حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ali جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشیدآقای دکتر.آلتم۱۰سانته ولی قطرکمی داره.راه حلی وجود داره که به قطرش اضافه بشه؟اندازه ی دورآلتم هم۱۰سانته.ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   راه بزرگ کردن ندارد
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام با عرض پوزش آقا دکتر راهی برای شولی الت تناسلی هست یا حجم یک بیشتر بشه موقع نزدیکی سفت نیست ممنون میشم اگر رهنمای کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   بايد بياييد دارو بنويسم٠٢١٧١٠٦٢٣٠٠
  2. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام اقای دکترمن مشهدهستم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   همانجا برويد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من همون که سوال کردم که الت تناسلی در حالت عادی 3یا4سانت در حالت نعوظ 9 که شما جواب سوالم دادی به طریق صوتی اما باز نشد میخواستم به صورت متنی بنویسید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   اگر ۹سانت ایت طبیعی است راه بررگ کردن تلت وجود ندارد
 • تصویر کاربر ناشناس چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من 16 سالمه و در حالت نعوذ التم 14 الی 15 سانت هست و قطرش هم 4 سانت . میخواستم ببینم هنوز جای رشد و امکان بزرگ تر شدن با بالارفتن سن داره یا نه .
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده 19 سال سن دارم تقریبا 2سال پیش بنده طول آلتم 16 سانت بود ولی در طی هر سال 1.5 سانت از آلتم کوچیک شد و حالا طولش 13 سانته من نمیدونم اگه این روند ادامه پیدا کنه چی کنم از بعضی افرادم پرسیدم گفتن احتمالا رگهای خون دهنده آلت کمی گرفته شده اند و رفته رفته سر آلتم از حالت ارغوانی در میاد و سیاه میشه همچنین موهای اطراف آلتم کم شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر Amir دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من پسری هستم ۲۴ ساله دو ساله ازدواج کردم الت من در حالت نعوظ ۱۰ سانته.با وجود این همه مطالعه که میگن تاثیری نداره تو رابطه.اما خیلی از پوزیشن ها رو نمیتونم به خاطر کوتاهی بزنم و اینکه به درستی به واژن نمیرسه و اگه هم برسه تحریک نمیکنه.به ناچار مجبور به تحریک کلیتورث میشم اما واقعا دارم اذیت میشم اما واقعیت اینه که الت ۱۰ سانتی واقعا برای سکس کوتاهه و خیلی اعتماد به نفس منو از بین برده میخواستم ببینم قطع لیگمان ساسپنسوری تاثیر گذار هست یا ن؟و ی سوال دیگه این که جی اسپات ر با این سایز چجوری میشه تحریک کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر مرتضی یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  خسته نباشید
  ایا راه درمانی برای کوچکی الت هست ؟
  هزینش چقدر میشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر
  سوال=آقای دکتر محیط(دور الت)من در حالت نعوذ کامل زمانی که متر رو دور اون پیچیدم شد ۱۰ سانتیمتر میخواستم بدونم آیا این اندازه نرماله و مشکلی پیش نمیاد و روش اندازه گیریم درست بوده و یک سوال دیگه منظور از قطر همون دور یا محیط الت هستش؟
  ممنون از صبر و حوصلتون متشکرم؛
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر باران جمعه ۱۳ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 18سالمه ویه چندماهیهست درناحیه مقعدم دریه سمتش یه برامدگی کوچکی دراومده ویه چندباری هم یکم خون دیدم درمدفوع ودستمال میخواستم بدونم چه اتفاقی برام افتاده ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
 • تصویر کاربر احسان جمعه ۱۳ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  خسته نباشید
  سوال من اینه که روش پنیمور به چه علت تاثیر نداره وقتی با تمرینات حساب شده مث ماساژ و آبگرم و کشش همراه با چرب کردن و ... ک کاملا طبیعی روی اندازه آلت کار میکنه چطور میشه تاثیر نداشته باشه؟؟آیا کسی انجام داده جواب نگرفته؟؟آیا در سایت های خارجی دیده این(که میگن مثلا میگن ۹۰ درصد جواب داده)که در موردش بگن دروغه؟!
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر