حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

ژل حجم دهنده دائمی

در بسیاری از تبلیغات جنسی نام ژل حجم دهنده دائمی ، روغن حجم دهنده الات تناسلی، قرص حجم دهنده فوری اندام تناسلی مردان، کرم حجم دهنده آقایان فوری، روغن سوپرگان و .. را بسیار شنیده اید اما باید بگویم که ژل حجم دهنده دائمی اصلا وجود ندارد و تمامی این تبلیغات دروغ محض می باشند.

آیا آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی وجود دارد؟

خیر. هیچ آمپولی برای بزرگ کردن آلت تناسلی از نظر علمی وجود ندارد و گول تبلیغات این آمپول هارا نخورید.

نام داروی تقویت اسپرم چیست؟

عوارض قرص بزرگ کننده آلات تناسلی

تبلیغات مربوط به محصولات و رویه های بزرگ شدن آلت تناسلی مردمی در همه جا وجود دارد. انبوهی از پمپ ها، قرص ها، وزنه ها، تمرینات و جراحی ها ادعا می کنند که طول و عرض آلت تناسلی شما را افزایش می دهند. اکثر تکنیک هایی که می بینید تبلیغ می شوند بی نتیجه هستند و بعضی از آنها می توانند به آلت تناسلی شما آسیب برسانند و عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کنند.

یکی از عوارض جدی قرص های بزرگ کننده آلت تناسلی تورم و عفونت می باشد. این موارد می توانند آنقدر شدید باشند که آلت تناسلی مرد نیاز به برداشتن داشته باشد. ار دیگر  عوارض محصولات بزرگ کننده دستگاه تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سر درد
 • بدن درد
 • مشکلات دستگاه گوارش
 • سرگیجه
 • آبریزش بینی

عوارض جانبی جدی ای که باید بلافاصله بعد از مشاهده آن به پزشک مراجعه کنید:

❌ پریاپیسم (نعوظهایی که بیش از 4 ساعت طول می کشد)

❌ تغییرات ناگهانی شنوایی

❌ کاهش بینایی

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آقایان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

بیشتر بدانید…

فتق بیضه به چه معناست؟

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی

هنوز هیچ گیاهی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اقایان پیدا نشده است. پس گول تبلیغاتی که در آن ها از شعار حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی و طبیعی استفاده می وشد را نخورید. شما تنهابا برخی از گیاهان گرم مانند زنجبیل، دارچین و … می توانید میل جنسی خود را افزایش دهید اما سایز آلت تناسلی شما تغییری نمی کند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

 • هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.
 • اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.
 • منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

بیشتر بدانید:

باد فتق چیست؟

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی 

4/5 - (547 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اسماعیل پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سفتی ودرد آلت بعد از کلاهک سمت چپ همراه باسوزش وخارش کم الان ۵روزهست اول فقط درد و تورم داشت امروز سمت چپ یک نکته سفت شده .آیا میتواند دونه باشه که از زیر بیاد بالا ؟ لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی لطفا عکس های ضایعات رو در سایت آپلود کنید (شرایط عمومی ارسال عکس مثل سایز و فرمت رو رعایت کنید)
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  باسلام‌وعرض‌ادب.آقای‌دکتربنده۴۷سالمه‌و۲۵ساله‌ازدواج‌کردم‌وصاحب‌فرزند
  هستم‌فقط‌‌طول‌وحجم‌آلتم‌کوتاه‌وکم‌هست‌وبه‌خاطرهمین‌حدو۷ساله‌ازخانمم
  جداشدم‌وتواین‌سالهااصلانزدیکی‌نداشتم‌اصلا‌وجدیداهم‌نه‌ببخشیدتوخواب
  مثل‌دوران‌بلوغم‌‌‌که‌حتمادرهفته‌چند
  باربایدخودموتمیزمیکردم‌الان‌اصلا
  نمیشم‌واصلاهم‌میلی‌ندارم.لطفا
  اگرامکان‌داره‌بفرماییدچکارکنم‌اولامیل
  جنسی‌ام‌برگرده‌وهم‌آلاتم‌طول‌وحجمش
  زیادبشه‌میخوام‌ازدواج‌کنم‌ولی‌به‌خاطر
  همین‌اعتمادبه‌نفس‌ندارم‌ومیترسم
  ممنونم‌ازشمایاحق
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   سایز قابل عمل نیست
 • تصویر کاربر Vinak چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر...۲۷سالمه ازسن ۱۲سالگی تابحال سیگار و انواع دخانیات مصرف کردم. آلتم حالت نعوظ ۱۴یا۱۵ست بسته برانگیختگی،اما ۲_۳سالی هست ک باوجود امدن مشکلات تنفسی با حالت شل الت مشکل دارشدم ک شده ۵سانت جمع و چروک میشه چه هواسرد چ گرم...بیضه ها کوچک تر شده نسبت ب قبل۲۰سالگی،آیا تغییردرسبک زندگی وترک دخانیات و استفاده از دستگاه پمپ ولارجرباکس من رو ب حس مردانگی و قدرت سنین کمتربرمیکردونه؟ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   بله حتما موثر خواهد بود
 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من 30سالمه سایز آلتم هنگام نعوظ 7 سانت میشه در ضمن موقع خوابیده 2سانت نگرانم مجردم دوست دارم ازدواج کنم آیا مادر زادی میشه این مشکل چیکار کنم خیلی ناراحتم لطفاً راهنماییم کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   قابل افزایش نیست
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۶ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام الت من در خال خوابیده 5سانت در حال بیدار 14 نیم سانت 2یا3 سال اصلا چه افزایش یافته نه چیزی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   در محدوده ی نرمال است
  2. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   برای بزرگ شدنش‌ چیزی نمیشه ۱۷سالمه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   نه گول تبلیغات اینترنتی رو نخورید
  4. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   ممنون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   🌺
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  من42سال دارم والتم درحالت عادی به اندازه الت یک بچه درحد2بندانگشت میشود ولی درحالت نعوظحدودا17سانت طول دارد.آیااین طبیعی است؟درضمن 2پسرم هم همین وضعیت رودارن.یکشون 3ساله هست ویکیشون 8ساله.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   بله در محدوده ی بالای نرمال هستید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   نعوظ ملاک است
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  خسته نباشید دکتر.میخواستم ببینم علت بوی بد آلت تناسلیم از چیه.درضمن من خیلی عرق میکنم میتونه از اون باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   بله بهداشت مناسب رو رعایت میکنید؟
  2. تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   اتفاقا روی بهداشت خیلی حساسم.امکان داره از رطوبت باشه؟چون‌ خیلی میشورم اون ناحیه رو ولی هرچقدر خشک میکنم باز هم مرطوب میمونه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   چاقید؟
  4. تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۲ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   چاق نیستم ولی جدیدا اضافه وزن شدید داشتم در حدی که بازو،کشاله ران و بخش های دیگه ای از بدن ترک خورده پوستش
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   به علت چاقیه ورزش کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۹ آبان ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام راهکار افزایش طول و حجم الت تناسلی

  و هزینه تقریبا چقد میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ آبان ۲( 2 هفته پیش)
   سلام مقدور نیست بنده انجام نمیدهم
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۲ آبان ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان من ۴۲ سالمه اندازه التم ۱۵ سانت در حالت نعوض هست.میشه با هورمون درمانی بزرگتر بشه.و اینکه زود انزالم هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   در رنج نرمال است بله داپوکستین ۶۰ میلی دو ساعت قبل رابطه مصرف شود
 • تصویر کاربر سارا پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام، ۳۲ سالمه،خواستگار ۳۸ ساله دارم، ک بدلیل واریکوسل و بارداری سخت در خانوادشون البته خواهر، در خصوص اسپرم و طول الت پیگیری صورت گرفته، طول الت در حالو نعوذ ۱۱، سرعت اسپرم ها خیلی پایین طوری ک دکتر گفته باید ای وی اف شه، در مورد سایز الت یک متخصص گفته نرماله، دیگری لارجر باکس رو پیشنهاد داده، در مورد واریکوسل اورولوژیست گفته فعلا نیاز به جراحی نیست ، و متخصص کلیه و مجاری ادراری احتمال داده نیاز ب جراخی باشه،در خصوص این فرد با این ویژگی ها، مشکلی در باروری خواهد بود بدلیل طول الت؟ چون عقدی صورت نگرفته، در مورد رابطه ی جنسی و باروری در ابهامیم، چه میشه کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   طول آلت در محدوده ی نرمال است رابطه ی جنسی نرمال خواهید داشت فعلا نیاز به جراحی ندارد یکسال باید اقدام به بارداری شود سپس بعد از ان در صورت عدم موفقیت اقدامات بیشتری صورت خواهد گرفت
  2. تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۶ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   میبخشید عکسا رو دیدید؟هورمون ها و سرعت اسپرم خیلی پایینه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   بله رویت شد امکان بارداری به روش معمول خیلی کمه ولی باز عمل جراحی واریکوسل قابل تاخیر است در نهایت در صورت عدم موفقیت در بارداری باید از روش های کمک باروری استفاده شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر