انتقال زگیل تناسلی از طریق دست یا سکس دهان [اشتباه نکنید]

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد که متاسفانه هنوز درمان قطعی برای آن وجود ندارد. آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق دست و یا از راه دهان ممکن است؟ در این مقاله راههای انتقال زگیل تناسلی را شرح داده ایم.


فهرست موضوعات

راههای انتقال زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه جنسی واژینال یا مقعدی بدون کاندوم و به اشتراک گذاریوسایل جنسی منتقل شوند. ویروس از طریق تماس نزدیک دستگاه تناسلی منتقل می شود، به این معنی که اگر با یک دستگاه تناسلی زگیل دار تماس داشته باشید، حتی اگر رابطه جنسی نفوذی یا انزال نداشته باشید، به احتمال زیاد دچار زگیل تناسلی می شوید.

اگرچه نادر است، اما زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه دهانی منتقل شوند و دهان و گلو را تحت تأثیر قرار دهند.

شما فقط می توانید زگیل های تناسلی را از شخص دیگری که به این ویروس مبتلا است دریافت کنید، اما توجه داشته باشید که همه افراد ممکن است ندانن که دارای زگیل تناسلی هستند. اگر زگیل ها داخلی باشند ممکن است کسی متوجه آنها نشود و افراد حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند می توانند ویروس را منتقل کنند.

اگر خانمی در حین بارداری زگیل تناسلی داشته باشد، این خطر وجود دارد که بتواند آن را از بدو تولد به کودک خود انتقال دهد.

از بوسه، در آغوش گرفتن، استخرهای شنا، استفاده از حوله یا کارد و چنگال نمی توانید زگیل تناسلی بگیرید.

1- علت ایجاد کننده زگیل تناسلی چیست؟

علت ایجاد کننده زگیل تناسلی ویروسی به نام پاپیلوما می باشد که این ویروس به نام HPV شناخته می شود و با ورود به بدن و ناحیه تناسلی باعث ورود به مرکز فرماندهی سلول های پوستی ناحیه تناسلی شده و باعث تکثیر و در نهایت باعث برجستگی زگیل می شود.


2- راه های انتقال و آلودگی به زگیل تناسلی کدامند؟

انتقال زگیل تناسلی

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد. زگیل تناسلی جزء بیماری های منتقله از طریق تماس جنسی با فرد آلوده می باشد و از مرد به زن و از زن به مرد در جریان مقاربت انتقال داده می شود و در موارد نادر ممکن است از طریق تماس وسایل آلوده نیز منتقل شود.


3- آیا از طریق دست دادن یا وسایل دیگر از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود؟

خیر


4- آیا انتقال زگیل تناسلی از راه دهان امکان پذیر است؟

بله – در مقاربت دهانی ویروس زگیل تناسلی از طریق دهان و لب های فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و برعکس آن نیز صادق است. ممکن است لب ها و زبان و حنجره و گلو فرد سالم از طریق تماس با آلت تناسلی فرد آلوده مبتلا به زگیل تناسلی شود.

در تماس دهانی ذرات HPV به وسیله بزاق یا موکوس آلوده و از طریق یک بریدگی یا تاول باز در دهان یا گلوی فرد سالم به او منتقل می شود. مادران نیز می توانند زگیل تناسلی را به کودکان خود منتقل کنند. اغلب تحقیقات بیان می کنند که گاهی اوقات HPV می تواند از طریق تماس دهانی با وسایل غذاخوری یا پزشکی آلوده انتقال یابد.

سیستم ایمنی معمولا ذرات HPV مهاجم را قبل از اینکه عفونتی ایجاد کنند از بین می برد. سیستم های ایمنی سالم معمولا عفونت های HPV را ظرف 1 تا 2 سال از بین می برند. با این حال، برخی عفونت های HPV می توانند پایدار باقی بمانند.


انتقال زگیل تناسلی از طریق بوسیدن

انتقال ویروس اچ پی وی از طریق بوسیدن امکان پذیر می باشد در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیر سرطانی بر روی پوست) یا زگیل تناسلی بشوند. از این رو می توان گفت که زگیل تناسلی می تواند از طریق بوسیدن انتقال یابد.


5- انتقال زگیل تناسلی از طریق دستشویی ممکن است؟

مطلقا خیر. یک درصد امکان انتقال آلودگی هنگام دستشویی وجود ندارد.


6- ایا زگیل تناسلی با کاندوم منتقل می شود؟

پیشگیری از زگیل تناسلی

جواب منفی است. کاندوم فقط قسمت پوشش داده شده را می پوشاند و به علت انتشار ترشحات علیرغم استفاده از کاندوم زگیل تناسلی به بیضه ها و پوست بالای عانه منتقل و باعث آلودگی فرد می گردد که از این قسمت ها به جاهای سالم انتقال داده می شود. پس زگیل تناسلی با کاندوم منتقل نمی شود.


7- کندن زگیل تناسلی با دست خطرناک است؟

بله. دست زدن به زگیل تناسلی و کندن آن با دست یا با نخ و یا حتی بریدن آن با تیغ موجب ایجاد زخم و خونریزی می شود. از آن جایی که زگیل تناسلی آلوده می باشد، خون حاصل از کند آن نیز آلوده می باشد. از این رو خونریزی باعث ایجاد زگیل تناسلی در مناطق اطراف نیز می شود. شاید آن زگیل کنده شود و دیگر رشد نکند اما اطراف آن زگیل های جدیدی ایجاد می شوند.


8- آیا زگیل تناسلی مانعی برای ازدواج است؟

همچنانکه عرض کردم شانس ابتلا طرف مقابل در ازدواج حتمی است. تنها توصیه من در این موارد تزریق واکسن زگیل تناسلی به فرد سالم قبل از ازدواج می باشد که باعث تحریک ایمنی فرد شده و از ابتلا به زگیل تناسلی پرخطر جلوگیری می کند.


9- آیا دست زدن باعث انتقال زگیل های تناسلی میشود؟


10- آیا زگیل تناسلی از مادر آلوده به جنین منتقل می شود؟

بله- در مواردی که شدت آلودگی خانم بالا است هنگام زایمان مخصوصاً زایمان طبیعی از مادر به بچه منتقل و ممکن است باعث زگیل در ناحیه لب و مخاط دهان و حنجره نوزاد گردد و لذا در موارد آلودگی شدید مادر جهت جلوگیری از ابتلا جنین بهترین راه انجام زایمان به صورت سزارین می باشد. پس بهتر است پیش از بارداری، به فکر درمان باشیم. درمان زگیل تناسلی در زنان نیز امکان پذیر است.


11- ایا زگیل تناسلی از طریق لباس منتقل میشود؟

خیر شرط انتقال زگیل تناسلی برخورد پوست به مخاط است پس از طریق حوله یا لباس آلوده منتقل نمی شود.


12- در صورت مشاهده زگیل و یا شک به آن چه کار باید کرد؟

بلافاصله به پزشک مراجعه و از نظر تشخیص قطعی و درمان آن اقدام نمایید.


13- آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

جواب منفی است. زگیل تناسلی بعد از انتقال به فرد به عنوان مهمان دائمی در محل ماندگار خواهد شد و در فواصل معینی ممکن است خودبخود از بین رود و دوباره رشد کند. با توجه به این نکته که بیشترین زمان آلودگی و انتقال به فرد سالم زمانی ایجاد می شود که زگیل به صورت برجسته است و هدف از درمان این است که زگیل های برجسته را از بین ببریم.


14- چه راه های درمانی برای زگیل تناسلی وجود دارد؟

– مواد شیمیایی

از قبیل پدوفیلین که به محل زده می شود که باعث تحریک محل و ایجاد زخم می گردد و به عنوان خط اول درمان پیشنهاد نمی گردد.

– لیزر

که باعث تخریب ضایعه می شود ولی عوارض آن خطر تبخیر و آلودگی بیشتر و از طرفی هزینه بالای آن و ایجاد زخم که باعث شده است به عنوان خط اول درمانی پیشنهاد نشود.

– کرایو و یا انجماد زگیل

فریز کردن زگیل تناسلی به خاطر عارضه کمتر و جواب درمانی بسیار بالا، درد کمتر و حذف سریع زگیل از منطقه آلوده و در یک جلسه کمتر از 5 دقیقه باعث شده است که امروزه به عنوان بهترین و طلائی ترین درمان زگیل تناسلی پیشنهاد گردد. برای مشاهده فیلم درمان زگیل تناسلی با فریز کردن بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فریز کردن زگیل تناسلی


15- عوارض زگیل تناسلی چیست؟

ویروس زگیل تناسلی انواع متعددی دارد که نوع 16 و 18 آن به عنوان پرخطر بوده و در دراز مدت باعث ایجاد سرطان دهانه رحم در خانم ها می گرند. شانس ایجاد سرطان آلت تناسلی مردان نیز با ابتلا به نوع پرخطر در آینده وجود دارد. در صورت ابتلا مجرای داخلی ممکن است باعث احتباس ادراری شود و یا در صورت ابتلاء حنجره فرد مبتلا باعث اختلال در تونوسینه صدا و گرفتگی آن گردد.


16- آیا راهی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

جواب بهترین راه پیشگیری اجتناب از مقاربت کنترل نشده و افراد الوده به زگیل هستند و بهترین درمان ما پیشگیری از ابتلاء به آن است. دومین راه پیشگیری استفاده از واکسن گاردانیل می باشد. این واکسن ها باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلاء شدید به ویروس زگیل و از جمله زگیل های پرخطر نوع 16 و 18 می باشد. امروزه به دخترهای سالم قبل از ازدواج و افراد سالم توصیه می گردد.


17- آیا زدن واکسن به فرد آلوده و مبتلاء تأثیری دارد؟

واکسن گارداسیل واکسن زگیل تناسلی

جواب خیر است. زدن واکسن به فرد آلوده هیچ تأثیر مثبتی ندارد.


18- چه عواملی باعث عود زودرس زگیل تناسلی و تشدید آن می شود؟

کاهش سیستم ایمنی بدن، دیابت، انواع سرطان ها، مصرف کورتون و افزایش استرس های شغلی می توانند از عوامل شعله ور کننده آن باشند.


19- آیا زگیل تناسلی واگیردار است؟

بله ، زگیل های تناسلی و ویروس هایی که باعث آنها می شود، هر دو بسیار مسری هستند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. وقتی ویروس گرفتید، همیشه عفونی هستید. حتی اگر علائمی مانند زگیل های تناسلی ندارید ، یا زگیل ها را معالجه و برداشته اید، باز هم می توانید فرد دیگری را به HPV و زگیل های تناسلی آلوده کنید.


20- ایا زگیل تناسلی به دهان منتقل می شود؟

HPV در اثر تماس به پوست گسترش می یابد. اکثر افراد از طریق رابطه جنسی با کسی دارای زگیل تناسلی می باشد به HPV در ناحیه تناسلی خود مبتلا می شوند. اگر شما با این افراد رابطه جنسی دهانی برقرار کنید، ممکن است دچار زگیل در دهان یا گلوی خود شوید.


و اما توصیه های اینجانب

1- بهترین راه پیشگیری کنترل رفتار جنسی است از مقاربت با افراد مشکوک و کسانی که شریک های جنسی قبلی داشته اند اجتناب نمایید.

2- کاندوم باعث جلوگیری از انتقال زگیل نمی شود.

3- به دخترهای جوان قبل از ازدواج با افراد آلوده تزریق واکسن گارداسیل توصیه می شود.

4- در صورت ابتلا یکی از زوجین به زگیل تناسلی طرف مقابل باید حتماً از نظر ابتلا به زگیل بررسی گردد.

5- در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از دست زدن به آن و دستگاری منطقه اجتناب نمایید. افراد آلوده از وسایل بهداشتی اختصاصی استفاده نمایند. از قبیل حوله و …

6- در صورت ابتلا به زگیل از اصلاح موی منطقه با تیغ جهت جلوگیری از منتشر شددن آن اجتناب نمایید.

7- در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از مقاربت دهانی جداً اجتناب نمایید. (به خاطر شانس ابتلا دهان و گلو و حنجره و لب ها)

8- بهترین روش درمانی زگیل در حال حاضر کرایو او انجماد آن می باشد.

در صورت شک به زگیل تناسلی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

 دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ss چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اگه به الت کسی که زگیل تناسلی داره دست بزنیم وبعد دستمونو بشوریم بازم ممکن انتقال پیدا کنه؟
  یعنی بعد از این که دست ها رو شستو شو دادیم پاک میشه از روی دست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 4 روز پیش)
   با شستن پاک میشه
 • تصویر کاربر ناهید چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر من 25 سالم هست و نامزد هستم تقریبا 1 سال گذشته قسمت ناحیه تناسلیم زگیل زد فریز کردم و بر طرف شد قبل از عید متوجه زگیل در اطراف مقعدم شدم پیش دکتر رفتم بهم پماد آلدرا داد زدم تا الان و داره کنده میشه
  آقای دکتر متاسفانه تست HPVدادم متوجه شدم نوع 16 این ویروس رو دارم و در صورتی که دختر هستم نمیتونم تست پاپ اسمیر رو بدم ممنون میشم راهنماییم کنید چکاری باید انجام بدم خیلی نگران و مضطرب هستم یکبار دیگه سوال کرده بودم متاسفانه جواب برام نمیاد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 4 روز پیش)
   راه بررسی دقیق همان پاپ اسمیر هست ، در اولین فرصت ممکن پاپ اسمیر انجام شود
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام بیست سالمه چن تا برامدگی بر روی التم هس نزدیکی ختنه گاه نمیدونم زگیل یا نیست میخاستم شما ببینید نظر بدید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   عکس
  2. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   .
  3. تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   در تلگرام عکسا رو فرستادم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   به نظر چیز مهمی نیست ، برای قطعیت بهتر است از نزدیک معاینه انجام شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Kimia چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من خانم 22ساله هستم 6 ماهه مبتلا به زگیل تناسلی تیپ 31 و 33 و 53 شدم و میخواستم بدونم چیکار کنم که زگیل بیرون نریزه؟ اصلا ممکنه بیرون نریزه زگیل ها؟ و اینکه اگر ریخت بیرون با کرایو درمانی درست میشه و دیگه بیرون نمیریزه یا جای دیگه ممکنه دربیاد؟ سوال بعدی اینکه روی پوست آلت تناسلی من لک های ریز قهوه ای ایجاد شده که قبلا وجود نداشتن میخواستم بدونم ممکنه این ها همون زگیل ها باشن که بیرون ریختن؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ فروردین ۰( 4 روز پیش)
   اگر ضایعه پوستی داشتید کرایو کنید. حتما تحت نظر متخصص زنان باشید در صورت نیاز کولپوسکوپی انجام شود
 • تصویر کاربر بهار پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  دوست پسرم ادعا داره این ها خال هستن و سالهاست از کودکی داره ایا خال هست یا زگیل
  در قسمت بالای عکس ساعت 12 هم زائده داره یه مدل دیگه شبیه جوش
  من گارداسیل زدم و روزی یه پاورفیت و ایموسنس میخورم چون تایپ 31 مثبت دارم البته پاپ و کلپو سالم بوده کاملا و هیچ زگیلی ندارم
  ما هنوز سکس نکردیم .
  در صورتی که زگیل باشه و کرایو کنه میتونیم سکس کنیم یا کلا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر بهار پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   عکس فرستادم تو تلگرام چند بار
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   همینجا بفرستید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۱ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  با سلام
  آیا نیاز به بررسی بیشتر می باشد؟
  یا با خود درمانی برطرف می شود..؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   این زگیل است برای کرایو با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر شهریار پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر
  آیا در عفونت شدید اولیه هرپس تناسلی که پس از ورود ویروس ب بدن علایمش نمایان میشود،غدد لنفاوی کشاله ران و زیربغل یک سمت متورم و دردناک میشوند؟باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   بله از علایمش هست
 • تصویر کاربر عمادي پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر وقتتون بخير يه سوال داشتم بحث مرگ وزندگي من ماه بعد قرار بود يا يه اقا عقد كنيم انگشترنشون دست هم كرديم الان متوجه شدن اين اقا گي بودن ومشكل پدوفيليا داشتن و مجبورم نامزدي رو بهم بزنم و تازه ك نزديك ازمايشات ازدواج شد گفتن ك ١٠سال اچ پي وي دارن و بيماري MSهم دارن ازهم بوسه دهانباز(لب زياد گرفتيم) و هميشه كاملا لباس داشتيميكبار متاسفانه مني ايشون بالاي ران پاي من ريخت و نميدونم قبلا هم ازين اتفاقا افتاده يان فقط يكبار ك متوجه شدم به فاصله ده دقيقه بعد پامو الكل زدم و شستم اون ناحيه رو اميدوارم ك موقع شستن به واژنم تماسي نداشته بوده،
  باتوجه ب اينك اين اقا گفتن تو دهانشون زگيل نداشتن از طريق لب گرفتن من هم گرفتم؟
  و ي سوال قبلا از يك خانم دكتر سوال كردم شماهم در اينستاگرام درجواب كامنت گفتيد ك ويروس اچ پي وي درمني نيست
  اينجا هم قبلا پيام دادم گفتيد الوده نشدم بامني
  خيلي حالم بده نميتونم با مردي كه بهم دروغ گفته و مشكل اخلاقي داشته ازدواج كنم
  توروخدا راهنماييم كنيد منم الوده شدم؟
  هميشه شلوار داشتيم
  ازطريق لب گرفتن مبتلاشدم؟ازاسترس دارم. ميريم همه جا گفتن داخل دهان زگيل نباشه مشكلي نيست
  واسه زدن واكسن تلاش كردم اما خيلي كمياب پيدانكردم كه بزنم
  ببخشيد خيلي طولاني شد محتاج راهنماييتونم
  ك از طريق لب گرفتن الوده شدم؟
  مايع مني اچ پي وي داره؟
  زگيل فعال در ناحيه تناسلي دارن اما دهان گفتن زگيل نداشتن!
  ازچندين دكتر سوال كردم اما فقط حرف شمارو قبول دارم اقاي دكتر بي نهايت ممنون از پاسخگوييتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   نگران نباشین اینجوری الوده نشدین ، مشکل نیست نگران نباشید
 • تصویر کاربر sajjad یکشنبه ۲۲ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. من مجردم و تاحالا با کسی رابطه نداشتم. درست یادم نیست ولی شاید شورت کسی رو پوشیده باشم که نمیدونم شسته بوده یا نه. و اون شخص شاید با کسی رابطه داشته باشه. میخواستم بگم نمیدونم تازگیا یا از قبلا یه برجستگی شبیه رگ یا مثل خط یا نخ از جای برجستگی رگ بواسیر کنار مقعد احساس میکنم که تقریبا تا زیر کیسه بیضیه کشیده شده و بعضی جاها برجستگی کمتره بعضی جاها بیشتر. البته زیاد هم برجسته نیست ولی دستمو که روش به چپ و راست میکشم به خوبی احساس میشه.و مثل پوست هست. شاید از نظر ظاهری یکنواخت نباشه(منظور که کاملا یک دست و صاف نباشه و یخورده بلند و کوتاهی داشته باشه)ولی از نظر زبر بودن مثل پوست عادیه اونجور که من احساس میکنم. شایدم کمی زبره که بعید میدونم. و بعضی وقتا برجستگیش بیشتر و بلند تر احساس میشه بعضی وقتا کمتر(یخورده انگار شاید حالت پوست اضافه داشته باشه این برجستگی خط مانند ولی مطمئن نیستم). و یه نکته دیگه که یه حالت دونه مانند ریز مثله برجستگی ریشه مو روش یجاش احساس کردم الان. اقای دکتر بخاطر حساسیت زیاد اینقدر طولانی متن نوشتم لطفا بگین این برجستگی با این مشخصات چیه و لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر sajjad چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   توی یکی از عکس ها چهارتا قسمت رو مشخص کردم شماره یک واسه همون خط مانندیه که بین بیضیه و مقعد هست که گفته بودم و شماره دو هم مثل همون هست ولی من تاحالا حسش نکرده بودم. شماره سه هم اگه زوم کنید یه برجستگی دیدم شاید ریشه مو زیرپوست باشه شما هم ببینید اگه موردی داره بگید.شماره چهار هم دیده میشه گفتم اینم بگم اگه مشکلی هست بگین. بابت موهای زائد عذرمیخوام
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   در عکس شما زگیل نمیبینم نگران نباشید
  4. تصویر کاربر sajjad پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   ببخشید اقای دکتر این دو عکس که داخلشون ۳مورد رو مشخص کردم رو هم ببینید مشکلی ندارن؟
  5. تصویر کاربر sajjad پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   ببخشید اقای دکتر موقعی که عکس هارو واسه سوال اول فرستاده بودم یخورده عکسا قاطی شد دوباره اینم فرستادم که اگه قبلا اپلود نشده بود الان ببینید(۴قسمت داخلش مشخص کردم). و دو عکس هم توی سوال قبلیم فرستادم که ۳مورد داخلشون مشخص کردم. اوناروهم بیزحمت ببینید.
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   من در عکس زگیل نمیبینم اگر خیلی نگرانید باید از نزدیک معاینه شوید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من 25 ساله و مجرد هستم چند ساله خال هایی روی کیسه بیضه ام هست و به تازگی روی کشاله رانم هم زائده ای درآمده با افراد مختلف رابطه جنسی داشتم اخرینش 3 سال پیش . عکسش رو براتون میفرستم خواستم ببینم اینها زگیل تناسلی ست یا نه . مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۵ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   عکس رو توی ربات تلگرام فرستادم براتون
  3. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۵ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   عکسش رو توی تلگرام براتون فرستادم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   برجسته هست؟
  5. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۵ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   برحسته نیست فقط به شکل خال مسطح با تعداد زیاد
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   ر برجسته نیست خیالتون جمع که زگیل نیست ، نگران نباشید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر