حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

ژل حجم دهنده دائمی

در بسیاری از تبلیغات جنسی نام ژل حجم دهنده دائمی ، روغن حجم دهنده الات تناسلی، قرص حجم دهنده فوری اندام تناسلی مردان، کرم حجم دهنده آقایان فوری، روغن سوپرگان و .. را بسیار شنیده اید اما باید بگویم که ژل حجم دهنده دائمی اصلا وجود ندارد و تمامی این تبلیغات دروغ محض می باشند.

آیا آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی وجود دارد؟

خیر. هیچ آمپولی برای بزرگ کردن آلت تناسلی از نظر علمی وجود ندارد و گول تبلیغات این آمپول هارا نخورید.

نام داروی تقویت اسپرم چیست؟

عوارض قرص بزرگ کننده آلات تناسلی

تبلیغات مربوط به محصولات و رویه های بزرگ شدن آلت تناسلی مردمی در همه جا وجود دارد. انبوهی از پمپ ها، قرص ها، وزنه ها، تمرینات و جراحی ها ادعا می کنند که طول و عرض آلت تناسلی شما را افزایش می دهند. اکثر تکنیک هایی که می بینید تبلیغ می شوند بی نتیجه هستند و بعضی از آنها می توانند به آلت تناسلی شما آسیب برسانند و عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کنند.

یکی از عوارض جدی قرص های بزرگ کننده آلت تناسلی تورم و عفونت می باشد. این موارد می توانند آنقدر شدید باشند که آلت تناسلی مرد نیاز به برداشتن داشته باشد. ار دیگر  عوارض محصولات بزرگ کننده دستگاه تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سر درد
 • بدن درد
 • مشکلات دستگاه گوارش
 • سرگیجه
 • آبریزش بینی

عوارض جانبی جدی ای که باید بلافاصله بعد از مشاهده آن به پزشک مراجعه کنید:

❌ پریاپیسم (نعوظهایی که بیش از 4 ساعت طول می کشد)

❌ تغییرات ناگهانی شنوایی

❌ کاهش بینایی

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آقایان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

بیشتر بدانید…

فتق بیضه به چه معناست؟

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی

هنوز هیچ گیاهی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اقایان پیدا نشده است. پس گول تبلیغاتی که در آن ها از شعار حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی و طبیعی استفاده می وشد را نخورید. شما تنهابا برخی از گیاهان گرم مانند زنجبیل، دارچین و … می توانید میل جنسی خود را افزایش دهید اما سایز آلت تناسلی شما تغییری نمی کند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

 • هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.
 • اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.
 • منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

بیشتر بدانید:

باد فتق چیست؟

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی 

4/5 - (441 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سجاد شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  دکتر جان سلام لطفاً کمکم کنید یک ساله دارم درد میکشم سر آلت تناسلی
  از اول تا انتهای آلت تناسلی به خصوص زیرش درد شدیدی رو بعد هر بار ادرار کردن تجربه می‌کنم و فقط با ماساژ یا فشار یا گرما تسکین پیدا می‌کنه چون یه حالت سردی هم احساس میکنم بعضی وقتا هم خوبه آزمایش .سی تی .سونو گرافی هم دادم دکتر مربوطه گفتن خوبه این درد من از موقعی که یه شب جنب شدم بیشتر شروع شد به طوری که از خواب بلند شد م و سرت آلت به شدت درد میکرد من میترسم سرطان داشته باشم چون هی روز به روز بیشتر داره میشه این درد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سلام فشار ادرار کم شده ؟ ادرار باریک شده ؟
  2. تصویر کاربر سجاد شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   نه به هیچ وجه همه چیز مثل قبله آزمایش کشت بافت هم دادم خوب بود
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   اگر در ادرار کردن مشکل باشه تنگی مجرا مطرح هست در غیر این صورت مشکل عصبی هست . سرطان به این شکل نیست
  4. تصویر کاربر سجاد شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   یعنی باید برم پیش روانپزشک .ممکنه مربوط به مجرای خروج منی باشه چون گفتم که اون شبی جنب شدم سر آلت به شدت درد می‌گرفت . ایندفعه که رفتم دکتر مربوطه سیتوسکوپی هم انجام دادن و اونم گفت مشکلی نداره .اصلا منم درد داخلی ندارم فقط همین درد بیرونیه
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   پس اگر سیستوسکوپی اقدامی نمیخواد همان مشکل عصبی است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر جمال سه شنبه ۲۹ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  بیوپسی کردم گفتن پسوریازیسه جای دیگه بدنم نیست فقط اندازه ناخن انگشت روی کلاهک پوست پوست میشه انواع و اقسام کرم‌ها رو استفاده کردم درست نمیشه حدود۸ ساله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   داروهای پسوریازیس چی استفاده کردین ؟
  2. تصویر کاربر جمال سه شنبه ۲۹ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   یک سری کرم‌های مرطوب کننده خارجی دست ساز به همراه پمادهای مثل بتامتازون و خیلی کرم‌های دیگه ولی افاقه نکرده
   جای خیلی بدیه بدجور اذیتم وقتی چند روز پماد یا نرم کننده نمیزنم پوستش سریع خشک میشه و کنده میشه و پوست جدید اولش سوزش داره
   اگر لازمه حضوری خدمت برسم
  3. تصویر کاربر جمال سه شنبه ۲۹ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   انواع کرم‌های نرم کننده مثل سمین هیدروکورتیزون
   بتامتازون کرم و پمادهای دست ساز پیش دکتر صیرفیان چندسال پیش رفتم بعداز اون هم چندماه پیش دوباره پهلو یه متخصص رفتم یه کرم دست ساز ترکیبی دادن ولی باز حل نشد گفتم با شما هم یه صحبت کنم شاید احتمالا دوستان تشخیص اشتباه دادن شاید شما روش و درمان بهتری داشته باشید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   این مورد باید نمونه برداری بشه . به نزدیک ترین متخصص پوست مراجعه کنید نمونه برداری کنن براساس اون دارو بدیم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر پوریا یکشنبه ۶ فروردین ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام ، وقت بخیر
  آلت پرده‌دار را چطور تشخیص بدیم؟!
  باید حتما عمل جراحی شود؟!
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ فروردین ۲( 2 ماه پیش)
   سلام باید معاینه بشه و در صورتی که واضحا باعث کوتاهی الت شده باشه عمل میشه
 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۲۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام، خسته نباشید ،من۲۲ ساله و مجرد هستم مدتی بود سایز آلت تناسلی فکرم رو مشغول کرده بود مخصوصا در حالت غیرنعوظ از سایزش واقعا ناراحت میشدم، تا اینکه مطالبی در مورد آلت پرده دار خوندم و حدس میزنم آلت من هم پرده دار باشد ، عکس فرستادم لطفا درباره سایز و پرده دار بودنش نظر دهید و بهترین درمان و زمان انجام اون رو هم بفرمایید. در ضمن من دو دوره قرص فیناستراید ۱ میلی گرم ( یک دوره ی ۴ ماهه در ۲۰ سالگی و یک دوره ی۷ ماهه که الان هست ) مصرف کردم آیا تاثیری روی طول آلت داشته؟ آیا ادامه بدم یا به جاش قرص های جایگزین مثل saw palmetto مصرف کنم؟ در کل تا کی میتونم از مهارکننده های DHT استفاده کنم؟ باتشکر از لطف شما . سال نو مبارک
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام چرا فیناستراید ؟ سایز الت کاملا نرمال است هیچ نگران نباشید ؟
  2. تصویر کاربر احمد دوشنبه ۲۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   دکتر جان به خاطر ریزش مو. آلتم پرده داره؟
  3. تصویر کاربر احمد دوشنبه ۲۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   اگه ممکنه لطفا به تمام سوال های بالا جواب بدید ، سپاس
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   پرده دار هست اما تغییر آنچنانی نخواهد کرد و نیاز به اقدامی ندارد تاثیر روی ناتوانی جنسی معمولا با این دوز نداره ولی اگر شدید نیست هیچ dht مصرف نکنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سروش چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  دکتر سلام وقت بخیر . آقا هستم
  مدتی خود ارضایی داشتم و سر آلتم چروک شده ، آیا مشکلی ایجاد شده و یا خواهد شد و اینکه چطور میتونم چروک هارو برطرف کنم ؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام ارتباطی به خود ارضایی ندارد جای نگرانی نداره برطرف میشه
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۰ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دکتر خسته نباشید،چند وقتیه که آلت سفت نمیشه،دو بارم قرص سیلدنافیل مصرف کردم اثری نداشت ،چه راه درمانی رو پیشنهاد میکنید؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ از کی شروع شده مشکل ؟ متاهل یا مجرد ؟ نعوظ صبحگاهی دارید ؟
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۲۰ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   ۲۷سالمه،یه دو سه ماهی میشه ،مجرد هستم،بعضی وقتا بله نعوظ صبحگاهی دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   مشکل اصلی سایکوژنیک است که معمولا فشار کاری بالا استرس عامل اصلی است
  4. تصویر کاربر محمد شنبه ۲۰ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   راه درمانش؟دارو باید مصرف کنم؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   قدم اول کنار گذاشتن استرس و انجام رابطه در روز تعطیل و به دور از خستگی در زمان و مکان مناسب باشد . اگر ادامه داشت تادالافیل ۱۰ میلی دو ساعت قبل رابطه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Nima دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  1. تصویر کاربر Nima دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   توی عکس هایی که فرستادم، جاهایی که علامت زدم یه کم چروک هستن قبلا اینجوری نبود نگران هستم
   دلیلش چی میتونع باشه نگران کننده هست؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام اهمیتی ندارد کاهش اب پوست هست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  برای ران پام (ترک پوستی) از پماد کالندولا استفاده میکنم، اگر احیانا به الت تناسلی هم تماس پیدا کنه مشکلی که نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام نه مگر اینکه حساسیت پوستی بده
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  سلام
  پسرم 4 سالشه. اکثر موارد آلتش داخل غلاف هست و فقط نوکش یکم معلومه. متخصص اطفال گفتن آلتش چسبندگی داره و با دست کشید به سمت بیرون و به ما گفت یک مدت وازلین بزنید خوب میشه. الان نگرانیم برای آینده بچه به نظر شما چکار کنیم. عکس نشسته مال موقی هست که بچه از شدت ادرار دچار ارکشن آلت هست و عکس ایستاده هم حالت عادی هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   سلام بخاطر ختنه هست احتمالا پوست اضافه داره با رشد الت برطرف میشه اگر نشد میشه بزرگتر شد پوست رو برداشت
 • تصویر کاربر امید شنبه ۲۲ بهمن ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  سلام و ادب زالودرمانی و انداختن چند زالو روی آلت چنددرصد در بزرگ شدن قطر و طول آلت تاثیر داره؟؟؟ و کجای آلت باید انداخته بشه؟ و چندبار و با چه فاصله زمانی؟ سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   سلام هیچ تاثیری نداره و بسیار خطرناک هست این کار
  2. تصویر کاربر امید جمعه ۲۱ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   یه متخصص طب سنتی بمن گفت اگر بهمراه روغن خراطین و وکیوم زالو هم بندازی تاثیر بیشتری در بزرگ شدن الت داره/ شما مطمئنید هیچ تاثیری هرچند اندک نداره؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   کلا این کارها پر عارضه هست و بیمارانی داشتم که به مشکل خوردن باز هم هرجور صلاح خودتون هست
  4. تصویر کاربر امید جمعه ۲۱ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   ببخشید شما کسیو داشتید که به صرف انداختن زالو التش بزرگ شده باشه یا تحقیقات و نظریه های اثبات شده ای در طب سنتی ایران یا دنیا هست؟ چون تو اینترنت هم نوشته تاثیر داره
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   خیر نداشته ام
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر