حالب چیست؟ | دفع سنگ کلیه از لوله حالب

هر گونه انسداد در مسیر لوله حالب به منزله خفه کردن کلیه ها می باشد و هر چه سریعتر باید عامل انسدادی لوله حالب برطرف گردد. در این مقاله بیماری های لوله ی حالب از جمله وجود سنگ در آن بررسی شده است.

قطر لوله حالب چقدر است؟

لوله حالب به قطر 5 میلی متر است. این لوله، کلیه را به مثانه وصل می کند.

حالب چیست؟

حالب وظیفه ی انتقال ترشحات کلیه ها یا همان ادرار را از کلیه ها به مثانه بر عهده دارد. لوله حالب با انقباضات منظم خود که توسط اعصاب اتوماتیک سمپاتیک و یا پاراسمپاتیک کنترل می شود عمل تخلیه خود را انجام می دهد. لوله حالب در حقیقت به مانند لوله تنفسی کلیه می باشد.

حالب کجاست؟

حالب لوله ای است که وظیفه انتقال ادرار از کلیه ها به سمت مثانه را عهده دار است. در بدن هر فرد دو لوله حالب (ureter) قرار دارند که هر کدام به یک کلیه متصل است. نیمه بالایی حالب در داخل معده قرار دارد و نیمه پایینی آن نیز در ناحیه لگن است.

طول لوله حالب در بزرگسالان به صورت میانگین در حدود 10 الی 12 اینچ ( 25 الی 30 سانتی متر ) است. این لوله دارای دیواره های ضخیم عضلانی، فیبری و روکش مخاطی است و می تواند به راحتی منقبض شود.

مدت زمان دفع سنگ کلیه از حالب

حالب کلیه

یکی از شایعترین علل انسداد حالب حرکت سنگ از کلیه و گیر افتادن آن در لوله حالب می باشد. حرکت سنگ به طرف حالب دردی را ایجاد می که شاه درد عالم پزشکی بوده و حتی از درد زایمان در خانم ها نیز شدید تر می باشد.

مشخصات این درد عبارتند از: درد شدید ناگهانی که به صورت موجی به سراغ فرد آمده و او را زمین گیر و مستأصل می کند. تهوع، استفراغ، رنگ پریدگی، خون در ادرار، تغییر رنگ ادرار و در کسانی که تک کلیه ای هستند قطع کامل ادرار می تواند از نشانه های گیر افتادن سنگ در لوله حالب باشد.

امروزه قطعی ترین روش تشخیص گیر افتادن سنگ در لوله حالب انجام سی تی اسکن بدون تزریق و با تزریق می باشد. سونوگرافی اغلب گشاد شدگی کلیه ها یا هیدرونفروز را گزارش می کند که نشانه انسداد لوله حالب می باشد.

در صورت ایجاد چنین دردی بلافاصله به نزدیکترین اورژانس بیمارستانی مراجعه کرده و باید اقدامات تشخیصی و درمانی انجام گردد. از شما در اورژانس بیمارستان معاینه بالینی، آزمایش خون و ادرار و سونوگرافی و در صورت نیاز سی تی اسکن انجام خواهد شد و با تزریق مسکن های قوی که اغلب مورفین یا پتدین و یا کتورولاک است، درد شما تسکین پیدا خواهد کرد. اگر تب داشتید یا تک کلیه هستید و یا حامله می باشید باید به پزشک اطلاع دهید که شما را در بیمارستان بستری نمایند.

بیماری های حالب

پروگزیمال حالب چیست؟

بخش بالایی از لوله حالب در بین نقطه برخورد حالب با لگن و بالاتر از مفصل ساکروایلیاک قرار دارد. سنگ های پروگزیمال حالب به صورت میانگین اندازه ای بیشتر از یک سانتی متر دارند و در معیار اندازه گیری قرار می گیرند. سنگ هایی که در دفع شدن به شکل طبیعی و سریع با مشکل مواجه می شوند، در نهایت منجر به کولیک مکرر کلیه و یا انسداد ادرار خواهند شد.

لوله حالب پروگزیمال در کدام ناحیه از بدن قرار دارد؟

در انتهای بخش پروگزیمال لوله حالب، لگن و کلیه ها قرار دارند. در بخش دیگر نیز مثانه فرد به حالب متصل است. لوله حالب از ابتدای شریان کلیوی تا این نواحی و مثانه کشیده می شود تا جریان ادرار را از کلیه ها به سمت مثانه هدایت کند.

علائم سنگ کلیه در حالب

سنگ در حالب کلیه ممکن است هیچ علامت یا نشانه ای نداشته باشد. نشانه ها و علائم به محل رخداد انسداد، کامل بودن یا نسبی بودن انسداد، سرعت مسدود شدن و تحت تاثیر قرار گرفتن یک یا هر دو کلیه بستگی دارند. نشانه ها و علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

 • درد
 • تغییرات در مقدار ادرار تولید شده
 • دشوار بودن ادرار
 • وجود خون در ادرار
 • عفونت های مکرر مجاری ادراری
 • فشار خون بالا (هایپرتانسیون)

دفع سنگ کلیه از لوله حالب

اگر مسیر لوله حالب تنگی نداشته باشد و اندازه سنگ زیر 4 میلی متر باشد در 95 درصد با درمان های داروئی و مصرف مایعات زیاد و ورزش کردن خودبه خود دفع می شوند و نیاز به اقدام بعدی نیست.

اگر اندازه سنگ بین 4 تا 6 میلی متر باشد 50 درصد احتمال خودبه خود افتادن سنگ وجود دارد و لذا اگر اندازه سنگ حالب زیر 6 میلی متر باشد به شرط اینکه:

 •  بیمار تک کلیه نباشد.
 •  تب نداشته باشد.
 •  حامله نباشد.

به بیمار توصیه می شود دو هفته با مصرف مایعات زیاد و افزایش تحرک بدنی و با ادرار کردن در داخل ظرفی از نظر مشاهده سنگ دفع شده، در جهت دفع سنگ تلاش کند.

درمان سنگ کلیه گیر کرده در حالب

اگر بعد از دو هفته سنگ کلیه در حالب دفع نشود و یا اندازه سنگ گیرافتاده بالای 6 میلی متر باشد دو روش درمانی برای درمان این سنگ ها وجود دارد:

1️⃣ سنگ شکنی برون اندامی یا ESWL

در این روش که در فیلم زیر می بینید شما بدون بیهوشی و به صورت سرپائی به مدت 15-20 دقیقه زیر دستگاه سنگ شکنی می خوابید و دستگاه با متمرکز کردن امواج سنگ شکنی روی سنگ حالب اقدام به خرد کردن سنگ گیر افتاده حالب می کند.

عمل سنگ شکنی ESWL در موارد زیر توصیه نمی شود:

 •  افراد چاق
 •  افراد حامله
 •  افراد دارای اختلال در انعقاد خون

2️⃣ سنگ شکنی درون اندامی یا TUL

دومین و مؤثرترین روش درمان سنگ حالب عمل سنگ شکنی درون اندامی یا TUL می باشد. در این روش که با بی حسی کمری و در اطاق عمل و به صورت سرپائی انجام می شود، با عبور دوربین آندوسکوپی از داخل مجرای ادراری به مثانه و لوله حالب محل گیر کردن سنگ حالب مشخص و با استفاده از امواج سنگ شکنی لیزر روی پنوماتیک سنگ را کاملاً خرد کرده و با پنس خارج می کنیم.

 در مواقعی جهت دفع شدن سنگ های خردشده داخل لوله حالب، لوله ای قلاب مانند به نام جی جی گذاشته می شود که در شکل زیر می بینید. و چهار هفته بعد به صورت سرپائی خارج می گردد.

فیلم کامل عمل TUL را می توانید در قسمت زیر مشاهده نمائید.

3️⃣ عمل لاپاراسکوپی

سومین درمان سنگ های بزرگ لوله حالب، عمل جراحی می باشد که در گذشته به صورت عمل جراحی باز ولی امروزه در راستای شعار عمل های جراحی بزرگ از شکاف کوچک تکنیک لاپاراسکوپی می باشد. در این روش به جای برش یک وجبی در شکم با عبور لوله هایی باریک به نام تروکار به داخل شکم و تزریق هوا و عبور دوربین محل سنگ حالب را مشخص کرده و با برش روی آن، سنگ حالب را خارج می کنیم که کیفیت عمل را در فیلم زیر مشاهده می نمائید.

سنگ حالب در بارداری

از جمله رایج ترین دلایل بروز درد معده در خانم های باردار می توان به وجود سنگ کلیه و حالب اشاره کرد. سنگ حالب در بارداری می تواند منجر به مسدود شدن مسیر کلیه شده و در نتیجه عفونت را ایجاد کند.

این عفونت در دیگر نواحی بدن پخش می شود. در نتیجه ممکن است خانم باردار زودتر از موعد نیاز به بستری شدن در بیمارستان و طی کردن درمان های لازم جهت به دنیا آوردن کودک را داشته باشد.

سنگ های کلیه دردناک از هر 3300 زن باردار، یک نفر را مبتلا می کنند. احتمال شکل گیری این سنگ ها در بانوانی که سابقه به دنیا آوردن کودک در گذشته را داشته اند، نسبت به افرادی که بارداری اول را تجربه می کنند، بیشتر است. بیشتر خانم هایی که سنگ کلیه و حالب دارند، معمولا در ماه های چهارم الی ششم با مشکلات مختلفی مواجه می گردند.

انواع دیگر بیماری های لوله ی حالب

1️⃣ دوتایی شدن حالب

دوتایی شدن حالب که عارضه ای مادرزادی است به وضعیتی گفته می شود که دو حالب بر روی یک کلیه تشکیل می شود. حالب دوم می تواند سالم بوده و یا تنها قسمتی از آن تشکیل شده باشد. در صورتی که هیچ کدام از حالب ها به درستی کار نکنند، ادرار می تواند به کلیه برگشته و سبب آسیب رساندن به آن شود.

2️⃣ وجود یک ناهنجاری در محل اتصال حالب به کلیه یا مثانه

اتصال غیر عادی بین حالب و کلیه (اتصال میزنای و لگنچه) می تواند سبب تورم کلیه و در نهایت توقف عملکرد آن شود. این ناهنجاری مادرزادی بوده و یا می تواند با رشد عادی کودک و در اثر یک آسیب یا جای زخم به وجود آید. همچنین، در موارد نادر این عارضه می تواند ناشی از تشکیل یک تومور نیز باشد. یک اتصال نادرست بین حالب و مثانه می تواند سبب بازگشت ادرار به درون کلیه ها شود.

3️⃣ یورتروسل

در صورتی که لوله ی حالب بسیار تنگ باشد و اجازه عبور جریان ادرار به صورت عادی را ندهد، ممکن است یک برآمدگی کوچک (یورتروسل) در آن تشکیل شود که معمولا در قسمت نزدیک به مثانه تشکیل می شود. این تورم و برآمدگی می تواند جریان ادرار را مسدود کرده و سبب بازگشت ادرار به درون کلیه ها شود. این وضعیت امکان دارد به کلیه آسیب برساند.

4️⃣ فیبروز رترو پریتوئن

این اختلال نادر هنگامی رخ می دهد که بافت فیبروز در ناحیه خلفی شکم رشد می کند. این فیبر ها می توانند در اثر سرطان ها یا برخی دارو های درمان میگرن رشد کنند. این فیبر ها میزنای ها را احاطه کرده و آن ها را مسدود می کنند که چنین وضعیتی سبب بازگشت ادرار به درون کلیه ها می شود.

دیگر عوامل احتمالی

عوامل مختلفی در درون و بیرون میزنای می توانند سبب انسداد آن شوند این عوامل شامل موارد زیر می شوند:

 • یبوست شدید، با اینکه بیشتر در کودکان شیوع دارد اما در بزرگسالان هم اتفاق می افتد.
 • تومور های سرطانی و غیر سرطانی
 • رشد بافت داخلی مانند آندومتروزیس در زنان
 • تورم طولانی مدت دیواره میزنای که معمولا ناشی از بیماری هایی مانند سل یا عفونتی انگلی به نام شیستوزومیازیس می باشد.

اما توصیه های اینجانب در رابطه با سنگ حالب

 •  لوله حالب به منزله نفسگاه کلیه می باشد و گیر افتادن سنگ و یا هر علتی که آن را ببندد مثل فشار به کلیه جهت خفه کردن می باشد و باید هر چه سریعتر درمان شود.
 •  95 درصد سنگ های زیر 4 میلی متر و 50 درصد سنگ های بین 4-6 میلی متر خودبخود دفع می شود.
 • حداکثر زمان برای دفع کردن 2-3 هفته است و اگر سنگ دفع نشود باید سریعاً جهت جلوگیری از خفه شدن و از دست دادن کلیه خود به پزشک مراجعه نمائید.
 •  افراد تک کلیه و خانم های حامله و بیماران تب دار با سنگ انسدادی حالب باید اورژانسی در بیمارستان بستری شوند.
 •  با انجام چکاب منظم و با شعار پیشگیری بهتر از درمان است، و مصرف مایعات هر دو ساعت یک لیوان و مصرف کم نمک از تشکیل سنگ در کلیه و گیرافتادن آن در لوله حالب جلوگیری نمائید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

در صورت داشتن سنگ حالب جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فواد یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما آقای دکتر ببخشید من کلیه پلی کیستیک دارم یه سنگ 24میلی داخل کلیه سمت راستم هست دکترم گفته شما نمیتونی عمل کنی فقط باید با دارو دفع کنی ولی دردش عذابم میده آقای دکتر شما چه پیشنهادی دارید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام 47 سال دارم چند سالی است که دچار تکرر ادرار هستم ولی چندماه پیش شدیدتر شد و قطراتی نیز بی اختیار در صورت عدم اقدام سریع جهت تخلیه خارج میشد به توصیه یکی از دوستان پزشکم داروی افلوکساسیلین و تامسولوسین مصرف نمودم ولی وضعیتم بدتر شده بطوریکه علاوه بر بی اختیاری در طول روز در صورت عدم تخلیه سریع ، شبها نیز تکرر داشته و حتی لباسم خیس می شود خواهشمند است راهنمایی بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)
   باید تست نوار مثانه بدهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)
   02122642744 09351142080
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Smt شنبه ۵ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر گرامی..
  بنده مردی 30 ساله و مدت 8 سال است که دریانورد هستم و چهار ماه دریا هستم و دو سه ماه خونه...متاهل و

  یکی دوسال می باشد که دچار تکرر ادرار شده ام. به این صورت که صبح ها با فشار بسیار زیاد روی مثانه از خواب پا میشم و دل دردی شدید دارم... بعد از رفتن فوری به دستشویی کم کم دل دردم بهتر میشه... در طول روز و قبل از خواب تقریبا هر سه ساعت مجبور به تخلیه ادرار می باشم طوری که شدیدا تحت فشار قرار میگیرم... و مشکل بزرگترم اینه که تخلیه به درستی انجام نمیشه و تقریبا نصف حجم ادرارم رپ با زور و به صورت تقریبا بیست بار زور زدن و هربار 5 میلی لیتر تخلیه میکنم... و در پایان مایعی سفید رنگ از من خارج میشود... مخصوصا زمانی که در دریا هستم و البته از توالت فرنگی استفاده میکنم...
  قبلا هم پیش متخصص رفتم و نظرات متفاوتی شنیدم... پس از مصرف دارو برای مثانه و پروستات بهتر شدم ولی باز زمانی که اومدم دریا بیشتر میشه... و البته منو سفارش هایی کردن که امکان بیانش نیست!!!
  لطفا منو راهنمایی کنید... متشکرم...
  در ضمن من از زود انزالی هم رنج میبرم... زمان انزالم 3 دقیقه میباشد. با عرض پوزش از شما... تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت دکتر .دکتر من ادرارم کامل خالی نمیشه اذابم میده در طول روز همش احساس ادرار دارم.دکتر نوار مثانه رو دیدی 3 تا قرص داد قرص باکلوفن 10 قرص بتبتانیکول قرص تامسولوسین4. به مدت 20روز دکتر داد خوردم ولی بعد از تموم شدن قرص خوب نشدم .دکتر لطف میکنید بگید باید چیکار کنم خوب بشم.یک دنیا ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربر هاشم شنبه ۹ آذر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من مریض شما هستم تو بیمارستان شهدا تجریش اومدم خدمت شما البته دستیار شما معاینه کردند سنگ 12 میلیمتری داشتم دستور سنگشکن دادم در کلینیک شقایق سنگشکن انجام دادم الان 4 روز از سنگشکن میگذره شب روزی که سنگشکن کردم از شدت درد در اورژانس بیمارستان شهدا بستری شدم سونو گرافی و سیتی اسکن نشان داد حدود 10تاسنگ 3 الی 4 سانتی‌متری در انتهای حالب گیر کرده دیروز هم سونو انجام دادم ولی باز هم تخلیه نشده و همان انتهای حالب هستند علاوه بر این سنگ ها سنگ در کالیس تحتانی به قطر حدود 10 میلیمتر دیده شده که در سونو گرافی گفته شده احتمالا سنگ ها ریز شده به کالیس تحتانی رفته الان برای دفع سنگ های داخل حالب که قطر آن 4 میلیمتر هست باید چه کاری کنم آیا خطر آفرین است و انسداد ایجاد می‌کند.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ آذر ۹۸( 5 ماه پیش)
   اگر دفع نشده بیایید تی یو ال کنم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من یک ماه و چند روز پیش شکم پر از ادرار خود ارضایی کردم و از همان لحظه به بعد احساس بدی در مثانه خودم دارم احساس میکنم که مثانم به خوبی تخلیه نمیشه و داعما احساس میکنم که ادرار دارم یکه هفته بعد به دکتر ارولوژی مراجعه کردم که ایشان تشخیص دادن که التهاب پروستات دارم و بهم قرص افلکساسین 200 و سلکوکسیب 200 و مکسولوسین (تامسولوسین پیوسته رهش) دادن بعد از چند هفته مصرف اصلا بهبودی نداشتم وبه یک دکتر دیگری مراجعه کردم که ایشان به من گفتن که اصلا التهاب پروستات ندارم و دارو هایه التهاب راقطع کنم و ایشان تشخیص دادن که مثانه بیش فعال دارم و قرص وزیکر پنج میلی گرمی برایه من تجویز کردن
  احساس احتباس ادرار و تکرر ادرار من با خودارضایی بیشتر میشود و گاهی هم سوزش ادرار کمی دارم
  جناب دکتر ایا من التهاب پروستات دارم «نتیجه سونوگرافی :ابعاد پروستات 32*36*30 میلی متر و حجم 185cm3 و دارای اکوی پارانشیسم نرمال می باشد
  ودر عکس« گرافی تهیه شده رتروگراد هم نمایه طبیعی داشتم
  لطفا کمکم کنید با تشکر. ایا مشکل مثانه دارم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸( 6 ماه پیش)
   ورزش ونشستن شبها در اب گرم کنک میکند سالم هستید دارو نمیخواهد
 • تصویر کاربر کارو پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  در سونوگرافی پسر ۱۲ ساله ام افزایش ضخامت جدار مثانه دیده شده و سوزش ادرار دارد این علامت بیماری خطرناکی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 6 ماه پیش)
   از نظر من مهم نیست ازمایش ادرار بدهید از نظر عفونت احتمالی
 • تصویر کاربر فرزاد یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام آقای دکتر . دررابطه با مادرم که هفتاد سال عمرشه است .حدود چند ماه پیش گزارش سی تی اسکن هسته ای وعکس آن رابراتون فرستادم ودرگزارش هم آمده بود که 16 درصد ازکلیه راست مادرم سالم است و86 درصد آن خراب شده است. وکلیه چپش سالم است.درضمن جهت اطلاع باید بگم قرص های مصرفی مادرم عبارت است اسپیرونولاکتون 25 که روزی نصف آن را میخورد.قرص هیدورکلروتیازید ،قرص نفروییت ،قرص آسپرین، قرص گلی بنکلامید ،قرص لوزارتان 25،قرص آملودیپین وقرص متفورمین هستش. می خواستیم از جنابعالی راهنامیی بگیریم که برای کلیه هایش چکار کند وچه چیزی بخورد ونخورد؟اصول تغذیه آیا برایش مهم است؟ چه رعایتهایی باید انجام دهد؟دمنوش های گیاهی برایش خوب است .ممنونم ازوقتی که می گذارید.باتشکرفراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  merinaz haghighi:
  سلام خسته نباشید مدت 4 ماهه دچار تکرر ادرار شدم به یکباره و خوب هم نمی شم همه آزمایشی دادم سونو کلیه و مثانه نوار مثانه سیتولوژی ادرار ازمایش ادرار و کشت ادرار همه خوب بودن ولی من خیلی دارم اذیت میشم به کل افسرده شدم از سرویس که بیرون میام احساس سوزش دارم که بهم حس ادرار میده وقتی ادرار میکنم اصلا سوزش ندارم بعد از ادرار سوزش و تحریک شدگی دارم سر مجرا بعضی وقتا هم انگار یه فشاری روی مجرای ادراری و واژنم هست اقای دکتر تو رو خدا بگید چیکار کنم خیلی به اورولوژیست مراجعه کردم حتی دکتر زنان نمی فهمن چیه با توجه به اینکه توی نوار مثانه فشار ادرارم خیلی خوب بوده احتمال تنگی مجرا هست یا شایدم التهاب غیر عفونی مثانه

  در ادامه خواستم بگم طبق گفته خودتون که گفتید مشکلات مثانه اگه یکباره شروع شود عفونت هست چرا واسه من عفونت نیست من یکباره توی یک شب اینجوری شدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   اقای دکتر من نوار عصب مثانه گرفتم جوابشم واستون فرستادم لطفا کمکم کنید خواهش میکنم تنها قرصی که کمی فشار رو کم کرد از روی مجرا باکلوفن بود قرص ویسول و ترودولیت هم مصرف کردم جوابی نگرفتم یعنی یه شبه چه بلایی سر عصب مثانه من اومده امکانش هست من تست رو شیراز توی جای معتبری گرفتم
  3. تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   اقای دکتر من نوار عصب مثانه گرفتم جوابشم واستون فرستادم لطفا کمکم کنید خواهش میکنم تنها قرصی که کمی فشار رو کم کرد از روی مجرا باکلوفن بود قرص ویسول و ترودولیت هم مصرف کردم جوابی نگرفتم یعنی یه شبه چه بلایی سر عصب مثانه من اومده امکانش هست من تست رو شیراز توی جای معتبری گرفتم
  4. تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   اقای دکتر من نوار عصب مثانه گرفتم جوابشم واستون فرستادم لطفا کمکم کنید خواهش میکنم تنها قرصی که کمی فشار رو کم کرد از روی مجرا باکلوفن بود قرص ویسول و ترودولیت هم مصرف کردم جوابی نگرفتم یعنی یه شبه چه بلایی سر عصب مثانه من اومده امکانش هست من تست رو شیراز توی جای معتبری گرفتم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   جوابتان را عرض کردم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر یوسف پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من مرد ۳۹ سالمه چند روز پیش یکدفعه دردی در پشت کلیه چپم که داخل دل و بیضه ام میزد به بیمارستان هاشمی نژاد مراجعه کردم یک سنگ ۴ میلی داری که از کلیه خارج شده در حالب هست دردش نفسمو گرفته میگیره و ول میکنه مایعات زیاد میخورم و پیاده روی این سنگ دفع میشه در ضمن یک سنگم توی کلیه هست ۳ میلی ممنون میشم راهنماییم کنید چه دارویی بخورم چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)
   90در صد خود بهود دفع خواهد شد اگر نشد بايد تي يو ال كنيد فيلم من در سايتم را ببينيد
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید