۱۱علت شایع کاهش میل جنسی مردان

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و این موضوع باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد. این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود.

در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

1- درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی

2- حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.

3- مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی

4- یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف

5- رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مرتضی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، 46 ساله هستم و دارای دو فرزند از یکسال پیش دچار کاهش میل جنسی شدم که به پزشک غدد مراجعه کردم و تعداد زیادی آمپول تستسترون که باید دو هفته یکبار تزریق می کردم و همچنین قرص تیاگریس 10 و قرص سرترالین 50 تجویز نمود که باعث بدن درد شدید و خواب آلودگی میشد . آمپولها را مصرف نمودم و دیدم قرصها هیچ تاثیری جز خواب آلودگی و بدن درد ندارد دیگر ادامه ندادم . از آنموقع چند هفته یکبار به دلیل نیاز همسرم قبل از نزدیکی قرص تیاگریس مصرف می کنم ولی هیچ میلی به نزدیکی ندارم و خیلی زود ارضاء می شوم . لطفا راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام، به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام‌ آقای دکتر خسته نباشید من حدودا یکماه کاهش میل جنسی شدید دارم و این باعث شده که من نعوضم کامل از بین بره زندگیم داره نابود میشه و خانومم خیلی از من ناراحت و تو ایام کرونا نمیتونم برم دکتر چون اصلا نیستن .این مشکل از مهر ۹۸ با من بوده و الان حاد شده و کلا مردونگیم از دست دادم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)
   باید چکاب کامل بشوید02122642744
 • تصویر کاربر هدیه پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام
  من وهمسرم ۴ساله ازدواج کردیم و طی این چهارسال میل جنسی همسرم به کمترین مقداررسیده چندتا دکتر اورولوژیست ومشاور رفتیم مشکل جسمی گفتند نداره روانی هست البته ماپارسال به دلیل مشکلات خونمون فروختیم وگرون شد دیگه نتونستیم بخیر واین خیلی بدترش کرد والان دوماه یک بار بادعوا وتلاش من یکبار رابطه برقرارمی کنند ومی کنند ببخشیر منیشون باسوزش خارج می شه
  البته تازه فهمیدهم برادرشونم دچاربی میلی جنسی هستن وباهمسرشون به مشکل خوردند البته طی ۱۱ سال زندگی می تونه مشکل ژنتیکی باشه
  توروخدا راهنمایی بفرمایید خیلی همسرم وزندگیمو دوست دارم یک دختر۱۱ ماهه دارم نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)
   با دکتر روانکاو صحبت کنید
 • تصویر کاربر Arman یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۳۰ سالمه و وقتی میخوام ارتباط جنسی داشته باشم نعوظ انجام میشه اما موقع انجام دوخول نعوظ صورت نمیگیره ممنون میشم راهنمایم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر همیشهگی نباشد بیشتر عصبی است اگر دایمی بود باید بررسی شود02122642744
  2. تصویر کاربر Arman یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   از چه چیزی می تونه باشه من مکمل بدنسازی مصرف میکردم الان گفتم ۲ هفته مصرف نکنم ببینم درست میشه یا نه قرص سیدنافیل استفاده کنم یا ضرر داره آقای دکتر اگه توضیح بدین ممنون میشم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   نتیجه را بفرمایید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Nima یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده یک پسر ۲۳ ساله هستم که از مهر سال قبل بخاطر ریزش مو شروع به مصرف فیناستراید کردم، یک ماه بعد از شروع مصرف دچار مشکل در نعوظ شدم ولی قرص رو قطع نکردم تا اینکه بعد مدتی نعوظم به حالت قبل برگشت و رنگ و بو و حجم مایع منی و میزان میل جنسیم تا زمان قطع دارو مثل روزهای قبل از شروع مصرف قرص بود. یک ماه پیش به علت اینکه حس کردم مقدار خیلی کمی چربی سینه هام زیاد شده(مطمئن نبودم فقط حس کردم)تصمیم به قطع مصرف قرص گرفتم و قطع کردم. حالا که یک ماه از قطع مصرف قرص میگذره بجا اینکه میل جنسیم از قبلم بهتر بشه حس میکنم کاهش پیدا کرده و سر همین موضوع و ترسی که درونم ایجاد شده حجم مایع منی رو با سرنگ اندازه گرفتم حدود ۲.۵ میلی لیتر شد(اندازه یک قاشق چایخوری)، موقع انزال پرتاب منی دارم و غلظتشم نرماله و غلیظ نیس. اندازه بیضه هامم گرفتم سمت راست حدود ۵.۱ سانت و چپ ۵ سانت بود.
  البته در آخر باید اینو بگم که تو این یه ماه روزهایی بوده که خیلی نیاز پیدا کردم و نعوظ کاملم داشتم ولی از اونجایی که قبلا تعداد دفعات این نیازم بیشتر بود منو حساس کرده.
  حالا آشفتگی ذهنی گرفتم که نکنه باروری منو تحت تاثیر قرار داده این قرص.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   نه با قطع خوب میشوید
  2. تصویر کاربر Nima یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   باسلام
   آقای دکتر پیرو سوال قبلی که یک سال و خورده ای فیناستراید مصرف میکردم و یه ماهه قطع کردم خواستم یه سوال بپرسم
   بنده الان نعوظ شبانه و صبحگاهی رو دارم
   دو شب پیش برای تست خودم بصورت ذهنی و بدون دستمالی شروع به تحریک خودم کردم که در ادامش آلتم نعوظ کرد و تا ۶،۷ دقیقه با دسمالی اندک نعوظ حفظ شد و با اتمام دسمالی نعوظم تا ۱ دقیقه پابرجا بود و بعد شل شد.
   دیروز با دیدن یک صحنه سکسی مجدد میل جنسیم فعال شد و تو خیابون مقداری نعوظ پیدا کرد آلتم. وقتی رفتم خونه بخاطر وسواس و ترسی که از عدم نعوظ پیدا کردم برای تست خودم اقدام به تحریک با دسمالی کردن گرفتم ولی حدود ۸۰ درصد نعوظ پیدا کرد آلتم و با اتمام دسمالی زود خوابید، بعد بیشتر ترسیدم و تصمیم گرفتم فیلم پورن نگاه کنم ببینم چی میشه که نعوظ کامل پیدا کردم ولی بازم حس میکردم وقتی دسمالی کردن رو تموم کنم آلتم زود شل میشه.
   آقای دکتر با توجه به اینکه تا چند ماه آینده تصمیم دارم زن بگیرم این موضوع واقعا ذهن و روانمو بهم ریخته.
   به نظر شما مشکل من چیه دقیقا؟؟؟
  3. تصویر کاربر Nima یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   در ضمن باید بگم مادامی که آلت رو دسمالی میکنم نعوظ حفظ میشه.
  4. تصویر کاربر Nima یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
   در ضمن مادامی که آلت رو دسمالی میکنم نعوظ پابرجاس.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر صداقت چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من یک سال پیش در حادثه ای سه تا از مهره کمرم شکست عمل جراحی انجام دادم و پلاتین گذاشتن. الان بعد عمل حس جنسی من به شدت پایین اومده و آلت سفت نمیشه. آیا این عارضه بخاطر عمل کمرم هست؟ راه درمانش چیست؟ و چه آزمایش هایی نیاز هست؟
  1. تصویر کاربر صداقت دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   لطفا جواب بدید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   بايد حضوري جهت بررسي بياييد02122642744
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر وحید یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جوانی هستم 30 ساله مجرد مشکل هیپوسپادیاس که از سال 96 سه بار جراحی شدم که دو بار اول زیر نظر دکتر فوق تخصص اورولوژی نه تنها بهتر بلکه بدتر شدم و دفعه سوم جراحی توسط متخصص اطفال اورولوژی انجام شد که از طریق پیوند بافت بیضه به محل انجام شد که وضعیتی اندکی بهتر شد و یک هفته بعد از خروج سوند محل خروج ادرارم دو تا شده است و مشکلم بیشتر شده تنها عاملی که بهتر شده مجاری ادراری در سر آلت قرار گفته است و دیگری زیر آلت راه حل چیست با این وضع ازدواجم هم مبهم است راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشید الت تناسلی من دوروز هست زخم شده وخیلی هم درد میکنه از دیروزم درهنگام ادرار کردن باسوزش ادرار میکنم ولی خیلی زیاد نیست ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربر abasmozafa چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .مدتیه ترشح پروستاتم خیلی شدید شده به محض احساساتی شدن فوری ترشح بیرنگ میزنه بیرون ودچار اختلال نعوظ میشم درد عضلانی وگرفتگی عضلات پا دارم گاها پاهام انگار تو برفه خیس عرق سرد میشن وقتی چند بار نزدیکی میکنم‌حالم بهتر میشه واختلالم برطرف میشه وترشحم قطع میشه اعصابم بهم ریخته چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر abasmozafa چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   ببخشید برا اینکه درحین نزدیکی ارامش داشته باشم وناگهان ضربان قلبم بالا نره وعصبی نشم وبرای غلبه به مسیِله روحی روانی باید چکار کنم واینکه قرص های تادافیل نصف میخورم ادامه بدم یا نه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   بیشتر تمرین عصبی است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سام پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام مردمتأهلي هستم
  هرگز رابطه خارج نداشتم اما چند لكه قهوه اي درناحيه تناسلي بود كه ٢ مرحله كرايو كردم بعد ٢ ماه لكه ديگر مشخص شد.
  فرموديدآزمايش دهم متأسفانه جواب آزمايش hpv كد ٣١ مثبت شد.
  درسؤال قبلي درمورد جواب آزمايشي كه فرستادم پاسخ نداديد جواب آزمايش را ارسال ميكنم. براي معاينه خدمت شما برسم؟لطفاً راهنمايي فرماييد.
  آزمايش خانومم منفي بود.
  لطفاً درمورد مثبت بودن آزمايشي خودم كه ارسال كردم راهنمايي بفرماييد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش)
   اگر رابطه الوده نداشته باشید شانس زگیل صفر است
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر