جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چند وقت بعد از عمل واریکوسل باردار میشویم؟

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

آقای علی 28 ساله و خانم زهرا 22 ساله که از 4 سال پیش ازدواج کرده اند و از دو سال پیش بدون استفاده از وسایل جلوگیری اقدام به باروری کرده اند و بچه دار نمی شوند، برای پیگیری مشکل شان به مطب دکتر کرمی مراجعه نموده اند که سوالات و جواب دکتر کرمی را در رابطه با مشکل ناباروری زوجین نامبرده مرور می کنیم:

زود انزالی در زنان

چند وقت بعد از عمل واریکوسل باردار میشویم؟

بعد از اقدام به باروری بدون استفاده از وسایل جلوگیری، چند مدت باید صبر کرد و یا چند مدت اگر بچه دار نشویم طبیعی است؟

دکتر کرمی: اگر بعد از 12 الی 18 ماه اقدام به باروری مؤثر و داشتن روابط جنسی منظم و بدون جلوگیری از زوجین بچه دار نشوند باید از نظر علت ناباروری بررسی شوند.

در ادامه بقیه سوالات این زوجین از پروفسور حسین کرمی را مرور می کنیم.

چه زمانی برای باردار شدن مناسب است؟

دکتر کرمی: 2 فاکتور در اقدام به باروری بسیار مهم می باشد:

 • باید روابط جنسی منظم و موفق داشته باشید.
 • بهترین زمان اقدام به باروری زمان تخمک گذاری خانم ها می باشد و لذا بهترین زمان دهمین روز تا بیستمین روز بعد از قطع عادت ماهانه می باشد و اوج تخمک گذاری در روزهای 15-20 می باشد و لذا زوجین باید در این فاصله یک الی دو شب در میان رابطه جنسی داشته باشند.

ناباروری زوجین

اگر بعد از مدت ذکر شده بچه دار نشدیم چکار باید کرد؟

دکتر کرمی: باید به پزشک ارولوژی و متخصص زنان مراجعه نمایید. علت ناباروری 40 درصد منشاء زنانه و 40 درصد منشاء مردانه و 20 درصد منشاء مشترک دارد و لذا هم زن و هم مرد باید بررسی شوند.

چه عللی باعث ناباروری با منشاء زنانه می شود؟

دکتر کرمی: کم کاری تخمدان ها، چسبندگی لوله های تخمدان ها، رحم دوشاخه و مشکل دار، سابقه شیمی درمانی، اختلالات هورمونی زنانه و خونریزی های نامنظم، بیماری های تیروئیدی و چاقی مفرط خانم ها و کیست های متعدد و بزرگ تخمدان ها از علل شایع ناباروری زنانه می باشد.

علل ناباروری با منشاء مردان کدامند؟

دکتر کرمی: شایعترین علت ناباروری با منشاء مردان که خوشبختانه قابل درمان می باشد وجود واریکوسل است. ولی کم کاری غده فوق کلیه، بیضه های نزول نکرده، کم کاری بیضه ها و سلول های نطفه ساز و یا آسیب آنها با شیمی درمانی و رادیوتراپی، چسبندگی لوله های منی بر، بستن لوله های منی بر با جراحی و مصرف زیاد سیگار، الکل، اختلالات در نعوظ و انزال زودرس و عدم داشتن سکس موفق می تواند از علل شایع ناباروری بامنشاء مردان باشند.

واریکوسل

علت ایجاد واریکوسل در مردان چیست؟

دکتر کرمی: علت ایجاد واریکوسل مشخص نیست و 20 درصد مردان مادرزادی واریکوسل دارند. در بیماری واریکوسل دریچه های لانه کبوتری سیاهرگ ها خراب می شوند و لذا برگشت خون سیاهرگی از بیضه ها مختل می شود و باعث می شود که رگ های طناب بیضه گشاد شده و مثل یک کیسه کرم برجسته به نظر برسند.

این اختلال در برگشت خون باعث اختلال در سلول های نطفه ساز بیضه شده و باعث می شود که نطفه هایی تولید شود که شکل غیرطبیعی دارند، حرکت آنها مختل است و تعداد شان کم شده و لذا این افراد قادر به نعوظ و بارور کردن تخمک زنانه نبوده و باعث ناباروری می شود. واریکوسل در 90 درصد مواقع در بیضه چپ دیده می شود.

درمان واریکوسل چگونه است؟

دکتر کرمی: تنها راه قطعی درمان واریکوسل بستن رگ های خراب شده به روش جراحی است و بهترین نوع عمل آن میکروسرجری می باشد که در آن رگ های خراب را زیر دستگاه میکروسکوپی و با بزرگ نمائی مشخص و می بندیم.

آیا درمان های دارویی و زالو درمانی در درمان واریکوسل موثرند؟

دکتر کرمی : همچنانکه عرض کردم در بیماری واریکوسل سیاهرگ های بیضه خراب می شوند و لذا قطعی ترین درمان بستن رگ ها ی خراب به روش جراحی است و لذا زالودرمانی کاملاً اشتباه و خرافی و در کتاب های معتبر پزشکی و مراکز پزشکی در دنیا اصلاً جایگاهی ندارد و توصیه نمی شود.

عمل واریکوسل چند درصد جواب میدهد؟

دکتر کرمی: بر اساس آمارهای ثابت شده دارو 5 درصد و عمل جراحی 50-60 درصد، یعنی 10 برابر دارو درمانی عمل جراحی باعث موفقیت و افزایش کیفیت اسپرم و بهبود باروری می گردد. از این رو درصد زیادی از زوج ها می توانند نتایج موفقیت آمیز بارداری بعد از عمل واریکوسل را تجربه کنند.

ناباروری

بعد از چند مدت اثرات موفقیت آمیز عمل واریکوسل مشخص می شود؟

دکتر کرمی: 6 ماه بعد از عمل جراحی اوج درصد موفقیت جراحی واریکوسل خود را نشان می دهد و درصد زیادی از زوجین بارداری بعد از عمل واریکوسل را تجربه می کنند.

بهترین روش جراحی واریکوسل کدام است؟

دکتر کرمی: عمل میکروسرجری و لاپاراسکوپی دو روش ارجح امروزی درمان واریکوسل می باشد که هر دو به صورت سرپایی و بدون بستری انجام می شود و باعث برش کمتر با درد کم و مرخصی سریع و بدون بستری در بیمارستان انجام می شوند.

اینجانب روش میکروسرجری را به صورت روزمره برای بیمارانم و به صورت سرپائی انجام می دهم و با رضایت زیاد بیماران همراه می باشد.

عوارض عمل واریکوسل چیست؟

عوارض احتمالی عمل جراحی واریکوسل آب آوردن بیضه یا هیدروسل و کوچک شدن احتمالی بیضه بعلت آسیب به شریان آن می باشد که خوشبختانه در روش میکروسرجری و لاپاراسکوپی درصد آنها بسیار پایین است.

پیگیری بعد از عمل بیماران چگونه است؟

این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و 3 ساعت بعد از عمل بیمار به خانه بر می گردد و 24 ساعت بعد پانسمان کوچک را برداشته و دوش می گیرید و من توصیه می کنم که

 • یک هفته در خانه استراحت نسبی داشته باشید
 • بیخودی سرپا نایستید 3) 24-48 ساعت با حوله سرد زیر بیضه آن را بالا نگاه دارید تا ورم آن کم شود.

فردای روز عمل می توانید دوش بگیرید. در یک هفته اول ورم بیضه طبیعی است و دلیل آب آوردن یا هیدروسل نمی باشد. از شب بعد از عمل مقاربت بلامانع می باشد.

ضمناً جهت دیدن فیلم میکروسرجری واریکوسل و لاپاراسکوپی واریکوسل فیلم های عمل جراحی دکتر کرمی را در زیر با توضیحات می بینید.

در صورت داشتن ناباروری و واریکوسل جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

 
4/5 - (135 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Aseman چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید همسرم پیش شما عمل واریکوسل انجام دادن ۷ماه پیش الان ابن سینا ازمایش دادن نتیجش خوب نیس لطفا عکس و نگاه کنید و بگید باید چیکار کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر امید جمعه ۱ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 263 مشاهده پرسش
  با سلام
  من 28 سال سن دارم و 4 سال ازدواج کردم.بدون فرزند.
  نظرتون در مورد این آزمایش چیه؟
  1. اگر نظرتون بیماری واریکوسل هست لطفاً بگید تا چه سطح هست این بیماری.
  2. اگر نیاز به عمل هست چه نوع عمل خوب و بهتر هست انجام بشه. و به چه روشی این عمل صورت بگیره بهتره.
  3. اگر نیاز به دارو داره چه نوع داروی بخورم. تا خوب بشم.
  تو استان قم چه دکتری رو پیشنهاد میکنید برا درمان این بیماری.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای آقا و مولتی ویتامین WELLWOMAN برای خانم پودر اندروفرتی هر ۱۲ ساعت تا 3 ماه
 • تصویر کاربر جبار یکشنبه ۵ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام دکترمن جوانی ۳۱ساله هستم که ای ۵سال ازدواج کردم ۳ سال واسه بچه دارشدن اقدام کردیم بعدکلی آزمایش متوجه شدیم که اسپرمم تقریبا صفر رفتم سونوگرافی بیضه که متوجه شدم واریکوسل گرند۲ دارم دربیضه چپ حالا باعمل درمان میشه یا بیخیالشیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ دی ۰( 2 سال پیش)
   باید نمونه برداری از بیضه انجام بشه
 • تصویر کاربر ساغر شنبه ۴ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  سلام
  پسرم 32 سالشه در زمان سربازی واریکوسل عمل کرده و الان بعد از چند سال آزمایش داده اسپرمش صفره البته همون موقع هم آزمایش داد اسپرمش صفر بود
  حالا خیلی نگران و اعصابش داغونه هممون ناراحت و اعصابمون خورده آیا درمان داره و ایشان بچه دار خواهند شد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 2 سال پیش)
   باید بیوپسی از بیضه بشه
 • تصویر کاربر Alireza شنبه ۱۳ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 308 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر تقریبا ۱ماهی میشه بدنم تبش شدید گرم شده یعنی حساسیت گرفتم بدنم میخاره مثل تاول میشه بعد میره سر کلاهک اندان تناسپلیم ۵تا دونه قرمز زده ک با مالش یا خوردن ب لباسی شورتی بزرگ میشه بعد موچیک میشه خودش و اصلا دردی یا خارشیم نداره همین دونها هم روی بیضهام هستش ک میرن پ یهو میان پیش دکتر رقتم بهم ۲تا امپول زد حساسیت و ۲تا امپول داد ک پودری بود نمیدونم چی بود عکسشو میفرسم همرا با پماد تریا مسینولون ان ان و قرص سفالکسین۵۰۰ پ شبا قرص زد حساسیت میخورم ک خارشی نداشته باشم
  و خودمو با لوسین های زد گال اینا شستم فایده ای نداشته فقد این امپولایی ک زدم داشت میبردشون ک یهو برگشت باز
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ آذر ۰( 2 سال پیش)
   پماد کالامین دی هر 8 ساعت و شستشوی روزانه با شامپو بچه
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 245 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان من یک سال ازدواج کردم ولی جلوگیری داشتیم ولی همین جوری خودم رفتم چکاپ سونوگرافی گفت واریکاسل خفیف داری بعد آزمایش اسپرم دادم حالا سوالم اینه من میتونم بچه دار شم یانه لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ آذر ۰( 2 سال پیش)
   بله،احتمال باروری طبیعی هست
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۱۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 273 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بنده هشت ماه پیش عمل واریکوسل انجام دادم بعدازپنج ماه آزمایش دادم وضعیت اسپرم خیلی بدتر ازقبل عمل شد وسونوگرافی هم واریکوسل شدید هردوطرفه رو نشان داده .متاهلم ودوسه ساله قصدبچه دارشدن داریم خواستم راهنمایی کنید عمل دوباره ممکنه وضعیت بهتر بشه .قبل عمل وضعیت اسپرم چنان مشکلی نداشته ولی بعدازعمل افتضاح شده.ممنون میشم البته فقط سمت چپ عمل کردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
 • تصویر کاربر امانی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  سلام. آقای دکتر
  بنده ۲ بار آزمایش اسپرم دادم (به فاصله یک هفته و هردو در یک آزمایشگاه)نتایج نشون داد که تعداد اسپرم کامل و کافی بود ولی کم تحرکی اسپرم دارم.
  نتیجه سونوگرافی و معاینه پزشک اورولوژ هم این شد که در هردو بیضه ام واریکوسل دارم و باید عمل جراحی بشه (طبق نظر یک پزشک اورولوژ).
  نتایج و مدارک خدمتتان ارسال میشه.
  سوالم اینه که با توجه به نتایج آزمایشات من، نیاز به عمل جراحی قطعیه؟اگه عمل نکنم چه عوارضی میتونه داشته باشه؟
  و اینکه کم تحرکی اسپرم به دلیل همین واریکوسل هستش و بعد از عمل، برطرف میشه؟ و صاحب فرزند میشم
  آقای دکتر، طب سنتی زالو درمانی رو توصیه میکنه و چندنفر هم میگن ما گرید ۳ واریکوسل داشتیم که با گیاه داوریی و زالو درمانی خوب شد، شما نظرتون چیه؟
  ممنون میشم اگه پاسخ کامل بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   واریکوسل درجه 3 دارید و بهتره جراحی بشه
 • تصویر کاربر Mm یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 475 مشاهده پرسش
  آیا مشکلم حل میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   3 ماه دارو مصرف کنید امکان باروری طبیعی هست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   مولتی ویتامین WELLMAN برای آقا و مولتی ویتامین WELLWOMAN برای خانم پودر اندروفرتی هر ۱۲ ساعت
  3. تصویر کاربر Mm شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   سلام خسته نباشید دکتر بهم گفت باید عمل کنی بعد یه دکتر دیگه گفت عمل نمیخواد
  4. تصویر کاربر Mm شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   نیاز ب عمل هست یا ن
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   یک‌ دوره دارو بخورید و اگه بهتر نشدید عمل کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۲۳ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام ...بنده جوانی 28ساله هستم مجرد بدون هیچ دردی سونوگرافی و آزمایش اسپرم هم انجام دادم به نظر شما بزرگوار من چیکار کنم ؟ فقط کمی احساس سنگینی در بیضه چپ دارم و بیضه هام نامتقارن هستن پیش چندین پزشک رفتم و نظرات مختلفی هم شنیدم به نظر شما من چکار کنم آیا واریکوسل من شدید هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   فعلا نیاز به اقدامی نیست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر