درمان تبخال تناسلی چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از مجامع بهداشتی روی بیماریهای مقاربتی جنسی از قبیل ایدز و هپاتیت متمرکز می‌شوند، در حالی که بیماری تب خال تناسلی، یکی دیگر از بیمارهای مقاربتی جنسی شایع از نوع ویروسی است؛ که روز به روز بر شمار مبتلایان به آن (که اغلب هم اقشار جوان جامعه هستند) افزوده می‌شود. دکتر حسین کرمی فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌گوید: شاید بی‌ توجهی مجامع بهداشتی نسبت به این بیماری، کشنده نبودن آن است.

اما تب خال تناسلی فقط یک تب خال ساده نیست زیرا بیماری با عودهای مکرر، تا آخر عمر گریبان فرد را می‌گیرد و واقعا کیفیت زندگی بیمار را بر هم می‌ زند. تبخال تناسلی مردان و زنان، دومین بیماری شایع منتقله از طریق جنسی است که در صورت ابتلا به آن باید تا آخر عمر با آن مدارا و زندگی کنید چون درمان قطعی ندارد و تنها راه، مبتلا نشدن با آن است. بنابراین با دادن اطلاعاتی کامل در این خصوص می‌توان جلوی انتشار ویروس از انسانی به انسان دیگر را گرفت.

تبخال تناسلی در افراد

تبخال تناسلی چیست؟

علت ایجاد کننده تبخال تناسلی، ویروس هرپس یا تبخال می باشد. دو نوع ویروس تبخال وجود دارد. نوع 1 که اغلب باعث ایجاد تبخال در لب ها می گردد و نوع 2 که اغلب باعث ایجاد تبخال در ناحیه تناسلی در آلت مردان و زنان، و پوست ناحیه تناسلی اطراف می گردد.

هر دو ویروس مسری بوده و از فردی به فرد دیگر انتقال می یابند. ویروس تبخال دهانی از طریق تماس لب ها، و ویروس تبخال تناسلی از طریق مقاربت جنسی انتقال می یابند.  

علائم و نشانه های ابتلا به تبخال تناسلی کدامند؟

بعد از 2 روز تا 2 هفته بعد از تماس با فرد آلوده به تبخال تناسلی فرد احساس درد و سوزش و خارش و قرمزی شدید ناحیه تناسلی می کند و تدریجاً تاول های پوستی و گروهی به شکل زیر در ناحیه ایجاد می شوند که بسیار دردناک هستند و فرد ممکن است مبتلا به تب، درد عضلات و بیحالی شدید گردد.

در حدود دو سوم افراد مبتلا به هرپس تناسلی (تبخال تناسلی)علائمی را تجربه نکرده و یا علائمی خفیفی را تجربه می کنند که با دیگر عوارض پوستی اشتباه گرفته می شوند. در مواردی که علائم وجود ندارند، هرپس تناسلی باز هم قابل انتقال است. پزشکان ما، جهت کسب اطلاعات در ارتباط با وضعیت خود انجام هر دو آزمایش هرپس نوع 1 و 2 را به بیماران توصیه می کنند.

علائم هرپس تناسلی در مردان

هرپس تناسلی در بیشتر موارد بدون هیچ علائمی می باشد ولی می تواند در بعضی موارد علائم زیر را داشته باشد که عبارتند از:

 • زخم ها یا تاول ها بر روی آلت تناسلی
 • زخم ها، تاول ها یا اولسر ها (نوعی زخم) درون یا اطراف مقعد، باسن و ران ها
 • تب
 • سردرد
 • خستگی
 • بدن درد
 • تورم گره های لنفی
 • مننژیت
 • انسفالیت
 • عفونت چشمی
 • اگزمای هرپتیکوم

imagesd

اصولاً اولین حمله ویروس بسیار آزاردهنده می باشد. بعد از چند روز تاول ها کنده شده و مایعات سفید رنگی خارج می شود ولی محل هنوز شدیداً دردناک و 4 هفته طول می کشد تا زخم ها بهبودی حاصل کنند. در این مرحله بیماری شدیداً واگیر دار بوده و هر گونه تماس جنسی باعث آلودگی طرف مقابل نیز خواهد شد.

از مشخصات این بیماری عود زودهنگام آن است و ممکن است در طول سال تا 8 بار دوباره عود کند و لذا فرد آلوده همیشه با آن درگیر بوده و باعث اختلالات روحی و روانی و کم حوصلگی فرد می گردد. وارد شدن کوچکترین استرس از قبیل تب، عادت ماهانه خانم ها، استرس های حاد، بالارفتن قند خون، کاهش سیستم ایمنی بدن باعث عود بیشتر و شدیدتر شدن بیماری خواهد شد. imagesn

راه های تشخیص تبخال تناسلی مردان

پزشک معاینه ای جسمانی انجام داده و به دنبال زخم ها خواهد گشت. او می تواند مایعی را از تاول ها بدست آورده، آن را کشت داده و از نظر وجود هرپس آن را ارزیابی کند. آزمایش های خون و دیگر آزمایش ها نیز می توانند بر روی مایع گرفته شده از تاول انجام شوند. همچنین می تواند از طریق موارد زیر نیز بیماری را تشخیص دهد که عبارتند از:

 • وجود تاول های متعدد پوستی در ناحیه تناسلی
 • ممکن است کاملا ً بی علامت باشد که با آزمایش خون تشخیص داده می شود.
 • آزمایش از ترشحات تاول های کنده شده

عوارض تبخال تناسلی

✔️ حملات درد، سوزش و آزردگی روحی و روانی فرد و فشار روحی ناشی از آن که با بیحالی و کم حوصلگی همراه است

✔️ ابتلاء جنین مادر حامله آلوده: که در این موارد بهترین پیشگیری انجام سزارین برای جلوگیری از آلوده شدن نوزاد می باشد.

خوشبختانه بر خلاف زگیل تناسلی در اینجا شانس ابتلا به سرطان بالا نمی رود و درد آن آزاردهنده است.

درمان های تبخال تناسلی کدامند؟

در صورتی که فرد تصور می کند به تبخال تناسلی ابتلا یافته است باید هر چه زودتر با پزشک ملاقات کند. تشخیص تبخال تناسلی در هنگامی که زخم ها وجود دارند آسان تر است. در این صورت فرد می تواند درمان را زودتر آغاز کرده و احتمالا درد کمتری را در ارتباط با عفونت تجربه کند. هرپس تناسلی ( زگیل تناسلی) هیچ درمانی ندارد اما دارو ها می توانند به آن کمک کنند.

 • هنوز روش قطعی برای درمان تبخال تناسلی وجود ندارد و لذا در صورت ابتلاء فرد در حالت حاد، از مسکن و ضد درد و مصرف مایعات زیاد استفاده شود.
 • در رابطه با پماد برای تبخال تناسلی باید گفت که پماد و قرص های آسیکلوویر، طبق دستور و مجوز پزشک جهت درمان استفاده می شود. این دارو ها می توانند در بسیاری از افراد درمان را تسریع کرده و درد ناشی از تبخال تناسلی را کاهش دهند. همچنین، می توانند برای درمان بروز اولیه یا عود کننده استفاده شوند.

آسیکلوویر

در صورتی که دارو ها برای درمان یک بروز عود کننده استفاده می شوند، باید به محض احساس هر گونه حس مور مور، سوزش یا خارش مصرف شوند. این دارو ها می توانند برای پیشگیری از عود علائم به صورت روزانه مصرف شوند. داروی آسیکلوویر به صورت پماد موجود است و در مراحل اولیه یا در هنگام عود علائم بر روی زخم ها قرار داده می شود.

 • در صورت عدم توانایی فرد جهت ادرار کردن ممکن است موقتاً سوند گذاشته شود.

همه روش های فوق موقتی بوده و جهت کنترل علائم استفاده می شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

توصیه های پیشگیری

✔️ از برقراری رابطه جنسی با افراد مشکوک و آلوده بپرهیزید.

✔️ استفاده از کاندوم: به علت عدم پوشاندن کامل ناحیه تناسلی امکان جلوگیری 100 درصد نمی باشد ولی درصد ابتلا را کاهش می دهد.

✔️ در موقع فعال بودن ویروس که با تاول های گروهی همراه است و زمانی که تاول ها مرطوب هستند از مقاربت جنسی اجتناب کنید چون شانس ابتلا طرف مقابل بسیار بالا می رود.

✔️ در صورتیکه بی علامت هستید با انجام آزمایش خون از عدم ابتلا به آن آگاه شوید.

✔️ در زمانیکه تبخال دهانی دارد تماس با ناحیه تناسلی باعث ابتلاء فرد مقابل خواهد شد پس اجتناب نمائید.

✔️ آگاه باشد تبخال تناسلی درمان قطعی ندارد و جهت مدارا با آن:

✔️ استرس خود را کاهش دهید

✔️ ایمنی بدن خود را ورزش  و کنترل قند و بیماری های زمینه ای بالا نگه دارید

✔️ از قرص های پیشگیری از عود در زمان های استرس و سرماخوردگی و عادت ماهیانه استفاده نمائید.

قرص ویسول

پرسش و پاسخ:

آیا این بیماری عود کننده است؟

تب خال تناسلی با درمان یا بدون درمان فروکش می‌ کند. اما خاموشی علائم بیماری، به معنای درمان نیست چون ویروس همچنان داخل بدن باقیمانده وتحت شرایطی فعالیت خود را از سر می‌گیرد. شرایط مطلوب برای از سر گیری فعالیت ویروس، تضعیف سیستم ایمنی مانند سرماخوردگی، وارد شدن استرس به فرد حامل ویروس تب خال، شروع عادت ماهیانه در خانمها و هرگونه تغییر در وضعیت روحی وجسمی است. عود ممکن است با همان شدت یا خفیف‌تر باشد. عود بیماری ممکن است به ۸ بار درسال هم برسد.

افراد آلوده به ویروس برای جلوگیری از عود چه باید بکنند؟

این افراد باید تحت درمان نگهدارنده قرار گیرند. یعنی داروهای ضد ویروس با دوز کم و به طور مداوم مصرف شوند. تنها خبر خوش بیماری تب خال تناسلی این است که هیچ وقت به سرطان تبدیل نمی‌ شود.

چرا این ویروس در جوان ها زیاد شده است؟

ویروس تب خال تناسلی در افرادی که بی‌بندوباری جنسی دارند (آمارها نشان می‌دهد تعداد جوانان مبتلا به ویروس تب خال تناسلی، به شدت در حال افزایش است) بیشتر مشاهده می‌ شود . به طور خلاصه همه کسانی که بی‌ بند و باری جنسی دارند، به یکی از بیماریهای منتقله از راه جنسی مبتلا هستند، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

اما هدف ما اطلاع رسانی بیشتر به جوانان است، چون اطلاع و ترس از بیماری حتما محدودیتی در رفتارهای پرخطر ( مقاربتی) جوانان ایجاد می‌‌ کند. استفاده از کاندوم خطر آلودگی به ویروس را کم می‌کند، ولی آن را از بین نمی‌برد چون ضایعات در ناحیه تناسلی پخش هستند.

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری  و فوق تخصص لاپاراسکوپی

4.3/5 - (89 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نگینیی دوشنبه ۲۲ خرداد ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام و درود
  جناب دکتر من چند سال پیش درگیر تبخال شدم و درگیر و استرس و نگرانی اول خیلی عود میکرد اما کلا کوچیک و زود میفهمیدم و حتی ۶ ماه اسیکلوویر مسرف کردم اما کلا سالی دوبار درگیر میشم
  الان برای بار دوم روی برجستگی باستم زخم میشه تاول مانند و دردناک ماتهب و داغ این هم همون تبخاله😞
  پارسال یهو ایجاد شد این سری هم بعد از استفاده از دستگاه سولاریوم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۲ خرداد ۲( 5 ماه پیش)
   همان اسیکلوویر را شروع کنید ۴۰۰ به مدت ۱۰ روز هر ۸ ساعت
 • تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۱۶ خرداد ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  درد در آلت تناسلی و قسمت بالای دستگاه تناسلی؛ درد در ناحیه لگن و سوزش ادرار .کمی درد پهلو
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۶ خرداد ۲( 5 ماه پیش)
   چند سالتونه ؟ سابقه سنگ کلیه داشتی ؟ سونوگرافی تنجام شده ؟
  2. تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۱۵ خرداد ۲( 5 ماه پیش)
   سلام . ۲۸سال دارم.بله سونوگرافی و حتی آندوسکوپی ام انجام دادم.ویزی مشاهده نشده فقط بیشتر درد آلت تناسلی دارم و گاهی اوقات درد در پهلو و زیر شکم حس میشود
  3. تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۱۵ خرداد ۲( 5 ماه پیش)
   سلام ۲۸سال دارم. بله سونوگرافی و حتی آندوسکوپی ام انجام دادم.موردی مشاهده نشده .در حال حاضر درد آلت تناسلی اذیت کننده هست . و گاهی اوقات درد در پهلو و زیر شکم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۶ خرداد ۲( 5 ماه پیش)
   عکس سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری را بفرستید . در ادرار کردن مشکلی ندارید ؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۱ خرداد ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت به خیر
  دکتر من 3 سال پیش یدونه زگیل داشتم روی بیضم که درمان کردم و الان چند سالی هست که درنیومده
  امروز بعد از چندسال با یه دختر رابطه داشتم که رابطه در حد مالش بود به طوری که ایشون به شکم دراز کشیده بود و من روی اون بودم
  من از لوبریکانت استفاده کردم و همه ی نواحی خودم و اون رو قبل از مالش آغشته کردم
  می‌خوام بدونم الان بعد از چند سال که زگیل هم ندارم و از لوبریکانت هم استفاده کردم چقدر احتمال داره که من به ایشان منتقل کرده باشم؟اصلا روان کننده موثره در عدم انتقال؟
  دکتر چقدر احتمال داره از پوست بیضه به پوست باسن منتقل بشه؟
  وقتی زگیل نداریم امکان انتقال چقدر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۱ خرداد ۲( 6 ماه پیش)
   سلام روان کننده هیچ پیشگیری نمیکنه . اگر ضایعه واضح روی پوست دارید خب انتقال می یابد اگر ندارید هم که هیچ
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  دکترچند وقتی هست روی کلاهک التم یه زخمایی هست مثل تاول ولی نه درد داره نه سوزش فقط خارش اونم خیلی کم
  باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   سلام عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   عفونته یا چیز دیگه؟
  3. تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   چکار کنم دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   احتمالا عفونته پماد موپیروسین هر ۸ ساعت تا یک هفته اگر بهتر نشد باید بررسی بشه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر کرمی/من دیابت تیپ 1 داشته وتحت درمان با انسولین هستم /انزال دردناک داشته به طوریکه انگار چیزی جلوی انزال را گرفته و درد در مجرا ایجاد می شود و حجم مایع منی و قدرت پرتاب آن کم شده /در تبریز به اورولوژیست مراجعه نموده ایشون سونوگرافی ترانس رکتال از پروستات و کیسه های منی درخواست نمودند/در مایع منی خون مشاهده نشده و معاینه مقعدی هم دکتر قبلی انجام داد و گفتند پروستات نرم هست/آزمایش psa هم دادم و مقدار آن 0.5070 /حتی آزمایش کشت ادرار هم داده و هیچ عفونتی دیده نشد و علایم ادراری هم ندارم مثل سوزش ادرار یا تکرر ادرار یا ادرار قطره قطره/آحرین دکتر اورولوژیست در تبریز سونوگرافی ترانس رکتال و ام آر آی درخواست نموده و احتمال وجود سنگ در کیسه های منی را مطرح نمودند /آیا نیازی به سونوگرافی ترانس رکتال هست و برای تشخیص ام ار آی بهتر هست یا سونوگرافی رکتال/چون سونوگرافی رکتال مثل اینکه سخت هست و می ترسم اذیت بشم و شرایط سونوگرافی ترانس رکتال و ام ار آی را بفرمایید /با تشکر از آقای دکتر کرمی /34 سال از تبریز
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   سلام خیر خیلی مشکل نیست سونوگرافی ترانس رکتال و دید خوبی میده . ام ار ای هم جهت تشخیص مناسب تر میتونه باشه و دقت بالایی دارد .
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من تقریبا چهار ماه پیش دچار تبخال شدم دارو خوردم و خوب شد الان کلاهک آلتم خیلی حساس شده جوری که تو شورت میماله منو اذیت میکنه و بعد رابطه به شدت قرمز میشه و بعد خوب میشه ....احساس می‌کنم شبکه هایی که سد الت هست اون شبکه شبکه ها متورم شده ....ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   چهارتا عکس فرستادم شما مگه ندیدی
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   خیر چیزی نیامده
  4. تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   چشم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   رویت شد . قطعا در زمینه همان تبخال این حساسیت هست و عصب های ناحیه حساس شده اند . گاباپنتین ۱۰۰ شبی یک عدد بخورید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر ارمين پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام دكتر جان وقتت بخير
  ميخواستم ببينم اينا تبخال تناسليه ؟ و اينا تقريبا هر ٣ ٤ ماه يك بار عود ميكنه زخم ميشه و از بين ميره ،ايا واكسن پاپيلوگارد ميتونه توي عود نكردن اينها موثر باشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۲( 7 ماه پیش)
   بله تبخال تناسلی است واکسن اثر ندارد باید اسیکلوویر بخورید
 • تصویر کاربر عباس چهارشنبه ۳۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید
  آیا همچین چیزی ممکنه که
  دختری اچ پی وی بگیردو تا سه چهار سال متوجه نشود که اچ پی وی دارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳۰ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   بله
 • تصویر کاربر پارسا چهارشنبه ۱۶ فروردین ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام من چند سال پیش روی آلتم تقریبا وسط احساس نقطه های خیلی ریز کردم که به مرور کمرنگ و پاک شد والی تقریبا یکی مانده
  والان زیر بیضه احساس چن برآمدگی کوچک که با لمس مشخصه کردم چون کلا بدنم تعریق بالای داره نمی‌دونم خارش بیضه مربوط به اونه یانه چون خرس دایمی نیست وگه گاهی حس لحظه ای سوزش زیر آلت دارم عکسسم ارسال کردم ممنون از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ فروردین ۲( 7 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست اسکین تگ است اهمیتی ندارند
 • تصویر کاربر غزال پنجشنبه ۱۰ فروردین ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر عزیز ممنونم برای وقتی که میزارید بنده دختری 22ساله دارم دقیقا بیستم اسفند 401 بین باسنش چند زائده زد که من فکر کردم حساسیته اما عکس انرا به پزشک زنان خودم نشون دادم گفتن ممکنه تبخال باشه بردم عصرش دکتر گفتن تبخاله اسیکلویر دادن با پماد و زینک پلاس و سفکسیم گفتن این ویروس شایع هست ممکنه از استخر و لیزر هم بشه بعد 5روز کاملا خوب شد دکتر هم مجدد دید اقای دکتر کرمی عزیز خداوند نگهدار خودتون و عزیزانتون باشه ما خیلی ترسیدیم میترسیم این ویروس خطرناک باشه و ایندشو تحت تاثیر قرار بده خودشم وسواس گرفته میگه مامان نکنه خدای نکرده من ایدز گرفته یاشم چون در گوگل خیلی مطالب ترسناک نوشته اقای دکتر الهی خیر ببینید ما چکار کنیم ببرمش برای ازمایش ایدز دخترم با کسی در رابطه هست به نظر پسر بدی نیست مهندس شرکت نفت هست نمیدونم خجالت میکشم با این اقا بگم شما بیمار نیستید دخترم تا بحال حتی یک عفونت ساده هم نداشته اقای دکتر معذرت میخوام اقاب دکتر این عکسش،بود قرص پاور فیت هم میخوره خیر ببینید اقای دکتر عاقبتتون بخیر ممنونم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۲( 8 ماه پیش)
   سلام باید عکس ضایعه رو ببینم تا دقیقا ببینم چی هست بیماری اما اگر گفتن تبخال بوده با اسیکلوویر بهبود می یابد و چیزهایی که در اینترنت میگن خرافات است ولی به هر حال این ها جز بیماری های منتقله از راه جنسی است
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر