حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند، اما آیا استفاده از این محصولات می تواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ۰۰۲۶۲ققغغ سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  کوچک بودن و تقویت آن چیست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 5 روز پیش)
   سوال خود را کامل بیان کنید
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترمن ۲سال زندان بودم دراواسط حبس متوجه شدم که التم درزمان تحریک رشدش بسیار کم شده انگار که فشارخون دران وجود ندارد علت چیست برای درمان چه بایدکرد.؟ باتشکرازشما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 1 هفته پیش)
   به دلیل مسایل روحی است ، با ارامش و تغذیه درست بهتر می شود. قرص تادالافیل ۱۰ نیم ساعت قبل از رابطه هم میتونه کمک کنه
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر عرض احترام خدمتتو آقای دکتر من اندازه آلتم ۱۷ سانت بود دکتر و حجمشم خیلی عالی بود آقای دکتر به دلیل یکسری از مشکلات عصبی و وسواس فکری وزنم ۱۸ کیلو کاهش یافتش بع از اون آقای دکتر اندازه آلتم خیلی خیلی کوچیک شده حجمش که خیلی کم و نازک شده و همچنین طول آلتم هم در حالت خواب هم نعظ خیلی خیلی کم شده از ۱۷ سانت به ۱۱ رسیده آقای دکتر واقعا حالم بده برای این مضوع علتش چیه و همچین ادرارم هم دیر میاد آقای دکتر و زود انزالی شدیدم گرفتم واقعا داغون شدم الان وزنم برگشته به حالت عادی ولی آلتم واقعا کوچیکه علتش چیه آقای دکتر ؟؟؟؟!
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)
   طول الت کوتاه نمیشه ، با روانپزشک مسایل جنسی مشورت کنید
 • تصویر کاربر مسعود شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام علیکم
  بنده 36 سالمه وزنم صد کیلو و قدم 180 دکتری دارم و شغلم هم تدریس در دانشگاه و اداره یک موسسه علمی است در نتیجه تحرک روزانم کمه هر چند بدنسازی کار میکنم به صورت نامنظم و عضلات خوبی دارم
  این از وضعیت بدن و شغل من
  اما سوال من از شما که امیدوارم بزرگواری کنید و با حوصله جواب بدین چون مطلقا به تبلیغات و توهومات اعتقاد و التزامی ندارم و نظر کارشناس برام مهمه
  طول الت من در بهترین حالت 14.5 الی 15 سانت است که بنا بر تعریف شما احتمالا سایز استانداردی است ولی بیشترین مساله در قطر هست که بدنه آلت محیطش 10.2 سانتی متر و سر آلت که بزرگتره حدود 11 سانتی متره
  اول اینکه این سایز قطر چطوریه چون احساس میکنم مقداری باریکه .ایا زیر متوسط (نه استاندارد) است ؟ یعنی اصولا الت ها در چه حیطه ای قطر دارند
  دوم اینکه این سایز در حالتی است که الت بسیار پرخون باشه و رگهاش بیرون بزنه ولی خیلی زیاد اتفاق نمیفته .روی هم رفته راهکاری بدین که باتوجه که میفرمایید روش بزرگ کردن علمی وجود نداره همین سایز الت خودم رو کامل داشته باشم .دارویی معرفی کنید که نعوظ من رو همیشه هنگام رابطه جنسی به صد درصد حجم ممکن در الت خودم برسونه همینطور یک راهکار برای طولانی تر شدن طول رابطه جنسی بدون بیحسی که لذت رو کم میکنه چه اینکه گاهی در عرض دو دقیقه انزال میشم و گاهی نیم ساعت بسیار گرم و در اوج لذت جنسی توانایی کنترل دارم(میانگین 10 الی 15 دقیقه)
  یه مساله کوچیک دیگه اینه که فکر میکنم ختنه خوبی نشدم با اینکه خیلی صاف و ظاهر مناسبی داره ولی هیچ گوشتی بر روی التم نیست و تنها یه پوست نازک باقی مانده و بدنه سختش . ایا ممکنه این باعثش ختنه نامناسب باشه و ایا ختنه میتونه باعث کمی قطر آلت بشه یا خیر
  پیشاپیش ممنونم که زحمت جواب دادن رو میکشید اجرتون با پروردگار
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   قطر الت شما طبیعیه ، دارای تادالافیل ۱۰ میلیگرم نیم ساعت قبل از رابطه قدرت نعوظ رو بیشتر میکنه ولی برای کسی که اختلال نعوظ نداره توصیه نمیشه
 • تصویر کاربر اهورا دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  درود
  اگه قرص های و دارو های بزرگ کننده آلت تناسلی خوب نیستن چرا سیستم غذا و دارو آمریکا تاییده به این دارو ها زدن
  مثل Eros vigor
  مثل مگنارکس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   برای مسایل متلی ، وگرنه بی اثرن
 • تصویر کاربر امیراسدی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام دکترکرمی عزیز بسیار ممنونم که وقت میذارین و پاسخ گو هستین
  طول آلت من معمولی است و طبق فرمایشات شما در بازه 10 الی 15 سانت قرار داره اما به شدت خواهان این هستم هم به اندازه ی 3 الی 5 سانت به طول و 1_2 سانت هم به قطر آلت اضافه کنم و واقعا برای اعمال زناشویی مُصر به این کار هستم
  با توجه به اینکه فرمودید قرص های افزایش طول آلت هیچ تاثیری ازنظر علم پزشکی نداره می خواستم بدونم آیا راهی به جز جراحی برای این امر وجود داره؟ و اینکه استفاده از روغن های خراطین و زالو و همچنین وکیوم مردانه چه تاثیری داره بیشتر در این خصوص هست سوال بنده اگر تاثیر مثبت داره چه مدت باید استفاده بشه؟
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   راه بزرگ كردن الت تناسلي هنوز در دنيا وجود ندارد همه تبليغات دروغند وعملهاي جراحي پر عارضه وغير قابل برگشت
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما اقای دکتر ببخشید بنده الان 17سالمه ولی متاسفانه آلت اصلا خیلی کم رشد کرده و بنده در 11سالگی مجرای تناسلی بنده بسته شده بود و درد بسیار شدیدی واقعا کشیدم ولی لطف خدا سالم شدم ولی اون قدر هم شدید نبود که عمل بشم با سوزن سر آلت بنده باز کردن بعد منو معرفی کردن برای بزرگی آلت رفتم پیش دکتر دیگه بنام خانم دکتر شیخ بهائی ایشان هم آزمایش سونوگرافی نوشتن و سالم بودم و یک سری قرص بهم دادن ولی متاسفانه تاثیری نداشت و دیگه پیشش نرفتم حالا میخواستم شما کمکم کنید باتشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   طول طبیعی آلت در نعوظ بین ۱۰ تا ۱۵ سانته ، اگر این میزان است مشکلی نداره
  2. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   اگر کمتر باشه باید چکار کنم ببینید بنده در حالت غیر نعوظ خیلی کوچیکه خیلی میره داخل اندازه یک بلوط کوچیک میشه به نظر شما بزرگ میشه باید چکار کنم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   طول الت در حالت غیر نعوظ اهمیتی نداره
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سامان سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  بنده در زمان کودکی انگار توسط یه فرد محلی برای بار اول ختنه میشوم، و انگار بعلت مشکلاتی بار دوم نیز نامبرده اقدامات تکمیلی انجام و با خوب نشدن بنده دفعه سوم به پزشک مراجعه و پزشک بیان میکند که انگار ختنه ناقص شده و باعث کوتاهی آلت میشود و الان که بنده 39سال دارم ازکوتاهی الت خود رنج میبرم، آیا راهی برای درمان می باشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   راهی برای افزایش طول الت وجود نداره
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   بین ۱۰ تا ۱۵ سانت طبیعیه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  با سلام.جناب آقای دکتر پسر بنده سایز آلتش کوچیکه و نزدیک سه سالشه و پسرای فامیلمون نسبت به اون خیلی بزرگن طوریکه تا حالا نتونستیم ختنه کنیم.فقط دنبال اینم که قبل از بلوغش حتما آمپول هورمون را تزریق کنم تا دربزرگسالی به مشکل روحی و زناشویی برخورد نکند.اولا از چه سنی تحت درمان باشه و این هورمون چه زمانی و چه سنی تزریق میشه؟ و آیا شما هم اینکار را انجام میدهید که پرونده تشکیل بدهیم.من تصمیمم را گرفته ام و حتما قصد دارم این موضوع را بخاطر پسرم عملی کنم چون بحث بزرگی هستش.ممنون از لطفتون که جواب میفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)
   با دکتر غدد باید مشورت کنید
 • تصویر کاربر م جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  باسلام من خانومی ۳۶ ساله هستم که حد اقل ۲۰ ساله از عفونت وسوزش ادرار رنج میبرم دکترای زیادی رفتم ولی نتیجه نداشته با تشکر از آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 3 ماه پیش)
   آزمایش ادرار و کشت ادرار و سونوگرافی انجام بدین. اگر به نتیجه نرسیدین شاید نیاز به سیستوسکوپی باشه
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر