021-22642744
نشانی‌ما
نقشه مطب دکتر کرمی

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان هر انچه که باید درباره آن بدانید قسمت ۱

توسط دکترحسین کرمی ۱۷/بهم/۱۳۹۳ 38,986 بازدید

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان 

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده و با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.
در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.
– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.
– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.
– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا ۲۰ دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

بخوانید  ناگفته هایی در مورد واکسن زگیل تناسلی

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

چه عواملی باعث انزال زودرس می شوند؟

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

انزال زودرس اولیه: کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند
انزال زودرس ثانویه: در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه:

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:
۱- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره: امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

۲- افسردگی و اضطراب: افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

بخوانید  سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی

۳- فواصل زیاد بین روابط جنسی: تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن ۱۸ سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد ۵۰ ساله ممکن است ۲-۱ بار در هفته و یا در سن بالای ۶۰ سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

۴- تحریک کم جنسی: فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.
۵- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر: وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

۶- بیماری های جسمی: هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

بخوانید  ایا مردان هم یائسه می‌شوند؟گفتگو با دکتر حسین کرمی فوق تخصص کلیه ومجاری ادراری چاپ شده در مجله سلامت 27 دیماه 93

۷- مصرف داروها: داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد ادامه مبحث درمان را در قسمت بعدی کاملا توضیح خواهم داد.

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان هر انچه که باید درباره آن بدانید قسمت ۱
۴.۲ (۸۴%) ۱۰ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟ همین الان از طریق تلگرام سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را در یافت کنید ! سوال دارم

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات

دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
⚪️تشخیص عامل زود انزالی و مشکل نعوظ ( نشانه ها ذکر شده)

عرض سلام و وقت بخیر
جوانی هستم 25 ساله.
من از دوره نوجوانی به عمل خود ارضائی مبتلا بودم.
دو سال هست به دلیل مشکلات افسردگی از داروی سرترالین استفاده میکنم(100mg)

❓من دچار مشکل زودانزالی هستم به طوری که حداکثر 5 ثانیه بعد از دخول انزال صورت میگیره و از طرفی کیفیت نعوظ خیلی مناسب نیست و بعد از اولین انزال حداقل نیم ساعت طول میکشد تا دوباره نعوظ صورت بگیرد.
لازم به ذکر هست که من نعوظ صبحگاهی هم ندارم.رابطه جنسی به طور منظم هم ندارم


❓و یک سوال دارویی: قرص داکسوپیل رو بدون نسخه میشه تهیه کرد؟

خیلی متشکر و سپاس گذار از امکانی که برای مردم فراهم کردید
نکته دیگر هم که گاها خروج ادرار به صورت منشعب دارم
مشاهده پاسخ دکتر
2
آیا با توجه اندازه التم که به نظر خودم کوچیک هست و زاویه رو به بالا ی التم مربوط میشود؟

در مدت زمان رابطه زود ارضا میشوم و فقط درصورتیکه من خوابیده باشم و طرف مقابل بالا نشسته باشد مقدا ی دیرتر ارضا میشوم سوال قبلی اینجانب درمورد نعوظ رو به بالا بود آیا رابطه ای بین این دو موضوع وجود دارد؟راهکار چیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
جراحی

سلام
من مدتها خود ارضایی داشتم. الان که سنم حدود 35 سال شده کاملا حس میکنم که حساسیت یک قسمت کوچیک از فقط یک طرف زیر آلتم بسیار زیاد شده و باعث زود انزالیم میشه اما سمت دیگه آلت این مشکلو نداره. پیش دوتا دکتر رفتم و هر چی سعی کردم اینو بهشون بفهمونم نتونستم و اونام گفتن مشکل ذهنیه و خوب نمیشی و برام اسپری بی حسی تجویز کردن. من حاضرم برای این کار تن به جراحی هم بدم اما هیچ دکتری حاضر نمیشه این روش رو امتحان کنه.
میشه بفرمایید چاره کار چیه و آیا واقعا تو سال 2017 نمیشه راه حلی برای این مشکل پیدا کرد؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
زودانزالی

بنده 36سالمه
متاهل
دارای یک فرزند
زود انزالی دارم در حد چند ثانیه
با لیدوکایین مشکلم رو حل میکردم تا الان اما خسته کننده است .
قرص افسردگی پیکسیل رو خوردم بمدت دو ماه
از شش روز بعد از خوردن تاثیر فوق العاده داشت اما بعد از دو ماه تاثیرش رو از دست داد و مثل سابق شدم.
مشاهده پاسخ دکتر
5
رابطه جنسي

سلام خدمت شما آقاي دكتر
عذرخواهي ميكنم،من چندين سال پيش خود ارضايي ميكردم و الان ميخوام ازدواج كنم ولي نگران مسائل جنسي هستم.چيكار ميتونم بكنم؟ ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
6
زود أنزالي نغوظ سخت

سلام خدمت آقاي دكتر من يه مدت از يه قرص استروييدي به اسم ديانابول واسه بدنسازي استفاده كردم علاوه بر پودر هاي ديگر اخيراً هنگام رابطه به سختي نغوظ ميكنم و دچار إنزال خيلي سريع شدم البته اين مشكل قبلا بوده ولي تا زمان نرمال 6-٧ دقيقه كه عاديه ميخواستم بدونم از هورمون hcg كه معمولا بعد از استروييد مصرف مي كنند استفاده كنم يا نه وَ يا اين مشكل از چيزه ديگه أيه چون جديدا اين اتفاق افتاده مشاهده پاسخ دکتر
7
ازدواج

با سلام خدمت شما دکتر عزیز من 25 سال سن دارم و میخام ازدواج کنم ولی تا ب حال خیلی خود ارضائی کردم میخاستم بدونم ب آینده لطمه وارد میکنه لطفا کمکم کنین
ممکنه ناباروری ایجاد بشه ایا راهی هست ک قوای جنسیمو تقویت کنم
مشاهده پاسخ دکتر
8
زود انزالی

آقای دکتر من 17 سالمه و متاسفانه بعضی اوقات خودارضایی میکردم و اینکه خیلی زیاد نبوده و گاهی اوقات.
اواخر احساس میکردم زودانزال شده باشم و به همین علت خوشبختانه ترک کردم و چند ماهی هست که پاکم.
خیلی نگران اینم که این مشکل از بین نره و همینجور ادامه پیدا کنه، فکر میکنم بعد ترک درست شه
لطفا راهنمایی کنین!!
بسیار ممنونم آقای دکتر
مشاهده پاسخ دکتر
9
زود انزالی خیل شدید

با عرض سلام , من 36 سال دارم , تیپ A هستم , 11سال ازدواج کردم بچه هم دارم ولی در تمام این سالها همیشه مشکل شدید داشته ام بطور مثال , وقتی شروع به عشق بازی میکنم نعوظ کامل است تا حدود 15 دقیقه وقتی میخواهم دخول انجام بدم یا نعوظم کامل نیست یا اگر هست , میخواهد انزال صورتگیرد , بعد از دخول به هر شکل با 4یا 5 بار جلو و عقب کردن میخواهد انزال صورت بگیرد , صبر میکنم تا هیجانم فروکش کند , نعوظم از بین میرود , به خاطر این مشکلاتم همسرم هیچوقت کامل به ارگاسم نمیرسد و همیشه زیر دل یا تخمدانهای ایشان درد میگیرد , واقعا زجر اور است .. البته دکتر لازم است خدمتتان عرض کنم که قبل از ازدواج هم رابطه جنسی داشته ام که یکبار بعد از انزال زود استراحت کردم حدود یک ساعت و بعد از ان دوباره خواستم نزدیکی کنم بعد از نعوظ کامل اصلا انزالی انجام نمیشد تا حدود نیم ساعت و فقط ان یکبار اینگونه بود , تمام درمانهای که فرموده اید را انجام دادم ولی تا همسرم دچار ناراحتی بعد از مقاربت با من میشو د انقدر روحیه ام را از دست میدهم که دیگر تمی توانم دوباره تمرین کنم , در اخر از لطف و مرحمت شما در راهنمایی اینجانب تشکر میکنم . مشاهده پاسخ دکتر
10
حساس بودن سر الت تناسلي و انزال زودرس

سلام دكتر خسته نباشيد
مشل بنده اين است كه سر الت تناسلي بنده به شدت حساس هستش يعني به شدت قلقلك مياد در اين حد كه اگه شريكم به سر الت دوبار پشت سر هم دست بزنه به قدري قلقلك مياد كه ديگه نميتونم ادامه بدم ميدونم تا يه حديش طبيعه چون بالاخره سر الت هستش اما براي من خيلي زياده و اصلا قابل تحمل نيست بايد چي كار كنم؟!(جاي ختنه هم بسيار حساس است ولي نه به شدت سر الت)
درضمن موتاسفانه كمي هم زود انزال هستم نميدونم به اين موضع ربط داره يا نه كه احتمالا ربط داره در كل الت بسار حساسي دارم
اگه ميشه غير از سوال اول لطف كنيد بگيد براي زود انزالي چه كاري ميتونم بكنم و البته بدون استفاده از دارو و ژل هاي تاخيري دوست دارم به صورت طبيعي اين اتفاق برام بيفته خيلي مهم نيست كه خيلي طول بكشه رابطه فقط ميخوام عادي باشه
با تشكر از شما
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 56 بعدی »