انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان قسمت 1

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی است که از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده است.

با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.

در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

کاهش میل جنسی در زوجین

شکایات بیماران

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.

– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.

– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.

– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا 20 دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

انواع انزال زودرس

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

۱) انزال زودرس اولیه

 کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند

۲) انزال زودرس ثانویه

 در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

انزال زودرس

علل انزال زودرس ثانویه

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:

1- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره

امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

2- افسردگی و اضطراب

افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

3- فواصل زیاد بین روابط جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن 18 سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد 50 ساله ممکن است 2-1 بار در هفته و یا در سن بالای 60 سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

4- تحریک کم جنسی

فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.

5- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر

وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

6- بیماری های جسمی

هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

7- مصرف داروها

داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد. برای مطالعه راه های درمان انزال زودرس روی اینجا کلیک کنید.

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی 

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام و ارادت. 50 سال سن دارم. زود انزالی زیادی دارم و از قرصهای مثل گود من استفاده میکنم. الان پیشنهاد شده از قرص اروس ویگور و سمنکس استفاده کنم. تا مشگل دائمی حل بشه. میل جنسی خودم و همسرم بسیار کم شده و موقع همبستر شدن رحم خانمم خشک میباشد. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتر عزیز عالتم درحین سکس به صورت کامل سفت نمیشه اولش ی خورده سفت بعدش شل میشه میخاستم ببینم چیکار باید بکنم زود انزالی ام دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   اگر ازمایشات روتین نرمال باشه و دارویی مصرف نمیکنین ، مشکل جسمی نیست ، روحیه و باید روانپزشک ببینه
 • تصویر کاربر عرفان سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  دکتر من متولد78هستم مشکلی که دارم اینه که زود ارضا میشم..اولش فکر میکردم شاید طبیعی باشه ولی یکمی توجه کردم دیدم نه واقعا زود انزالم..تو سکس نهایت10تا بزنم ارضا میشم.سکس های منظم و پشت سره هم نداشتم درسته ولی اون تعداد کمی ک داشتم دیدم خیلی زود ارضا میشم
  نمیدونم خیلی میرم تو هیجان بخاطر همینه یا استرس دارم نمیدونم
  ولی وقتی خودم هم امتحان کردم دیدم که بله خیلی زود انزال میشم..مخصوصا وقتی که زیاد تو حس باشم خیلی زود تموم میشم
  واقعا این برام شده دردسر و اصلا اعتماد بنفس ندارم
  یا مثلا ی فیلمی نگا کنم زود اون مایع ک شبیهه ابه میاد
  ببخشید اینو گفتم ولی من زیاد استمنا نمیکنم ولی اون موقع هایی که کردم دیدم خیلی زود میاد
  چیکار کنم من
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
  2. تصویر کاربر عرفان سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   من‌نگاه کردم شما به همه این پاسخو دادین
   به مرور قطع شود یعنی چطور؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   یعنی در عرض دو ماه به اهیتگی دوز کم شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سينا جمعه ۱۰ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام
  من ٢١ سالمه
  اوايل كه نامزدم از راه دهاني من رو ارضا ميكرد خيلي طول ميكشيد اما الان به شدت تحريك پذير تر هستم و شايد حتي در ١5 ثانيه به ارگاسم برسم
  و واقعا اذيت كننده هست
  خواستم ببينم راه حلش چي هست
  الان حتي با تحريك خيلي كم هم به انزال ميرسم
  ممنون ميشم كمكم كنين 🙏🏻
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
  2. تصویر کاربر سينا پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   تاثيري روي سطح تستسترون هم داره ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   خیر
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  عرض ادب اقای دکتر بنده ۳۹ سال دارم، برای رفع مشکل زودانزالی شدید پیش دکتر جعفری رفتم و ایشون قرص داپوکسیتین رو برای ۲ ساعت قبل رابطه تجویز کردن و گفتن اگه جواب نداد باید تزریق ژل داشته باشم، دیروز از شما پرسیدم و شما فرمودین قرص پاروکسیتین ۲۰ رو هر روز مصرف کنم تا ۴-۵ ماه امروز استفاده کردم، حالت تهوع دارم ایا بخاطر دارو هستش یا خیر؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   اگر ادامه دار شد دارو رو قطع کنین
 • تصویر کاربر Amirhossein جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام مجدد خسته نباشید

  حدود 7 ماه هست انتهای الت تناسلی بنده یه چیز کوچیک مثل غده چربی یا زگیل بوجود اومده بدون درد و سوزش و خارش !

  میخواستم ببینم چیه و چه قرصی مصرف کنم که سریع برطرف بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر Amirhossein جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   سلام دوباره ارسال کردم ؛ اگر نمیرسه به دستتون توی تلگرامتون بفرستم اگر شماره کاری. اشته باشید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   این زگیل است برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  4. تصویر کاربر Amirhossein جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   عذر میخوام اینکه میگن کرایو و این چیز ها توی خوب شدنش تاثیر نداره و باعث میشه رشد بیشتر کنه ؛ میشه یه زمان برای مشاوره بدین تماس بگیرم خدمتتون یا مختصر توضیح بدین که من روشن بشم که دقیقا چه اتفاقی میوفته؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   زگیل با کرایو از بین میره . احتمال عود هست
  6. تصویر کاربر Amirhossein جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   باشه ممنونم ؛ پس تماس بگیرم برای کرایو و اینکه هزنه اش چقدر هست؟ درد یا عوارضی نداره؟ چون من ورزش حرفه ای انجام میدم
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۳ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   برای هزینه ها با تلفن ذکر شده تماس گرفته شود
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام لب مقعدم یه زائده ای زده شبیه به زگیل اطرافشم یه جوشی چند وقت یه بار میزنه که موقعی که اب بهش میخوره یا دست میکشم میسوزه خود به خود خوب میشه این جوشه بعدش دوباره میزنه ممنون میشم پاسخ بدید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)
   عکس بفرستید
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چهارماه پیش کرونا گرفتم موقع شیو متوجه ی سری دونه شدم. من در مجردی روابط آزاد داشتم و چهارماهه ک ازدواج کردم. اگه از قبل این دونه ها بوده اطلاعی نداشتم و متوجه نبودم. این مدت فک کردم ب خاطر حساسیت ب ژیلت این دونه ها زده ولی چون از بین نرفت تو این چهارماه و یکی دوتا دیگه زده نگران شدم. چون اقدام ب بچه دار شدن کردیم و نگرانم همسرم تو این شرایط مبتلا شده باشه. ضمن اینکه رابطه دهانی هم با من داشتن. ب نظر شما اینا زیگیله؟ اگه زیگیله چقد طول میکشه همسرم هم علاءم نشون بده. خیلی نگرانم لطفا پاسخ بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)
   عکس بفرستید
 • تصویر کاربر حسن یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید 27 ساله و مجرد هستم مشکل زود انزالی حاد دارم به طوری که با کمترین آمیزش و بدون دخول دچار انزال میشم نمی‌دونم چی کار کنم میترسم ازدواج کنم و دچار مشکل بشم لطفاً راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)
   داروی پاروکستین ۲۰ صبح ها برای درمان زود انزالی مناسب است. حدود ۴،۵ ماه مصرف شود و بعد به آهستگی و به مرور قطع شود
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۲ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر . من از نامزدم لب گرفتم . ایا بیماری سوزاک از طریق لب گرفتن منتقل میشه؟؟ ضمنا دهان من و ایشون اصلا به الت و مقعد هم دیگه مالیده نشده بود و صرفا لب گرفتیم.رابطه مقعدی و واژینال هم نداشتیم اصلا . ممنون میشم پاسخ بدین ـ
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)
   خیر مشکلی پیش نمیاد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

HPV یا ویروس پاپیلوم انسانی یکی از متداول‌ترین ویروس ‌هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل…
واریکوسل یک رگ گشاد شده درون کیسه بیضه و اطراف بیضه ها است که می تواند باعث…
منی، مایع سفید رنگی است که از آلت تناسلی مردان خارج می شود. این ماده عمدتاً از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر