انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان قسمت ۱

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی است که از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده است.

با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.

در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

کاهش میل جنسی در زوجین

شکایات بیماران

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.

– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.

– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.

– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا ۲۰ دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

انواع انزال زودرس

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

۱) انزال زودرس اولیه

 کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند

۲) انزال زودرس ثانویه

 در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

ناتوانی جنسی در مردان

علل انزال زودرس ثانویه

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:

۱- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره

امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

۲- افسردگی و اضطراب

افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

۳- فواصل زیاد بین روابط جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن ۱۸ سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد ۵۰ ساله ممکن است ۲-۱ بار در هفته و یا در سن بالای ۶۰ سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

۴- تحریک کم جنسی

فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.

۵- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر

وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

۶- بیماری های جسمی

هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

۷- مصرف داروها

داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد. برای مطالعه راه های درمان انزال زودرس روی اینجا کلیک کنید.

 

 دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی 

 سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
زود انزالی

سلام خدمت اقای دکتر
اقای دکتر من ۲۴ فروردین عمل واریگسل انجام دادم با دستگاه میکروسرچی، الان دارم از مشگل زود انزالی رنج میبرم البته قبل عملم این مشگل رو داشتم،به ثانیه نمیکشه ارضاء میشم،هینجان و.... هم ندارم،میشه کمک کنید.
ممنون
۲۱ سالمه
مشاهده پاسخ دکتر
2
ناتوانی جنسی

تنگی مجرای راه درمانش چیه؟؟؟ عمل لازمه؟؟؟ درضمن یجور میشه گف زودانزالیم دارم دقیقا توضیح میدید ک باید چ کنم؟؟؟؟ مرسی بابت پاسخ گویی مشاهده پاسخ دکتر
3
عدم ناتوانی در آزمایش اسپرم

با سلام و عرض خسته نباشید من جهت درمان ناباروری به مرکز ناباروری شیراز دکتر سیروس رستمی مراجعه کردم و گفتند باید آزمایش اسپرم انجام بدهید که تا حالا سه بار خواستم این آزمایش رو انجام بدم و نتوانستم و موقع نزدیکی هم سریع به انزال میرسم راه حل مشکل چیه از همکاری شما سپاسگزارم مشاهده پاسخ دکتر
4
محتلم شدن پی در پی صبحها بعد از ترک متادون

با سلام من دوسال یا سال مادون مصرف میکردم ک از قرص بیست میل رسید چهارتا ک ساعتهایی رو میخوردم و در آخر تاثیر متادون برا نشئه گردنم جوابگو نبود با اینکه به چهارتا قرص بیست میل رسیده بود در آخر الان دو ماهه ترکش کردم ک بعضی وقتا در هفته دو روزی برا جلوگیری از عوارض نخوابیدن و گرمای بدن و مهمتر از همه محتلم شدن استفاده میکنم تریا یا ترامادول یا بی۲ میخوام ک بعد ازین که مصرف نمیکنم فورا صبحها محتلم میشم پیشنهادتون؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
5
زود انزالی

سلام دکتر وقت بخیر.متاسفانه بنده دچار مشکل زود انزالی در هنگام نزدیکی هستم مشاهده پاسخ دکتر
7
درمان زود انزالی

سلام آقای دکتر
ببخشید حدود شش ماه ازدواج کردم و بنده مشکل زود انزالی شدید دارم به طوریکه در حدود کمتر از 30 ثانیه پس از دخول به انزال میرسم خاستم در مورد رفع این مشکل کمکم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
8
زود انزالي آقايون

من خيلي ميل جنسيم بالاس .اما بخاطر شرايطن ماهي يکبار سکس دارم.بمحض دخول ويکي دوبار رفت و برگشت الت،ارضا ميشم.شريک جنسيم مشکلي نداره با اين موضوع.چون کاملا تمام کارهاي لازم رو براش انجام ميدم قبل و بعداز ارضاي خودم.اما خودم خيلي ناراحتن .عصبي ميشم.و مدام دنبال راهي براي درمان هستم .28 سال سن دارم مشاهده پاسخ دکتر
9
جنسی

با سلام خدمت جناب آقای دکتر
من تازه عقد کردم و متوجه شدم دچار زود انزالی هستم
رابطه به 5 دقیقه نمیرسه که ارضا میشم و از اون طرف همسر بنده یه مقدار دیرتر ارضا میشه
میخواستم خواهش کنم راهنمایی کنید که آیا قرص تاخیری که عوارض نداشته باشه وجود داره که من تهیه کنم
ممنونم از راهنمایی شما
مشاهده پاسخ دکتر
10
درمان زود انزالی

سلام
چگونه زودانزالی خود را برطرف کنم
ممنون میشم کامل توضیح بدید
مدت انزال بنده خیلی کم طول میکشه و این باعث ناراحتی در همسر بنده است
خواهشا کامل توضیح بدید ک‌بنده متوجه بشم
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 67 بعدی »

نظرات بسته شده است.