حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر داود دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام...جناب دکتر سری قبل گفتید عکسش را بفرستم...وجود دانه هایی روی کلاهک آلتم وپایین تر مرا نگران کرده،چه از نظر سلامت وچه ظاهر و اینکه آیا در آینده مشکلی در رابطه با همسرم ایجاد نمیکند از نظر ظاهری یا سلامت...خواهسا راهنمایی کنید،ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   اینها زگیل نیستند
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سال 92بخاطر شکستگی الت عمل انجام دادم که عفونت کرد و دوبار دیگه عمل کردم و عفونت تخلیه شد بعد از یک هفته زخمم برای تخلیه عفونت که از کیسه ی بیضه بود بخیه زده شد.الان یک سال میشه که مشکل نعوذ دارم و نعوظم کامل نیست البته قبل از یک سال پیش هم مشکل داستم اما الان بیشتر شده.تو خواب نعوظ دارم اما کامل نیست وسط رابطه نمیتونم نعوظموحفظ کنم مخصوصا تو بعضی پوزیشن ها.اما بعضی وقت ها نعوذ خوبی دارم که به ندرت پیش میاد.در کل با نصف قرص ویارگرا 50(نصف25) تو سکس نعوظ خوبی دارم.چربی خونم کمی بالاست220 هستش،غلظت خونمم بالاست،خود ارضایی هم روزی یکبار دارم.اما نعوظ کامل ندارم.میل جنسیم زیاده مشکل نعوذ دارم.هر از گاهی هم تریاک مصرف میکنمکه هفته ای یکبار میشه. 33سالمه استرس و فشار کاری هم زیاده.یکماه پیش رفتم سونوگرافی باتزیق پاپاوارین.عکساشو میفرستم. متوجه تشدم نشت وریدی دارم یا تنگی مجاری خون.اگه تنگی هست به چربی و مصرف تریاک مربوطه یا نه. قابل درمان هست یا نه.واین که تو سن بالاتر مشکلم بیشتر نشه و خیلی نگران اینم. قرص ویاگرا اصلا اذیتم نمیکنه نه سر درد دارم نه چیزی اما قرص تادالافیل اذیتم میکنه. قرص تا کی جواب میده؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   با همان دارو مدارا کنید راه درمان اضافه نیست
 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر
  تقریبا 3 ماه پیش متوجه این زائده ها شدم.اولش فکر کردم چیز مهمی نیست ولی بعد شک کردم که شاید زگیل تناسلی باشه
  به خصوص این که سمت راستی احساس می کنم رشد سریعی داره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   اینه زگیلند ودرمان کرایو۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۵۰
 • تصویر کاربر امید دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر سلام از چند سال پیش سمت راست سر آلت تناسلی من چند لکه یا زائده اسکار مانند زد به مرور زمان بزرگ شد و ثابت ماند دوباره بعد چندسال شروع به رشد کرده و باعث تیر کشیدن و سوز زدن مجرای آلت تناسلی زیر زائده هاشده و سر آلت تناسلیم نیز تقارنشو از دست داده یعنی سموی که زائده ها وجود داره چه درحالت عادی و چه حالت نعوظ خیلی کوچکتر از سمت دیگه است چکار کنم تاحالا هم رابطه جنسی نداشتم دکتر تریمیاسینلون ان ان داد خوب نشد در حالت نعوظ هم همون سمت زائده دار شدیدا تیر میکشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   از نظر من زگیل نیست
  2. تصویر کاربر امید یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   پس چیه خودمم میدونم زگیل نیست چون رابطه ای نداشتم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۵ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  بنده قبلا مشکلی نداشتم اما ی مدت برای تاخیرترامادل استفاده کردم همین باعث شد دیگه میل من کم شه و حتی زودانزالی بششم و اینکه مثل قبل الت تناسلیم نعوض نمیشه انگار برام لذت بخش نسست الان چیکارکنم
  1. تصویر کاربر علی جمعه ۴ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   برای بنده جوابی نیومده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   بیشتر عصبی است استفاده از ترامادل معتادت میکند سعی کنید با ورزش وتمرین انزال را به تاخیر بیاندازید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Sari جمعه ۴ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر چند مدتی ک من متوجه شدم و نمیدونم از کی این ضایعات روی قسمت کوچک فرج به وجود امده و کمی در دهانه واژن با توجه به عکسا که فرستادم به نظرتون این ضایعات زگیل هستن یا وستیبولار پاپیلوماتوزیس؟این ضایعات درد ندارن و من با خارش و سوزش شدیدی ک داشتم متوجه این ضایعات شدم و یک ناحیه فرو رفته دربافت هست
  تشخیص شما و چجور از بین میرن؟
  تست پاپ اسمیر انجام دادم و براتون فرستادم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   از اینها ازمایش دهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   نتیجه را بفرستید ببینم
  3. تصویر کاربر Sari چهارشنبه ۲ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   از روی عکس نمیشه تشخیص داد؟
  4. تصویر کاربر Sari پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
   اگه میشه روی عکس ک فرستادم نظرتون بگید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر فرحناز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  همسر من 4تا دونه فكر ميكنم زيگيل باشه خيلي كوچيك ب رنگ سياه و گوشتي روي التش زده دكتر هم روش نميشه بره نميتونيم خانگي درمان كنيم و براي درمان پيش چ پزشكي بايد مراجعه كنيم يا امكان داره اصلا زيگيل نباشه و شوهر من خيلي وسواس داره چرا زيگيل گرفته؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Ashkan شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.یک چیزی روی لب من زده میخوام بدونم آیا زگیل هست یا آفت؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)
   این زگیل نیست
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برادرم 27سالشه و میخواد ازدواج کنه اما الت تناسلیش کوچیک هست یعنی طوری که مامانم میگه حدود6_7سانتی متر یاکمتر مامانم خیلی نگرانه و میخواد بدونه میتونه ازدواج کنه یانه؟مشکلی پیش میاد براش یا نه؟قراره بیاریم پیشتون مطب ولی الان مامانم خیلی بی تابی میکنه
  1. تصویر کاربر مریم جمعه ۲۱ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)
   اقای دکتر ممنون میشم جواب من روهم بدین الان جواب هارو خوندم اکثرا درحال نعوذ رو نوشته بودین بالای۱۰سانت باشه مشکلی نیست ولی اگه کمتر باشه چی؟من فک کنم برا داداشم درحالت نعوذ همون۶/۷سانتی مترهست یعنی نمیتونه ازدواج کنه؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر میکائیل دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.جوانی 21 ساله هستم که از 14 سالگی دارم خود ارضائی میکنم چشمام خیلی ضعیف شدن و کمرم گود شده.میخواستم بدونم با ترک این عمل چشمام و شکل و فرم بدنم مثل قبلا کاملا خوب میشن یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)
   با قطع حتما بهتر میشود
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر