حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر آرمین سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چند تا جوش یا زگیل روی آلت تناسلیم دیدم میخواستم بدونم زگیل چیه؟

  درضمن من یه نامزد دارم که 3 سال باهاشم اون سال 96 گرفت کرایو کرد و اثرات به طور کامل از بین رفت دیگه هم برنگشته من هم فقط با اون رابطه دارم 2 سال گذشته و من الان 1 ماه که فهمیدم اینارو دارم و نامزدم رفت آزمایش داد که نوع. hpv. که داشت low risk 6 بود حالا میخواستم بدونم آیا این جوش ها زگیل اگه هست کرایو کنیم یا لیزر co2 که برای همیشه از دستش راحت شیم و اینکه میگن این بیماری میره توی خون آدم قرصی هست که خون رو هم پاکسازی کنه درضمن لازمه که منم آزمایش بدم یا نه و کدوم آزمایشگاه آزمایش بدم ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
 • تصویر کاربر صادق دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت جناب دکتر
  اوقات بخیر
  خانمم چند هفته ای هست که عفونت قارچی گرفته واژنشون و این عفونت به گفته دکتری که مراجعه کردن از طریق من در رابطه جنسی بهشون منتقل شده(عفونت ادراری که من داشتم)
  متاسفانه چند روزی خارش های بدی در ناحیه مقعد و واژن دارن
  دکتر رفتیم ولی هنوز بهتر نشدن
  چکار باید کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمدرضا یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  براي درمان hpv دهاني به چه دكتري بايد مراجعه كرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
   من در خدمتم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر امیرحسین یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مدت زیادی هستش یک چیزی شبیه به زگیل رو الت تناسلیم هست ، میخواستم بدونم مشکلی هست ؟ خطری داره یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر امیرحسین دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   نه جناب دکتر ، هیچ رابطه جنسی نداشتم تا حالا و اینکه بله فقط همین یه دونه هستش
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
  4. تصویر کاربر امیرحسین یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
   خیلی متشکرم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 10 ماه پیش)
   سپاس
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسام پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید.اقای دکتر من حدود 5سال پیش برای ریزش مو قرص فینستراید خارجی استفاده میکردم که باعث میشد قسمتی از مایع منیم زردرنگ بشه اما وقتی مصرفش را قطع میکردم دوباره رنگ مایع منیم سفید میشد.دوره ی اخر مصرفم وقتی مصرفش را قطع کردم رنگ همون نصف مایع منیم همینجور موند و دیگه سفید نشد و متعاقب اون یکم میل جنسیم هم کم شد.رفتم دکتر بهم گفت به مرور زمان برطرف میشه و چیز مهمی نیست و یه قرص ویتامین Eهم تجویز کردن که با مصرفش میل جنسیم هم بیشتر میشد.گذشت و به مرور زمان برطرف که نشد میل جنسیم هم کمتر شد و بیشتر عصبی شدم درضمن رنگ مایع منیم هم کلا زرد شد و بعدش داشت زلال و بی رنگ میشد و کم کم مشکل نعوظ هم پیدا کردم تا اینکه حدود 9ماه پیش میل جنسیم خاموش خاموش شد و کلا تعطیل شدم و هیچ چیز تحریکم نمیکرد.رفتم دکتر ابتدا بهم ویتامین ای 400 و زینک پلاس تجویز کردن ابتدا خوب بود و یه کم بهتر شدم رنگ مایع منیم هم یه خوردش سفید شده بود تا اینکه پوستم خارش گرفت و نتونستم استفاده کنم.دکتر برام هشت تا امپول HCG تجویز کردن جواب نداد سپس هشت تا از همین امپول و هشتا HmGکه باز هم تاثیری نداشت یک ماه یوهمبین و ولبان استفاده کردم که انچنان تاثیری نداشت و فقط یکم نعوظ خودبخودی داشتم الانم که قرص جیسنیگ و قرص سیلدنافل قرص کوانزیم و کلومیفن استفاده میکنم که یکم وضعیت نعوذم بهتر شده اما اصلا میل جنسی ندارم اقای دکتر.کلا گرایش جنسیم خایلی ضعیف و حتی خاموش شده اصلا اون حالت هیجان جنسی و گر گرفتگی جنسی را ندارم متعاقب اون نعوذ مم به مشکل برخورده اقای دکتر.تنها چیزی که اون شوق و اشتیاق و گرایش جنسی را تا حدودی بهم برمیگردوندویتامینEو زینک پلاس بود که اونم زیاد نتونستم استفاده کنم و بعد چندماه از خارش پوستم که مجددا استفاده کردم دیگه اون تاثیر قبل را زیاد نداشت.تو ازمایشم سطح LH و FsH نرمال بود اما حجم مایع منیم یه خورده کم شده بود اقای دکتر تورو خدا راهنماییم کنید زندگیم مختل شده و شدیدا به مشکل بر خوردم.چنجایی توی اینترنت خوندم که نوشته بود فینستراید ادمو عقیم میکنه و میل جنسی دیگه تا اخر عمر برنمیگرده و جدیدا شرکتش هم توی بروشورش اینو مینویسه.در ضمن اقای دکتر بعضی وقتا در ناحیه ی قمت تحوانی بدنم و مقعدم یهو احساس درد شدید میکنم مدفوعم هم خیلی شل شده تکرر ادرار و سوزش ادرار هم دارم وقتی میل جنسیم با خوردن ویتامینا داشت برمیگشت کلا این مشکلات هم که الان گفتم داشت کمتر میشد که مجبور شدم مصرفش رو قطع کنم و دوباره این مشکلات هم بیشتر شد.اقای دکتر یه جایی خوندم یکی نوشته بود عوارض فینستراید که کاهش میل جنسی و نعوظ و عصبی شدن بوده با قرصای سیتالو پرام اسنترا و کلومیپرامین تاحدودزیادی رفع شدن اما دکتر واسه من اصلا هیچکدوم را تجویز نکردن.اقای دکتر تورو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم شدیدا زندگیم به مشکل برخورده میل جنسیم داغون شده.پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   همه مشکل شما روحی وروانی میباشد ولذا با دارو درست نمیشود ورزش ونشاط ومصرف اب زیاد وبیخیال باشید
 • تصویر کاربر مرصاد سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من از طول التم رضایت ندارم میخواستم بدونم راهی برای افزایش طول هست و دوم این که از کلاهک التم تا بخش استوانه ای یک پوست اضافه هست که حدود 2 میلیمتر کلاهک رو به بدنه چسبونده طولشم حدود 3 میلیمتر هستم میخواستم بدونم طبیعی هست یا اینکه باید برداشته بشه و این که ایا تو رشد الت تناسلی تاثیر گذاشته همین پوست اضافه و درضمن 23 سالم هست
  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام هنوز در دنیا راهی برای بزرگ کردن الت تناسلی کم عارضه پیدا نشده
 • تصویر کاربر Bahare سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشین ممنون میشم راهنماییم کنین من ۳۳ هستم نامزدم ۵۱ پشکل نغوط دارن میتونه تو بچه دار شدن مشکل ساز شه شرمنده خانم قبلی بعد یکسال زندگی باکره بودن خیلی عذر میخوام.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
 • تصویر کاربر رامين جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر وقتتون بخير
  الت تناسلي من در حالت نعوظ حدود ١٠سانت ميشه و لاغره
  شريك جنسيمو هم نميتونم راضي كنم بارها دچار سر شكستگي بنده شده خواهش ميكنم هر راهي وجود داره بهم بگين خيلي دارم عذاب ميكشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 11 ماه پیش)
   راهی برای بزرگ کردن وکلفت کردن تلت وجود ندارد اندازه نرمال است
 • تصویر کاربر amir جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خوبید دکتر؟ من یه مشکلی دارم که چند ساله دارم زجر میکشم یکی از دوستام شمارم بهم معرفی کرد . من الت تناسلیم کوچیکه تو حالت عادی فقط کلاهکش معلومه و موقع نعوظ 6 الی 7 سانتی متر میشه شایدم کمتر و من نمیدونم چیکار کنم این موضوع خیلی داره ازیتم میکنه و اینم بگم من 19 سالمه و قدم حدود 188 ایناس و چاق هستم و وزنمم حدود 145 کیلو ایناس ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   مزمت را کم کنید درست میشود به علت چاقی است
 • تصویر کاربر مجتبی یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب واحترام ،
  بیضه سمت چپ دارای دوتا کیست طبق نتایج سونو میباشد وبیضه سمت راست دارای یک کیست ،گاهی وقتها هم درد خفیف دارم آیا نیاز به عمل هست یا نه عوارض واقعی عمل چیست؟ برای تست داپلر کجا بهتره اقدام کنم؟
  1. تصویر کاربر مجتبی یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   سوال دوم آیا آزمایش باروری نیاز هست آیا دچار آزواسپرمی شدم یا نه؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   اینها نیاز به درمان ندارند
  3. تصویر کاربر مجتبی شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   آسا نیاز هست تست ناباروری بدم؟یا نه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 1 سال پیش)
   از نظر من نه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر