از دکتر بپرسید

پروستات - پرسش 224526

 • تصویر کاربر داود جمعه ۷ آذر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 پروستات
  با سلام و وقت بخیر پیرو سوال شماره 224467 که البته هنوز پاسخ آن دریافت نشده لازم بتوضیح است سن بنده 61 سال بوده و همچنانکه در سوال قبلی اعلام کردم از 45 سالگی روزانه یک عدد قرص تامسولوسین و از دوسال قبل هم همراه آن فیناستراید 5 یک عدد مصرف میکنم در زمانهاییکه قرص فیناستراید مصرف نکنم نتیجه آزمایش psa مابین 3 و 4 اتفاق میافتد.متاسفانه پدرم و پدر بزرگم نیز هر دو مشکل شدید پروستات داشتند پدر بزرگم را فامیل زیاد نمیدانند هرچند میگویند نمیتوانست ادرار کند ولی پدرم عمل جراحی نیز انجام داده بود و بعد از یکسال و اندی بعد جراحی بعلت تبعات بعدی آن و احتمالا سرطان پروستات در سن 63 سالگی فوت نمود.الان برادر کوچکتر از من نیز که 53 ساله است از بزرگی پروستات رنج میبرد و در اصل در خانواده ما ظاهرا ارثی است.لطفا با توجه به مراتب فوق و طرح موضوع در سوال قبلی و ارسال آخرین نتیجه آزمایش در مورد وضعیت بنده اعلام نظر فرمایید.البته چندین بار سونوگرافی از مثانه و پروستات نیز بدستور پزشکم انجام گرفته و در همه حال از حد طبیعی بزرگتر بود.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام وقتی psa بین عدد ۴ تا ۱۰ باشد بهتر است یک ماه داروی تاوانکس ۵۰۰ میلیگرم روزانه مصرف شود. بعد از یک ماه مجدد psa چک شود. اگر باز هم بالای ۴ بود باید نمونه برداری شود. اگر بالای ۴ بود باز هم جهت نمونه برداری با تلفن ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید جهت نوبت
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ آذر ۹۹( 5 ماه پیش)
   در صورت اطمینان بیشتر ، میتوان mp-mri انجام داد
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

شما می توانید سوالات خود را در زمینه های مختلف کلیه، مجاری ادراری، زگیل تناسلی مردان و زنان و سایر بیماری های جنسی را از صفحه پرسش از دکتر  بپرسید. 

1-پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی کنند.
2-پاسخ ها معمولا در کمتر از 48 ساعت پاسخ داده خواهند شد.
3-از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.
4-برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

 

لطفا در متن سوال اطلاعات شخصی خود مثل نام و نام خانوادگی ، آدرس ، شماره تماس قرار ندهید.!!!!

چنانچه سوالی ندارید و به دنبال مقاله ای خاص هستید می توانید از باکس های زیر استفاده کنید:

مثانه

کلیه

زودانزالی

پروستات

واریکوسل

هیدروسل

زگیل تناسلی

مجرای ادراری


تلگرام دکتر حسین کرمی اورولوژیست

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی