علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.6/5 - (138 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ابی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترممنون ازلطفتون ۴۷سال سنم هسته ivfخواستم انجام بدم مسول آزمایشگاه گفت تعداداسپرمت بدردنمی خوره امادکترگفت مشکلی نداره من موندم حرف کیوباور کنم لطفانتیجه آزمایشم رامی فرستم تراخداحیقت رابگین ممنون ازلطف تون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 10 ماه پیش)
   میتونید IVF انجام بدید
 • تصویر کاربر سامان جمعه ۱۹ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام
  بنده ٢٨سال سن دارم حدود هشت سال است كه زگيل تناسلي دارم پلاسماجت كردم از پماد هايي زياد تركيبي استفاده كردم اما رفع نشده بيماري كوليت دارم و داروهاي ايمنو ساپرسور مصرف ميكنم ازدواج كردم و يك دختر بچه ٣ساله دارم بچم از مادرش با سزارين متولد شده الان بچم از شش ماهگي روي صورت جوشهاي ريز و درشتي با برجستگي سفت در اورده و خانومم تمام صورتش جوشه چيكار كنيم و چه بايد بكنيم ايا راهي هست خانوادمو نجات بدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   جوش با زگیل فرق داره و هر برجستگی زگیل نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهبد شنبه ۲۰ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر این زائده که عکسشو ارسال کردم زگیله یا جوش نمونه برداری ازش پزشک عمومی گفتن مشکلی نیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   خیر زگیل نیست
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت آقای دکتر
  آقای دکترالان بالغ برچندماهی هست که اطراف بیضه هام وآلت تناسلی من لکه های سفیدایجادشده لکه هاپهن هستندحتی تانزدیکی مقعدمن هم ایجادشده لطفاًدرمان بیماریه من رابگین ممنون ومچکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   عکسشو بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  آقای دکتر من 34 سالمه و اینکه درزمان نزدیکی آلتم به سختی سفت میشه بعضی وقتا هم سفت نمیشه آزمایشاتم همه خوبه روزی نیم ساعت هم ورزش میکنم چیکار باید کرد حتی زمانی هم که میخام خود ارضایی کنم خیلی دیر سفت میشه و اینکه من قبلا با دیدن عکس یا فیلم آلتم سفت میشد زود اما الان اتفاقی نمیفته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   سونوگرافی بررسی عروق آلت انجام بدید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   جهت معاینه حضوری مراجعه کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیررضا دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر . آقای دکتر من 5سال پیش متوجه یک خالی شدم روی آلت تناسلی که کوچیکه بود و زیر ختنه گاهم بود که توجه نمی‌کردم بهش الان بزرگتر شده نگرانم و تا حالا رابطه نداشتم ممنون میشم بگین این چیه و چطوری درمانش کنم .من 23 سالمه .
  دو هفته پیشم از مایع پودوفیلین استفاده کردم ولی الان پوستم برگشت ولی این از بین نرفته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   عکس ارسال نشده مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر امیررضا دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   .
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   دستکاری نکنید که بزرگ نشه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   پماد کالامین دی و ویتامین آرموضعی هر ۸ ساعت
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر بهنام دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من نزدیک دو هفته میشه که بین مقعد تا بیضه ها به اندازه یک خط کبود شده و اوایل دو تا جوش هم بیرون زده بود ولی الان روی او قسمت که کبود شده جوش های کوچیک زیادی بیرون زده و و گهگاهی خارش خیلی شدیدی داره مخصوصا وقتی راه میرم اما درد نداره و احساس میکنم روز به روز هم بیشتر میشه لطفا کمک کنید چیکار کنم اینم عکسش این خط کبود از مقعد شروع شده و به سمت بیضه ها رفته البته هربار اول جوش بیرون میزنه بعد بیشتر میشه و رو به جلو میره الان تا بیضه ها رسیده آقای دکتر به نظرتون چه مشکلی دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   عکسش رو بفرستید
 • تصویر کاربر ع.غلامی دوشنبه ۱ شهریور ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  با سلام ، آقای دکتر من ۴۲ ساله هستم به تازگی متوجه شدم که یک تیکه از پوست التم تغییر رنگ داده و به جز این تغییر هیچ مشکلی دیگه اعم از خارش یا سوزش نداره ، لطفا راهنمایی بفرمایید، عکس ارسال میشود ، با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   پماد کالامین دی هر ۸ ساعت
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ شهریور ۰( 11 ماه پیش)
   پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت تا یک هفته
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر. من ۲۱ سالمه و تاحالا رابطه ای هم نداشتم. چند سال هست که روی بیضه و الت تناسلی من(البته روی بیضه کمتر) دانه های سفیدی هستش که پخش هستن اطرافش. هیچگونه درد و چیزی هم نداره و انگار وجود ندارن اما تو ظاهر فقط متوجه میشه ادمی مثل من. میخواستم اگه امکانش هست پمادی وجود داره که استفاده کنم تا رفع یا کمتر باشه یا قرصی وجود داره که برطرفش کنه. بیماری زمینه ای و هیچ مشکل دیگه ای هم ندارم. و اینکه میخواستم بدونم چه چیزی تشدیدش میکنه یا کمترش ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 11 ماه پیش)
   برجستگی های طبیعی هست دستکاری نکنید
 • تصویر کاربر سمانه شنبه ۲۳ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  سلام دکتر ،من با نامزدم رابطه جنسی بدون دخول داشتم و هم من ،هم نامزدم قبلا هیچ تماس جنسی با شخص دیگه ای نداشتیم ،امکانش هست که این ها زگیل تناسلی باشند یا اینکه طبیعی هستش؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   تست پاپ اسمیر داده شود
  2. تصویر کاربر سمانه شنبه ۲۳ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   باکره هستم نمیتونم پاپ اسمیر بدم ،مشکوک به زگیل هستش؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   مشکوک است بهتره متخصص زنان معاینه کنه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

همه محتویات شکم توسط یک لایه محکم و نگه دارنده ای به نام فاسیا محافظت می شوند….
HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی، شایعترین بیماری منتقل شونده ویروسی در دنیا است. بیش از 140 نوع…
هرپس سیمپلکس یکی از ویروس های بسیار شایع در سطح جهان می باشد، که به دو نوع…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00