حجم دهنده الت از واقعیت تا شایعه!!

امروزه مردان جوان زیادی به بنده مراجعه می کنند که از کوچک بودن آلت تناسلی و یا اندازه آن ناراضی بوده و دنبال آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی و حجم دهنده الت هستند.

از طرفی در ماهواره ها و فضای مجازی تبلیغات گسترده ای با درصد موفقیت بالا با عنوان حجم دهنده آلات تناسلی مردان  تبلیغ می شود که از آن جمله می توان به دستگاه های کشنده یا Extender، عمل های جراحی بزرگ کننده آلت، تزریق ژل حجم دهنده الت ، آمپول بزرگ کننده آلات تناسلی ،واکیوم و تمرین های مختلف روزانه جهت بزرگ کردن آلت تناسلی اشاره کرد.

آیا در مراکز علمی و پژوهشی و مراکز درمانی معتبر دانشگاهی در دنیا روشی جدید برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ: علیرغم پیشرفت در تکنولوژی هنوز هیچ روش درمانی بزرگ کننده آلات تناسلی مردان وجود ندارد.

آیا تبلیغات حجم دهنده الت همه دروغند؟

 بله، تبلیغات انجام شده شامل دو گروه دارویی و وسایل و جراحی هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق می افتد و بعد از آن تا پایان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هیچ داروئی برای بزرگ کردن آلت تناسلی موثر نمی باشد.

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزریق مواد حجم دهنده، شانس ایجاد انواع سرطان ها و از کار افتادن بیضه ها را بالا می برد و اصلاً توصیه نمی شود.

نظرتان در رابطه با واکیوم حجم دهنده آلات مردان چیست؟

همچنانکه عرض کردم علیرغم تبلیغات گسترده، دستگاه های کشنده یا Extender ها و واکیوم هیچ نقشی در بزرگ کردن طول آلت تناسلی ندارند و اصلاٌ توصیه نمی گردد.

آیا تکنیک جراحی بزرگ کننده آلت وجود دارد؟

به علت عوارض وحشتناک عمل جراحی، هنوز روش سالم و بی خطر در دنیا کشف نشده است. در بعضی مراکز با عمل جراحی لیگمان های آویزان کننده آلت را قطع می کنند که طول آلت افزایش پیدا کرده ولی متاسفانه افتادگی پیدا می کند و لذا فرد با مشکل جدی در مقاربت مواجه می شود.

لذا به علت غیرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاری تا آخر عمر آن، به جوان ها توصیه می کنم از انجام این عمل شدیداً اجتناب نمایند.

اندازه آلت تناسلی مرد در حالت طبیعی چقدر است؟

نظرتان راجع به تزریق ژل های حجم دهنده الت چیست؟

تزریق ژل به زیر پوست آلت جهت حجم دادن و کلفت کردن آلت باعث از بین رفتن حس آلت تناسلی می شود و از طرفی به علت جذب آن و تزریق های مکرر که باعث عوارض متعدد می شود کار بیخودی می باشد و از نظر علمی به علت حساسیت خاص آلت تناسلی توصیه نمی شود.

آیا با تمرین های ورزشی و کششی روزانه می توان طول آلت را افزایش داد؟

متاسفانه خیر، چون طول سیلندرهای آلت تناسلی تا بلوغ که رشد کرده اند بعد از آن رشدشان متوقف می شود و لذا امکان افزایش طول آنها با حرکت های ورزشی اصلاً امکان پذیر نیست.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی در مردان

ابتدا باید عرض کنم که طول واژن خانم ها در حالت کشش 5-9 سانت می باشد و در نتیجه اگر آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ بالای 9 سانت و زیر 15 باشد طبیعی است. هر چه طول آلت بزرگتر باشد باعث درد شدید مقاربت برای خانم ها می گردد و لذا آقایانی که طول آلت تناسلی آنها در حالت نعوظ بالای 7 سانت است نیاز به اقدام خاصی نیست و می توانند رابطه جنسی موفق داشته باشند.

روش صحیح اندازه گیری آلت تناسلی

در بسیاری از مواقع افرادی که به اینجانب مراجعه می کنند طول آلتشان طبیعی است ولی خود را با دیگران مقایسه می کنند و لذا فکر می کنند که اندازه آلت شان کمتر از طبیعی است در حالیکه این قضیه از نظر علمی صحت ندارد.

علت سایزهای مختلف آلت تناسلی مردانه چیست؟

عوامل متعددی از قبیل ارث محیط و تغذیه و سلامتی سیستم هورمونی بدن و عوامل ناشناخته در ساختن اندازه آلت دخیل هستند. اندازه آلت تناسلی مثل قد افراد مختلف و متنوع است و لذا:

1- هیچ کس نباید با دیگری خود را مقایسه کند.

2- اگر اندازه آلت مثل قد در حالت طبیعی باشد نیاز به اقدامات درمانی ندارد.

3- منشاء اغلب نگرانی جوانانی که از کوچکی آلت شاکی هستند دیدن فیلم های پورن می باشد که در اینجا صادقانه عرض می کنم که آنها مثل فیلم های دیگر ساختگی و انتخاب شده از افراد خاص هستند و لذا نباید با آنها خود را مقایسه کرد.

آیا راهی برای جلوگیری از کوچک ماندن آلت تناسلی وجود دارد؟

بله، درمان فقط قبل از بلوغ موثر است. والدینی که از کوچکی آلت تناسلی پسر خود نگران هستند باید قبل از بلوغ به دکتر مراجعه و تحت بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز هورمون درمانی مناسب جهت افزایش آلت تناسلی قبل از بلوغ شروع شود.

آلت دفن شده چیست؟

امروزه آلت دفن شده یکی از شایعترین علت مراجعه بیمارانی است که از کوچکی الت تناسلی شاکی هستند. در آن ها بعلت تجمع چربی زیاد در ناحیه پوستی، آلت مثل کوه یخی در میان چربی ها مخفی شده است و لذا بهترین و قطعی ترین روش درمان کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می باشد.

برای بزرگ کردن طول الت تناسلی و افزایش قطر آن چه روش هایی وجود دارد؟

بزرگ کردن الت

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علي پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتربنده30 سالمه مجرد هستم بعضي وقتا خودارضايي ميكنم زودانزالي دارم ولي فقظ فيلم ميبينم ديگهخودارضايي نمكنمچه كنم.وموهاي التم چندساليه هست مرتب ميزنم قلا نميزدم اشكالي داشته ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 3 روز پیش)
   سعی کنید ازصحنه های سکسی دور باشید
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من 35 سال سن دارم و مجرد هستم. آیا زدن واکسن گارداسیل در سن من می تواند مفید باشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)
   واکسن برای شما اصلا مفید نیست
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  قد کوتاه هست قد کوتاه هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)
   سوال؟
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)
   قد التم کوتاه هست چیکار کنم فکر کنم ۱۰ سانت باشه داری چیزی نیست مصرف کنم بعد زود انزالی دارم ولی کلفتی داره قد ش کوتاه هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)
   اگر در حالت نعوظ بالای ۱۰سانت است نرماله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر میخواستم ببینم دستگاه اکستندر چه معایبی داره و اینکه من چهار روز از این دستگاه روزی ۱۰ ساعت استفاده کردم و روی آلتم رگ های قرمز و رگ های خود آلتم برجسته شده و کمی هم بیضه ها درد داره و اینکه ادرارم هم گاهی وقتا تیکه تیکه میاد و آلتم هم شل شدگی پیدا کرده باید چه کنم من ۱۸سالمه وقدم هم۱۸۵ هست اندازه التم هم ۱۸ سانت هست آیا این اندازه طبیعیه و اینکه سایز آلتم تا چه سنی افزایش پیدا میکنه چون از نظر ژنی در نظر بگیریم در خانواده بلند قد و با اندازه آلت تناسلی بزرگ متولد شدم.و اینکه بنده یه مدت رابطه بیش از حد داشتم و کلاهک آلتم بسیار حساس شده بود و الان هیچ رابطه ای ندارم آیا این حساس شدن کلاهک آلتم رفع میشه ؟!و چ کار میتونم انجام بدم برای بهبود این عارضه
  1. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸( 3 هفته پیش)
   جواب سوال من الان۴ روزه ک داده نشده😐
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸( 3 هفته پیش)
   پیگیری کنید لطفا جواب من ۱ هفته هست ک ندادین
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)
   با توجه به اندازه شما سالمید ونیاز به درمان ندارید اینها هم بیفایده خستند
  4. تصویر کاربر محمد شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)
   سؤالای منو خوندین جواب دادین یا چشم بسته غیب گفتین😐سوال من چی بود جواب شما چی
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 3 روز پیش)
   ۱-اندازه طبیعی است۲-شل شدن بیشتر علت عصبی دارد۳-عکس کلاهک را بفرستید ببینم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من‌ به شدت نگران‌طول آلت تناسلی خودم هستم ، طول آلت در حالت نعوظ حدود ۱۲ سانتی متر است .‌ عکس آن در حالت نعوظ را برایتان میفرستم‌. لطفا اگر مشکل و بیماری در کوتاهی آلت من است صراحتا به من بگویید چون حدود ۳ سال هست ازدواج کردم و دخول نتونستم داشته باشم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   کاملا طبیعی است
 • تصویر کاربر آرمان چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر یکسری جوش و لکه برای مدت دوسال یا شایدم بیشتر روی سطح کلاهک الت من هست که من زیاد جدیشون نگرفتم و الان میخام تصاویرشونو بفرستم که ببینید اینا چیز خطر ناکی هست یا نه
  در ضمن من در کمر و نزدیک پهلو به بیماری پوستی لیکن اسکلورزیس دچار شدم و همینطور یکی دو ساله که متوجه شدم زگیل تناسلی دارم . فک میکنم بخاطر دارو های سرکوب ایمنی که برای پوستم مصرف میکردم زیگیل ها اجازه رشد پیدا کردند .... بگزریم . 1 . روی سطح التم یک سری جوش مثل چربی هایی که در منافذ پوست صورت وجود داره روی لبه کلاهک التم زده که خیلی وقته وجود داره و حذف نمیشن یا شایدم حذف میشن و کنارش دوباره در میاد که حس میکنم حذف نشدند تا حالا وقتی هم فشارش میدی یه ماده سفید رنگ و سفت ازش میاد بیرون دقیقا عین منافذ پوست صورت ....
  2. یه سری لکه کم رنگ و تیره روی سطح التم وجود داره که اونم خیلی وقته زده و میتونم بگم بالای دو ساله یا شایدم بیشتر وجود داره
  3. یه جوش قرمز رنگ خیلی کوچیک هم تو قسمت ختنه گاه سمت زیرین التم وجود داره که خیلی کوچیک هستند .... حالا توی تصاویری که فرستادم متوجه میشید .
  میخاستم ببینم ایا اینا خطری دارن یا عادی هستند و نیاز به پیگیری نیست ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   این مشکلی نیست
  2. تصویر کاربر آرمان شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام مجدد اقای دکتر پنج تا عکس فرستادم هر پنج تارو دیدید؟ همه چیزش نرمال و طبیعیه ؟
   بعد برای زگیل ها میخام قرص پاورفیت مصرف کنم ولی ظاهرا شنیدم ممکنه باعث فعال شدن دوباره بیماری خود ایمنی بشه منم که لیکن اسکلروسوس دارم ولی ظاهرا مهار شده و رنگش از سفید به تیره رفته .... میخاستم ببینم راه دیگه نیست که بشه زگیل هارو دفع کرد ؟ یا مصرف تحت نظر پزشک همین داروی پاور فیت رو شروع کنم ؟؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
  4. تصویر کاربر آرمان شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام مجدد اقای دکتر بله عکس زگیل هارو نگرفته بودم فقط سوالم در مورد اون لکه های کم رنگ روی التم بود و اون جوش ها . الان عکس زگیل ها رو هم ارسال میکنم. زگیل هارو بافلش مشخص کردم . و لکه های کم رنگی که روی کلاهک التم هست هم دورشون خط کشیدم.
  5. تصویر کاربر آرمان شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام مجدد اقای دکتر بله عکس زگیل هارو نگرفته بودم فقط سوالم در مورد اون لکه های کم رنگ روی التم بود و اون جوش ها . الان عکس زگیل ها رو هم ارسال میکنم. زگیل هارو بافلش مشخص کردم . و لکه های کم رنگی که روی کلاهک التم هست هم دورشون خط کشیدم.
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
   اینها با کرایو سریع از بین میرود
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر الان دومرتبه است که من میروم سکس کنم آلتم میخوابد و کلی هم اعصابم خورد میشود هم آبروم میرود آیا ربطی به رژیم دارد در هرصورت با این وجود از من اسپرم خارج نمیشود خواهشا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 32 سالمه
  طول التم حدودا 12 سانته
  اما خانومم وحشتناک ناراحته از این موضوع
  میگ لاغر و نازکه
  میخام بدونم چیکار کنم ک افزایش طول و قطر داشته باشه
  تزریق سوماتروپین
  ی آمپول تستسترون کارایی داره ؟؟
  ممنون میشم ک راهنمایی کنید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   راهی برای کلفت کردن نیست
 • تصویر کاربر mehrdad جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  روی آلت تناسلی من جوش های ریز سر سفیدی هست که در ناحیه زیر سر آلت وجود دارد و بخصوص با کشیدن پوست آلت بیشتر نمایان می شود و بسیار ریز هست و تعداد آن یک یا نهایتا دوتا هست و هیچ گونه دردی نداره اما دلیل به وجود آمدنش رو خواستم بدونم و آیا درمانی داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید
  2. تصویر کاربر mehrdad جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   قسمت سفید رنگ
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   این زگیل نیست
  4. تصویر کاربر mehrdad جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   پس خداروشکر احتمال داره چربی باشه ؟
   و اینکه سوال دیگر چیزی مثل جوش اگر زیر پوست باشه و اصلا هم نزده باشه بیرون جای نگرانی هست ؟ فقط ظاهری میشه دیدش که کمی جاش هست این رفع میشه ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   نگران نباش
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علي سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر خسته نباشيد دكتر من حدود دو يا ٣ سال زيگيل تناسلي داشتم و با كرايو درمان ميكردم و الان حدود يه سال نزده زيگيل فقط دكتر جان الان ابتدا الت روي ختنه گاه احساس ميكنم دون دون شده و به هم ميچسبن محل دو ختنه گاه بعضي وقت ها عكس براتو ميفرستم لطفا راهنماي كنيد كه داخل اين دون دون چي هست
  1. تصویر کاربر علي دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام دكتر ميشه اين عكس ببين نظر خود را بدهيد لطفا؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   اینها زگیل نیست
  3. تصویر کاربر علي دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   دكتر مرسي خيلي ممنون براي اين كه ابتداي ختنه گاه به هم ميچسبن گاهي و موقع ادرار جدا ميشه درمان ندارد؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   مهم نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر