونستم که چیه بعد از یه هفته بیماریم خیلی شدید شد و فهمیدم دچار تبخال تناسلی اشدم که بسیار شدید بود تموم استخانهام درد میکرد و هنوزم کاملا خوب نشده روحیم بسیار داغون شده باهاش بحث کردم که اون باعث بیماری من شده و اون هم زیر بار نرفت و منو ترک کرد حتی حاضر به دادن آزمایش نشد میخام بدونم آیا ممکن من از نامزد م که حدودا سه هفته. قبلش باهاش آخرین رابطم رو داشتم این بیماری رو گرفتم یا به طور قطع از این مرد دومی بوده بوده به ممنون میشم راهنماییم کنید با توجه به اینکه بعدا دوباره مبخام ازدواج کنم خیلی میترسم شوهر آیندم از من این بیماری رو بگیره و زندکیمون خراب بشه و آبروم بره الان یک هفتست از وقتی فهمیدم دچار افسردگی شدیدی شدم و توخونه افتادم به شدت بدنم ضعیف شده و هنوزم کامل خوب نشدم خیلی نگران زندگی آیندم هستم تو رو خدا کمکم کنید چون نامزدم میخاد دوباره باهم باشیم ولی میترسم من بهش بیماریم رو انتقال بدم و آبروم بره و اون متوجه ی این بلایی که به سرم اومده بشه ممکن من از خودش این بیماری رو گرفته باشم ؟ آیا میتونم بهش چیزی نگم و راهی هست که بهش این بیماری انتقال پیدا نکنه تو رو خدا کمکم کنید از استرس و ناراحتی دارم سکته میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ مهر ۹۴( 6 سال پیش)
   با روانکاو صحبت کنید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر