انتقال زگیل تناسلی از طریق دست یا سکس دهان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد که متاسفانه هنوز درمان قطعی برای آن وجود ندارد. آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق دست و یا از راه دهان ممکن است؟ در این مقاله راههای انتقال زگیل تناسلی را شرح داده ایم.

علت زخم شدن کلاهک تناسلی مردان

راه های انتقال زگیل تناسلی

در رابطه با راههای انتقال زگیل تناسلی باید گفت که زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه جنسی واژینال یا مقعدی بدون کاندوم و به اشتراک گذاریوسایل جنسی منتقل شوند. ویروس از طریق تماس نزدیک دستگاه تناسلی منتقل می شود، به این معنی که اگر با یک دستگاه تناسلی زگیل دار تماس داشته باشید، حتی اگر رابطه جنسی نفوذی یا انزال نداشته باشید، به احتمال زیاد دچار زگیل تناسلی می شوید. اگرچه نادر است، اما زگیل های تناسلی می توانند از طریق رابطه دهانی منتقل شوند و دهان و گلو را تحت تأثیر قرار دهند.

شما فقط می توانید زگیل های تناسلی را از شخص دیگری که به این ویروس مبتلا است دریافت کنید، اما توجه داشته باشید که همه افراد ممکن است ندانن که دارای زگیل تناسلی هستند. اگر زگیل ها داخلی باشند ممکن است کسی متوجه آنها نشود و افراد حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند می توانند ویروس را منتقل کنند. اگر خانمی در حین بارداری زگیل تناسلی داشته باشد، این خطر وجود دارد که بتواند آن را از بدو تولد به کودک خود انتقال دهد. از بوسه، در آغوش گرفتن، استخرهای شنا، استفاده از حوله یا کارد و چنگال نمی توانید زگیل تناسلی بگیرید.

سوالات متداول:

1- علت ایجاد کننده زگیل تناسلی چیست؟

علت ایجاد کننده زگیل تناسلی ویروسی به نام پاپیلوما می باشد که این ویروس به نام HPV شناخته می شود و با ورود به بدن و ناحیه تناسلی باعث ورود به مرکز فرماندهی سلول های پوستی ناحیه تناسلی شده و باعث تکثیر و در نهایت باعث برجستگی زگیل می شود.


2- راه های انتقال و آلودگی به زگیل تناسلی کدامند؟

انتقال زگیل تناسلی

امروزه زگیل تناسلی شایعترین بیماری مقاربتی در سطح دنیا می باشد. زگیل تناسلی جزء بیماری های منتقله از طریق تماس جنسی با فرد آلوده می باشد و از مرد به زن و از زن به مرد در جریان مقاربت انتقال داده می شود و در موارد نادر ممکن است از طریق تماس وسایل آلوده نیز منتقل شود.


3- آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق دست دادن امکانپذیر است؟

خیر


4- ایا زگیل تناسلی از راه دهان منتقل می شود؟

بله – در مقاربت دهانی ویروس زگیل تناسلی از طریق دهان و لب های فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و برعکس آن نیز صادق است. ممکن است لب ها و زبان و حنجره و گلو فرد سالم از طریق تماس با آلت تناسلی فرد آلوده مبتلا به زگیل تناسلی شود.

در تماس دهانی ذرات HPV به وسیله بزاق یا موکوس آلوده و از طریق یک بریدگی یا تاول باز در دهان یا گلوی فرد سالم به او منتقل می شود. مادران نیز می توانند زگیل تناسلی را به کودکان خود منتقل کنند. اغلب تحقیقات بیان می کنند که گاهی اوقات HPV می تواند از طریق تماس دهانی با وسایل غذاخوری یا پزشکی آلوده انتقال یابد.

سیستم ایمنی معمولا ذرات HPV مهاجم را قبل از اینکه عفونتی ایجاد کنند از بین می برد. سیستم های ایمنی سالم معمولا عفونت های HPV را ظرف 1 تا 2 سال از بین می برند. با این حال، برخی عفونت های HPV می توانند پایدار باقی بمانند.


5- آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق بوسیدن امکان دارد؟

انتقال ویروس اچ پی وی از طریق بوسیدن امکان پذیر می باشد در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیر سرطانی بر روی پوست) یا زگیل تناسلی بشوند. از این رو می توان گفت که زگیل تناسلی می تواند از طریق بوسیدن انتقال یابد.


6- انتقال زگیل تناسلی از طریق دستشویی ممکن است؟

مطلقا خیر. یک درصد امکان انتقال آلودگی هنگام دستشویی وجود ندارد.


7- ایا زگیل تناسلی با کاندوم منتقل می شود؟

 

پیشگیری از زگیل تناسلی

جواب منفی است. کاندوم فقط قسمت پوشش داده شده را می پوشاند و به علت انتشار ترشحات علیرغم استفاده از کاندوم زگیل تناسلی به بیضه ها و پوست بالای عانه منتقل و باعث آلودگی فرد می گردد که از این قسمت ها به جاهای سالم انتقال داده می شود. پس زگیل تناسلی با کاندوم منتقل نمی شود.


8- کندن زگیل تناسلی با دست خطرناک است؟

بله. دست زدن به زگیل تناسلی و کندن آن با دست یا با نخ و یا حتی بریدن آن با تیغ موجب ایجاد زخم و خونریزی می شود. از آن جایی که زگیل تناسلی آلوده می باشد، خون حاصل از کند آن نیز آلوده می باشد. از این رو خونریزی باعث ایجاد زگیل تناسلی در مناطق اطراف نیز می شود. شاید آن زگیل کنده شود و دیگر رشد نکند اما اطراف آن زگیل های جدیدی ایجاد می شوند.


9- آیا زگیل تناسلی مانعی برای ازدواج است؟

همچنانکه عرض کردم شانس ابتلا طرف مقابل در ازدواج حتمی است. تنها توصیه من در این موارد تزریق واکسن زگیل تناسلی به فرد سالم قبل از ازدواج می باشد که باعث تحریک ایمنی فرد شده و از ابتلا به زگیل تناسلی پرخطر جلوگیری می کند.


10- آیا دست زدن باعث انتقال زگیل های تناسلی میشود؟

 

11- آیا زگیل تناسلی از مادر آلوده به جنین منتقل می شود؟

بله- در مواردی که شدت آلودگی خانم بالا است هنگام زایمان مخصوصاً زایمان طبیعی از مادر به بچه منتقل و ممکن است باعث زگیل در ناحیه لب و مخاط دهان و حنجره نوزاد گردد و لذا در موارد آلودگی شدید مادر جهت جلوگیری از ابتلا جنین بهترین راه انجام زایمان به صورت سزارین می باشد. پس بهتر است پیش از بارداری، به فکر درمان باشیم. درمان زگیل تناسلی در زنان نیز امکان پذیر است.


12- ایا زگیل تناسلی از طریق لباس منتقل میشود؟

خیر شرط انتقال زگیل تناسلی برخورد پوست به مخاط است پس از طریق حوله یا لباس آلوده منتقل نمی شود.


13- در صورت مشاهده زگیل و یا شک به آن چه کار باید کرد؟

بلافاصله به پزشک مراجعه و از نظر تشخیص قطعی و درمان آن اقدام نمایید.


14- آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

جواب منفی است. زگیل تناسلی بعد از انتقال به فرد به عنوان مهمان دائمی در محل ماندگار خواهد شد و در فواصل معینی ممکن است خودبخود از بین رود و دوباره رشد کند. با توجه به این نکته که بیشترین زمان آلودگی و انتقال به فرد سالم زمانی ایجاد می شود که زگیل به صورت برجسته است و هدف از درمان این است که زگیل های برجسته را از بین ببریم.


15- چه راه های درمانی برای زگیل تناسلی وجود دارد؟

– مواد شیمیایی

از قبیل پدوفیلین که به محل زده می شود که باعث تحریک محل و ایجاد زخم می گردد و به عنوان خط اول درمان پیشنهاد نمی گردد.

– لیزر

که باعث تخریب ضایعه می شود ولی عوارض آن خطر تبخیر و آلودگی بیشتر و از طرفی هزینه بالای آن و ایجاد زخم که باعث شده است به عنوان خط اول درمانی پیشنهاد نشود.

– کرایو و یا انجماد زگیل

فریز کردن زگیل تناسلی به خاطر عارضه کمتر و جواب درمانی بسیار بالا، درد کمتر و حذف سریع زگیل از منطقه آلوده و در یک جلسه کمتر از 5 دقیقه باعث شده است که امروزه به عنوان بهترین و طلائی ترین درمان زگیل تناسلی پیشنهاد گردد. برای مشاهده فیلم درمان زگیل تناسلی با فریز کردن بر روی لینک زیر کلیک کنید:

فریز کردن زگیل تناسلی


16- عوارض زگیل تناسلی چیست؟

ویروس زگیل تناسلی انواع متعددی دارد که نوع 16 و 18 آن به عنوان پرخطر بوده و در دراز مدت باعث ایجاد سرطان دهانه رحم در خانم ها می گرند. شانس ایجاد سرطان آلت تناسلی مردان نیز با ابتلا به نوع پرخطر در آینده وجود دارد. در صورت ابتلا مجرای داخلی ممکن است باعث احتباس ادراری شود و یا در صورت ابتلاء حنجره فرد مبتلا باعث اختلال در تونوسینه صدا و گرفتگی آن گردد.


17- آیا راهی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

جواب بهترین راه پیشگیری اجتناب از مقاربت کنترل نشده و افراد الوده به زگیل هستند و بهترین درمان ما پیشگیری از ابتلاء به آن است. دومین راه پیشگیری استفاده از واکسن گاردانیل می باشد. این واکسن ها باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلاء شدید به ویروس زگیل و از جمله زگیل های پرخطر نوع 16 و 18 می باشد. امروزه به دخترهای سالم قبل از ازدواج و افراد سالم توصیه می گردد.


18- آیا زدن واکسن به فرد آلوده و مبتلاء تأثیری دارد؟

واکسن گارداسیل واکسن زگیل تناسلی

جواب خیر است. زدن واکسن به فرد آلوده هیچ تأثیر مثبتی ندارد.


19- چه عواملی باعث عود زودرس زگیل تناسلی و تشدید آن می شود؟

کاهش سیستم ایمنی بدن، دیابت، انواع سرطان ها، مصرف کورتون و افزایش استرس های شغلی می توانند از عوامل شعله ور کننده آن باشند.


20- آیا زگیل تناسلی واگیردار است؟

از جمله سوالاتی که در رابطه با زگیل تناسلی وجود دارد این است که ایا زگیل تناسلی مردان واگیردار است؟ در رابطه با زنان چطور؟ در جواب باید گفت که  بله، زگیل های تناسلی و ویروس هایی که باعث آنها می شود، هر دو بسیار مسری هستند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. وقتی ویروس گرفتید، همیشه عفونی هستید. حتی اگر علائمی مانند زگیل های تناسلی ندارید ، یا زگیل ها را معالجه و برداشته اید، باز هم می توانید فرد دیگری را به HPV و زگیل های تناسلی آلوده کنید.


21- ایا زگیل تناسلی به دهان منتقل می شود؟

HPV در اثر تماس به پوست گسترش می یابد. اکثر افراد از طریق رابطه جنسی با کسی دارای زگیل تناسلی می باشد به HPV در ناحیه تناسلی خود مبتلا می شوند. اگر شما با این افراد رابطه جنسی دهانی برقرار کنید، ممکن است دچار زگیل در دهان یا گلوی خود شوید.


22- آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

مردانی که برای زگیل تناسلی (روی آلت تناسلی، کیسه بیضه یا مجرای ادراری) تحت درمان قرار می‌گیرند، باید تا زمان بهبودی ناحیه تحت درمان و همچنین از بین رفتن درد، از رابطه جنسی خودداری کنند. این امر 1 تا 3 هفته زمان میبرد و بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد.


و اما توصیه های اینجانب

 • بهترین راه پیشگیری کنترل رفتار جنسی است از مقاربت با افراد مشکوک و کسانی که شریک های جنسی قبلی داشته اند اجتناب نمایید.
 • کاندوم باعث جلوگیری از انتقال زگیل نمی شود.
 • به دخترهای جوان قبل از ازدواج با افراد آلوده تزریق واکسن گارداسیل توصیه می شود.
 • در صورت ابتلا یکی از زوجین به زگیل تناسلی طرف مقابل باید حتماً از نظر ابتلا به زگیل بررسی گردد.
 • در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از دست زدن به آن و دستگاری منطقه اجتناب نمایید. افراد آلوده از وسایل بهداشتی اختصاصی استفاده نمایند. از قبیل حوله و …
 • در صورت ابتلا به زگیل از اصلاح موی منطقه با تیغ جهت جلوگیری از منتشر شددن آن اجتناب نمایید.
 • در صورت ابتلا به زگیل تناسلی از مقاربت دهانی جداً اجتناب نمایید. (به خاطر شانس ابتلا دهان و گلو و حنجره و لب ها)
 • بهترین روش درمانی زگیل در حال حاضر کرایو او انجماد آن می باشد.

در صورت شک به زگیل تناسلی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.4/5 - (41 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  یک هفته یپیش با فرد جدیدی رابطه جنسی داشتم و الان لکه هایی روی آلت تناسلی م مشاهده مییشه یکم هم خارش دارم ک دو روزه پماد هیدروکرتیزون مصرف میکنم،آیا زیگیل تناسلی ه؟چ پمادی بزنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)
   سلام ضایعات مشکوک به زگیل است بهتر است کرایو کنید
 • تصویر کاربر امیرعباس دوشنبه ۳ بهمن ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  ببخشید من دوتا دونه روی بیضه م هست میخاستم بببینم زیگیل هستن یا نه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   سلام رابطه جنسی مشکوک داشته اید ؟ این ضایعات زگیل نیست
  2. تصویر کاربر امیرعباس یکشنبه ۲ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   نه رابطه ای نداشتم ، اما این ضایعات رو اخیرا میبینم و از وقتی که احساس میکنم ممکنه زیگیل باشن در نظرم بزرگتر هم شدن ، خارش هم داره گاهی اوقات ، لباس زیر که نپوشم اوکی هستم اما وقتی میپوشم خارش داره
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   در حد عکسی که میبینم زگیل نیست بهتر هست یکبار از نزدیک هم معاینه شوید
  4. تصویر کاربر امیرعباس یکشنبه ۲ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   دکتر تهران نیستم ، بازم عکس بفرستم خدمتتون که خیالم راحت بشه؟؟؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   همان شهرستان متخصص پوست هم ببینه خوبه تیازی نیست مراجعه کنید تهران
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۳ بهمن ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من یکی دو سالی هست ک متوجه یک توده زیرپوستی در قسمت بدنه آلت تناسلیم شدم که نزدیک به قسمت کلاهکه
  در حالتی که راست باشه خیلی بیشتر قابل لمسه و در حالت خوابیده کمتر قابل لمسه
  چندین بار رفتم دکتر متخصص توی شهرستان و گفتن مشکلی نیس و یکیشونم ویتامین قرص E برام نوشت ولی خیلی نگران بودم بازم رفتم دکتر چن وقت پیش و آخرین باری که رفتم اصلا دکتر میگفت من نمیتونم لمسش کنم و هیچ توده‌ای وجود نداره بعد برام سونو گرافی نوشت اونم گفت که اصلا هیچ توده‌ای وجود نداره ولی من خب لمسش میکنم بخصوص وقتی ک راست باشه و اینم بگم توی این مدت اندازشم تغییری نکرده انگار
  عکس جواب سونو رو هم فرستادم خدمتتون
  گفتم ببینم نظر شما آقای دکتر
  خیلی ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   سلام مجدد بفرستید عکسی اپلود نشده الت رو کج کرده ؟
  2. تصویر کاربر علی دوشنبه ۳ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   دوباره عکس رو فرستادم خدمتتون آقای دکتر
   نه آلت رو کج نکرده
   جواب سونو به اینصورته
   Corpora cavernosa بطور قرینه مشاهده می گردند، اسکار سینوزوئیدال، پلاک کلسیفیه رویت نمی گردد.
   corpus spongiosum پترن سونوگرافیک طبیعی دارد.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ بهمن ۱( 1 هفته پیش)
   نگرانی نداره وقتی سونو نرمال هست و در معاینه چیزی نبوده قطعا مشکلی نیست خیالتان راحت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر دوره کلاهک آلت حالت جوش هست مشکوکم ک زگیل هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۲۸ دی ۱( 1 هفته پیش)
   خیلی کمه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش)
   من در عکس زگیلی نمیبینم
  4. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش)
   دکتر این جوشا
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش)
   اخیرا رابطه جنسی مشکوک داشته اید ؟ اون دو ضایعه داخلش مایع هست ؟
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر بهروز جمعه ۳۰ دی ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من در رابطه جنسی با خانمی که hpv داشت به جاهای مختلف بدن دست زدم ولی دخول نداشتم، البته سطح دستم یک خراش کوچک داشت، میخواستم بدونم آیا امکان انتقال وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۹ دی ۱( 1 هفته پیش)
   اگر با ضایعات واضح زگیل تماس داشته اید احتمال ابتلا هست بیشترین ابتلا با رابطه جنسی هست روش های انتقال را کامل توضیح داده ام در سایت
  2. تصویر کاربر بهروز جمعه ۳۰ دی ۱( 1 هفته پیش)
   آیا ویروس روی پوست بدن و قسمت‌های غیر تناسلی هم وجود دارد؟ و با مالش انتقال پیدا میکند.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ دی ۱( 1 هفته پیش)
   بله ممکنه وجود داشته تماس مستقیم با ضایعه میتواند عامل انتقال باشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محبوب دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام .چند سال پیش. من یکبار اجازه دادم که پارتنرم انگشت خودشو وارد مقعدم کنه. و از اون موقع من. نسبت به هر تغییر در ناحیه مقعدم حساسم. بعد از اون رابطه یه دونه ملتهب بین آلت تناسلی و مقدم بوجود اومد که درد داشت وبعد از چند روز رفع شد . چند مرتبه بعدش هر بار که یبوست داشتم احساس میکردم موقع شستن این دونه باز زیر دستم حس میشه و از داخل بیرون میاد چون بعدش دیگه حسش نمی‌کردم پیش متخصص گوارش رفتم معاینه کرد و گفت چیزی نیس اگر دوباره اومد. عکسشو بگیر . حالا بعد از یکسال باز من یبوست داشتم و این دونه ی کمتراز عدس مانندو در عمق گوشت احساس میکنم ولی نمیتونم عکس بگیرم فقط با لمس پیداس . میخام بدونم بازم باید پیگیری کنم اگر بله جراح عمومی بهتره یا گوارش؟ علامت دیگه ای ندارم فقط موقع یبوست شدید؛ بعد از دفع احساس سوزش دارم . اینکه تغییر سایز میده منو نگران کرده .ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش)
   سلام بهتر است توسط متخصص گوارش با توجه به یبوست معاینه شوید
  2. تصویر کاربر محبوب دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش)
   سلام مجدد متخصص گوارش. مراجعه کردم . معاینه شدم و گفت چیزی نیست. و فقط یبوست رو برطرف کن.میشه تشخیصتون رو راجب اون توده ماش مانند بدین که سطحی نی . جای نگرانی داره ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ دی ۱( 2 هفته پیش)
   تا رویت نشه که نمیشه نظری داد شاید اصلا در حد شقاق باشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر زری یکشنبه ۱۸ دی ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  من به مطب پزشک مراجعه کردم وبیماری قبل ازمن برای سوزاندن زگیل آمده بود بعد از او دکتر من را معاینه کرد خیلی استرس دارم که به من منتقل شده باشد البته من روی تخت دراز نکشیدم ومعاینه سر پایی انجام دادم ممنون میشم جواب بدین که آیا احتمال آلوده شدم هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ دی ۱( 3 هفته پیش)
   سلام تقریبا احتمال انتقال صفر است
 • تصویر کاربر Melika شنبه ۱۷ دی ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چند سال پیش کنار ناحیه شرمگاهی این زائده که شبیه خال گوشتی هست را داشتم جدیدا بهش توجه کردم احساس کردم بزرگتر شده
  و اینکه روی زبانم هم پرزهاش چند تا دونه برجسته شده
  و با پارتنرم رابطه سطحی داشتم و مشکوک بودن که زگیل که مراجعه کردن و فکر کنم براشون فریز انجام دادن گفتن چیز خاصی نبوده بعد از اون جریان باهاشون رابطه دهانی داشتم ولی قبلش زبانم اینطوری شده بود
  دقیقا بعد از مصرف یه قرصی که مربوط به التهاب مفاصل بود اینطوری شد مشاوره انلاین انجام دادم گفتن به خاطر ضعیف شدن سیستم ایمنی بدنم اینطوری شده
  حالا بازم استرس دارم میخواستم شما هم چک کنین و اینکه مجرد هستم و باکره
  اگر بخوام مطمئن بشم که دقیقا مبتلا هستم یا نه باید چیکار کنم آزمایشی هست انجام بدم
  نه اون زائده کنار شرمگاهم درد یا سوزش داره و نه اونایی که رو زبونم هست
  و اینکه تو دهانم ارضا نشدن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ دی ۱( 3 هفته پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ لطفا عکس ضایعه را بفرستید به طوری که کاملا رویت شود با توجه به باکره بودن امکان تست تشخیصی پاپ اسمیر وجود ندارد و تست های خونی مناسب نیستند
  2. تصویر کاربر Melika شنبه ۱۷ دی ۱( 3 هفته پیش)
   ۳۳ عکس از رو زبان هر چی میگیرم واضح نمیشه چیکار کنم
  3. تصویر کاربر Melika شنبه ۱۷ دی ۱( 3 هفته پیش)
   عکس فرستادم ببینید واضح هست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ دی ۱( 3 هفته پیش)
   من ضایعه مشکوکی نمیبینم زگیل دهانی نادر است بررسی سایر قسمت های دهان به متخصص گوش و حلق بینی مراجعه کنید کامل ببیند
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر جواد چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  جناب دکتر سلام وقتتون بخیر
  شرمنده من یه سوال دارم
  من دو روز پیش هنگام دستشویی رفتن یهویی هنگام لمس آلت ی دردی زیر آلت روی خط ختنه گاه احساس کردم و دیدم ک اون ناحیه خط بخیه ک تعدادی هم روزنه ریز ختنه هست متورم شده و انگار داخلش ی چیز گرد هست. درواقع اون ناحیه سفت و گرد شده.دست میزنم هم درد میاد و از اون سوراخ ها مایع سفید رنگ شبیه به چرک بصورت ناچیز خارج میشه!
  این چی میتونه باشه؟ چیکار باید بکنم؟ استرس گرفتم😑
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 4 هفته پیش)
   سلام وقت بخیر لطفا مجدد عکس بفرستید اپلود نشده چند سالتونه ؟ اخیرا رابطه جنسی داشتین ؟
  2. تصویر کاربر جواد سه شنبه ۱۳ دی ۱( 4 هفته پیش)
   خیر رابطه جنسی نداشتم
   ۳۱ سالم هست و اولین بار هست اتفاق میوفته
  3. تصویر کاربر جواد سه شنبه ۱۳ دی ۱( 4 هفته پیش)
   ۳۱ سال و اولین باره اتفاق میوفته
   چند روز پیش با صابون زرد شستشو دادم بدنم رو و فرداش اینجوری شد! ممکنه به این دلیل باشه؟!
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ دی ۱( 4 هفته پیش)
   این محل ختنه است اهمیتی ندارد . شاید حساسیت پوستی داده و اون قسمت متورم شده . برطرف میشه نگران نباشید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر طاهره دوشنبه ۱۲ دی ۱( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من همکاری دارم که به تازگی متوجه شده پارتینرش زگیل تناسلی داره الان به مشکل بر خوردن پارتینرش میگه از شما به من سرایت کرده البته فعلا همکارم آزمایش انجام نداده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۲ دی ۱( 4 هفته پیش)
   سلام باید معاینه شوند و ضایعات پوستی و مخاطی بررسی شوند همچنین خانم باید تست پاپ اسمیر بده ازمایشات دیگه کاربردی ندارند
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

آلت تناسلی پرده دار به حالتی گفته می شود که در آن پوست بیضه تا قسمت وسط…
بیوپسی از پروستات یا نمونه برداری، قطعی ترین روش تشخیص سرطان پروستات می باشد. امروزه سرطان پروستات…
 مثانه یکی از بخش های سیستم ادراری است که ممکن است در آن سنگ تشکیل شود. این…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر