۱۱علت شایع کاهش میل جنسی مردان

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و این موضوع باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد. این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود.

در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

1- درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی

2- حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.

3- مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی

4- یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف

5- رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

4.3 (86.67%) 33 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر آریا جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و عرض ادب.بنده جوانی 34 ساله هستم که متاسفانه حدود 9سال پیش دچارسانحه شدم و چرخ جلویی کامیون از روی لگن بنده رد شد و بعد بنده رو با فوریتهای پزشکی به بیمارستان فاطمی اردبیل انتقال دادن.بعد از دوماه بستری مرخص شدم به خانه.ولی متاسفانه متوجه شدم بنده دچار بی اختیاری ادرار شدم و از طرفی هم نمیتوانم با خانومم نزدیکی خوبی داشته باشم.زیرا ادرار مانع میشد و آلت تناسلی بنده شل و همراه ادرار بیرون میومد که متاسفانه زندگی بنده از هم پاشید.میخواستم بدونم اگر بنده لگنمو عمل کنم و پروتز مفصل بزارم آیا ممکنه بی اختیاری و عدم نزدیکی که دارم و نمیتونم رابطه جنسی برقرار کنم ممکنه برطرف بشع؟یاباید به مطب جنابعالی مراجعه کنم و عمل لگن انجام ندم؟ لطفا تراخدا راهنماییم کنین آقای دکتر من ازین وضع دارم دچار افسردگی میشم....انشاالله شما و خانواده محترمتون زیر سایع خداوند سالم و تندرس باشین سالین سال....آقای دکتر من یساله خانومم جدا شده وتو این یسال دخترمو نتونستم ببینم.... بعد خدا امیدم به شماست که حرفاتونو شنیدم و خیلی امیدوار شدم...بیصبرانه منتظر جواب شما بزرگوار هستم...در پناه حق سالمو موفق باشین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)
   کار دکتر لگن است که باید عمل کنید برای بیاختیاری بعد از ان ببینیم چه کاری میشود کرد
 • تصویر کاربر ا دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من برای بهبود کیفیت اسپرم به دکتر مراجعه کردم و پنتوکسی فیلین و آنژیویت و آمپول کارما دادند . قبلا هم پنتوکسی فیلین رو چند دکتر دیگه تجویز کرده بودند. با خوردن این قرص احساس سنگینی بهم دست میده و اغلب احساس رطوبت در آلت تناسلی میکنم و شدیدا دچار مشکل نعوظ و یا عدم رابطه میشم. قبلش قرص ال کارنیتین و آمپول هورمون داده بودند که بددن هیچ مشکلی ۲ ماه رابطه موفق داشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)
   همه داروخا را قطع کنید چون خیلی موثر نیستند
 • تصویر کاربر امید سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  یمدتی هست دور آلت تناسلی م التهاب داره ، قرمز پررنگ ، پوسته پوسته میشه ، ولی قرمز پررنگ شده ،، از پماد آلفا استفاده کردم ولی خوب نشد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)
   پماد تریامسینولون ان ان ج هر ۱۲ ساعت بزنید خوب میشود
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام. من جوانی25 ساله و مجرد هستم. مشکل من این است که آلتم در هنگام نعوذ بسیار سفت و به سمت بالا رفته و تقریبا چسبیده به سطح شکم و زمانی که سعی میکنم با دست کمی آن را به سمت پایین بیاورم با درد مواجه میشوم و با این تفاسیر به نظرم نتوانم مقاربت انجام دهم. باید اضافه کنم که آلتم کجی ندارد و به صورت صاف به سمت بالا میرود و سفت میشود. از جنابعالی میخام راهنماییم کنید که چکار کنم، آیا نیاز به جراحی دارد یا درمان دارویی. تا الان ازداج را به خطر همین امر به تاخیر انداختم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر زهره شنبه ۱۷ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید من چند وقتی میشه فکر میکنم داخل ناحیه تناسلیم یه دونه هایی درومده اما مطمعن نیستم که واقعا زگیل هست یا نه چون خارش و سوزش ندارم خیلی میترسم زگیل باشن میشه راهنماییم کنید و راه درمانش رو بهم بگین و از کجا بفهمم که واقعا زگیل دارم یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر زهره چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر اینا طبیعی هستن یا واقعا زگیل هستن چون من‌چند روز پیش هم یه زگیل داخل مقعد داشتم و رفتم جراحی کردم
  3. تصویر کاربر زهره چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر من چند روز پیش جراحی کردم یه زگیل داخل مقعد داشتم‌
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   من زگیل ندیدم
  5. تصویر کاربر زهره جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   مرسی آقای دکتر خیالم راحت شد
  6. تصویر کاربر زهره سه شنبه ۲۸ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر احساس میکنم ناحیه مقعدم که قبلا جراحیش کردم یکم اونورتر یه رونه دیگه درومده اما کوچیکه میترسم زگیل نباشه آیا امکان بزگشت زگیل هست بعد عمل جراحی و درمانش چیه میشه بهم بگین
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)
   اگر عود نکرد درمان نمیخواهد
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ازتون متشکرم که وقت میذاریدمن سوالی از تون پرسیدم مبنی بر اینکه ۱۳ ماه قبل متاسفانه روابطی که ۲ بار اون محافظت نشده بود داشتم با دو خانم ممکنه مبتلا به اچ پی وی باشم که البته ضایه ای در اون خانمها نبود خودم هم مشکلی نداشتم و یکبار هم بعد ۵ ماه از اخرین رابطه ازمایش پی سی ار دادم گفتن اچ پی وی نداری شما در جواب گفتین شما مبتلا نیستید حالا همش ذهنم درگیره میترسم گرفته باشم در من مخفی باشه خدا خیرتون بده ایا من خیالم راحت باشه میتونم با خیال راحت از سرویس بهداشتی و حمام منزل بدون نگرانی استفاده کنم چه کار کنم.متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من خیلی دیر نعوظ میشم و وقتی هم نعوظ میشم حسی ندارم و نمیتوانم خود ارضایی کنم حتی ژل نعوظ زدم نعوظ کامل شد ولی حسی نداشت اینم بگم قبل حین خود ارضا آلتمو خودم ارادی سفت نگه میداشتم والا ترک عادت کردم دیگه انزال نمیشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   بهترین کار ترک خود ارضایی است
  2. تصویر کاربر مجید جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   اصلا نمیتونم دیگه خودارضایی هم بکنم آلتم بی حسه
  3. تصویر کاربر مجید جمعه ۲۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   اصلا حسی ندارم که خودارضایی کنم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   تلقیت نکنید در سن شما مشکلی نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Mari جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر كرمي عزيز،خانمي هستم ٣٠ساله كه قبلا براتون عكس ارسال كردم و تشخيص زگيل تناسلي داديد،بعد از اون كرايو كردم و كي تا حدودي از بين رفتن اما باز هم دونه هايي خيلي ريز بدون برجستگي و بعضيا با برجستگي كم وجود دارن،در صمن من ازمايش اچ پي وي دادم و به دو نوع 6٢ و ٨١مبتلا هستم،بسيييييار نگرانم و استرس شديدي دارم ك نكنه داخل واژن و رحمم هم زده باشه ،و با شريك جنسيم رابطه دارم ،اگر ايشون هم مبتلا شده باشن،١)ميشه رابطه بدون كاندوم داشته باشيم يا حتي رابطه دهاني و از پشت؟٢)مايع مني اقايون و ترشحات واژن خانومها باعث انتقال ويروس ب جاهاي ديكه ميشه؟٣)ايا اين نوع از ويروس خطرناك هست؟4)با اين شرايط ما ميتونيم رابطه بدون محافظت و كاندوم داشته باشيم؟5)ايا امكان داره اين ويروس رو ٧سال پيش از همسر سابقم گرفته باشم؟اقاي دكتر من از ترس و دلشوره رابطه جنسيم هم دچار اختلال شده نميتونم ،همش فكر ميكنم همه جام داره سرايت ميكنه از داخل خواهش ميكنم ب تك تك سوالاتم پاسخ بدين لطفا.
  ايا اين دونه هاي ريز كه توي عكس براتون فرستادم همچنان زگيل هستند؟اگر بله،ميشه از سركه سيب استفاده كنم براي از بين بردنشون؟اين هم جواب ازمايش پاپ اسمير و اچ پي وي هست،تمنا دارم كمكم كنيد و نكاهي ب ازمايشاتم بندازيد،ببعد از خدا اميدم ب شماست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر Mari پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   ممنونم ازتون،اقاي دكتر چند روزه در ناحيه بيروني واژن نزديك ب لابيا تورم و قرمزي و گاهي احساس خارش دارم همراه داغي در همين قسمت،ضمن اينكه من ٨ روز پيش از كرم موبر استفاده كردم و همون لحظه احساس سوزش كردم ،از ژل شستشو هم استفاده ميكنم،ميخوام بدونم ميشه اين عارضه حساسيت باشه يا چيز ديگه اي هست؟بخدا ديكه تحمل بيماري جنسي جديدي رو ندارم و من ٢ساله كه شريك جنسيم فقط همون اقايي هستن ك باهاشون در رابطه ام ،براتون عكس ارسال ميكنم لطفا كمك كنيد،امكان داره كه ٦/٧سال قبل دچار ويروس زگيل شده باشم و الان خودش رو نشون داده باشه؟؟
  3. تصویر کاربر Mari پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   عكس رو ارسال كردم
  4. تصویر کاربر Mari پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   من عكس فرستادم نميدونم چرا نمياد
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  یک دونه سفت زیر پوستی بر روی بیضه من وجود داشت به دکتر پوست مراجعه کردم گفت زگیل نیست اما برش داشت داد آزمایشگاه مشخص شد زگیل به همراه کیست هستش دکتر گفت چیز نگران کننده ای نیست بعد خانم تست پاپ اسمیر داد نرمال بود و همچنین تست نوع hpvکه کلا منفی بود
  حالا سوال من اینه که دیگه جای نگرانی هست یا خیر همچنین من وخانمم هیچ کدو م رابطه خارج از عرف نداشتیم پس چطوری روی بیضه من زگیل زده مگر تنها از طریق تماس پوستی منتقل نمیشه من که هیچ تماس خارج از معرفی نداشتم خانمم همینطور
  سال دوم من دیگه بای نگران این موضوع باشم یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   نداشتید زگیل ندارید
  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   آخه نمونه برداشته شده را آزمايشگاه پاتولوژي گفته زگيل بوده
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
   ازمایش غلط است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر س سه شنبه ۲ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر عزیز.همسر من چند ماه پیش زگیل زدند و پیش شما اومدند و زحمت کشیدین و کرایو کردین.چند وقت پیش دچار التهاب پروستات و خون در ادرار شده بودن و چون راه دور بود تو شهر خودمون پیش دکتر اورولوژی سیستیسکوپی انجام دادن که خدا رو شکر طبق گفته دکتر در مجاری چیزی نبود.اماایشون به همسرم چیزی گفتن که ما کلا نا امید شدیم.ایشون گفتن که این زگیلها موقتی رفته و ممکنه با یه سرماخوردگی و تضعیف سیستم ایمنی دوباره برگرده حتی بیست سال دیگه،گفت ای ویروس هرگز از بین نمیره و جز ژن افراد میشه،در حالیکه در تمام مقالات گفته شده بیش از نود درصد سیستم ایمنی نهایتا طی دو سال ویروس رو از بدن دفع میکنه و فقط ده درصد ماندگار میشه.الان کدوم حرف درسته؟من موندم اگه مقالات درسته پس چرا اون اقای دکتر که متخصص اورولوزی هم هستن این حرفو زدن.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات