علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند که آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لکه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لکه های سفید بر روی پوست شما نشانه یک STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند که در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می کنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند که این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشک پاپول ها را با استفاده از یک اسکالپل بریده و جدا می کند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ کرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده کرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می کند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نکنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی کند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و کوچک کردن ظاهر این دانه ها می کند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (کورک)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر کرده و انسداد ایجاد می کنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد کرده و این منافذ با ذرات چرکی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نترکانید زیرا این کار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسکار های دائمی می شود. اجازه دهید که این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاکسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به کار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یک پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریک جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک کند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرک از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مکرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشک عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاکسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه کند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم

6- مولوسکوم کونتاژیوزوم

مولوسکوم کونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسکوم کونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی کنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می کند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشک از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ کرایو سرجری

همانطور که گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده کرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ کاندیدیا آلبیکنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • ترشحات پنیری شکل
 • سفتی و کشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا کل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممکن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یک محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند که می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازکرده و از آن ها چرک خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید که زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلکس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیکوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیکس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران کننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل کلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  باسلام
  مشکل زود انزالی دارم لطفا راه چاره بفرمایید.؟

  لکه های سفیدکم رنگ پودر مانندی بعضی وقت ها بصورت حلقه به دور آلت و تقریبا پراکنده روی آلتم میبینم که ذهنمو خیلی درگیر کرده لطفا بگین چیه و چیکار کنم دیگه بوجود نیان؟

  اگه ممکنه روشی واسه روشن کردن رنگ پوست آلت و بیضه ها بفرمایید.

  و سوال آخر احساس میکنم پوست یک سمت آلتم نازک و حساس شده راهی واسه ترمیمش بفرمایید لطفا. ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام الان دو روزه منتظر جوابم آقای دکتر
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر هادی سه شنبه ۲۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام
  آقای دکتر
  پوست پایین آلت ام (مشخص شده در عکس ارسالی )بالای موی شرمگلاهی سفید شده و موی آن ریخته است مثل یک حلقه شده هیچ خارشی هم ندارم اگر ممکن هست بنده را راهنمایی کنید که چه دارویی برای درمان استفاده کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام با متخصص پوست مشورت کنید. گاهی تزریق موضعی کورتون مفید است. ولی باید با نظر متخصص پوست باشد. چیز نگران کننده ای نیست
 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  دکتر من گاهی وقتی هنگام شستشو دستم به زگیل های ناحیه تناسلی برخورد میکنه بعد از حمام دستمو با چی ضدعفونی کنم میدونم که باید با مخاط برخورد داشته باشه تا انتقال پیدا کنه ولی بدلیل اینکه هم خودم دائم دست به دهان میبرم و پوست لبم خشکه وهم موقع مسواک خونریزی داره. وهم برای دخترم با دست غذا درست میکنم واونم بدلیل خشکی بیشتر وقت ها لبش خونی و پوست کنده هست دوست دارم دستم تمیز باشه یعنی عاری از ویروس باشه با الکل با اب و صابون و یا با چی ضدعفونی کنم لطفا نام ببرین زگیل نوع ۶ هست وهنوز ازبین نرفتن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   زگیل هایتان را کرایو کنید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سهراب سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام حدودا 2 ماهه سر آلت بنده یه حالت سوختگی با رنگ قهوه ای به وجود اومده سوزش و خارش و درد و پوسته پوسته شدن ندارم، میخواستم ببینم مشکل چیه و چه دارویی باید مصرف کنم ممنون میشم راهنمایی کنید. البته شروع این موضوع با بوی بد همراه بود که با رعایت بهداشت فقط حالت سوختگی باقی مونده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  باسلام فررودین ماه کنار لب و روی آلت ملتهب و سپس زخم شد به دکتر مراجعه داشتم چون کو آموکسی کلاو مصرف کرده بودم گفتند آلرژی است موپیروسین و کلومازول دادن مصرف کردم و خوب شد دوباره در اواخر مرداد در همان جاهای قبل التهاب و زخم بوجود آمد دکتر مراجعه داشتم لوسیون مگاکورت تجویز کردند و استفاده کردم طی هفته گذشته دوباره همان نقاط ملتهب شده ولی خیلی خفیف نسبت به قبل همچنین طی دوهفته گذشته هنگام رابطه نعوظ کامل میشم ولی حالت نعوظ را زکد از دست میدهم بنده 41 سال دارم 12 سال هست ازدواج کردم و دارای دو فرزند هستم بپیوست عکس آزمایش خون و ضایعات پوستی رو ارسال کردم ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  با سلام من مشکل کم کاری تیروئید دارم و دارو مصرف می کنم روزانه دو عدد قرص لووتیروکسین جهت افزایش میل جنسی و رفع زود انزالی نیاز به کمک و راهنمایی دارم
  سن 49 سال
  الکل و سیگار هم مصرف نمی کنم
  با تشکر و سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
  2. تصویر کاربر محسن جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   با توجه به اینکه تصمیم به بچه دار شدن داریم آیا برای تحرک جنسی هم این دارو رو پیشنهاد می فرمایید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای زود انزالی هست ، برای افزایش قدرت باروری پودر آندروفرتی هر ۱۲ ساعت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر الان 4 روز هست کنار آلت دو لکه قرمز ایجاد شده احساس میکنم وسط سفید است اطرافش قرمز حالت گودی داره ممنون میشم یه دارو برام تجویز کنید تا کنون این بیماری را نداشتم عکس ارسال کردم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام از پماد مگاکورت استفاده کنید اگر بهتر نشد با دکتر متخصص پوست مشورت کنید
  2. تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر این چیه؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   با متخصص پوست مشورت کنید ، در حیطه ی کاری متخصص پوست می باشد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عفت دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من الان چند روزه متوجه شدم بیرون رحمم جوشای ریزی زده نمیدونم زگیل هس یا نه هیچ سوزشو خوارش هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود مجدد بفرستید
 • تصویر کاربر Rezaizadyar شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام
  چنتا جوش انتهای الت تناسلیم هست که چند روزی هست
  مراجعه کردم دو دکتر پوست یکیشون گفتن زگیل هسیت یکی گفتن مولوسکوم عکس براتون ارسال کردم خیلی استرس دارم و حدودا یه ماه دیگه عروسیم هست میخوام بدونم چی هست و بهترین درمان چیست ممنون میشم توضیح کامل بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   زگیل نیست. میتونین فریز کنید برای درمان
  2. تصویر کاربر Rezaizadyar یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   اسم این بیماری چیه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   احتمال دارد مولوسکوم باشد. میتونین با متخصص پوست مشورت ونید
  4. تصویر کاربر Rezaizadyar پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام‌مجدد دکتر‌ممنونم از راهنمایتون
   پیرو فرمایش شما برا مراجعه به دکتر پوست رفتم و گفتن‌ک زگیل هست چنتا عکس واضحتر براتون فرستادم ممنون میشم اگه دقیقتر راهنماییم کنید واقعا نمیدونم‌ چکار‌کنم چون شهرستان زندگی میکنم و دسترسی سخت هست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   مشکوکم که زگیل باشه. میتونین hpv dna test انجام دهید . در هر صورت اگر کرایو کنید ، چه زگیل باشد چه نباشد از بین می رود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  3 هفته ای هس ک یه لکه ی سفید رو التم هس که کم کم داره بزرگ تر میشه وقتی التم تحریک میشه نشونی از زائده ای نیس فقط لکه سفیده ..و چنتا دانه مانند زیر التم ..میخاستم بدونم چیه...درضمن من با کسی رابطه ای نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشه مجدد عکس را بفرستید
  2. تصویر کاربر علیرضا شنبه ۵ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   .
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   از پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت استفاده کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر