حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Amir شنبه ۵ بهمن ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب آقای دکتر
  میخواستم ببینم قرص های وایمکس که به صورت گسترده برای افزایش حجم آلت تبلیغ میشه واقعا تاثیری داره یا خیر ، و بهترین روش برای افزایش طول و قطر آلت چیه؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ بهمن ۹۸( 5 ماه پیش)
 • تصویر کاربر مجید جمعه ۴ بهمن ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.نزدیک‌به سه ماه پیش در باشگاه به علت گرم نکردن وزدن حرکت اسکوات کمردرد گرفتم.چن روز گذشت بهترشد ولی کمی درد داشتم‌موقع برداشتن چیزب.دو روز پیش‌رفتم پیش یه دکتر محلی گفت که کمرت رگش جابجا شده‌که ماساژ دادو دست وپامو ازپشت ضربدری گرفتو کشید وگفت حله.حالا دو روزه انگار چیزی به اسم الت تناسلی ندارم.بی حس بی جون انگار که نیست.خواستم بدونم موقته ....چجوریه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ بهمن ۹۸( 5 ماه پیش)
   اگر با زمان بهتر نشد باید ام ار ای کنید
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده 23 سال سن دارم و 100 کلیوگرم وزن و طول آلتم در حالت نعوذ به 13.5 تا 14 سانتی متر میرسه که به دلیل چربی های زیر شکم حدود 10 سانتی متر بیرون هست و 4 سانتی متر اون دیده نمیشه
  برای از بین بردن این چربی ها که ضخامتشون 4 سانتی متر هست چه باید بکنم؟ اگر ورزش ، چه ورزشی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   اندازه شما نرمالومسکلتان چاقی است باید ان را کاهش دهید
 • تصویر کاربر Ali جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من بر روی کلاهک التم دانه های قرمز وجود دارد که بدون درد و خارش است میخوام بدانم ایا مشکلی دارد یا نه و درمان ان چیست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   اینهازکیل نیستند
 • تصویر کاربر ط. جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر من حدودا 2 ماه پیش به طور ناگهانی دچار خارش شدید واژن شدم به دکتر زنان مراجعه کردم و گفتند تبخال تناسلی گرفتی ولی من هیچ تاول آبدار دردناکی نداشتم خودم هم با دقت نگاه کردم هیچ جوشی وجود نداشت... به من قرص آسیکلویر دادند و من مصرف کردم
  از اون زمان تا بحال هر 10_12 روز یکبار مجددا دچار خارش و سوزن سوزن شدم میشدم ولی هیچ جوش یا قرمزی یا تاول دردناکی نداشتم تا اینکه از دیروز دوباره دچار خارش خیلی شدید شدم نگاه که کردم دیدم چند تا دونه ی ریز سفت در قسمت واژنم هست که سفت هستن و اصلا آبدار نیستن ضمن اینکه واژنم هم قرمز و ملتهب بود
  من جز با همسرم که ایشون هم اصلا تابحال هیچ علائمی از تبخال تناسلی نداشتند هیچ رابطه ای نداشتم آزمایش تبخال دادم جوابش منفی بود همسرم هم ازمایش دادن بازم منفی بود
  این چجور تبخالیه که هیچ تاول آبداری نمیزنه فقط ملتهب میشه و بشدت میخاره؟
  عکس اون چند تا دونه ای که گفتم رو هم براتون فرستادم
  1. تصویر کاربر ط. پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   در ضمن قبل پریود یا اگر بترسم هم دچار خارش و سوزن سوزن شدن میشم ولی اصلا هیچ تاول یا جوش قرمز آبداری نمیزنه... فقط همون خارش شدید
  2. تصویر کاربر ط. دوشنبه ۹ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   ببخشید چرا به سوالم پاسخ نمیدید 😞
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
  4. تصویر کاربر ط. پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   آقای دکتر سوال من این بود که اصلا میشه آدم تبخال تناسلی داشته باشه ولی حتی دفعه اولشم هیچ تاولی نزنه و فقط خارش داشته باشه؟
   اینکه تبخال عود کننده ست و درمان نداره رو همه میدونن
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   نهباید تاول باشد
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   نه باید
  7. تصویر کاربر ط. جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   ممنونم تشکر 🌹
  8. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   سپاس
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۹ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من تو سن 9 سالگی تو یه درگیری با دوستم با ضربه لگد به آلتم باعث شد که آلتم از ناحیه بالا و در محل اتصال به بدنم پاره بشه که 6 تا بقیه خورد و الان طول آلتم 12 هست خواستم بدونم آیا این ضربه تاثیری تو کوتاهی آلت من داشته است یا نه؟
  ضمنا خونریزی خیلی کم بود
  الان 34 سالم هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
 • تصویر کاربر ali سه شنبه ۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام
  با توجه به عكس ارسالي لطفا بفرماييد كه ايا اين دو زائده در عكس زگيل تناسلي هستند و اگر هستند به چه روشي درمان انجام شود؟ باتشكر
  1. تصویر کاربر ali دوشنبه ۲ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
   لطفا پاسخ سوال بنده را ارسال بفرماييد باتشكر
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ دی ۹۸( 6 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  43سال دارم دارای 3فرزند،یکسال پیش نزدیکی ام با درد همراه بود اهمیت ندادم پس از مدتی احساسم کم شد ومشکل نعوظ پیدا کردم به چندین پزشک متخصص مراجعه کردم همگی گفتن در جلوی آلت شما پلاک وجود دارد که نشانه بیماری پیرونی می‌باشد، به مدت یکسال داروهای ازقبیل ویتامینE،پاباکا،قرص آپو.. ،مداسین ، ویاگرا مصرف کردم که نتیجه نداد همچنین 5 جلسه شاک ویو انجام دادم نتیجه نداد، در پایان این درمانها یک سونو رنگی تخصصی انجام دادم که دکتر سونوگرافی گفتن درآلت شما پلاک وجود دارد ولی این پیرونی نیست!
  نزد شما آمدم (2 روز پیش)که گفتید پیرونی نیست ! قرص تادال فیل و کپسول وین ارکت آمریکایی تجویز کردید! حال سوال من این است:
  1_ تا کی باید این دو قرص را بخورم یعنی تمام شد بازم بخرم؟
  2_ عمل جراحی نمیشود ؟
  3_ نام این بیماری چیست؟
  4_ خوردن این دو قرص قبل از نزدیکی خطرناک نیست؟
  « کجی آلت ندارم»
  متشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   با دارو فقط موقع سکس بروید جلو بهتر از هرکاری است
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب پرفسور وقتتون بخیر
  بنده عمل ترمیم مجرا به روش یورتروپلاستی انجام دادم
  چه مدت باید بگذره تا بتونم راجع به طول آلتم قضاوت کنم
  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید، پسری 17 ساله هستم، ی مشکلی برام پیش اومده خیلی ممنون میشم کمک کنید،
  حدود یک سال پیش بود که خودارضایی میکردم و اینکار رو با دستکش پلاستیکی نرم (یک بار مصرف) انجام میدادم، به این صورت که داخل دستکش رو با صابون چرب میکردم و دستکش رو بین بالش قرار میدادم.. هنگام خودارضایی الت تناسلی ام وارد قسمت تنگ (انگشت شصت) دستکش میشد و چون دستکش چرب بود زیاد چیزی حس نمیکردم ولی میفهمیدم انگار بزور التم جا میشه، بعد از چند بار انجام اینکار هنگام دستشویی متوجه شدم که بنظر قسمت بالایی التم (سر الت تا میانه) در حالت معمولی کوچک تر شده و یکم کج شده، درحالی که هنگام نعوض کامل این حالت بهتر میشه ولی حس میکنم که همون قسمت التم که موقع خودارضایی داخل دستکش میکردم یکم فشار بهش میاد هنگام نعوض و کمی کوچک تر شده.
  و هنگام ادرار هم وقتی ادرار کم داشته باشم یکم کج تخلیه میشه.. ولی اگه زیاد ادرار داشته باشم درسته

  بنظرتون شکستگی میتونه باشه؟ یا اینکه نیاز به جراحی داره یا راه درمان و بهبود چیه؟
  عکس قبل نعوض و هنگام نیمه نعوض براتون ضمیمه ارسال کردم دقت کنید نیمه بالایی الت کوچک تر شده.

  تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ آذر ۹۸( 7 ماه پیش)
   از نظر من کاملا سالمید
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر