جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید.

بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین
کپسول درمان پروستات پروترال و ترازوسین

کپسول درمان پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم.

غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات
پرازوسین قرص درمان بزرگی پروستات

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود.

به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند. با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند.

همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند.

به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • سرگیجه، خواب آلودگی، ضعف
 • حالت تهوع، اسهال
 • سردرد ، درد قفسه سینه
 • انزال غیرطبیعی، کاهش مقدار مایع منی
 • کمر درد
 • تاری دید
 • مشکلات دندان

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد.

قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

 1. کاهش آسیب به مثانه در اثر بزرگی پروستات
 2. احتمال نیاز به جراحی پروستات را هم کاهش می دهند.

قرص مسکن برای درد پروستات

بهترین مسکن برای پروستاتیت چیست؟

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

۱- انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها

۲- سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده

۳- معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند.

پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  دکتر جان من سوالی پرسیده بودم در مورد آزمایش پدرم که در پاسخ اخر شما متوجه نشدم و‌چون فرصت پاسخ دهی از من تمام شده بود مجددا مطرح کردم و اسکرین شات را ضمیمه میکنم ممنون میشم مجدد توضیح به بنده بدهید چون ظاهرا فرمودید اگر سوند نمیزنن و خودشون تخلیه میکنن عدد psa شون غیر طبیعی محسوب “میشود “
  ممنون میشم اسکرین شات رو‌ملاحظه بفرمایید در فایل ضمیمه همچنین آزمایش پدرم رو‌مجددا براتون ارسال میکنم
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   عکس باز نمیشه ، تا جایی که یادمه psa شون بالای ۱۰ بود ، از همین جهت باید نمونه برداری انجام شه
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   دکتر جان آنجا را متوجه نشدم که آیا “ نداشتن سوند” و تخلیه ادرار که در حال حاضر خودشان براحتی انجام میدن برای پدر من که سابقه بیماری میلیت عرضی داشتن و توسط داروی شما بهبود یافتن باعث غیر طبیعی نشون دادن psa میشود یا خیر ؟ چون در پاسخ اخر فرموده بودید باعث میشود ، متشکرم و سوال اخرم دکتر جان پدر من جثه ضعیفی دارند آیا نمونه برداری سخت است و در کجا انجام میدید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   اگر سوند ندارن ، psa به دلیل خود پروستات است و باید نمونه برداری شود با ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس گرفته شود
  4. تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   جناب دکتر با مطب تماس گرفتم گفتند شما کار نمونه برداریو دیگه انجام نمیدید و شخص دیگری در بیمارستان تریتا را معرفی کردند آیا مورد اطمینان شما هستند ؟ و اینکه آیا نومه برداری از پروستات عوارضی ندارد ؟
   با تشکر
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   بله جهت هماهنگی ها گفته بودم تماس بگیرید. کار ساده ای هست نگران نباشید
  6. تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   ممنونم دکتر جان خدا شمارو برای ما حفظ کنه
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   🙏🙏 خواهش میکنم
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر امین یکشنبه ۷ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده ۲۴ سال سن دارم دوسالی هست که خودارضایی دارم که از همون موقع فشار ادرارم کم شد اما مشکلی نداشتم حدود دو هفته ای هست که مشکل تخلیه نشدن کامل ادرار دارم و دکتر برام آزمایش ادرار نوشت که مشکلی نداشتم تو سونوگرافی حدود ۴۰cc ادرار باقیمانده در مثانه مشاهده شد حجم پروستات ۱۶cc و ابعاد و پارانشیم کلیه ها طبیعی و همچنین مثانه ضخامت نرمال داشت
  برام قرص باکلوفن افلوکساسین و تریامسینولون تجویز کرد که دوتای اول برای ده روز بود که مصرف کردم و تموم شدن اما تریامسینولون برای دوماه تجویز شده که ده روزش گذشته اما من هنوز هیچ نشانه ای از بهبودی ندارم و احساس عدم تخلیه کامل ادرار دارم به نظرتون مشکلم چیه واقعا ناراحتم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر a پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر، 59 سال سن دارم و مشکل کلیوی هم دارم و کراتنین 5 است و هفته ای سه بار دیالیز میشوم.
  بعد از اطلاع از بیماری کلیوی راه ادرارم بسته شد و از سوند برای تخلیه ادرار استفاده میکنم.
  بعد از کلی تلاش متوجه شدم ک بزرگی پروستات باعث نیامدن ادرارم شده است.
  بیشتر دکتر ها زیر بار عمل پروستات بنده ب دلیل مشکل کلیوی و احتمال بی اختیاری ادرار بعد از عمل، نمیروند.
  و میگویند عمل ریسک دارد و ممکن است 50 درصد باعث بی اختیاری ادرار شود.
  نظر شما چیست؟
  ایا شما انجام این عمل به شکل turp را توصیه میکنید؟
  خواهش میکنم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   باید مدارکتون دیده شه ولی با توجه به توضیحات عمل شما با ریسک بالا همراه است
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام ۴۷ سالم هست نزدیک یک سال هست شبی یه کپپسول تامسولسین ویه قرص ترازوسین استفاده میکنم اگه یه شب استفاده نکنم فرداش مشکل دارم راه دیگری دارم یا ادامه بدم با تشکر ویژه از جواب های شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   ادامه دهید ، اگر زمانی با مصرف دارو در دفع ادرار مشکل داشتید باید عمل شوید. سالانه psa چک شود
 • تصویر کاربر محسن شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۳۵ سالم یه چند روزی احساس میکنم مثانه کامل خالی نمیشه یعنی بعد تخلیه فکر میکنم هنوز مانده رفتم سونو گفتن مشکلی در پروستات نیست و انداره طبییعی ست همچنین کلیه ها فقط بعد ادرار حدو ۵ سی سی تو مثانه میمونه به من قرص مدالوسین ۴ دادن ولی شنیدم اگه اینو بخورم باید تا اخر عمر بخورم نظر شما چیه لطفا راهنمایی کنین چکار کنم؟ایا عوارضش ادیت نمیکنه یا عادت نمیشه برای همیشه خوردن؟
  1. تصویر کاربر محسن جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام
   دکتر جواب سوال منو ندادن یه پیگیری میکنین؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   مایعات بیشتر بخورین ، با توجه به سونوگرافی باقیمانده ادرار ندارید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   اگر علایم ادامه دار شد التهاب پروستات مطرح می شود و نیاز به درمان انتی بیوتیکی می باشد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر جواد دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چن وقته بشدت سوزش ادرار و درد مثانه و بیضه و بعضاً کلیه دارم ادرارمم کامل خارج نمیشه ... دوره قرص مصرف کردم ...دکتر برام بزرگی پروستات تشخیص داده ..به هیچ وجه نزدیکی ندارم مجرد هم هستم ..الان قرص پروستاتان و ترازوسین مصرف میکنم .. مرحله قبل فنازومکس افلوکسیر و غیره مصرف کردم ...خیلی بهترشدم ...دکتر آنتی بیوتیک رو برام حذف کرد تا ببینه شرایطم چجوری میشه با حذف فنازومکس و افلوکسیر الان چن وقته بشدت درد دارم ...
  موندم چیکار کنم ...کارمم نشسته روی صندلیه...لطفاً راهنماییم کنید...آیا ادامه درمان با پروستاتان و ترازوسین رو ادامه بدم ؟
  لطفاً در کنار مصرف این داروها یه دارویی هم بگین حداقل چن وقت استفاده کنم تا 1ماه دیگه وقت دکترمه برم پیشش...
  میتونم فنازومکس و کنار این داروها استفاده کنم...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر هومن یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  مختصر 44 سن پروستات27 و یکسال و نیمه سوزش اذیت کننده از مقعد تا نوک آلت حس میکنم .تمام ماجرا پس از درمان خونریزی و ترشحات مقعدی که علایمش شبیه هموروییدبود با یک دوره آنتی بیوتیک شروع شد. سوزش نوسان داره گاهی خوب میشه گاهی خیلی اذیت میکنه .درد و مشکل ادراری ندارم. تمام آنتی بیوتیکها رو مصرف کردم آموکسی. لووفلاکساسین . آزیترو.نیتروفرانتو.سیپرو و .. بجز کوتریموکسازول و هنوز خوب نشدم . دیگه روانیم کرده . دو تا متخصص رفتم یکی سیستوسکوپی یکی شوک ویو رو پیشنهاد داد . لطفا راهنماییم کنید تا درمان بشم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر محسن جمعه ۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد جناب اقای دکترکرمی خدمتتان عارض بشم که اينجانب ازمايش پروستات داده ام که به شرح ذيل ميباشد: PSA=2.25—- free PSA =0.53——Index.f.PSA=024-- ميباشد و در ازمايش کشت ادرار فقط عفونت باکتري اونم به خاطر سوند که گذاشته بود باعث عفونت باکتريايي شده است الان به مدت یکسال هست که درمان نشده تاوانکس 750 میخورم داروههای دیگه روی من جواب نمیدهد ايا من التهاب پروستات يا به خاطر عفونت مجرای ادراری هستش ؟ دکترای مختلفی مراجعه کردم فقط تاوانکس میدن م پروترال که پرورتال میخورم کمر درد شدید میگیرم شبها چند بار بیدار میشم برای ادرار کردن. در ضمن من پیوند کلیه کردم 21 سال هستش و کراتینم 1.4 میباشد وسنم 47 ساله هستم خواهشا کمکم کنید با سپاس بی کران از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   ازمایش پروستات خوبه ، کشت ادرار داده شود تا مشخص شود دقیقا چه انتی بیوتیکی باید داده شود
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  باسلام .من ۶۳سالمه و از چندین سال قبل دکتر برام ترازوسین تجویز کرد،خیلی کمک نمیکنه و عوارضش اذیتم میکنه،سرگیجه شدیدو خشکی شدید دهن میگیرم. ۱ساعت تو دستشویی میشینم .چه دارویی مصرف کنم بتونم راحت ادرارکنم وعوارض کمی داشته باشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   به جاش داروی پروترال ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد استفاده شود
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام افای دکتر ابعاد پروستات من با ۵۷ سال سن ۵۲.۵۹.۵۰ وحجم ۸۰ سی سی است با تجویز پزشک کپسول پروترال استفاد میکنم مثانه ام کامل خالی نمیشود وتکرر ادار دارم البته سعی میکنم شب کمتر اب بخورم میل جنسی ام کم شده وتخلیه منی احساس گذشته رو ندارم تا کی باید پروترال که ۳ ماه است مصرف میکنم ادامه دهم و با مصرف دارو بهبودی دارم یاخیر ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   PSA چک شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   پروترال را ادامه دهید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   اگر با مصرف پروترال علایم ادراری شما بهتر نشده و شب زیاد دستشویی میرین جهت عمل مراجعه کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

HPV یا ویروس پاپیلوم انسانی یکی از متداول‌ترین ویروس ‌هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل…
واریکوسل یک رگ گشاد شده درون کیسه بیضه و اطراف بیضه ها است که می تواند باعث…
منی، مایع سفید رنگی است که از آلت تناسلی مردان خارج می شود. این ماده عمدتاً از…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر