۱۱علت شایع کاهش میل جنسی مردان

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و این موضوع باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد. این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود.

در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

1- درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی

2- حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.

3- مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی

4- یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف

5- رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد2020 دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.بنده 28سال سن دارم.تقریبا از 8ماه پیش که خانمم اواخر دوران بارداریش بود متوجه شدم که میل جنسیم خیلی کمتر شده و همچنین متوجه شدم که هنگام راه رفتن آلتم داخل شکمم برمیگرده. تحقیق کردم گفتن که بخاطر افزایش وزنم هست.شروع کردم به ورزش و تا الان تقریبا 10کیلو لاغر شدم و تا حدود زیادی این مشکلم برطرف شده البته نه بصورت کامل.اما کاهش میل جنسیم هنوزم ادامه داره. با وجود اینکه از زایمان خانمم دوماه میگذره هیچ میلی به نزدیکی ندارم.خیلی نگرانم که آیااین مشکل بخاطر همان فرورفتن آلتم هستش یا دلیل روانی و...داره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.باتشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   وزنتون رو کاهش بدین. بیشتر به دلیل مسایل روانی هست نگران نباشین
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 27 سالم هست ، چهار ماه پیش شریک عاطفی داشتم که ارتباط جنسی خوبی داشتم به طوری که حتی تا روزی پنج بار میرسید برای مدت یک سال .اون رابطه تموم شد و بعد چند ماه من با کسه دیگه ارتباط برقرار کردم .در این فاصله خودارزایی هم زیاد کردم تقریبا هر روز .الان چند ماه نعوض صبگاهی ندارم .بار اول که با شریک جدید اقدام به سکس کردم نعوض داشتم منهتا موقعی ک میخواستم کاندوم و بزنم یهو میخوابید و واقعا برام سخت و خجالت اور بود(از طریق دست اوشون نعوض داشتم و دو بار هم ارضا شدم ولی دخول نشد به علتی که گفتم).برای همین از ترس اینکه دوباره این اتفاق بی افته دفعه ی بعدی از یک قرص تاداگرا 10استفاده کردم و نعوض داشتم و تونستم .البته من ذکر کنم این دو ماه هم تحت فشار کاری شدید بودم و الان هم هستم دو سه ماه گذشته رو به شدت سیگار کشیدم و یک ماه حتی روی یک پاکت ک الان دو هفته ای هست کمش کردم و دارم ترک میکنم. و یه نکته ی دیگه اینکه این دوست جدیدم یکم وازنشون بوی نامطبوع داره و یکم زود اقدام به سکس با هم کردیم ک کمی این برای ناخوش ایند بود .خواستم ببینم دکتر من چیکار کنم میل جنسیم در خیلی کل کم شده و نعوض صبگاهی هم ندارم چند ماه هست ،گاهی به اندازه ای که با دست من و ارضا کنن من اکی هستم و نعوض دارم ولی حس میکنم نعوض و زود از دست میدم.مشکله من چیه اقای دکتر ؟؟من قبلا خیلی شدید بود میل جنسیم و این مساعل نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام به نظر مشکل شما بحث روحی روانی هست ، با دکتر روانپزشک مسایل جنسی مشورت کنین
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقایی ۳۸ ساله ای که داروی فشار خون و قرص آسنترا و پروپرانول مصرف می‌کنند و درگیری و وسواس فکری زیاد داره چطور میشه کم میلی جنسیس رو درمان کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   عارضه دارو است
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  بنده پسری ۲۱ ساله هستم بعد از کنکور و قبول شدن در رشته دارو چون در زمان پشت کنکور هیچ نوع خود ارضایی انجام نمی دادم ولی بعد بطور هر روز با دیدن فیلم های پورم خود ارضایی به مدت هشت ما هر روز انجام دادم یک روز ناگهانی متوجه شدم که دیگه هیچ میلی ندارم لازم به ذکر که بند برای ریزش مو قرص فین پرشیا مصرف میکردم به پزشک اورولوژی مراجعه کردم ایشان ازمایش خون جهت میزان تستسترون دادن که مشکلی مشاهده نشد و گفتند کاهش میل جنسی شما به علت مشگل روحیه من رو به ر وانپزشگ معرفی کردند درحال حاضر دارو ی ضد افسردگی مصرف میکنم و همچنان مشکل کاهش میل جنسی دارم خیلی نگران هستم که تا آخر عمر مشکلم برطرف نشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   فیناستراید اسپرم ها رو دچار مشکل میکنه ولی کاهش میل جنسی نمیده. اکثر داروهای اعصاب و روان هم کاهش میل جنسی میدن. از داروی ولبان میتونین برای اضطراب استفاده کنین که عوارض جنسی هم نداره. اگر بررسی ازمایشگاهی شدین ، علل جسمی برای شما مطرح نیست
  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   آقای دکتر پس مشکل من با کاهش اضطراب برطرف میشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمزه سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام دکترخسته نباشید بنده 27سال سن دارم و مجرد و چند سالی میشه که مشکل نعوظ پیداکردم ودررابطه اصلا به نعوظ نمیرسم و نعوظ صبحگاهی هم ندارم درصورتی که چند سال پیش نعوظم عالی بود ولی الان اصلا تحریک نمیشم به دکترمراجعه کردم ازمایش خون و پرولاکتین و تستسترون و تیررییدو.... دادم حتی سونوگرافی رنگی داپلر که دکتر گفته هیچ مشکل جسمی نداربی اما من تورابطه نمیتونم به نعوظ برسم و اینکه دکتر من چندسال پیش که نعوظم عالی بودخودارضایی میکردم بافیلم های پورن و حتی برای تحریک بیشتر اسباب بازی های جنسی رو داخل مقعدم میکردم میخواستم بدونم امکانش هست مشکل نعوظم مربوط به باز شدن مقعدم باشه یا ازاون طریق وارد کردن اجسام به مقعد اسیب به عضلات التم زده باشم لطفاا کمکم کنید که بدونم مشکل عدم نعوظم ازکجاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، با شرح حالی که فرمودید، به نظر من مشکل شما از اختلال روح و روان منشا میگیره، و توصیه میکنم به متخصص اعصاب و روان برای درمان مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر حمزه شنبه ۲۵ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   ممنون از راهنماییتون دکترفقط میخوام بدونم اون خود ارضایی ها و تحریکات و کاری که انجام دادمداخل مقعدم ایا تاثیری روی نعوظم داره و ممکنه باعث ضعیف شدن نعوظم و ضعف عضلات و اندام جنسیم شده باشه؟و این درسته کسی که مفعول باشه نعوظشو از دست میده و عضلات جنسیش از داخل قدرت نعوظ ندارن دیگه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   اون کارهایی که انجام دادید موثر هست
  4. تصویر کاربر حمزه دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   ممنون دکتر حالا باید برا درمانش چیکار کنم یعنی اون عضلات اسیب دیده؟ ایا راهی هست درمانشون کرد با جراحی چیزی؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   تقویت عضلات کف لگن انجام بدهید ، روزانه مرتب عضلات کف لگن خود را منقبض کنین
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهسا جمعه ۱۰ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ...من ده ساله ازدواج کردم اوایل ازدواجم میل جنسی شوهرم خوب بود ولی الان نه حتی شده دوماهم رابطه نداریم ...البته همسرم دیابت نوع ۲ دارن و قرص سرترالین مصرف میکنن و اعصابشون یه مقدار ضعیف هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، احتمالا میتونه از دیابت باشه و همین طور دارو. به متخصص غدد و اعصاب و روان مراجعه کنن
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 46سال دارم و چند سال است که مبتلا به فشارخون با زمینه ارثی هستم.
  حدود شش ماه بنا به تجویز پزشک روزانه از یک قرص کنکور کور 2.5 استفاده کردم و دو ماهه به علت کاهش شدید میل جنسی احتمال دادم بخاطر اونه و قطعش کردم و روزی نصف قرص تریامترن اچ و یک لوزارتان می خورم.
  مدت زیادیه فشارم 13.5 روی 9.5 تقریبا ثابته. میل جنسی و نعوظ خوبی ندارم و انزال آخر رابطه جنسی با لذت خاصی همراه نیست، با وجود این که فاصله انجام عمل جنسی را افزایش دادیم.
  با توجه به این که فشار خون را یکی از عوامل اختلال نعوظ ذکر فرمودید، قابل برگشت هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام جهت تنظیم دارو ها به متخصص خودتون مراجعه کنید
 • تصویر کاربر عرفان شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من 24سالمه و مدت زیادی هست خود ارضایی هم میکنم مثلا هر 6روز یکبار از سنی که به بلوغ جنسی رسیدم اما به صورت ناگهانی یک روز که از خواب پاشدم میل جنسیم از بین رفت یعنی هیچ لذتی در الت تناسلیم نیست فقط لحظه ارضا به متوجه میشم که دارم ارضا میشم این قضیه دو ماهه شایدم بیشتر که هست رفتم دکتر ازمایش خونو ادرار دادم مشکلی نداشتم و دکترم برام داروی sandrous تجویز کرده شبی یک عدد الان 4شبه دارم دارو رو میخورم اما بازم هیچ تغییری نکرده بدنم ممنون میشم راهنمایم کنید که علت این مشکل چیه چون خیلی ناگهانی بود میترسم سرطانی چیزی باشه
  1. تصویر کاربر عرفان پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   ل
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام، سرطان نیست، خود ارضایی قطع بشه برطرف میشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، 46 ساله هستم و دارای دو فرزند از یکسال پیش دچار کاهش میل جنسی شدم که به پزشک غدد مراجعه کردم و تعداد زیادی آمپول تستسترون که باید دو هفته یکبار تزریق می کردم و همچنین قرص تیاگریس 10 و قرص سرترالین 50 تجویز نمود که باعث بدن درد شدید و خواب آلودگی میشد . آمپولها را مصرف نمودم و دیدم قرصها هیچ تاثیری جز خواب آلودگی و بدن درد ندارد دیگر ادامه ندادم . از آنموقع چند هفته یکبار به دلیل نیاز همسرم قبل از نزدیکی قرص تیاگریس مصرف می کنم ولی هیچ میلی به نزدیکی ندارم و خیلی زود ارضاء می شوم . لطفا راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام، به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام‌ آقای دکتر خسته نباشید من حدودا یکماه کاهش میل جنسی شدید دارم و این باعث شده که من نعوضم کامل از بین بره زندگیم داره نابود میشه و خانومم خیلی از من ناراحت و تو ایام کرونا نمیتونم برم دکتر چون اصلا نیستن .این مشکل از مهر ۹۸ با من بوده و الان حاد شده و کلا مردونگیم از دست دادم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 5 ماه پیش)
   باید چکاب کامل بشوید02122642744
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر