جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دلیل خون در ادرار چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

از مواردی که همیشه باعث استرس و اضطراب و نگرانی بیمار می شود، مشاهده خون در ادرار است و این سوال را ایجاد می کند که خون در ادرار نشانه چیست. دکتر کرمی درباره علت وجود خون در ادرار و نحوه درمان آن توضیح می دهد.

وجود خون در ادرار

تشخیص هماچوری

از نظر علائم بالینی وجود خون در ادرار به دو صورت می تواند تشخیص داده شود.

1- خونریزی میکروسکوپی

به عنوان مثال فردی برای چکاب خود به دکتر مراجعه و درخواست آزمایش کامل خون و ادرار می کند و در بررسی آزمایش ادرار وجود خون در ادرار تشخیص داده می شود.

2- به صورت ماکروسکوپی

همان مشاهده خون در ادرار با چشم است. در این موقع بیمار در هنگام تخلیه مثانه خود متوجه تغییر رنگ ادرار و وجود خون در ادرار می شود. این خون ممکن است کاملاً خون شفاف یا دفع لخته های متعدد خون باشد که فرد را شدیداً نگران می کند.

انواع هماچوری

به خونی که می توانید ببینید هماچوری ناخالص گفته می شود.اما اگر خون ادرار فقط در زیر میکروسکوپ قابل مشاهده باشد به آن هماچوری میکروسکوپی می گویند.

علائم هماچوری چیست؟

افراد مبتلا به هماچوری ناخالص ادرار صورتی، قرمز یا قهوه ای دارند. حتی مقدار کمی خون در ادرار نیز می تواند باعث تغییر رنگ ادرار شود. در بیشتر موارد، افراد مبتلا به هماچوری فاحش علائم و نشانه های دیگری ندارند. افراد مبتلا به هماچوری ناخالص که شامل لخته شدن خون در ادرار است، ممکن است درد مثانه یا درد در پشت داشته باشند.

علت وجود لخته خون در ادرار

علت خون در ادرار چه می باشد؟

در زمینه علت خون در ادرار سوالات مختلفی پرسیده می شود، از جمله اینکه علت خون در ادرار مردان نشانه چیست. در ادامه مطلب، در این باره توضیح خواهیم داد.

موارد زیر باعث خونریزی ادراری و علت خون در ادرار زن و مرد می باشد :

1- عفونت ادراری

هر گونه التهاب و تورم چه با منشأ ویروسی و چه با منشأ باکتری می تواند باعث خونیریزی در ادرار شود و نکته مهم این است که وقتی خونریزی ادراری به علت التهاب و تورم مجرا و مثانه و کلیه باشد علائم دیگر از قبیل سوزش شدید ادرار، درد، تکرر ادرار و گهگاهی تب نیز به همراه دفع خون دیده می شود.

وقتی فرد آزمایش ادرار می دهد علاوه بر سلول های خونی سلولهای التهابی و باکتری نیز در ادرار وجود دارد این بیماری با مصرف آنتی بیوتیک و مصرف مایعات فراوان سریعاً بهبودی پیدا می کند. از نمونه عفونت ویروسی که باعث التهاب شدید و خونریزی شدید از مثانه می شود می توان به آدنوویروس اشاره کرد که فرد ناگهانی دچار خونریزی شدید از مثانه می شود و علیرغم خونریزی شدید بیماری خودبخود کنترل می گردد.

2- وجود خون به علت تومور یا سرطان

یکی از شایعترین علت خونریزی ادراری، سرطان های دستگاه ادراری مخصوصاً سرطان مثانه است ولی در سرطان لوله حالب و کلیه ها نیز خون در ادرار دیده می شود. شایعترین منشأ خون در ادرار در زمینه سرطان مثانه می باشد. کسانی که سیگار، قلیان و انواع دودها را استفاده می کنند، چندین برابر سرطان مثانه در اینها بالاست. هر فرد سیگاری و آشنا با دخانیات که با خونریزی ادراری مراجعه می کند، باید حتماً از نظر سرطان مثانه بررسی شود. سابقه شیمی درمانی مخصوصاً با سیکلوفسفامید و رادیوتراپی لگن نیز از عوامل مستعد کننده سرطان مثانه و خونریزی می باشند.

وجود سوند مثانه دراز مدت و عفونت های مزمن تحریک کننده و سنگ مثانه درمان نشده می توانند از علل ایجاد کننده سرطان مثانه و خونریزی باشند. یکی از سرطان هایی که با مصرف سیگار شیوع آن چندین برابر می شود و سیگار به منزله کبریت روی بنزین در جهت شعله ور کردن آن عمل می کند، سرطان مثانه است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع برروی لینک زیر کلیک کنید.

وجود خون در ادرار به علت تومور یا سرطان

3- وجود خون به علت سنگ کلیه، حالب و مثانه

یکی از علل شایع خونریزی ادراری وجود سنگ در سیستم ادراری اعم از سنگ کلیه، مثانه و حالب می باشد. حرکت سنگ و تحریک موضعی آن باعث التهاب مخاط مثانه و مجرا و کلیه شده و باعث ایجاد خونریزی در ادرار می شود که با درمان سنگ خونریزی نیز از بین خواهد رفت.

4- خونریزی به علت الهتاب مزمن

از قبیل ورم مزمن مجرای پروستات و ورم مزمن مثانه و یا ابتلا به بیماری های گرانولوماتوز از قبیل سل و سیستوزومیازیش می توانند باعث خونریزی ادرار شوند.

5- اختلالات خونریزی

ناهنجاری های انعقاد خون که معمولا وراثتی هستند (مانند هموفیلی) می توانند سبب پدیدار شدن خون در ادرار شوند و معمولا بدون درد می باشند. تنها تعداد کمی از بیماران به پدیدار شدن خون در ادرار در اثر اختلالات انعقادی مبتلا می شوند اما از آنجایی که ممکن است این خونریزی در جایی دیگری رخ داده و معمولا با درمان قابل پیشگیری می باشد، شناسایی این بیماران اهمیت دارد. بیمارانی که دارو های رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند نیز می توانند به هماچوری مبتلا شوند. این نشانه ای جهت بازبینی فوری میزان دوز داروی مصرفی می باشد.

6- بیماری کم خونی داسی شکل

این بیماری ارثی بوده و در بریتانیا عمدتا در جمعیت های آفریقایی و آفریقاییان کارائیبی وجود دارد. این بیماری سبب حملات درد و کم خونی شده و معمولا در دوران کودکی شروع می شوند. به همین دلیل، اغلب قبل از رخداد عوارض کلیوی این بیماری تشخیص داده می شود. از آنجایی که خون در ادرار ناشی از کم خونی داسی شکل عوامل مختلفی دارد، این عارضه باید بررسی شود. به دلیل اینکه تصویر برداری با ماده حاجب می تواند در این بیماران سبب به وجود آمدن یک وضعیت بحرانی شود، بهتر است این کار صورت نگیرد.

7- وجود انسداد در مسیر اداری

به علت بزرگی پروستات و تنگی مجرا که باعث زور زدن هنگام تخلیه ادرار می شوند از علل خون در ادرار هستند.

8- ناهنجاریهای مادرزادی

از قبیل تنگی محل اتصال حالب به لگنچه یا UPJO، دیورتیکول های مثانه و مجرا از علل خونریزی در مثانه هستند.

دلایل وجود خون در ادرار

9- مصرف بیش از حد داروهای رقیق کننده خون

رقیق شدن بیش از حد خون باعث خونریزی در همه جای بدن از جمله خونریزی ادراری می شوند از این داروها می توان به آسپرین، پلاویکس، وارفارین، دپیریدامول اشاره کرد که با تنظیم دوز دارو خونریزی قطع خواد شد.

10- خونریزی از ادرار با علت ناشناخته

در مواقع بسیاری بیمارانی را می بینیم که علیرغم خون در ادرار در بررسی های انجام شده هیچکدام از عوامل ذکر شده را پیدا نمی کنیم. به این نوع خونریزی اسانسیل یا خونریزی بدون علت خاص ذکر می شود که به بیمار توصیه می کنیم که نگران خونریزی نباشد و با مصرف مایعات زیاد و دوری از انجام فعالیت های سنگین ورزشی به زندگی سالم خود ادامه دهد.

11- عفونت کلیه

عفونت کلیه (که به آن پیلونفریت نیز گفته می شود) معمولاً به عنوان عارضه عفونت مثانه بروز می کند. علائم عفونت کلیه معمولاً شدیدتر از عفونت ادراری است. غالباً یک درجه حرارت (تب) و درد در کنار شکم وجود دارد. عفونت کلیه با دوره طولانی تری آنتی بیوتیک درمان می شود. اگر عفونت شدیدتر باشد ، ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک ها مستقیم در داخل ورید در بیمارستان تجویز شوند. یک دلیل خون در ادرار می تواند عفونت کلیه ها باشد.

برای درمان عفونت کلیه چه چیزی بخوریم؟

علت خون در ادرار زنان نشانه چیست؟

گاهی اوقات افراد، خون ناشی از دوران قاعدگی یا تحرکات روده ای را با این بیماری اشتباه می گیرند، بنابراین باید مطمئن شد که این خون از ادرار می آید. در صورتی که خون در ادرار با دیگر علائمی مانند درد شدید پهلو یا کمر، تب یا ناتوانی در ادرار همراه باشد آن وضعیت جدی است.

در این موارد، فرد باید فورا به بخش فوریت های پزشکی مراجعه نماید. بسته به علت وجود خون در ادرار پزشک ممکن است جهت درمان عفونت یا توقف خونریزی برای بیمار داروی آنتی بیوتیک تجویز کند. همچنین، ممکن است پزشک هیچ دارویی تجویز نکند. در حالی که ممکن است زنان به دیدن خون ماهانه عادت داشته باشند اما این موضوع می تواند نشان دهنده یک مشکل باشد.

اگر خون در ادرار ما مشاهده شد، چه کار کنیم؟

اصلاً نگران نباشید با مراجعه به دکتر پس از شرح حال و معاینه توسط دکتر آزمایش های زیر جهت تشخیص توسط دکترتان درخواست خواهد شد:

 •  آزمایش ساده ادرار و کشت ادرار
 •  آزمایش سیتولوژی ادرار در سه نوبت جهت بررسی علت خوش خیم و یا سرطانی خون در ادرار
 •  سونوگرافی از کلیه ها و مثانه کاملاً پر و خالی
 •  اگر بررسی های فوق به نتیجه نرساند، انجام عکس رنگی با تزریق ماده حاجب از قبیل IVP و سی تی اسکن درخواست خواهد شد.
 •  با توجه به شایعترین محل خونریزی که از مثانه است سیستوسکوپی بررسی تشخیصی مهم دیگر می باشد.
راههای کاهش psa

 

برای درمان خون در ادرار چه باید کرد؟

با تشخیص و درمان علت های زمینه ای ذکر شده خونریزی از ادرار حذف می شود. از اطلاعات جمع آوری شده از تاریخچه پزشکی ، معاینه فیزیکی و نتایج آزمایش برای تعیین بهترین گزینه درمانی استفاده خواهد شد. به عنوان مثال، برای هماچوری که ناشی از عفونت ادراری است، یک درمان رایج استفاده از آنتی بیوتیک است. این آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن باکتری های عامل UTI، که باعث حونریزی می شوند تجویز می شوند.

رژیم غذایی تاثیر زیادی در جلوگیری و درمان هماچوری دارد.

و اما توصیه های اینجانب

 • وجود خون در ادرار را همیشه جدی گرفته و سریعاً به دکتر مراجعه نمایید چه میکروسکوپی باشد و چه خون قابل مشاهده
 • هیچ ارتباطی بین شدت خونریزی و شدت خطرناکی علت آن وجود ندارد به عنوان مثال یک تومور ممکن است باعث خونریزی میکروسکوپی شود در حالیکه عفونت ادراری ساده باعث دفع زیاد خون گردد پس وجود خون در ادرار مهم است نه شدت و اندازه آن
 • جهت جلوگیری از خونریزی ادراری و سرطان مثانه وکلیه از مصرف انواع دخانیات سیگار، قلیان و … شدیداً اجتناب نمایید.
 • با مراجعه به دکتر هر چه سریعتر جهت درمان قطعی علت های خونریزی دهنده ادراری اقدام نمایید.
 • در طول روز نمک کم و آب فراوان میل کنید.
 • ادرارتان را به رنگ رقیق و شبیه به آب نگاه دارید.

چه کسانی در معرض خطر هماچوری هستند؟

افرادی که به احتمال زیاد خون در ادرار دارند ، کسانی هستند که بیماری هایی که در قسمت بالا ذکر شد را دارند، اما برخی اقدامات ممکن است شانس داشتن خون در ادرار را در فرد افزایش دهد. این موارد شامل:

 • سیگار کشیدن
 • استفاده بیش از حد از داروهای ضد درد
 • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص
 • قرار گرفتن در معرض اشعه
 • دویدن یا دویدن در مسافت های طولانی

اجتناب از این اقدامات ممکن است احتمال وجود خون در ادرار را کاهش دهد.

در صورت مشاهده خون در ادرار جهت نوبت دهی با شماره  22642744 تماس بگیرید.

درمان خارش بیضه

آیا وجود خون در ادرار خطرناک است؟

هر گونه خون در ادرار، حتی اگر فقط یک بار اتفاق بیفتد، می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی سلامتی باشد، نادیده گرفتن هماچوری می تواند منجر به بدتر شدن شرایط جدی مانند سرطان و بیماری کلیوی شود، بنابراین باید در اسرع وقت با پزشک خود صحبت کنید.

 دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.3/5 - (118 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ایلیا چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 333 مشاهده پرسش
  باسلام من یه پسر ۱۳ ساله دارم حدود یک ساله خارش الت داره همیشه.الان چند وقته هردوسه روز یه بار اخر ادرارش چند قطره خون دیده میشه.دوسه بار ازمایش داده ویه بار سونو میگن هیچ مشکلی نداره فقط یه بار در حد یه عفونت خیلی کم.خیلی نگرانم خودشم اذیت میشه.باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری و مثانه انجام بده
 • تصویر کاربر پریسا پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  مادر من 64 سالشه با علایم هماچوری خفیف سونوگرافی شد توده متعدد 7تا در مثانه رویت شد .سیستوسکوپی کردیم
  دکترش بلافاصله گفت بدخیم هست.
  آیا با دیدن تصویر توده میشه تشخیص داد بدخیمه
  نمونه رو بردیم پاتولوژی قراره 24 مهر ماه جواب بیاد
  آقای دکتر با دیدن تصویر توده میشه با اطمینان گفت بدخیمه؟ تا 24 مهر نمیتونیم صبر کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش)
   میشه شک کرد به بدخیمی ولی شدت بدخیم بودنش رو فقط پاتولوژی گزارش میده
 • تصویر کاربر فرزاد پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 313 مشاهده پرسش
  از امروز صبح رفتم دستشویی ادرار به سختی میومد و خون زیاد از بعد از ظهر به بعد میرفتم دستشویی ادرار نمیومد فقط خون الان اذیتم هی باید دستشویی باشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مهر ۰( 2 سال پیش)
   جهت بررسی به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهگل یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 380 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر مادر من دو سال هست که جراحی تعویض دریچه میترال قلب انجام دادن و قرص وارفارین و آسپرین همزمان استفاده میکنن از قبل مشکل دفع ادرار داشتن و ادرار به صورت قطره ای ازشون می آمد و هنگام خروج از دستشویی مجدد احساس ادرار داشتن الان تقریبا سه روز هست که هر بار ادرار میکنن ادرار خونی همراه با درد و سوزش دارن ممکنه برای وارفارین و آسپرین باشه INR ایشون 3.2هست
  و اینکه چه آزمایشاتی انجام بدن ؟
  به خاطر کرونا میترسم برای ویزیت پیش دکتر بریم
  ممنون میشم زودتر جوابم رو بدید خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری و مثانه(با مثانه پر) انجام بدن
 • تصویر کاربر سلام سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 279 مشاهده پرسش
  بیمار آلفا همولتیک هستم با پلاکت بالا،چند وقتی هست به علت عفونت شدید مجرای ادراری به پزشک مراجعه کردم باسونوگرافی وکشت ادرار تشخیص هماجوری وخون در ادرار وشن کلیه داده اند سیپروفلوکساسن وفنازومکس شروع کردن به محض مصرف اولین قرص عوارض تاری دیدو خطوط در دید مواجه شدم آیا به خاطر مشکلات پلاکتی میتونه باشه یانه ،دارو روقطع کردم وشدید سوزش ودرد ادرار دارم واحتیاج به تجویز آقای دکتر دارم چون طحال ندارم این عفونت ممکنه سرعت پیدا کنه ممنون وسپاسگزار
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 سال پیش)
   عکس ارسالی نیومده!؟
  2. تصویر کاربر سلام جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سلام مجدد ارسال کردم ممنون پاسخگو باشید بلاتکلیف هستم
  3. تصویر کاربر سلام جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سلام مجدد ارسال کردم از رباط تلگرام ،ممنون پاسخگو باشید بلاتکلیف هستم وحالم خوب نیست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   اینجا هم بفرستید
  5. تصویر کاربر سلام یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سلام علیک پیام برایم ارسال شده بود که عکس ها دیده نشده من مجدد عکس ها را ارسال کردم واینجا هم فرستادم سپاسگزارم جواب بدهید چون حال مناسبی ندارم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 2 سال پیش)
   این آزمایش خون هست و کشت و بررسی ادراری نیست
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر بابک پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 285 مشاهده پرسش
  با سلام.
  پدر من حدود‌ ۹۰ روزه که دچار ICH ، IVH شدن و با سطح کمای ۱۱ ؛ بستری هستن.
  عفونت ادراری داشتن دو تا باکتری
  باکتری کلبسیلا
  باکتری سودوموناس
  و آنتی بیوتیک آمیکاسین و مروپنم مصرف کردن یک دوره و هر روز کراتنین خونشون‌ رو اندازه میگرفتیم که از ۱/۴ افزایش پیدا نکنه.
  از امشب ادرارشون حاوی خون تازه و خون لخته هست. رنگ ادرار قرمزه.
  سوندشون رو یک هفته س خادج کردیم و به جاش کاندوم شیت استفاده میکنیم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   ابتدا سونوگرافی با مثانه ی پر انجام شه
 • تصویر کاربر موسوی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 341 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عرض ادب
  مدت یک هفته است که بعد از روزه ماه مبارک رمضان به سختی ادرار میکنم و با فشار آوردن به خودم بصورت قطره قطره ادرار دفع می سه چکار کنم آزمایش گرفتم که به پیوست ارسال کردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی انجام شود ، احتمالا نیاز به سیستوسکوپی باشد ، مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  سلام من آقای ۵۳ ساله هستم امروز صبح بعد از بیدار شدن از خواب بعد از دفع ادرار یک قطره خون تازه مشاهده کردم . در نوبت بعدی خونی مشاهده نشد. البته ۲۳ روز پیش سونوگرافی انجام شده بود که نتیجه خدمتتان ارسال می گردد. لطفا راهنمایی فرمایید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)
   اگر در ادرارتون خون دیدین بهتر است سیستوسکوپی کنید
 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  پدرم چند سال پیش شیمی درمانی و پرتو درمانی بابت تومورهای مثانه انجام داده که بعد از گذشت 8 سال مجددا خونریزی آن شروع شده که پس از مراجعه مجدد به دکتر و انجام سیستوسکپی و آزمایش خدارو شکر مشکلی نداره ولی خونریزی اون حدود دو هفته است که هنوز قطع نشده باتوجه به خونریزی زیاد راه درمانش چیه. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)
   سی تی اسکن با تزریق انجام شود ، فیناستراید روزی یک عدد. اگر سیستوسکوپی اخیرا نبوده باید مجدد سیستوسکوپی شود
  2. تصویر کاربر حامد دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)
   سیستوسکپی هفته قبل انجام شده که دکتر اعلام کرده موردی نداره فقط مشکل خونریزی زیاده
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)
   سی تی اسکن با تزریق
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  سلام
  من مادرم 1ماه پیش عمل تومور مثانه انجام دادن خون در ادرار قطع شده بود جواب پاتولوژی High gread بود الان تحت رادیوتراپی و 5جلسه شیمی درمانی هست و جواب citiهم وجود تومور در جداره راست مثانه 8میلی متر ونفوذ به لایه چربی بیرونی.... ولی متاساژ به قسمتای دیگ بدن نداره و دوروزه دوباره خون در ادرارش میبینه باز نظرتون رو برام بگین لطفا
  چیکار کنیم از ارومیه هسیم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)
   یا باید شیمی درمانی ادامه پیدا کنه یا اینکه مثانه کلا خارج شه
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب