جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
سوالی که معمولا برای مردم مطرح می شود این است که داروی درمان قطعی پروستات چیست و کدام درمان برای پروستات بهتر است. کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید. بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم. غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

شیمی درمانی

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود. به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند.

با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند. همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

ترازوسین پروستات

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند. به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد. قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

پروستاتان

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

 

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

جراحی پروستات

قرص مسکن برای درد پروستات

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

 • انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها
 • سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده
 • معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

علت سوزش دستگاه تناسلی مردان هنگام ادرار

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

درمان خارش بیضه

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

3.8/5 - (547 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۶ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 273 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی تشکر از شما
  ۴۰ سالمه بعد از ادرار دو باره احساس ادرار دارم ولی فقط احساس دارم ودرد یاسوزش یا بیداری شبانه ویاخالی نشدن مثانه راندارم ازمایش دادم دکتر گفت پروستات ندارید ولی پروستات خوش خیم دارید
  ایا این مشکل پروستات است
  قرص پروستاتان روزی یک عدد تجویز درستی هست
  بعد از ۵روز مصرف تغییری مشاهده نکردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ دی ۰( 1 سال پیش)
   کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد مصرف کنید
 • تصویر کاربر رسول شنبه ۴ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام
  من سابقه طولانی در کلیه درد دارم دائما سنگ ساز هستن البته سنگ حداکثر درحد ۶میلیمتر که اکثرا با شروع یه درد کوچک دفع شده اند ولی الان حدودا ۲سال است که دائم سمت راستم درد دارد ومثانه وبیضه ها متورم وسفت میشود وزود به زود پرمیشود ولی تخلیه آن کم است آخرین آزمایش وسونوگرافی که انجام داده ام داخل ادرارم خون بوده است دکتر گفتن یه سنگ سمت چپ بوده دفع شده ویه سنگ ۵میلیمتر درسمت راست هست که برای دفع آن کپسول تامسولوسین ۴/شبی یکعددوقرص اوروسیترا۵روزی ۳عدد وقطره سنگکلن تجویز کرده است ولی ازبعداز مصرف هرچند یه مقدار دفع ادرار راحت تر شده ولی تکرر ادرار شبی ۳بار ‌ودرد ،درناحیه سمت راست ،مثانه وبیضه هنگام پرشدن مثانه را دارم خواهشمند م راهنمایی بفرمایید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 1 سال پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 1 سال پیش)
   قرص آلیتورال ۱۰ روزانه یک عدد مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نیلوفر پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام . پدر من متاسفانه دو سال پیش حبس ادراری داشتن که سوند زدیم خوب شدن .یکسال خوب بودن دوباره سال بعد همین اتفاق افتاد به پزشک مراجعه کردیم psa 20بود تشخیص سرطان بد خیم دادن و صلاح ندیدند عمل کنند گفتن با پرتو درمانی و هورمون تراپی جلو برویم . پدرم امپول زد چند ماه بعد0.7 شده بود و مشکلی از لحاظ حبس ادرار نداشت که ما فکر کردیم خوب شده الان باز مشکل حبس ادرار نداره ولی psa خونش چهل هست و ما خیلی نگرانیم نمیدونیم چکتر کنیم لطفا ما رو راهنمایی کنید در ضمن پدرم دو بار امپول هورمون تراپی رو زد ولی رها کرد و پرتو درمانی هم نکرد😞تو رو خدا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سن شون؟متاستاز داده بود؟
  2. تصویر کاربر نیلوفر پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 1 سال پیش)
   هفتاد و یک ظاهرا علایمینداره ولی کمی پا و لگنش درد میکنه ولی خیلی خفیفه خودش اعتقاد داره ربطی نداره
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 1 سال پیش)
   باید بیایید معاینه کنم02122642744
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر پژمان شنبه ۱۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 199 مشاهده پرسش
  با سلام.در جواب بنده فرموین اکوی پروستات هموژن طبیعی هست...ولی من در قسمت پرسش و پاسخها دیدم در جواب یکی دیگه که پرسیده بود اکوی پروستاتم هتروژنه فرموده بودین مشکلی نیست...خواستم بدانم آیا امکانش هست اکوی پروستات هتروژن یاشه و نیاز به پیگیری نداشته باشه؟؟ ممنونم از شما و صبوریتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ آذر ۰( 1 سال پیش)
   بله مشکلی نداره و نیازی به پیگیری ندارید
 • تصویر کاربر مهرداد شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  سلام ،من ٣٠ سالمه -يكي دوماهه بعضي وقتها ادرارم حجمش زياد نيست و اندازه ايه كه مايعات مصرف ميكنم اونقدر نمياد و يكم درد پهلو داشتم،يه ماهه اومنيك مصرف ميكنم تاثير زيادي نداره ،تقريبا دوسال قبل همچين مشكلي داشتم بهم انتي بيوتيك و بكلوفن و اومنيك دادن خوب شدم ولي دوباره اين علائم برگشت ولي هنوز اينبار انتي بيوتيك مصرف نكردم نتيجه سونو رو براتون ميفرستم ممنون ميشم راهنماييم كنين
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سونوگرافی طبیعی هست نگران نباشید
 • تصویر کاربر Morteza شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید .
  آقای دکتر مردی 39 ساله هستم و حدود ده روزی است که در قسمت پهلوی راست درد دارم که متناوبی است و سوزش و بیقراری بعد از ادرار . دکتر مراجعه کردم که بعد از انجام سونوگرافی و آزمایش psa داروی سیپروفلوکساسین و تامسولوسین و باکلوفن و ایندومتاسین تجویز کردند که الان بعد از کذشت ده روز فقط عوارض قرصهارو داشتم و خیلی بهبودی چندانی حاصل نشده در ضمن علائم اینجانب فقط درد تناوبی پهلوی راست و سوزش بعد از ادرار می باشد و شامل تکرر و بلند شدن شبانه و .. نیست .آزمایش و سونوگرافی بپیوست می باشد . در پایان آقای دکتر تصمیم به بچه دار شدن داشتیم آیا در زمان مصرف این قرصها میتوان اقدام به این موضوع کرد . با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش)
   تامسولوسین هر شب یک عدد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش)
   ملوکسیکام 7.5 هر 12 ساعت یک عدد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش)
   تاوانکس 500 روزانه یک عدد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 1 سال پیش)
   تا یک ماه مصرف کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر الناز شنبه ۲۹ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  با سلام
  وقتتون بخیر .از شهرستان بابل هستم
  پدرم اسفند ماه عمل پروستات انجام داده و تا یک ماه سوند داشت ،البته جواب پاتولوژی مقداری لنف چپ درگیر بود که ۳۳ جلسه پرتو درمانی انجام داده ،ولی متاسفانه هنوز تکرر ادرار داره و از پوشک استفاده میکنه ،
  میخواستم ببینم برای مشکل تکرر ادرار درمانی داره ،چیکار میتونیم انجام بدیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 1 سال پیش)
   آزمایش PSA هر 3 ماه انجام بدید
  2. تصویر کاربر الناز جمعه ۲۸ آبان ۰( 1 سال پیش)
   ببخشید جناب دکتر پدرم بی اختیاری ادرار داره و از پوشک استفاده میکنه هنوز بعد از ۸ ماه،برای این مشکل درمانی هست الان ،چون از نظر روحی هم به خاطر بی اختیاری شرایط خوبی نداره
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 1 سال پیش)
   قرص تولترودین 1 هر 12 ساعت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر یوسف شنبه ۲۹ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام 67ساله هستم psaدر ازمایشم برابر یک هست شب تادوبار احتیاج به تخلیه پیدا میکنم به سختی اخیرا کمی یبوست هم دارم در هردومورد بدون سوزش وخونریزی هسث چه دارویی مصرف کنم وچه مذت تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام ، سونوگرافی انجام شود
 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام، پدرم ۶٣ سالشونه، یک ماه قبل آزمایش خون دادن و psa=6.49 و free psa= 0.62 بود، دکتر واسشون تاوانکس و امنیک برای یک ماه تجویز کردن و آزمایش رو بعد از یک ماه تجدید کردیم، اینبار psa=6.78 و free psa= 0,45 بود همچنین سونوگرافی داد و حجم پروستات ٣۴میلی لیتر بود، با توجه به سن، حجم پروستات، جواب آزمایشات جای نگرانی هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 سال پیش)
   آقای دکتر اگر ممکنه پاسخ سوال بنده رو هم بفرمایید. ضمن اینکه f/t psa زیر ٠/١٠ قطعا نشانه سرطانه؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 سال پیش)
   باید نمونه برداری از پروستات انجام بدید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید ؛
  حدود دو سال پیش به خاطر سنگ کلیه سونوگرافی کردم که آن زمان اندازه پروستات من 20cc بود ولی الان با سونوی جدید ۳۵ تا ۴۰ شده همراه با سنگ ۷ و ۴ میلی در کلیه.
  مدت ها بود برای تخلیه کامل انتهای ادرار ناچار به مقداری فشار بودم ولی به صورت ناگهانی طی ۲۰ روز اخیر مشکل من شدید شد، جریان ادرار کم و بعضا قطره قطره همراه با سوزش.
  به تشخیص دکترم روزی یک عدد امنیک و یک عدد تاوانکس به همراه رواتینکس استفاده می کنم . چند شب هم شیاف ایندومتاسین و برخی روزها هم دو کپسول امنیک صبح و شب ، ولی بعد از دو هفته بهبودی حاصل نشده . ضمنا شب ها مشکل بیشتره .
  سنم ۴۷ است ، قبل از مصرف دارو سوزش بیشتر بود و گاهی لخته کوچک خون هم داشتم که برطرف شده.
  داروهایی که اخیرا مصرف می کنم : سرترالین و متفورمین هستند که چند روزه سرترالین را قطع کردم.
  دکترم بین دو موضوع مردد شده ، بزرگی پروستات یا گیر افتادن سنگ در مجرای مثانه.
  از من خواستن سیستوسکوپی انجام دهم ولی این کار را در شهر کوچک انجام ندادم .
  خواهش می کنم راهمایی فرمائید که مشکل من سنگ هست یا التهاب پروستات و یا بزرگی آن و راه درمان چیست.
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 1 سال پیش)
   این عمل ساده و جهت بررسی پروستات و مثانه لازمه انجام بدید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر