انتقال زگیل تناسلی از طریق دست یا سکس دهان [اشتباه نکنید]

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد که متاسفانه هنوز درمان قطعی برای آن وجود ندارد. آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق دست و یا از راه دهان ممکن است؟ در این مقاله راههای انتقال زگیل تناسلی را شرح داده ایم.


راههای انتقال زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه جنسی واژینال یا مقعدی بدون کاندوم و به اشتراک گذاریوسایل جنسی منتقل شوند. ویروس از طریق تماس نزدیک دستگاه تناسلی منتقل می شود، به این معنی که اگر با یک دستگاه تناسلی زگیل دار تماس داشته باشید، حتی اگر رابطه جنسی نفوذی یا انزال نداشته باشید، به احتمال زیاد دچار زگیل تناسلی می شوید.

اگرچه نادر است، اما زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه دهانی منتقل شوند و دهان و گلو را تحت تأثیر قرار دهند.

شما فقط می توانید زگیل های تناسلی را از شخص دیگری که به این ویروس مبتلا است دریافت کنید، اما توجه داشته باشید که همه افراد ممکن است ندانن که دارای زگیل تناسلی هستند. اگر زگیل ها داخلی باشند ممکن است کسی متوجه آنها نشود و افراد حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند می توانند ویروس را منتقل کنند.

اگر خانمی در حین بارداری زگیل تناسلی داشته باشد، این خطر وجود دارد که بتواند آن را از بدو تولد به کودک خود انتقال دهد.

از بوسه، در آغوش گرفتن، استخرهای شنا، استفاده از حوله یا کارد و چنگال نمی توانید زگیل تناسلی بگیرید.

1- علت ایجاد کننده زگیل تناسلی چیست؟

علت ایجاد کننده زگیل تناسلی ویروسی به نام پاپیلوما می باشد که این ویروس به نام HPV شناخته می شود و با ورود به بدن و ناحیه تناسلی باعث ورود به مرکز فرماندهی سلول های پوستی ناحیه تناسلی شده و باعث تکثیر و در نهایت باعث برجستگی زگیل می شود.


2- راه های انتقال و آلودگی به زگیل تناسلی کدامند؟

انتقال زگیل تناسلی

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد. زگیل تناسلی جزء بیماری های منتقله از طریق تماس جنسی با فرد آلوده می باشد و از مرد به زن و از زن به مرد در جریان مقاربت انتقال داده می شود و در موارد نادر ممکن است از طریق تماس وسایل آلوده نیز منتقل شود.


3- آیا از طریق دست دادن یا وسایل دیگر از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود؟

خیر


4- آیا انتقال زگیل تناسلی از راه دهان امکان پذیر است؟

بله – در مقاربت دهانی ویروس زگیل تناسلی از طریق دهان و لب های فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و برعکس آن نیز صادق است. ممکن است لب ها و زبان و حنجره و گلو فرد سالم از طریق تماس با آلت تناسلی فرد آلوده مبتلا به زگیل تناسلی شود.

در تماس دهانی ذرات HPV به وسیله بزاق یا موکوس آلوده و از طریق یک بریدگی یا تاول باز در دهان یا گلوی فرد سالم به او منتقل می شود. مادران نیز می توانند زگیل تناسلی را به کودکان خود منتقل کنند. اغلب تحقیقات بیان می کنند که گاهی اوقات HPV می تواند از طریق تماس دهانی با وسایل غذاخوری یا پزشکی آلوده انتقال یابد.

سیستم ایمنی معمولا ذرات HPV مهاجم را قبل از اینکه عفونتی ایجاد کنند از بین می برد. سیستم های ایمنی سالم معمولا عفونت های HPV را ظرف 1 تا 2 سال از بین می برند. با این حال، برخی عفونت های HPV می توانند پایدار باقی بمانند.


انتقال زگیل تناسلی از طریق بوسیدن

انتقال ویروس اچ پی وی از طریق بوسیدن امکان پذیر می باشد در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیر سرطانی بر روی پوست) یا زگیل تناسلی بشوند. از این رو می توان گفت که زگیل تناسلی می تواند از طریق بوسیدن انتقال یابد.


5- انتقال زگیل تناسلی از طریق دستشویی ممکن است؟

مطلقا خیر. یک درصد امکان انتقال آلودگی هنگام دستشویی وجود ندارد.


6- ایا زگیل تناسلی با کاندوم منتقل می شود؟

پیشگیری از زگیل تناسلی

جواب منفی است. کاندوم فقط قسمت پوشش داده شده را می پوشاند و به علت انتشار ترشحات علیرغم استفاده از کاندوم زگیل تناسلی به بیضه ها و پوست بالای عانه منتقل و باعث آلودگی فرد می گردد که از این قسمت ها به جاهای سالم انتقال داده می شود. پس زگیل تناسلی با کاندوم منتقل نمی شود.


7- کندن زگیل تناسلی با دست خطرناک است؟

بله. دست زدن به زگیل تناسلی و کندن آن با دست یا با نخ و یا حتی بریدن آن با تیغ موجب ایجاد زخم و خونریزی می شود. از آن جایی که زگیل تناسلی آلوده می باشد، خون حاصل از کند آن نیز آلوده می باشد. از این رو خونریزی باعث ایجاد زگیل تناسلی در مناطق اطراف نیز می شود. شاید آن زگیل کنده شود و دیگر رشد نکند اما اطراف آن زگیل های جدیدی ایجاد می شوند.


8- آیا زگیل تناسلی مانعی برای ازدواج است؟

همچنانکه عرض کردم شانس ابتلا طرف مقابل در ازدواج حتمی است. تنها توصیه من در این موارد تزریق واکسن زگیل تناسلی به فرد سالم قبل از ازدواج می باشد که باعث تحریک ایمنی فرد شده و از ابتلا به زگیل تناسلی پرخطر جلوگیری می کند.


9- آیا دست زدن باعث انتقال زگیل های تناسلی میشود؟


10- آیا زگیل تناسلی از مادر آلوده به جنین منتقل می شود؟

بله- در مواردی که شدت آلودگی خانم بالا است هنگام زایمان مخصوصاً زایمان طبیعی از مادر به بچه منتقل و ممکن است باعث زگیل در ناحیه لب و مخاط دهان و حنجره نوزاد گردد و لذا در موارد آلودگی شدید مادر جهت جلوگیری از ابتلا جنین بهترین راه انجام زایمان به صورت سزارین می باشد. پس بهتر است پیش از بارداری، به فکر درمان باشیم. درمان زگیل تناسلی در زنان نیز امکان پذیر است.


11- ایا زگیل تناسلی از طریق لباس منتقل میشود؟

خیر شرط انتقال زگیل تناسلی برخورد پوست به مخاط است پس از طریق حوله یا لباس آلوده منتقل نمی شود.


12- در صورت مشاهده زگیل و یا شک به آن چه کار باید کرد؟

بلافاصله به پزشک مراجعه و از نظر تشخیص قطعی و درمان آن اقدام نمایید.


13- آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

جواب منفی است. زگیل تناسلی بعد از انتقال به فرد به عنوان مهمان دائمی در محل ماندگار خواهد شد و در فواصل معینی ممکن است خودبخود از بین رود و دوباره رشد کند. با توجه به این نکته که بیشترین زمان آلودگی و انتقال به فرد سالم زمانی ایجاد می شود که زگیل به صورت برجسته است و هدف از درمان این است که زگیل های برجسته را از بین ببریم.


14- چه راه های درمانی برای زگیل تناسلی وجود دارد؟

– مواد شیمیایی

از قبیل پدوفیلین که به محل زده می شود که باعث تحریک محل و ایجاد زخم می گردد و به عنوان خط اول درمان پیشنهاد نمی گردد.

– لیزر

که باعث تخریب ضایعه می شود ولی عوارض آن خطر تبخیر و آلودگی بیشتر و از طرفی هزینه بالای آن و ایجاد زخم که باعث شده است به عنوان خط اول درمانی پیشنهاد نشود.

– کرایو و یا انجماد زگیل

فریز کردن زگیل تناسلی به خاطر عارضه کمتر و جواب درمانی بسیار بالا، درد کمتر و حذف سریع زگیل از منطقه آلوده و در یک جلسه کمتر از 5 دقیقه باعث شده است که امروزه به عنوان بهترین و طلائی ترین درمان زگیل تناسلی پیشنهاد گردد. برای مشاهده فیلم درمان زگیل تناسلی با فریز کردن بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فریز کردن زگیل تناسلی


15- عوارض زگیل تناسلی چیست؟

ویروس زگیل تناسلی انواع متعددی دارد که نوع 16 و 18 آن به عنوان پرخطر بوده و در دراز مدت باعث ایجاد سرطان دهانه رحم در خانم ها می گرند. شانس ایجاد سرطان آلت تناسلی مردان نیز با ابتلا به نوع پرخطر در آینده وجود دارد. در صورت ابتلا مجرای داخلی ممکن است باعث احتباس ادراری شود و یا در صورت ابتلاء حنجره فرد مبتلا باعث اختلال در تونوسینه صدا و گرفتگی آن گردد.


16- آیا راهی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

جواب بهترین راه پیشگیری اجتناب از مقاربت کنترل نشده و افراد الوده به زگیل هستند و بهترین درمان ما پیشگیری از ابتلاء به آن است. دومین راه پیشگیری استفاده از واکسن گاردانیل می باشد. این واکسن ها باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلاء شدید به ویروس زگیل و از جمله زگیل های پرخطر نوع 16 و 18 می باشد. امروزه به دخترهای سالم قبل از ازدواج و افراد سالم توصیه می گردد.


17- آیا زدن واکسن به فرد آلوده و مبتلاء تأثیری دارد؟

واکسن گارداسیل واکسن زگیل تناسلی

جواب خیر است. زدن واکسن به فرد آلوده هیچ تأثیر مثبتی ندارد.


18- چه عواملی باعث عود زودرس زگیل تناسلی و تشدید آن می شود؟

کاهش سیستم ایمنی بدن، دیابت، انواع سرطان ها، مصرف کورتون و افزایش استرس های شغلی می توانند از عوامل شعله ور کننده آن باشند.


19- آیا زگیل تناسلی واگیردار است؟

بله ، زگیل های تناسلی و ویروس هایی که باعث آنها می شود، هر دو بسیار مسری هستند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. وقتی ویروس گرفتید، همیشه عفونی هستید. حتی اگر علائمی مانند زگیل های تناسلی ندارید ، یا زگیل ها را معالجه و برداشته اید، باز هم می توانید فرد دیگری را به HPV و زگیل های تناسلی آلوده کنید.


20- ایا زگیل تناسلی به دهان منتقل می شود؟

HPV در اثر تماس به پوست گسترش می یابد. اکثر افراد از طریق رابطه جنسی با کسی دارای زگیل تناسلی می باشد به HPV در ناحیه تناسلی خود مبتلا می شوند. اگر شما با این افراد رابطه جنسی دهانی برقرار کنید، ممکن است دچار زگیل در دهان یا گلوی خود شوید.


و اما توصیه های اینجانب

1- بهترین راه پیشگیری کنترل رفتار جنسی است از مقاربت با افراد مشکوک و کسانی که شریک های جنسی قبلی داشته اند اجتناب نمایید.

2- کاندوم باعث جلوگیری از انتقال زگیل نمی شود.

3- به دخترهای جوان قبل از ازدواج با افراد آلوده تزریق واکسن گارداسیل توصیه می شود.

4- در صورت ابتلا یکی از زوجین به زگیل تناسلی طرف مقابل باید حتماً از نظر ابتلا به زگیل بررسی گردد.

5- در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از دست زدن به آن و دستگاری منطقه اجتناب نمایید. افراد آلوده از وسایل بهداشتی اختصاصی استفاده نمایند. از قبیل حوله و …

6- در صورت ابتلا به زگیل از اصلاح موی منطقه با تیغ جهت جلوگیری از منتشر شددن آن اجتناب نمایید.

7- در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از مقاربت دهانی جداً اجتناب نمایید. (به خاطر شانس ابتلا دهان و گلو و حنجره و لب ها)

8- بهترین روش درمانی زگیل در حال حاضر کرایو او انجماد آن می باشد.

در صورت شک به زگیل تناسلی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

 دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  عرض سلام و ادب خدمت جناب دکتر
  بتده در آذر 1398 یک رابطه ی داشتم که منجر به زگیل تناسلی در اوایل سال 99 شد (دو عدد کوچک) و در دی و بهمن 99 با دو نوبت کرایوتراپی با دستگاه کاملا از بین رفت و خداروشکر تا حالا علائمی نداشته ام
  حدود 5 ماه هست که کپسول پاورفیت رو هم روزانه در ابتدا یک عدد و یک ماه گذشته 2 عدد صبح و عصر مصرف میکنم.
  اواخر امسال تصمیم به ازدواج دارم و این موضوع انتقال زگیل خیلی نگرانم کرده و باعث وسواس فکری شده.
  میخواستم بدونم من تا چه زمانی ممکن است ناقل باشم و اینکه چگونه می تونم الان متوجه بشم که ویروس در بدنم هست یا کامل برطرف شده؟
  خیلی سپاسگزارم از شما.
  امکان نوبت دهی تلفنی هم وجود دارد؟
  مررسی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 3 روز پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام دکتر با توجه به اینکه گفته میشه زگیل تناسلی از طریق پوست به پوست انتقال پیدا می‌کنه پس چطور گفته میشه که با دست زدن منتقل نمیشه؟؟؟یعنی نوع پوست دست با نواحی تناسلی متفاوت هستش؟اگر با دست مالش داده بشه باز هم منتقل نمیشه؟با تشکراز شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   بله منتقل میشه
 • تصویر کاربر پگاه سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۳ سال قبل یه رابطه بدون دخول مالشی داشتم باتوجه به این که باکره بودم هم واکسن زدم هم ۱ سال پاورفیت و ویتامین سی و زینک استفاده کردم و دارو های دیگه تو این ۳سال زگیل نداشتم .بنظرتون من الان هنوز مبتلام و نوع پرخطر دارم؟من ۲ سال هیچ رابطه ای نداشتم و یک سال ازدواج کردم و از کاندوم استفاده میکنم احتمال داره الان ویروس به رحمم رسیده باشه و سرطان بگیرم؟ و مثلا لباس یا دستمونو با مواد شوینده میشوریم باز الوده و باعث انتقال میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   احتمالش خیلی کمه ضایعه ای روی پوست مشاهده میکنید؟
  2. تصویر کاربر پگاه سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   نه ازهمون ابتدا هیچ ضایعه ای نداشتم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   پس جای نگرانی نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کیارش جمعه ۱۸ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  آقای دکتر هیچ دکتری پاسخ روشن به این سوال من نمیده! من که حامل ویروس hpv تایپ ۶ و ۵۶ هستم چنانچه با کسی از جلو سکس کنم و بعد با او سکس دهانی داشته باشم، آیا ممکن است ویروسی که خودم به واژن او‌ منتقل کرده ام را به صورت دهانی از او بگیرم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   بله
 • تصویر کاربر عليرضا١ شنبه ۲۶ تیر ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  چند روزي است كه متوجه جوشهاي بسيار كوچك بر روي اطراف سر آلت تناسلي خود شده ام كه همرنگ پوست بوده و بيشتر در حالت نعوظ قابل تشخيص است ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ تیر ۰( 5 روز پیش)
   عکس رو مجدد بفرستید ارسال نشده
  2. تصویر کاربر عليرضا١ جمعه ۲۵ تیر ۰( 5 روز پیش)
   عكس ارسال شد.ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ تیر ۰( 5 روز پیش)
   خیر زگیل نیست نگران نباشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر آرمین دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت آقای دکتر .
  من پارسال روی لبم یه سری ضایعات داشتم ( تشخیص فوردایس اسپات بود که بی ضرر بود ) که با دستگاه الکترو کوتر آن را سوزاندم که زخم هایی ایجاد کرد.
  حالا بعد از گذشت یکسال من روی یک ضایعه سفید رنگ روی لبم مشکوک شده ام.
  تصاویر زگیل دهانی را که در لوزه افراد بود را در سایت شما دیدم که شباهت به مال من داشت خیلی ترسیدم که روی لبم hpv دهانی دارم .
  اما شاید هم اسکار باشد که روی زخمم بابت الکترو کوتر که لب را سوزانده بودم پوسته ی اضافی اورده است .
  ممنون میشوم بررسی نمایید
  متشکرم 🌹 با زبانم به صورت برجستگی کوچک حسش میکنم . اما زبر نیست . اگر نیاز به ازمایش و دیدن حضوری است اطلاع دهید. و ابنکه hpv دهانیست و واگیر دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   سلام عکس باز نمی شود ، مجدد ارسال کنید، ببینم ، در صورتی که زگیل باشد راه حل دارد و راه آن کرایو می باشد . میتونید حضوری هم به مطب مراجعه کنید تا معاینه بشید
 • تصویر کاربر سهراب شنبه ۱۲ تیر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۲۷ ساله و همسرم ۲۳ ساله، فقط با هم در ارتباط بودیم و هستیم و حدود یک هفته پیش ضایعه ای روی پوستم دیدیم که شوکه شدیم این چیه! هر دومون که مطمئنیم رابطه جنسی فقط با هم داشتیم اما از ترس که نکنه زگیل تناسلی باشه رفتیم پزشک عمومی، ایشون تشخیص قارچ دادن که بعد از سرچ توو اینترنت فکر کردیم خیلی بعیده قارچ بوده باشه، رفتیم نزد یک دکتر اورولوژی و ایشون معاینه‌‌ کردن تشخیص دادن که زگیل تناسلی نیست و نیاز به دارو هم ندارم. اما چون موضوع به شدت مهمی بود رفتیم پیش دکتر پوست تا تشخیص ایشون هم بشنویم که ایشون گفتن زگیله و سریعا خواستا که فریز کنن! ما سر در گم و گیج که چطور ممکنه زگیل باشه در صورتی که خوندیم راهش تماس جنسی با پوست آلودست یا موارد بهداشتی مثل تیغ؛ دلایل و عوامل بیماری میگه ما نباید مبتلا شده باشیم. همسرم هم رفتن متخصص زنان معاینه شدن و متخصص گفتن بهشون که شما مشکلی نداری و همسرتون اگه چیزی دیده باید پیگیری کنه.
  تشخیص شما چیه آقای دکتر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   مشکوک به زگیل است بهتر است کرایو انجام شود
  2. تصویر کاربر سهراب جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   آقای دکتر سه سوال داشتم
   ۱- آیا انجام نمونه برداری کار درستی نیست؟ برای تشخیص دقیق تر و ...
   ۲- مبتلایان به این بیماری بعد از دو سال از عمر بیماری چطور میتونن بفهمن که درمان شده اند یا کماکان مبتلا هستن؟ اگه زگیل وجود نداشته باشه چطور میشه فهمید که بهبودی صورت گرفته یا نه؟
   ۳- اچ پی‌وی در‌ خون بیمار وجود دارد یا پوستی هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   چون مشکوک به زگیل هست بهتره کرایو بشه ویروس HPV که عامل زگیل هست به طور دائم در پوست باقی میمونه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیرحسین سه شنبه ۸ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  روی کلاهک الت تناسلیم مقداری دون دون هست. میخاستم ببینم زگیل هستن؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   عکس
 • تصویر کاربر ایدا شنبه ۵ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من هیچگونه رابطه جنسی نداشتم و ندارم حتی در حد تماس جنسی.
  من ی اشتباهی کردم اونم ناخواسته بوده ک ی روز لباس زیر نپوشیده بودم و همونجوری دوتا شلوار رو توو مغازه پرو کردم.اصلا حواسم نبود ک لباس زیر نداشتم.میخواستم بدونم ک با شلوار مشترک زگیل منتقل میشه؟واقعا دارم نابود میشم سر این داستان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   احتمالش خیلی کمه
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۵ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  با سلام من مبتلا به hpv نوع ۵۸ هستم که فکر میکنم متاسفانه واکسنش در کشور موجود نیست.چطور میتونم با نامزدم رابطه ی جنسی برقرار کنم ؟ آیا از آلت تناسلی به دست منتقل میشه ؟
  اگر از کاندوم استفاده کنم و نواحی بدون کاندوم رو تماس ندم چطور ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۵ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   اگر با همسرتون رابطه دارید ، خانم باید سالانه تست پاپ اسمیر انجام بده
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

هیدرونفروز، یک بیماری است که بار کلیوی را افزایش داده و می تواند به آن آسیب برساند….
قرص سیپروفکت جهت درمان عفونت های باکتریایی برای بیماران تجویز می شود. این دارو برای درمان عفونت…
ادرار می تواند ویژگی هایی همچون بوی بد، تند یا شیرین داشته باشد. رایج ترین عوامل بوی…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

کلیه

+54 مطلب

مثانه

+54 مطلب

بیضه

+54 مطلب

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر