جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
سوالی که معمولا برای مردم مطرح می شود این است که داروی درمان قطعی پروستات چیست و کدام درمان برای پروستات بهتر است. کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید. بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم. غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

شیمی درمانی

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود. به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند.

با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند. همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

ترازوسین پروستات

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند. به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد. قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

پروستاتان

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

 

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

جراحی پروستات

قرص مسکن برای درد پروستات

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

 • انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها
 • سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده
 • معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

علت سوزش دستگاه تناسلی مردان هنگام ادرار

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

درمان خارش بیضه

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

3.8/5 - (464 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  با سلام
  بعلت کندی خروج ادرار با قطر و فشار کم دکتر داروهای پروترال ۴/.پیوسته رهش و پروزسین تجویز کرده اند قرصهای پروزسین تمام شده اما کپسول پروترال همچنان وجود دارد ۱-خواستم بدانم مصرف این دو دارو بهمراه هم الزامیست یا باید بهمین صورت باشد و من میبایست کپسولها را به تنهایی تا اتمام دارو مصزف کنم ۲-ضمنا خروج انزال در رابطه جنسی بسیار سخت و کند و کم شده است و مصرف دارو در این زمینه هیچ تاثیری نداشته فقط کمی خروج ادرار راحت تر شده خواستم بدانم این طبیعیست و باید تا پایان مصرف دارو صبر کنم یا مجددا دارو تهیه و مصرف کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   هر دو را نباید با هم استفاده کرد ، فقط پروترال استفاده شود شبی یک عدد ، مشکل انزال از عوارض قرص ها است
 • تصویر کاربر فواد شنبه ۱۸ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  باعرض سلام و احترام خدمت جناب دکتر کرمی ارجمند، پدر بنده ۶۹ ساله هستن، سونوگرافی پروستات و آزمایش psa دادن که مقدار ۱۷ رو نشون داد و حجم پروستات ۴۲ سی سی. توسط پزشک شهرستان معاینه بالینی شدن که حالت stone پیدا کرده است، پزشک دستور به بیوپسی دادن و شاخص گلیسون دو نمونه left و right، مقدار ۹ رو نشون داد. یعنی ۵+۴، ام آر آی شکم و لگن به صورت کامل انجام دادن که یکی دو غده از غدد لنفاوی لگن و همچنین بافت چربی دور پروستات تا حدودی درگیر شده است، اسکن هسته ای استخوان هم صورت گرفت که متاستاز خوشبختانه به دنده و جای دیگر بدن نداده است، حتی سی تی اسکن دنده ۹ خلفی هم چیزی نشون نداد، دکتر ایشون انجام ۳۸ جلسه رادیوتراپی و هورومون درمانی رو تجویز کردن، خیلی خوشحال‌میشم نظر حضرتعالی رو در مورد درمان و سلامت پدرم بدونم، سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   تحت نظر دکتر رادیوانکولوژی باشن ، درمانشون مناسبه
 • تصویر کاربر تقی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام
  تقی زاده هستم . 51 سال سن دارم . حدود ده ساله که پروستاتیت لگنی مزمن دارم و با رعایت و استفاده دارو کنترل کرده ام . مهرماه امسال سونوگرافی رفتم . یک ندول هایپر اکو در مثانه تشخیص داده شد و همان زمان ، عمل سیستوسکوپی انجام گرفت ولی ردی از ندول تو مثانه دیده نشد و نرمال بود. مشکلات مثانه ای هم ندارم . قرار شد تو بهمن ماه 99 دو باره سونو کنم که انجام دادم و مجددا ندول دیده می شه . دکترم نتونست تشخیص بده این ندول تو مثانه هست یا پروستات ؟ خودم حدس می زنم مربوط به پروستاتته. مدارک پزشکی را به پیوست خدمتتان تقدیم می کنم . محبت بفرمایید راهنمایی کنید . ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   Psa چک شود
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  دو هفته قبل چنین سوالی ازتون پرسیدم که 
بنده بعد از یک‌ رابطه دچار سوزش و خارش خیلی جزئی شدم ولی توجه نکردم چون علائمی نداشت بعد از دو ماه رفتم دکتر با یه علائم خفیف ، دکتر مربوطه به من انتی بیوتیک داد و مصرف کردم و بعد اتمام اوضاع بدتر شد یعنی سوزش بیشتری داشتم دوباره انتی بیوتیک داد و موقع مصرف خوب بودم ولی بعد از اتمام دوباره بدتر از قبل شدم و بهم گفت تو مشکل روحی روانی داری ، یک سال درگیر بودم انتی بیوتیک های مثل تاوانکس و داکسی .... مصرف کردم بعد از یک سال تا طب سنتی خوب شدم ولی الان یک ماهه بدلیل خوردن انتی بیوتیک دوباره دردم شروع شده 
سوزش خاصی ندارم ولی درد پروستات دارم هنگام دفع مدفوع و انرزال هم دو روزه درد دارم 
الان هم پزشکم تاوانکس داده چند روز اول احساس خوبی داشتم ولی بعد چند روز درد دارم مجددا
  و شما در جواب فرمودین
  از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین ولی الان با مصرف این داروهای درد آزاردهنده که شبیه زخم قسمت چپ پروستاتم بود خوب شده ولی بعضی اوقات ترشح دارم مخصوصا بعد مدفوع و باید انگار هر روز منی خارج بشه وگرنه درد پشت باسن چپ پیدا میکنم شبیه سوختگی پوست ، و بعد انزال هم شبیه خارش در سمت چپ پروستات دارم
  یسری درد های خفیف هم ایجاد شده و اینکه کلا من قسمت چپ پروستاتم اذیت میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   دوره ی درمان را کامل مصرف کنین بهتر میشه
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام و تشکر از محبت شما
  بنده 67 سالمه و بزرگی پروشتات دارم ، مدت یکسال پیش به دکتر ارولوژ مراجعه نمودم و قرص پرازوسین تجویز نمودند . اوایل تاپیر داشت و مقداری سوزش و تکرر ادرار کم شد . چند وقت استفاده نکردم و الان سوزش و تکرر ادرار دارم بطوریکه نمیتوانم کارهای معمولی را در بیرون از منزل انجام دهم و دارای تکرر ادرار هستم . ممکن است لطف بفرمایید جهت جلوگیری از چه داردویی استفاده کنم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   Psa چک کنید ، سونوگرافی تعیین حجم پروستات انجام دهید ، به جای پرازوسین از کپسول تامسولوسین شبی یک عدد استفاده کنید
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر -- من حدود ۲ ماهه آنتی بیوتیک تاوانکس ۵۰۰ روزی ۲ عدد و سیپروفلوکساسین ۵۰۰ خوردم به علت پروستاتیت و عفونت پروستات دکتر ارولوژی داده بود لرز داشتم و تیر کشیدن مجرای ادرار و به پشت میزد ولی هنوز بهتر نشدم بعد از انزال درد دارم در مجرای ادرار و خارش مجرا و مقدار حجم منی هم خیلی کم شده و قبل از این آزمایش ادرار دادم و نرمال بود و سونوگرافی کلیه و مثانه و پروستات دادم و نرمال بود قرص مولیکسیکام ۱۵ و ناپروکسن ۵۰۰ هم خوردم و چند سال هست کشاله ران سمت راستم درد میکنه که سونوگرافی که دادم ورم غده لنفاوی ذکر شده بود و دکتر قرص پردنیزولون ۵ داد ۱۰ عدد ولی خیلی خوب نشد و متاهل و ۳۹ ساله و روده تحریک پذیر دارم سالهاست و قرص سرترالین ۵۰ و تری فلوپرازین ۱ میلی شبها میخورم میشه راهنمایی کنید بابت حجم منی چیکار باید بکنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  2. تصویر کاربر حسین شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام -- آقای دکتر قرص افلوکساسین ۵۰۰ خوردم ولی تاثیری نداشت مجرای ادار و مقعدم تیر میکشه و بعد از انزال درد دارم -- حجم منی هم کم شده -- آقای دکتر تکرر ادرار زیاد دارم هر نیم ساعت باید برای تخلیه برم ولی آزمایش ادرارم نرمال بود و عفونت نبود
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   داروهایی که گفتم همه با هم مصرف شود به همراه دستورات ذکر شده
  4. تصویر کاربر حسین شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   خیلی ممنون آقای دکتر لطف کردید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   🙏
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  بعلت بزرگی پروستات که هیچ مشگلی هم نداشتم مدتی ۷سال قرص پروترال چهاروپرستاتان استفاده کردم حالا خشکی دهان وگرفتگی بینی دارم میتوانم پروترال راقطع کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 سال پیش)
   دارو قطع نشه ، میتونین از omnic به جای اون استفاده کنید
 • تصویر کاربر ر سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر
  بنده ۲۹ سالمه و مدت زیادی خوارضایی می‌کردم ، حتی گاهی ۳ بار پشت هم ، حدود ۱ سال نیم پیش یه بار موقع ارضا دوبار جلو خودمو گرفتم و وقتی ارضا شدم درد زیادی داشتم ، همون موقع به بعد درد داشتم کشاله سمت چپم و‌ موقع ادرار سوزش زیادی داشتم و تند تند باید میرفتم برای ادرار ‌ وقتی مایعات میخوردم ، رفتم پیش متخصص گفت منی برگشته داخل مثانه و پروستاتم‌ ورم کرده ، psa رو چک‌ کرد و گفت اوکیه ، کلیه ها هم مشکلی نداشتم ، برام قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ روزی دوبار و پرازوسین .۵ شبی نصف عدد برای یک‌ ماه تجویز کرد ، بعلاوه آب گرم بشینم و تندی و مشروب و ... مصرف نکنم ، متاسفانه خیلی رعایت نکردم و تحریک هم زیاد میشدم ‌و خود ارضایی هم کردم دوباره ، دوباره رفتم دکتر و قرص تاوانکس ۵۰۰ برای دو‌هفته و پرازوسین تجویز کرد ، و دوباره برا دوهفته دیکه تجویز کرد همین دارو هارو ، بهتر شدم یه مقدار ولی دوباره سوزش داشتم موقع ادرار و موقع ارضا شدن و زیاد میرفتم دستشویی ، برا یک‌ماه دیکه سیپرو ۵۰۰ و پرازوسین خوردم و تقریبا خوب شدم ، متاسفانه بعد چندبار خود ارضایی دوباره همون حالت های قبلی داشتم و عود کرد بیماریم ، رفتم‌ دوباره متخصص و اتاق عمل چک کرد از راه آلت تناسبی و گفت ورم داره پروستات برا یک ماه تاوانکس و پرازوسین تجویز کرد ولی بعدشم سوزش داشتم و گفتن یه مدت نخور ‌‌و برا یک‌ماه افلوکساسین ۳۰۰ و پرازوسین بخور
  ولی تاثیری نداشته تقریبا ۱۵ ماه انتی بیوتیک خوردم ولی هنوز خوب نشدم البته گاهی اوقات تحریک میشم خود ارضایی میکنم و‌ بعدش دردم بیشتر میشه،
  این اواخر هم‌ برا ۱۰ روز ۱۰ آمپول جنتامایسین و ۱۰ تا امنیک و ۱۰ تا پروترال و ۲۰ تا فنازومکس و ۱۲ تا ایزوترومایسین تجویز کردن ک الان بهترم ولی وقتی ادرار میکنم احساس نمیکنم ک ادرار میکنم و قطره های آخر ادرار سوزش دارم و فشارش کم و زیاد دارم
  لطفا راهنماییم کنید ، من سنم زیاد نیست و واقعا استرس و فشار زیادی رون هست
  انتی بیوتیک هم خیلی خوردم و میترسم یه جا دیگه بدنم آسیب زده باشه
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  اينجانب محمدناصر محمدپور با تجويز پزشك به دليل بزرگي پروستات قرص پروترال مصرف ميكنم البته سنم ٤٣ ساله و شما فرمودين زير ٥٠ سال استفاده نكنن.ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   اگر علایم ادراری ندارید نیاز نیست. اگر علایم دارید مصرف کنید
 • تصویر کاربر آیهان جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید
  جناب آقای دکتر نزدیک چند سالی است که مشکل کم فشاری ادرار دارم. نزدیک چهار ماه است که تحت درمان هستم. ابتدا به مدت دو ماه تامسولین به همراه 15 عدد لووفلوکساسین 500 مصرف کردم اما تاثیری نداشت، از ماه سوم ترازسیون بهمراه باکلوفن مصرف کردم در این مدت کمی فشار بهتر شد اما بهبودی کامل حاصل نشد برای بار چهارم که به دکتر مراجعه کردم دکتر دوباره تعداد بیست عدد لووفلوکساسین 500برای اینکه بعد از خروج منی سوزش ادارا داشتم و بهمراه آن ترازسیون و باکلوفن را دوباره تجویز نموند،در این مدت سوزش قطع شد و دو بار هم فشار ادارارم بصورت کامل برگشت.در حال حاضر دو قرص آخر را مصرف می کنم. جناب آقای دکتر مشکلی که در حال حاضر دارم فشار ادارارم بصورت کامل برنگشته بصورتی که گاهی کمی فشار دارم بعضی مواقع خیر همچنین تکرر ادرار دارم جوری است که بعضی مواقع بعد از تخلیه ادرار دوباره باید به دستشویی برگردم ، لطفاً راهنمایی فرمایید. لازم به ذکر است عکس مجاری ادرار گرفته ام و هیچ تنگی ندارد. با تشکر
  سن 38 ساله و متأهل
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 1 سال پیش)
   از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

همه محتویات شکم توسط یک لایه محکم و نگه دارنده ای به نام فاسیا محافظت می شوند….
HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی، شایعترین بیماری منتقل شونده ویروسی در دنیا است. بیش از 140 نوع…
هرپس سیمپلکس یکی از ویروس های بسیار شایع در سطح جهان می باشد، که به دو نوع…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00