جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و سوال می پرسند که علت از بین رفتن حس مردانگی ما چیست و این موضوع، باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد.

این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود. در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

 • درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی
 • حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.
 • مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی
 • یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف
 • رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

4.1/5 - (268 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۸ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  باسلام.اقایی هستم43ساله.باوجود تغذیه مناسب ومقوی دچار سندروم عدم خروج منی وبدنبال ان شلی الت شدم ویکسالی هست میتلاشدم سایز پروستاتم38تا40وزودبه زودادرارمیکنم ومثانه م کامل تخلیه نمیشه.چکارکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش)
   دارویی مصرف میکنید؟
  2. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش)
   خیرهیچ دارویی استفاده نمیکنم
  3. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش)
   زیرنافم روفشارمیدم چندین ساله که دردبسسییارشدیدی دارم نه سونوونه نمونه ادرارچیزی نشون نمیداد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش)
   سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری با تعیین باقیمانده ادراری انجام شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۶ اسفند ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر خسته نباشيد من همسرم ي سالي ميشه ميل جنسيش خيليي كاهش يافته و من هم احساس ميكنم بعد زايمان اندامم يكم زشت شده و چاق شدم و ميل جنسي با منو نداره امكانش هست دليلش همين باشع؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   بله مرتبطه بهتره دوره ای تحت نظر روانپزشک هردو باشید
 • تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۳ اسفند ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام و وقت بخیر
  بنده ۵۰ سالمه و حدود ۸ ساله دیابت نوع ۲ دارم که روزی دو عدد زیپمت ۵۰-۵۰۰ و نصف گلی بن کلامید ۵ مصرف میکنم و قند ناشتا حدود ۱۴۰ است با A1c حدود ۶/۵ و همچنین برای دفع پروتئن روزی دو عدد نصفه لوزارتان ۲۵ مصرف دارم و بخاطر چربی روزی یک عدد رزوواستاتین ۱۰ مصرف میکنم ...
  قدم ۱۸۰ و وزنم ۸۰ کیلو هست و اهل هیچ چیز دود و یا مشروب نیستم و ورزش هم میکنم
  متاسفانه حدود دو سه سالی هست که دچار عدم سفتی نعوذ و گاهی عدم نعوذ کامل هستم و زمان آن گاهی به ۳ دقیقه هم نمی‌رسه و ازبین می‌ره ...
  و به توصیه دوستان هفته ای دو عدد تادالافیل ۱۰ میخورم که تا حدودی مشکلم کمتر شده و بدون آن نعوذ ندارم...
  نعوذ صبحگاهی به صورت گاهی و نصف و نیمه دارم که کامل نیست...
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   باید دارو مصرف کنید بخاطر دیابت دچار این مشکل شدید
  2. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   سلام
   چه دارویی توصیه میفرماییدتادالافیل در دراز مدت مشکلی نداره؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   خیر
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   برای رفع مشکلتون ضروریه
  5. تصویر کاربر مهران چهارشنبه ۲ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   سلام
   یعنی تادالافیل....؟
   چه دوز و چند بار در هفته یا روز؟؟
   ممنون
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳ اسفند ۲( 2 ماه پیش)
   ۱۰ میلی دو ساعت قبل رابطه
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر Mehrdad یکشنبه ۲۹ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب آقای دکتر
  من 33 سال سن دارم.پنج سال پیش مبتلا به سرطان رکتوم شدم.تحت عمل جراحی به همراه رادیوتراپی و شیمی قرار گرفتم.قبلا از بیکاری عملکرد نعوظ مورد قبول داشتم.بعد عمل هم تا چند ماه حدود شش ماه عالی بود.یه بار حین رابطه نعوظ از دست دادم و به خاطر شرمساری از دفعه بعد از veigra استفاده کردم که رضایت بخش بود.
  حدود دو ماه هست نعوظ صبح گاهی ندارم،میل جنسیم کم شده و در آخرین رابطه بدون مصرف قرص اصلا نعوظ نداشتم.
  به دکتر مراجعه کردم.4 عدد تستسترون 250 برای هر 14 روز و تادالافیل 5 به صورت یک روز در میان و قرص تقویتی میل بوست نوتراکس روزی یک عدد تجویز کردن.مشکل تقریبا حل شده فقط نگرانم که بعد یه مدت قرص تاثیر گذار نباشه و کلا نام توان جنسی بشم.ضمنا همچنان میل جنسی بسیار کم دارم.
  ممنون از توجه و وقت ارزشمند شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   با توجه به سابقه تون میتونه بعدا برای شما مشکل ساز بشه اگر در حال حاضر مشکلی ندارید نیاز به نگرانی نیست
 • تصویر کاربر منصور سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۲۲ سالمه و مجردم
  برای ریزش موی ارثی روزی یکبار فیناستراید ۱ میخورم. الان نزدیک ۳ ماهی میشه که مصرف میکنم
  البته قبلا هم یه مدت میخوردم بعد قطع میکردم.

  من قبل از اینکه این قرص‌هارو بخورم ماهی ۳،۴ بار احتلام شبانه تو خواب داشتم اما الان شاید یکی دو ماهه که این اتفاق نیفتاده
  البته مشکل دیگه‌ای مثل نعوظ و ... ندارم فقط حس میکنم میل جنسیم کم شده
  ایا ادامه دادن این قرص‌ مشکلی ممکنه بوجود بیاره برای بعد ازدواج و باروریم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   بله باعث سرکوب میل جنسی شما میشه
  2. تصویر کاربر منصور سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   ببخشید یعنی ادامه دادنش خطرناکه؟
   اگه مثلا یه مدت بخورم تا ریزش موهام تا حدودی درمان بشه و بعدش قطع کنم ممکنه عوارضش از بین بره؟
   یا عوارضش دائمیه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   بله بهتره ادامه ندین
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۰ دی ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من۴۲سال دارم الان چندوقته مشگل جنسی دارم آلتم به کندی بلندمیشه ونزدیکی کمتراز۳دقیقه است شربت متادون هم مصرف میکنم .ممنون میشم راهنمایی کنید وضمن میل جنسی هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ دی ۲( 4 ماه پیش)
   مشکل فشار خون یا ناراحتی قلبی دارید؟
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۰ دی ۲( 4 ماه پیش)
   خیراین مشگلهاروندارم
  3. تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۰ دی ۲( 4 ماه پیش)
   خیرهمچین مشکلاتی ندارم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ دی ۲( 4 ماه پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم ۲ ساعت قبل از رابطه ی جنسی مصرف کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مجید جمعه ۸ دی ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  باسلام من ۵۱سالمه دکترالان ۳ماه عدم نعوظ دارم وزودانزالی دارم ولشب توخواب ۳تا۴ بار نعوظ کامل دارم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ دی ۲( 4 ماه پیش)
   نعوظ صبحگاهی دارید؟
  2. تصویر کاربر مجید پنجشنبه ۷ دی ۲( 4 ماه پیش)
   بله نعوظ صبحگاهی دارم ولی وقتی بلند میشم نعوظم تمام میشود
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۸ دی ۲( 4 ماه پیش)
   مشکل قلبی و فشار خون دارید؟
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام من مدت یک سال نیم هست ک مشکل نعوظ دارم و نعوظ صبح خیلی کم شده اخرین بار یادم نمیاد واقعا -ولی موقع رابطه نعوظ دارم ولی مثل قدیم که مثل چوب خشک بشه نیست دکتر رفتم امپول تستسرون و اموفیل داده ولی فایده نداشت باید چیکار کنم ؟جوری شده که اگر 1 ماه هم رابطه نداشته باشم برام مهم نیست قبلا که نعوظ داشتم شب در میون حتما میل داشتم .شغلمم کمی استرس زاست میشه کمک کنید لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   مسائل روانی روزمره بسیار مهم است استرس ها و تنش های زندگیتون رو کمتر کنید
  2. تصویر کاربر امیر یکشنبه ۲۱ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   یعنی کنترل بشه خوب میشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   بله دوست عریز
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام شوهرم کمر درد قبل داشت ولی باز چند روزه کمر درد داشت تا اینکه از امروز میگه التم بی حس شده چیزی حس نمیکنم علتش چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   با توجه به کاهش حس آلت و پرینه سریعا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید د
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۹ مهر ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام ۳۲ سالمه مجردم. تا حالا رابطه جنسی نداشتم. حدود سه ماهه سمت راست آلتم درد خفیفی داره. آلتم کوتاه شده (البته از چند سال قبل این کوتاهی اتفاق افتاده بود). میل جنسیم هم کم شده. یه بار تادالافیل ۱۰ خوردم دیدم انداره آلتم موقع نعوظ به حالت نرمال قبل برگشته ولی بعدش آلتم درد گرفت و نخوردم.آزمایش هورمونی دادم همه چی نرمال بود فقط پرولاکتینم ۱۷.۸ بود. ضمن اینکه واریکوسل گرید ۳ هم دارم. لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ مهر ۲( 7 ماه پیش)
   سلام دردتون بخاطر واریکوسل میباشد اگر موقع نعوظ درد دارید باید از نزدیک معاینه شوید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر