علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند که آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لکه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لکه های سفید بر روی پوست شما نشانه یک STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند که در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می کنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند که این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشک پاپول ها را با استفاده از یک اسکالپل بریده و جدا می کند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ کرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده کرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می کند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نکنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی کند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و کوچک کردن ظاهر این دانه ها می کند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (کورک)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر کرده و انسداد ایجاد می کنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد کرده و این منافذ با ذرات چرکی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نترکانید زیرا این کار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسکار های دائمی می شود. اجازه دهید که این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاکسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به کار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یک پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریک جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک کند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرک از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مکرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشک عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاکسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه کند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم

6- مولوسکوم کونتاژیوزوم

مولوسکوم کونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسکوم کونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی کنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می کند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشک از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ کرایو سرجری

همانطور که گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده کرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ کاندیدیا آلبیکنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • ترشحات پنیری شکل
 • سفتی و کشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا کل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممکن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یک محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند که می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازکرده و از آن ها چرک خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید که زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلکس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیکوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیکس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران کننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل کلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مرجان سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چند وقت قبل حس کردم که داخل واژن دقیقا بین لبه های کوچک برجستگی ریزی هست و بعد عفونت گرفتم و متوجه شدم در ناحیه ادرار یک زائده کوچک دیگه ام هست میترسم زگیل باشه میشه راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 5 روز پیش)
   با سرکه سیب بشورید
 • تصویر کاربر سهیل دوشنبه ۴ فروردین ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.خسته نباشید.مدتی پیش ناحیه ایی از بدنه التم در رابطه جنسی به علت ساییدگی ملتهب شد که حتی ترک های پوستی هم روش مشاهده کردم بعد از مدتی بهبود یافت اما رنگ اون قسمت تغییر کرد و مخصوصا بعد از حمام که پوستم چرب نیست وتمیز شده او ناحیه سفیدک میزنه و پوست پوست میشد که فک میکردم طبیعیه.مدتی بعد انتهای الت که یه شکم وصل میشه و هیچ علایمی هم نبود شروع به خارش کرد که من فک کردم بخاطر شیو کردن هست و اینقدر خاروندمش که اونجا نیز پوستش ساییده شد و دوباره ترک ترک شد وتا رو به بهبودی میرفت باز به علت کشیده شدن پوست هنگام شستشو دوباره ترک ها باز میشد.بعد از مدتی مراعت کاملا خوب شد و الان دیگه اصلا خارش هم نداره.اما هر دو ناحیه اون لکه سفیدی داره به مرور بزرگتر میشه و هنگامی که پوستم چرب میشه دیگه سفید نیست صورتی میشه اما اگه با انگشت بمالم روش باز یکم سفید میشه.لطفا بفرمایید این اثار بهبود زخمه یانه.واگه چیزی نیست پس چرا داره بزرگتر میشه این لکه.ممنون.سال خوبی داشته باشید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۴ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)
   یک هفته پماد تریامسینولون ان ان جی بزنید
 • تصویر کاربر احسان دوشنبه ۴ فروردین ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  پیشاپیش سال نو رو تبریک عرض میکنم🌹
  روی آلت من دو تا لک حدود دو هفته ست نمایان شده پوست میندازه و داره بزرگ‌ترم میشه
  میخواستم بپرسم چه بیماریه و درمانش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۴ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)
   پماد تریامسینولون بزنید هر ۱۲ساعت
 • تصویر کاربر افشین یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.حدود 3 ماه قبل یه لکه تقریبا کوچک سفید رنگ روی آلتم ب وجود اومد بدون درد و خارش با اولین شستن با صابون از بین رفت. ولی الان متوجه شدم که جای اون لکه یه حالتی از چربی زیر پوست یا اینکه یه لکه تقریبا همرنگ پوست به وجود اومده که کاملا بدون درد و خارش هستش. آیا نیاز هست که آزمایش خاصی بدهم؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر Mehrdad شنبه ۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید . سر الت تناسلی چندماه پیش یک لکه سفید بوجود اومد که کم کم بزرگتر شد و دورش سفید شد داخلش حالت کبودی پیدا کرده . حالا یک لکه سفید دیگه بوجود اومده . ایا لازمه من به دکتر مراجعه کنم یا خیر؟ .
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   از نظر قارچ ازمایش دهید
 • تصویر کاربر گل پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام حدود 6 ساله ازدواج کردم و دو ماهی میشد که متوجه ی زائده های پوستی که مثل جوش هستن روی الت شوهرم شدم
  رابطمون حسابی خراب شده بود که بهش گفتم بیا برو دکتر و نرفت که نرفت و گفت من کاری نکردم و هیچیم نیست
  خودم رفتم متخصص زنان و هیج زائده ای توی معاینه ندید برای اطمینان ویروس اچ پی وی رو از طریق تست پاپ اسمیر مورد بررسی قراردادیم. که خوشبختانه تست منفی بود و منhpv نداشتم.
  احساس میکنم که الان بعد از گذر مدتها درگاه واژنم ی برآمدگی های درامده که یکیشون به رنگ سیاه داره
  سوال بنده این هستش ممکنه که انموقع که من تست دادم اول بیماریش بوده و من هنوز مبتلا نشده بودم
  یا الکی استرس دارم
  ولی هنوز همسرم اون زائدهارو داره در کل تعدادشون 5-6 دونه و بصورت پراکنده هستش فقط 2 تاش کنار همه.
  میخام بدونم منکه تستم منفی بوده شوهرمم سالمه یا من حساسیت دارم
  هر وقت میگم برو دکتر 2-3 روز ازم ناراحته
  1. تصویر کاربر گل دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   دکتر جان زدین پاسخگویی کمتر از 48 ساعت من الان یک هفتس سوال پرسیدم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نیما چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز . ممنون از وقتی که میزارید .. لبه کلاهک آلت تناسلی من چند ماهی هست یک لکه کوچک با حاشیه بنفش پیدا شده .. هیچ خارش و اذیتی نداره ... البته مجاورت اون، ناحیه گلو گاهی پوسته میشه و میخاره . لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر نیما یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
   سلام مجدد بزرگوار . ظاهرا عکسی که فرستادم اشتباهی بود . دوباره میفرستم
  3. تصویر کاربر نیما یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
   سلام مجدد . با کمال پوزش عکس رو فرستادم . منتظر پاسختون هستم
  4. تصویر کاربر نیما چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   با عرض پوزش عکس رو فرستادم
  5. تصویر کاربر نیما پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   سلام دکتر عزیز . چند روزی از مطرح کردن سوالم میگذره .و منتظر پاسختون هستم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   از اينجا بايد ازمايش دهيد
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۵ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام حدود یک ماه است چند لکه سفید زیر آلتم دیدم صاف هستند برجسته نیستند نه خارش داره و نه سوزش میخواستم ببینم مشکل چیه و ممکنه زگیل باشه؟ متاهل هستم. عکسی رو هم براتون فرستادم خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   اینها اگر پیش روی نکند مهم میست
 • تصویر کاربر Ali.saket یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  چند ماهه زخمی نزدیک کلاهک آلتم هست انگار زیر عفونت سفید باشه دکتر تشخیص تبخال داد و پماد و قرص اسکلوویر داد هفت روز استفاده کردم کوثر نبود خواستم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر راستش من نمیدونم مشکلم چیه
  سر آلت تناسلیم اندازه‌ی نصف بند‌انگشت صورتی رنگ شده و وقتی بزرگ میشه پوسته میزنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر