از دکتر بپرسید

تنگی مجاری ادراری و بزرگی پروستات - پرسش 212151

 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 پروستات
  جناب دکتر وقت بخیر .
  پدر بنده ۵۹ سال سن دارند که ایشون دچار عارضه مادرزادی تنگی مجرا ادرار هستند، همچنین پروستات ایشونم بزرگی به اندازه ۵۱ سی سی دارا میباشد . سوالم این است مصرف قرص ترازوسین یا پرازوسین در دوزهای ۱ میلی ، ۲میلی و بالاتر ، آن هم به مدت ۱ یا دو سال چه عوارض جدی را برای پدرم دارد؟ منظور من عوارضی مانند گیجی ، خواب الودگی و... نیست.بنده صبحتم بر روی عوارضی همچون برون ده قلبی ، مشکلات قلبی و... که در مصرف بلند مدت این قرص ایجاد میشود هست. سوال دوم اینکه گاهی در ادرار پدرم بافت های ریز و سیاه رنگی دفع میشود ، جنس این بافت ها سخت همچون سنگ است و رنگشان سیاه همچون ذغال است . اما اثری از خون و لخته خون در آن ریزه بافت های سخت دیده نمیشود. این ها چه هستند؟ سنگ مثانه یا کلیه؟ در پایان پدرم پارسال عمل رفع تنگی مجرا و سنگ مثانه باز انجام دادند که تعداد ۱۵ قلوه سنگ از مثانشون خارج گردید و تنگی مجراشون هم تا حدی رفع گردید .ایشون در حال حاضر ، مشکلاتی اعم از سوزش به هنگام ادرار، تکرر ادرار ، قطره ای امدن ادرار را نداشته و رنگ ادرارشان نیز زرد طبیعی است. نکته دیگر اینکه در آخرین سونوگرافی بعد از عمل ایشون که در اسفندماه سال جاری انجام گرفت پروستات ایشون ۵۱ سی سی به همراه مقداری رسوبات اکوژن و جدار مثانه ضخیم و نامنظم تشخیص داده شد. پرسش بنده این است ، مثانه ضخیم و نامنظم به چه معناست؟ آیا بیانگر مشکلی جدی است؟
  1. تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲ شهریور ۹۹( 6 ماه پیش)
   جواب منو ندادین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 5 ماه پیش)
   مثانه ی ضخیم به دنبال عدم دفع مناسب ادرار ایجاد میشه. دانه های سیاه رنگ شنریزه بوده که دفع شده. به جای ترازوسین از تامسولوسین شبی ۱ عدد استفاده کنن. مصرف مایعات هم بیشتر باشه
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

شما می توانید سوالات خود را در زمینه های مختلف کلیه، مجاری ادراری، زگیل تناسلی مردان و زنان و سایر بیماری های جنسی را از صفحه پرسش از دکتر  بپرسید. 

1-پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی کنند.
2-پاسخ ها معمولا در کمتر از 48 ساعت پاسخ داده خواهند شد.
3-از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.
4-برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

 

لطفا در متن سوال اطلاعات شخصی خود مثل نام و نام خانوادگی ، آدرس ، شماره تماس قرار ندهید.!!!!

چنانچه سوالی ندارید و به دنبال مقاله ای خاص هستید می توانید از باکس های زیر استفاده کنید:

مثانه

کلیه

زودانزالی

پروستات

واریکوسل

هیدروسل

زگیل تناسلی

مجرای ادراری


تلگرام دکتر حسین کرمی اورولوژیست

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی