حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

ژل حجم دهنده دائمی

در بسیاری از تبلیغات جنسی نام ژل حجم دهنده دائمی ، روغن حجم دهنده الات تناسلی، قرص حجم دهنده فوری اندام تناسلی مردان، کرم حجم دهنده آقایان فوری، روغن سوپرگان و .. را بسیار شنیده اید اما باید بگویم که ژل حجم دهنده دائمی اصلا وجود ندارد و تمامی این تبلیغات دروغ محض می باشند.

آیا آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی وجود دارد؟

خیر. هیچ آمپولی برای بزرگ کردن آلت تناسلی از نظر علمی وجود ندارد و گول تبلیغات این آمپول هارا نخورید.

نام داروی تقویت اسپرم چیست؟

عوارض قرص بزرگ کننده آلات تناسلی

تبلیغات مربوط به محصولات و رویه های بزرگ شدن آلت تناسلی مردمی در همه جا وجود دارد. انبوهی از پمپ ها، قرص ها، وزنه ها، تمرینات و جراحی ها ادعا می کنند که طول و عرض آلت تناسلی شما را افزایش می دهند. اکثر تکنیک هایی که می بینید تبلیغ می شوند بی نتیجه هستند و بعضی از آنها می توانند به آلت تناسلی شما آسیب برسانند و عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کنند.

یکی از عوارض جدی قرص های بزرگ کننده آلت تناسلی تورم و عفونت می باشد. این موارد می توانند آنقدر شدید باشند که آلت تناسلی مرد نیاز به برداشتن داشته باشد. ار دیگر  عوارض محصولات بزرگ کننده دستگاه تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سر درد
 • بدن درد
 • مشکلات دستگاه گوارش
 • سرگیجه
 • آبریزش بینی

عوارض جانبی جدی ای که باید بلافاصله بعد از مشاهده آن به پزشک مراجعه کنید:

❌ پریاپیسم (نعوظهایی که بیش از 4 ساعت طول می کشد)

❌ تغییرات ناگهانی شنوایی

❌ کاهش بینایی

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آقایان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی

هنوز هیچ گیاهی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اقایان پیدا نشده است. پس گول تبلیغاتی که در آن ها از شعار حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی و طبیعی استفاده می وشد را نخورید. شما تنهابا برخی از گیاهان گرم مانند زنجبیل، دارچین و … می توانید میل جنسی خود را افزایش دهید اما سایز آلت تناسلی شما تغییری نمی کند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

 • هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.
 • اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.
 • منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

4.1/5 - (366 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر یاش دوشنبه ۱۰ بهمن ۱( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  من 26سالمه. محل خروجی ادرار در قسمت زیری کلاهک آلتم قرار داره تقیریبا یه در محل ختنه گاه میخواستم مشکل من چیه و اینکه این روی انزال تاثیر دارد
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ بهمن ۱( 2 روز پیش)
   سلام این هیپوسپادیازیس هست که از بچگی داشته اید . زمان عملش همون بچگی بوده الان دیگه دست نزنید این حالت ناباروری نمیده اگر بیضه ها خوبه
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۱ بهمن ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من 39سالمه وآلتم موقع عادی ودر حالت شل 3سانته ودر نقوظ 9سانت و فکرم خیلی درگیر هست نظرتون چیه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی در نعوظ بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه و نیاز به اقدام خاصی ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   اندازه گیری را از استخوان عانه انجام دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر جک جمعه ۳۰ دی ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.خیلی راه ها رومیشناسم واسه این سوال ولی اعتمادندارم به اصل بودن داروها.آلتم کوچیکه حدود۱۰سانته چیکارکنم هم بیشتربشه هم هم ضخیم تر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ دی ۱( 1 هفته پیش)
   طول آلت تناسلی در نعوظ بین ۹ تا ۱۵ سانت طبیعیه و نیاز به اقدام خاصی ندارد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ دی ۱( 1 هفته پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر S چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من 25سال سن دارم طول آلت من حالت شل زیر 3سانت است ولی حالت نعوظ به بالا13سانت میرسه وخیلی زود ارضا میشم زیر یک دقیقه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 3 هفته پیش)
   سلام طول التتان طبیعی است و در بازه نرمال است برای زود انزالی قدم اول درمان رفتار درمانی است که در سایت کامل توضیح داده ام .پس از ازدواج یا رابطه مداوم میشه در موردش قضاوت کرد و در صورت نیاز دارو داد
 • تصویر کاربر M شنبه ۲۶ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالمه
  اقای دکتر من فتق کشاله ران داشتم و وقتی فهمیدم باید عمل کنم خیلی ترسیدم و خیلی استرس داشتم جوری که به لرز افتادم و از اونموقع پوست التم یکم تیره شده و سر التم یکم چروک داره و گاهی سوزش سر الت دارم در حالت عادی ازمایش ادرارم دادم طبیعی بوده
  و نغوظم کم شده
  و بعد از ادرار سریع التم سفت جمع میشه در حد چهار پنج سانت میشه و بعدش شل میشه
  خیلی نگرانم ممنون میشم راهنمایی کنید
  عکس میفرستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   سلام نگران نباشید نکته غیر طبیعی ندارید
  2. تصویر کاربر M شنبه ۲۶ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   خیلی ممنونم دکتر جان این چروک و سوزش کم سر الت طبیعیه پس به مرور اوکی میشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   بله به تدریج بهبود می یابد . در صورت عدم بهبود مراجعه فرمایید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فرهار جمعه ۱۱ آذر ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  اقای دکتر سی سالمه.زودانزالی زیر پنج ثانیه دارم
  چندباری رفتم دکتر قرص برام نوشت ولی بی فایده بود
  چند ماهی یه که سرترالین ۵۰ استفاده میکنم ولی بازم بی فایده
  الت تناسلیم در حالت نعوظ۱۰سانته
  احتمال داره زودانزالی از کوتاهی الت باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   سلام ارتباطی با کوتاهی ندارد در سایت به طور کامل در مورد زود انزالی صحبت کرده ام قدم اول درمان رفتار درمانی است . شما ازدواج کرده اید ؟ ایا رابطه جنسی متناوب دارید ؟ رفتار درمانی را حتما در نظر بگیرید
  2. تصویر کاربر فرهار پنجشنبه ۱۰ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   پنج سال ازدواج کردم
   رابطه هر هفته دارم
   ولی زودانزالی خیلی شدیده
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   از داپوکستین استفاده نمایید ۳۰ میلی گرم ۲ ساعت قبل رابطه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام وقت بخیر ببخشید مزاحم وقت شدم من سن 28و آلت تناسلی خیلی چه کار باید کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   سایز الت چقدر است ؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   بیش از ۹ سانتی متر میتونین رابطه جنسی داشته باشید نیاز به عمل نداره
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
  4. تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر ببخشید در نعوظ حالت مخفی کل جمع ولی در سایز 9 بیشتر نیست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   عکس بفرستید
  6. تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   آقا دکتر ببخشید بی ادبی من الان عکس می فرستم ببخشید بازم
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ آذر ۱( 2 ماه پیش)
   نرماله نعوظ هم بفرس درست باید از استخوان اندازه گیری بشه
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر دوست دوشنبه ۲۳ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام. 46 ساله. تحت درمان برای بیماری فیبروز f4کبد و دیابت نوع2با استفاده از قرص زیپمت 50/1000و گلورنتا5/25 برای دیابت. تقریبا4 سالیست میل جنسی بشدت کاهش پیدا کرده، و به هیچ وجه نعوظ دایمی متناسب ندارم. البته شاید کمی زود انزال هم باشم. گاها دارای نعوظ بدون تحریک صبحگاهی هستم. ضمنا داروهای اسپرین، رزوواستاتین، سولفاسالازین و لیور شیلد هم مصرف میکنم. از جنابعالی درخواست دارم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. از دوستداران. قدیمی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ آبان ۱( 2 ماه پیش)
   با سلام و احترام در ابتدا مسائلی مثل استرس و افسردگی میتواند موثر باشد مسائل ارگانیک با توجه به سابقه قبلی دیابت بسیار موثر است توصیه به مصرف داروهایی مانند تادالافیل ۱۰
 • تصویر کاربر نوید سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  جناب دکتر سلام
  من 39 سالمه و متاهل هستم
  قبلا مشکل نعوذ نداشتم ولی چند بار برای طولانی شدن رابطه از قرص سیلد آپ و ویاگرا استفاده کردم . الان التم در حالت معمولی کوچیک و شل شده و موقع رابطه به سختی نعوذ می کنه . الان دیگه باید حتما قبل رابطه قرص بخورم وگرنه نعوذ به سختی میشه .
  مشکل چیه جناب دکتر ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   تست rigiscan انجام بدید
 • تصویر کاربر بیژن شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من خیلی زود ارزا هستم چیکار کنم
  ودر رابطه از لیدوکاین استفاده میکنم عوارض دارد یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

آلت تناسلی پرده دار به حالتی گفته می شود که در آن پوست بیضه تا قسمت وسط…
بیوپسی از پروستات یا نمونه برداری، قطعی ترین روش تشخیص سرطان پروستات می باشد. امروزه سرطان پروستات…
 مثانه یکی از بخش های سیستم ادراری است که ممکن است در آن سنگ تشکیل شود. این…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر