علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند که آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لکه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لکه های سفید بر روی پوست شما نشانه یک STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند که در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می کنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس 

پزشک معمولاً توصیه نمی کند که این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشک پاپول ها را با استفاده از یک اسکالپل بریده و جدا می کند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ کرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده کرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می کند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نکنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس 

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی کند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و کوچک کردن ظاهر این دانه ها می کند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (کورک)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر کرده و انسداد ایجاد می کنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد کرده و این منافذ با ذرات چرکی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نترکانید زیرا این کار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسکار های دائمی می شود. اجازه دهید که این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاکسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به کار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یک پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریک جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک کند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرک از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مکرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشک عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاکسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه کند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم

6- مولوسکوم کونتاژیوزوم

مولوسکوم کونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسکوم کونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی کنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می کند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشک از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ کرایو سرجری

همانطور که گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده کرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ کاندیدیا آلبیکنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • ترشحات پنیری شکل
 • سفتی و کشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا کل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممکن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یک محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند که می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازکرده و از آن ها چرک خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید که زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلکس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیکوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیکس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران کننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل کلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4 (80%) 16 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتر من 1ماه پیش قبل از عروسیم فهمیدم که زیگیل تناسلی دارم و من جز همسرم با کسی رابطه نداشتم الان 1 سال بود که عقد کرده بودیم ولی 6 ماه هست که رابطه کامل داشتم 2هفته قبل از عروسیم فهمیدم که ضایعاتی داخل واژنم هست رفتم پیش دکتر زنان گفت پاپ اسمیر نمی خواد چون 6 ماهه که رابطه کامل داشتی کرم الدرا به من داد گقت خوب میشه با همین اما من رفتم یکجا برام لیزر کردن گفتن بعد 2هفته الدرا رو شروع کن به زدن الان داخل واژنم دقیقا داخل لبه های داخلی و جایی که پرده بکارت بود ضایعات سفید پر شده که خارش و سوزش دارم و اینکه بعضی وقت ها خون ریزی الان 2 ماهه که من بخاطر این موضوع نزدیک شوهرم نشدم با اینکه تازه عروسی کردیم توروخدا کمکم کنین من افسردگی گرفتم از این وضع با همسرم هم به مشکل خوردم به خاطر این که نمیتونم رابطه داشته باشم هزینه های درمان با لیزر هم خیلی برام سنگین بود من واقعا میخوام هرچه سریعتر درمان بشم که به زندگی عادیم برگردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر وحید شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر درمان سرطان گلو اچ پی وی با سرطان بدون ویروس اچ پی وی متفاوت هستش ؟ و این که شانس موفقیت درمان چند در صد است اگر ویروس اچ پی وی دخیل باشد .و بهترین درمان کدام است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر پیمان یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من حدود پنج ماه هست ک به عادت بد خود ارضایی مبتلا شدم و حدود دو سه ماه هست که ته زیره پوسته ته التم چند تا دون های کوچیک شبیه به دون هایی رو پوست بهد از کندن مو ایجاد شده و امروز پس از خود ارضایی باعث سوزش شد و کمی خونی شد دلیلش چیست و ایا این دون ها مشکل جدی هستن؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸( 2 هفته پیش)
   تنها راه درمان قطع ان وورزش است
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خسته نباشین من قبلا مزاحمتون شدم.روی التم دوباره زگیل دراومده من پارسال لیزر کردم ولی شما گفتین ک به درد نمیخوره.الان دوباره چند وقتیه چندتا زگیل ریزو یکی از بقیه بزرگتر دراومده.چیزی ک اذیتم‌میکنه امروز متوجه شدم کل التم به صورت پوست مرغی شده موقع نعوظ.من شهرستان هستم.لزومی هست بیام‌مطب خدمتتون جناب دکتر؟یا نگرانی نیس برطرف میشه به مرور.درضمن من سیگار میکشم جناب دکتر از سیگاره ک بدتر شده؟؟این پوست مرغی شدنه تو حالت عادی دیده و لمس نمیشه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   بیایید ببینم
  2. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   هفته دیگه مزاحمتون میشم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   در خدمتم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حامي جمعه ۲۵ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  يكسالي هست كه روي آلت تناسليم و يه ضايعه پوستي شبيه تاول زده روش ظاهر شده كه بعد از ارتباط جنسي بيشتر ميشه-نگرانم زگيل باشه و اين زندگيمو مختل كرده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۵ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   باید.از انها ازمایش دهید از نظر نوع عاضه
 • تصویر کاربر Ss دوشنبه ۲۱ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،،، ۲ ماه پیش، یک شب به مقدار زیاد از حد با الت خودم تماس داشتم، حالت خود ارضایی بود اما اجازه نمیدادم منی خارج بشه. ازون شب به بعد دیگه احساس سوزش هست و احساس عدم تخلیه ادرار... خدمت شما اومدم اما گفتید چیزی نیست، ولیکن خوب نمیشه این سوزش... ممکنه از همون خودارضایی زیاد زخم یا التهابی شکل گرفته باشه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر Ss چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   خیلی ممنونم... یعنی میفرمایید نیازی به «سیستوسکوپی» نیست؟

   ازمایش و سونوگرافی هم میدم همه چیز نرمال هست!
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  از هفته گذشته و پس از ضربه به سمت راست آلت تناسلی ، ضمن سوزش خفیف در محل ضربه، سمت راست آلت کاملا سفت نمی شود و کل آلت مقداری به سمت راست کج شده است. همچنین حفظ نعوظ دشوارتر شده است. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   از الت از نظر شکسته گی سونو کنید
 • تصویر کاربر محمدواحدی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من از دیروز پشت ختنه گاهم تاول کوچیک زده بودولی امروز کلا تاولدورشو گرفته بعد زیر نافمم هم درد میکنه هم قرمز شده دیروز دردش خیلی زیاد بود وقرمزی نداشت ولی امروز دردش کمتر شده وتاولش زیاد شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   این فقط تورم است با استراحت سکسی خوب میشود
  2. تصویر کاربر محمدواحدی یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   این اتفاق موقعی رخ داده که من اصلا دوهفته ای بود سکس نداشتم.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   پس حسایت است خوب میشود
  4. تصویر کاربر محمدواحدی سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   ممنون از لطفتون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر mg شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من پرسش و پاسخ هارو خوندم و میخواستم بدونم که بوسیدن و بوسیدن عمیق و ارضا کردن همدیگه با دست میتونه باعث انتقال hpv بشه یا این ویروس فقط از طریق دخول منتقل میشه و من مرد هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر زهراحیدری دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر دختری 27 ساله مجرد هستم و اینکه یه رابطه ارضا شدن با دستو نه با آلت پارتنرم داشتم که منجر به زخم و خونریزی شد که من به این دلیل به پزشک مراجعه کردم ایشون تا معاینه کردن گفتن من دچار تبخال تناسلی شدید هستم و اینکه پرسیدن با چندنفر سکس داشتی ک من گفتم یه نفری که هست و اینکه آزمایش پاپ اسمیر گرفتن که هنوز جوابش نیومده ودرمانو برام آغاز کردن .به شدت از نظر روحی بهم ریختم نمیدونم ولی فکر نمیکنم تبخال باشه چون من دوماه قبل پیش پزشک خانوادگیمون رفتم و ایشون فقط تشخیص عفونت قارچی دادن و دارو دادن عکس رو براتون ارسال میکنم عکسی دکتر گرفتن تا من ببینم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر زهراحیدری دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   عذرمیخوام زده که پاسخ داده شده ولی پاسخی نمیبینم چطور باید جوابمو ببینم ؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)
   از نظر من مشکلی نیست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر