علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند که آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لکه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لکه های سفید بر روی پوست شما نشانه یک STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند که در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می کنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند که این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشک پاپول ها را با استفاده از یک اسکالپل بریده و جدا می کند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ کرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده کرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می کند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نکنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی کند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و کوچک کردن ظاهر این دانه ها می کند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (کورک)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر کرده و انسداد ایجاد می کنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد کرده و این منافذ با ذرات چرکی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نترکانید زیرا این کار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسکار های دائمی می شود. اجازه دهید که این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاکسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به کار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یک پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریک جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک کند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرک از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مکرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشک عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاکسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه کند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم

6- مولوسکوم کونتاژیوزوم

مولوسکوم کونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسکوم کونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی کنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می کند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشک از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ کرایو سرجری

همانطور که گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده کرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ کاندیدیا آلبیکنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • ترشحات پنیری شکل
 • سفتی و کشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا کل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممکن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یک محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند که می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازکرده و از آن ها چرک خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید که زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلکس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیکوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیکس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران کننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل کلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام مدتی پیش متوجه شدم ک چندتا زائده ریز بین پا دارم ک پس از مدتی از بین رفت الان چند روزی هست ک زیر کلاهک التم دقیقا زیر خط ختنه گاه دچار خارش شدم ک دونه های بسیار ریزی هم بود و الان در اثر خارش اون ناحیه زخم شده ک روی زخم باز است و سفید زخم مرطوب است درد ندارم فقط خارش هست غدد لنفاوی گلو هم کمی متورم هست و گاهی هنگام ادرار احساس سوزش کمی دارم و گاهی بعد ادرار اندازه دو سه تا قطره کوچک انگار ک اب منی باشد خارج میشود در ضمن دردی هنگام ادرار ندارم و خارش التم هم فقط همون نقطه هست بقیه جاها سالم است در ضمن متاهل هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ شهریور ۹۹( 4 روز پیش)
   سلام عکسش را بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 3 روز پیش)
   اقای دکتر عکس رو پیوست کردم براتون
  3. تصویر کاربر علی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 3 روز پیش)
   عکس پیوست شد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹( 2 روز پیش)
   با کسی اخیرا رابطه داشتین؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر کیهان چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خدمت شما
  آقای دکتر اگر بخاطر داشته باشید طی دو روز گذشته مطرح شد که پیشاب ندارم ، 48 سالمه ولی منی خارج میشه و مشکل اسپرم ندارم .
  سیستم پاسخ رو نمیپذیره ...که شما که فرمودید فرزند دارم ؟
  خیر و مجرد هستم ، چند سال پیش آزمایش اسپرم دادم مشکلی ندارم ولی تمایل دارم که مسئله پیشاب حل بشه ، اگر امکانش هست سپاسگزار میشم .
  البته برای مورد دیگه ای برای بیستم مهر در کلینیک نوبت دارم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   اگر ازمایش اسپرم طبیعی هست ، خیالتان راحت جای نگرانی نیست
  2. تصویر کاربر کیهان چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   با سپاس از شما
   بله طبیعی هست ،،
   آقای دکتر پرسشم اینه آیا راه حلی برای نداشتن پیشاب هست که درست بشه ؟
  3. تصویر کاربر کیهان چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   اگر راه حلی هست ممنون میشم
   که بیستم مهر برای مورد دیگه ای کلینیک نیکان نوبت گرفتم حضورا خدمت میرسم ...
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   پیشاب در اغلب افراد وجود داره ، اگر زود انزالی داشته باشین ، شاید متوجه اون نشین ، در کل اهمیتی نداره ، مهم اسپرم هست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر کریمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر
  من هفته پیش برای اولین بار با همسرم رابطه مقعدی داشتم
  ایشون بعد از رابطه مدعی شدن که من قبلا هم سکس از پشت داشتم به این دلیل که آلت ایشون خیلی سخت وارد نشده
  در صورتی که من برای اولین بار رابطه مقعدی رو تجربه میکردم
  ممنون میشم راهنماییم کنید چجوری ایشون رو متقاعد کنم و خیالشون رو راحت کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   لطفا با روان پزشک مسایل جنسی مشورت کنین
 • تصویر کاربر فرناز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر، با تشکر از زحمات شما، اقای دکتر 2 سال پیش رابطه جنسی داشتم با فردی که زیگیل داشت، بعد متوجه دوتا برآمدگی گوشتی شدم که در مجرای ادراریم زده بود و نمیدونم از چه موقع این ها بودند، دکتر زنان رفتم و گفتن موردی نداره ولی چند روزه حس میکنم بزرگ تر شدن، میخواستم ببینم زیگیل هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   عکس باز نمیشود مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
  3. تصویر کاربر فرناز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 6 روز پیش)
   عکس مجددا براتون ارسال شد
  4. تصویر کاربر فرناز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 6 روز پیش)
   عکس مجددا ارسال شدخدمتتون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 6 روز پیش)
   این زگیل است برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر احمدرضا یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر روز بخیر و خسته نباشید خدمت شما.
  پسری 25 ساله هستم. و یک مشکلی دارم. ممنون میشم کامل متن رو بخونید. ببخشید طولانیه یکم توضیحات.

  اقای دکتر حدودا 2 سالی هست یک توده, زیر پوست سمت چپ بدنه الت تناسلیم پیدا شده.
  این توده در زمانی که آلت در حالت خوابیده است مشخص نیست و ظاهر الت طبیعی است.

  در حالت خوابیده وقتی محل توده رو با دست فشار میدم , مثل یک رگی است که حالت غضروفی پیدا کرده و سفت شده .
  این توده که به شکل یک خط است به اندازه 1 الی 1.5 سانت , ثابت نیست و کمی به سمت بالا و پایین تکون میخوره وقتی با دست فشارش میدم. ( یه جوری انگار میپره به سمت بالا و پایین )

  ولی در حالت نعوظ این توده مثل یک برامدگی یا بادکردگی روی الت مشخص میشود.
  و باز هم هنگام فشار با دست مثل یک طناب زیر پوست کمی تکون میخوره به سمت بالا و پایین.
  انگار یک رگی هست که با غضروف نرم پرش کردن و کمی سفت شده.

  وقتی هم پوست الت رو با دست کاملا به سمت عقب میکشم دیگه مشخص نمیشه حتی در حالت نعوظ.

  جناب دکتر هیچ مشکلی ایجاد نکرده. نه درد داره . نه در رابطه جنسی مشکل ایجاد کرده و نه هنگام ادرار.
  من از کودکی همیشه به روی شکم میخوابیدم و همیشه نعوظ صبحگاهی داشتم. میتونه مربوط به این باشه ؟.
  جناب دکتر ازمایش کلی دادم , از قبیل عفونت های و التهابات بدن که همه چیز طبیعی بود.

  جناب دکتر چند عکس براتون ارسال میکنم . در حالت نعوظ و حالت خوابیده ببینید.
  لطفا راهنمایی کنید جناب دکتر. من در جنوب کشور زندگی میکنم و اینجا دکتر زیاد نداریم.
  پیشاپیش ممنونم
  1. تصویر کاربر احمدرضا پنجشنبه ۶ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   جناب اقای دکتر یک مشکل دیگه هم دارم.کمی طولانی توضیح دادم ببخشید
   مدتیه بعد از دفع ادرار , باز هم احساس خفیف ادرار دارم
   به طوری که اگر بعد دفع ادرار چند دقیقه بعد دوباره به دستشویی برم مقدار کمی ادرار تخلیه میکنم در حد یک پنجم دفعه اول
   ولی این کار رو نمیکنم و چند ساعت بعد تخلیه میکنم
   یا اگه ابتدا ادرار امو تخلیه کنم و بعد مدفوع کنم , بعد از مدفوع دوباره مقدار خیلی خیلی کمی ادرار تخلیه میکنم
   سوزش و درد در هنگام ادرار ندارم
   رنگ ادرار معمولی است و نیاز به دفع سریع ادرار ندارم
   یعنی با اینکه بعد از دفع ادرار باز هم احساس خفیفی از ادرار دارم. ولی میتونم تا 6-5 ساعت و یا کمی بیشتر نگه دارم
   در زمان خواب هم فقط بعضی اوقات 1 بار برای دفع بیدار میشم ولی معمولا نگه میدارم تا صبح
   ادرارم کمی بدبو هست. با اینکه رنگش تیره نیست
   ازمایش ادرار دادم سالم بود
   ادرار ابتدا با فشار شروع به خالی شدن میکند.ولی بعد از چند ثانیه فشارش کم میشه و بعد از چند ثانیه تبدیل به قطره های پشت هم خیلی سریع میشه و بعد قطع میشه
   دفعه بعد یعنی اگه بعد از چند دقیقه برای ادرار برم این بار فشار کم هست و مقدار خیلی کم.
   نیاز به زور زدن برای تخلیه ادرار ندارم.
   در طول روز هم تقریبا 7 بار دفع انجام میدم
   روزانه هم حدودا 10-12 لیوان اب میخورم.
   جناب دکتر یه ازمایشی انجام دادم براتون توضیح میدم
   ساعت 10 صبح از خواب بیدار شدم دفع ادرار انجام دادم
   هر 30 دقیقه 1 لیوان اب نوشیدم
   بعد از لیوان هفتم در ساعت 1:30 دقیقه احساس دفع شدید شد و ساعت 2 مجبور به تخلیه شدم و بیشتر نمیشد نگه دارم
   هفت لیوان اب در سه ساعت و نیم تا احساس ضروری به دفع پیدا کنم.
   بعد از دفع ادرار90 دقیقه بعد دوباره نیاز به دفع داشتم و تو این مدت هم ابی نخورده بودم.
   جناب آقای دکتر اگر لطف کنید و هر 2 سوال رو کامل مطالعه کنید و جواب بدید خیلی خیلی ممنون میشم.
   منتظر راهنمایی شما هستم.
   ممنونم از شما پیشاپیش اقای دکتر
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   ابنهما متن قابل پاسخ گوشت نيست اگر مبلغ دادهايد بفرستيد برگردانده شد
  3. تصویر کاربر احمدرضا یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام جناب دکتر. بعد از 15 روز که منتظر جواب شما بودم با استرس زیاد جالب نیست که جواب رو اینجوری بدید.
   خواندن متن بیشتر از 1 دقیقه زمان نمیبرد که نوشتید طولانیه.
   15 تومن هم برای خودتون. وقت گذاشتید و نوشتید متن زیاده.مرسی. خدانگهدار
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   شماره كارتتان را بفرستيد كه عودت كنم اين كار من نيست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  نزدیک سه سال است که جوش های هم رنگ پوست سر و دور آلت من درامده و همچنین کشاله های رانم خیلی قرمز شده است. اقای دکتر ایا زگیل تناسلی می باشد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   اين قارچ است
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   آقای دکتر آیا برای درمان باید به پزشک مراجعه کنم و همچنین آیا امکان انتقال به شریک جنسیم وجود دارد؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   دكتر پوست برويد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من در مورد علاعم این مشکلات تناسلی خوندم وقتی رفتم دکتر ت اردبیل گفت جنیتال تایسون هست و نمیشه با لیزر هم برطرف کرد ولی علاعمش خیلی شبیه ب علاعمی هست ک شما تو وبسایت گفتین اگه میشه ی شماره ای بدین تو واتس اپ من بهتر مشکلمو بیان کنم بعد بیام برای عمل
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   میتونین از طریق ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ مشاوره انجام بدین تلفنی
 • تصویر کاربر نادر سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  درد گرفتن و سوزش آلت تناسلی هنگام انزال شبانه به حدی که درد باعث بیدارشدن از خواب میشود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   سیپروفلوکساسین ۵۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت تا یک هفته استفاده کنین. اگر بهتر نشد ازمایش اسپرم بدین و سونوگرافی
 • تصویر کاربر بزرگی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر ، بنده برای مدتی پیش رابطه ایی داشتم ، قبل ازدواج ، چند روز پیش با ژیلت زیر بیضه ها رو شیو کردم روز بعد یه سری چیز ها مثل زگیل در اومده پیش متخصص رفتم یکی شون گفته زگیله و محلول و پماد داده و یکیشون گفته انژیوکراتوم هستش . الان می‌خوام برای بچه دار شدم اقدام کنم و میترسم ، ممنون میشم راهنماییم کنید .
  1. تصویر کاربر بزرگی یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام دکتر
   وقتتون بخیر
   اگر سوال بنده رو دیدید و بهم پاسخ بدید ممنونم
   ایا اینها زگیل تناسلی هستند یا انژیوکراتوما ؟
   شریک جنسی گذشته من واکسن گارداسیل هم زده بود .
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، این زگیل است برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر samira سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من چند روزی هست که روی لابیای خارجی تعدادی برجستگی های سفید رنگ مشاهده کردم که خارش و سوزش ندارن و دکتر رفتم و یک پماد موپیتاپ ۲ درصد به من داد ولی خیلی نگرانم عکسشم ارسال کردم میشه بگین اینا چیه؟؟؟
  1. تصویر کاربر samira یکشنبه ۵ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   دکتر توروخدا زود تر جواب بدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام در عکس به نظر زگیل هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   این زگیل برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر