علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.6/5 - (139 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هادی یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  ببخشید من یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
  نزدیک دو هفته هست که نوک آلتم به اندازه ناخن انگشت کوچیک سفید شده فکنم بر اثر فشار اینطوری شده نظر شما چیه و درمانی داره درد و خارش و چیزی دیگه ای نداره ولی احساس میکنم اون قسمتی که سفید شده کم حس شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   سلام لطفا عکس بفرستید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ آذر ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من بعد از اینکه در خواب که ناخودآگاه ارضا میشی رفتم حمام که غسل انجام بدم اما یک نقطه ی سفیدی رو آلت تناسلی متورم بود بعد چند دقیقه ام با کمپرس یخ خوابید تورم ولی هنوز نقطه سفید هست مشکلی داره این موضوع یا نه ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر امیر شنبه ۵ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   این عکس
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ آذر ۱( 1 هفته پیش)
   مهم نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سوال یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام دکتر ؛ نوک آلتم به این شکل درآمده مشکوک به زگیل میباشد ؟؟ که درمان را زیرنظرشما شروع کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش)
   سلام خیر در عکس شباهت به زگیل ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش)
   بهتر است از نزدیک معاینه کنم
  3. تصویر کاربر سوال یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش)
   دکتر فقط وقتیایی که راه میرم احساس سوزش دارم ، پماد تتراسکلین مناسبه ؟؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ آبان ۱( 2 هفته پیش)
   خیر احتیاج به پماد نیست بهتر است متخصص پوست از نزدیک ببیند سپس درمان در نظر گرفته شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر آرزو چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ماخانواده کاملامذهبی هستیم بنده براثراپیلاسیون زگیل تایپ6 گرفتم بعداز چندبارکرایو دیگه زگیل نزدم زگیل رو به شوهرم انتقال دادم ایشون دیابت داره بعداز چندبار کرایو هنوز زگیل میزنه اگه سکس داشته باشیم شوهرم زگیل تایپ۶رو دوباره به من منتقل میکنه؟چون تو سایتتون نوشتین اگر یک بار به یک نوع زگیل دچار شین دوباره بهش مبتلا نمیشین؛ ضمنا من بیماری ام اس دارم داروی کاهنده سیستم ایمنی میخورم گلبولهای سفیدم پایین است.باتشکر از پاسخگویی شما🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   با سلام و احترام احتمال عود مجدد و ابتلا شما با توجه به سیستم ایمنی ضعیف بسیار زیاد است همسرتان از نظر ضایعات بررسی شوند
  2. تصویر کاربر آرزو چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   آقای دکتر اگر واکسن گارداسیل بزنم از شوهرم مبتلا نمیشم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   واکسن گارداسیل فقط پوشش دهنده تایپ ۶ ۱۱ ۱۶ ۱۸ که بسیار شایعتر هستند میپوشاند البته ۹ظرفیتی هم وجود دارد که در ایران معمولا گیر نمیاد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر اقای دکتر ،پسرم ۱۲ سالشه و به صورت ناگهانی امروز یک لکه سفید بزرگ ک دور تا دور مقعدشو گرفته مشاهده کردم الان یعنی پیسی هست و پخش میشه؟ چه دارویی استفاده کنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ آبان ۱( 3 هفته پیش)
   با سلام و احترام نگران نباشید با متخصص پوست یا جراح عمومی مشورت کنید
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۶ آبان ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام من نتیجه آزمایشم low risk HPV 62/81 شد. اما هیچ علائمی روی آلتم (بعد آخرین رابطه‌ بدون پیشگیری که سه ماه قبل بود) ندارم. خواستم بپرسم آیا برای بهبود وضعیتم باید پیش ارولوژیست برم و اینکه در این شرایط واکسن گارداسیل میتونم تزریق کنم؟32 ساله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ آبان ۱( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام بسیاری از ازمایشگاه ها مثبت کاذب زیادی دارند تشخیص اصلی با رویت ضایعه است در مورد واکسن تزریق ان معمولا تا ۲۶ سال توصیه میشود اما امکان پذیر است و شما را در برابر بعضی تایپ های اصلی ویروس محافظت میکند
 • تصویر کاربر سید یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر. بنده ۵۳ سالمه و ۴ سال پیش عمل پروستات انجام داده ام و پزشک به دلیل خستگی نتوانست عمل را در یک مرحله انجام دهد و عمل در دو مرحله انجام شده است بعد از عمل به هیچ وجه دیگه آلت تناسلی بنده سفت نشده و کلا آلتم به نعوذ نمیرسد حدود چهار سال است شدیدا از نظر روحی و زناشویی دچار مشکل ام آیا برای مشکل من راه درمانی وجود دارد ؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 7 ماه پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر آرام یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر پسری 20ساله هستم 3سالی هست به صورت خوابیده رو زمین به بیماری خودارضایی مبتلام جدیدا یه رگ توی طول آلتم اومده درد نمیکنه اما قشنگ میتونم حسش کنم نمی‌دونم باید چیکار کنم خیلی نگرانم کرده ممنونم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 7 ماه پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر عزیز میخواستم بدونم عکس زیر میتونه زگیل باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ اسفند ۰( 9 ماه پیش)
   من در عکس زگیل نمیبینم
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام حدودا دو الی سه ماهه که برجستگی در ناحیه باسنم ایجاد شده.حالت زیر پوستی داره.درد و خارش نداره متحرک نیست.فشار که میدم نرمه.پوست روش حالت معمولی داره و پوسته پوسته و زبر نیست.نگرانم زگیل باشه.اگه زگیل نیست چیه استرس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 9 ماه پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

عفونت ادراری به معنی ورود عامل عفونت زا (که اغلب باکتری و از خانواده Ecoli می باشند)…
آیا پروستات اندازه خاصی دارد؟ اندازه نرمال پروستات چقدر است؟ پروستات به اندازه یک گردو کوچک و…
از نظر تعریف، ختنه به بریدن قسمتی از بخش انتهایی پوست آلت گفته می شود. عمل ختنه…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر