حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

علت بچه دار نشدن مردچیست؟

وازلین و عسل برای حجم دهی

توصیه ی ما به شما این است که از این تبلیغات بی سر و ته پیروی نکنید. به این دلیل که افزایش طول آلت تناسلی با وازلین و عسل فقط جنبه ی تبلیغاتی دارد. حتی ممکن است اثرات منفی روی شما بگذارند.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

همه چیز در رابطه با اندویورولوژی و لاپاراسکوپی

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

ژل حجم دهنده دائمی

در بسیاری از تبلیغات جنسی نام ژل حجم دهنده دائمی ، روغن حجم دهنده الات تناسلی، قرص حجم دهنده فوری اندام تناسلی مردان، کرم حجم دهنده آقایان فوری، روغن سوپرگان و .. را بسیار شنیده اید اما باید بگویم که ژل حجم دهنده دائمی اصلا وجود ندارد و تمامی این تبلیغات دروغ محض می باشند.

آیا آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی وجود دارد؟

خیر. هیچ آمپولی برای بزرگ کردن آلت تناسلی از نظر علمی وجود ندارد و گول تبلیغات این آمپول هارا نخورید.

اگر اسپرم ضعیفی دارید برای و برای تقویت آن در تلاشید این مطالعه کنید: تقویت اسپرم در ده روز

 

عوارض قرص بزرگ کننده آلات تناسلی

تبلیغات مربوط به محصولات و رویه های بزرگ شدن آلت تناسلی مردمی در همه جا وجود دارد. انبوهی از پمپ ها، قرص ها، وزنه ها، تمرینات و جراحی ها ادعا می کنند که طول و عرض آلت تناسلی شما را افزایش می دهند. اکثر تکنیک هایی که می بینید تبلیغ می شوند بی نتیجه هستند و بعضی از آنها می توانند به آلت تناسلی شما آسیب برسانند و عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کنند.

یکی از عوارض جدی قرص های بزرگ کننده آلت تناسلی تورم و عفونت می باشد. این موارد می توانند آنقدر شدید باشند که آلت تناسلی مرد نیاز به برداشتن داشته باشد. ار دیگر  عوارض محصولات بزرگ کننده دستگاه تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سر درد
 • بدن درد
 • مشکلات دستگاه گوارش
 • سرگیجه
 • آبریزش بینی

عوارض جانبی جدی ای که باید بلافاصله بعد از مشاهده آن به پزشک مراجعه کنید:

❌ پریاپیسم (نعوظهایی که بیش از 4 ساعت طول می کشد)

❌ تغییرات ناگهانی شنوایی

❌ کاهش بینایی

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آقایان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

بیشتر بدانید…

فتق بیضه و ناباروری به چه معناست؟

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی

هنوز هیچ گیاهی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اقایان پیدا نشده است. پس گول تبلیغاتی که در آن ها از شعار حجم دهنده اندام تناسلی مردان گیاهی و طبیعی استفاده می وشد را نخورید. شما تنهابا برخی از گیاهان گرم مانند زنجبیل، دارچین و … می توانید میل جنسی خود را افزایش دهید اما سایز آلت تناسلی شما تغییری نمی کند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

 • هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.
 • اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.
 • منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

بیشتر بدانید:

باد فتق چیست؟

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

 بله روش هایی برای افزایش قطر آلت وجود دراد افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان با ماساژ را امتحان کنید.

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی 

4.1/5 - (590 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۶ تیر ۳( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام خدا قوت آقای دکتر .من مدتی هست هنگام‌راه رفتن و کار کردن آلتم‌جمع میشه و به داخل فرو میره مثل قبل شلی و آویز بودن دیگه نداره .لطفا بهم کمک کنید باید چکار کنم به حالت قبل برگرده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ تیر ۳( 4 روز پیش)
   چاق هستید؟
 • تصویر کاربر سیمین دوشنبه ۲۱ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من الان دو سال نامزد هستم و تقریبا دو ماه پیش طول الت همسرم رو دیدم و احساس کردم او میکرو پنیس هست و طول آلتش خیلی خیلی کوچیکه حالا واقعا نمیدونم چکار کنم طلاق بگیرم یا ادامه بدم چون مطمئنم با این طول نمیشه لذت برد از رابطه چون بالاخره رابطه یک بخشی از زندگی هستش و میشه راهنمایی کنید که بهش چی بگم
  این عکس های الت اونه برداشتم که برم برای کارای طلاقم باید چکار کنم لطفا کمکم کنید
  خودش ۲۵ سالشه منم ۲۳
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ خرداد ۳( 1 ماه پیش)
   دوست عزیز سایز آلت همسرتون در محدوده ی نرمال قرار داره هیچ مشکلی از نظر رابطه ی جنسی نخواهید داشت. تعریف ذهنی شما از طول آلت تناسلی و میکروپنیس اشتباهه
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر چند وقتی هستش ک بیضه هام خیلی جمع میشن و حس میکنم کوچیک شدن
  و التم میره داخل من هم باید ببخشید دستم توی شرتم باشه
  راه کاری هستش بیضه و الت
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
  2. تصویر کاربر علی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   سلام ممنون از راهنماییتون
   از امکان داره سوال منو داخل سایتتون نزارین
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   باید کاهش وزن داشته باشید چربی اطراف بیس آلت شما زیاده
  4. تصویر کاربر علی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   امکانش هست که بخوایم ساکشن کنیم چربی و خارج کنیم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   بله میشه انجام داد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۲۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  باسلام من سی سالمه احساس میکنم که آلتم شکسته باشه به پزشک متخصص مراجعه کردم میگه مشکلی نداره همش به خاطر ذهنیتته ولی من نمیتونم حرفشو باور کنم البته خیلی وقت پیش شاید ده سال پیش آلتم شکسته باشه میگم ممکنه خود به خود ترمیم شده چون آلتم خیلی شل و بی حس شده بعضی موقع بالاتنه آلتم باریک و هرچه به کلاهک نزدیک تر بشی کلفتتر میشه نعوظ دارم ولی هنگام نعوض میشه بادست خمش کرد اندازه آلتم هنگام نعوظ به دوازده سانت هم میرسه ولی در حالت عادی آلتم سه سانت هم نمیشه آخه آلتم جمع ‌شده و مثل یه فنر جمع شده و پوستش چروک میشه و میشه چند دور هم چرخوندش چون هیچ احساس دردی نداره اینکه میگم شکسته به خاطر سبک خودارضایی که داشتم هنگام خودارضایی آلتم به سمت پایین بیضه فشار میدادم و به مقعدم نزدیک میکردم یا حتی مابین پاهام فشار میدادم یا برعکس آلتم به سمت شکم می‌مالیدم تو این سن با اینکه دیگه مثل قبل تحریک نمیشه بازم هفته‌ای یه بار جنب میشم یه مدت به خاطر جنب شدن زیاد قرص فلوکستین مصرف می‌کرد میخام بدونم واقعا آلتم شکسته؟ آیا راه درمان یا عملی جراحی وجود داره؟ توروخدا جوابم بدین از زندگی کلا نامید شدم اگه راه درمان وجودی داره میخام ازدواج کنم نمیخام یه دختری که روحش از مرض من خبر نداره بدبخت کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   سونوگرافی از آلت انجام بدین
  2. تصویر کاربر راشد چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   دکتر حرف شما ذهن منو دوباره درگیر کرده خواهشا بهم بگین چند درصد احتمال شکستگی آلت تناسلی دارم؟؟ آیا شکسته یا مشکوک به شکستگیه یا ممکنه به خاطر اینکه دیر مراجعه کردم ترمیم شده باشه؟؟ لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین ممنون؟
  3. تصویر کاربر راشد چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   دکتر حرف شما ذهن منو دوباره درگیر کرده خواهشا بهم بگین چند درصد احتمال شکستگی آلت تناسلی دارم؟؟ آیا شکسته یا مشکوک به شکستگیه یا ممکنه به خاطر اینکه دیر مراجعه کردم ترمیم شده باشه؟؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   اگه شکستگی بوده باشه هم مال خیلی وقت پیشه و ترمیم شده
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من التم پرده داره و خیلی کمه واینکه التم پنهان هم هستش و از کوچیک بودن التم خیلی دارم اذیت میشم میتونید کمکم کنید ممنون میشم 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۰ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   چشم فردا میفرستم
   احتایج نیست حضوری بیام؟
  3. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   طول التم 11 سانته
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   سایز آلت شما در محدوده ی نرمال هست میتونید به خوبی رابطه ی جنسی برقرار کنید
  5. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   التم پرده دار نیست؟
   یه تیکه پوست اضافه به بیضه التم چسبیده است.
   نیاز به عمل دارد
   احساس میکنم کوچیک به نظر میاد.
   و موقع گذاشتن کاندم اذیت میشم.
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   میتونید آزادش کنید به همکاران مراجعه کنید بنده این عمل رو انجام نمیدم و صلاح نمیدونم
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر فروهر سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من توی پیج های مختلف که خوندم گفتن که محیط یا قطر آلت تنسالی نرمال ۱۲ سانتی متر هستش
  برای من یکم کمتر از دوازده سانتی متر هستش (۱۰.۵ تا ۱۱)
  میخواستم بدونم دارویی یا قرصی وجود داره که به حجیم تر شدنش کمکی بکنه
  اگه هست ممنون میشم اگه بهم بگین🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   نگران نباشید در محدوده ی نرمال هست
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من میخواستم بدونم داروی برای افرایش طول آلت تناسلی وجود داره یا خیر ؟
  بعضی ها میگن قرص ویگرکس پلاس خیلی خوبه بنظرتون مصرف کنم یانه ؟
  و سوال دوم اینکه طول آلت تناسلی من هشت سانت هست آیا برای برقراری رابطه جنسی به مشکل میخورم یانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ فروردین ۳( 4 ماه پیش)
   خیر مشکلی نخواهید داشت هیچ قرصی جهت افزایش سایز آلت وجود ندارد
 • تصویر کاربر فرزاد سه شنبه ۱ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام‌اقای‌دکتر‌من‌۳۲سالمه‌۸ساله‌ازدواج‌کردم‌اوایل‌بهتربودالان‌مشکل‌زودانزالی‌دارم‌۴سال‌هست‌که‌مشکل‌دارم‌یعنی‌برای‌رفع‌نیازخانمم‌باید۳تا۴باررابطه‌برقرارکنم‌خیلی‌اعصاب‌خوردی‌داره‌چه.بایدمیل‌جنسی‌دارم‌امابه‌محض‌اولین‌دوخول‌ابم‌میادشل‌میشه‌دبارتابلندمیشه‌اذیت‌میکنه‌امابازم‌زیریک‌دقیقه‌میادمگربار۴رم‌که‌به‌۳دقیقه‌ونیم‌برسه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   با سلام و عرض ادب سرترالین ۵۰ میلی گرم هر روز یک عدد تا یک ماه مصرف کنید
 • تصویر کاربر ا چهارشنبه ۱۸ بهمن ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من امروز خود ارضایی کردم.۱۶سالمه.و بعد ۲ الی۳ ساعت در قسمت وسط آلتم ورم کرده،و پوستش کمی جمع شده،خیلی نگرانم ،آیا خوب میشه،لطفا جواب بدید،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ بهمن ۲( 5 ماه پیش)
   باسلام و احترام باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر امیرحسین سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام من یک سوال داشتم آلت تناسلی من در حالت نعوظ ۱۱سانتی متر است
  میخواستم ببینم مشکل دارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 5 ماه پیش)
   خیر مشکلی ندارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر