انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان قسمت ۱

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی است که از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده است.

با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.

در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

کاهش میل جنسی در زوجین

شکایات بیماران

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.

– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.

– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.

– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا 20 دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

انواع انزال زودرس

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

۱) انزال زودرس اولیه

 کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند

۲) انزال زودرس ثانویه

 در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

انزال زودرس

علل انزال زودرس ثانویه

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:

1- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره

امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

2- افسردگی و اضطراب

افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

3- فواصل زیاد بین روابط جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن 18 سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد 50 ساله ممکن است 2-1 بار در هفته و یا در سن بالای 60 سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

4- تحریک کم جنسی

فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.

5- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر

وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

6- بیماری های جسمی

هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

7- مصرف داروها

داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد. برای مطالعه راه های درمان انزال زودرس روی اینجا کلیک کنید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی 

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شیوا سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر .من در اینترنت زیاد خوندم که قرمزی یا زخم یا ... باشه تو دهان احتمال داره سرطان دهان باشه.و خیلی دهانمو‌ چک میکنم. قبلا هم دندان عقلمو‌ چندسال پیش چون نهفته بود جراحی کردم .حالا این قرمزی‌ که روی لثه ام هستش‌ عادی هستش‌ یا این که خطرناک هستش؟؟ممنون میشم جواب بدین .بهترین دندانپزشک‌ شهرمون نوبت بهم خیلی دیر داده و ذهنم خیلی درگیر هستش.ممنون میشم اگه جواب منو بدین .خیلی نگرانم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   از نظر من زگیل نیست
 • تصویر کاربر زیبا جمعه ۷ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چند وقت پیش به علت لکه بینی به پزشک مراجعه کردم و طبق آزمایش پاپ اسمیر متوجه شدم ویروس hpv 66 دارم . کولپوسکوپی هم کردم فقط التهاب داشتم و نتیجه بیوبسی هم التهاب نشون داد که برای التهابم پماد واژینال دادن. دکترم گفت تنها راه از بین رفتن ویروس hpv بالا بردن سیستم ایمنی می باشد. از اون موقع ورزش می کنم. سوالی که دارم آیا قرص های افزایش ایمنی بدن موثر هستن و چه قرصی رو برای از بین بردن ویروس پیشنهاد میدین و اینکه هر چند وقت یکبار باید آزمایش پاپ اسمیر را تکرار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر امین پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیرآقای دکتر الان دو روزه بغل بیضه سمت راستم چن تا زگیل زده رنگشم قهوه ای.. اما خارش وسوزش ندارم میخواستم بدونم چیزی خطرناکیه یانه برای درمانش باید چیکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   این زگیل منتشر وتنها درمانش کرایو است فیلم من در سایتم را ببینید بیایید سریعا با کرایو درست میکنم02122642744 02171062350
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده 26 سال دارم و 2 سال هست که با نامزدم رابطه جنسی داشته ام و تنها شریک جنسی بنده هستن و قبل از ایشون هم رابطه جنسی نداشته ام. حدودا 2 هفته هست که در قسمت پایین واژن همسرم یک زایده مانند زگیل مشاهده کردم، به دکتر مراجعه کرد و گفتن زگیل تناسلی هست ولی آزمایش برایش نوشتند و جواب آزمایش هنوز نیامده. من هم هیچ علایمی روی آلتم و نواحیه دیگه ندارم، و اینم بگم جز اینکه تو این 2 سال شاید 4 بار از کاندوم استفاده نکرده باشیم، واینکه اون روزی که من زگیل ایشون رو مشاهده کردم قبلش سکس دهانی در اون قسمت داشتم که فردای اون شب گلو درد همراه با درد غدد لنفابی گردن داشتم بدون علایم سرماخوردگی که با خوردن یک ورق قرص 4 تایی آموکسوکلاو 625 فردا به طور کامل درد گلو و سردردم تمام شد.آیا من هم دچار زگیل تناسلی یا بیماری عفونی خاصی دچار شده ام یا خیر و اینکه در پرانتز بگم بعد 3 روز از اون سکس شبیه تبخال زیر سینه چپم زدم که روی آن را با سرکه سیب شستشو دادم و خشک شدکه عکسش رو براتون میفرستم ولی تا به امروز هیچ علایمی روی آلت و نواحی اطرافش ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   این که در شکمتاناست وتناسلی نیست
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام مجدد، دکتر نیاز هست من آزمایش بدم؟ احتمال داره منم چیزی گرفته باشم با اینکه علایمی هم ندارم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
  4. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سپاسگزارم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   ارادتمندم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر یاشار پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترخسته نباشین آقای دکترتوروبه هرکی دوست داری قسم میدم زندگی منونجات بدین من سی سالمه تاپارسال تورابطه هیچ مشکلی نداشتم ولی الان مدتی میشه دچاراختلال نعوظ بهم دست میده به دکترمراجعه کردم گفت مشکلت جنبه روحی داره من نعوظ کامل دارم ولی وسط رابطه ترس ازاینکه نعوظموکامل ازدست بدم باعث میشه که نعوظموازدست بدم بعدطبق گفته های دکترورزش روشروع کردم ولی این ترس هرکاری میکنم نمیتونم ازخودم دورش کنم طوری شده که داره بین منوهمسرم فاصله میفته اگه راهنمایی کنی که چکارکنم همون آدم سابق بشم تاآخرعمرم دعاگوخودتوخانوادت میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   شما باید با روانکاو صحبت کنید
 • تصویر کاربر شهاب پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من اصلا اهل رابطه و این چیزا نیستم ، اما یه مدتی هست که ارادی غیر ارادی رو به ارضا شدن میرم ، ( متاسفانه ذهنم بیمار شده ) و داره بدنم رو از بین میبره ، برای همین من میخوام خودم رو عقیم کنم.
  و من قصد ازدواج و این چیزا رو ندارم
  الان دو تا سوال:
  بعد از عقیم شدن این حسی که بعد از ارضا شدن به آدم دست میده، ضعف عضله ها خالی شدن بدن و... کاملا منهل میشه؟
  و با چه قرصی یا راهی که شما میدونید میتونم اینکار رو انجام بدم ؟
  خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر شهاب شنبه ۱ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام ببخشید جواب سوالمو نمیبینم !!
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام من توصیه اکید میکنم که این فکر را از سرتان بیرون کنید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 7 ماه پیش)
   وقت کردید بیایید ببینم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فرشید دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من زگیل تناسلی گرفتم و واسه سوزوندنشون اقدام کردم ترس زیادی گرفتم واسه ایدز ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش)

   ازمایش بدهید تا نگرانی حل شود

 • تصویر کاربر ش. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید . دختری 35 ساله میباشم که حدود یک سال و نیم قبل به علت خارش به دکتر متخصص زنان مراجعه کردم که پس از معاینه گفت فکر کردم زگیل داری ولی نبود ، گفت چین خوردگیهای پوستت بود که خیلی هم کشیدمش و چیز مشکوکی ندیدم خوشبختانه. و فقط یه کم مشکل قارچ داری که یه پماد داد که خارشم خوب شدم . اما از اون موقع همش روی این مسئله حساس شدم مدام فکرم رو مشغول کرده با اینکه تغییری مشاهده نکردم . میخواستم نظر شما رو بدونم اقای دکتر خیلی ممنون. منظورم گوشت اضافی پایین واژنم هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش)

   این زگیل واضح است بیایید سریعا با کرایو خوب میشود02122642744

 • تصویر کاربر محمدحسین دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اینکه نوشتید ازمناظر وخیال های سکسی دوری کنم ربطی به این ندارد من یک موقع اضطراب استرس یا یک خبر بدهم که به من بدهند یا دستشویی داشته باشم که به من فشار بیاورد ارضا می شوم لطفا مرا کمک کنید باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش)

   02188209216 دکتر کامیار ستوده روان درمان از امریکا تماس بگیرید از طرف بنده

 • تصویر کاربر محمدحسین دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من بدون اینکه تحریک انجام بدهم خود به خود ارضا می شوم حتی موقعی که جایی نشسته ام یا راه می روم لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 8 ماه پیش)

   سعی کنید از مناظر وخیالهای سکسی دور باشید

درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر