علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.6/5 - (140 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر جعفری جمعه ۵ خرداد ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر. سپاسگذارم از اینکه وقت میذارین و پاسخ میدین
  حدود ۲ ماه پیش به طور یکدفعه دانه های سفیدی روی بیضه ام بوجود اومده، هیچ خارش و سوزش و دردی نداره. تا حالا پیگیری انجام ندادم ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ خرداد ۲( 6 روز پیش)
   کیست است اقدامی نمیخواد مگر برای زیبایی که میتونید تخلیه کنید
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۳ خرداد ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  باسلام و وقت بخیر
  مدت دو ماهی میشه لکه های سفید رنگ روی آلت تناسلی و زیر آلت ایجاد شده که تقریبا روبه پیشرفت هستند با احتمال زیاد پیسی باشه میخاستم ببینم راهی یا درمانی برای کند یا متوقف کردن رشدش وجود داره یا نه؟ پیش متخصص ارولوژی که رفتم گفتن از استرس هسش و با رفع استرس از بین میره و دارو یا پماد خاصی تجویز نکردن من ۳۸ سالمه و مجردم هستم و هیچ رابطه ای هم نداشتم الانم ترسم از اینه که این لکه پیشرفت کنن و به سایر نقاط بدنم مثل دست ها و صورت سرایت کنن آیا احتمالش هست؟ راه های رفع و کند یا متوقف کردنش چی میتونه باشه عکس ها ضمیمه شدن
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   سلام راه های درمان زیادی نداره گاهی اوقات متخصص پوست اگر ضایعه وسیع باشه با تزریق داخل ان کم تر میکنند . توصیه میکنم به متخصص پوست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۸ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۳۵ سالم هستش از ۲۶ سالگی دچار اختلال نعوظ شدم و صورت طبیعی نعوظ ضعیفی دارم با مصرف تادالافیل و یا سیدنافیل ۱۰۰  به نعوظ موقت و ضعیف میرسم.
  نعوظ صبحگاهی هم ندارم.مشکل زود انزالی هم دارم.
  در حال حاضر حس میکنم مشکلم بیشتر شده میخوام برای یک درمان موثر اقدام کنم.
  قبلا هم پیام دادم خدمتتون و آزمایشاتی هم که فرمودید رو الان پیوست کردم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید که برای بهبودی چه اقداماتی لازمه انجام بدم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سیگار میکشید ؟ ازمایشات نرمال است . احتمالا لیک وریدی است. سابقه ضربه به ناحیه تناسلی نداشتین ؟
  2. تصویر کاربر میلاد جمعه ۸ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   دخانیات فقط گاهی قلیان
   سابقه ضربه تا اونجا حضور ذهن دارم نه نداشتم

   الان بایستی چه کاری انجام بدم ؟ چه راه درمانی وجود داره ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   یک عدد سونوگرافی داپلر عروق پنیس با تزریق انجام بشه ببینم مشکل شریانی هست یا وریدی
  4. تصویر کاربر میلاد جمعه ۸ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر ، شهرستان امکان انجام این آزمایش هست ؟
   همه سونوگرافی های انجام میدن ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   بله
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر آوا پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام آقا دکتر
  آقای دکتر من با آینه زیر ناحیه کلیتوریسم و داخل واژنمو داشتم چک میکردم متوجه این زائده ها شدم، اینا چیه؟ ساختار واژنه و طبیعیه؟ یا مورد خاصیه؟
  و یه مورد دیگه یه تیکه کوچیک از رنگ واژنم سفید شده ولی نه برآمدس نه هیچی، این مورد برای چیه؟
  و اینکه آیا شما مورد خاصی تو عکس مشاهده میکنین؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سلام نرمال است
  2. تصویر کاربر آوا پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   عکسمم کاملا نرماله؟ شما مورد خاصی رو مشاهده نکردین؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   در حد عکس موردی رویت نمیشه
  4. تصویر کاربر آوا پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   ممنونم دکتر
   فقط اینکه اون تیکه چرا سفید شده؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   مشکل خاصی نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر شقایق پنجشنبه ۳۱ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر شش ماه پیش توی پریودم سکس داشتم و بعد دچار ترشحات زرد و بعد التهاب غده بارتولن و ضایعات تناسلی و تورم غدد لنفاوی کشاله ران شدم دکتر زنان گفتن مشکوک ب سوزاک و سفلیس هستی و دو گرم سفتریاکسون تزریقی و شش تا پنی سیلین ۶.۳‌‌.۳ تجویز کردن. بنظر شما مصرف کنم ؟؟ اخه خیلی قوی هستن ؟
  و یه زخم جدید هم همین الان زدم این چیه بنظرتون؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام بله عفونت شدید است . اگر تورم غدد بارتولن دارید و برطرف نشه باید عمل شوید . سفتریکسون ۵۰۰ نصف امپول یک دوز پنیسیلین کفایت میکنه . ۴ عدد قرص ازیترومایسین ۲۵۰ با هم بخورید
 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۲۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. این لکه های سفید چند ماهه روی پوست واژنم ایجاد شده پیگیری نکردم اینا چین طبیعی هست یا خیر؟ من لیزر میرم نزدیک دوساله البته آخرین بار یک ماه قبل رفتم و پوستم و قبلش شیو میکنم زیاد این مدت شیو کردم به خاطر اونه ؟ خیلی نگرانم . با نامزدم هم در حد همین که آلتش رو روی واژنم بماله رابطه داشتم . و سالمه ایشون و واکسن گارداسیل هم زدن ولی من نزدم ولی با کسی که مریضی داشته باشه رابطه نداشتم اصلا.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام جای نگرانی ندارد اینها محل زخم ناشی از شیو یا موارد دیگر است اهمیتی ندارد
 • تصویر کاربر داریوش پنجشنبه ۲۴ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام.روی پوست تنه آلت در قسمت نزدیک کلاهک به صورت لکه های سفید و کمرنگتر از پوست شده است.این مشکل از خیلی وقت پیش بوده و پیگیری نکردم.لطفا راهنمایی کنید.عکس میزارم.متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام طبیعی است . از بین رفتن قسمتی از پیگمان پوستی است و پر رنگ شدن جای دیگر است . اقدام خاصی نمیخواد
 • تصویر کاربر صادق سه شنبه ۲۲ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت شما بخیر
  من در حدود ۳ ۴ ماه پیش بعد از خود ارضایی لکه هایی مثل عکس بر روی آلت ام ظاهر شد، در حالت عادی خارش دارم و انگار ملتهب است
  الان خارش کمی بهتر شده ولی در هنگام نعوظ این لکه ها‌ طاهر میشه
  شلی آلت هم پیدا کردم نه همیشه ولی خیلی زودتر از حالت معمول و خیلی سریع اتفاق میفته
  در این مدت رابطه سکس‌هم داشتم و مشکلی هنگام ارضا و دخول نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام با کلوتریمازول و اوسرین چرب کنید . اگر بهبود پیدا نکرد باید نمونه برداری بشه
 • تصویر کاربر مهرشاد شنبه ۱۹ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۲ روز پیش رابطه محافظت شده داشتم لازم هست تست ایدز بدم ؟ از سلامت طرف مقابل اطلاعی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام اگر به طرف مقابل اطمینان نیست و شک دارید میتونید ۲ هفته بعد تست رو انجام بدین
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۸ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید.
  من ۳۰ سالمه و مجردم.
  رابطه ای ناخواسته داشتم.
  عفونت شدید گرفته بودم و بارها و بارها به دکتر مراجعه کردم که تشخیص بر عفونت باکتریایی و قارچی شد.دارویفلوکوزانول و کلیتریمازول موضعی امپول جنتامایسین و… از برج ۹ مصرف کردم
  من چند روزی هست که متوجه شدم دور تا دور لبه های بدنم اگر اشتباه نکنم وستیبولار زده چون من تمام ازمایشات مربوط به بیماری مقاربتی رو انجام دادم حتی اچ پی وی از طریق ادرار ک منفی بود.
  میخواستم بپرسم این وستبولار هست یا نه اخه خیلی میترسم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام اومد عکس براتون
  3. تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   عکس براتون ارسال شد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   عکس که اصلا واضح نیست ولی در حد همین من ضایعه خاصی نمیبینم و زگیل هم نیست . کمی ملتهب هست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر