021-22642744
نشانی‌ما
نقشه مطب دکتر کرمی

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان قسمت ۱

توسط دکترحسین کرمی ۱۷/بهم/۱۳۹۳ 43,142 بازدید

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی است که از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده است.

با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.

در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

کاهش میل جنسی در زوجین

شکایات بیماران

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.

– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.

– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.

– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا ۲۰ دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

انواع انزال زودرس

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

۱) انزال زودرس اولیه

 کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند

۲) انزال زودرس ثانویه

 در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

ناتوانی جنسی در مردان

علل انزال زودرس ثانویه

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:

۱- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره

امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

۲- افسردگی و اضطراب

افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

۳- فواصل زیاد بین روابط جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن ۱۸ سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد ۵۰ ساله ممکن است ۲-۱ بار در هفته و یا در سن بالای ۶۰ سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

۴- تحریک کم جنسی

فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.

۵- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر

وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

۶- بیماری های جسمی

هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

۷- مصرف داروها

داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد. برای مطالعه راه های درمان انزال زودرس روی اینجا کلیک کنید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی 

 

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان قسمت ۱
۴.۳ (۸۵.۸۸%) ۱۷ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟ همین الان از طریق تلگرام سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را در یافت کنید ! سوال دارم

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات
دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
مشکل رابطه جنسی

باسلام،
بنده 40 ساله هستم و اخیراً ازدواج کرده ام و وارد زندگی مشترک شده ام، مشکل من در برقراری رابطه جنسی با همسرم است، سر آلت تناسلی من بسیار حساسه و مخصوصاً تا با واژن تماس پیدا میکنه حالت انزال پیدا میکنه، بقیه قسمت های آلتم حساس نیست. پماد لیدوکائینپریلوکائین(هر 100 گرم حاوی 25 گرم لیدوکائین و 25 گرم پریلوکائین) به سر آلتم زدم ولی با مشکل عدم نغوظ مواجه شدم. شرایط برام خیلی سخت شده واقعاً نمیدونم باید چکار کنم، لطفاً راهنمایی کنید.
لطفاً متن سوال بنده به همراه مشخصات شخصی من رو تو سایتتون منتشر نکنید.
متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
2
اگه امکان داره دارویی یا راهکاری ارائه بشه که بتونیم بی دغدغه رابطه جنسی داشته باشیم

مدت مدیدیه که دچاراین عارضه شدم،وبعضی اوقات از قرصهای سیندنافیل واسپری بی حسی استفاده میکنم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم وجزاعصاب خوردی برای دوطرفمون چیزی عایدمون نشده،چون اگه بغیرازین باشه زودانزالی سریع انجام میگیره.لطفاراهنمایی کنید.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
3
زودانزالی

باسلام.خسته نباشید همسرم داروی ویاگرا(وگادول)مصرف میکند به مقدار نصف یایک چهارم یا نهایت یک عدد به دلیلی عوارضی که دارد دارویادرمان جایگزینی وجود دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
زود انزالی شدید

مدت 6 سال هست که دچار زود انزالی هستم و انواع درمان ها چه داروی شیمیایی و چه گیاهی و حتی تمرین های ورزشی رو هم انجام دادم اما تاثیری نگرفتم. زود انزالی من به حدی است که حتی در ابتدای رابطه که هنوز دخول صورت نگرفته دچار آن خواهم شد. فقط گاهی آن هم وقتی از ژل بی حس کننده و کاندوم تاخیری که ماده تاخیری داخلش رو به سر آلت میزنم نسبتا بهتر خواهد شد اما نه کامل مشاهده پاسخ دکتر
5
نازکی و حساس بودن پوست آلت

با سلام خدمت اقای دکتر
به علت خودارضایی پوست آلت تناسلی مخصوصا در قسمت نوک آلت و دور ختنه گاه بسیار نازک شده جوری ک دور نوک آلت درمحل ختنه گاه رنگش روشن و حالت تیز تیز شده به همین خاطر دررابطه علارغم کنترل روانی به محض لمس آلت سریع به ارگاسم میرسم درصورتی ک قبل از لمس حتی باوجود ساعتها معاقشه باز کنترل دارم. حتی دربرار دمای آب هم آلتم خیلی حساس شده.درضمن 29ساله. عقد هستم و رابطه جنسی از طریق معاقشه و راههای غیر از دخول دارم
مشاهده پاسخ دکتر
6
زودانزالی

با سلام و ادب خدمت آقای دکتر
جناب آقای دکتر من یه مدت خودارضایی میکردم تا مدتی پیش البته خیلی شدید نبود و از تخلیه منی خودداری میکردم.
الان دچار زودانزالی شدم و به ازدواج نزدیک شدم استرس گرفتم که چیکار کنم
آلت تناسلی من هم یه مقدار خمیدگی پیدا کرده
لطفا راهنمایی کنید
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
7
سلام و عرض ادب بنده دچار زود انزالی هستم

ضمن سپاس از زحمات شما بزرگواران ، اینجانب خیلی سریع دچار زود انزالی شده و توان جنسی خود را ازدست می دهم مشاهده پاسخ دکتر
8
مشکل نعوذ دارم

سلام مشکل زود انزالی دارم مشاهده پاسخ دکتر
9
زودانزالی

سلام اقای دکتر وقتتون بخیر ایا مصرف قرصهای سیالیس رو پیشنهاد میکنید. با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
10
زود انزالی

دکتر منطور شما از رفتار درماتی چیه میشه لطفا بیشتر توضیح بدید من حاصرم هزینه مشاوره را هم پرداخت کنم یک روش میخام که بهم جواب بده مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 62 بعدی »