انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان قسمت ۱

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی است که از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده است.

با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.

در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

کاهش میل جنسی در زوجین

شکایات بیماران

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.

– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.

– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.

– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا 20 دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

انواع انزال زودرس

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

۱) انزال زودرس اولیه

 کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند

۲) انزال زودرس ثانویه

 در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

انزال زودرس

علل انزال زودرس ثانویه

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:

1- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره

امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

2- افسردگی و اضطراب

افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

3- فواصل زیاد بین روابط جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن 18 سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد 50 ساله ممکن است 2-1 بار در هفته و یا در سن بالای 60 سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

4- تحریک کم جنسی

فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.

5- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر

وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

6- بیماری های جسمی

هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

7- مصرف داروها

داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد. برای مطالعه راه های درمان انزال زودرس روی اینجا کلیک کنید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی 

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Sm شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آیا در عکس ارسالی، زائدگی زگیل تناسلی یا هر نوع زگیلی میباشد ؟؟ اگر بله، درمانش چیست؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   احتمال بالا زگیل ودرمان کرایو است02122642744
  2. تصویر کاربر Sm پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   امکان درمان خانگی نمیباشد؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عباس شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  اقاقي دكتر من يه چند بار با تيغ ناحيه تناسليمو اصلاح كردم و اين برامدگي ها ظهور كرد و وقتي فشارش ميدم چرك بيرون مياد خواستم اكه لطف كنين اينا زگيل تناسليه يا جوش پوستي و براي درمانش بايد چي بكنم؟
  1. تصویر کاربر عباس یکشنبه ۱۲ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   و اينكه دو تا از جوش هاي ريزش شبيه به زگيلن. امكان داره اينا در حال تبديل به زگيل باشن؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   اینها مولوسکوم هستند با تیغ پخش میشود درمانش کرایو است02122642744
  3. تصویر کاربر عباس پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   جناب دكتر بنده متاهلم و رابطه جنسي غير نداشتم. تو نت خوندم كه گفتن از نشانه هاي ايدز و يا سرطانه پوست هست مولوسكوم. يعني اينقدر خطر ناكه. و اينكه من از شهرستان بايد بيام خدمتون امكانش هست تو يك. جلسه كلا تموم بشه مراحل ويزيت و كرايو؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   اصلا به اینها فکر نکنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر قاسم پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد . من قبلا يك مقدار آلتم از اونجايي كه شروع ميشه به سمت چپ انحراف داشت و هميشه فكر ميكنم كرتاهه يه مقدار. يه مدت تمريناي افزايش سايز آلت طبيعي و كششي رو انجام ميدادم. حس ميكنم ازون موقع به بعد انحراف آلتم بيشتر شده و اينكه حالت نعوظم يخورده ضعيفتر از قبل شده . نه اينكه شل باشه هنوز سفت ميشه ولي فقط مثل قديم ستون نيست و بصورت شق ازونجايي كه از بدن جدا ميشه لق ميخوره هي ميفته رو به پايين انگار ستون نميمونه و فقط زماني كه ابم ميخواد بياد مثل قديم ستون ميشه ولي قبلش ضعيفه . اين دليلش چي هست؟ آسيب خورده و نياز به پيگيري داره؟ يا دلايل ديگه داره؟ نگرانم كرده .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   عکسش را در نعوظ بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر R.a پنجشنبه ۹ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر حالتون خوبه خسته نباشید من امروز خدمتتون بودم بهم قرص تالادافیل دادین ولی یه دکتر قبل از شما دوز ۲۰ این قرص و بهم داده بود که یک ساعت قبل از وقت نزدیکی میخوردم ولی با خوردن این قرص احساس خستگی و گیجی و سستی میکردم الان چه دستوری میدین.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   با دوز کم استفاده کنید
 • تصویر کاربر اسي جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من ٢٧سال دارم و مجرد هستم دو سال پيش با دختري مجرد أشنا شدم بعد از هف ماه دوستي بدون هيچ رابطه اي متوجه شدم طرف مقابل زگيل مقعدي دارن ب دكتر مراجعه كردن و بعد از ليزر درمان شدن بعد از حدود يك سال از اين موضوع وارد رابطه شديم الان من ب دكتر مراجعه كردم و زگيل داخل مجرا تشخيص دادن
  1. تصویر کاربر اسي پنجشنبه ۹ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   تورو خدا جواب منو بدين
  2. تصویر کاربر اسي پنجشنبه ۹ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   من ب دكتر مراجعه كردم و پماد افوليكس٥تجويز كردن بعد گفتن امكان كرايو وجود نداره چون داخل مجراس خطرناكه الان بأيد چيكار كنم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   بیایید سیستوسکوپی وکرایو کنم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمزه دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت شما بخیر من 27 سال سن دارم بنده چند هفته ایی هست که روی پوست آلتم لکه های سفید سفید افتاده و گاهی هم سوزش داره و دوتا لکه سفید هم زیر قسمت نوک التم هستش و لکه های قهوه ایی ریز هم روی پوست آلتم و گاهی هم یه جوش های خیلی ریز و سیاهی در میاد روی آلتم که بعد مدتی در میان خودشون عکس های آلت رو لکه های روی پوست رو هم ضمیمه پیام میکنم ممنون میشم بگین مشکل چیه دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
  2. تصویر کاربر حمزه یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   ممنون ازشما دکتر تشکر/فقط احتمال داره حساسیتی چیزی باشه چون من چند وقته برا نظافت از واجبین استفاده میکنم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   مهم نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزاد یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر...وقت بخیر و خسته نباشید...دکتر من دچار زود انزالی یا زود ارضایی هستم بطوری که در کمتر از ۳۰ ثانیه ارضا میشم...راهی یا دارویی وجود نداره برای درمان زود انزالی و طولانی تر کردن زمان ارضا شدن ...؟خواهشا راهنماییم کنید دکتر...ممنون بابت توجهتون🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   درمان تمرین به تاخیر انداختن انزال است دارو خیلی موثر نیست
  2. تصویر کاربر فرزاد سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   چجور تمرین کنم دکتر برای به تاخیر انداختن انزال؟
  3. تصویر کاربر فرزاد سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   چجور تمرین کنم دکتر برای به تاخیر انداختن انزال؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Kamyar سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر
  بنده ۳۳ سال دارم و تا ۳۲ سالگی یعنی پارسال هیچ مشکل جنسی نداشتم.
  در طول این یک سال هر روز ۲ بار به صورت طولانی مدت (بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه) خود ارضایی انجام میدادم. قبل از خود ارضایی نیز کمی الکل و ماریجوانا به خاطر بالابردن لذت جنسی همراه با نصف یک قرص ارکتو مصرف میکردم.
  موضوع زمانی برایم هولناک شد که قادر به نعوظ با جنس مخالف نبودم و بعلاوه در حالت عادی نیز التم بسیار کوچک شده به طوری که بیشتر مواقع اصلا طولی ندارد و حالت درون رو (برگشت به پوسته مثانه) دارد... در حالی که قبلا الت تناسلی ام سریعا به حالت نعوظ میرسید، اندازه اش نرمال بود و مشکلی نداشتم.
  خیلی فکرم درگیر این مسئله شده...خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Amir جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من 43 سالمه و مجرد. مشکلی که دارم اینه که قبل از اینکه نعوظ صورت بگیره انزال میشم. این انزال خیلی سریع اتفاق میفته. کمتر از یک دقیقه. بخاطر همین هیچ وقت نمیتونم ارتباط جنسی برقرار کنم. اگه امکان تجویز و درمان انلاین وجود داره هزینه های ان را بصورت اینترنتی تقدیم حضور میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   درمان تمرین به تاخیر انداختن انزال است
 • تصویر کاربر باقری جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتر اولا میشه زگیل تناسلی رو کامل از بدن خارج کرد چون جای دیدم که از شما تشکر کرده بودن بخاطر درمان .درضمن شماره مطب کسی جواب نمیده و ادرس مطب شما رو از تو اینترنت دیدم همون جاست از این مشکل حل میشه راهنمایی کنید کجا باید خدمت برسم .ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   02122642744 بفرمایید زگیل
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر